Tweede poging van Eisenhower, om crisis te eindigen, mislukt Duitsland zal aan eigen grenzen verdedigd worden Londen bereidt zich voor op de grote dag van morgen Weerbericht Haarlems Dagblad Synghman Rhee blijft halsstarrig De Zuid-Koreaneri zullen op toezichthoudende militairen schieten Geldhervorming in Tsjechoslowakije Theodor Blank: Mendès-France zal investituur vragen Bakkers namen nog geen beslissing Het woord is aan... MAANDAG 1 JUNI 1953 297e JAARGA'N'O No 119 Eisenhower en Taft zullen samenwerken De reorganisatie in Oost-Duitsland Nederlandse partituren voor Deense koning Voorzitter Zangersverbond werd geridderd Laatste dag van Mei West-Duits ontwerp voor schadevergoeding aan slachtoffers der nazi's Besprekingen worden voortgezet Sovjet-luchtmacht hield manoeuvres De Kroning van Elizabeth II Eerste toeschouwers zaten gisteren al in de kou langs de route Gecompliceerde aanrijding op Zijlweg in Haarlem 67e JAARGANG No 272 Bureaux: Kennemerlaan 186, Telef. A dm. 5437. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervüetstraat 80 - Haarlem: Gr. Houtstr. 93, Directie, Hoofdredactie en alle afdelingen 15295 (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom IJmuider Courant VELSER OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT EDITIE Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op7.on-enFeestdagen. Abonnement per week 4T' cent, per kwartaal 6.10. Franco per post 6.6b. - Girorekening 273107 ten name van Haarlems Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Volgens de jongste berichten uit officiële kringen te Seoel heeft president Syngman Rhee van Zuid-Korea het jongste beroep van president Eisenhower, om het verzet tegen de nieuwe bestandsvoorstellen der TJ.N.O. te laten varen, verworpen. In deze boodschap zou de Amerikaanse president de nadruk hebben gelegd op zijn voorne men, in de eerste plaats rekening te houden met de wens van de V.S. en hun bondge noten om snel een wapenstilstand met de Noordelijken te sluiten. Eisenhower zou echter ook beloofd hebben, dat de militaire, economische en politieke hulpverlening aan Zuid-Korea zal worden voortgezet. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken sprak de berichten tegen, ais zouden de V.S. hebhen gedreigd alle hulp stop te zetten, als Zuid-Korea zich zou blijven verzetten tegen de ondertekening van een bestand. Inmiddels heeft de Zuid-Koreaanse om- bassadeur te Washington, You Tsjan Yang, Zondag in een vraaggesprek voor de Ame rikaanse televisie opnieuw verklaard, dat zijn land, ingeval van een wapenstilstand, de strijd alleen zal voortzetten. President Syngman Rhee heeft Zondag in een toespraak bij het uitreiken van de diploma's van de hogeschool voor de zee vaart te Tsjinhae verklaard, dat het Zuid- Koreaanse leger alle communistische mili tairen zal bestrijden, die het land binnen komen om „toezicht te houten" op de be handeling van de krijgsgevangenen. President Eisenhower heeft Zaterdag ge durende 20 minuten met minister van Bui tenlandse Zaken Foster Dulles, de minister van Defensie Wilson, de stafchef van het leger Lawton Collins en een aantal ande ren over Korea gesproken. Eisenhower riep later de nationale vei ligheidsraad bijeen voor een speciale bij eenkomst op Maandag, waarop Dulles en Harold Stassen, directeur van het bureau voor de hulpverlening aan het buitenland, verslag zullen uitbrengen over hun jongste reis naar het Midden-Oosten. Volgens persberichten is op de bijeen komst van Zaterdag gesproken over de dreigende breuk in de geallieerde eenheid als gevolg van de Zuid-Koreaanse opposi tie tegen de jongste voorstellen der ver bondenen. Amerikaanse functionarissen zeiden, dat het voornemen der Zuid-Koreaanse rege ring om de strijd voort te zetten indien er een wapenstilstandsovereenkomst wordt gesloten op voor haar onaanvaardbare voorwaarden een zeer ernstige crisis heeft geschapen. Na de bijeenkomst heeft president Eisen hower een tweede boodschap aan Syngman Rhee gezonden om de crisis op te lossen. Ook deze poging strandde op de hardnek kigheid van Rhee. Hoewel de besprekingen zeer geheim waren gaf men, aldus A.F.P., te kennen, dat Eisenhower vastbesloten is „zich zowel tegenover de communisten als tegenover de Zuid-Koreanen krachtig te betonen". „Het gaat in beide gevallen om de vei ligheid van de Amerikaanse strijdkrachten in Korea" zo zeide men. Uitstel in Panmoendjom De Noordelijken hebben Zondag de ver bondenen in Korea verzocht om verlenging van de schorsing van de wapenstilstands onderhandelingen te Panmoendjom tot Donderdag 4 Juni. De verbondenen wil ligden het verzoek in. Toen de jongste voorstellen van de U.N.O. voor een oplossing van het Ko reaanse probleem op 24 Mei bij de Noorde lijken waren ingediend, werd besloten de onderhandelingen tot Maandag 1 Juni te verdagen. WASHINGTON, (AFP.) De voorzit ter van de republikeinse partij in de Ver enigde Staten, Leonard W. Hall, heeft Zondag in een vraaggesprek voor de radio gezegd, dat Eisenhower „in het vervolg band in hand zal samenwerken" met se nator Taft en de republikeinse Congres leider Martin. Zij zullen op die wijze een voorbeeld geven van „werkelijke republi keinse eenheid". WENEN, (Reuter). Heden is de re gering van Tsjechoslowakije overgegaan tot een ingrijpende geldhervorming. Te gelijkertijd zal de rantsoenering van alle landbouw- en industrieproducten opgehe ven worden. Er zullen nieuwe kronen in omloop worden gebracht en de loontrek- kenden zullen 300 oude kronen mogen in wisselen in de verhouding van vijf oude kronen voor één nieuwe. Verder zal al het cude geld kunnen worden ingewisseld in de verhouding van 50 oude kronen voor een nieuwe. Alle lonen en salarissen worden met ingang van heden met 80 pet. verlaagd. De opheffing van de rantsoenering houdt lli, dat van heden af voedingsmiddelen en industrieproducten vrij kunnen worden ge kocht tegen door de staat vastgestelde prijzen. Geruchten over een op handen zijnde geldhervorming in Tsjechoslowakije wer den op 22 Mei categorisch tegengesproken door het blad „Nova Svoboda". Het blad deelde mede, dat de politie maatregelen zou nemen tegen hamsteraars en pogingen in het werk stelde de „misdadigers" te vinden, die deze „valse" geruchten ver spreidden. Het verzoek tot uitstel werd gedaan op een bijeenkomst van de verbindingsofficie ren te Panmoendjom. Deze bijeenkomst duurde slechts twee minuten. In geallieerde kringen in Panmoendjom gelooft men, dat de communisten het uit stel hebben gevraagd om de verdere ont wikkeling van het geschil tussen de ver bondenen en president Rhee van Zuid- Korea te kunnen afwachten. BERLIJN, (Reuter). Politieke waar nemers in Oost-Duitsland verklaarden Zondag niet te geloven, dat de wijzigin gen in het Sovjet-bestuur van Oost-Duits land zouden leiden tot herleving van de sedert 1948 sluimerende geallieerde con trolecommissie. Zij verwachtten echter, dat de nieuwe Sovjet-hoge commissaris in Oost-Duitsland, Semjonof, zou aandringen op voorbereidende besprekingen met het Westen om te trachten het vraagstuk van het verdeelde Duitsland op te lossen. In verscheidene Oost-Duitse industrie centra is gestaakt uit protest tegen de on langs verhoogde prestatienormen voor de arbeiders, aldus heeft het West-Berlijnse blad „Telegraf" Zondag gemeld. Naar het A.N.P. van de stichting „Done- mus" (Documentatie in Nederland voor muziek) verneemt, heeft Koningin Juliana tijdens haar bezoek aan Denemarken aan Koning Frederik een tiental partituren van nog onuitgegeven orkestwerken van heden daagse Nederlandse componisten overhan digd. Onder deze partituren, in een fraaie leren map, bevond zich een facsimile van „Galimathias musicum" van Mozart, waar van het manuscript zich in het Gemeente museum in Den Haag bevindt. De Deense Koning, die een enthousiast muziekliefhebber en een bekwaam dirigent is, werd door dit geschenk aangenaam ver rast. Tijdens een officiële ontvangst in het stadhuis te 's-Hertogenbosch van het hoofd bestuur van het Koninklijk Nederlands Zangersverbond, dat in de muziekstad zijn eeuwfeest viert, heeft de bondsvoorzitter, de heer C. G. Honig uit Rotterdam, uit handen van burgemeester mr. H. J. M. Loeff de onderscheidingstekens van Ridder in de Orde van Oranje Nassau ontvangen. De secretaris van het hoofdbestuur, de heer A. Kurvers uit 's-Hertogenbosch, initiatief nemer van de muziekfeesten, is begiftigd met de eremédaille in goud van deze orde. DUSSELDORF, (AFP) Thcodoor Blank, de West-Duitse federale commissa ris voor de veiligheid, heeft op een open bare bijeenkomst van de Christen-demo cratische partij te Gevelsberg (Westfalen) verklaard, dat de regering de verzekering had ontvangen, dat Duitsland niet „aan de Maas of aan 't Kanaal" verdedigd zou wor den, doch „aan zijn eigen grenzen". Bij de opstelling van de Europese" verdedigings plannen waren de Duitse eisen voor poli tieke gelijkheid en militaire doelmatigheid ingewilligd, zo verklaarde hij. Blank, wiens redevoering enkele malen door luid applaus werd onderbroken, oogstte echter krachtige afkeuring van zijn toehoorders toen hij verklaarde, dat tal rijke voormalige Duitse generaals „geschikt zijn voor leidende posten in een nieuw Duits leger". Zaterdag verklaarde Blank op een bij eenkomst van de C.D.U. te Gladbeck, dat een dienstplicht van 18 maanden voor „elke jonge Duitser" in de bondsrepubliek zou worden ingevoerd. Met een Duitsland, dat 460.000 tot 480.000 man onder de wa penen heeft, zal Europa verdedigd kunnen worden, zo zei hij, zonder Duitsland niet. Door het E.V.G.-verdrag was voor de eerste maai verwezenlijkt, dat Duitsland in geval van oorlog niet op twee fronten zou moeten vechten, zo voegde Blank hieraan toe. Duitsland en de Grote Vier De correspondent van de „New York Times" te Bonn schrijft, dat kanselier Adenauer besloten heeft president Eisen hower mee te delen, dat naar zijn mening een conferentie van de grote vier de kan sen voor het Europese leger geheel zal vernietigen. Het zou er volgens Adenauer niet direct toe doen war ae jttussen op zo'n conferentie zouden zeggen, maar het zou vooral gaan om de invloed, die het vooruit zicht van een conferentie op Europa zou hebben. De bezwaren van Adenauer zou den door dr. Walter Hallstein, de West- Duitse staatssecretaris van Buitenlandse Zaken, worden overgebracht aan de speci ale vertegenwoordiger van misenhower te Parijs, David Bruce. Hallstein zou daar voor een speciale reis naar Parijs maken. Dr. Hallstein heeft inderdaad Zaterdag te Parijs met David Bruce gesproken in opdracht van bondskanselier Adenauer. Het onderhoud had, naar officieel wordt meegedeeld, de voorbereiding ten doel van de in Juni te Rome te houden bespre kingen van de landen van het plan-Schu- man over de Europese politieke gemeen schap. Niet-officieel verluidt, dat ook de Bermuda-conferentie ter sprake is geko men. Te Bonn neemt men aan, dat Hallstein de mogelijkheid van deelneming van een Duitse waarnemer aan de conferentie ter sprake heeft gebracht. Te Bonn wordt met nadruk het bericht uit de „New York Times" tegengesproken. Dr. Adenauer zou geen boodschap voor president Eisenhower hebben laten afge ven. Te Bonn wordt integendeel verklaard, dat Adenauer een confertenie van vier dringend noodzakelijk acht, indien er kans op een positief resultaat bestaat. PARIJS, (AFP) Pierre Mendès- France zal Woensdag in de Franse Natio nale Vergadering verschijnen om de in vestituur te vragen. Hij is de vierde kabinetsformateur, die tracht de nu tien dagen oude kabinetscri sis op te lossen, en de tweede die in de Na tionale Vergadering verschijnt. Woensdag slaagde ex-premier Reynaud er niet in de benodigde 314 stemmen te verkrijgen. Mendès-France In een krantenartikel schrijft Mendès- France, dat hervormingen in de Franse overzeese gebieden noodzakelijk zijn. „Het oude koloniale regiem heeft zijn tijd ge had", schrijft hij. De regering was echter steeds op onoverkomelijke tegenstand ge stoten. In 1945 en 1946 was een oplossing van het politieke probleem, vooral in Indo- China, nog niet al te moeilijk geweest. Een gezonde politiek in die tijd zou de huidige tragedie hebben kunnen voorkomen, maar er was veel durf voor nodig. Thans worden naar zijn mening dezelfde fouten in Noord- Afrika gemaakt, waar de gevolgen veel ernstiger zullen zijn. Het overschakelen van een steriele naar een productieve economie zou in het begin offers vragen. Het is nodig de grondwet naar letter en geest te wijzigen. Frankrijk moest de moed opbrengen bepaalde beslui ten te nemen, al zouden die niet populair zijn bij een deel van het volk, anders zou den de gevolgen in korte tijd rampzalig kunnen zijn, aldus Mendès-France. BONN (D.P.A.) Het West-Duitse kabinet heeft Vrijdag onder voorzitterschap van dr. Adenauer eenstemmig een wets ontwerp goedgekeurd waarbij de schade vergoeding voor slachtoffers van de natio- naal-socialistische vervolging wordt ge regeld. Het ontwerp zal zo spoedig mogelijk aan de Bondsdag worden voorgelegd. De Bondsregering zal van haar kant al het mogelijke doen om er voor te zorgen, dat het ontwerp nog in deze zittingsperiode door de wetgevende lichamen kan worden afgedaan. De voorzitter van de centrale raad van Joden in Duitsland, dr. H. G. van Dam, heeft Vrijdag de West-Duitse regering er van beschuldigd, dat zij het tot stand komen van een regeling tot schadeloosstel ling van door de nazi's vervolgde Joden vertraagt. In een artikel in de „Berliner allgemeine Wochenzeitung der Juden in Deutschland", eist hij dat er onmiddellijk 500 millioen dollar beschikbaar zal worden gesteld voor de schadevergoeding. Strandbeeld van Bloemendaal aan zee up de Laatste C.ig vzn i ci. Koude, regen en storm maakten het verblijf er alles behalve tot een genoegen. In de situatie van de „broodoorlog" te Haarlem is nog geen wijziging gekomen doordat de besprekingen van de samenwer kende patroonsbonden nog niet afgelopen zijn. Vorige week Woensdagavond waren de leden van de Haarlemse Broodbakkers- patroonsvereniging en van de afdeling Haarlem van de R.K. Bakkersbond in ver gadering bijeen gekomen ter bespreking van de toestand die ontstaan was doordat enkele bakkerijen besloten hadden de prijs van het witbrood te verlagen. Uit de ver gadering kwam een voorstel te besluiten de broodprijs te verlagen, doch een beslissing werd niet genomen. De besturen kregen opdracht besprekingen te voeren om te trachten het conflict in goede banen te leiden. Besloten werd Zaterdagavond op nieuw in vergadering bijeen te komen. Zaterdagavond kwamen inderdaad leden van de beide organisaties bijeen onder lei ding van de heer J. Smit, doch de vergade ring werd na een inleidend woord van de voorzitter verdaagd tot Donderdagavond 4 Juni. De heer Smit deelde mee, dat er in middels besprekingen met verscheidene in stanties gevoerd zijn, maar dat die nog worden voortgezet. Gehoopt wordt, dat er nog wat bereikt kan worden, waardoor het conflict opgelost wordt, aldus merkte de heer Smit op. Hierna werd de vergadering gesloten. T a g o r e Het kanaal gelooft graag dat de rivieren alleen bestaan om het van water te voorzien. Russische luchtmacht-oefeningen boven Oost-Duitsland hebben er toe geleid, dat de „Air France" Vrijdagavond een vlucht van West-Berlijn naar Düsseldorf heeft la ten vervallen. Zaterdagochtend was de toe stand weer normaal, aldus de Amerikaanse functionarissen. De Amerikanen deelden mee, dat de Sovjet-afgevaardigden hun Westelijke col lega's er Vrijdag van op de hoogte hadden gesteld, dat de gehele nacht oefeningen in het blindvliegen zouden worden gehouden. Deze manoeuvres zouden plaats vinden op een hoogte van duizend meter en de drie, 32 kilometer brede luchtcorridors van West-Berlijn naar West-Duitsland omvat ten. De drie Westelijke luchtvaartmaatschap pijen, die diensten tussen Berlijn en het Westen onderhouden de „Air France", de „British European Airways" en de „Pan American Airways" werden onmiddellijk op de hoogte gesteld. Slechts de „Air Fran ce" liqt een vlucht vervallen, de BEA en de PAA hadden van de Sovjet-maatregel niet te lijden. (Van onze correspondent in Londen) Voor de Britse kroning, die morgen zal plaats grijpen, is thans alles in de perfectie voorbereid, alles behalve natuurlijk het weer. In tegenstelling met de schitterende zomerdagen van vorige week is het nu guur en regenachtig. Langs de route werd er gisteren nog tot diep in de nacht getimmerd. Bij de West minster abdij worden de tribunes op het ogenblik met de prachtigste bloemen ver sierd. In de afgelopen nacht hebben de eerste toeschouwers zich reeds langs de kronings- weg genesteld. Het waren enige dozijnen mensen, die dertig uur voordat de stoet voorbij zal komen hun kamp opsloegen aan de Mali bij Buckingham Palace voorzien van dekens en regenjassen. Zij korten de tijd met kaartspelen. Velen sliepen op het gras in de parken om vanmorgen vroeg hun plaatsen langs de weg in te nemen. Een 73-jarige man zocht reeds Zondag ochtend om 8 uur een plaats uit op Trafal gar Square. In. de Westminster abdij heeft men alles tot in de puntjes gerepeteerd, hetgeen na tuurlijk niet zeggen wil dat er geen fouten zullen worden gemaakt of dat zich geen incidenten zullen voordoen. Een van de wapenkoningen viel al flauw tijdens het oefenen en de meeste jonge pages waren zenuwachtig en onhandig. Zelfs de aarts bisschop maakte op een gegeven moment een grove vergissing door bij de proef- kroning de verkeerde kroon te gebruiken! Bij vorige kroningen liep er ook meestal wel iets mis, of bijna mis. De laatste keer had aartsbisschop Lang thans is het dr. Fisher de St. Edwards kroon, waarvan voor- en achterzijde nauwelijks te onder scheiden zijn, van een rood draadje voor zien om haar op de juiste manier op het hoofd van de koning te zetten. Later heeft iemand, die hier niets van af wist, het draadje verwijderd. Het gevolg was dat men de aartsbisschop op het moment van de kroning zag aarzelen. Hij draaide de kroon enige malen in de rondte en plaatste haar tenslotte op 's Konings hoofd. Toe vallig was het goed! Met angst en beven zag men verder hoe het kroontje van de lord kanselier bijna van diens grote pruik aftuimelde. Een lid van de adel, dat zijn kroontje op het grote ogenblik opzette, had vergeten dat hij er een tomaten-sandwich in had gelegd, zodat deze er op het plechtige moment uit viel. Koningin Elizabeth, die tijdens de repe tities een groot zelfvertrouwen aan de dag legde, is de enige die volkomen kalm is. Zij kent de dienst tot in alle onderdelen, maar omdat het tempo van de opeenvol gende onderdelen nog niet helemaal klopt, zou zij vandaag nog een extra repetitie hebben. In de loop van het weekeinde zijn de meeste vertegenwoordigers van de buiten landse vorstenhuizen en regeringen in Lon den aangekomen, ook Prins Bernhard, die Zaterdag op Norfolk landde, waar hij door de Hertog van Gloucester begroet werd. In 1937 waren Prins Bernhard en Prin ses Juliana beiden aanwezig bij de kroning van George VI. Zij vertegenwoordigden toen Koningin Wilhelmina. Congres voor verenigd Europa In Luik zijn socialisten en vakbonds leiders uit de zes landen van de Europese kolen- en staalgemeenschap (Nederland, België, Luxemburg, Frankrijk, West-Duits land en Italië) bijeen geweest in een zesde congres van de socialistische beweging voor de Verenigde Staten van Europa. Dank zij Nederlandse bemiddeling kon een aantal Belgische resoluties zowel door Franse als Duitse deelnemers worden goedgekeurd. In de goedgekeurde resoluties wordt be treurd, dat Engeland en de Scandinavische landen geen gehoor hebben gegeven aan de uitnodiging om de conferentie bij te wonen. De beweging herhaalde, dat zij wil stre ven naar een Verenigd Europa zonder zich te bekommeren om het verloop van de koude oorlog, omdat „het niet meer gaat om het Europa van de vrees, doch om het Europa van de hoop". De traditie wil namelijk dat zo lang een staatshoofd niet gekroond is het geen bui tenlandse monarchen kan uitnodigen. Tot de officiële gasten behoren verder Prins Albert van België, Prins Axel van Denemarken, Kroonprins Olaf van Noor wegen. Mevrouw FleurCowles, die as sistent-hoofdredactrice van het bekende Amerikaanse weekblad „Look" is, zal de kroning als persoonlijk vertegenwoordiger van president Eisenhower bijwonen. Zij zal een diadeem dragen, afkomstig van het Russische keizerlijke hof. Sir Gordon Vandaag is ook de lijst van onderschei dingen verschenen, zoals altijd voor een kroning. Er komen allerlei populaire namen op voor. De beroemde jockey Gordon Richards, die meer dan 4600 overwinnin gen heeft behaald, werd in de adelstand verheven. Het pikante is dat Sir Gordon het paard van Koningin Elizabeth, dat deze week in de Derby meeloopt, hoopt te verslaan. De 70-jarige cricketer Jack Hobbs, de componist Benjamin Britten, de acteur John Gielgud en de filmregisseur David Lean zijn eveneens geridderd. Twee fietsen, één bakfiets en één auto beschadigd Zaterdagmiddag omstreeks drie uur heeft zich op de Zijlweg ter hoogte van de Bilderdijkstraat een uitermate gecompli ceerd verkeersongeluk voorgedaan. De bestuurder van een personenauto, die van Haarlem in de richting van Over- veen reed, wilde bij de Bilderdijkstraat een andere personenauto inhalen. Juist op het moment, dat de wagens naast elkaar reden veranderde een wielrijder, die on geveer tien meter voor de auto's uitreed plotseling van richting. De bestuurder van de inhalende auto wilde bestuurder van de inhalende auto wilde een aanrijding voorkomen en week naar links uit. De wielrijder werd echter toch geraakt, maar liep slechts een onbetekenen de schaafwond op. De auto reed verder en ramde vervolgens een bakfiets van een melkboer. De melkboer, L. J. J. v. W. uit Haarlem, die juist melk stond te tappen, kreeg de laadbak over zich heen en liep een open wond en een bloeduitstorting aan het been op. De driewieler werd voor een groot gedeelte vernield en de lading, die uit 75 liter melk, 80 flessen melk, 75 eieren en een groot aantal andere zuivelproducten bestond ging verloren. De personenauto zwenkte na de botsing met de bakfiets weer naar rechts en reed dt 15-jarige en de 13-jarige zusjes M. aan, die aan de rechter kant van de weg reden. De meisjes kregen schaafwonden aan het gezicht en aan het been. De fiets werd vol komen vernield. Toen stond de auto die aan de voorkant zwaar beschadigd was pas stil. ^XXIOOCOOOOOOCOOOOOOOCOOOOOOOOOCOOOOOOOOOOOOOOCOOOOOOCOOG AFNEMEND BUIIG Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Maan dagavond tot Dinsdagavond, opge maakt om 10 uur: Wisselend bewolkt met enkele buien voornamelijk in de nacht. Overwegend matige wind uit Noordelijke richtin gen. Dezelfde temperaturen als van daag of iets hogere. 2 Juni Zon op 4.25 uur, onder 20.51 uur. Maan op 0.15 uur, onder 9.14 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 1 Juni Hoog water: 5.56 en 18.24 uur. Laag water: 1.34 en 13.57 uur. Dinsdag 2 Juni Hoog water: 6.43 en 19.10 uur. Laag water: 2.19 en 14.41 uur. •h UXxy^U3COC<X»OCXX030CxXXXXXODOOOOOCOOOOOOOOOOOCCOCOCOOCO

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 1