Het meisje uit BoisColombes Selectie voor Blackpool in Stoops open bad Zwemmen Kampioenschappen zwem mend redden in Haarlem Hockey Batavieren naar Engeland Dammen Clubkampioenschap eerste klasse Noordholland F. DAMIAANSen Zn Wielrennen Gebroeders Voorting staakten strijd in de laatste étappe Coppi leidt nu in hel algemeen klassement Hagenaar De Vos won de Ronde van „St. Bavo" Voetbal Italiaanse regering weert buitenlandse voetballers Alex James overleden Roeien Dubbel twee van „Het Spaarne" naar Henley Recordinschrijving voor nachtwedstrijd Willem III Boksen Schoenmaker versloeg de Belg Bombaerts A utomobilisme Ook de Graffenried start in Zandvoort Voor de kinderen FEUILLETON 34) Motorsport Jaarvergadering KNMV Puzzlerit m.c. Zandvoort Paardensport Nederlandse ruiters naar springkampioenschap Sport in 't kort Jaarverslag Amster dam- sche Rijtuig-Maatschappij In de roos België eist door Duitsers verleende uitkering terug DINSDAG 2 JUNI 1953 De jaarlijkse kampioenschappen van de Koninklijke Nederlandsche Bond tot het Redden van Drenkelingen zullen op Zon dag 7 Juni in het zwembad aan de Klever laan in Haarlem worden gehouden. Met het oog op de landenwedstrijd zwemmen, waterpolo en schoonspringen, die op Zaterdag 27 Juni te Blackpool tussen Engeland en Nederland wordt gehouden, zijn voor 11 Juni a.s. in Stoops open bad in Haarlem selectiewedstrijden georganiseerd. De sportcommissie van de K.N.Z.B. heeft voor de verschillende nummers de volgen de zwemmers en zwemsters uitgenodigd. 100 meter vrije slag heren: De Vreng (A.Z. '70), Tjebbes (H.P.C.), Dikstaal (IJ) en Pieterse (D.W.R.). 100 meter rugslag heren: Kievit (Aegir), Van der Veen (L.Z.O.), Schuijer (Zon) en Kortewegen (A.Z.P.C., Apeldoorn). 200 meter schoolslag heren: Bone (Haar lem), Bekkering (Sleutelstad) en Van Zijl (Sleutelstad). 400 meter vrije slag heren: Ten Thije (L.Z.O.), Elzenga (Z.C.G.) en Kayser (Robben). 100 meter vrije slag dames: Koosje van Voorn (D.Z.N.), Greet Lugthart (Z.C.G.), Els van der Ploeg (A.D.Z.) en Ria Vonk (H.D.Z.). 100 meter rugslag dames: Joke de Korte (O.D.Z.), Eefje de Boer (A.D.Z.) en Janny Rubingh (D.Z.N.). 200 meter schoolslag dames: Jenny Wel ling (H.Z.C.), Rika Bruyns G. Z. en P. C.) en Nel Garritsen (R.D.Z.). 400 meter vrije slag dames: Geertje Wie- lema (H.D.Z.), Tine van Brenk (Robben) en Florence Peters (Neptunus, Arnhem). Het programma vermeldt voorts een waterpolowedstrijd tussen het Haarlems zevental en het officieuze Nederlands zevental, de Kikvorsen. De series van de zwemwedstrijden zullen door vrije in schrijving worden aangevuld. Het hockeyteam van de Batavieren is vanmorgen met de dagboot naar Engeland vertrokken, waar ter gelegenheid van de kroning van Koningin Elisabeth het elftal enige wedstrijden zal spelen. De trip staat onder leiding van mr. J. W. Schuit uit Aerdenhout, president van de Batavieren en de hockey vereniging TOGO en wordt gemaakt op uitnodiging van de West Essex Hockey Club. Op 3 Juni wordt een revan- chewedstrijd gespeeld tegen de Travellers, een vereniging waarvan een elftal dit jaar heeft deelgenomen aan het internationale Paast.ournooi van de Haagse hockeyclubs. De Batavieren verloren toen van de En gelsen met vier-twee. De wedstrijd wordt gespeeld op het terrein van de Guinness; op hetzelfde veld won Nederland bij de Olympische Spelen in 1948 van Denemar ken er. van België. Er worden door de Ne derlandse ploeg drie wedstrijden gespeeld. De enige deelnemer aan de trip uit deze omgeving is mr. N. Dalmeyer, 'de doelverdediger van het Bloemendaalse BMHC. Verder wordt aan de „coronation" -trip deelgenomen door Bromberg, Ger ritsen, Garrels, Kruyt en Van Heel (al len HHIJC), Klein (Laren), Ancion (Kampong), Mees (Amsterdam), Esohau- zier (HDM), Tekenbroek Esser en Du- dok van Heel (allen van Togo) en Sporen- berg (Hilversum). De thuisreis zal op 7 Juni worden aanvaard. Aan de finale om het clubkampioenschap eerste klasse van Noordholland zullen de volgende verenigingen deelnemen: Dam club „Onder Ons" uit Westzaan; Helderse Damclub uit Den Helder; Beverwijkse Dam club uit Beverwijk en Dam- en Schaakver eniging „DSTO" uit Amsterdam. De clubkampioen speelt promotiewedstrij den tegen de laagst geplaatste vereniging in de hoofdklasse district Noordholland, de R.K. Dam- en Schaakclub „St. Bavo" uit Heemstede. De eerste wedstrijd in deze finale werd reeds gespeeld. „Onder Ons" en de Bever wijkse Damclub speelden gelijk (1010). ADVERTENTIE ADVERTENTIE GAAT U VERHUIZEN OF GAAT U OVERZEE? Neem ;een risi co. doch geef uw opdracht aan een reeds tien tallen jaren be kend staand ver huis- en embal- leerbedrijf. ZIJLVEST 41 Tel. 12436 - - HAARLEM 14155 - 22279 De Ronde van Luxemburg Op de laatste dag van de Ronde van Luxemburg werden twee étappes gereden. De eerste was een tijdrit van Pétange naar Luxemburg over 20 km. De uitslag luidde: 1. Vanderstokt (Bel gië) 25 min. 37 sec.; 2. Kubler (Zwits.l 26.06; 3. Close (België) 26.21; 4. Blomme (België) 26.35; 5. Ernzer (Luxemburg) 26.37; 16. Haan (Ned.) 27.58; 18. G. Voorting (Ned.) 28.11; 21. Lambrichs (Ned.) 28.25; 26. Jans sen (Ned.) 28.41; 29. A. Voorting (Ned.) 28.54; 30. Smits (Ned.) 29.06. De tweede helft van de vierde en laatste étappe, van Luxemburg naar Esch sur Alzette over een afstand van 149 km., werd gewonnen door de Belg Blomme in 4 uur 22 min. 58 sec. Gerrit Voorting, Adrie Voor ting, Harm Smits en Piet Haan staakten de strijd. Het eindklassement luidt: 1. Vanderstockt (België A) 24.50.21; 2. Close (België A) 24.52.22; 3. Gaul (Lux. B) 24.53.02; 4. Diede- rich (Lux. A) 24.55.05; 5. Blomme (België B) 24.56.11; 6. Ernzer (Lux. B) 24.56.44; 7. Kubler (Zwits. Fr.) 24.56.52; 8. Bober (Zwits. 7Fr.) 24.57.41; 9. Van Dormael (België A) 25.00.28; 10. De Keyzer (België B) 26.01.38; 13. Janssen (Ned.) 25.04.50; 19. Lambrichs (Ned.) 25.28.53. De Ronde van Italië De uitslag van de negentiende étappe van de Giro, van Bolzano naar Bormio, een af stand van 125 kilometer, luidde: 1. Coppi (It.) 4.51.32; 2. Fornara (It.) 4.53.50; 3. Bar- tali (It.) 4.54.20; 4. Koblet (Zwits.) 4.55; 5. Defilippis (It.) 4.55.37; 6. Zampini (It.) 4.57.10; 7. Coletto (It.) 4.59.14; 8. Giudici (It.) 4.59.16; 9. Ockers (België) z. t. 10. Carrea (It.) 5.00.35. Het algemeen klassement na deze étappe luidt: 1. Coppi (It.) 112.01.05; 2. Koblet (Zwits.) 112.02.34; 3. Fornara (It.) 112.06.09; 4. Bartali (It.) 112.15.13; 5. Conterno (It.) 112.21.56; 6. Ockers (B.) 112.25.19; 7. Roma (It.) 112.25.40; 8. De Santi (It.) 112.26.11; 9. Magni (It.) 112.26.44; 10. Vincenzo Rossello (It.) 112.27.26; 11. Giudici (It.) 112.300.7; 12. Defilippis (It.) 112.30.31; 13. Van Est (Ned.) 112.31.30: 55. Roks (Ned.) 113.39.47; 75. Suy- kerbuyck (Ned.) 115.02.07; 76. Van Breenen (Ned.) 115.06.29. Nog 77 renners zijn in de course. In het klassement van de negentiende étappe BolzanoBormio bezette Van Est de 28e plaats met een tiid van 5.03.55; Suyker- buyck werd 44e in 5.07.11; Roks 57e in 5.10.05 en Van Breenen 77e in 5.16.04. Dekkers kwam, evenals De Gravelyn (België), Gvselinck (België). Vivier (Fr.), Drei (It.), Coste (Fr.). Buohonnet (Fr.), F.scolano (Sp.) en Benedett.i (It.) na de slui ting der controle binnen. De tijd van Dek kers was 5.20.55. Kampioen van de Bollenstreek op toerfiets: D. Hoogeveen Op het terrein van de St. Bavostichting in Noordwijkerhout werd Zondagmiddag voor de vijfde achtereenvolgende maal de „Ronde van St. Bavo" verreden, welke op fraaie wijze door de Haagse renner Henk de Vos werd gewonnen. Als voorwedstrijd werd het kampioen schap van de Bollenstreek op toerfietsen verreden, waarvoor circa veertig deelne mers aan de start verschenen. Winnaar en kampioen in deze wedstrijd werd D. Hoo geveen uit Noordwijk, die in de voorlaat ste ronde enige voorsprong had veroverd en deze tot de eindstreep wist te behou den. Zijn tijd over dertig kilometer bedroeg 58 minuten en 10 seconden. De uitslagen waren: Wedstrijd voor toer fietsen: 1 en kampioen van de Bollen streek, D. Hoogeveen (Noordwijk) 30 kilo meter in 58 min. 10 sec.; 2. A. Vink, 3. N. Smal (beiden Noordwijk). Amateurs. 1. H. de Vos (Den Haag), 100 kilometer in 2 uur 29 minuten en 51 seconden: 2. Sj. de Kor te (Utrecht); 3. F. Versluis (Waddinx- veen); 4. Bravenboer (R'dam); 5. Corne- lissen (Halfweg); De Koning uit Hoofd dorp werd achtste en de Haarlemmer Rus man elfde. De Italiaanse regering zal voortaan ves tigingsvergunningen weigeren aan buiten landse voetballers, die ais professionals voor Italiaanse clubs willen uitkomen. Tot nu toe hadden de belangrijkste Italiaanse clubs toestemming om hoogstens drie bui tenlandse spelers in hun teams op te nemen. De Italiaanse dagbladen hebben onlangs deze methode aan scherpe critiek onder worpen en voeren deze werkwijze aan als een reden voor het feit dat het na-oorlogse peil van het Italiaanse voetbal zo naar be neden is gegaan. Het vermindert de kansen om jonge Italiaanse spelers door training tot het peil van eerste klasse voetbal op te werken. De critiek werd bijzonder scherp na de drienul nederlaag van het Italiaanse team tegen Hongarije in Rome. Enkele weken tevoren verloor Italië in Praag met tweenul van Tsjechoslowakije. De rege ringsmaatregel geldt niet voor buitenland se voetballers, die reeds voor Italiaanse clubs spelen. AIcx James, de vroegere Schotse inter national en linksbinnen van Preston North End en Arsenal, is na een langdurige ziekte op 51-jarige leeftijd in Londen overleden. James, die ki Mossend bij Glasgow was geboren, behoorde tot de grote sterren van Arsenal in de glorietijd van deze beroem de club. Met zijn club won hij tweemaal de cup en vier maal het league kampioen schap. James trok zich in 1937 terug uit de wedstrijdsport, nadat hij acht keer voor Schotland in landenontmoetingen was uitgekomen. Voorlopig zijn door de verenigingen voor de Henleyregatta, die op 1, 2, 3 en 4 Juli gehouden wordt de volgende Nederlandse ploegen ingeschreven: Skiff: T. Neumeijer (Willem 3, Amster dam) en Van Mesdag (CorneJis Tromp, Hilversum). Dubbel twee: Het Spaarne (Haarlem) met de roeiers: J. G. Manger (boeg) en H. I'. Wilbrenninck (slag). Vier zonder stuurman: Willem 3, Amster. dam, met de roeiers: R. Jansen (boeg), H. J L. Brunmaier, R. C. Loek en P. van Schelt (slag). De definitieve ploeg zal bekend worden gemaakt na de Holland bekerwedstrijden op 20 en 21 Juni. Voor de nachtwedstrijd van Willem 3 op 6 en 7 Juni, die voor de vierde maal wordt gehouden, is een record aantal inschrijvin gen binnengekomen, namelijk van 31 ploe gen. Deze wedstrijd over 32 km is een soort rally, want de deelnemers weten niet waar zij Zaterdag zullen starten. Met autobussen worden zij naar de startplaats gebracht en krijgen daar een routebeschrijving. In schrijvingen zijn binnengekomen van De Amstel (3), DDS (2), De Hoop (1), Jason, Arnhem (1), De Laak (3), Die Ley the (2), Nautilus (2), Poseidon (1), RIC (1), Het Spaarne (3), Cornelis Tromp (1), Nereus (1) en tenslotte 10 boten van de organi serende vereniging Willem 3. De wedstrijd wordt gevaren in in- en outrigged wherries. In aanwezigheid van een aantal militaire autoriteiten heeft de Canadese ambassadeur in ons land de heer Th. A. S. Stone Maandag een vijftigtal jeeps overgedragen aan de staatssecretaris van Oorlog, mr. F. J. Kranenburg. De plechtigheid geschiedde aan de IJselhaven te Rotterdam. Na afloop van de plechtigheid namen de heer Stone (links) en mr. Kranenburg samen plaats in een jeep. De Nederlandse welterpewichtkampioen Nico Schoenmaker behaalde gisteravond in Rotterdam een ruime puntenzege op de Belgische bokser Bombaerts. Een moeilijke puntenoverwinning be vocht in het weltergewicht de Hagenaar Ludwig op de Belg Callaerts. De kampioen van Nederland vederge wicht Jan Maas boekte een onverwachte k.o.-zege in de twee ronde op de Belg Wer ner. Nadat de Rotterdammer in zijn be wegelijke stijl reeds direct in de aanval was gegaan en een puntenvoorsprong had genomen, zakte de Belg in de volgende ronde onverwacht tegen de grond en werd uitgeteld. De KNAC deelt mede, dat het haar is gelukt de bekende Zwitserse coureur ba ron De Graffenried te engageren voor de grote prijs va,n Nederland, die Zondag 7 Juni op het circuit van Zandvoort wordt verreden. De Graffenried zal de nieuwe Maserati van de fabriek besturen waar mede hii afgelopen Zondag de Eifelrennen op de Nürbungring heeft gewonnen. Door dit nieuwe engagement wordt het veld van de drie Maserati's met één uitgebreid, waardoor dus een gelijk aantal Maserati's tegen de vier fabrieks-Ferrari's zal kam pen. Bovendien zal het veld, dat voor de Grote Prijs start, tot twintig worden uit gebreid door de deelneming van de Ame rikaan Fred G. Wacker met een Gordini, zodat ook vier Gordini's aan de start zul len verschijnen. ADVERTENTIE Iedere Dame is verwend met Molendijk's Permanent. MOLEfJDIJK'S DAMESKAPSALONS SANTPOORTERPLEIN 1 - TEL. 19706 Buslijn 3-4-8 Ja, nu moest Bunkie blijven liggen; hij mocht niet lopen. En dus kon hij ook niet naar school. Hij hoefde niet op bed te blijven; tante Liezebertha maakte op de divan een gemak kelijk plaatsje voor hem, met kussens en dekens. Nu lag hij in de kamer, vlak voor het raam. Dat was natuurlijk veel gezelliger voor hem dan in bed te moeten liggen. Oepoetie en Rick moesten zonder hem naar school. Maar omdat Bunkie eigenlijk niet ziek was, hoefde hij niet achter te raken met de lessen. Meester gaf Rick de schriften en boekjes mee naar huis, en toen kon Bunkie toch leren. „Dan verveel je je tenminste ook niet", lachte Rick. Hij legde Bunkie uit, wat ze hadden geleerd, en zo kon Bunkie zijn huiswerk maken, 't Duurde wel 'n week, dat hij moest blijven rusten. Dat was niet zo prettig, want als je weet. dat er buiten ijs is en je kunt dan niet meedoen. dat is 'n tegenvaller, niet waar? Maar het was nu eenmaal nodig, dat Bunkie bleef liggen, en zo kon zijn pijnlijke knie tenminste weer goed worden. De pijn werd met de dag minder, en na een paar dagen voelde hij al bijna niets meer er van. De dokter had gelijk gehad. (Commissaris Gilles op onderzoek) door JACQUES DECREST Uit het Frans vertaald Maar commissaris Gilles had tijdens de reis van Bois-Colombes naar Parijs geen zin om te slapen. Een plotselinge gedachte was bii hem opgekomen Hij haastte zich zelfs met scheren, hij slenterde niet door zijn badkamer en zo dra hij zich aangekleed had, sprong hij in een taxi. Hij voelde geen spoor van vermoeidheid meer hoogstens enige ner vositeit. Zodra hij op de Quai des Orfèvres was, ging hij regelrecht naar het bureau van de hoofdcommissaris. Erg matineus, vandaag, Gilles! De hoofdcommissaris ontving hem met enige ironie, omdat de commissaris bij de Centrale Recherche de reputatie had,f dat hij ervan hield laat op te staan. Ik ben niet naar bed geweest, ant woordde hij met een glimlach. Tjonge.... Is er dan nieuws? Ja.... maar dat zal ik u later wel vertellen, mijnheer. Ik wilde u nu vooral spreken over nieuws, dat niet van mij af komt. Wat dan? Hebt u de kranten gelezen? De rubberoorlog? Precies. Ja, ik heb er aan gedacht. Heltzer De positie van Heltzer is zeer ge vaarlijk. Geloof je dal? Ik geloof het De hoofdcommissaris wist dat Gilles nooit iets maar lichtvaardig uitte. Het was een ogenblik stil. Is het ernstig? Ik geloof het, herhaalde Gilles. En daar de hoofdcommissaris opnieuw zweeg, vervolgde Gilles. Ik moet Heltzer vanmorgen gaan op zoeken. Die man weet meer dan hij wel zegt over Dorsel. En ikzelf weet er meer van dan gisteren Hoe heb je dat gedaan? Ik heb in een atlas gekeken, mijn heer. De chef trok zijn wenkbrauwen op. En? Dat is soms zeer leerzaam. Gilles zweeg. De hoofdcommissaris wist dat Gilles nooit iets zei voordat hij er zeker van was, en dat hij nooit zou spre ken, als hij er geen zin in had. Hij keek hem een ogenblik aan. Wat wilt u dan? Ik zou willen weten of we Heltzer op dezelfde wijze moeten blijven ontzien. De instructie van de regering? Ja. Heel goed. Ik zal naar Financiën bel len. Zodra ik antwoord heb, zal ik u laten roepen. Gilles wachtte niet lang in de wacht kamer van Heltzer. De kleine man, liep, net als de vorige dag, in zijn kantoor heen en weer. Wel commissaris, iets voor mij?.... Gaat u zitten. Niet precies voor u, mijnheer. Wat heeft de huiszoeking bij Dorsel opgeleverd? Bijna niets.en niets dat u betrof. Hij was voorzichtig. Heltzer bleef een seconde staan. Nou? Gilles was gaan zitten, had een sigaret opgestoken. Hij had helemaal niet dezelf de indruk als de vorige dag. Van het ogenblik af, dat Heltzer zijn bril had af gezet., dat hij zijn ogen had gezien, was het hem voorgekomen, dat hij hem al lange tijd kende, dat geen enkel woord, geen enkele beweging van die man hem zou kunnen verrassen Hij keek rustig naar hem en hij had de sterke indruk, dat de financier voor hem was blijven staan, omdat hij vreesde anders nog vlugger heen en weer te gaan lopen, misschien een klein sprongetje te maken, zoals wel gebeurt wanneer men bevrijd wordt van een last. ik heb gedacht, dat u me misschien enkele nuttige inlichtingen zou kunnen geven, daar u onlangs in contact bent ge weest met Dorsel. Wij hebben hem uit het oog verloren in zekere zin, sedert hij niet meer bij de recherche is. En wat hij ge daan heeft, voordat hij bij de recherche in dienst kwam, weet ik ook niet. Ik hoop dat u mij niet kwalijk neemt. Heltzer was aan het eind van het ver trek. Gaat u verder, zei hij. Dat ik u kom lastig vallen met die vragen op een dag, dat u wel iets anders te doen zult hebben. Ja. Bent u op de hoogte? Ik heb de kranten gelezen, zoals iedereen. Maar ik denk, dat men over drijft. Op het ogenblik is het bluf, en een prachtkop voor de sensatiebladen: „De rubberoorlog". Dat staat goed, hé? Heltzer grinnikte. Ja, zei Gilles heel zachtjes. Het is een oude geschiedenis: een oude rivaliteit het zou wel wat te lang zijn om het te vertellen. In het kort Muhlfisoher leidt de aanval tegen mij. Al tien jaar lang wil hij mij hebben. De slag komt van verre. Waarom vroeg Gilles ontketent hij vandaag de aanval? Waarom? Heltzer keek hem met een snelle bewe- jing van zijn hoofd aan. Maar de commissaris had het onschul digste gezicht van de wereld. Zaterdag heeft de Koninklijke Neder landse Motorrijders Vereniging in Utrecht zijn jaarvergadering gehouden onder voor zitterschap van de heer N. Rodenburg uit Veenendaal. In zijn openingswoord deelde deze mede, dat in Mei 1954 in Amsterdam het congres van de Fédération Interna tionale Motorcycliste zal worden gehouden. De KNMV, die met de organisatie van het congres is belast, zal dan als gastvrouw optreden. Het vijftigjarig bestaan van de op 26 Juni 1904 opgerichte KNMV zal in Juni van het volgend jaar in Den Haag worden gevierd. De motorclub „Zandvoort" hield Zon dagmiddag een puzzlerit voor auto's en motoren, over een afstand van ruim 80 km door de omstreken van Zandvoort. De uit slag was als volgt: 1. H. Oddens, Motorcl. „Zandvoort" in Ford, 6 str.p., 2. H. Korst- jens, M.C.Z. in Hillman, 6 str.p., 3. N. G. Turkenburg, M.C. „Bloembollenstreek" op Jawa 250 cc. 7 str.p., 4. H. de Vrijer, Am- Verdam, Ver. v artsen-automobilisten (V.V.A.A.) in Ford. 8 str.p., 5. E. de Graaff, M.C. Haarlem, in Opel, 10 str.p., 6. M. W. Schörn, M.C.Z. in Vauxhall, (na loting) 10 str.p., 7. H. Meiland, M.C. Haarlem, in Volkswagen, 10 str.p. De stichting Nederlandse Hippische Sportbond heeft voor 't wereldkampioen schap soringen, dat voor de eerste maal in de geschiedenis wordt gehouden en wel te Parijs van Zaterdag 13 tot en met Zondag 21 Juni de volgende Nederlandse ruiters afgevaardigd: ritmeester J. J. Gruppelaar (Ede) met „Random Harvest", „d'Artag- n,ain" .„Ruitenheer", J. Rijks (Rotter dam) met „Master" en „Jimm> O'Dea" en mr. F. Albers. Pistorius (Vught) met „Kil kenny Cat" en „Newmarket". Als chef d'équipe zal de heer Gruppelaar fungeren. GEERTJE EN EMMY WIELEMA MOGEN VOOR HZC STARTEN. De overschrij vingskwestie van de zusjes Geertje en Emmy Wielema van De Robben naar HZC heeft eindelijk zijn beslag gekregen. Met ingang van 1 Juni zullen de Hilversumse zwem sters en ook hun clubgenoot Te Kloeze voor HZC mogen starten. PROVINCIALE KAMPIOENSCHAP VAN NOORDIIOLLAND. De Zaanlandse wie lerclub DTS heeft Zondag op een parcours in de Wijde Wormer wedstrijden gehouden voor amateurs om het kampioenschap van Noordholland. De uitslag was: 1. K. Post (Amsterdam) 4.47.59; 2. T. van Diermen (Doorn) op 100 meter; 3. E. Kempff (Am sterdam) op 80 meter. UITDAGINGEN VOOR ROCKY MAR- CIANO. Blijkens „icueaeung van Robert Christenberry, president van de New Yorkse athletiekcommissie, hebben zowel Ezzard Charles als Roland la Starza via deze commissie uitdagingen gericht aan de wereldkampioen zwaargewicht boksen Marciano. Het is niet uitgesloten, dat nog meer Uitdagingen van bevoegde titelpreten- denten zullen worden ontvangen. INTERN AZIONALE KAMPIOEN VAN ITALIë. Het eindklassement van de Italiaanse voetbalcompetitie luidt: 1. en kam pioen van Italië: Internazionale 47 punten; 2. Juventus 45 punten; 3. Milaan 43 punten. NEDERLANDSE VOLLEYBALLERS VER SLOEGEN BELGEN. In de Ahoyhal in Rotterdam werden de interlandvolleybal wedstrijden gespeeld tussen Nederland en België, dames en heren. De Nederlandse da mes wonnen met drieeen (1513, 159, 1719, 156). Het Nederlands herenteam zegevierde met drietwee (615, 158, 11—15, 15—8, 15—12). De bedrijfsresultaten over 1952 van. de N.V. Amsterdamsche Rijtuig Maatschappij zijn bij die van 1951 ten achter gebleven. Het voordelig saldo der exploitatiereke ning verminderde van f 547.163 tot f476.863. Deze daling is naast verhoogde uitgaven aan pensioenen, ondersteuningen en sociale lasten vooral te wijten aan de achteruitgang der opbrengsten bij het taxibedrijf en aan hogere reparatiekosten aan eigen materiaal. Het taxibedrijf der A.R.M. heeft, blij kens het jaarverslag, nog steeds met aan zienlijke moeilijkheden te kampen. Ook in de resultaten van de dochtermaatschappij, de N.V. Algemene Automobiel- en Taxi- Maatschappij „ATAM" in Den Haag, is dit tot uiting gekomen. Ten aanzien van het Amsterdamse taxibedrijf wordt geconsta teerd, dat het verlies in vergelijking met dat van 1951 groter is geworden. In September 1952 is het belang van de A.R.M. bij de dochteronderneming „l'Auto" te Suraibaja verkocht. Het feit, dat het steeds moeilijker wordt om winsten, in In donesië gemaakt, naar Nederland te transfereren, is mede hiertoe aanleiding geweest, voorts zijn het bedrijfsmateriaal en de bedriifsrechten van de dochteronder neming der n.v. Verenigde Nederlandse Transportondernemingen „Venetron" ver kocht voor een bedrag ongeveer gelijk aan de boekwaarde. Tot deze verkoop is mede besloten aangezien bij de exploitatie van deze maatschappij voortdurend verliezen werden geleden. Het boekjaar sluit met een netto winst van f 6.187 f152.277 in 1951 en f206.490 in 1950). Het wagenpark bestaat uit 173 personen auto's en 113 vrachtauto's, enz Aan nieu we wagens werd aangeschaft voor f 27.000. Op 31 December 1952 was nog één paard aanwezig. xxx3oooooocoooocoooooocooccoooocooocoocoocooooococoooooqc De „Hótelwereld" vertelt: In een Noord- Italiaanse stad trok de 15-jarige Anto- nio Toro 's avonds door de straten, ge wapend met een gevonden Engelse revolver. Hij drukte de loop van het ge- j laden wapen tegen een zijmuur van hotel „Citta di Venezia" en trok af. De kogel sloeg door de min of meer ver gane muur heen, en verwondde de in kamer 21 rustig in zijn bed liggende Mr. Paolo Cergui, die juist 's middags uit j Cincinnati was aangekomen. Met een schotwond in zijn schouder moest Mr. Cergui naar het ziekenhuis worden over- j gebracht. Hier bleek, dat deze Amerikaan de j achteroom van de schutter Antonio Toro was. Hij had in de laatste 45 jaar in de Verenigde Staten veel geld ver- j diend met het bouwen en exploiteren j van hotels, en was nu juist naar Italië i overgekomen om zijn achterneef te ha- j len ter assistentie in een van zijn grote hotels daarginds. Men vraagt zich af of j door het revolverschot de kansen van de jongeman gestegen dan wel gedaald j zijn. XXX»COOOOOOOOOOC»OOCXDOOOOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOdc Voor het gerechtshof in Den Haag is een geschil behandeld tussen een in Neder land wonende Belgische oud-hoogleraar, prof. H., en de Belgische staat. Toen Bel gië in 1940 door de Duitsers bezet was, liet generaal Von Falkenhausen op 6 Sep tember van dat jaar eer. verordening ver schijnen, waarin werd bepaald, dat activis ten, die tussen de jaren 1914-1918 door de reacties van de Belgische overheid schade hadden geleden, van het nieuwe bewind schadevergoeding zouden krijgen. De Duitsers stelden öe commissie-Borms in voor 't bepalen en afwikkelen dezer schade. Totaal werd toen 206 millioen Belgische francs uitgekeerd. Bepaald werd dat de schade door de Belgische schatkist betaald moest worden. De in Nederland verblijf- houdende Belgen die voor schadevergoe ding in aanmerking kwamen en deze wil den accepteren, kregen dit geld uitbetaald via de clearing. De in Londen vertoevende Belgische regering vaardigde echter op 2 Juni 1944 een wet uit waarin bepaald werd dat de uitgekeerde gelden aan de Belgische staat terug zouden moeten worden betaald. Een aantal in Nederland woonachtige Belgen, dat schadevergoeding had gekregen, wei gerde de terugbetaling De Belgische staat maakte toen een pro ces aanhangig bij de Haagse rechtbank, die in haar vonnis bepaalde dat geld en rente aan de Belgische schatkist terug moesten worden betaald. Prof. H. ging van dit vonnis in beroep bij het Haagse gerechtshof. Namens hem be toogde mr. J. M. Barents dat de Neder landse rechter onbevoegd is van dit ge schil kennis te nemen. Mr. S. Roest Crol- lius die voor de Belgische staat pleitte, was het daarmee niet eens en verwees naar het vonnis van de Haagse rechtbank. Op 24 Juni zal het hof uitspraak doen. Ja, dat zou ik wel willen weten. De financier had zijn armen in een wat theatrale beweging opgeheven. Op dat moment werd er op de deur ge klopt en een secretaresse stak haar hoofd om de deur. Het bureau van de president vraagt naar u, mijnheer. Ik ben er niet. De secretaresse verdween. Heltzer grinnikte nog eens: Ze beginnen te beven over hun le ning. Men telefoneert mij de hele ochtend al. Ik denk dat de Regering op de Beurs tussenbeide zal komen! Plotseling liep hij op Gilles toe, sprak van heel dichtbij tegen hem. In ieder geval waarschuw ik u, commissaris. Als ik val, zal ik niet alléén vallen1 Muhlfischer verliest op zijn pro ductie om te proberen mij ten val te brengen. Maar hij teert tegelijkertijd in. En als er ellende van komt. zal het voor ons beiden zijn. Gilles had geen spier vertrokken. Ik hoop, dat er voor nieimand ellende zal zijn, mijnheer. Heltzer liep weer heen en weer. Ja, ik ookMaar dat heeft ons ver van Dorsel afgebracht. Vertelt u eens, wat wil u precies? In een oogwenk had hij zijn koelbloe digheid, zijn autoritaire toon teruggevon den. G! U alleen maar vragen of u bij toeval niet op de hoogte bent van een of andere verdachte zaak, waarin Dorsel ge mengd was. Neen. Ik had alleen maar contact met hem wanneer ik hem inlichtingen over iets of iemand liet vragen. Wat voor manier van beloning had u gekozen? Ik? Ja. Een bepaalde som regelmatig per maand, of wel - Ik weet het niet. Hé! Ik zei hem naar de kas te gaan, en ik weet niet wat hij vroeg. Ik heb niet de gewoonte te rekenen, als men mij een dienst bewijst. - Nou, het is niet van betekenis Gilles wekte inderdaad niet de indruk, dat hij er veel waarde aan hechtte. Hij zei: Ik vroeg u dat omdat wij ontdekt hebben, dat Dorsel iedere maand een be drag van tweeduizend francs ontving, dat hij in zijn aantekenboekje met een initiaal had gemerkt. Welk? De commissaris deed een flinke trek aan zijn sigaret en keek door de rook heen naar Heltzer. De ietter „H" zei hij. Heltzer knipperde zelfs niet met zijn ogen. Ik heb er geen idee van wat dat kan betekenen. „Een leugentje voor mets, verweet Gil les zichzelf. Laat ik het maar met de waar heid proberen". (Wordt vervolgd).

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 6