Churchill vertrouwt dat de Koreaanse moeilijkheden zullen worden opgelost Italiaanse democratie wankelt op het scherp van het mes Weerbericht Optreden Engeland denkt belangrijke rol te spelen bij politieke onderhandelingen Oude en nieuwe cijfers Vier fasen in Koreaans conflict Het woord is aan... Centrum haalt onvoldoende stemmen voor zetelpremie in de Kamer Internationaal toerisme naar de Sovjet-Unie Bidault in de Kamer Rotterdam heeft 700.000 inwoners Groninger stadhuis wordt uitgebreid De laatste loodjes India sluit legatie in Portugal Zuid-Koreaans parlement adviseert: opmarcheren Europees televisienet 67e JAARGANG No 280 Bureaux: Kennemerlaan 186, Telef. Adm. 5437. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 - Haarlem: Gr. Houtstr. 9-3, Directie, Hoofdredactie en alle afdelingen 15295 (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom WOENSDAG 10 JUNI 1953 IJmuider Courant velser Haailems DGCfblctd editie OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 297e JAARGANG No 127 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-enFeestdagen. Abonnement per week 4T' cent, per kwartaal 6.10. Franco per post 6.60. - Girorekening 273107 teD name van Haarlems Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman DE ONGEKEND grote „show" waarmee het Britse kroningsfeest ditmaal gevierd is ongekend, als men hem in gedachten vergelijkt met de vorige kroningen der laatste halve eeuw heeft meer ten doel gehad dan de rijke omlijsting van een tra ditionele plechtigheid en het bewijzen van eer aan een bekoorlijke jonge vorstin. Ook een politiek doel is ermee nagestreefd: Groot-Brittannië en het Gemenebest in het middenpunt van de aandacht der wereld te plaatsen, het zelfbewustzijn en de eenheid van het Gemenebest te versterken, ook an dere volken voor te houden dat hier nog steeds een grote mogendheid, een grote macht zich doet gelden. Al weten zij zeer wel, hoeveel van die macht is verdwenen en dat Engeland, zoals wij het gemakshalve plegen aan te duiden, niet meer op de eer ste rang der wereldmachten vertoeft. Maar Winston Churchill is opnieuw wereldpoli tiek gaan voeren; hij heeft met zijn voor stel om onderhandelingen met het nieuwe Russische bewind te openen een eigen be leid ingeluid, dat veel bijval heeft gevon den en president Eisenhower, na aanvan kelijke onwil, genoopt tot een conferentie met Engelsen en Fransen (maar er is nog steeds geen Franse regering) die op de Bermuda Islands gehouden moet worden. Churchill heeft nu, op de golf van het door de Coronation gewekte enthousiasme en in het door de Coronation versterkte Britse aanzien, met de premiers van het Gemene- hest beraadslaagd. En toen hebben zij een stemmig besloten hem te machtigen tot het indienen van de vier voorstellen, die van daag bekend zijn gemaakt: 1. vóór de herfst conferentie van de Grote Vier, dus met de Russen; 2. geen voorwaarden, geen beper kingen dus, bij de uitnodiging die tot Mos kou gericht moet worden; 3. oplossing van het Duitse vraagstuk op grondslag van een Russische en een Westelijke garantie; 4. toelating van China tot de U.N.O. Dit zijn maar weer voorstellen, zult ge zeggen, die in de conferentie op de Bermu da Islands zullen worden ingediend. Ja, maar zij kenmerken het feit dat het initia tief, het handelend optreden, op dit ogen blik niet meer bij het machtige Amerika maar bij het minder-machtige Engeland ligt en dat Churchill zich daarbij van de eensgezinde steun van het Gemenebest heeft verzekerd. Eensgezindheid kwam in Westminster reeds tot uiting, toen hij in het Lagerhuis zijn betoog vóór het openen van onderhandelingen met Moskou hield en Attlee, als leider der Labour-oppositie, hém krachtig en volledig bijviel. Hij kon toen zeggen dat hij sprak namens het Britse volk. Eensgezindheid blijkt opnieuw, in het grotere geheel van het Britse Gemenebest, nu hij deze voorstellen namens de Com monwealth kan indienen en daarbij zelfs zo ver kan gaan als punt vier: toelating van China tot de U.N.O. Mèt de zekerheid, dat de andere landen in het Westen dit laatste punt evenzeer voorstaan en dat Amerika in zijn verzet tegen die toelating weinig steun van buiten meer kan ver wachten. In zijn dispuut over het te voeren we- reldbeleid is het minder machtige Enge land tegenover het machtige Amerika in de voordelige positie gekomen, dat het vol slagen eensgezind is. Misschien zal in een latere periode van president Eisenhower's bewind eenheid worden bereikt, maar nu ontbreekt zij in -de Verenigde Staten. De president, die in de Senaat nauwelijks een meerderheid achter zich heeft en in het Huis van Afgevaardigden niet veel sterker steun bezit, is er tot dusver niet in geslaagd in samenwerking met de democratische op positie zijn beleid te voeren. Recente ont slagen en benoemingen hebben veeleer ge duid op zijn streven, om de restende in vloed der democratische partij op het be wind nog te verzwakken. Hij dient dus in samenwerking met de zeer moeilijke rech tervleugel van zijn eigen republikeinse partij te regeren en men heeft in Europa bij herhaling verbaasd gestaan over eikaar- tegensprekende uitingen uit het Ameri kaanse regeringskamp. Het is geen krach tige leiding, die het huidige Amerika aan de wereld geeft en de indruk, dat het in wendig te dien aanzien verdeeld is wordt telkens weer bevestigd. Geen wonder dat men in zulke omstandigheden de oude Churchill opnieuw naar voren ziet komen en zijn kans grijpen. Wat dit uit zal werken valt niet te voor spellen. Het communiqué van de premiers van het Britse Gemenebest, met zijn vier eensgezinde voorstellen, moet men zien als een nieuwe en zeker belangrijke zet op het schaakbord der wereldpolitiek. Waarbij op de achtergrond nog steeds de onzekerheid blijft: wat heeft de veranderde houding van de Russische regering van deze re gering waarin tot dusver niemand als „de Stalin" naar voren is getreden nu eigen lijk duurzaam, als het de grote tegenstel lingen geldt, te betekenen? Churchill's voorstel heeft de grote waarde dat men dit onderzoeken wil, op de proef stellen. Niet afwachten met de kans op nieuwe verwik kelingen, die misschien te voorkomen wa ren geweest, maar de kans op het bereiken van betere verhouding en verdrijving van oorlogsgevaar te baat nemen. In deze op vatting vindt hij niet alleen de volken van het Britse Gemenebest, maar ongetwijfeld ook de grote meerderheid in het Westen aan zijn zijde. R. P. De 46-jarige automonteur C. A. van Steen heeft Maandag, op zijn verjaardag, in de kamer van B. en W. van Rotterdam van burgemeester Van Walsum een spaar bankboekje met 700 gekregen ten be hoeve van zijn vierde kind Antonius Cor nells Hendrikus Petrus, dat gistermorgen geboren werd en de 700.000ste inwoner van Rotterdam is geworden. De gemeenteraad van Groningen heeft het voorstel tot uitbreiding van het Stad huis met de bouw van de daarbij behoren de luchtbrug als verbinding tussen het be staande raadhuis en het nieuwe admini stratiegebouw, waaronder een winkelgalerij zal komen, volgens een ontwerp van ir. J. J. M. Vegter te Leeuwarden, met 334 stemmen aangenomen. Met deze stadhuis uitbreiding zijn enige millioenen gemoeid. (Van onze correspondent in Londen) Sir Winston Churchill verklaarde giste ren in het Lagerhuis, dat na een onderbre king voor de kroning voor het eerst weer bijeenkwam, dat thans niets meer in de weg behoort te staan voor een wapenstil stand in Korea, behalve de noodzakelijke administratieve regelingen, welke, naar hij vertrouwde, spoedig hun beslag zullen kunnen krijgen. Hij voegde er aan toe dat het onverstandig zou zijn aan te nemen, dat er niet nog vele moeilijkheden te wachten zijn. Over de geschillen met Zuid- Korea zeidc hii dat hij verwacht dat alles tenslotte wel in orde zal komen, gezien de zeer grote macht en duidelijke besliste po litiek van de Verenigde Staten. Churchill herhaalde nog eens zijn hoop dat de conferentie van Bermuda tot een bijeenkomst van groter belangrijkheid zou leiden. Hii doelde daarmee op een ontmoe ting met Malenkov. Daartoe aangespoord door vragen van de oppositie verklaarde Churchill nadrukke lijk dat hij altijd openhartig tegen de Amerikanen spreekt en dat deze openhar tigheid heilzaam is voor alle betrokkenen. Maar hij voelde ook dar grote dank ver schuldigd is aan de Verenigde Staten, die zolang de last in Korea gedragen hebben. Hoe ernstig Amerika met het Britse stand punt heeft rekening gehouden bleek dui delijk uit Churchills betoog. De regering der Verenigde Staten heeft over de Britse suggesties verscheidene malen beraad slaagd, niet alleen met de Britse ambassa deur, maar ook met de vertegenwoordigers van de landen van het Britse Gemenebest, die strijdkrachten in Korea hebben. Het resultaat was dat de Britse regering vol ledig accoord kon gaan met de voorstellen die in Pantnoendjom gedaan werden. „Politieke leermeester" Nu men voor de ingewikkelde oplossing van de politieke problemen in Korea staat, verwacht Engeland dat bij de ver dere onderhandelingen van zijn diploma tieke bekwaamheid gebruik" zal worden gemaakt. Het beschouwt zich in dit op zicht, zonder betweterig te willen zijn, nu eenmaal als de leermeester van het jon gere. vaak onstuimige Amerika. Eisenhower is zekér de laatste om Churchills advies in de wind te slaan. In Londen wordt gehoopt dat de gealli eerden met een kleine groep onderhande laars zullen optreden inplaats van met de algemene assemblée van de UNO. Aange zien de beslissingen van de conferentie het gehele Britse Gemenebest zullen bin den, is het noodzakelijk, zo redeneert men, dat Groot-Brittannië zo volledig mogelijk op de conferentie zal worden vertegen woordigd. Een andere vraag die in Londen wordt gesteld, ook voor ons land actueel, is: Wanneer zuilen de troepen naar huis terug keren? De buitenlandse troepen zullen niet worden teruggetrokken zolang er geen po litieke conferentie in optima forma met de Chinezen zal hebben plaats, gevonden. Het zal zeker verscheidene maanden duren voor dit het geval zal zijn. Britse deelneming aan de vredesconfe rentie betekent dat Engeland ook de er uit voortvloeiende verplichtingen op zich zal dienen te nemen, inclusief het legeren van een garnizoen, zo dit nodig mocht blijken. Churchill gaf in zijn verklaring volmon dig toe, dat de Britse regering hemzelf in begrepen, de moeilijkheden, waarvoor de Amerikaanse generaals de laatste maanden geplaatst waren, vooral in verband met de houding van Zuid-Korea, had onder schat. Hieruit blijkt wel hoe moeilijk het is voor het Westen, ondanks dat het zich al drie jaar met Korea bezig houdt, zich een juist beeld te vormen van wat er in Azië gebeurt. In dit verband kan er aan worden her innerd, dat er in Londen stemmen opgaan om een Aziatisch staatsman te laten deel- lOOOOOOCOOOOCKXXXXXXJOOOOOOOOOOCOCOCOOOOOCXXiOOOOOOCOCOCOCC De wapenstilstandsonderhandelingen te Panmoendjom zijn vandaag na een bijeenkomst van 23 minuten voor onbe- paalde tijd verdaagd om de stafofficie- i ren de gelegenheid te geven de uitwer king van de bijzonderheden van een wa- j penstilstand voort te zetten. De voltal- j lige zittingen zullen worden hervat wanneer een der partijen een desbetrcf- fend verzoek heeft gedaan. De stafoffi- eieren zijn inmiddels verder gegaan met i hun werk. Waarnemers te Panmocnd- j jom geloven, dat de onderhandelaars j overeenstemming hebben bereikt over i de laatste algemene kwesties en de staf- officieren de taak hebben opgedragen.de bijzonderheden uit te werken. DOOOOOOOOOOOOOOOOOTOOOCOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOC nemen aan de conferentie van Bermuda,, zodat men beter in staat zal zijn de Aziati sche problemen, welke zulk een belang rijke rol op deze conferentie zullen spe len, te beoordelen. Deense dokters opgeroepen Het UNO opperbevel heeft Washington verzocht de commissies van geneesheren uit acht landen, die zijn benoemd voor hulp en toezicht bij de ontvangst van krijgsgevangenen uit Noord-Korea, te vra gen zo spcedig mogelijk naar Korea te komen. Van gezaghebbende zijde te Kopenha gen is vernomen, dat het Deense Rode Kruis een der commissies bestaat uit elf Deense dokters van dit verzoek op de hoogte is gebracht. Een afgevaardigde van het Deense Rode Kruis heeft verleden jaar in Tokio beloofd, dat een Deense mis sie zal worden gezonden zodra een be standsovereenkomst gereed zou zijn en de gevangenen uitgewisseld zouden worden. Zwitserland blijft formeel Zwitserland heeft in een nota aan Ame rika en Peking-China te kennen gegeven, dat bet geen opdracht in de krijgsgevan- genenkwestie kan aanvaarden als deze niet wordt gegeven door alle betrokken par tijen, de Zuid-Koreaanse regering inbe grepen. LISSABON (Reuter) In Lissabon is Woensdag officieel medegedeeld, dat India besloten heeft zijn legatie in Portugal te sluiten na de weigering van de Portugese regering om de overdracht der Portugese gebieden in India te bespreken. De bezittingen van Portugal in India be slaan ongeveer 3.750 vierkante km en lellen 637.000 inwoners. De voornaamste bezitting is Goa. De verschrikkingen van dc oorlog staan afgetekend in de figuur van deze Amerikaanse soldaat in Korea. V/elke gruwzame beelden tracht hij uit zijn herinnering te bannen? Emile Ollivier: Ik heb maar drie mensen gekend die onvoorbereid goed spreken konden: Lamartine, Thiers en mij zelf. Geen van ons drieën sprak onvoorbereid. POESAN (Reuter). De Zuid-Koreaan se Nationale Vergadering heeft Dinsdag met algemene stemmen een resolutie goed gekeurd,waarin er bij de regering op wordt aangedrongen, maatregelen te nemen om het leger onmiddellijk naar de Jaloe, de rivier op de grens met communistisch Chi na, te doen oprukken. Voorts wordt gezegd, dat de regering van haar „recht van zelfverdediging" gebruik moet maken tegen alle buitenlandse troe pen, die in Korea landen voor het verzeke ren van de naleving der overeenkomst om het vuren te staken. Ook wordt een beroep op de regering gedaan om onmiddellijk alle Koreaanse gevangenen, die niet naar huis willen, vrij te laten en de Chinese gevan genen, die weigeren te repatriëren, naar Formosa te zenden. De „bestandscommissie" van de verga dering had tevoren de bewoordingen van de resolutie „gematigd" en een oproep om In dia de oorlog te verklaren als Indische troepen in Zuid-Korea zouden landen om het toezicht op de krijgsgevangenen over te nemen, geschrapt. Leden van de Zuid-Koreaanse liberale regeringspartij hebben Dinsdag besloten een reces van tien dagen te vragen om een landelijke actie tegen het bestand te kun nen voeren. Betogingen Dinsdag is te Seoel tegen de overeen komst betreffende een uitwisseling van krijgsgevangenen uit de Koreaanse oorlog gedemonstreerd. Twee Koreaanse bestuurders van vracht auto's van de Amerikaanse ambassade, die poogden zich een weg te banen door voorbij trekkende demonstrerende studenten, wer den van hun voertuigen getrokken en ge molesteerd. Amerikaanse politie is tussen beide gekomen om gewelddaden te voor komen. In enkele gevallen waren de demonstra ties tegen personeel der UNO gericht. Hier en daar wierp men de leden van dit per soneel tegen de overeenkomst voor de uit wisseling van krijgsgevangenen gerichte pamfletten in het gelaat. Reuter meldt dat de Zuid-Koreaanse po litie heeft medegedeeld dat er bij de Dins dag in de straten van Seoel gehouden demonstraties geen ernstig gewonden zijn gevallen. De middenpartijen in Italië hebben bij de verkiezingen voor de Kamer van Afge vaardigden niet de meerderheid van 56 1 kunnen halen, die volgens de nieuwe kieswet nodig was voor het verkrijgen van twee derde van het totaal aantal zetels van 590. Wel krijgt het Centrum een gewone, zij het minimale, zetelmeerderheid in de Kamer. De regeringscoalitie heeft in de Kamer een meerderheid gekregen van vijftien of zestien zetels, hoewel zij (in Italië wordt gestemd volgens het districtsstelsel) geen 50 der stemmen behaalde. Zij komt 57.000 stemmen tekort voor de vereiste 51 meerderheid. Het ministerie van Binnenlandse Zaken maakte Dinsdagavond bekend dat bij de verkiezingen voor de Senaat de Centrumpartijen 12.196.148 stemmen hebben ge kregen en de oppositie van links en rechts 12.103.388. De Centrumpartijen kregen 50 procent van het aantal stemmen. Voor de Kamerverkiezingen was ook de leef tijdsgroep van 21 tot 25 jaar stemgerechtigd. En in die groep bevinden zich vele extremisten. ODOC»OCOCOOOC<XXXCCIOOCXXXXXX»OOOOOCX>DOCCOCOCOOCCO<XCOOCOOOOOOOOCOCCIOOOOOOOOOOOC)OOOOOOOOC>OOOOOOOOOOOOC Hieronder volgt een overzicht van het aantal stemmen op de partijen uitgebracht bij de Senaatsverkiezingen, de percentages en, ter vergelijking, de percentages van de laatste algemene verkiezingen in 1948 en de verkiezingen voor de plaat selijke raden in 1951 en 1952. 1953 1951/52 1948 Christen-democraten 9.849.754 40.7 36.2 48.1 Sociaal-democraten 988.778 4.1 7.7 4.2 Republikeinen 225.611 0.9 2.5 2.6 Liberalen 720.698 3.0 3.9 5.4 Onafhankelijken (centr.) 366.317 1.5 Totaal centrum 12.196.158 50.2 50.3 60.3 Communisten 5.080.143 20.9 Socialisten 2.929.905 12.1 Linkse onafhankelijken 418.940 1.7 Totaal links 8.428.980 34.7 33.4 30.8 Monarchisten 1.734.275 7.1 3.6 1.7 Nieuwe fascisten 1.482.101 6.1 6.4 Totaal rechts 3.216.376 13.1 10.0 De Dinsdagavond binnengekomen uit slagen toonden aan, dat de centrumparijen in het Noorden veel concurrentie hadden van de communisten en in het Zuiden van de nieuwe fascisten en monarchisten. In vele van Italië's grote steden kreeg de op positie van links en rechts samen veel meer stemmen dan de centrumpartijen. Zodra van de zijde van het ministerie van Binnenlandse Zaken was medegedeeld, dat de gedeeltelijke uitslagen wezen op een overwinning voor het centrum, kwamen communistische bladen met de opmerking dat de uitslag van te voren reeds was vast gesteld. Onmiddellijk daarna rukte zwaar bewa pende politie in rode jeeps uit om de be scherming van het ministerie te verster ken. Eerder hadden communistische en an dere linkse bladen de regering ervan be schuldigd monniken en kloosterzusters meermalen te laten stemmen. Het orgaan van de Katholieke actie beantwoordde deze beschuldigingen met het opsommen van een lange reeks gevallen, waarin linksen zouden hebben getracht twee maal te stem men of aanhangers van de regering het uitbrengen van hun stem te beletten. De kleine meerderheid van het centrum in de verkiezingen voor de Senaat maakt het waarschijnlijk dat De Gasperi, eerste- minister en de leider van de Christen democraten, in dit orgaan de steun blijft nodig hebben van sociaal-democraten, li beralen en republikeinen. Extremisten wonnen De verdeling van de zetels in de Senaat wordt als volgt: 125 zetels voor de cen trumpartijen, waarvan 116 voor de Chris ten-democraten, 86 zetels voor de linkse partijen( waarvan 54 voor de communis ten, 28 voor de linkse socialisten en vier voor de lijst van communisten en socia listen samen), 25 voor de rechtse partijen (waarvan 16 voor de monarchisten en negen voor de neo-fascisten) en één voor de onafhankelijken. In vergelijking met de vorige Senaat is de Christen-democratische partij gedaald van 133 zetels op 116. De andere drie coa litiepartijen hadden er 21 en kregen er nu negen. De communisten die nu 54 zetels hebben verworven, hadden 37 zetels. De socialis ten zijn achteruit gegaan van 30 op 28 ze tels. De linkse democraten verloren 2 zetels en hebben in de nieuwe senaat 4 zetels. De monarchisten hebben nu 16 zetels tegen 3 in de vorige senaat, terwijl de an dere rechtse groep, die der neo-fiscisten van 1 zetel op 9 is gekomen. De gedétailleerde uitslag der verkiezin gen voor de Kamer is nog niet bekend. LINZ (Reuter) Een Sovjet-Russische deskundige op het gebied van het verkeer heeft gezegd, dat men in de Sovjet-Unie bezig is met de voorbereidingen voor 'n in ternationaal toeristenverkeer op grote schaal. De deskundige zei dit bij besprekin gen, die hij met Oostenrijkse scheepvaart autoriteiten voerde over de scheepvaart op de Donau in het door de Sovjet-Unie be zette gedeelte van Oostenrijk. Volgens hem zijn er in de Sovjet-Unie gedurende de laatste weken voorbereidin gen getroffen voor het openen van de Rus sische grenzen voor het internationale toe ristenverkeer. Ook heeft hij gezegd dat het Sovjet-Russische staats-reisburcau „Intou- rist" plannen heeft om binnenkort kantoren te openen in Londen. Molotof, de Sovjet-minister van Buiten landse Zaken, heeft de Amerikaanse am bassadeur in Moskou, Bohlen, meegedeeld, dat de Sovjet-Unie uitreisvergunningen heeft verstrekt aan twee Russische vrou wen, die met Amerikanen zijn gehuwd. Aanvragen voor uitreisvergunningen van andere vrouwen, die met Amerikanen zijn gehuwd, zijn in studie. In Amerikaanse kringen in Moskou ziet men in deze maatregel een nieuwe aan wijzing van verbetering der betrekkingen tussen de Sovjet-Unie en de Verenigde Staten. De Britse kroningsfilm zal misschien in de bioscopen van Moskou worden ge draaid, aldus Kenneth Rive, een Britse autoriteit op filmgebied, die op uitnodiging van de Sovjet-minister van Cultuur, Bono- marenko, een bezoek aan de Sovjet-Unie heeft gebracht. D'XDOOOOOOCOOOOOOOOOO OOOOOOOOOOOOCOOOOOOOOOOOOOIMOOOKOOOOOOOC PARIJS (Reuter) Georges Bidault, lid van de Katholieke M.R.P. (republikeinse volksbeweging), is hedenmorgen voor de Franse Nationale Vergadering verschenen om bevestiging te verzoeken van zijn aan wijzing tot kabinetsformateur. Bidault, die minister van Buitenlandse Za ken was in 't gevallen kabinet-Mayer, ver zocht de Nationale Vergadering om uitge breide speciale bevoegdheden voor het op heffen van het tekort op de begroting, dat ..een gevaar voor het land" was geworden. Nu moet het parlement de regering de mid delen geven om er voor te zorgen, dat de stem van Frankrijk gehoord wordt, aldus zeide hij. „Er is geen reden om te geloven, dat Frankrijk zijn plaats en gezag in de wereld niet zou kunnen herwinnen zodra het zijn eigen evenwicht heeft hersteld." Frankrijk zou de eerste zijn om een con ferentie van de „Grote Vier" te steunen zodra „een bijeenkomst met een geduldige en serieuze partner gehouden zou kunnen worden met een programma, waarop wer kelijke voortgang naar de vrede gemaakt zou kunnen worden." Gezien de ontwikke ling in Korea en het verzwakken van de koude oorlog, is er plaats voor redelijke hoop, aldus meende Bidault. Zijn regering zou haar bestaan afhanke lijk stellen van bekrachtiging door het par lement van het Europese legerverdrag. Hij deed echter verstaan, dat het parlement niet om bekrachtiging zou worden verzocht voordat de toegevoegde protocollen onder tekend zouden zijn, de onderhandelingen met Engeland besloten zouden zijn en zekerheid zou bestaan omtrent een regeling van de kwestie van het Saargebied. Wat Indochina betrof is het de bedoeling de beëindiging van de oorlog met alle be schikbare middelen te verhaasten, in het bijzonder met gebruikmaking van de moge lijkheden welke door het sluiten van een wapenstilstand in Korea eventueel geboden zouden worden. Bidault zeide verder, dat als het parle ment het niet deed, zijn regering binnen veertien dagen economische maatregelen^ zou willen nemen om het tekort van 750 milliard franc op de begroting in orde te brengen. De regering geeft maandelijks gemiddeld vijftig a zestig milliard franc meer uit dan er ontvangen werd. Verder verzocht Bidault om bevoegdheden op lan ge termijn voor het bij decreet reorgani seren van de administratie, de genationali seerde industrieën en particuliere handel en vervoerswezen. Na de rede van Bidault werd de verga dering geschorst tot 's middags drie uur. HAMBURG. (Reuter). De Noordwest- Duitse radio-omroep (N.D.W.R.) hoopt be gin 1954 tezamen met de Hessische om roep te komen tot een permanente tele visie-verbinding met Nederland aldus heeft Dinsdag dr. Werner Nestel, tech nisch directeur van de N.DW.R. te Ham burg verklaard. yOOOOOOOOOOOOOOOOOOOSCOIXOOOOOtymvrwyYyTViyftyyYyy VERSPREIDE OPKLARINGEN Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Woens dagavond tot Donderdagavond, opge maakt om 10 uur: Zwaar bewolkt met verspreide opkla ringen en in de nacht en ochtend plaat selijk mist. Op vele plaatsen droog weer, maar hier en daar enige regen. Zwakke tot matige Noord-Westelijke wind. In het binnenland iets hogere temperaturen. 11 Juni Zon op 4 20 uur, onder 20.59 uur. Maan op 3.34 uur, onder 21.31 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 10 Juni Hoog water: 2.17 en 14.48 uur. Laag water: 10.12 en "".40 Uur. Donderds 'uni Hoog water: 3.06 Uur. Laag water: 11.10 ;4 uur.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 1