„Stabiel" leed nederlaag tegen Haarlemse combinatie VARIA AVONTUUR V e e n e <s Agenda voor Velsen Havenberïchten r 1 i KUISTE Routewijziging autobus lijn Haarlem - IJmuiden Hoogovens' hogedrukcentrale mjk, ff- ONZE PUZZLE Ons kabouterorkest Ogen en oren open DONDERDAG 11 JUNI 1953 7 ZOMERTOURNOOI DAMMEN „Velserbeek" I speelde „de Bataaf" van de kaart Vrouw van schipner A. Rog nam Velsens' médaille aan Rijwielpad Lange Nieuw- straat nu verplicht Vier bedrijven mogen uitbreiden Nieuwe zaak aan de Wijkerstraatweg Vlag op aanbouw Velsens Gymnasium „Felisenum" Rooswijk-honkballers krijgen het druk Sport verhoogt arbeids vreugde bij „Plaatwellerij" Voor de kleinsten a a r d r a r O k 1 e e e n In de tweede ronde van het Zomertour- nooi van de damclub „Stabiel" te Santpoort leden de gastheren een gevoelige 155 nederlaag tegen de Haarlemse damcombi- natic. Door dit resultaat zal de verdere strijd om de fraaie wisselbeker wel gaan tussen de DCIJ reserves en de combinatie van „Kijk Uit" en ,,'t Noorden". Een 155 nederlaag kan in een kort rondtournooi nu eenmaal niet worden geduld bij de strijd om de eerste plaats. Zoals in het afgelopen damseizoen al naar voren is gekomen, heeft Haarlem-Noord een sterke damcombinatie, zelfs zo sterk, dat de ploeg in het nieuwe seizoen een goede kans maakt op een kampioenstitel van de eerste klasse van de Haarlemse damcom- petitie. De ..5" die „Stabiel" nu scoorde had ook een ,,8" kunnen zijn als aanvoerder Hoek van „Stabiel" in een moeilijke situatie de winst niet had verzuimd. Bovendien kregen Ooster ling en Kort een kans in het eindspel remise te maken. De „Stabiel-staart" stelde wel heel erg teleur. De volledige uitslag luidt: Stabiel (Santpoort)KNC (Haarlem-Noord) Teun HoekJ. Weyland 11 J. OosterlingKraaienhage 02 J. H. BakhuysL. Fopma 11 J. J. BurenTerhaar 11 J. Zuiderduyn—Le Noble 20 J. H. de KortJ. Dijkslag 0— 2 C. NijmanJotten 0— 2 J. ProvoostLeuffen 02 F. BontebalBreemer 02 J. BontebalLeuwener 0— 2 Totaal voor KNC.515 De stand van het Stabiel-zomertournooi luidt: gesp. gew. gel. verl. pt. v.-t. KNC. Haarlem 2 1 1 0 3 25—15 Stabiel. Santpoort 2 10 12 1723 DCIJ II. IJmuiden 10 10 1 10—10 ■Sportief, IJmuiden 1 0 0 1 0 812 Vrijdag wordt de ontmoeting tussen „Sportief" en de damclub IJmuiden gespeeld Een fel damgevecht staat in het Cultureel gebouw te wachten. Als beide ploegen vol- De uitslagen van de deze week door de Velser Lawn Tennisclub gespeelde wedstrij den zijn: Velserbeek IDe Bataaf I 62. G. BurgerA. Klein Breteler 57, 26; A. WiedemeyerH. Saaiis 36, 36; mevr. C. Burgermej. E. Smit 60. 64; mevr. M. Nicolaimevr. A. Schilte Wehn 61, 62; mevr. Burger en .T. v. Spluntermevr. A. Schilte Wehn en H. Saaijs 6—3, 6—2: mevr. M. Nicolai en A. Wiedemeyermej. E. Smit en van Geest 63, 46. 61: J. A. v. Splun ter en G. BurgerA. Klein Breteler en van Geest 62, 63; mevr. Burger en mevr. Nicolaimej. Smit en mevr. Schilte Wehn 9—1, 6—2. Velserbeek III—NWTU III 2—6. J. Wortelboer—P. Terbrack 63. 36, 61; K. GrootJ. v. Dusschoten 6—3, 46, 57; mevr. R. Möckelmei. R. v. Hinte 97, 46, 79; mevr. B. Wortelboermevr. L. Peerdeman 0—6, 0—6; mevr. Wortelboer en H. Nicolaimevr. B. Adam en J. Gau 46, 16; mevr. Möckel en J. Wortelboermei. L. Peerdeman en P. Terbrack 46. 46; H. Nicolai en K. Groot—J. v. Dusschoten en ,T. Gau 26, 6—8; mevr. Möckel en mevr. Wortelboermevr. Adams en mej. v. Hinte 64, 6—3. Velserbeek IVBloemendaal IV 08. Mej. W. Broezemej. M. Verhagen 36, 06; mej. N. Jongejansmei. A. v. Noort 57, 16; N. KoningsteinE. Zandbergen 1—6, 2—6: T. Blok—P. Roodhart 2—6, 1—6; mej. N. Jongejans en N. Koningsteinmej. A. v. Noort en Roodhart 63. 06, 36; mej. W. Broeze en R. de Boermei. Verhagen en Zandbergen 26, 36: R. de Boer en T. Blok P. Roodhart en E. Zandbergen 26, 36; mej. N. Jongejans en mei. W. Broezemej. M. Verhagen en mej. v. Noort 16, 36. In de bovenwoning Burgemeester van der Werfstraat 84 in Scheveningen heeft de gemeentesecretaris van Velsen, de heer J. Veenstra, gistermiddag tegen drie uur in het bijzijn van wethouder W. F. Visser de zilveren médaille van Velsen uitgereikt aan de vrouw van schipper A. Rog van de logger SCH 2 „Zuiderkruis", welk schip dit jaar als eerste de maatjesharing aan de wal bracht. Schipper Rog kon de médaille en de daarbij behorende oorkonde zelf niet in ontvangst nemen, doordat hij deze week weer met de „Zuiderkruis" bij de achten vijftigste breedtegraad op de haring is. De heer J. Veenstra heeft mevrouw Rog en de kinderen even hartelijk toegesproken en er de welgemeende gelukwensen van het gemeentebestuur van Velsen aan toege voegd. Na het aanbrengen van de verkeers borden in de zijstraten van de Lange Nieuwstraat, die aangeven dat men een voorrangsweg nadert, zijn thans ook de borden geplaatst bij de rijwielpaden. Het bovenste blauw geschilderde ronde bord vertoont de witte fiets op het blauwe veld, het middelste bord geeft wellicht ten overvloede met een pijl aan waar de fietsers zich langs de Lange Nieuwstraat mogen spoeden en het kleine vierkante hord met het oranje veld en witte rand wil zeggen dat men óp een voorrangsweg rijdt. Alleen langs het gedeelte waar de weg wordt gebruikt voor de woningbouw hoeft het rijwielpad nog niet te worden gebruikt. Donderdag 11 Juni Centrale Bond van werknemers in het transportbedrijf, veertigjarig bestaan, 15 uur receptie in het gebouw Trawlerkade 60; 20 uur jubileumvoorstelling m.m.v. gezelschap Adri van Oorschot in het Rex Theater. Thalia, 20 uur, speciale voorstelling van „Simson and Delilah". Vrijdag 12 Juni Symphonie-orkest „Euphonie", concert, 20 uur Hervormd Jeugdgebouw, IJmuiden- Oost. Rex, 20 uur: „Een banneling van de eilan den". Raadhuis, 10.3011.30 uur, spreekuur wet houder van Financiën. ledig opkomen kan een DCIJ-overwinning worden verwacht. Dan kan de laatste ronde met spanning tegemoet worden gezien, daar „DCIJ-reser- ves" en „KNC" gelijk staan. In de laatste ronde die Maandag in het clublokaal van „Stabiel" te Santpoort wordt gespeeld ont moeten de „DCIJ"-reserves „Stabiel" en KNC de damclub „Sportief". Na afloop van de laatste ronde zal direct de prijsuitreiking plaats vinden. Burgemeester en Wethouders van Velsen delen mee dat vergunning is verleend aan P. J. Pronk te IJmuiden, tot het oprichten van een autospuitcabine in het perceel Kennemerlaan 220 te IJmuiden; C. P. Wig- chert te Santpoort tot het oprichten van een bronbemaling voor terreinbevloeiïng op een perceel, gelegen aan het Hillegonds- wegje te Santpoort; D. Haasnoot te IJmui den, tot het oprichten van een verf- en drooginstallatie in het perceel Neptunus- straat 29 te IJmuiden, zulks voor een proef tijd van één jaar; de Koninklijke Neder landse Hoogovens en Staalfabrieken N.V. te IJmuiden, tot het uitbreiden van het hoogovenbedrijf, door het opstellen van een stofafzuiginstallatie met natte stofvanger in de kookszeverij I op het hoogoventer rein te IJmuiden. Woensdag 10 Juni kwamen de haven van IJmuiden binnen: Zeeland van Tyne. Isigny van Le Havre. Borre van Antwerpen. Viona van Caen. Grein van Skivola. Libelle van Bremen. Hondsbos van Londen. Birthe Ol- dendorf van Himanlia. Westerdok van Lon den. Phrontis van Londen. Vertrokken zijn: Admiraal Courbet naar Gluvin. Benno naar Fewey. Danae naar Rot terdam. Atlantic naar Rotterdam. Blöfjord naar Vesteras. Brattow naar Sunderland. Diana naar Canada. Marne naar Rotterdam. Minkfors naar Skoghal. Ardennia naar Rot terdam. Norma naar Hamburg. Zeeland n. Huil. Niobe naar Helsingborg. Quirina naar Gent. Amstelstroom naar Portsmouth. Cotes du Nord naar Hamburg. Flevo naar Le Havre. Plato naar Rotterdam. Van Maandag 15 Juni af zullen de bus sen van de autobuslijn HaarlemIJmui den tussen de Zeeweg/Velserduinweg en de Wilhelminakade te IJmuiden in beide richtingen de volgende route rijden: Zee weg, Lange Nieuwstraat, Kompasstraat, Snelliusstraat, Huygensstraat. Velsen-Noord is weer een prachtig win kelobject rijker aan de Wijkerstraatweg op de hoek van de Melklaan en in het ver lengde van de zogenaamde winkelgalerij. De heer P. W. van Amersfoort, die tijdens de bezetting ernstig werd gedupeerd en zich na de bevrijding in een noodwinkel heeft moeten behelpen, zag bij de opening van zijn keurige, door het architecten bureau Bleeker en Wijtkes uit Beverwijk ontworpen winkelpanden, de sluizen naar een Wel moeilijke, maar mooie toekomst open, want het behelpen is nu voorbij. Het grootse object van twee aan elkaar grenzende winkels, bestaande uit een rokersparadijs met een aparte kapperssalon en een zaak van luxe galanterieën, is bijna geheel tot stand gekomen door de inscha keling en de medewerking van leveranciers uit Velsen-Noord, van wie de heer A. Kool man de aannemer was, die in de heer Dib- bets een zeer verdienstelijk opzichter had. De winkelbetimmering, die zeer origineel is en werd uitgevoerd door de heer G. Ruy- senaars, demonstreert enige unieke vindin gen, die wel eenvoudig, maar juist daarom smaakvol zijn. Als teken van het bereiken van het hoogste punt woei gisteren de vlag op een van de dakspanten van de aanbouw van het Velsense gymnasium „Felisenum". Met de gymnastiekzaal de grootste in Velsen is men nog niet zo ver gevorderd. „Een huis vol herrie" De toneelclub van de personeelsvereni ging „De Plaatwellerij", die al geruime tijd heeft uitgezien naar de gelegenheid om in gebouw „Concordia", dat niet eerder be schikbaar was, de laatste uitvoering voor de leden in dit seizoen te kunnen geven, heeft deze nu vastgesteld op Zaterdag 20 Juni. De Plaatwellers zullen het blijspel ,,'n Huis vol herrie" opvoeren. De honkbalsport, die nu volop in de com petitiewedstrijden is, heeft voor de komen de dagen voor „Rooswijk" weer een groot aantal wedstrijden op het programma. Vrijdagavond wordt door de dames van Rooswijk I een softballwedstrijd tegen EDO 3 op „Watervliet" gespeeld en tevens is voor de junioren-honkballers van Roos wijk a een wedstrijd vastgesteld tegen S.C. Haarlem a op het gymnasium-terrein in Velserbeek. Zaterdagmiddag spelen THB 2 en Rooswijk 4 in Haarlem. Voorts spelen IICK 4Rooswijk 2 en H.F.C. Haarlem 3 Rooswijk 3. Op 17 Juni is er weer een softbalwedstrijd voor de dames van DSB 3 en Rooswijk 2 en op 19 Juni een honkbalwedstrijd Roos wijk aHHC a. De opstellingen zijn: Rooswijk I-dames J. Kluft, M. Kles- ser, J. Wedemeyer, J. Hiemstra, J. v. d. Duin, D. Marckelbach, J. Konings, A. de Groot en P. Kruk. Rooswijk 2-heren H. v. d. Wel, J. Mulder. R. Davids, A. Wedemeyer, C. Piooy, H. Schaafsma, J. Reints, F. Visser en W. Visser. Het gaat bij de N.V. „De Plaatwellerij" traditie worden om elk jaar aan het begin van de zomer voor het gehele personeel sportwedstrijden te houden. Ook nu wordt een tweekamp gehouden tussen vertegenwoordigers van het kan toor- en fabriekspersoneel. Deze tweekamp bestaat uit dammen, schaken, tafeltennis, klaverjassen, bridgen, voetbal voor junio ren en senioren, volleyball en wordt be sloten met een familiecompetitie op de sluitingsavond. „De Selvliegers weer thuis" De postduivenvereniging De Snelvlieger heeft Zondag van Quévrain over 240 km een wedvlucht gehouden, waarbij felle strijd werd geleverd. De duiven van L. Otte en H. Boon gaven elkaar weinig toe. De uitslag was als volgt: 1, 12, 19, 28, 29 L. Otte, 2, 3, 16 H. Boon, 4, 17, 22, 23 A. Schreuder, 5, 21 A. Schotvanger, 6, 18, 27, 30, 32 E. Reker, 7, 9 J. Anepool, 10, 11 F. de Boer, 13 F. v. d. Zwet, 14 P. v. d. Hout, 15 A. J. Koster, 20, 33 A. J. Waal, 24, 26 E Sloot, 31 II. J. Broek. K i. S,'«ÜS!I«8885)8 Ten Westen van de huidige centrale van de Hoogovens wordt thans gewerkt aan de bouw van een nieuwe hogedrukcentrale ter verbetering van de stoomvoorziening aan het bedrijf. Het gebouw wordt drieentwintig meter hoog en is op de tekening uit Zuid- Oostelijke richting gezien. v „Beiger." hoogste. Drie trawlers, een Wiron-kotter, de IJm. 23 van Hamers en wat kleine vaart kwamen gistermorgen aan de markt om in totaal bijna vijfen dertig honderd kisten in de hallen te laten zetten. Er waren ook nog twee kotters met import makreel. De Bergen, die van een twaalfdaagse reis 100 schelvis, 100 kabel jauw en gul, 185 koolvis, 60 makreel, 125 wijting, 30 rog en poon. 160 stijve kabel jauwen en twee honderd kleine kistjes ha ring en makreel meebracht, besomde f 19.500. Voor hetzelfde aantal dagen maakte de Mary f 15000 met 20 platvis, 55 schelvis, 50 kabeljauw en gul, 460 koolvis, 25 makreel, 70 wijting en 180 stijve kabel- Op de eerste dag al dat de kleine eendjes uit hun ei waren gekropen, nam moeder Eend ze mee het water op. Nog niet het grote water, maar de kleine slootjes, waar de eendjes aan de wereld moesten wennen. Moeder Eend zwom voorop en achter haar kwamen de dertien donzen balle tjes, die met kleine schokjes door het kroos vooruit schoten. En een praats dat ze hadden! Toen wisten ze ook nog niet van alle gevaren, die overal op hen loerden. Dat hoorden ze pas 's avonds, voor ze bij hun moeder wegkropen. „Kijk eens," zei die, „jullie hebt nu Als derde figuur voor ons kabouter orkest is hier de trompettist. Wees voor zichtig met het uitzagen van zijn instru ment, anders breekt het af. Kleur hem netjes volgens deze regel: 1 rood, 2 geel, 3 blauw, 4 wit en 5 groen. Er komen nog meer muzikanten. alleen de mooie kant van de wereld gezien. Morgen zie je misschien de an dere kant, de lelijke. Nu denk je nog dat de wereld uit slootjes met kroos en lekkere slakjes bestaat. Ik zal je daar om waarschuwen voor het te laat is." Ze vertelde de eendjes over alle geva ren: ratten die in het riet op de loer kunnen liggen, honden die grommend door het gras op ze jagen, katten die blazend aan de waterkant hun kans afwachten en nog honderd andere ge varen meer. De eendjes luisterden met bange snuitjes en kropen daarna diep weg on der de vleugels van moeder, want ze hadden best begrepen dat, als ze bij haar in de buurt bleven, hun niet veel kon overkomen. De volgende morgen vroeg trokken ze er al weer op uit. Ze waren de les van moeder Eend nog niet vergeten: ze waagden zich alleen waar zij ging en ze letten goed op, of achter het riet geen vijanden loerden. Behalve eentje, de dertiende, die helemaal achteraan zwom. „Ach," dacht hij, „moeder zal het wel overdreven hebben. Ik zie im mers nergens een rat of een kat of een hond. Ik denk dat ik maar eens ga onderzoeken, wat er waar is van al die verhalen." En toen moeder Eend een bocht maakte in een sloot, zodat ze de ande ren even niet zag, schoot het dertiende eendje vlug opzij en verstopte zich ach ter een grote graspol aan de slootkant. Niemand had iets gemerkt. De eendjes met moeder Eend voorop zwommen rus tig verder. Kuifje, zo had zijn moeder hem genoemd om het plukje dons boven op zijn kop, kroop uit zijn schuilplaatsje vandaan en ging op zoek naar de an dere kant van de wereld. Alles leek even mooi. Hij zag geen ratten, geen hond, geen kat, niets van dat alles. Hij vond overal brede sloten, kroos en slak jes bij de vleet en geloofde niet meer in zijn moeders woorden. Na een uurtje vond hij ook de breed ste sloot niet breed genoeg meer. Hij wilde naar het grote water, dat hij aan de andere kant van de weg zag glin steren. Hij klauterde op de kant en wag gelde tegen de dijk op. Dat viel niet mee. Toen hij boven kwam moest hij eerst een beetje rusten. Nu moest hij nog de helling af, daarna een brede as faltweg oversteken en dan was hij bij het grote water, de rivier. Hij zette zijn pootjes voorzichtig neer, maar de hel ling was steil en vöor hij het wist tui melde hij hals over kop naar beneden. De hele helling rolde hij als een bal letje af en onderaan rolde hij, door de vaart die hij gekregen had, nog verder. Midden op de weg lag hij stil. Maar wat was dat? Hij kon zijn poot jes niet meer van de grond krijgen. En toen hij klapte met zijn kleine vleu geltjes, plakten ook die^aan de weg vast. Kuifje schreeuwde en piepte en wrong zich in allerlei bochten, maar wat hij ook deed, hij kwam niet los, o nee, hij kwam nog veel vaster te zitten. „Help," riep hij, „ik zit vast aan de andere kant van de wereld, help help!" Niemand hoorde hem, geen dier en geen mens, want de weg, waaraan Kuifje zat vastgeplakt, was net geteerd en daar liep en reed dus niemand. Daar zat Kuifje nu, niet een uur, niet twee uur, maar een hele dag tot het donker werd. Hij was vreselijk bang. Telkens dacht hij het piepen van een rat, het grom men van een hond of het blazen van een kat te horen. Dat duurde zo de hele nacht en nog altijd zat hij muurvast. Eindelijk werd het licht en een paar uur later hoorde Kuifje stemmen. Dat waren de boeren kinderen die over de dijk naar school gingen. Toen ze vlakbij waren, piepte hij zo hard als hij kon en ja hoor, gelukkig hoorden ze hem. Ze kwamen langs de helling naar beneden en keken naar Een dag naar zee, een hele dag, dat zou ik al zo'n tijd en nu 't vandaag dan eindlijk mag, dans ik van vrolijkheid. Het strand lijkt al een zomerstrand, een man zet stoelen neer, en daar, zijn toeter in de hand, is ook de badman weer. Het ezeltje komt net van stal en sjokt geduldig rond, of gaat opeens, met vracht en al, wat rusten op de grond. En wat ik maak, dat maakt niet één. Wat denk je dat het wordt? Een fort met grachten er omheen, een groot onneembaar fort. Een rood-wit blauwe vlag in top, een vlag van vloeipapier. Als 't klaar is, komt de vloed net op, het water komt naar hier. Iedere golf komt dichterbij, één neemt de torens mee. Op 't laatst verdwijnt dat fort van mij met vlag en al in zee. Ik denk, als wij naar huis toe gaan, doodmoe en bruinverbrand: er kan niets heerlijkers bestaan dan spelen aan het strand. MIES BOUHUYS. In dit woord kun je een heleboel andere woorden vinden. Probeer het maar eens. Bijvoorbeeld: Pa, paar, aarde, enzovoort. hem. Ze stonden om hem heen en één knielde bij hem neer en probeerde hem los te trekken. Maar dat ging niet zo makkelijk! Er moest zelfs een zakmes bij te pas komen om de teer rond zijn pootjes weg te snijden. Er bleef heel wat van zijn mooie dons aan de weg zitten en het trekken en snijden deed Kuifje verschrikkelijk pijn, maar hij hield zich stil want hij wist: nu of nooit! Eindelijk was hij los. Maar wat zag hij er uit! Zijn vleugeltjes, zijn kopje en het kuifje, daar hij zo trots op was, zaten vol teer. Eén van de kinderen droeg hem naar de sloot en zette hem voorzichtig in het water. Daar ging Kuifje. Hij moest nog een paar uur zoeken voor hij zijn moeder vond, maar ein delijk zag hij haar toch met de twaalf gele donsballetjes achter haar aan. Wat zetten die een grote ogen op, toen ze dat pikzwarte broertje zagen aankomen. Kuifje vertelde hoe het was aan de an dere kant van de wereld en zijn moeder knikte en zei: „zie je nou wel?" Voortaan zwemt Kuifje als nummer één achter zijn moeder, zo bang is hij dat hij nog eens aan de andere kant van de wereld terecht komt. En als hij ooit eens ondeugend of brutaal is, dan hoeft zijn moeder maar op zijn kuifje te wij zen, dat nog altijd zwart is van de teer. Dan weet Kuifje precies hoe laat het is en doet gauw wat zijn moeder zegt. i Probeer van de letters, die in de hok jes staan, woordjes te vormen. Er staan er erg veel. Je mag ook van achteren naar voren lezen. VOORBEELD: paard, paar, pa, aap, raap. jauwen. De „Post Boy", deed er nog f 2500 bij en maakte een besomming van f 17.500. Dit schip bracht mee 70 schelvis, 50 kabel jauw en gul, 200 koolvis, 75 makreel, 85 wijting dicht, 50 wijting open, 15 varia, 70 stijve kabeljauw en 110 kistjes haring. Ook de „Postboy" was twaalf dagen op zee. Bijna tien. De Wircn kotter met Kees Buys, die 275 kisten opgaf, maakte f 9.500. De IJm. 23 moest zich tevreden stellen met f 1300 voor tachting kisten vis. Kabeljauw voor de Belg. België heeft gisteren weer zijn best gedaan in de markt. Vooral naar kabeljauw was behoorlijke vraag. De kistenkabeljauw liepen van f 160 op tot f 200 en voor de uitleggers werd van f 125 tot f 165 per tien stuks betaald. Ook naar tarbot was flinke vraag: f 1.35 tot f 1.60 per kg. Binnenland niet. De binnenlandse handel was gisteren tamelijk tam, doordat de haring thans al zo goedkoop is. De lek kere wijting ging voor f 26 en de braad voor f 29 van de hand. Zwarte kool was wel zeer goedkoop. De grote kisten haal den niet even f 33 en de grote gullenmaat maakte f.12. hooguit f 13. Buitenland met makreel. Voor de makreel van de trwalers werd ongeveer f 22 neergeteld. De kisten haring brachten f 25 op. Door de import van Noorse en Zweedse makreel is de prijs van deze vis natuurlijk belangrijk gezakt. Bij de schollen. De tweetjes van de snurrevaard,schol begonnen met f 28 voor het „zoodje" voor de vislossers om later te rug te lopen tot ongeveer f 23. Vooral naar de drietjes van de snurrevaard was veel vraag. Zij deden f 18. De tweetjes van de gewone kustschol ging tot f 22 en naar girootte maakten de drietjes van de kust f 8 tot f 12. Tong: weinig en duur. Tongen waren in geringe mate aangevoerd, zodat er weer meer betaald moest worden dan Maandag. Alleen de lappen bleven ongeveer gelijk in prijs (f 1.65) en de grootmiddel liep op van f 1.20 met een dubbeltje. De kleinmid- del ging van f 1.40 vijftien cent omhoog en de slips liepen op van f 1.10 tot f 1.20. Al met al een oplopende markt. -Vandaag:. Met een niet al te groot schip vis was vanmorgen de „Allan Wa ter" aan de markt met 250 kisten rondvis en 240 stijve kabeljauwen. Eu morgen. De „Maria van Hattum" komt Vrijdag met 100 kisten schelvis, 75 makreel, 80 gestripte wijting, 20 dichte wij ting, 120 kool en leng, 110 zwarte kool, 45 diversen, 2.0 radio en 45 kistjes kleine haring. Garnalen. Vijf honderd kg. garnalen werden in de markt gezet en brachten f 0.50 tot f 0.60 per kg. op. Aal en baars. Woensdag werd door 150 vaartuigen aan de afslag te Urk aange voerd: 9764 pond kuilpaling f 0.97—f 1.06; 1486 p. lijnaal f 1.07—f 1.56; 44 p. fuikaal f 0.53-f 0.90, 22 p. snoekbaars f0.60-f0.62; 101 p. rode baars f 0.60-f 0.63, 74 p. voorn f 0.03, alles per pond en 690 bak nest, f 2,60 per bak van 37>4 kg. Prijzen. Heilbot 2,75-1,75, gr. tong 1,76-1,64, grm. tong 1,44-1,15, kim. tong 1,62-1,42, kl. tong I 1,57-1,42, kl. tong II 1,24-1,05 tarbot I 1.66-1.18, alles per kg.; tarbot II 72, tarbot III 78, tarbot IV 40, tongschar 60, schartong 37, grm. schol 47, kim. schol 54-42, kl. schol I 43-28, kl. schol II 26-8, schar 18-10, v. haring 27-23, makreel 25-16, gr. schelvis 50-28, grm. schelvis 54-35, kim. schelvis 50-38, kl. schelvis I 47-34, kl. schelvis II 31-11, wij ting 2-8-9, gr. gul 57-42, mid gul 38-29, kl. gul 23-17, kl. haai 26-24, ham 50-40, kim. hake 57, k). hake I 40, kl. wolf 41-35, poontjes 14-9, horsmakreel 8, kl. koolvis zw. 15.50-12, kl. koolvis wit 30.50-23, kl. rode poon II 22-18, alles per 50 kg.; gr. kabeljauw 320-164, gr. koolvis zw. 37.50- 30.50, gr. koolvis Wit 75-66, gr. leng 72-63, gr. wolf 90-78, alles per 125 kg. Aanvoer. 130 kisten tong en tarbot, 10 heilbot, 5 tongschar en schartong, 600 schol, 65 schar, 105 haring, 275 makreel, 500 schelvis. 350 wijting, 240 kabeljauw en gul, 40 leng, 25 kl. haai, 5 ham, 5 hake, 45 wolf, 30 poon, 965 koolvis, 45 diversen, totaal 3440 kisten. COOOOCCOOOOOOOOOOOOOOCXXOOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOCXXXJOCICIOOO Bij al uw rijden, al uw lopen, 8 Uw ogen en uw oren open! xx»ooo<xx>dooooooooooooooooooooooooooocooooooogoooocooocx Nieuwe leerkracht aan de Da Gosta-school Aan de Da Costa-school aan de Noorder laan, hoofd de heer J. Suurmond, is met in gang van 1 September tot onderwijzer be noemd de heer H. Groot, thans verbonden aan een Christelijke school te Den Helder. De heer Groot zal voorzien in de vaca ture, welke ontstaat door het vertrek van 6e heer M. van Baaien, die per 1 Septem ber tot onderwijzer is benoemd aan een school te Amersfoort.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 9