Velen tezamen op receptie van Centrale Bond Velsens cultureel leven in de komende week Oprichters en jubilarissen van Centrale Bond gehuldigd Qok hier huidige situatie in visserijbedrijf ter sprake Auto Rijles Auto Rijschool Agenda voor Velsen Havenberichten A. REIJM Veertig jaren vakbondswerk in IJmuiden Als Katwijk er niet was 7 Goede prestaties van athleten van „Suomi" Nieuwe halteplaatsen voor de bus naar Haarlem Ook bij duisternis Verdachten van touwdief- stallen voor rechtbank „Jan LigthartschooF' in het zilver Gezelschap Adri van Oorschot met fris programma Twee barometers Anjercollecte van 22 Juni tot 4 Juli Cor van Kuilenburg nieuwe bestuurder G.B.T. THALIA Medische verzorging tijdens het weekeinde V.R/TDAG 12 JUNI 195S Velsense estafetteploegen lopen in Haarlem Bij de sluitingswedstrijden van de Haarlemse Sportweek, die Zaterdagavond op het „Haar- lem"-terrein worden gehouden zullen aan de estafettes enige ploegen van de K-A.V. ,,Suo- mi" deelnemen. De Velsense athleten starten op de 4 x 100 meter en de Zweedse estafette voor heren; 4 x 100 meter jongens; 4 x 100 meter dames en 4 x 80 meter meisjes. MET EEN FORSE WITTE ANJER op de borst hebben de zeven bestuursleden van de veertig jaar bestaande IJmuidense afdeling van de Centrale Bond van werk nemers in het transportbedrijf gistermiddag in het witte gebouw aan de Trawlerkade tegen een fleurig décor van vlaggen en bloemstukken tientallen handen mogen drukken, om daarna veel vertegenwoordigers van werknemers- en werkgeversorga nisaties te horen spreken over het bewogen leven van de afdeling IJmuiden en over de erkentelijkheid voor al wat werd bereikt. Oud bestuurders als Daan Verbaan en Kees Damme spraken over de grote verbeteringen op het gebied van de arbeids- en loonvoorwaarden en de opbouw van de samenleving. Er werd een woord van dank baarheid gesproken tot de mannen die in 1913 de moed hadden een afdeling te stich ten en heel duidelijk kwam in elke toespraak tot uiting hoe in deze strijd om de sociale medezeggenschap van de arbeider, zowel van werknemers- als van werk geverszijde begrip voor elkaar is gerezen. Toch was tijdens die twee uur receptie in het bondsgebomv in alle toespraken ook nog een andere toon te onderkennen: een toon van bezorgdheid over de huidige situa tie in het visserijbedrijf. Telkenmale kwam dit vraagstuk de kop om de hoek steken. „Wanneer de bron van alles, de vis en het vangen van de vis, niet meer bestaat", merkte Daan Verbaan op, „wel dan houdt alles op. Dan zullen werknemers en werk gevers gezamenlijk met begrip voor elkaar moeten trachten van IJmuiden weer de plaats te maken, die allen zich er van voorstellen en die het verdient. De oorza ken die tot het verval hebben geleid zijn en worden nog opgezocht maar wil men van IJmuiden maken wat het kan zijn, dan zal onophoudelijk bjj de bevoegde instanties aan de deur geklopt moeten worden". Rede tot vreugde en feest Als eerste sprak op deze receptie de voorzitter van de afdeling IJmuiden van de Centrale Bond, de heer J. Hartman. Hij kon van het hoofdbestuur de heren T. Smeding en A. de Boon verwelkomen en verder directeuren van enige rederijen, de directeur van het Staatsvissershavenbe- drijf, mr. J. R. van Eerde, de voorzitter en de secretaris van de redersvereniging, wethouder W. F. Visser en de gemeente secretaris, de heer J. Veenstra van het ge meentebestuur van Velsen en vérder oud bestuursleden als Jaap v. d. Veer, D. Ver baan en R. Laan Sr. en nog zovele ande ren die direct of zijdelings bij het werk van de Bond zijn of waren betrokken. De heer Hartman had zich afgevraagd of aan dit Veertigjarig bestaan van de bond wel een feestelijke herdenking moest worden verbonden. Elk stapje groot of klein op de weg naar de vrijheid van de arbeider moest worden bevochten in het grootste deel van die veertig jaar. Hij wees op de slechte toestanden in de eeuw, waarin grote tegenstellingen bestonden. De arbeiders kwamen in verzet en men ging strijd voeren voor datgene wat hen onthouden werd. Uit dit oogpunt zag de heer Hartman geen aanleiding tot feest vieren, maar wel voor al hetgeen, dat in veertig jaar is tot stand gebracht en waar bij is gebleken dat de ingeslagen weg van de oprichters juist is geweest. Er is in terne strijd geweest hoe men zich moest organiseren en hoe de grote strijd gevoerd moest worden. Na 1 Juni 1913 werd con structief vakbondswerk verricht en kon men strijd leveren tegen de syndicalisti sche en communistische vakbeweging. Dat men heeft mogen meewerken van de zijde van de IJmuidense afdeling om een sa menleving op te bouwen waarin sociale rechtvaardigheid heerst, stemde de heer Hartman tot vreugde. Moed voor nodig De bondsvoorzitter, de heer T. Smeding, sprak niet alleen namens het hoofdbestuur maar namens de gehele bond. „Toen in de jaren om 1913 een vakbond werd opge richt en dan vooral een moderne vak hond 1was daar moed voor nodig", aldus de heer Smeding. „In werkgeverskringen heerste geen besef voor de moderne orga nisatie". Wat er in die dagen in IJmuiden aan de hand was belichtte hij uitvoerig. Op georganiseerd terrein was de toestand gespannen en bij de arbeiders moest nog begrip worden gekweekt dat een geschil ook via de organisatie en zonder stakingen opgelost konden worden. Vooral na de oorlog is in alles belangrijke wijziging ge komen. Er is thans bij de meeste werk gevers begrip voor de organisatie en de arbeid,er en derhalve hoopte de heer Sme ding, 'dat de samenwerking in de Stich ting van de Arbeid zal mogen blijven voortbestaan. De voorzitter haalde Daan ADVERTENTIE VAN OUDS HET ADRES Voor Santpoort (alleen) Hagelingerweg 134, Tel. 8930 VRIJDAG 12 JUNI Symphonie-orkest „Euphonia", concert, 20 uur. Hervormd Jeugdgebouw, IJmuiden- Oost. Thalia, 20 uur: „De avonturen van captain Clark". Rex, 20 uur: „Een banneling van de eilan den." ZATERDAG 13 JUNI Toneelvereniging „Kunst en Vriendschap", toneelvoorstelling, 20 uur, Patronaatsge bouw. Hoek KennemerlaanEdisonstraat, 18 uur, start VZV-autopuzzlerit. Rex, 20 uur: „Een banneling van de eilan den." Thalia, 19 en 21.15 uur: „De avonturen van captain Clark," »COOOOOCOOOOOO<>XX»OCOOOOOOOOOOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOCOG „Als Katwijk er niet was, dan zou j IJmuiden niet zijn wat het nu nog is", zei de voorzitter van de afdeling Kat- wijk van de Centrale Bond, de heer C. van der Bent gistermiddag bij de re ceptie van de IJmuidense afdeling. ..Die haven ligt op de verkeerde plaats. Die had in Katwijk moeten liggen, want tussen Scheveningen en IJmuiden moet een haven komen, al zijn de pers- pectieven nu niet bepaald al te mooi", ging hij verder. Hij was erg geschrok- ken, toen hij 's middags in IJmuiden uit de trein was gestapt en nog slechts een schamele IJmuidense vloot in de Vissershaven had zien liggen. ^OOOOQOOOOOOOOOCXXXXXXJOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCXXXXXXKX Schilling nog even in gedachten als de op richter van de IJmuidense afdeling en verder noemde hij Kees Damme, die slechts enige jaren in IJmuiden werkte maar goed werk wist te verzetten, Jaap v. d. Veer, die een zeer groot aandeel in de organisatie heeft gehad, Brandsteder na de fusie en de vrienden D. Verbaan en H. de Boer na de oorlog. Thans is een tijdperk gekomen, ver volgde hij, dat de wegen zich scherper gaan aftekenen. De arbeiders krijgen beter begrip welke wegen bewandeld moet wor den en ondanks een verschil in opvattin gen zal de Centrale Bond mede moeten uitgroeien. De heer Smeding bood als een geschenk van blijvende aard een barometer gevat in een stuurrad aan. Hij hoopte dat de „stor men" zonder al te veel schade over IJmui den zouden komen en volgens hem, sym boliseerde het stuurrad, dat de afdeling IJmuiden met vaste hand moet worden bestuurd. Weer grootste Vissershaven Velsens wethouder van Openbare Wer ken, de heer W. F. Visser zag in de ver tegenwoordiging van alle organisaties en bedrijven op deze middag een bewijs dat er sinds 1913 iets veranderd is. Thans stu ren de reders bloemen naar de bond. Veertig jaar geléden ging het daar even anders toe. Er is zelfs een tijd geweest dat het gemeentebestuur politiemaatrege len moest treffen, waaruit blijkt dat de verhouding overheid organisatie nog al wat te wensen overliet. Onder aanbieding van een bloemenmand wenste de heer Visser de IJmuidense afdeling sterkte voor de toekomst. Voor de IJmuider Vishandel Vereniging merkte de heer H. A. Osendarp op, dat het enthousiasme aan de kant van deze groep veertig jaar geleden nog al wat te wensen overliet. Nu is er meer begrip gekomen Hartman, voorzitter C.T.B. (rechts) ontvang een drinkstel. Bij de in Haarlem gehouden nationale avond-athletiekwedstrijden ter gelegenheid van de Haarlemse Sportweek hebben de ath leten van de Athletiekvereniging „Suomi" enige goede prestaties geboekt. Tijdens de spannende strijd op de 800 meter heren A be zette Joop Smit met 2 min. 1.6 sec de vijfde plaats. Op de 1500 meter C ging op fraaie wijze G. Stuyfzand als eerste over de eind streep in 4 min. 29.6 sec. De DEM-man C. Boon werct eerste op de 1500 meter D. in 4.29.2, een mooie tijd. .T. Oosterman klasseerde zich op 1500 meter C no. 5 en W. Kok werd no. 6. Eveneens werd een eerste plaats bereikt door G. Postma met discuswerpen B (37.38 m) en in de A-klasse bezette P. Koeten met 38.81 m. op dit nummer de tweede plaats. Op kogelstoten B werd P. Koeten tweede met I 11.895 m; derde D. van Zutphen met 11-66 m en vijfde J. Adelaar. Van Maandag 15 Juni af zullen, zoals gis teren gemeld, de bussen van de lijn IJmui denHaarlem, van het punt Zeeweg-Vel- serduinweg tot de Wilhelminakade in beide richtingen als volgt moeten rijden: Zeeweg tot Langë Nieuwstraat, vervolgens Lange Nieuwstraat, Kompasstraat, Snelliusstraat, Huigensstraat, Wilhelminakade. De halteplaatsen zijn: Op de Zeeweg, vóór kruising met Velserduinweg en op de Lange Nieuwstraat (Oostzijde) voor de kruisingen met de Velserduinweg, de Spaarnestraat en de Scheldestraat en in de Kompasstraat en de Huigensstraat. Ter plaatse zijn halteborden aangebracht. OOOCOOOCOCC)OOOOOCX>OOOOOOC»OOCOOOOOOOCCXOOOOOOOOOOOOOOOOOr Weest vooral bij mist en nacht op uw veiligheid bedacht! 'lóooocoooococoooooocoooooooocooooooococoococoooooooocoocx voor grotere rechtvaardigheid. Hij was er dankbaar voor dat altijd is getracht con flicten langs de weg van bespreking te overbruggen en sprak tot besluit de wens uit dat IJmuiden weer eens de grootste vissershaven van het vasteland zal worden. Vijfhonderd meer Zesentwintig jaar na zijn vertrek uit IJmuiden stond Kees Damme op de ver hoging om te vertellen van de werving van leden aan de Zuidzij onder het scheepspersoneel. Men telde slechts ruim tweehonderd leden van de havenarbeiders. Toen hij drie jaar later de stad moest verlaten stonden er zevenhonderd leden ingeschreven. Hij noemde die drie jaar dé prettigste periode van zijn leven. Toen in die dagen tweehonderd trawlers in IJmui den. Nu had hij er slechts een tien- tril gezien. Het doel van de Centrale Bond, alle werkers in het transportbedrijf in een grote sterke organisatie, is nog niet bereikt. Wie het doel wil idealiseren zal het oog op de toekomst gericht moeten houden. Na de oorlog tnoeilijR Na R. Laan Sr. als oud-voorzitter van de Centrale Bond en de vertegenwoordi ger van de afdeling Amsterdam, die de overplaatsing van propagandist van Kui lenburg naar IJmuiden voor Amsterdam een groot verlies noemde, wilde ook Daan Verbaan nog enige woorden zeggen. Hij wees.op de moeilijkheden die na de oorlog bestonder^ huisvesting, schoeisel, kle ding, enfin alles 1 en remmend werkten op de ontwikkeling. Hij releveerde de steun van Jaap van der Veer in die moei lijke tijd en kon met enige weemoed aan die IJmuidense jaren terugdenken. Na mens de afdeling Haarlem kon de heer Verbaan een grote karaf met glazen aan bieden. Na de heren G. Dekker van de Metaal- bedrijfsbond en de heer C. van den Bent die hun gelukwensen aanboden, sloot de heer Wijnberg voor de Bestuurdersbond IJmuiden en de ABVA de rij van spre kers. „We kunnen in IJmuiden voetballen, dammen en kankeren, die drie dingen", zei hij, „we hebben gemeend er nu nog iets aan toe te voegen: namelijk boeken lezen". Namens de Bestuurdersbond en de ABVA kon hij negen boeken overhandi gen, Begrijpelijk was het bestuur hier zeer mee ingenomen. ZONDAG 14 JUNI Thalia, 15 uur, „Abbott en Costello in het spookhuis", 19 en 21.15 uur: „De avonturen van Captain Clark". Rex, 15 en 20 uur: „Een banneling van de eilanden". MAANDAG 15 JUNI Fanfarecorps „Wilhelmina" Santpoort, taptoe, 20 uur schoolplein Vinkenbaan, Santpoort. Thalia, 20 uur: „De dokter en het meisje". Rex, 20 uur: „Een banneling van de eilanden". DINSDAG 16 JUNI „Alcura", filmavond, vertoning van de Sportfilm HollandFrankrijk, ingeleid door de heer P. Kraak, 20 uur, Rex Theater. Thalia, 20 uur: „De dokter en het meisje". WOENSDAG 17 JUNI IJmuider Harmonie, Openluchtconcert, 20 uur, Park Velserbeek. Thalia, 20 uur: „De dokter en het meisje". Rex, 20 uur: „Toen stond de aarde stil", DONDERDAG 18 JUNI Evangelisatiekoren Santpoort, openlucht concert, 20 uur, Burg. Rijkenspark. Donderdagmorgen behandelde de Haar lemse rechtbank de zaken tegen de 37- jarige vislosser J. van P. en de 25-jarige stoker B. J„ beiden uit IJmuiden. Zij werden er van verdacht in de maan den Februari, Maart en April diverse malen touw, kabels en staaldraad gestolen te heb ben uit schepen, die in de haven van IJmuiden lagen. Beiden hadden reeds en kele veroordelingen achter de rug en de officier van Justitie, mr. B. van den Burg, eiste dan ook tegen de losser een gevange nisstraf voor de tijd van eert jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk met een proef tijd van drie jaar. De officier van Justitie eiste tegen de stoker, die ook tezamen met anderen reeds scheepsbenodigdbeden in IJmuiden had gestolen, een gevangenisstraf voor de tijd van één jaar met aftrek van het voorarrest. Thalia, 20 uur: speciale voorstelling van „De held van Java". Rex, 20 uur: „Toen stond de aarde stil". VRIJDAG 19 JUNI Thalia en Rex, nog niet bekend. ZATERDAG 20 JUNI Thalia en Rex: nieuw programma. In September bestaat de „Jan Ligthart school" aan de Eksterlaan in IJmuiden- Oost vijfentwintig jaar. Dit feit is voor de oudercommissie aanleiding om contact te zoeken met de oud-leerlingen van deze in stelling, om in een gezamenlijke bespreking te overleggen wat er moet worden gedaan om deze dag niet ongemerkt te laten voor bijgaan. Van het personeel, dat bij de opening werd benoemd, zijn het hoofd en twee leer krachten nog werkzaam aan de school, zo dat ook zij mede jubileren. Het zal ongetwijfeld vele „rakkers van vroeger", nu zelf gedegen ouders van leer lingen, een behoefte zijn de „zilveren" onderwijzers hulde te brengen. De ouder commissie is echter van vele oud-leerlin gen het spoor bijster, als gevolg van de evacuatie in bezettingstijd. Daarom ver zoekt zij ons te vermelden dat op Woensdag 17 Juni in de „Jan Ligthartschool" een bijeenkomst zal worden gehouden van oud leerlingen en ouders van leerlingen om de plannen voor de feestviering een vastere vorm te geven. Protestvergadering in „Flora" Het comité „Redt de Rosenbergs" zal Vrijdag 12 Juni in „Flora" aan de Zeeweg een openbare protestvergadering houden. Tevens zal vertoond worden het Franse filmwerk „J'accuse". EHBO-oefening in Wijk aan Zee Op Zaterdag 20 Juni 's middags om drie uur zullen de EHBO-afdeling Beverwijk- Hoogovens en een ploeg van de Wijk aan Zeeërreddingsbrigade op het strand te Wijk aan Zee een gezamenlijke oefening houden. ALS HOOGTEPUNT van de viering van het veertigjarig bestaan van de IJmuidense afdeling van de Centrale Bond voor de leden met hun dames is gisteravond in het Rex Theater een feestavond gehouden. De bondsvoorzitter T. Smeding stak een toespraak af en huldigde daarna allen in de persoon van Jac. van Os voor de mannen, die onafgebroken veertig jaar lid zijn geweest, K. Aland voor de leden die het zilveren insigne van het N.V.V. hebben verdiend wegens het vijfentwintigjarige lidmaatschap en tenslotte S. Heilig voor de personen, die tot de oprichters van de afdeling IJmui den behoren, maar geen lid meer zijn of niet veertig jaar onafgebroken lid zijn ge weest. Aangezien het ondoenlijk was eenentachtig jubilarissen op het toneel te roepen, werden zij in de persoon van dit drietal jubilarissen dank gezegd voor al hetgeen voor de Bond werd verricht. Afdelingvoorzitter J. Hartman zat om streeks kwart over acht temidden van zijn bestuursleden aan de tafel op het toneel en kon in zijn welkomstwoord vertellen hoe moeilijk het was geweest de namen van hen, die veertig of vijfentwintig jaar lid waren, bijeen te krijgen. Het archief ging in de oorlog verloren en zodoende waren er, 'naar thans bleek, enige personen ver geten. Maar ook dit komt binnenkort in orde. De heer Hartman ging vervolgens in korte trekken de historie van de afdeling IJmuiden na en nam tevens de gelegenheid te baat om de nieuwe bestuurder van IJmuiden, de heer Cor van Kuilenburg, die de heer A. van Loon zal opvolgen, voor te stellen. De bondsvoorzitter T. Smeding bracht in de eerste plaats zijn gelukwensen namens bet hoofdbestuur en de bond over en hoop te dat het de afdeling IJmuiden gegeven mag zijn niet alleen het peil van thans te behouden, maar de organisatie nog meer te versterken. Hoe moeilijk het was om een afdeling veertig jaar geleden op te richten werd door hem geschetst. Er was een dosis idealisme, enthousiasme en bovenal moed voor nodig. Dit laatste in het bijzonder tegenover de werkgevers, die de belangen van de werknemer niet inzagen. Lang zamerhand is de verbetering gekomen. Vooral na de oorlog zagen de werkgevers in, dat indien niet regelend werd opgetre den grote conflicten dreigden te ontstaan. De geleide loonpolitiek bracht hier goede resultaten. Verder gaande schetste de heer Smeding de invloed van de vakbeweging in Neder land. „Op economisch terrein zullen de arbeiders nog medezeggenschap moeten krijgen, opdat er een economische demo cratie zal ontstaan," aldus de bondsvoor zitter. Huldiging Tot de kameraden die veertig of vijfen twintig jaar lid van de Centrale Bond waren, sprak de höer Smeding hartelijke woorden. De bond en de jongeren hebben aan de oprichters veel te danken. Hoe de arbeiders zo'n veertig jaar geleden leefden, kunnen velen zich niet voorstellen, maar wanneer de havenarbeiders van toen niet de moed hadden gehad de bondsvlag in IJmuiden te planten, zou het nu nog het zelfde in Nederland zijn geweest. Het werd stil in de zaal toen de heer Smeding de namen van de jubilarissen en oprichters voorlas. Slechts af en toe werd gefluisterd. Daarna kwam van elke groep een persoon naar voren om het insigne in ontvangst te nemen. Tot Jac. van Os en K. Aland zei de heer Smeding: „Ik hoop dat jullie nog tientallen jaren georganiseerd zult blijven cn dat je over tien jaar weer hier zult staan en getuige zal zijn van de groei van de IJmuidense afdeling. Aan de heer Van Os overhandigde hij het gouden insigne met bijbehorend diploma en voor de vrouw van de heer Van Os had men een eetbestek meegebracht. Vervolgens kreeg de heer Aland zijn zilveren insigne op de borst gespeld en mocht de heer S. Heilig een portefeuille met het monogram van de bond toegestoken krijgen. Tot besluit van dit officiële gedeelte nam de heer Jac. van Os het woord. „Jongeren, denk er om dat de kou nog niet van de lucht is," merkte hij op. De heer Van Os overhandigde daarna een nieuwe vlag voor de afdeling IJmuiden van de Centrale Bond. Feestavond Het gezelschap van Adri van Oorschot zette na negen uur de kroon op de viering van het veertigjarig bestaan. Adri van Oorschot vermaakte alle gasten met zijn goochelgeheimen en imitaties van radio sprekers en zangers. Henny Fontaine zong enige aardige liedjes en Ria Schmitz liet allen genieten van een liefdesgeschiedenis- je. Justus Jesayes had de begeleiding op piano en accordeon in handen en Rudi West zag men onder meer als een uitste- Nadat de voorzitter van de Centrale Bond, de heer T. Smeding, gistermid- I dag bij de receptie ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan van de afde- ling IJmuiden, aan de heer J. Hart- mar, een barometer, gevat in een stuur- rad, had overhandigd kwam ook de heer C. van der Bent van de afdeling Katwijk met 'een dergelijk apparaat 7) aar voren. Men had het echt niet van elkaar ge- weten! Voorzitter J. Hartman wist eventual aldra en oplossing: één boven en cte andere in de benedenzaal. I In ieder geval kan men de afdeling met vaste hand blijven besturen en zal on verhoopte „storm" hopelijk niet al te veel schade berokkenen. XXXDOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOOOOCCOOOCC kend explicateur bij een parodie op een cowboyfilm uit het jaar 1900. Erelijst Aan de leden, die onafgebroken geduren de veertig jaar lid zijn geweest van de af deling IJmuiden van de Centrale Bond, werd het gouden insigne met bijbehorend getuigschrift uitgereikt. Het waren: W. Bijl, Jac. Ham, A. van Iren, A. Kemp, C Kempke, M. Plokker, E. Schuiten, E. Stam, H. Stam, en de volgende heren, die tevens tot de oprichters van de afdeling IJmuiden behoren: C. G. Berg, T. de Boer, KI. de Groot, J. Hopman, Jac. van Os, H. Veld man en A. J. de Wijn. De volgende leden werd wegens hun vijf entwintigjarig lidmaatschap de zilveren speld opgestoken: K. Aland, J. H. Baas, Adr. de Back, J. H. Bakker, M. Barnhoorn, F. Beekhuis, H. J. Belfroid, T. Berg, Joh Berg, A. Blok, C. Blok, L. de Boer, L. Broek, M. Broek, C. Coster, P. v. Croonen- borg, E. Dik, H. Engelhart, L. Gravemaker, T. Gravemaker, A. J. Ham, A. 't Hart, B. Hellemigh, A. Keizer, P. Keur, J. Kok, L. Kok, A. Langbroek, S. van Leeuwen, L. M. Lips, D. v. d. Lugt, v. d. Nieuwendijk, C. Oepkes, H. van Oosterhout, C. J. van Os, P. Perresutti, R. Perresutti, J. v. d. Plas, C. v. d. Pijl, J. Schipper, Ph. B. Stol, Corn. Visser, E. Visser, W. Vos, A. van Winsen. D Wijker, J. Wijker, A. B. v. d. Zee, J. P Zwaan, KL Zwaan, E. Zwart en L. Zwart. Aan de personen, die tot de oprichters van de afdeling IJmuiden behoren, maar geen lid meer zijn of niet veertig jaar on afgebroken lid zijn geweest, werd'de porte feuille uitgereikt: H. Blok, P. de Boer, J, Groen, S. Heilig, P. Heilig, M. Jongejan, Jac. Kaan, J. Kaan, M. Koningstein, mevr. de wed. Nat—v. d. Plas, P. Ros, W. Schel vis en J. Weduwe. Donderdag 11 Juni kwamen de haven van IJmuiden binnen: Danae van Gothenburg. Castor van Paramaribo. Arcturus van Rot terdam. Flottbeck van Rotterdam. Jupiter van Hamburg. Ditte Waltrant van Rotter dam. Entre Rios van Antwerpen. IJsel van Rotterdam. Ulmbrueder II van Kopenhagen Gannet van Londen. Hirondelle van Londen Tarakan van Marseille. Zaanstroom van Huil. Amstelstroom van Hamburg. Tyro van Fowey. Louise Weitsert van Hamburg. Man- to van Oporto. Neeltje B. van Tygnemouth. Rijnstroom van Londen. Orion van Bremen Durward van Leith. Vertrokken zijn: Schippersgracht naar Londen. Gathe naar Lübeck. Mariekerk n. Hamburg. Van der Wijck naar Rotterdam Jo naar Malmö. Willemstad naar Dover. Shirley Lykes naar Glasgow. Almora naar Huli. Hirondelle naar Harlingen. Pavo naar Newcastle. Gooiland naar Bremen. Modesta naar Ixpilla. Heelsum naar Antwerpen. Ditte Waltraut naar Hamburg. Havik naar Duin kerken. Lingestroom naar Manchester, Collectanten gevraagd Het Velsense Anjerdagcomité schrijft: Ter gelegenheid van de verjaardag van Z. K. H. Prins Bernhard zal het. Anjerfonds van 22 Juni tot 4 Juli de jaarlijkse Anjer collecte houden. De opbrengst van deze collecte is bestemd voor steun aan cultu reel werk. Uit de vele aanvragen, die het Anjerfonds bereiken, blijkt hoezeer dit fonds in een behoefte voorziet. Aan de vele aanvragen kan slechts voldaan wor- dien, als de jaarlijkse collecten slagen. Daarvoor vormen de collectanten een on misbaar onderdeel. Vele culturele vereni gingen en instellingen in het land en in Velsen hebben al de steun van het Anjer fonds ontvangen. Daarom, leden en bestu ren van culturele verenigingen en allen, die het culturele leven een waim hart toe dragen, meldt u zich als collectant. Al heeft u slechts enkele uren ter beschik king, ook dan zijn wij u dankbaar. Hoe groter het aantal collectanten, des te gro ter de opbrengst van de collecte. Collec tanten, minimum ieeftija 16 jaar, kunnen zich melden, dagelijks bij het secretariaat van het Anjardag-Comité-Velsen, gebouw Cultureel Centrum. Moerbergplantsoen 22 te IJmuiden, of telefonisch K 2550/5743. Wacht niet te lang, doch meldt u heden. Houtaanvoer voor de papierfabriek Voor de papierfabriek Van Gelder Zonen is Donderdag aangekomen het Finse s.s. „Olivio" van de Finse haven Topyla met een lading van 890 vadem hout. Dit schip nam in afwachting van de los- beurt enige tijd ligplaats aan de Kanaal dijk. Tot opvolger van de heer A. van Loon, die enige maanden geleden de afdeling IJmuiden van de Centrale Bond van werk nemers in het Transportbedrijf als be stuurder heeft verlaten, is benoemd de heer Cor van Kuilenburg uit Amsterdam. Als propagandist van de afdeling Am sterdam van de Centrale Bond heeft de heer Van Kuilenburg lange tijd gewerkt in de vakgroep havenbedrijf, zodat hij er in IJmuiden niet al te vreemd tegenover komt te staan. Hij is thans zevenendertig jaar en heeft zijn opleiding geheel genoten op de arbeidersavondschool en de centrale kaderschool van 't N.V.V. De heer Van Kui lenburg is voorts ruim tien jaar werkzaam geweest bij de A.J.C. en was bestuurs lid van de stichting Natuurvrienden en het Instituut voor Arbeiders Ontwikkeling. Nadat hij in 1948 bij de Centrale Bond kwam heeft hij gewerkt in het havenge bied van Rotterdam en Amsterdam en zal hij zich thans als adjunct bestuurder, se cretaris-penningmeester ten volle in IJmui den aan het werk kunnen geven. ADVERTENTIE (het theater met de beste films) Hedenavond 8 uur, Zaterdag en Zondag 7 en 9.15 pur: GREGORY PECK ANN BLYTH in do groots opgezette kleurenfilm DE AVONTUREN VAN CAPTAIN CLARK Een geheel nieuwe wereld., van avon- tuur verovert het witte doek MAANDAG, DINSDAG en WOENSDAG 8 uur: het boeiende filmwerk: DE DOKTER EN HET MEISJE met GLENN FORD en JANET LEIGH Er zijn veel mooie vrouwen in 't leven van een knappe dokter! Dit is de vreemde geschiedenis van een van hen.18 j. ZONDAGMIDDAG 3 uur onafge broken lachsalvo's met ABBOTT en COSTELLO in het SPOOKHUIS ïn alle voorstellingen de reportage van de kroning van Elizabeth II van Engeland Verwacht: „ANNA" met Silvana Mangano IJMUIDEN Dokters Van. de groep artsen, aangesloten bij de Koninklijke Nederlandse Maatschappij tot bevordering van de Geneeskunst zijn, uitsluitend in spoedgevallen, van Zaterdag 1 uur tot aan het spreekuur van Maandag morgen te raadplegen de artsen: J. de Vries, Kon. Wilhelminakade 78, tel. 4954 en D. J. Boosman, Stationsweg 7, tel. 4340. Voor de niet aangesloten doktoren neemt waar de arts W. A. Oepts, Zeeweg 295. tel. 4023. Apotheken Zondags- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door Apotheek Ledeboer, Kennemerlaan 80, tel. 4229. Verloskundigen In spoedgevallen raadplege men tussen Zaterdagmiddag 2 uur en Zondagavond 12 uur. mej. J. Winter, Evertsênstraat 3, tel. 5259 of mevrouw Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053. VELSEN-NOORD EN BEVERWIJK Dokters Van Zaterdagmiddag 12 uur tot Zondag morgen 9 uur: dr. J. G. de Lange, Wijk aan Duinerweg 3, tel. 4234. Van Zondag morgen tot 's avond 12 uur: dr. L. J. Vree- ling, Vondellaan 29, tel. 3364. Verloskundigen Mejuffrouw A. Zandvoort, Bornstraat 43. Apotheken Gedurende het week-einde: Duinwijk- apotheek, Populierenlaan 44, tel. 3388. SANTPOORT Dokters In spoedgevallen is de arts J. J. Hekman, Hoofdstraat 236, tel. 8510 te raadplegen. Apotheken Elswout-Apotheek, Bloemendaalseweg 341, Overveen, tel. K 2500 16760 en Sant- poortse Apotheek, Bloemendaalsestraatweg 145, Santpoort-station, tel. K 2560 8249. VELSEN Wijkverpleging Voor IJmuiden: Zr. Gomes, Leeuwerik laan 39, geen tel.; voor Santpoort, Driehuis en Oud-Velsen Zr Nap, Rembrandtlaan 5. tel. 6195. BESOMMINGEN VAN HEDENMORGEN Trawler: Maria van Hattum f 14.700 Loggers: KW 37 f3250, KW 52 f4760. Kotters: SCH 76 f 1320; RO 29 f 1010.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 9