De „stroomboten" van de HSM varen al sinds 1885 Veilig verkeer ook in de straten van Velsen DCIJ maakt goede kans op provinciaal kampioenschap Aanvaring bij Gibraltar voor Raad v. Scheepvaart Predikbeurten Agenda voor Velsen AUTORIJLES Havenberichten Old Clothes New TAXI NODIG? Autorijschool SUCCES Kijk uit! Denk aan voorrang Ook overige tientallen favoriet in nieuwe seizoen Witte Kruisjesdag op Zaterdag 20 Juni 8 LANGS SLUIZEN EN HAVENS Stoomschip „IJstroom" opende de dienst Amsterdam-Londen Directeur van gas en water eervol met ontslag BEL 5000 Waarschuwing voor emigranten Burgerlijke stand Beverwijk Klachten van bemanning tegen kapitein ZATERDAG LS JUNI 195-3 yV/IE DE SCHEEPVAARTRUBRIEKEN raadpleegt komt minstens tweemaal per Vt week enige schepen tegen waarvan de namen op „stroom" eindigen en dus altijd „stroom"boten worden genoemd. Dat bijvoorbeeld de „Rijnstroom" naar Londen vertrekt, de „Zaanstroom" naar Hull of de „Lingestroom" naar Manchester is me nigmaal voorgekomen en uiteraard passeerden deze schepen ontelbare malen de sluizen van en naar Amsterdam. De tweede ..Texelstroom", een schip van 1617 bruto reg. ion. dat in 1918 door de Mij. Feijenoord te Rotterdam aan de Hollandse Stoomboot Maatschappij werd opgeleverd. De „stroom"boten behoren toe aan de Hollandse Stoomboot Maatschappij, die op 31 Januari 1885 werd opgericht en zich ten doel stelde een geregelde stoomvaart verbinding tussen Amsterdam en de havens van Groot Brittannië te onderhouden. Voor dien werd deze verbinding uitsluitend van Rotterdam uit onderhouden door de Neder landse Stoomboot Rederij, die met grote moeilijkheden te kampen heeft gehad. De concurrentie was groot in die dagen. De opening van het Noordzeekanaal, waardoor de vaart op Engeland ten aan zien van Amsterdam veel gunstiger kwam te liggen, bracht aanvankelijk geen ver andering. Nadat ook de pogingen van de K.N.S.M. faalden kwam tenslotte het mo nopolie van de verbinding van Amster dam met de Britse haven in die tijd op naam van de General Steam Navigation Company. Deze maatschappij onderhoudt thans nog steeds een geregelde dienst van Londen op Amsterdam v.v. De verschijning van de „Falcon" en de „Swift" staat hier mee in verband. Genoemde schepen zijn vaste klanten in de Amsterdamse haven. De toestand werd er niet beter op en ook de Nederlandse Stoombootrederij in Rotterdam kreeg steeds meer van de con currentie te lijden. Men besloot het bedrijf in samenwerking met de Hollandse IJzeren Spoorweg Maatschappij naar Amsterdam te verplaatsen. Uit deze maatschappijen ontstond de Hollandse Stoomboot Maat schappij. Door de N.S.M. werd het stoom schip „Feyenoord" ingebracht. Als „IJ stroom" was dit het eerste schip, waarmee de H.S.M. de dienst van Amsterdam op Londen op 14 April 1885 opende. Als twee de schip kwam in Augustus de „Amstel- stroom" in de vaart. De jonge maatschappij had een zware strijd te voeren, want nauwelijks waren de eerste boten in bedrijf gekomen of het aantal vrachten verminderde. De verwach tingen waren niet hoog en toen de „IJ stroom" na een aanvaring op de Theems geruime tijd uit de vaart moest, beteken de dit een grote schadepost. Toch onder hield men toen al twee afvaarten per week en wel op Dinsdag en Zaterdag. Teneinde deze toch normaal te laten functionneren kreeg de rederij de beschikking over een schip van de N.S.M., de „Maasstroom". De bekende kinderziekten te boven is cle H.S. M. geleidelijk uit gaan breiden. In de loop van de jaren zijn verouderde schepen door nieuwe vervangen. De maat schappij is evenwel niet voor ongelukken gespaard gebleven. Zo ging het eerste stoomschip, de oude „IJstroom", in 1897 door aanvaring ver loren. Een ernstig ongeval overkwam later de in 1903 gebouwde „Scheldestroom", die in de nacht van 7 op 8 December 1907 door het Britse barkschip „Forfarshire" werd aangevaren en zonk. Ook de oorlogs jaren gingen niet onopgemerkt voorbij. Hiernaast is afgedrukt een foto van de ADVERTENTIE Dry cleaning only Koningsplein 10 Tel. 4886 De heer M. Kampman, directeur voor gas en water heeft in verband met het feit, dat hij op 12 December 1953 de pensioenge rechtigde leeftijd zal bereiken, per 1 Jan. ontslag uit de gemeentedienst verzocht. B. en W. van Velsen stellen de raad voor het gevraagde ontslag eervol te verlenen. ZATERDAG 13 JUNI Toneelvereniging ..Kunst en Vriendschap", toneelvoorstelling, 20 uur, Patronaatsge bouw. Hoek KennemerlaanEdisonstraat, 18 uur, start yZV-autopuzzlerit. Rex, 20 uur: „Een banneling van de eilan den." Thalia, 19 en 21.15 uur: „De avonturen van captain Clark". ZONDAG 14 JUNI Thalia, 15 uur: ..Abbott en Costello"; 19 en 21.15 uur: „De avonturen van captain Clark." Rex, 15 en 20 uur: „Een banneling van de eilanden." MAANDAG 15 JUNI Fanfarekorps „Wilhelmina", Santpoort, 20 uur: taptoe schoolplein, Vinkenbaan, Santpoort. Thalia, 20 uur: „De dokter en het meisje. Rex, 20 uur, „Een banneling van de eilan- den." Raadhuis, 10—12 uur: spreekuur burge meester van Velsen. „Texelstroom", welke in 1918" door de Mij. Feyenoord te Rotterdam aan de H.S.M. werd opgeleverd. Dit schip was op stapel gezet ter vervanging van de op 7 October 1915 bij het vuurschip Galloper op een mijn gelopen „Texelstroom", een schip van 1600 ton en één jaar oud. Een gelukkige omstandigheid was, dat de bemanning werd gered. Voor de tweede „Texelstroom" was een langer bestaan weggelegd. Dit schip mat 1617 bruto reg. ton, was 83,35 m. lang, 12,24 m. breed en 5,08 m. diep. Het draag vermogen bedroeg 2736 ton, er was een ac commodatie voor 12 passagiers en de ma chine ontwikkelde 1200 pk. Ging de eerste „Texelstroom" tijdens de eerste wereld oorlog verloren, de andere werd in Fe bruari 1941 door de Britse admiraliteit als vermist opgegeven. De 25 leden van de be manning hebben bij deze ramp het leven gelaten. Op zijn beurt is deze „Texelstroom" in 1949 weer vervangen door de „Dorit Clau sen", een in 1947 te Aalborg gebouwd mo torschip van 1377 ton. Al bijna zeventig jaren verricht de H.S.M. de geregelde dienst op Engeland, Schotland, Ierland en Farör en voert ze dezelfde kleuren in de schoorsteen als de Stoomvaart Mij. Nederland, namelijk geel met zwarte top, kleuren die door een klei ne honderd rederijen over de gehele we reld verspreid op dé schoorstenen worden gedragen. ARIE VAN DER VEER (Nadruk verboden). ADVERTENTIE ADVERTENTIE A. REI] M S AUTORIJSCHOOL Van ouds het adres voor IJmuiden DENNENSTRAAT 12 TEL. 6200 (TAXI BRANDWIJK) ADVERTENTIE Gediplomeerde instructeurs De hoofdcommissaris van politie in Am sterdam waarschuwt tegen de praktijken van het Nationaal Transport- en Controle- bedrijf dat gevestigd is aan de Sarphati- straat 13 in Amsterdam en dat wordt ge ëxploiteerd door C. H. Gardemans. Dit be drijf belast zich met het emballeren en vervoeren van bagage van emigranten. Zij moeten dan een zeker bedrag bij vooruit betaling voldoen. Bij de politie kwamen talloze klachten betreffende dit bedrijf bin nen. Hieruit bleek dat de verplichtingen niet of niet naar behoren werden nageko men, waardoor de betrokkenen ernstig werden gedupeerd. In geval de emigratie geen doorgang vond, kwam veelal niets terecht van de toegezegde terugbetaling van de vooruit gestorte bedragen. VISSER1JBERICHTEN SCHEVENINGEN Scheveningen, 12 Juni SCH78 50 kantjes, nog 30 netten, SCH87 65, SCH200 5, SCH195 11, SCH246 16, SCH 341 23, SCH342 33, SCH402 28, SCH412 12, SCH56 48 nog 30 netten, SCH159 nog 100 mijl. SCH 229 30, SCH23 32, SCH53 25, SCH104 50, SCH39 27, SCH201 7, SCH264 30, SCH4 38, SCH75 40, SCH181 1, SCH199 nog niet gevist, SCH 32 45, SCH40 60. SCH49 nog 120 mijl, SCH99 60, SCH132 50, SCH133 38 nog' 25 netten, SCH189 50 nog 15 netten, SCH233 55, SCH247 30, SCH262 60, SCH285 55. SCH2 55, SCH5 52, SCH8 60, SCH15 85, SCH19 60, SCH30 40, SCH35 80 nog 16 netten, SCH45 55 nog 22 netten, SCH9 75, SCH84 85, SCH236 200 mijl fgelegd, SCH248 17, SCH250 60, SCH297 35, SCH310 35, SCH312 60, SCH399 75. SCH36 27, SCH107 200 mijl afgelegd, SCH353 60, SCH20 40, SCH223 50, SCH225 30, SCH314 5, SCH97 40, SCH141 14. SCH186 33, SCH284 8, SCH7 30, SCH95 0, SCH140 25, SCH50 5, SCH63 40, SCH6 47, SCH66 7, SCH124 0, SCH81 8, SCH89 9, SCH97 25, SCH103 35, SCH116 10, SCH160 6, CH180 35, SCH242 60, SCH275 10, SCH122 35, SCH72 50 nog 26 netten, SCH3 34, SCH6 30, SCH21 90 nog 12 netten, SCH24 30, SCH47 34, SCH110 50 nog 15 netten, SCH121 0, SCH302 80, SCH35 nog 20 netten. SCH333 30, VL14 25, VL40 8. VL50 50, VL 53 64, VL61 0, VL89 70. VL71 34, VL80 55 nog 15 net ten, VL33 45 nog 15 netten, VL84 22, VL112 60. VL132 45, VL166 34, VL65 nog 20 netten. Binnen te Scheveningen: SCH37 300 kantjes van 12 shepen. Na de bepalingen over voorrangswegen en voorrangskruispunten, waarover men deze week heeft kunnen lezen, volgen hier enige raadgevingen hoe te handelen op kruisingen van andere ongelijkwaardige wegen. Wanneer een onverharde weg wordt ge kruist door een verharde weg moet het verkeer, dat van de onverharde weg, bij voorbeeld een zandweg of een dijk, ge bruik maakt, voorrang verlenen aan het van links en van rechts komende verkeer op de verharde weg. Een fietser, rijdende op een verharde weg, heeft dus voorrang boven een auto, rijdende op een onver harde weg. Het verkeer over vrijliggende, niet tot een weg behorende fietspaden (zoals men ze dikwijls in het Gooi en op de Veluwe ziet), moet voorrang verlenen aan het ver keer dat van links en van rechts over een verharde weg nadert. Voor het verkeer, dat van richting ver andert, is nog een bijzondere voorrangs regeling getroffen. Elke weggebruiker, die links af wil slaan, moet namelijk voorrang verlenen aan het hem tegemoetkomende verkeer, dat op dezelfde weg blijft rijden. Daartoe moet hij de doorgang voor het verkeer naast zich vrijlaten. De wegge bruiker, die rechts afslaat, moet er voor zorgen, dat hij de doorgang vrijlaat voor het verkeer, dat naast of achter hem rijdt. Hij mag dit verkeer dus niet „snijden". In deze gevallen komt dus de regel „Snelver keer gaat voor langzaam verkeer" te ver vallen. De bestuurder van een auto, die linksaf slaat, moet dus een hem tegemoet rijdende fietser, die op dezelfde weg blijft rijden, voorrang verlenen. In afwijking van de voorrangsregels, hebben motorrijtuigen van de politie en de brandweer, waarvan de sirene of bel in werking is gesteld, van begrafenisstoeten, militaire colonnes en transporten altijd voorrang op het overige verkeer. Deze afwijkende regel geld zowel voor kruispunten van gelijkwaardige als van ongelijkwaardige wegen. Een politie-auto, waarvan de sirene in werking is gesteld, die uit een zijweg een voorrangsweg op rijdt, heeft dus voorrang op het verkeer, dat zich op de voorrangsweg voortbeweegt. Voor (le fietsers Tenslotte geven we speciaal voor de wielrijders nog een beknopt overzicht van de voor hen geldende voorrangsregels. DE TOETREDING van de wereldkampioen P. Roozenburg als lid van de damclub IJmuiden in December 1952, en het weder uitkomen van de meesters Ligthart en Suyk in het DCIJ-tiental voor de bondscompetitie hebben het tiental op slag een van de sterkste ploegen in Noordholland gemaakt. Als de strijd om de provinciale damtitel in September begint komen de IJmuidenaren met een tiental naar voren, dat op papier sterker is dan het kranige team dat in 1937 de hoogste damclubtitel het kampioenschap van Nederland op naam van IJmuiden bracht. De zinspreuk van „Het Witte Kruis" „Door Allen, Voor Allen", kan Zaterdag 20 Juni door alle inwoners van Velsen in practijk worden gebracht, door van de dames en heren die zich hiervoor beschik baar stellen een speldje te kopen. Men steunt daarmee het mooie sociale werk van „Het Witte Kruis". De vereniging, die zich nu bijna gedurende zestig jaar beweegt op het terrein van de volksgezondheid, is deze steun tenvolle waard. De takken van dienst als wijkverpleging, zuigelingenbe scherming, kraamverzorging, kleuterzorg, gezinsverzorging en het verstrekken van verpleegmaterialen hebben in duizenden gezinnen verlichting van zorg gebracht. Het Bestuur van de vereniging blijft er naar streven al deze arbeid nog intensiever ter hand te nemen. Dit kan alleen als de gehele bevolking het werk van „Het Witte Kruis" blijft steunen; in de eerste plaats door lid van deze organisatie te zijn, maar ook deze mooie arbeid te gedenken door het kopen van een speldje, dat Zaterdag aan huis of op straat zal worden aangebo den. Veel geld is nodig om de arbeid die zich steeds uitbreidt te kunnen financie ren. maar ook thans vertrouwt het bestuur er op dat een beroep op de bevolking niet tevergeefs zal zijn. Een ieder is welkom als collectant en voor de verkoop van speldjes. Men kan zich aanmelden bij één van de volgende adressen: voor IJmuiden-West bij Mevr. BrouwerPrins, Wilhelminakade 79: voor Nieuw IJmuiden bij Mevr. Suwe- rinkHeijkoop, Kennemerlaan 90 en aan het Witte Kruisgebouw, Kennemerlaan 125; voor IJmuiden-Oost bij Mevr. Zwak- manVeerbeek, Velserduinweg 10, Mevr. ScheltensSchiphuijs, Hervormd Jeugd- gebouw, Rembrandtlaan en bij Zuster R. Lavoo, Fazantenlaan 44; voor Velsen- Noord bij Mevr. KofSmit, Geelvinck- straat 123 en bij Mevr. de ZwarteLokker, Valkenburgerstraat 2; voor Velsen-Dorp bij Mevr. ZwenneAllan, Meervlietstraat 60; voor.Driehuis bij Mevr. van der Does- Van der Steen, Zeeweg 326; voor Sant- poort-Dorp bij Mevr. WintersVliet, Cre- merlaan 52 en voor SantpoortrSt. bij Mevr. WerreAntonissen, Harddraverslaan 15 en bij Zr. I. de Jong, Brederoodseweg 45. Werk van B.L.O.-leerlingen wordt tentoongesteld Woensdag 17 Juni zal in de Wilhelmina- school, aan de Houtmanstraat, het werk van de leerlingen worden tentoongesteld. De wethouder van Onderwijs, de heer H. de Boer, zal die tentoonstelling 's mid dags om half vier openen. Belangstellenden hebben toegang op 17 en 18 Juni van 1921 uur. De „staart" van het tiental is nu zeer sterk met spelers als de gebroeders Postma, J. v. Straten, Heime Langbroek en A. W. Beukema. Voorts zijn uitstekende reserve spelers als H. Swier, P. v. d. Berg, L. C. Vooys en D. Ott beschikbaar. Hoewel de volgorde van de bezetting van de borden nog moet worden geregeld, is na de wintercompetitie komen vast te staan dat de volgende spelers het eerste tiental van D.C.IJ. zullen vormen: P. Roozenburg, A. Ligthart, H. Laros, B. Dukel, C. Suyk, T. Postma, G. Postma, J. v. Straten, Heime Langbroek, A. W. Beukema. Overplaatsing De volgende spelers, die al een tiental jaren de D.C.IJ.-kleuren hebben hoog ge houden, zullen nu naar het tweede tiental verhuizen: voorzitter K. de Jong, Jaap Smit, L. Koetsier, H. van Nieuwenhuizen, C. Kaan, L. C. Vooys, H. Swier, D. Ott en J. Visser. Versterking In een ontmoeting met de eerste klasser K.N.C. uit Haarlem werd in de opstelling, die in September nog belangrijk sterker is, een gelijk spel (1010) behaald. Het twee de tiental van D.C.IJ. zal als volgt ver schijnen (nog niet definitief!) Bord 1. H. Swier, 2. v. d. Berg, 3. L. C. Vooys, 4. D. Ott, 5. K. de Jong, 6. J. Smit, 7. L. koetsier, 8. Jelle Post, 9. Koppelman, 10. W. v. Wort. In het derde tiental zijn geplaatst: H. v. Nieuwenhuizen, C. Kaan, J. Visser, Jan Waal, H. Leeuw, Evert Schadé, P. Kok Sr., D. van Beelen, Jaapie de Boer en Piet Schadé. 1. Een fietser moet op een kruising van gelijkwaardige wegen voorrang verlenen aan langzaam verkeer, dat gelijktijdig of nagenoeg gelijktijdig van rechts nadert en aan motorrijtuigen, trams, begrafenisstoe ten en militaire colonnes, ongeacht of deze van links of van rechts komen. Op zo'n kruising heeft een fietser alleen voorrang op het langzame verkeer, dat van links nadert en op alle verkeer, dat zich langs dezelfde weg voortbeweegt en links of rechts afslaat. 2. Een wielrijder, die van een zijweg een voorrangsweg nadert (op die zijweg staat dan een driehoekig bord met de punt naar beneden met wit veld en rode rand) rroet voorrang verlenen aan het van links ol rechts komende verkeer, dat op de voor rangsweg rijdt. 3. Een wielrijder, die op een weg rijdt en bij het kruispunt van die weg met een andere weg het bord ziet staan dat aan duidt, dat men een voorrangskruispunt na dert (rond wit bord met rode rand, daarin driehoek met punt naar beneden en het v/oord „Stop") moet stoppen en voorrang verlenen aan het verkeer, dat op die an dere weg rijdt. 4. Een wielrijder, die op een niet ver harde weg of op een langs een niet ver harde Weg gelegen rijwielpad rijdt moet voorrang verlenen aan het verkeer dat op de kruisende verharde weg rijdt. Vrijdag 12 Juni kwamen de haven van IJmuiden binnen: Sambre van Rotterdam. Holland van Ronneby. Nordrijn van Rotter dam. Boskoop van West-Indië. Thisbe van Caen. Argo van Harlingen. Roelf van Gdy nia. Virginian Coast van Londen. Vegaland van Esbjerg. Helene van Maldon. Griboje- dow van Leningrad. Columbus van Hull. Emmy Ottens van Topilla. Mathilde van Karlshamn. Hornö van Kotka. Holderness van Goole. Christine van Duinkerken. Inger van Onega. Vertrokken zijn: Tyro naar Rotterdam. Abro naar Esbjerg. Douro naar Rotterdam. Cottica naar Paramarbo. Saint Matthieu n. Duinkerken. Borre naar Oslo. Jelö naar Oslo. Argo naar Skutskar. Siegijn naar Stockholm. Bittern naar Manchester, Aran naar Rouaan. GEBOORTEN: Martin C. J„ z. van M. Bak- kum en W. Hoogerwerf; Herman, z. van W. van Dijk en M. Bakker; Cornelia M. L.. d. van G. J. Groeneveld en H. Scholten; Wil- helmina J.. d. van J. P. Niesten en A. W. Druijven; Gerrit Jan, z. van H. Rooth en H. Jongejans: Lucia M., d. van J. P. Broekkamp en G. C. Keijsper; Trijntje R., d. van T. E. Bouwhuis en J. Visser; Carla, d. van P. H. Jansen en G. de Bie; Eduard J., z. van P. Bijl en Th. van Geest; Peter A„ z. van P. Bijl en Th. van Geest; Hendrikus W. M., z. van T. P. Bleijendaal en A. Duiker. ONDERTROUWD: C. J. Nijssen en A. Th. Kiebert; J. Heijnen en J. C. Castricum; J. H. Sonneveld en W. Stil. GETROUWD: F. P. Bersee en C. B. Rui ter; W. Terburg en J. E. C. M. van Leeuwen. OVERLEDEN: Jozef A. J. ten Boom, 66 jaar. M. de Wit, 2 j.; Het vierde tiental zal er vermoedelijk als volgt uitzien: 1. Opa v. d. Bos, 2. J. Braveboer, 3. W. Zeeders, 4. W. Freeken, 5. P. Kok, 6. W. Gravemaker, 7. P. Brou wershaven, 8. D. Woord, 9. Piet Visser, 10. F. Versluis. Voor reservekrachten zijn dan nog de uitmuntende derde klasse spelers J. Bier man, N. van Gerven, W. Schoen, C. Kra mer, C. v. d. Brink en H. v. d. Vis beschik- Het bewijs dat ook het tweede tiental l baar. van D.C.IJ. een geducht woordje gaat mee spreken in de tweede klasse van de Haar lemse damcompetitie, leert ons het Stabiel zomertournooi. Een geduchte versterking voor de D.C. IJ.-ploeg is de hoofdklasse-speler A. W. Beukema en de kampioen van Hardinx- veld de heer v. d. Berg. AMSTERDAM, 12 Juni. Behalve de aanvaring van het Nederlandse ms. „Prin ses Wilhelmina" met de Spaanse trawler „Artabro" op 17 Juli 1952 nabij Gibraltar, heeft de Raad voor de Scheepvaart giste ren ook enkele klachten tegen de kapitein van het eerstgenoemde schip, de heer G. D. uit Groningen, onderzocht. Deze klachten waren ingebracht door de Inspecteur-ge neraal voor de Scheepvaart, door de tweede machinist en zeven andere opvarenden. Ten aanzien van de aanvaring, waarbij de 14 opvarenden van de Spaanse vissers boot op het nippertje konden worden gered (de boot is gezonken) achtte de Inspecteur voor de Scheepvaart de kapitein, die als betrokkene werd gehoord, niet schuldig, omdat aldus de inspecteur de aan varing was te wijten aan „het niet uitkij ken op de Spaanse trawler". De klacht van de inspecteur-generaal betrof het niet zorgvuldig bijhouden van de scheepsjournalen onder meer het niet aantekenen van het ongeval en het niet melden van de aanvaring bij het districts hoofd van de scheepvaartinspectie. De kapitein voerde aan, dat hij te veel toezicht op het personeel moest uitoefenen, om tijd te vinden voor het bijwerken van de journalen. Hiertegen stelde de inspec teur „dat de Raad de kapitein dan maar moet aanraden, niet meer te gaan varen, omdat deze niet meer voor zijn taak bere kend is". Hij vroeg de Raad tegen de kapi tein een berisping uit te spreken. Dezelfde straf vroeg de inspecteur ten slotte na onderzoek van de klacht, die door de tweede machinist C. S. was ingediend. Twee dagen na de aanvaring had de ka pitein als enige zeewacht op de brug, het stuurhuis verlaten, nadat hij het roer had vastgezet. De machinist, bemerkend dat de kapitein niet meer op de brug was, stopte direct de motor. „Beide klachten hebben een diepere ach tergrond", zeide de inspecteur. „Gedurende het laatste jaar neemt de kapitein een hou ding aan, alsof hij geen enkele fout maakt Geen voorrang verleend In de vooravond van Donderdag kwa men op het kruispunt TrompstraatFrans Naereboutstraat een bestelauto en een bromfietsberijder met elkaar in botsing, doordat laatstgenoemde geen voorrang ver leende. De bromfietser werd door het front van de auto wat men noemt „ge schept" en kwam een behoorlijk eind ver der op de straat terecht. Daar hij hevige pijn in de heup had, is hij door de Onge- vallendienst naar het Antoniusziekenhuis vervoerd. Vele schepen, die zullen deelnemen aan de Kronings-Vlootschouw, die door Koningin Elizabeth op 15 Juni wordt afgenomen, iqoen reeds op de rede van Spithead. Op de voorgrond ziet u de Russische kruiser „Sverdlov" (10.000 ton); achter dit schip ligt hei. Britse vliegtuigmoederschip „Indomitable"; op de derde rij de Britse kruisers „Sheffield" (links) en de „Swiftsure" en op de achtergrond de torpedojager „Diamond" en de kruisers Apolloen Manxman(rechts). en de andere opvarenden slechts prullen zijn. Daardoor wordt de bemanning zeer geprikkeld. De kapitein gaat hierin te ver". Ook in dit geval zou de inspecteur de ka pitein willen adviseren maar niet meer te gaan varen. In zijn „laatste woord" ge waagde kapitein D. van „opstokerij en mui terij" tegen hem. Zondag 14 Juni IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: ds. J. v. d. Berg (Bed. H. D.), 19 uur: ds. D. C. van Wijngaarden. Gebouw Chr. Belangen, 10 uur: de heer C. de Jong. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9 en 10.45 uur: ds. C. W. Thijs; 15 en 17 uur: ds. J. A. Tiemens. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 8.30 en 17 uur: ds. J. J. Arnold. Chr. Geref. Kerk, 10 en 16 uur: ds. J. W. v. d. Gronden. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10.30 uur: prof. dr. W. Leendertz van Santpoort. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: Vroegmis, 10 uur: Hoogmis, 19 uur: Vespers, Dins dag en Donderdag 9 uur: Heilige Dienst. Leger des Heils, 10 uur: Heiligings samenkomst, 12.15 uur: Zondagsschool, 16.30 uur: Jeugddienst, 19 uur: Open luchtsamenkomst, 20 uur: Verlossings samenkomst. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: de heer J. Jim#iink, hulppred., 19 uur: ds. J. Wiersma van Wijk aan Zee, jeugddienst. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 uur: ds. J. A. Tiemens, 17 uur: ds. C. W. Thijs. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat 1, 10.30 uur: de heer J. B. Assendorp. Evangelisatievereniging „Elon", Casem- brootzijstraat, 10 uur: de heer E. W. Pera van Den Haag, 19.30 uur: Jeugdsamen- komst, spreker de heer H. C. v. d. Flier van Enschede en ds. Leenhouts van Soest. Woensdag 19.45 uur openlucht samenkomst Zeeweg hoek Groeneweg, spreker ds. Vasseur van Kampen. Vergadering van Gelovigen, Esdoorn straat 30. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, koffiekamer Westerveld, 10.15 uur: ds. G. Fafié van Amsterdam. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. mr. J. W. Koelman van Beilen; 10.15 uur: jeugd- kapel, voorg. de heer A. Bijtelaar. VELSEN-NOORD: Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. A. C. van Nood. Ned. Herv. Kerk. 10 uur ds. H. P. Huis man, 19 uur ds. L. Brink. BEVERWIJK: Ned. Herv. Kerk, Grote Kerk, 10 uur: ds. J. O. Norel, 19 uur: ds. F. C. Wille- kes. Ned. Herv. Kerk, Populierenlaan, 10 uur: W. L. van Voorst, candidaat. Ned. Herv. Gemeente, Jeugdkapel Groe- nelaan, 10 uur: ds. J. Wiersma. Geref. Kerk, Moensplein, 10 en 17 uur: ds. v. Arkel van Haarlem. Maranatha, 10 uur: de heer H. C. van der Flier van Enschedé, 19 uur: evange lisatiesamenkomst. Vrijz. Herv., Prinsesselaan, 10 uur: de heer C. B. Termaat. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingssamenkomst, 12 uur: Zondags school, 16.30 uur: Kindersamenkomst, 19.15 uur: Openluchtsamenkomst, 20 uur: Verlossingssamenkomst o.l.v. luite nante W. K. v. d. Veen. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. L. Brink van Velsen. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 uur: ds. F. C. Willekes. Geref. Kerk, Badgastenkerk, 10 en 16 uur: ds. Kramer van Barendrecht. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, 10.30 uur: ds. A. B. Bekius van Bergen. „De Toorts", 9 uur: ds. D. C. van Wijn gaarden van IJmuiden. „De Kapel", 19 uur: ds. D. ter Steege. Doopsgezinde Gemeente, Jeugdhuis, 19.30 uur: ds. S. M. A. Daalder van Haarlem. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. C. van Kampen van Doetinchem. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10 en 15 uur: ds. N. Bruin. HAARLEM: Church of England, Kinderhuissingel, 8.30 a.m. Holy Communion, Bishop of Fulham.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 10