Drie minuten voor tijd schoot De Vos RCH naar 2-2 tegen Sparta Het Huis Fel en spannend voetbalduel in Heemstede Biesbrouck, De Vos en Lasschuit uitblinkers bij de Haarlemmers Cijfers 't Is groot feest in huis Vitesse en Eindhoven eindigden op 4-4 Neumeier verdedigt voor zevende maal de Holland-beker van haar Dromen 4 Tennis Fenny ten Bosch uitgeschakeld s\\\ \ih//s Om de landstitel Avondvierdaagse gestart met 350 deelnemers Roeien op de Bosbaan FEUILLETON door Dorothy Quentin, Biljarten Om de Nobelsbeker Sport in 't kort DONDERDAG 18 JUNI 1953 (Van onze sportredacteur) VOOR elke voetballer goed of slecht is er wel een wedstrijd weggelegd in zijn actieve sportloopbaan waarop hij later als hij tot de grote schare langs de kant is gaan behoren met bijzonder veel genoegen of zelfs misschien een beetje trots kan terugzien. Voor Puck de Vos de stopperspil van R.C.H. zal dat onge twijfeld de wedstrijd zijn die hij gisteravond in het Heemsteedse Sportpark voor zijn vereniging speelde om de landstitel tegen Sparta. Want Puck de Vos toch was de speler, die niet alleen uitblonk in de defensie van zijn elftal tegen een toch voor geen klein geruchtje vervaarde Sparta-aanval, maar hij was ook de schutter, die zijn vereniging toen niemand haar meer een kans gaf op winst tegen een sterk defen sief spelend Sparta met een enorm hard schot van buiten het strafschopgebied naar een welverdiend gelijk spel schoot. Slechts drie minuten werden er na deze glasheldere goal gespeeld was het langer geweest, de Racing had zeer waarschijn lijk nog gewonnen in deze felle, spannende, in hoog tempo gespeelde en kwalitatief uitstekende wedstrijd, waarmede de strijd om het landskampioenschap werd ingezet. De wedstrijd van Puck de Vos, omdat hij R.C.H. aan het zo welverdiende gelijkspel hielp in de wedstrijd tegen Sparta. Maar niet minder de wedstrijd van rechtshalf Lasschuit, die zowel aanvallend als verde digend een bijzonder verdienstelijke wed strijd speelde, en van linksbinnen Bies brouck, die zonder enige twijfel de enige werkelijk intelligente voetballer van het veld genoemd mocht worden zonder zijn elf talgenoten noch zijn tegenstanders ook maar iets tekort te doen. Dit drietal, met de Sparta-spelers Van Male (technisch zeer vaardige linksbuiten), Van Ede (snelle rechtsbuiten met voorbeel dige balcontróle) en Terlouw (vaardige stopper met soms wat al te nare trucjes) maakten de felle strijd om de winst al ten volle tot een wedstrijd, waarvan de zes tienduizend toeschouwers langs de lijnen gerust konden zeggen: „Jammer dat we zoiets maar zelden zien". Felle strijd Een felle strijd. Ongetwijfeld. Het ver langen naar de overwinning, de tempera tuur, de zenuwen, ze tellen soms tè veel mee als het gaat om een kampioenschap. Vooral om een landskampioenschap. Van daar dat zenuwachtige begin. Die begin periode, waarin men met harde trappen, afwisselend lang en kort aanvalsspel, rushes en listige voetbalfoefjes eikaars zwakke punten probeerde te ontdekken. Zwakke punten.... Maar R.C.H. vond ze bij Sparta niet en Sparta vond ze bij R.C.H. niet. Beide ploegen vielen even veel aan. Beide ploegen schoten nagenoeg even veel over of naast het doel. Beide ploegen ook probeerden elkaar te overtroeven. Zonder succes. Want aan de ene kant was het duidelijk dat Gallis zijn meerdere in de stoere Terlouw had getroffen en aan de andere zijde waren De Vos en Lasschuit steeds op die plaatsen waar het zwaarte punt van de flitsende Rotterdamse aanval len lag. Voorsprong Alles sloot als een bus. En toch kwam _.il R.C.H. voor. Bij een gevaarlijke scrim mage liet linksbin nen Biesbrouck zien dat hij niet alleen met zijn benen, maar ook met zijn hersens voetbal speelt. In een warwinkel van spe lers leidde hij met een eenvoudige schijnbeweging zijn Biesbrouck aanvallers op een dwaalspoor en schoot de bal vervolgens onbereikbaar voor Landman in de verste bovenhoek. Eennul. Een hevig offensief van de Spartanen volgde. Van links en rechts zweefden de voorzetten van Van Male en ADVERTENTIE In de derde ronde van het dames enkel spel van de internationale tenniskampioen schappen van Londen, die op de grasbanen van de Queen's Club worden gehouden, werd onze landgenote Fenny ten Bosch uitgescha keld. Zij verloor van mej. Bulleid (G. B.) met 63, 26, 26. Van Ede voor Wille's doel. Maar even- zovele malen ving deze in alle standen de bal. klemvast. Een voortreffelijk staaltje doelverdedigen van R.C.H.'s captain. Dat hij vijf minuten na het doelpunt van R.C.H. in de zesentwintigste minuut door Benningshof van dichtbij werd gepasseerd, was niet zijn schuld maar een dekkings- fout van de een ogenblik overspeelde Ra- cing-defensie. Eeneen. Na welke stand R.C.H. weer een periode in de meerderheid kwam, zon der echter te kunnen zeggen dat de aan vallen van de Rotterdammers van elk ge vaar ontbloot waren. En toch waren de R.C.H.'ers sterker. Zij mochten dan een oude kwaal te weinig stootkracht de monstreren voor het vijandelijke doel, een feit was dat zij met Biesbrouck, Van de Brink en Lasschuit in het middenveld een beter veldspel demonstreerden en jneer variatie brachten in hun combinaties dan hun tegenstanders. Rollen omgedraaid Na de rust leken de rollen omgedraaid. Vooral toen Sparta in de vijfde minuut een tweeeen voorsprong behaalde nadat Wille een scherpe voorzet van Van Ede juist op het hoofd van Benningshof had geslagen en deze resoluut had ingekopt. R.C.H., dat deze achterstand niet verdiende, leek daar na verslagen. Het tempo zakte, alles lukte veel minder goed dan voorheen en het liep niet meer zo voorspoedig als voorheen. En toch was R.C.H. niet verslagen. Sparta profiteerde niet van de tempodaling, Sparta ging af wachten in plaats van toeslaan op het meest gunstige moment. Ook toen Wille- mink (later viel hij uit en werd vervangen door Koster) en Van Rheenen enkele ma len vervaarlijk schutterden in eigen straf schopgebied. Af en toe maar flitsten de blauw-zwarte aanvallers door de Rotterdamse defensie, waarin de backs Tiebout en Wenneker zeer resoluut optraden, maar doelpunten kwa men er niet van. En dat ondanks het feit dat Gallis zijn vrees voor Terlouw geheel liet varen, ondanks het feit dat De Wette vervaarlijk hard op doel schoot en ondanks het feit dat Couwenhoven een fraaie kans yoooooooooooocxxxxxxxxxxxjoocyxx>oooooooocicx)00<x>oooooooocxK Wanneer men het aantal vrije schop pen, corners, schoten op het doel, in gooien en uittrappen, die gedurende de wedstrijd RCH-Sparta zijn genomen eens vergelijkt, dan komt men stellig tot de overtuiging, dat de twee-twee gelijke stand, die tenslotte bereikt werd, volkomen volgens de prestaties in het veld was. Wij zullen de cijfers aan het woord laten. Direct na de aftrap beging Biesbrouck een overtreding, die gestraft werd met een vrije schop. Hij legde hiermee de basis voor een serie van tien vrije schoppen (3 na de rust), waar van er twee veroorzaakt werden door het spelen van de bal met de hand. Sparta daarentegen kreeg 5 vrije schop pen tegen zich. Ook bij het uittrappen van de bal was RCH de meerdere van de Rotterdammers. De Spartanen moch ten verder 23 keer ingooien en RCH 12 keer. De Haarlemmers deden dit 3 maal fout en de gasten 2 keer. Dat Sparta voor het doel gevaarlijker was bewijst de cornerverhouding wel: de rood-witten mochten namelijk 9 keer een hoekschop nemen en Van Lieshout, Couwenhoven en De Wette deden het slechts 6 maal. Opmerkelijk is het dat het aantal scho ten op het doel van de tegenstander uit volkomen vrije positie voor beide ploe gen gelijk was: 6 (voor rust 3 en na b rust ook 3). Doelman Wille heeft echter j-j aanzienlijk minder werk gehad daw-zijn collega aan de andere kant. De RCH'er ïj moest namelijk 20 keer de bal naar voren plaatsen en Landman deed dit 27 keer. De voorhoedespelers van de beide ploe gen stonden tenslotte een gelijk aantal keren buitenspel: RCH voor rust 5 keer en na rust 2 keer. Sparta voor rust 3 keer en na rust 4 maal. Enkele momenten uit de wedstrijd. Eerste helft. 1 min. Boot trapt af. 21 min. Doelpunt van Biesbrouck (1-0). 21,1 min. Staantribune voor hoofdtri bune stort in. Enkele bezoekers lopen schaafwonden op. 26 min. Doelpunt van Benningshof (1-1) 30 min. Scheidsrechter fluit voor rust en bemerkt (blozend) zijn vergissing. 45 min. Rust. Stand: één-één. Potsierlijk-uitgedoste Sparta-supporter maakt voor muziekcorps uit, rondje over het veld en wordt door de RCH-jeugd bekogeld met graspollen. Tweede helft. 1 min. Gallis trapt af. 5 min. Doelpunt van Verbeek (1-2). 10 min. Terlouw maakt hands in straf schopgebied. Scheidsrechter laat doorspelen. 31,30 min. Willemink valt uit. Koster vervangt hem. 42 min. Doelpunt van De Vos (2-2). 44,1 min. Tiebout gewond, valt uit. 45 min. Einde. Stand: twee-twee. 8 RCH-supporters bestormen spelers en delen (gul) schouderklopjes uit. 8 8 WOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCXDOOOOOOOOCXXXXIOCXXJOCOOOOOOOOOOOOOC kreeg alleen voor de vaardige Landman, 't Bleef tweeeen. Tot drie minuten voor het einde duurde het voordat R.C.H. de verdiende beloning kreeg voor het enthousiaste, maar bovenal goede voetbal, dat kwalitatief minstens het gelijke in peil was met dat van Sparta. De Vos was de ge lukkige maker van het doelpunt, nadat hij naar voren ge lopen voor een laat ste poging een voorzet kreeg van De Wette en die van ver enorm hard inschoot achter de verbouwe reerde Landman. Met R.C.H. ver vaarlijk in de aanval floot scheidsrechter Van Leeuwen even later het einde van een uitstekende wed strijd, waarvan een stampvol sportpark van het begin tot het einde ten volle ge noot. De gelijkmaker van Benningshof, nadat R.C.H. een een-nul voorsprong had geno men door Biesbrouck. Keeper Wille reageert wel, maar hij kan de bal niet meer keren. ADVERTENTIE V'/,, «Sfe ...want het is Vaderdag en dus wordt vandaag een extra kloeke en prima sigaar aangedragen. Dat brengt Vader genietend van de fijne smaak en heerlijke geur in de allerbeste stemming en dat wordt voor het hele gezin een vrolijke dag. Daarom, geef Vader sigaren en ge geeft hem de eer die hem toekomt rs/ssssjY/s/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////, De in Arnhem gespeelde voetbalwed strijd in de kampioenscompetitie van de K.N.V.B. tussen Vitesse en Eindhoven is eveneens in een gelijkspel: viervier ge ëindigd. Vitesse was aanvankelijk nergens. Eind hoven bouwde aanval na aanval op en na een half uur brak de Arnhemse tegenstand: de Zuidelijken scoorden toen twee doel punten. Maar toen kwam er een Arnhems offensief. Vitesse maakte drie doelpunten achter elkaar. Nog voor rust was het drie twee geworden en kort na rust werd het zelfs viertwee. Vitesse leek te zullen winnen. Het spel van Eindhoven werd onrustiger maar in de laatste tien minuten vermande Eindhoven zich nog even en toen het eindsignaal klonk had Eindhoven in de laatste spannende minuten nog gelijk kun nen maken. Tenslotte was deze viervier eindstand nog het beste resultaat, gezien het algemene spelbeeld. Eindhovens eerste twee doelpunten wer den gemaakt door Van Melis (uit een voor zet van Schmidt) en Schmidt; de drie doelpunten, die Vitesse daar tegenover stel de waren van G. Jansen (rechtstreeks uit een hoekschop), Faber (na een door Van Tuyl uit een hoekschop weggekopte bal) en nogmaals Faber met een bijzonder fraai schot, dat nog even door Van Tuyl werd aangeraakt. E. Jansen maakte er na rust viertwee van en in de laatste minuut redden Snoek en Schmidt voor Eindhoven nog één punt (44). Gisteravond is de Avondvierdaagse offi cieel gestart. In Haarlem zagen wij vertrek ken 321 senioren en 209 jeugdige deelnemers. Onder de kinderen tot 14 jaar merkten wij er op die reeds voor de tweede of derde maal aan deze wandeltochten deelnamen. In totaal waren er 13 groepen aan de start, de Reserve Politie Haarlem nog kwam in schrijven. Hedenavond gaan de senioren de richting van Vijfhuizen uit, de jongeren gaan de prachtige lanen bewonderen van Aerdenhout en Bentveld. Het parcours voor morgen, Vrijdag, is voor de senioren: Dreefzicht, Fonteinlaan, Zuiderhoutlaan, Blauwe brug, Bronsteeweg, Binnenweg, Raadhuisstraat, Valkenburger laan, Glipperweg, Bennebroekervaart, He renweg, Hildebrandlaan, Oosterhoutlaan, Hertenkamp, Dreefzicht. De junioren gaan als volgt: Dreefzicht, Fonteinlaan, Zuiderhoutlaan, Blauwe brug, Bronsteeweg, Binnenweg, Raadhuisstraat, Valkenburgerlaan, Valkenburgerplein, Mo lenlaan, Groenendaal, Glipperweg, Valken burgerlaan, Heemst. Dreef, Wipperplein, Dreef, Joh. Wagenaarlaan, Wagnerkade, P. de Hooghstraat, Adr. v. Ostadeplein, W. de Zwijgerlaan, Middenlaan, Vijverlaan, Ooster houtlaan naar Dreefzicht. Zaterdag 20 en Zondag 21 Juni zullen op de Bosbaan in Amsterdam internationale roeiwedstrijden worden gehouden,. Het streven van de Nederlandse Roeibond om jaarlijks een grote internationale wedstrijd in ons land te doen plaats vinden, schijnt met succes te worden bekroond, mede dank zij de samen werking die er bestaat tussen de besturen van de Koninklijke Nederlandse Zeil- en Roeivereniging en de Holland Bekerwedstrijd Vereniging, bii welke verenigingen de orga nisatie van deze wedstrijden berust. Uitgezonderd in de oude skiff, zullen in alle senior-nummers één of meer buiten landse ploegen aan de start verschijnen. De organisatoren hebben zich verzekerd van de deelname van Belgische, Duitse en Joego slavische ploegen. Ook voor de junior-num mers kwamen diverse buitenlandse inschrij vingen binnen. De oude skiff zal een zeer aantrekkelijke race worden tussen de skiffeurs Neumeier van Willem III, Goudbérg van de Adelborsten (Den Helder) en Van Mesdag van Cornelis Tromp. Jammer dat voor dit nummer geen buitenlandse skiffeurs inschreven. Neumeier, die de Holland-beker vanaf 1946 ieder jaar kleeft gewonnen, zal hem nu voor de zevende maal moeten verdedigen. Rob van Mesdag zal zeer waarschijnlijk zijn grootste rivaal zijn, daar Goudberg minder in de gelegen heid is om te trainen. Na haar overwinning in Parijs zal mej. A. Reuter, de Nederlandse skiff-kampioene, dit keer de strijd aan moeten binden tegen de Duitse skiffeuse mej. Waltrand John. Na de corlog is dit de eerste wedstrijd, waaraan door Duitse ploegen wordt deelgenomen. In de oude acht start Njord (Leidse stu denten) tegen de ploegen van Laga (Delft) en Ruderverein Münster. De Leidenaren ontwikkelden op de baan in Alphen aan de Rijn een zeer grote snelheid gezien de on gunstige omstandigheden waaronder daar ge roeid werd. Op de Bosbaan zou deze ploeg wel eens voor een verrassing kunnen zorgen, indien de oeiers uit deze ploeg niet weer in meerdere nummers uitkomen, In de dubbel-twee starten R. S. N. de Bruxelles, Viking (Utrecht) en een gecombi neerde ploeg van Het Spaarne en Willem III. De Haarlemse ploeg, die op de Hollandia- wedstrijden zo'n voortreffelijke stijl te zien gaf en toen buitengewoon snel roeide, moet de eigen boegroeier J. G. Manger Jr. missen, daar deze vorige week tijdens de training een spier scheurde. De slagroeier C. Wilbren- ninck, roeit nu samen met v. d. Meer van Willem III (A.'dam) In de oude vier starten de ploegen van R. V. Münster, Nereus (A.damse studenten), Aegir (Groningen), Njord en Het Spaarne. Van de Hollandse ploegen is Njord favoriet, niettegenstaande dat deze ploeg in zijn geheel deel uit maakt van de oude acht der Leide naren. In de Jonge acht A zet Het Spaarne de traditie voort om tussen de studentenploegen van Nereus. Proteus, Njord en Triton de enige burgerploeg te zijn. In de Jonge skiff B starten slechts twee scullers. Het bijzondere is dat deze Noor delijke verenigingen vertegenwoordigen, na- vertaald uit het Engels 4) Het meisje, dat hij op dit ogenblik nader op haar capaciteiten moest gaan be- ordelen, had een prettige stem en een warm Lachje, dat wees op gevoel voor hu mor. Haar handdruk had ook open en eer lijk aangevoeld. De indruik, die ze op hem maakte, was verfrissend, na de andere meisjes, die zakelijk koel en qua&i-onge- interesseerd waren geweest. Toch moest hij oppassen; het was heel goed mogelijk, dat ze een onbeduidend gansje was, dat op alles „ja" zou zeggen waardoor ze hem tot razernij zou brengen! Hij was tegen woordig heel snel uit zijn humeur en had grote moeite zijn driftbuien te beheersen. O, als hij maar één enkele minuut zou kunnen zien, wié daar tegenover hem Zcit< „Juffrouw Gordon is klaar, meneer Hilary", zei juffrouw Carmichael. „Ze wacht er op, dat u begint te dicteren". „Juist, dank u", mompelde hij ver strooid, terwijl hij dacht aan hetgeen de specialist hem gezegd had, n.l. dat hij stel lig weer zou kunnen zien Hij leunde achterover in zijn stoel en begon Elsie een gedicht te dicteren, dat haar taalgevoel en begrip meer op de proef zou stellen dan haar snelheid vain opne men. Langzaam citeerde hij de mooie woorden met een diepe melodieuze stem. Juffrouw Carmichael maakte een gebaar van protest. Een gedicht was niet hele maal eerlijk, het was tè moeilijk. maar Elsie glimlachte haar geruststellend toe en haar potlood bewoog zich snel over het papier. Tot juffrouw Carmichaels grote verbazing bleek het meisje in staat te zijn het voorgedragene te volgen en op papier te brenigen. Ze was van mening, dat meneer Hilary heel goed iets gemakkelij- kers had kunnen opgeven, met minder moeilijke woorden. Tenslotte was hij zelf ook geen dichter en zou hij zijn secreta resse gewoon modern proza dicteren. Maar Elsie was zo verdiept in het opnemen van het moeilijke vers, dat juffrouw Carmi chael geen kans zag om tussenbeide te ko men. Ze vroeg zich verwonderd af, waar om hij voor Elsie zo'n ingewikkeld gedicht had uitgekozen, terwijl hij de andere sol licitanten gewoon proza had gedicteerd. „Dat lijkt me voldoende, juffrouw Gor don", zei Mark opeens. „Als u dat terug wilt lezenU behoeft het niet mooi te declameren. Ik kon opeens niets anders be denken, om zo uit het hoofd te dicteren", voegde hij er als 't ware verontschuldigend aan toe. Elsie bloosde en was blij, dat hij haar niet kon zien. Nu zou ze de proef moeten doorstaan. Het onaangename was, dat juf frouw Carmichael haar gadesloeg. Als ze aan haar bureautje had gezeten, had ze rustig kunnen zoeken naar de woorden, die ze niet gemakkelijk terug kon lezen Verlegen begon ze met de eerste regel, maar toen onmiddelijk kreeg het rhythme van het vers haar te pakken en ze vergat haar toehoorders. Ze hield van dit gedicht en de woorden vloeiden uit haar mond. „Dank u", zei Mark, toen ze ophield. „Dank u wel! Het is heerlijk poëzie op zo'n manier te horen voorlezen en. even kwam er een lach op zijn gezicht „uw steno schijnt voortreffelijk te zijn". „U dicteerde langzaam en duidelijk", ant woordde Elsie met trillende stem. Ze kon haar oren niet geloven: Mark Hilary scheen tevreden over haar prestatie te zijn. Zelfs juffrouw Carmichael glimlachte haar toe. „Ik hoop, dat ik ook in staat zal zijn mijn eigen verhaal langzaam en duidelijk te dicteren", merkte Mark op, terwijl hij jongensachtig lachte en bekende, dat hij vóór vanmiddag nooit één enkele regel aan wie ook gedicteerd had. „Ik heb 't ge voel, alsof alles iin me opdroogt op 't mo ment, dat ik moet dicteren. U zult me straks moeten helpen en maken, dat ik vol komen vergeet, dat u aanwezig bent". Elsie klemde haar handen in elkaar. Bedoelde hij, dat ze het baantje bij hem zou krijgen....? Of sprak hij in het al gemeen .7 „We zullen nu nog het salaris en an dere détails moeten regelen...." vervolg de Mark. Juffrouw Carmichael kuchte. „Dat kan allemaal met mij besproken worden, me neer Hilary, zodra u uw keus gemaakt hebt". Hij wilde haar duidelijk maken, dat zijn keus reeds vast stond, maar waarschijn lijk was dit tegen de regels en moest alles eerst met de bij-de-hande-juffrouw Car michael besproken worden. Wat een om slag, maar hij zou zich wel aan de regels moeten houden, anders kreeg hij dit meisje Gordon misschien helemaal niet! Hij had zijn zinnen thans op haar gezet; hij vond haar stem prettig en hield van haar warme lachje, terwijl haar gevoel voor poëzie volkomen de doorslag had gegeven. „Goed", antwoordde hij enigszins onge duldig. „Zal ik u dan laat op de middag even opbellen, juffrouw Gordon? Zullen we dat afspreken?" „Ja, uitstekend, meneer Hilary, dank u zeer", zei Elsie beleefd. Hoe ze het ver trek verliet, zonder in haar opwinding ergens tegen aan te lopen of over te strui kelen, was haar een raadsel. Ze wond zich altijd veel te gauw op. Juffrouw Marion uit het weeshuis had haar hier dikwijls over onderhouden. „Heus, Elsie, de wereld vergaat niet, als je niet slaagt", had ze dikwijls tegen haar gezegd, als Elsie zich zat op te winden over de uitslag van een examen. Ze had nooit Elsie's eerzucht be grepen om te slagen en uit te blinken. Ze begreep niet, dat het meisje Sir Leo's speciale belangstelling waard wilde zijn en hem wilde tonen, dat ze iets kon preste ren Hij heeft me niet gevraagd, of ik kan chaufferen.... bedacht ze zich opeens. Waarschijnlijk neemt hij mij dus toch niet In juffrouw Carmichael's kantoor was Mark intussen bezig het salaris te bespre ken, dat hij Elsie wilde betalen. Juffrouw Carmichael vond het bedrag, dat hij aan bood, veel te hoog voor een beginneling. Zes Pond per week en alles vrij! „Maar u begrijpt het niet", wierp Mark ongeduldig tegen. „Dit is geen gewóón baantje! Mijn buitenhuis ligt ver van de bewoonde wereld, ongeveer een kilometer verwijderd van het dichtstbijzijnde dorp en 6 kilometer van een heel klein stadje. Het lijkt me heel vervelend voor iemand, die in die uithoek geen vrienden heeft. Bovendien moet het deprimerend zijn te v/erken voor iemand, die niet kan zien Ik ben humeurig en ongeduldig. Ik ben aan deze toestand nog niet gewend, be grijpt u. Ik zal een veeleisend werkgever zijn. Biedt u juffrouw Gordon dus het salaris, dat ik u noemde, en laten we zien, of ze op die condities bij mij wil werken". „Ze zou heel dwaas zijn, als ze het niet aannam", zei juffrouw Carmichael droog jes. „Ik moet zeggen, dat u een goede keuze hebt gedaan. Elsie is geen echt melijk Aegir en Wetterwille, dat zelden of nooit met een herenploeg aan Westelijke wedstrijden deelneemt. Nadat op Hollandia de dames van Ondine haar debuut maakten, zullen de heren dat nu ook doen in de overnaadse vier, waarin niet minder dan 13 ploegen starten, waarvan zes uit de hoofdstad. Hét nummer twee zonder stuurman geniet met acht inschrijvingen een buitengewoon grote belangstelling. De Nederlandse ploegen in dit nummer moeten wel zeer goed voor de dag komen, willen zij de buitenlandse deelnemers de zege in dit nummer onthouden. Ook het traditionele nummer dat door de sloepen van het matrozen-instituut wordt ge roeid, ontbreekt ook nu weer niet op het pro gramma. De race tussen de senior dames achten van de Leidse Meisjesstudenten (De Vliet) en die van Het Spaarne zal ongetwijfeld veel be langstelling trekken. Beide ploegen trainen met als inzet de deelname aan de Europese kampioenschappen voor Dames in Kopen hagen, waarvoor de ploeg in aanmerking komt die het Ned. kampioenschap wint. Voor de Nationale kampioenschappen is dit de eerste en laatste ontmoeting tussen de beide dames-achten; Bij de jonge-dames-achten starten De Hoop, Willem III, Nereus, Het Spaarne, De Vliet en Viking. Het roeipeil mag hier lager zijn in de oude achten, de spanning zal in dit nummer minstens even groot zijn. Uit de inschrijvingen voor de stijlnummers blijkt dat de roeisters na het jeugdroeien het beginnelingennummer als overgang zien naar het raceroeien waarvoor de belangstelling nog steeds sterk toeneemt. De biljartwedstrijd van Hof van Holland tegen Ons Genoegen uit Zaandam is in een 204 overwinning voor de Haarlemmers geëindigd. De resultaten waren: Haviks 55 37 27 11 1.37 Kloos 60 60 27 16 2.22 Zwart70 60 33 8 1.81 Bouwmeester 50 50 33 9 1.51 Ridder 50 48 35 10 1.06 Hoenderdos50 50 45 5 1.11 Hurkmans 55 51 30 9 1.70 Zwart 70 70 30 13 2.33 De Groot 45 30 32 4 0.93 Koopman 45 45 32 7 1.40 Zwart 70 57 35 12 1.62 Noulandt 70 70 35 9 2.— DE ZOMERCOMPETITIE VAN DE KNZB. In het sportfondsenbad-Oost in Amsterdam werd voor de zomercompetitie van de KNZB gespeeld de waterpolowed- strijd Meeuwen—Robben (le klasse dames). De Robben wonnen met 71. J. BRONKIIORST LEIDT NOORWEGEN SAARLAND. De interland voetbalwed strijd NoorwegenSaarland, die als voor wedstrijd van het tournooi om het wereld kampioenschap op Woensdag 24 Juni in Oslo wordt gespeeld, zal worden geleid door de Nederlandse scheidsrechter J. Bronk- horst (Velp) Als grensrechters zullen fun geren: K. Schipper en L. Horn. stadskind, ze zal geen heimwee hebben naar de schittering van de grote stad". Met een vriendelijk gebaar leidde ze hem uit het vertrek en de trap af en be neden gekomen hielp ze hem in een taxi. Voordat hij afscheid van haar nam, had hij nog Elsie's adres en telefoonnummer genoteerd. Juffrouw Carmichael, die ge woonlijk de regeling geheel in eigen han den hield, kon hem dit niet weigeren. Zon der iets van het resultaat te laten blijken, deelde ze Elsie mee, dat ze naar huis kon gaan, als ze klaar was met haar werk. Het Tehuis voor jonge meisjes, waar Elsie een kamer had, was om vijf uur in de middag mistroostiger dan ooit. Geen van de andere werkende meisjes en vrouwen was nog aanwezig. In de kleine hal hing een benauwde etenslucht. Corned-beef, natuurlijk was het wéér corned-beef! Het eten in het Tehuis was lang niet zo goed als in het weeshuis, maar het weeshuis had ook een eigen tuin met groente en kippenElsie trok even haar kleine neus op, toen ze de hal betrad, maar liep zo vlug mogelijk door naar boven, naar haar eigen kamer, waar de etenslucht niet doordrong; ze installeerde zich op haar divanbed, maar merkte, dat het onmoge lijk was iets uit te voeren of te lezen, ter wijl heel haar wezen vervuld was van onzekerheid over de baan bij Mark Hilary. (Wordt vervolgd).

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 6