H. Leering vijf en twintig jaar in de oliehandel JiexJAeateC Raad van Heemskerk vergaderde over woonaangelegenheden Agenda voor Velsen Veilingmeester Jaap Pekel bracht aardbeienveiling op gang Het begon met twee vaten aan een juk BAKKERIJ MANTEN Beverwijk Tweede zaak aan Marktplein geopend Santpoort Wijk aan Zee Castricum 9 Nederlanders slepen dok naar Engeland Zaterdag collecte voor het Witte Kruis" VZV Zaterdag naar polo- tournooi in Amstelveen Van Zaterdag af weer via de Stationsweg Handbalclub voor R.K. dames opgericht Vijfde competitierit van „Kennemerland" „Sihi verpletterde de Nijverheid" Binnenkort aanbesteding van veertig woningen Burgerlijke stand Beverwijk Er werd tussen de 45 en 70 stuivers per slof betaald Geslaagde opvoering van „Peer Gynt" Aardbeien daalden sterk in prijs Jachtopzieners hielden schietwedstrij den Scheepvaart THALIA VRIJDAG 19 JUNI 1953 Om vijfentwintig jaar elke week 1284 klanten van de vloeibare brandstof petroleum te hebben voorzien is een feit dat zeker het herdenken waard is. En als aan dit feest de naam Leering verbonden is krijgt het dubbele betekenis, want zo bij elkaar gerekend hebben vader en zoon Leering er 61 jaren in dit bedrijf opzitten en al mogen gas en electriciteit de petroleum in zekere zin hebben verdrongen, het blijkt dat de Velsense huisvrouw dit product nog steeds nodig heeft. Gisteren heeft de heer H. Leering dan in Oud-Velsen zijn zilveren jubileum als petroleum-leverancier gevierd en het werd een goed feest. „Vroeger," zeggen de beide Leerings, „zetten we per week ook ongeveer twee honderd liter om. Toen waren er minder mensen, maar het verbruik per hoofd was groter. Vader Leering is in Oud-Velsen be gonnen met twee vaten olie aan een juk, om dan over ongebaande wegen te lopen naar „de hei", de Breesaap en rond Vel- sen-Noord terug. Zoonlief heeft het al wat makkelijker gehad bij overname van het werk, want toen was de tijd, dat de petro leum, die in houten vaten zat en eerst uit Beverwijk gehaald moest worden, voorbij. De handkar was al in gebruik en de aan sluiting met „De Automaat" een feit. De handkar is er nog, maar beladen met moderne blikken en wat de „en gros" voor ziening betreft: de zware, rode auto's van de Esso-Nederland N.V. rijden elke week tot voor de deur in de Noorderdorpstraat. Een zware dobber was het in de oorlogs jaren toen de familie geëvacueerd was in Bloemendaal; recht tegenover de ingang van het Provinciaal Ziekenhuis. Daarna moesten zij de wijk nemen naar Overveen. Maar nauwelijks was de bevrijding er in Mei 1945, of Leering trok naar Oud-Velsen terug en knapte in een minimum van tijd zijn huis en pakhuis op en al in Juni '45 begon hij te venten. Langzamerhand kwa men de oude klanten terug en zo kon hij gisteren met vreugde terugzien op de kwarteeuw die achter hem ligt. Leering heeft bij de echte Velsenaren nog steeds de voorrang. ADVERTENTIE „Rex draagt de kroon voor beeld en toon" HEDEN t/m MAANDAG a.s. KANGOEROE 14 jaar. Maureen O'Hara en Peter Lawford in de meest spectaculaire romance ooit verfilmd WOENSDAG en DONDERDAG DE MAN ZONDER ANGST met Humphrey Bogart in de rol van zijn leven. 14 j. ex>oooocooooeccooocoooooooooooocooooooooooccooooooooooooo In de knusse huiskamer aan de Noorder dorpstraat is hij, temidden van zijn familie in de bloemetjes gezet. De districtschefs van de Esso, de heren G. Bos en H. Meu- lenbroek zijn hem komen complimenteren en er werd hem een bureaulamp aange boden. In een allergenoegelijkste sfeer werd de dag doorgebracht, maar vandaag is het Zondagse goed weer verwisseld voor het „oliepak" en rest er alleen de herinnering aan een blijde dag, die de heer Leering van zijn levensdagen niet zou hebben wil len missen. ADVERTENTIE LICHTE BOTERALLERHANDE f 0.80 per half pond. DRIEHUIZERKERKWEG 70 TEL. 4118 De sleepboten „Thames" en „Zwarte Zee" van L. Smit en Co's Internationale Sleep dienst te Rotterdam zijn gisteren uit Suez vertrokken met een deel van het „Singa- pore-dok" op sleeptouw. Dit gelichte dok werd allereerst van Singapore naar Suez gesleept. Onderweg bleek, dat het nodig was nadere voorzieningen aan het dok aan te brengen. Dit is te Suez gebeurd, waar men op 10 Mei was aangekomen. De sleep- ries gaat nu eerst naar Malta. De bestem ming in Engeland is nog niet bekend. Ge zien de weersomstandigheden, waarvan veel kan afhangen, is ook nog niet te be palen, wanneer de sleep in Engeland kan worden verwacht. Zaterdag wordt in Velsen ten bate van de Noordhollandse vereniging „Het Witte Kruis" de jaarlijkse collecte gehouden. Deze collecte aanbevelen is feitelijk over bodig, want iedere Velsenaar weet dat het Witte Kruis altijd hulp beschikbaar heeft voor gezinnen die tijdelijk hulp behoeven. Deze hulp bestaat uit het uitlenen van ver- pleegmateriaal, verpleeghulp, kraamver- zorging, hulp in de huishouding, en meer van die aard. Baby's groei in het eerste levensjaar wordt gecontroleerd door een medicus bij zuigelingenzorg en kleuterzorg houdt het oog op de groteren, tot zij naar school gaan. Onlangs maakte iemand de opmerking: „Het Witte Kruis houdt een mens in de gaten van de wieg tot aan het graf." Hoe het ook zij: het Witte Kruis verschaft ten alle tijde hulp in nood en dit moge een aansporing voor Velsens inwoners zijn om Zaterdag van hun kant het Witte Kruis uit de nood te helpen. Als tweede winkel van IJmuidens Markt plein heeft de drogisterij en glas- en verf handel van de heer A. A. J. de Pauw van morgen naast de N.V. Nederland de deuren kunnen openen. Gistermiddag ging er een druk bezochte receptie aan vooraf, waarbij tevens de in IJmuiden gevallen prijzen van een prijsvraag van een schoonheidsmidde- lenfabriek aan drie inwoonsters van IJmui den werden overhandigd. Mevrouw Schot man ontving de armband, die een waarde van 2000 vertegenwoordigt en de assis tenten van de heer Pauw, mej. A. de Pauw en J. Blenk werd een ring van 500 aan de vinger geschoven. De modern ingerichte drogisterij en de achter in de zaak ondergebrachte glas- en verfhandel betekenen aan het Marktplein weer een aanwinst van belang voor Velsens middenstand. Achter de drogisterij zijn een kantoor en de verfafdeling gelegen, dan volgen een magazijn en een kelder voor de drogisterij en een opslagruimte voor verf en glas. Los van het pand is nog een werk plaats en een open bergruimte opgetrok ken. Het gehele pand werd gebouwd en ingericht door IJmuidense firma's. Aanne mer was de heer W. A. de Bruyn uit IJmui- den-Oost, de verlichting werd aangebracht door de firma J. J. de Waard, het loodgie- terswerk is van de firma Nederlof en voor een voortreffelijke eikenhouten betimme ring van étalages en winkel zorgde de heer T. Sinjewel. Nog meer Aansluitend bij de zaak van de heer De Pauw wordt thans gewerkt aan de zelfbe dieningswinkel van Veter en Kunke en aan een nieuwe winkel voor de heer P. Ris, horlogemaker en goudsmid, die thans aan de Wijk aan Zeeërweg is gevestigd. Voorts zullen in de richting van het Oosterduin- plein de zaken verrijzen van M. van Sta veren (Het Schoenenpaleis), Dc Jong (wol e.d.), J. Beemster (Kennemer Tabakshuis) en Pruis (fietsen en motoren). Op de hoek van het Marktplein en de Lange Nieuw- straat zal de firma Glas (woninginrichting en manufacturen) aansluitend bij „Neder- 1 land" een pand van 28 x 27 m. laten zet ten. Ook over de bebouwing van de West zijde van het Marktplein zijn al onderhan delingen tussen een aannemer en een ge gadigde begonnen. Aan de Zuidelijke kant van de Lange Nieuwstraat komt dan ver dra- als sluitstuk van het Marktplein het kantorenpand van drie of vier verdiepin- *en. Vele leden van de Velsense Zwem Ver eniging zullen Zaterdagavond bij Hotel Kennemerhof in de bus stappen bij Hötel tocht te ondernemen naar Amstelveen, waar in het zwembad van de „Futen" een waterpolotournooi met drie andere vereni gingen zal worden gehouden. De deel nemers aan dit tournooi zijn Neptunus uit Zaandam, De Vest uit Naarden, de Futen uit Amstelveen en VZV uit Velsen. Als prijs is beschikbaar gesteld de „Phoenix" wissel beker en voor de winnaar van het tournooi bovendien een beker. Al bijna twee maanden is het verkeer door de tunnels in de Stationsweg gestremd in verband met het aanleggen van de nieu we verkeersrotonde op het kruispunt van de De Noostraat, de Willebrordstraat, de Briniostraat en de Stationsweg. Van Zaterdag af zal men zijn weg weer via de tunnels kunnen zoeken aangezien de arbeiders dan klaar komen met dit gedeelte van het werk. Zij zullen zich vervolgens zetten aan het verbreden van de De Noo straat, die de eerste tijd nog afgesloten blijft. Sedert enige tijd waren er in de R.K. sportvereniging „I.E.V." plannen om door de dames-leden behalve gymnastiekbe- oefening, ook te proberen een balsport te gaan beoefenen. Donderdagavond hebben deze plannen tijdens eerr bijeenkomst in de R.K. meisjesschool aan de Corverslaan vaste vorm gekregen met de oprichting van een onderafdeling „handbal". De promotor van deze oprichting, kape laan S. Schut, die geestelijk adviseur is van „I.E.V.heeft met een vertegenwoordiger van het algemeen bestuur voor een groot aantal dames mededelingen gedaan over de voorbereidingen en de wens tot het tot standkomen van de handbalclub, waarvoor grote animo was. Mej. T. v. d. Ham, die mede haar aandeel heeft bijgedragen, kon een mooi resultaat boeken. Er gaven zich al direct dertig dames voor de nieuwe club op. De I.E.V.-handbalclub heeft aansluiting gezocht bij het R.K. Nederlands Handbal Verbond. Ejr werd een voorlopig bestuur gekozen, dat de taak van een werkcomité ter hand neemt. Mej. T. Ham, Koningsweg 66, Velsen-Noord, is de secretaresse. Velserduinweg en Kanaalstraat worden open gebroken De zomer nadert en de straten gaan weer open, of beter gezegd: verschillende straten worden afgesloten wegens werkzaamheden onder of aan het wegdek. De bocht van de Velserduinweg is al niet meer toegankelijk voor het verkeer en van volgende week Maandag af zal ook de Kanaalstraat tussen de Kerkstraat en de Oranjestraat worden opengebroken om buizen uit de grond te halen. Dan begint men volgende week met het slopen van de Kalverstraat, van de kousenfabriek van Hin af tot de Zoutman straat, met het oog op de aanleg van de nieuwe Raadhuisstraat. Eerste slachtoffer van rijwielpad Lange Nieuwstraat Op het rijwielpad van de Lange Nieuw straat, dat te smal is om een fietser twee naast elkander rijdende fietsers te laten passeren, reed een man Woensdagavond om kwart over elf op een bromfiets bij het oversteken van de Engelmundusstraat tegen de trottoirband. Hij kwam te vallen, maar de schade bleef slechts beperkt tot een verbogen wiel en een gescheurde broek. De fietser, die naast hem reed, viel ook, maar kwam er goed van af. Weer hout voor papierfabriek Voor de papierfabriek Van Gelder Zonen is Donderdagmiddag weer een houtboot aangekomen. Het Finse s.s. „Asko" voerde van de Finse haven Kvigos een lading van 880 vadem hout aan. Jeugd van Watervliet in seriewedstrijden De adspiranten van de korfbalvereniging „Watervliet", die het seizoen met drie kam pioenschappen hebben afgesloten zullen Zondag deelnemen aan seriewedstrijden van de korfbalclub „Aurora". Deze wed strijden worden gespeeld op een terrein aan de Slaperdijk te Santpoort. De Water- vlieters zullen twee twaalftallen samen stellen. Vloeibare bitumen op de weg Op de Wijkerstraatweg kwam de berij der van een bromfiets te vallen toen hij slipte over een laagje vloeibare bitumen. Met een bloeduitstorting en enige ontvel lingen is hij naar het ziekenhuis vervoerd. Woensdagavond heeft de rennersclub Kennemerland de vijfde rit voor de zomer avond-competitie gehouden. De uitslagen luidden: A-klasse, 66 km., met zes klassementen in 1 uur 44 minuten: 1. H. Kuitwaard 30 p.; 2. Jan Groot 24 p.; 3. D. de Ruiter 17 p.; 4. Chr. de Nijs 10 p.; 5. J. Stet 9 p. B-klasse, 55 km., 5 klassementen in 1 uur, 29 minuten 34 seconden: 1. T. Beentjes 25 p.; 2. W. de Boer 20 p. C-klasse, 44 km., 4 klassementen in 1 uur 15 minuten: 1. Chr. de Jong 15 p.; 2. N. Kluft 15 p.; 3. L. Braas 14 p.; 4. J. Stet 8 p.; 5. J. Tuinstra 8 p. Junioren, 44 km., 4 klassementen, 1 uur 15 minuten: 1. G. Honing 18 p.; 2. L. Gra- pendaal 16 p.; 3. H. Koomen 10 p.; 4. C. Niesten 8 p.; 5. II. de Boer opgegeven. Als onderdeel van de zomeravond be drijfsvoetbalcompetitie werd Donderdag avond de wedstrijd „Sihi"„De Nijver heid" gespeeld. „Sihi" boekte weer een monsterzege door ditmaal „De Nijverheid" met 121 te verslaan. In deze vorm maakt Sihi een goede kans op het kampioenschap, want in drie wedstrijden maakten zij der tig doelpunten en kregen er slechts twee tegen. De overwinning van Sihi had met gemak groter kunnen zijn, want in de tweede helft, toen de Nijverheid finaal leegge- speeld was, geloofden zij het wel. Sihi do mineerde tijdens de gehele wedstrijd en toen nog maar tien minuten waren ge speeld, had de Nijverheid-keeper al vijf maal „gevist". Vanavond wordt de wedstrijd „Beijnes" „Ceta-Bever" gespeeld. Straat- en lijstcollecte TBC Het Zonnestraal en N.V.V.-fonds voor de tuberculosebestrijding zal Zaterdag 20 Juni een straatcollecte houden. Bovendien zal volgende week een huis aan huis lijstcollec te worden gehouden. Bridge-uitslagen „Sans-Atout" De uitslagen van de onderlinge wedstrij den van de bridgeclub „Sans Atout" waren ditmaal: Groep I: 1 heren WorstWegman 25'/2 m.p., 2 mevrouw Kokheer Groot 21 m.p., 3. mevrouw Tabakheer Biben 18y2 m.p., 4. mevrouw Vollantsheer Groen 18 m.p., 5. heren BraamStiphout 17y2 m.p., 6. heren Winkel—Haver 13y2'm.p., 7. dames ReijmerKlijn 12 m.p. Groep II: i. heren Bos—Bloemendaal 39 m.p., 2. heren de BoerSchelvis 35 m.p., 3. heren BubiHoogeboom 34 m.p., 4. heren BakkerSpruit 32y2 m.p., 5. heren Krab Tabak 31 m.p., 6. heren Geldermansv. Zutphen 29 m.p., 7. heer en mevrouw Tand 28y2 m.p., 8. heer en mevrouw Van Aalst 23 m.p. Groep III: 1. heren Hamersv. Gronin gen jr. 38 m.p., 2. heren De KruifHooge boom 35i/2 m.p., 3. heer en mevrouw Zwa- neveld 32 m.p., 4. heren KoudijsVan dei- Zon 311/z m.p., 5. heren HendriksKoop manschap 31 m.p., 6. heren HartVan Ba len 30 m.p., 7. heren Klisser—Van Gronin gen Sr. 28Vi m.p., 8. heer en mevrouw Thomas 25 y2 m.p. In de .duplicaatwedstrijd wonnen de heren AdmiraalKuis en Oosterveen Hoen van de heer en mevrouw Tabak en mevrouw Tabak—heer de la Leijne met 51 tegen 39 m.p. Plattelandsvrouwen helpen de leden in Zeeland Donderdagavond heeft de afdeling Be verwijk van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen een ledenvergadering gehouden. De voorzitster mevrouw Van Weelderen heeft in haar openingswoord meegedeeld dat een verzoek was ontvangen van het hoofdbestuur, om ieder lid één gulden extra te laten betalen, waardoor de leden in de rampgebieden dan drie jaar vrij contributie hebben. Dit verzoek werd spon taan ingewilligd. Op deze avond sprak mevrouw Schoenmakerv. d. Sluys over haar reiservaringen in Zuid-Afrika. Heemskerks gemeenteraad is gisteravond bijeen geweest om in hoofdzaak besluiten te nemen over woonaangelegenheden. Een voorstel tot onbewoonbaar verklaringen van een drietal woningen werd aangeno men, alsmede een voorstel tot aankoop van de woning van de wed. Th. Winter aan de Van Coevenhovenstraat 1, die na het ver richten van enige reparaties voorlopig weer voor enige jaren bewoonbaar zal zijn. Burgemeester N i e 1 e n was verheugd dat Gedeputeerde Staten het vastgestelde richtcontingent voor de periode 1951 1953 van 45 woningen tot 74 had verhoogd en voorts nog een extra-toewijzing van elf woningen had verstrekt, waardoor in totaal 40 extra huizen gebouwd kunnen worden. „Ze kunnen er maar zijn, er is behoefte genoeg aan," zei de burgemeester. B. en W. stelden voor van deze veertig woningen er tien te bestemmen voor spaarders van de N.V. Bouwkas der Noord-Nederlandse ge meenten, die als woningzoekenden staan ingeschreven. De heer Duin (K.V.P.) was bang dat zij, die over geld beschikken, hierdoor be voordeeld worden ten opzichte van hen, die niet de middelen hebben om te sparen voor een eigen woning. De voorzitter meende dat de kracht van de mens hierin lag, dat hij door eigen initiatief zijn leven, dus ook zijn woonge legenheid, kon scheppen. Het systeem dat de overheid voor de mens moet bouwen noemde hij in wezen onnatuurlijk. Ook dit voorstel, waarvan een bestek voor dertig woningen al klaar ligt, werd aangenomen. „Op de lijst, waarop de namen van aan vragers voor toetreding tot de bouwspaar- kas staan vermeld," zei de heer Pekel GEBOORTEN: Cornelia M„ d. van H. J. Rutten en C. M. A. Schelvis; Maria J., d. van W. van der Zon en C. M. Gaal; Corne lia M„ d. van S. Slotemaker en W. Zwager man; Johanna A. M., d. van Th. L. Pauëlsen en J ,A. Leegwater; Aart J., z. van L. van der Kolk en A. Duijf; Anthonius Th. M.. z. van L. H. Boon en M. A. Boots; Lidwina, d. van G. A. van Oorsouw en M. G. A. Bilars; Wiro, z. van G. A. van Oorsouw en M. G. A. Bilars: Johannes, z. van J. H. Hilliger en G. Meijell. ONDERTROUWD: G. Tromp en E. Hijme- ring; A. Kramers en M. S. Percival; Th. Timmerman en E. B. van der Weg; R. Bok en D. J. M. Kuijpers. GETROUWD: J. H. van Kooten en C. C. Rijnders; N. de Ruiter en L. Steenbeck; Th. •T. Kluft en G. Heiblom; D. A. Weseman en B. J. Barmentlo; E. M. Drent en A. van der Weide; W. G. Duin en J. H. Mask; H. van der Zon en M. Iskes. OVERLEDEN: Cornelis Zonjee, 60 j., echtgen. van H. Korsman; Hendrik Brasser.. 77 j.. echtgen. van J. R. Zegwaard; Michiel Mevissen. 70 j., wedn. van A. C. Bijster; Cornelis Snijders, 82 j„ echtg. van A. Stengs; Cornelia G. Demesmaeker, 71 j., echtg. van L. Mouton: Cornelia M. Jansen, 63 j., wed. van H. J. Rutten. Vrachtauto kraakte fiets Op de Bosbeeklaan heeft een achteruit rijdende vrachtauto Woensdag een fiets ge heel vernield. Terwijl de wagen goederen stond te laden had een loodgieter zijn rij wiel achter de auto gezet. De chauffeur van de wagen wist hier niets van, zodat de fietser zelf een nieuw karretje zal moe ten aanschaffen. Twee auto's in botsing Op de hoek van de Hoofdstraat en de Anemonenstraat kwamen een bestelauto van de P.T.T. en een personenauto uit Amersfoort met elkaar in botsing. De wa gen van de P.T.T.die van de Hoofdstraat naderde, heeft geen voorrang verleend aan het uit de Anemonenstraat, dus van rechts, komende verkeer. De voorkant, van beide auto's werd ernstig beschadigd. VRIJI3AG 19 JUNI Thalia, 20 uur: „Anna". Rex, 20 uur: „Kangoeroe". ZATERDAG 20 JUNI Thalia, 19 en 21.15 uur: „Anna". Rex, 20 uur: „Kangoeroe". Patronaatsgebouw, 20 uur: Feestavond Waterloo. Geb. Concordia, 20 uur: Toneelvoorstelling personeelsvereniging de Plaatwellerij. De speciale Beverwijkse aardbeienveilingen zijn Donderdagmiddag veertien dagen later dan vorig jaar begonnen. Op de eerste dag viel zowel de aanvoer als de prijs niet tegen. Bovendien was er veel animo voor de eerste Kennemer vruchten, die nu al over een groot deel van ons land zijn verspreid. Alvorens de veiling bij de Coöperatieve Tuindersvereniging „Kennemerland" begon heeft de directeur, de heer Jac. de Weyer, tot de talrijke kopers enkele woorden gesproken. „Met enige tegenzin", aldus de heer De Weyer, „heeft men vandaag het seizoen laten aanvangen, wetend dat de aanvoer wegens het koude weer nog klein zal blij ven". Hij wees op de maatregelen die de veilingen hebben genomen ten aanzien van een eerste kwaliteits product. Beverwijk is er nog altijd trots op de markt te hebben voor de mooiste consumptie-aardbei en die wil men behouden ook. Er zijn onder het grootste deel goed willenden altijd nog per sonen die de zaken willen bedriegen. Juist tegen hen zijn maatregelen genomen, die er voor zorgen dat de naam van de Bever wijkse aardbei niet in gevaar komt. Voor en na de veiling worden de aard beien streng gekeurd. Blijkt er van opzette lijk bedrog sprake te zijn, dan zal men strenge maatregelen tegen de tuinder ne men. De veiling De eerste wagen met aardbeien die onder de klok kwam, was die van vrachtrijder (K.V.P.), „ben ik drie namen van Bever- wijkers tegengekomen." Hij vroeg of er geen Heemskerkers genoeg waren, waarop de voorzitter repliceerde, dat een ieder vrij is om te bouwen waar hij wil, mkar dat het hier gevallen betrof van meisjes uit Heemskerk, die verloofd zijn met Bever- wijkers. Als variant op de zinsnede uit het burgerlijk wetboek, dat de vrouw ver plicht is om de man te ontvangen in het huis, dat hij bewoont, zou de voorzitter hier willen zeggen: „De man is verplicht de vrouw te volgen in het huis dat zij sticht." De heer Beentjes (K.V.P.) bracht tenslotte naar voren dat de bronbemaling, die bij de rioleringswerkzaamheden nood zakelijk is, in de kring van tuinders onge rustheid brengt in verband met het ont trekken van water uit de bovenste grond laag. Hij vroeg B. en W. of alles in het werk zou worden gesteld, om de schade te voorkomen en of B. en W. eventueel bereid zouden zijn tot schadeloosstelling over te gaan. De voorzitter antwoordde hierop dat B. en W. uiterst waakzaam in deze zouden zijn en hij hoopte dat de betrokkenen zich bij moeilijkheden tot de tuinbouwconsulent zouden wenden. De heer Henk Zoutendijk en mej. Maria van Bergen hebben in de tot de laatste plaats bezette Ned. Herv. kerk van Wijk aan Zee met het poppenspel een opvoering gegeven van het bekende toneelspel van Ibsen „Peer Gynt". Door middel van een respecfabel aantal stemveranderingen wis ten deze kunstenaars iedere pop, vervaar digd door de beeldhouwer Hans Petri, tot leven te wekken en mede door de mooie beeldeffecten kreeg men de indruk dat levende personen toneel speelden. Het pu bliek luisterde met volle-aandacht en be loonde het tweetal na afloop met een dank baar applaus. De heer Zoutendijk zal deze opvoering cp 19 Augustus herhalen. Op 22 Juli geeft hij een opvoering van „Reindert de Vos". Nauwelijks is de aanvoer van aardbeien in Castricum iets ruimer dan voorgaande keren, of deze vrucht krijgt een gevoelige prijsverlaging te incasseren. Dit is vooral gebleken op de laatste groentenveiling. In het begin van deze week kregen de Kenne mer tuinders er per doosje van 3875 cent voor uitbetaald en de notering per slof be droeg toen 3.604.80. Woensdag liepen de prijzen echter terug tot 1534 cent per doosje en 2.603.40 per slof. Op de sperciebonen na, deelde alle aangevoerde groente ook in de misère. De tuinders kre gen voor: sla 2, bospeen 1822, spinazie 20-22, bloemkool 8-18, sperciebonen 1.75, boskroten 1618, bosuien 4 en rabarber 11. De afdeling Noordholland van de Neder landse Vereniging van Jachtopzieners heeft in Castricum op de schietbaan in de duinen, onderlinge wedstrijden gehouden op pistool, karabijn en jachtgeweer. Aan deze wed strijden namen ook de donateurs van de afdeling deel. Van de achtentwintig jacht opzieners bleek de heer J. Benjamin uit Castricum de beste op het pistool en de karabijn, want hij behaalde een aantal punten van 91. Nummer twee werd de heer J. Ooms met 89 punten en de heer P. Kaay plaatste zich derde met 87 punten. Beide heren zijn uit Castricum afkomstig. Twaalf donateurs hebben getracht elkaar met het schieten met hun jachtgeweer de loef af te steken en de heer P. van Bragt uit Bever wijk wist de roos in dit geval kleiduiven de meeste keren te raken. Hij werd eer ste met 40 punten, gevolgd door de heer D. Kuiper uit Petten, die 30 punten op zijn naam bracht. Pastoor Van Veen, herder van de Katholieke parochie te Den Helder, schoot eenzelfde aantal punten bijeen, wat hem een derde plaats opleverde. Na afloop van de wedstrijden volgde een diner in hötel De Rustende Jager. De prijzen, be staande uit kunstvoorwerpen, zijn uitge reikt door de secretaris van de afdeling, de heer C. Schoen uit Castricum. Bouw pastorie gegund De bouw van de pastorie naast de R.K. Kerk te Bakkum, is gegund aan de Castri- cumse aannemer de heer P. de Nijs. Van de inschrijvers was de heer De Nijs op één na de laagste met 60.981. Jac. Duivenvoorde. Hij had van twintig tuinders aardbeien op de wagen. Met grote nauwkeurigheid wees hij ieder partijtje af zonderlijk aan. Veilingmeester Jaap Pekel liet de wijzer draaien en de éen na de an dere partij verdween naar de kopers. Ai naar gelang de kwaliteit werd er tussen de 45 en 70 stuivers per slof betaald. Met ingang van dit seizoen werd voor de eerste maal met stuivers geveild, in plaats van met dubbeltjes. De Moulin Rouge was deze dag in de meerderheid. Deze aardbei draaide rond de f 3.20 per slof. De Madam Lefebre was goedkoper: van f 2.20f 2.00 per slof. De duurste aardbei was de Climax die tot f 3.85 per slof ging. De doosjes liepen in prijs uiteen van f 0.22f 0.82 per stuk. Hier was niet alleen van kwaliteitsverschil sprake, maar ook verschil van inhoud van de doosjes. E? zijn doosjes van 300 en van 500 gram inhoud. De aardbeienveilingen beginnen dagelijks om 4 uur, B.E.T. 3 uur en Zaterdags om 2 uur. Abbedij'k, pass. 17 Scilly's. Abbekerk. 18 v. Napels te Genua. Albireo, pass. 17 St. Paulsrock n. Recife. Aletta, 17 v. Pladju n. Bangkok. Alphard, 17 v. Recife n. Rio de Janeiro. Amerskerk, 18 te Napels. Aldabi, 18 vroeg 570 m. Z. Las Palmas. Altair. 17 v. Buenos Aires n. Rotterdam. Ampenan, 18 v. Houston te New Orleans verw. Amsteldijk, 18 te Charleston. Amstelland, 18 te Ilheos. Andijk, 17 v. Mobile n. Corpus Christi. Appingedijk, pass. 17 Key West n. Antw. Arnedijk, 18 v. Rotterdam te New York. Alblasserd'ijk, 18 ca. 17 u. v. Hamburg voor de Waterweg verwacht. Amstelstad, pass. 18 "Str. Lombok. An-nenkerk, 18 v. Antwerpen te Amsterdam. Argos, 17 v. Amsterdam n. Hamburg. Aludra, 18 v. Koewait n. Khorramshar. Adinda, 17 300 m. NO. Singapore. Alchiba, 17 90 m. N. Finisterre. Aldegonda, pass. 17 eil. Poelau Bintang. Amstelpark, pass. 17 Wight.. Armilla, 18 te Singapore. Averdij'k, 17 240 m. W.ZW. Ouessant. Bali, 17 v. Pladju n. Tj. Priok. Bloemfontein, 17 v. Amsterdam n. Bremen. Boissevain, 18 te Kobe. Borneo, 18 v. Amsterdam te Tj. Priok. Boskoop. 17 310 m. ZW. Scilly's. Baarn, 18 v. Cristobal n. Curagao. Bennekom, 18 v. Callao te Mollendo. Bonaire, 17 v. Paramaribo n. Amsterdam. Boschfontein, 17 v. Zanzibar te Dar es Salaam. Barumun, 17 te Gorontalo. Caltex Pernis, pass. 17 Ouessant. Corilla, 18 v. Bombay te Port Okha. Cottica, 17 300 m. N.NO. Funchal. Celebes, 18 v. Tegal n. Semarang. Clavella, 17 v. Rotterdam n. Thameshaven. Camphuys, 18 v. Mios te Ambon. Delfland, pass. 17 St. Paulsrock n. Vincent. Delft, 17 van Curagao n. Cristobal. Dongedij'k, 17 540 m. W. Lands End. Drente, pass. 17 Stromboli n. Port Said. Etrema, pass. 17 Malta. Eemdijk, pass. 10 Vlissingen. Enggano, 18 v. Antwerpen, n. Marseille. Elmina, 17 280 m. Z.ZW. Finisterre. Esso Amstredam. 17 640 m. ZW. Flores. Esso Den Haag, 17 315 m. NO. Sombrero. ADVERTENTIE (het theater met de beste films) HEDENAVOND 8 uur, ZATERDAG en ZONDAG 7 en 9.15 uur en MAANDAG 8 uur SILVANA MANGANO na ..Bittere Rijst" thans in een fel drama van hevige hartstochten ANNA Mannen begeerden haar.... Vrouwen benijdden haar Doch de mensen eerbiedigden haar Toegang 18 jaar. DINSDAG en WOENSDAG 8 uur en ZONDAG 3 uur de spannende actiefilm MANNEN VAN STAAL in kleuren Met Alan Ladd en Mona Freeman. Farmsum, 17 v. Vizagapatam n. Calcutta. Friesland (SSM), 20 v. Setubal te Rotterdam verwacht. Gaasterkerk, 17 v. Tsingtao n. Kobe. Gaasterland, 18 v. Paranagua te Santos. Hector, 18 v. Alexandrië te Beyrouth. Hoogkerk, 18 v. Rotterdam n. Hamburg. Heelsum, pass. 17 Dover n. La Pallice. Hersilia, 17 3<00 m. NO. St. Lucia. Hilversum, pas. 17 Runsal Jebel. Hydra, 17 1200 m. ZW. Azoren. Indrap'oera, pass. 17 Ceylon n. Eelawan. Ittersum, 17 v. Makassar n. Sydney. Jupiter, 18 v. Amsterdam te Rotterdam. Japara (KRL), 17 rede Damman. Kedoe, 17 v. Balikpapan n. Makassar. Kertosono, 18 v. Suez n. Bahrein. Kalabahi, 17 te Morotai. Karaton, 18 v. Samarang te Tj. Priok. Karsik, 17 t.h.v. Okinawa. Laertes, 18 v. Amsterdam te Tj. Priok. Lawak, 18 v. Manilla te Claveria. Leuvekerk, 18 te Genua. Lekhaven, 17 te Adelaide. Loosdrecht, 17 v. Calcutta te Rotterdam. Lekkerkerk, pass. 17 Daedalus n. Bahrein. Lindeker.k 17 nog te Damman. Lïssekerk, 17 nog te Basrah. Madoera, 18 v. Kidjan te Tj. Priok. Mapia, 16 v. Halifax n. Boston. Meliskerk, 17 v. Cebu n. Singapore. Mentor, 17 v. Gibraltar n. Lissabon. Murena, 18 v. Miri te Balikpapan. Myonia, 17 v. Beyrouth n. Alexandrië. Maas, 18 v. Istanboel te Bourgas. Mataram, 17 20 u. te Port Soedan. Malae, 17 110 m. O. ten Z. Kreta. Mirza, 17 210 m. W. ten Z. Kreta. Nigerstroom, 17 v. Lome te Lagos. Noordam, 17 440 m. NW. Flores. Nieuw Holland, 18 v. Semarang te Tj. Priok. Oranje. 17 v. Singapore. Oranjefontein. 18 v. Port Elizabeth.te Kaapstad Oranjestad, 17 v. Barbados n. Plymouth. Orion, 18 v. Amsterdam te Rotterdam. Ootmarsum, 17 te Antwerpen. Overijsel, 17 100 m. O. Gibraltar. Ovula, pass. 17 Bali. Prins Joh. W. Friso, pass. 18 Lands End. Prins Fred. Hendrik, 18 v. Montreal. Prins Fred. Willem, 18 v. Detroit n. Cleveland Prins Phil. Willem, pass. 17 Qubec n. Cherbourg Parkhaven, 17 280 m. N. Kp. Blanco. Poelau Laut, pass. 17 Daedalus n. Suez. Prins Alexander, 17 320 m. W. ten N. Kp. Wrath. Prins Willem III, 17 v. Antwerpen te Cuxhaven Prins Willem IV, 17 290 m. W. Kp. Clear. Prins Willem V, 17 490 m. W.NW. Kp. Clear. Roebiah, 17 v. Singapore n. Manilla. Ruys, 17 v. Lorenzo Marquez n. Durban. Rijnkerk, 17 v. Marseille n. Antwerpen. Raki, 18 te Bilbao. Radja, 18 v. Aden n. Colombo. Rijndam, 17 v. Rotterdam te Montreal. Rafaela, 17 190 m. ZO. Str. Banka. Scherpendrecht, 17 v. Pto La Cruz n. Rio de Janeiro. Schie, 17 te Salondki, Sibajak, 17 260 m. O. Albany n. Fremantle. Sliedreeht. pass. 17 Kp. Vincent. Straat Makassar, 18 te Tamave. Sarangan, 13 te Seattle. Sarpedon, 18 v. La Guaira te Curagao. Stad Arnhem, 17 Belle Isle gepass. Stad Dordrecht. 17 v. Setubal te Rotterdam. Stad Leiden, 15 te Yokohama. Stad Alkmaar, 23 v. Rotterdam te New Orleans verwacht. Stad Maastricvht, 18 v. Lulea te Rotterdam. Saparoea. 18 v. Amsterdam n. Antwerpen. Sabang, 18 v. Sampit te Singapore. Safoena. 17 v. Singapore n. Pladju. Sehiedijk, 17 310 m. W. Minicoy. Stad Vlaardingen, 17 120 m. W. Lands End. Stanvac Djirak, 18 v. Sungeigerong te Port S wetten ham. Teucer, 18 v. Soerabaja te Pladju. Tjikarnpek, 18 v. Beira te Mombassa. Tara, 17 v. Rio Grande do Sul n. Santos. Tabian, 17 80 m. W. Anderhalfgraadskan. Tankhaven II, 17 60 m. N.NO. Poelau Bintang Tankhaven III, 18 v. Bangkok te Sungeigerong. Taria. 17 270 m. O. Ambon. Tawali, 17 110 m. O. Dondrahead. Titus, 17 1130 m. W.ZW. Palma. Tjiluwah, 17 230 m. O. Hainan. Tjitjalengka, 17 200 m. NO. Okinawa. Tomori, pass. 17 Kp. Rivers. Van Linschoten, 17 v. Dakar n. Freetown. Westerdam 17 420 m- N. ten W. Flores. Willemstad, 17 180 m. W.ZW. Madeira. Waal, 17 770 m. ZW. Lands End. Waiwerang. 17 v. Tj. Priok n. Muntok. Wonosari, 17 rede Semarang. IJsel, 17 80 m. N. Kp. Vincent. Zijpenberg, pass. 17 Noordelijk v. Alexandrië. KLEINE VAART Annie, 17 v. Aarhus n. Oscarshamn. Beraisse, verm. 18 v. Barry n. Setubal. Binnenhaven, pass. 18 Kp. Vincent. Betty Anne, 20 v. Swansea te Rotterdam verw. Bab-T, 17 v. Holmsund n. Veitsiluoto. Bornrif, 17 v. Kotka n. Marans. Coolhaven, pass. 17 Kp. Vincent. Caland, 17 v. Requejada n. Calais. Casana, pass. 18 Vlissingen. Coolsingel, 17 v. Bodo te Mesane. Cornelia b II, 17 v. Belfast te Manchester. Davina Goekoop, 17 v. Methil n. Cuxhaven. De Ruyter, 18 v. Fagerviken te Newcastle. Deneb, 17 v. Whitehaven n. Birkenhead. Deni, 18 v. Rouaan te Dieppe. Depa, 20 v. Raumo te Rotterdam verw. Elisa, 16 v. Algiers n. Casablanca. El jo, 17 te lbisa van Algiers. Evertsen, 17 v. Hadsund n. Stockholm. Frejo, 17 v. Stockholm n. Kemi. Follonica, 17 v. Mariestad n. Gruvon. Gerry, 18 v. Billingham te Bremen. Goote, 18 v. Dakar, n. Nantes. Glashaven, 17 v. Gothenburg n Bandholm. Hartel, verm. 18 v. Cardiff n. St. Nazaire. Hagno. 18 v. Dublin te Belfast. Hast I, 17 v. Bordeaux te Hull. Hebe Nobel, 17 v. Par n. Brussel. Henrica b, 17 v. Norrkoping te Stockholm. Tda Jacoba, 18 bij Kp. Corse. Import, 17 v. Rotterdam te Lissabon. Ingeborg, 18 terug n. Cuxhaven motorschade. Joost, 17 Brunsbüttel gepass. r. Zaandam. Jokurma, 17 v. Kingslynn te Sunderland. Kenitra, 17 v. Casablanca n. Port Lyautey. Koningshaven, 17 v. Fedalah n. Nemours. Keyser, 17 v. Schwarzenhuette te Bolsta. Kemphaan, 18 v. Oslo te Gdynia. Koningin Juliana, 16 v. Bordeaux te Southamp ton. Lacra, 17 v. Kotka n. Portsmouth. Leuvehaven, 18 v. Rotterdam te Antwerpen. May Mere, 19 Portsmouth verw. May Star, 19 v. Antw. te Cork verw. Menkar, 17 v. Fedalah te Marseille. Meres, 17 v. Casablanca n. Fedalah. Mirach. 17 v. Casablanca te Nantes. Marietje Bohmer, 19 v. Fecamp te Rouaan verw. Mies, 17 v. Tunadla te Mid'dlesboro. Marne, 17 te Stockholm. Myfem, 18 v. Stockholm te Gothenburg. Myp'uck, 17 v. IJmuiden n. Londen. Myson, 17 v. Parijs n. Malmö. Nottingham, 18 v. Grangemouth te Delfzijl. Nassauhaven, 17 v. Malmö te Karlshamn. Netta, 17 v. Ryeka te Sibenik. Oleum, 18 v. Beckton te Middlesboro. Pavo, 17 v. Blyth n. Vasteras. Ponto, 17 te Zaandam. Peter, 17 v. Mantyluoto te Amsterdam. Pieter Hubert, 17 v. Amsterdam n. Warne- muende. Rika, 18 v. Boston n. Antwerpen. Strijpe, verm. 20 v. Huelva n. Berwick. Servus, 17 v. Rafso n. Londen. Sambre, 16 v. Amsterdam te Parijs. Sirius, 17 v. Duinkerken te Londen. Ton, 17 v. Ferrol te Lissabon. Trompenburgh, pass. 17 Ouessant. Veenenburgh, 17 v. Rotterdam te Boston. Vivo, 18 v. Brussel te Hull. Wilpo, 17 v. Slite n. Borga. Westkust, 17 v. Herrang n. WaLko-m. Westpolder, 17 v. Jersey n. Antwerpen. Wickeruburgh, 17 v. Port Lyautey n. Casablanca Zwerver, 18 v. Vlissingen n. Tonnay- Charente. SLEEP VAART Ebro. met caisson pass. 17 Dungeness. Oceaan, met caisson pass. 17 Dungeness. Thames, met dok 18 v. Suez. Zwarte Zee, met dok 18 v. Suez.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 11