RCH (zonder Willemink) tegen op eigen terrein dubbel sterk Eindhoven Spiegel I <r> der i Sporten Op Duindigt wordt morgen de vijfentwintigste Derby gereden Haarlemse tennisploegen in de strijd om promotie en degradatie SPORT OP ZOND AO Belangrijk weekeinde voor de honkballers uit eerste klasse Op weg in de Avondvierdaagse ZATERDAG 20 JUNI 1953 Biljarten Om de Nobelsbeker Tennis De Haarlemse tenniskampioenschappen HONKBAL KORFBAL Wimbledon Rumoer Bloei Wielrennen Coppi rijdt niet in de Tour de France Luxemburgers voor de Tour Stal'Frowein heeft pech, Silver Slipper kreupel, Truus is favoriet Hertog in tournooi 9 Tn een competitie om het landskampioenschap voetbal,, waarin slechts vier ge- gadigden uitkomen, tellen de verliespunten uiteraard zeer zwaar. Een verloren of gelijk gespeelde wedstrijd betekent dan ook meestal een gevoelige achterstand op een of meer andere gegadigden voor de titel. Doch nu Woensdag jongstleden zowel de wedstrijd RCH—Sparta als Vitesse—Eindhoven in een gelijk spel ein digde, heeft geen van de vier deelnemers aan de strijd om het landskampioen schap nog een voorsprong. En nu volgen morgen de wedstrijden Eindhoven—RCH en Sparia—Vitesse. Hoe zal de stand morgenavond luiden? Welke afdelings kampioen zal een voorsprong nemen? afd. B). Wint de Racing deze wedstrijd dan heeft dit niet slechts tot resultaat, dat zij OWO op de voet blijft volgen, maar tevens, dat zü HHC in de gelegenheid stelt bovenaan in afdeling B te komen, mits de „rode Haarlemmers" van Schoten weten te winnen. land in Amsterdam al haar best doen TIW te overwinnen, opdat de achterstand op ABC eindelijk eens iets verkleind wordt! Overgangsklassen In de overgangsklasse A kan EHS op rozen komen te zitten door EDO op eigen veld Zaterdagmiddag om vier uur aan een nederlaag te helpen, of dat dit keer weer lukt valt echter te bezien! SC Haarlem, dat VVGA 2 Zondagmorgen om tien uur ont vangt, moet hiervan kunnen profiteren. Temeer omdat de medegegadigden voor de derde plaats (Volewijckers en Sparta) elkaar Zaterdagmiddag om vier uur op het Mosveld ontmoetten. RFC krijgt Zaterdag een kans zich wat omhoog te werken door een zege op DWS. In de overgangsklasse B krijgen we Zater dagmiddag alweer de returnmatch TYBB Catchers om half vijf aan de Schalkwijker- weg. Een belangrijke ontmoeting voor de derde plaats is HFC HaarlemDEC. De Amsterdammers zijn na het fraaie begin sterk aan het afzakken zoals trouwens wel te verwachten was. Indien de Haarlemmers dus correct fielden moet er een overwin- j ning voor hun in zitten. Schoten 2DOS wordt na het fraaie herstel van de geel zwarte reserves in de laatste competitie wedstrijden een open strijd. HCK moet in Amsterdam van Zeeburgia kunnen winnen. Gezien het spel dat de Racing deze week tegen Sparta liet zien, geven wij de Haar lemmers morgen in Eindhoven een goede kans op de overwinning. Al moet het gezegd worden dat de Eindhovenaren op eigen ter rein altijd een veel sterkere tegenstander zijn dan op een „vreemd" terrein. De be haalde resultaten van de afgelopen compe titie hebben dat wel overduidelijk be wezen. Schoten is de laatste weken aardig in vorm, maar of het de sterke HHC slagploeg in bedwang weet te houden staat te bezien. Cadeau zullen de geelzwarten het Zondag middag in het Noorder Sportpark niet geven. Dit temeer omdat AjaxBlauw Wit en TIW Kennemerland wel eens overwinningen voor de thuisclubs zouden kunnen worden en dat zou bij een nederlaag van Schoten de laatstgenoemden weer tot rode lantaarn dragers maken! Overigens zal Kennemer- Hof van Holland heeft gisteravond om de Nobelsbeker gespeeld tegen Excelsior uit Beverwijk. Na deze eerste avond hadden de Haarlemse biljarters een 8—4 achterstand. Timmer 90 73 38 9 1.92 Van Wunnik 90 90 38 13 236. Vernout 60 60 42 5 1.19 Hurkmans 55 55 42 6 1.30 Wisker 65 65 26 12 2.50 Locrakker 85 81 26 15 3.11 Timmer 90 90 30 13 3. Van der Veld 130 70 30 13 2.46 Waterdrinker 65 65 34 9 1.91 Hurkmans 55 49 34 8 1.44 Grapendaal 75 75 31 9 2.41 Duinker 85 33 31 14 2.66 Dinsdagavond wordt de wedstrijd voort gezet. De Haarlemse districtstenniskampioen schappen zullen dit jaar als volgt worden verspeeld: B. en C. tournooi van 29 Juni5 Juli op het Tennispark „Brcderode". A tournooi van 1619 Juli op de banen van het Kennemer Lyceum. De Haarlemse Jeugdkampioenschappen zullen gehouden worden op 13, 14 en 15 Juli a.s. op de banen van de HLTC aan de Span jaardslaan. De tiende avondvierdaagse in Haarlem is in volle gang. Hier ziet men enkele deelnemers langs de Ringvaart bij Vijfhuizen. Aanval. Dames: S. Flamand (Volba); L. Adriaenssens (Voorwaarts). Heren: F. Bal (Espero); A. Melis (Voorwaarts). Midden. Dames: J. Verschraegen (Voor waarts): L. Vercauteren (Espero). Heren: P. Verdonck (Meeuwen); P. Schepens (Voor waarts) Verdediging. Dames: C. Ooms (Espero); M. de Vocht van de Wever (Meeuwen). Heren: K. v. Eeckaute (Voorwaarts); P. Roth (Meeuwen). Jeugdtournooi Zondag organiseren de verenigingen Aurora en Nieuw Flora gezamenlijk een jeugdtournooi, dat wordt gehouden van haH tien tot vijf uur op het terrein van „Aurora" aan de Vergierdeweg. Niet minder dan 21 twaalftallen hebben ingeschreven, die als volgt zijn ingedeeld. Afdeling A: Haarlem a, Oosterkwartier a, Sport Vereent a en Watervliet a. Afdeling 1: Animo Ready a, Aurora a, Oosthoek a en Watervliet b. Afdeling B 2: DSV a, Haarlem b, Nieuw Flora b en Oosterkwartier b. Afdeling C 1: DSV b, Haarlem c, Nieuw Flora c en Oosterkwartier c. Afdeling C 2: Animo Ready b, Aurora b, Oosthoek b en Sport Vereent b. Het kon in de lionkbaleompetitie wel eens een zeer belangrijk weekeinde worden voor de Haarlemse eersteklassers. RCH (no. 2 afd. A) gaat op bezoek bij WGA (no. 1 Het oude Wimbledon van de vorige eeuw. RCH verschijnt overigens niet in de op stelling, zoals die Woensdag bij de aanvang tegen Sparta was. Willemink heeft nog zo veel last van zijn blessure dat hij morgen niet van de partij zal zijn. Zijn plaats wordt ingenomen door Van den Brink. Linkshalf wordt Biesbrouck, terwijl Koster linksbuiten en Couwenhoven linksbinnen zal spelen. Een verzwakking, ongetwijfeld. Vooral omdat Biesbrouck als linksbinnen achter zijn voorhoede opererend zo veel goed werk kan doen. Aan de andere kant kunnen wij ook con stateren dat Woensdag juist na het uitvallen van Willemink, plotseling veel meer leven in het toen gedeprimeerde RCH-team kwam. Met als resultaat men weet het een gelijkspel. Eindhoven volledig Eindhoven verschijnt volledig. Dat wil zeggen met Hanssen in het doel; met Lam bert van Tuyl en Frans Tebak als achter spelers en Frans van Tuyl als stopperspil; met Van Kemenade en Jo Tebak als kant- halfs en met eveneens van rechts naar links Louwers, Van Rooy, Van Melis, Snoek en Schmidt in de voorhoede. Een elftal dat zeer goed voor de dag kan komen, maar ook dagen kent dat het volkomen faalt. Hoe het Zondag zal zijn, wel men zal het moeten afwachten. Sparta: goede kans Sparta geven wij tegen Vitesse de beste kansen. De Rotterdammers hebben wij hebben het Woensdagavond gezien een zeer sterk team. Wat niet wilde zeggen dat het geen fouten had. Als wij een voorbeeld mogen noemen: op het moment dat de Rot terdammers met tweeeen voorkwamen eigenlijk tegen de verhouding in - bezaten zij niet de kracht om door te stoten en de over-winning definitief veilig te stellen. Het had gekund tegen het elftal van RCH, dat een ogenblik veel minder zeker was. Deze fout kostte de Rotterdammers overigens een winstpunt. Hun tegenstanders van morgen hebben getoond zich geen ogenblik verslagen te voelen. Zelfs niet bij de tweenul achter stand, die zij tegen Eindhoven opliepen. Vooral in de voorhoede staan een paar ge duchte schutters, die van kansen afdoende gebruik weten te maken. Doch ondanks dit verwachten wij een zege van Sparta. De tenniscompetitie is afgelopen; de strijd om promotie en degradatie is in volle gang. Ook deze strijd duurt bij de tennissers kort. De regeling is zeer eenvoudig. Het systeem der verschillende klassen is als een pyra- mide opgebouwd. Iedere klasse bestaat dus ujt twee maal zoveel afdelingen als de eerst volgende hogere klasse. Er zijn dus ook in iedere klasse twee maal zoveel afdelings kampioenen als er nummers laatst in de hogere klasse zijn. De kampioenen uit een klasse spelen twee aan twee tegen elkaar en de winnaars spelen ieder één wedstrijd tegen nummer, laatst van de hogere klasse. De helft van het aantal kampioenen kan dus promoveren. Kansen op promotie Statistieken over de laatste jaren hebben uitgewezen dat gemiddeld meer dan 75 van deze kampioenen, die dus al een wed strijd tegen een medekampioen gewonnen hadden, ook van de degradant won. In ver band hiermee zijn er stemmen opgegaan om de nummers laatst automatisch te laten degraderen. Men zou dan een Zondag win nen voor de tournooien. Daartoe is echter nog niet besloten; men wil de degradanten nog de gelegenheid «laten hun plaats te ver dedigen. Gezien het feit dat bijna 25 **1 hierin blijkt te slagen, lijkt ons dit ook wel billijk. Welke kampioenen tegen elkaar konien en In verband met het gouden jubileum van de KNKB speelt Nederland Zondag in het „Oosterpark"-stadion in Groningen een extra-interlandwedstrijd tegen België. Na het gelijke spel tegen België in het Ajax-stadion was te verwachten, dat de keuzecommissie in het Nederlands 12-tal wel wijzigingen zou aanbrengen. Bij de speelsters werd mej. Nucolet vervangen door de ex-internationaal speelster H. Merk Schuiten van Het Zuiden. Doch bij de heren werden niet minder dan drie spelers ver vangen. Niet meer werden opgesteld D. Stoeltie, H. Schoonderwoert en B. Versteeg. Hun plaatsen worden ingenomen door een drietal zeer jeugdige spelers te weten: W. Kindt van Het Zuiden. K. v. d. Pieterman (ZKC, Zutfen) en H. Buurman van „Ons Eibernest". De KC heeft dus het twaalftal aanzienlijk verjongd. In de Belgische ploeg zijn slechts twee wijzigingen gekomen te weten speler Ver- reun is vervangen door Schepens en mei. Broeckhove door de debutante mevr. v. d. Vochtv. d. Wcyer. Ongetwijfeld zullen de Belgen trachten ditmaal de overwinning te behalen na het gelijke spel in Amsterdam. Het Nederlands twaalftal kan dus op een warme ontvangst rekenen. De ploegen verschijnen als volgt in het veld: Nederland: Aanval. Dames: D, WoudstraSchenk (BI. Wit); H. Merk—Schuiten (Het Zuiden). Heren: H. ten Have (Rohda); W. Kindt (Het Zuiden). Midden. Dames: A. Koper—v. Es: Tr. Hees- pelink (beidpn Westerkwartier). Heren: Th. Woudstra (BI. Wit); K. v. d. Pieterman (ZKC). Verdediging. Dames: C. Helder—Vliet- man (BI. Wit): A. Baas (HKV). Heren: KI. Mulder en H. Buurman (beiden „Ons Eibernest"). België: tegen welke degradant de winnaar dan komt, daarover is tevoren per afdeling ge loot; als dus betreffende de clubs nog niets bekend is. HLTC veilig De hoogst geplaatste Haarlemse club, de eersteklasser HLTC, heeft met dit alles dit jaar niets te maken. De vorige week, toen Leimonias III verloor van DDV II, was al uitgemaakt, dat Leimonias de laatste plaats zou bezetten. De Zondag j.l. gespeelde wed strijd HLTC ILeimonias III (82) was dus niet meer van belang. In deze afdeling werd het Rotterdamse Victoria kampioen. Deze oude club doet al jaren pogingen in de hoofdklasse door te dringen. Meestal bleek het damescontingent te zwak te zijn. Wellicht is dit nu anders. In' ieder geval won Victoria Zondag j.l. haar eerste wedstrijd met 93 tegen Groen Wit uit Amsterdam, dat ook al vele malen een aanval op de hoofdklasse heeft onderno men en daarbij twee jaar geleden afstuitte op HLTC I, dat toen nog hoofdklasser was. HLTC II staat al twee weken op de onder ste plaats genageld in de overgangsklasse A. Zondag werd verloren van de Leidse Hout, dat daardoor kampioen werd. Daarmee is tevens de kleine kans, die Groenendaal in deze afdeling nog had op de bovenste plaats, in rook vervlogen. XrOLGENDE WEEK begint op het v bancncomplex in Wimbledon het be faamde tennistournooi. Uit alle delen van de wereld komen daar de tennissters, tennissers, maar vooral de tennissterren bijeen om de zo fel begeerde tropheeën in bezit te krijgen. Wimbledon, de voor stad van Londen, die nooit zo'n bekend heid zou hebben verworven als het niet het meest beroemde centre-court binnen de staclgrenzen had gehad. Tot 1923 gol den die tenniskampioenschappen, uitge schreven door de All England Lawn Tennis Club, zelfs als wereldkampioen schappen. Doch toen later aan de titels van Wimbledon het officieuze wereld kampioenschap werd verbonden, be tekende dat niet dat prestatiepeil en aanzien van Wimbledon daalden. Onge twijfeld niet. Ieder jaar opnieuw trok Wimbledon in de maand Juni de sterkste spelers uit de vijf werelddelen naar zich toe. Nu al zesenzeventig jaar lang IN de loop van die zesenzeventig jaar is er anders wel het een en ander ver anderd op en rondom de banen van Wim bledon. Dat kunnen wij het best duidelijk maken met een veelzeggend voorbeeld dat velen een meelijdende glimlach op het ge zicht zal toveren. In 1925 namelijk bezat een der deelneemsters aan de kampioen schappen van Wimbledon de euvele moed om op de baan te verschijnen met een jurk met korte mouwen. Heel gewoon, dacht u bij uzelf. Maar in 1925 niet.- De tennisster werd vriendelijk, doch zeer dringend ver zocht zich van de baan te verwijderen en er niet eerder terug te komen voordat zij „gekleed" was. Misschien was deze dame nog wel familie van de Amerikaanse Gussie Moran over wie de laatste jaren zo veel te doen was op Wimbledon, al was dat dan ook niet direct over een tennisjurk waar zo maar de mouwen van ontbraken. JNDERDAAD, er is zo wel iets veranderd op Wimbledon sedert 1876 toen de All England Crocquet Club besloot na bij zender veel rumoer een tennisafdeling op te richten. Croquet immers was een spel voor zeer bezadigde lieden, die niets wilden weten van dat frivole spel dat men met tennis betitelde. En toch wonnen de ten nissers baan. In 1877 schreven tweeëntwin tig deelnemers in voor het tournooi, dat echter door slechts enkelen werd gezien. De tennisspelers van deze tijd zouden de banen en het materiaal van toen meer dan belachelijk vinden. De netten waren veel hoger dan thans en bovedien waren de grasbanen zelf verre van egaal en boven dien enige meters langer dan tegenwoordig. De ballen waren verder van massief rub ber en ter gelegenheid van dit tournooi voor de eerste maal voorzien van een witte cover. En de rackets. die hadden de vorm van een grote peer met snaren die men minstens enkele centimeters kon in drukken! EN toch won tennis in de loop der jaren baan op Wimbledon. Het aantal in schrijvers zowel als het aantal toeschouwers werd steeds groter. Dat was voornamelijk te danken aan 't uitstekende spel dat voor al de gebroeders Renshaw te zien gaven. Deze beide uitblinkers gaven de toeschou wers door hun spel steeds meer de gedachte en het gevoel dat tennis niet alleen gezond was om te spelen, maar bovendien en speciaal voor de ouderen ook prettig en soms spannend was om naar te kijken. Men kon zich geen grotere propaganda inden ken. Even kwam daar een domper op toen de gebroeders Renshaw een nieuwe slag Brederode kansloos Het heeft er naar uitgezien, dat HLTC II de degradatiewedstrijd zou moeten spelen tegen een ander Haarlems team, Brederode I. De Santpoorters zijn na een uitermate span nende strijd kampioen geworden van hun afdeling in de overgangsklasse B, doch ver loren Zondag j.l. van een andere kampioen, ThorRood Wit IV. Tegen deze Haagse ploeg moet HLTC het dus Zondag opnemen. Er is ook reden tot tevredenheid bij de HLTC: het derde team werd kampioen in de 2e klasse en het vijfde in de 4e klasse. HLTC III heeft nog niet verder gespeeld, doch het jeugdige vijfde verspeelde Zondag zijn kans op een hogere klasse door te ver liezen. Westrust I in de overgangsklasse A deed het rustig aan, bezette de tweede plaats, zon der kansen op kampioenschap of degradatie. Het tweede team van deze club is kampioen, maar heeft verder nog niet gespeeld. Lagere klassen Van de 2c klassers valt nog te vermelden dat WOC I kampioen werd. Een promotie wedstrijd werd nog niet gespeeld. Jatiloo en Bloemendaal staan in het mid den van hun afdeling. In deze klasse werd ook Heemstede 1 kampioen; terwijl het team van Eindenhout onderaan de ranglijst eindigde. Bij de derde-klassers presteerde alleen Zandvoort iets. Het werd kampioen, doch verloor intussen reeds de eerste promotie wedstrijd. Van de vierde-klassers moet Duin- lust genoemd worden, dat niet alleen kam pioen werd, doch ook de eerste promotie wedstrijd al won. Zondag worden op de prachtige baan in het Stadspark te Groningen dé Sweepstakes voor hengsten en merriën gehouden. In de heng- stenafdeling zal Roland moeillijk de over winning kunnen ontgaan. Jan de Vlieger zal met Ronald de tweede plaats kunnen bezet ten. De afdeling voor het zwakke geslacht telt meerdere kanspaarden en is dan ook zeer moeilijk te voorspellen. Daar Rhea Hollandia echter bij haar laatste optreden te Hilversum een tipje van de sluier oplichtte en haar voortreffelijke kwaliteiten als course-paard demonstreerde zal zij vermoedelijk de sterk ste in haar afdeling wel zijn, voor Rêve d'Or B en Ria Olivier. Na afloop van een in Pavia gehouden vergadering heeft de directie van het merk „Bianchi" meegedeeld, dat Fausto Coppi dit jaar niet zal deelnemen aan de Ronde van Frankrijk. De samenstelling van de Italiaanse ploeg stuit dit jaar op tal van moeilijkheden in verband met de weigering van Coppi om samen met Bartali in één team te rijden. Alfredo Binda aarzelde tussen drie oplos singen: le. een ploeg Coppi-Magni zonder Bartali, 2e. een ploeg Bartali-Magni, zonder Coppi, 3e. een ploeg Magni, zonder Coppi en Bartali. Zoals gemeld koos hij de eerste oplos sing en stelde hij een ploeg samen be staande uit Astrua, Baroni, Barozzi, Carrea, Coppi, Gaggero, Gestri, Gismondi, Magni en Milano. Verwacht werd dat do sport- commissie van de Italiaanse Wielerbond hiermee accoord zou gaan, maar voordat het officiële communiqué was opgesteld bleek tijdens een telefonisch onderhoud met Coppi dat deze een zeker voorbehoud maakte met betrekking tot Barozzi en Gestri, die in de ploegen waren opgenomen. Het besluit van „Bianchi" om Coppi niet te ïaten starten luidt een nieuwe fase in. Binda moet thans een nieuwe ploeg samen stellen, en naar verluidt zouden Bartali en Magni er de leiders van zijn. De Luxemburgse wielerploeg voor de Tour de France is als volgt samengesteld: Bim Diederich, Jean Kirchen, Lucien Gillen Charles Gaul, Edy eHin, Jean Goldschmit! Marcel Ernzer, Willy Kemp, Jean Schmit en Marcel Dierkens. Het centre-court van Wimbledon de volley-slag invoerden en zeer velen plotseling weer hun enthousiasme voor het spel gedoofd zagen met de opmerking „zie je nu wel dat het een onsportief spel is. Natuurlijk kregen deze lieden niet de overhand. In het begin van de twintigste eeuw vierden de gebroeders Doherty hun triomphen op Wimbledon in tournooien die al haast niet meer te vergelijken waren met die van 1877. In deze periode ook had tennis voor dames zich reeds een vaste plaats veroverd, nadat uiteraard, dat kan men zich voorstellen, de vele en grote moeilijkheden de kleding betreffende ge heel waren opgelost. Van die tijd af was de groei van het ten nis op Wimbledon en eigenlijk op de ge hele wereld niet meer te stuiten. Vooral niet tijdens de eerste wereldoorlog. Toen moesten al vele honderden liefhebbers wor den afgewezen om de eenvoudige reden dat er geen plaats genoeg was. Dat aantal werd zo groot dat er in 1922 een nieuw banen-complex werd geopend. IN alle glorie vierde de AU England club in 1926 haar gouden jubileum. Ter ge legenheid van dat jubileum werd er onder andere een parade gehouden op Wimble don van alle deelnemers voor de Koning en Koningin. De Hertog van York, de latere Koning George de Zesde, nam zelf aan de j Wimbledon kampioenschappen van dat jaar deel en bereikte in het heren dubbelspel zelfs de halve finale. Eigenaardig was het dat Engeland, dat vele jaren lang op Wim bledon had gedomineerd, in dat jaar slechts een kampioenschap behaalde. Namelijk dat in het dames enkelspel, waarin mrs. Godfree de sterkste was. De verdere historie van Wimbledon het dorado voor de tennissers uit de gehele wereld behoeven wij niet te vertellen. Die is bekend genoeg. Gedurende een tien tal dagen van ieder jaar volgt eigenlijk iedereen die belangstelling heeft voor spor tieve gebeurtenissen de verrichtingen van de beste tenissers die men zich maar in kan denken. VOORAL in Engeland. Daar hebben de Wimbledon kampioenschappen een vaste plaats veroverd naast de paardenraces van Ascot en de testmatches op Trent In de eerste periode van de totali'sator, die de draf- en rensport in ons land voor 1911 tot grote bloei bracht, was de Derby reeds het evenement van het seizoen. In 1914 werd aan de volbloedfokkerij door het toto-verbod reeds zulk een slag toegebracht, dat het niet meer mogelijk bleek dit in de hele wereld meest omstreden en begeerde nummer op het programma te plaatsen. Pas in de oorlogs jaren keerde de Derby terug en sindsdien is deze 2400 m. lange ren weer het middelpunt der belangstelling. Zondag wordt deze ren voor de 25e maal verreden, een zilveren Derby dus, die het winnen nog begerenswaardiger maakt. Jam mer is, dat slechts voor 7 paardep de inschrij ving gestand is gebleven, doch aan de andere kant werkt dit kieine aantal een regelmatig verloop in de hand. Favorieten voor de zil veren Derby waren reeds weken geleden Truus en Silver Slipper, welk laatste paard een grondige voorbereiding kreeg voor zjjn zware taak. Daarbij trof Stal Frowein echter het nood lot, dat de schimmel Maandagmorgen bij zijn proefarbeid op Duindigt kreupel viel en naar alle waarschijnlijkheid niet in de Derby zal kunnen starten. Hierdoor zijn de papieren van Truus in belangrijke mate gestegen, te meer daar zij in de Trial Stakes de andere Derby-candidaten reeds sloeg. Bovendien draagt zij nu 2 kg. minder, zodat zij als de grote favoriet kan worden beschouwd, temeer daar zij in een vorm is gebracht als nooit tevoren. Silver Slipper zou haar gevaarlijkste concurrent zijn, doch nu dit onfortuinlijke paard niet aan de start verschijnt zullen Pis tache en Riphales de strijd moeten maken, waarbij de vooruitgaande Sagita twee recente overwinningen als een mogelijk outsider kan worden beschouwd. In de Romulus-prijs zal de crack-jockey v. d. Kraats, die ook Truus zal berijden, met zijn keuze uit Sunrise en Sans Valeur in een overwinning reeds de morele steun op kunnen doen voor de Derby. Hidalgo is zijn kwaad ste tegenstander in deze ren. In de Tosto- prijs gaat de voorkeur uit naar Chiberta. vóór Dicky en Boekanier; in de Turner-prijs gaat na veel wikken en wegen de aanbeveling uit naar Thalia en Cynthia, die in deze zeer open ren ook nog Royal Daffodil en Femme Mystique op hun weg kunnen treffen. Bij de dravers belooft het weer een grote dag te worden voor trainer Geersen, die in niet minder dan drie nummers de beste pa pieren heeft. In het internationale slotnum mer heeft hij 3 paarden (Pelikaan S, Mac Kinlcy en Brin d'Amour IV) tot zijn beschik king en hoe zijn keuze ook zal uitvallen onze favoriet blijft hij. In de Hopper-prijs zal Postduifje G in haar huidige vorm vermoe delijk als eerste de finish passeren, doch zij zal daarbii met. grote tact gereden moeten worden, daar Nora B en Meintje V met meer uithouding zijn begiftigd en in de eindstrijd er altijd nog een schepje op kunnen doen. Pomona is de outsider. De in grootse vorm verkerende Outavianus K zal in de Tempelman-prijs wel de meeste aanhangers op zich verzamelen, evenals Ovicda Ai en Oranje Nassau dit voor de plaatsen zullen dóen. Het openingsnummer kan wederom een onbedreigde zege worden voor Stal Oosting, die met Ramona S en Querelle Spenher gemakkelijk óver Rudolf G en Rina Gav zal moeten kunnen zegevieren. Ook in de Perney-prijs heeft deze stal een kwaad Daard in Redloff WB, doch deze snelle flyer treft het niet dat ook Petetr Snel van de partij is, die in de eindstrijd Redloff zal kunnen overvleugelen. Quena BH en Quick Boy verdienen eveneens aandacht. Sweepstakes in Groningen zoals het op het ogenblik is. Een van de gebroeders Renshaw. Bridge, Lord's of de Oval. Daar staan dui zenden liefhebbers die geen kans maakten voor de kaarten, die meer dan een half jaar van tevoren moeten worden aangevraagd, dagelijks uren lang voor het begin van de eerste wedstrijden geduldig in de rij te wachten om alsnog een toegangsbewijs tegen een niet geringe prijs machtig te worden. oVlgende week, als de Wimbledon kampioenschappen 1953 beginnen, zal dat weer zo zijn. Want op Wimbledon kan men immers het beste tennis van de wereld zien? En niemand van de duizenden die dan op de tribunes zitten zal meer terug denken aan de tijd dat de bezadigde crocquetspelers dat frivole tennis tot in hun hart verfoei den. Ook niet de vele tienduizenden lief hebbers van tennis in Nederland. Tennis sers, die ongetwijfeld zeer veel te danken hebben aan de centre-court van Wimble don bij de ontwikkeling van hun sport. Vandaar dat wij vandaag iets over dat Wimbledon veztelden. E. K.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 11