Echtpaar Rosenberg heden in Sing-Sing ter dood gebracht Bestandsbesprekingen voorlopig gestaakt De Oost-Duitse regering kondigt strenger regiem aan Auriol met de houdt krijgsraad „raad der ouden" Weerbericht Haarlems Dagblad Proef met zuiniger taxi's in Amsterdam Vrijgelatenen ingelijfd in Zuid-Koreaans leger Het woord is aan Opzet van Syngman Rhee gelukt Zij weigerden hun leven te redden door een bekentenis af te leggen Westelijke geallieerden vragen Russen verder bloedvergieten te voorkomen Nog geen direct beroep op het volk, maar Fransen beginnen onrustig te worden Autobusramp in Sumatra eist 22 slachtoffers Advocaat Bloch: .Schande over Amerika' Ontsnapte gevangenen kregen burgerkleding en ver dwenen in de massa - slechts gering aantal achterhaald 67è JAARGANG No 285 Bureaux: Kennemerlaan 186, Telef. Adm. 5437. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 - Haarlem: Gr. Houtstr. 93, Directie, Hoofdredactie en alle afdelingen 15295 (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom ZATERDAG 20 JUNI 195S IJmuider Courant VELSER OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT EDITIE 297e JAARGANG No 13C Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op Zon-en Feestdagen. Abonnement per week 4"' cent, per kwartaal 6.10. Franco per post 6.S0. - Girorekening 273107 ten name van Haarlems Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman In een nieuwe poging om de moeilijk heden in hun bedrijf op te lossen, heeft een aantal Amsterdamse taxi-ondernemers bij wijze van proef thans tien.grote auto's vervangen door kleine citroëns van het type „2 CV", die naar men meent ondanks hun lage prijs en onderhoudskos ten, toch nog voldoende comfort aan de taxi-gebruikers zou bieden. Wil het publiek eraan (het wagentje „oogt" niet zoals de gebruikelijke grotere taxi-modellen), dan zou er een mogelijkheid zijn, om de tarie ven per kilometer voor dit type niet on aanzienlijk te verlagen, waarvan men dan weer een toename van het „taxirijdend publiek" verwacht. Een woordvoerder van het Zuid-Koreaan- se ministerie van Defensie heeft Zaterdag te Poesan medegedeeld, dat de Noord- Koreaanse gevangenen die deze week zijn vrijgelaten, bij het Zuid-Koreaanse leger zulelen worden ingelijfd. De gevangenen zullen worden ingelijfd als „trouwe burgers van de Koreaanse republiek," aldus de woordvoerder. Hun aantal bedraagt ongeveer 26.000. Er zal geen verschil worden gemaakt in behan deling tussen hen en de Zuid-Koreanen wat de militaire dienstplicht aangaat. O 11 o Weiss: Er is veel kennis en verstand nodig om datgene, dat vanzelj spreekt, te bewijzen. DJAKARTA (Aneta). Vermoedelijk als gevolg van overbelasting is op tien kilometer afstand van Kota Tjana (Oost- Sumatra) een autobus gekanteld en ver volgens in brand gevlogen. Zeventien personen kwamen om .het leven. Veertien andere passagiers werden ernstig en nog twee licht gewond. Van de zwaar gewonde slachtoffers zijn er later nog vijf overleden. Het moment dat het echtpaar Rosenberg ruim twee jaar heeft moeten vrezen, is in de afgelopen nacht gekomen. Om zes minuten over één Ne derlandse tijd is Julius Rosenberg op de electrische stoel in de Sing Sing- gevangenis ter dood gebracht. Tien minuten later volgde hem zijn vrouw Ethel. De hoop dat het leven van deze twee Amerikaanse burgers, de eersten die ooit wegens spionnage (op atoomgebied) ter dood zijn ver oordeeld, gespaard zou kunnen worden, was tevoren door drie beslissingen de bodem ingeslagen. Het Amerikaanse Oppergerechtshof vernietigde met zes tegen drie stemmen het besluit van rechter Douglas tot uitstel van executie. President Eisenhower weigerde de gratie te verlenen, waarom hem nogmaals door de verdediger Bloch, die tot het laatste moment ver twijfeld voor zijn cliënten heeft gevochten, was verzocht. De derde beslissing werd door de Rosenbergs zelf genomen. Tot op het laatste moment werd een speciale telefoonlijn met het ministerie van Justitie vrij gehouden om hen in de gelegenheid te stellen schuld te l bekennen en zo hun leven te redden. Zowel Julius als Ethel Rosenberg hebben dit standvastig geweigerd. Zo liep gisteren de martelende periode van afwachten voor hen ten einde. Zij werden naar de dodenkamer gebracht, waar tien getuigen, onder wie drie journa listen, en de beul op hen wachtten. Ethel Rosenberg werd begeleid door de directri ce van de gevangenis, mevr. Evans, die zich diep ontroerd omkeerde, toen zij met een kus afscheid nam van haar man. En toen zei de stem van rabbi Irving Koslowe de regels uit psalm 23: „De Here is mijn herder, mij zal niets ontbreken. Al ging ik ook in een dal der schaduw des doods, ik zoude geen kwaad vrezen". De verdediger van de Rosenbergs, Ema nuel Bloch, zei na de executie: „Schande over Amerika. De Amerikaanse democratie sterft met de Rosenbergs". Zowel in Washington en New York als in Londen en Parijs werden na het bekend worden van de terechtstelling demonstraties ge houden. In Amerika demonstreerden ech ter ook anti-Rosenbergs. In Washington juichte en applaudisseerde een menigte van 7000 mensen, toen zij het nieuws hoorde. Julius Rosenberg werd 35 jaar, zijn vrouw 37. Zij werden een half uur voor zonsondergang, aan het begin van de Joodse.Sabbath,-geëxecuteerd. Hun advo caten hebben alles geprobeerd om het echt paar dat in 1951 ter dood werd veroordeeld te redden. Reeds vier maal was de execu tie uitgesteld, de laatste keer toen William Douglas, lid van het Oppergerechtshof de tenuitvoerlegging van het vonnis opschort te, omdat hij meende dat het doodvonnis verkeerdelijk was geveld. De Amerikaan se regering verzocht het Hof daarop de be- De kinderen van het echtpaar Rosenberg, die vandaag wees zijn geworden, tijdens een van hun laatste bezoeken aan hun ouders. Vergezeld van de advocaat Emanuel Bloch brachten Michael (9 jaar) en Robert (5 jaar) geschenken naar het dodenhuis slissing van Douglas ongedaan te maken. Het Hof heeft gisteren aan dit verzoek ge hoor gegeven. Opperrechter Vinson én de rechters Reed, Jackson Burton, Clark en Minton keerden zich tegen Douglas' visie. Douglas werd gesteund door de rechters Black en Frankfurter. Douglas had gestéld dat het echtpaar had moeten worden be recht op de atoomspionnage-wet van 1946 inplaats van op de spionnagewet van 1917. Eisenhowers mening Het Hof weigerde voorts uitstel te ver lenen om nogmaals een beroep op presi dent Eisenhower te doen. Toch deed Bloch nog een officieus beroep op Eisenhower. Hij zei dat de hele wereld geschokt zou wor den door een executie in een zaak die zo veel twijfelachtigs bevatte. Een woord voerder van het Witte Huis maakte later echter bekend, dat Eisenhower had gezegd: „Wanneer vijanden van de democratie schuldig zijn bevonden aan een zo afschu welijke misdaad als die van de Rosenbergs, wanneer de juridische mogelijkheden ener democratie om het leven van schuldig be vonden spionnen te redden zijn uitgeput, wanneer het tribunaal der V.S. hen in zijn plechtige uitspraak schuldig oordeelt en het vonnis bekrachtigt, dan kom ik niet Een van de betogingen om het leven van de Rosenbergs te redden op de Place de la Nation in Parijs, waar de zaak-Rosenberg evenveel beroering heeft gewekt als inder tijd die van Sacco en Vanzetti, twee Ita liaanse radicalen, die zeven jaar in de V.S. op hun executie hebben moeten wach ten. Fransen uit allerlei kringen en van allerlei politieke richtingen hebben tegen de executie van de Rosenbergs geprotesteerd. tussenbeide". Hij voegde daaraan toe: „Slechts de meest buitengewone omstan digheden zouden een ingrijpen van de uit voerende macht wettigen". Men neemt aan, dat hij hiermee doelde op de mogelijkheid, dat de Rosenbergs schuld zouden beken nen om zo hun leven te redden. De juridische kant De Rosenbergs hebben steeds hun on schuld volgehouden in deze spionnage- affaire waarvan werd gezegd, dat zij de Russen in staat zou hebben gesteld de atoombom veel eerder te maken, dan nor maal mogelijk zou zijn geweest. De Rosen bergs werden voornamelijk veroordeeld op grond van de verklaringen' van David Greenglass, de broer van Ethel Rosenberg, en de man die de inlichtingen aan de Rus sische agenten doorgaf. Greenglass, die schuld bekende, kreeg vijftien jaar. Dr. Harold Urey, Amerika's eerste atoomge leerde, die bepaaldelijk niet van commu nistische sympathieën beticht kan worden, heeft de verklaring van Greenglass als meinedig gekenschetst. Het Oppergerechtshof oordeelde, dat rechter Douglas inderdaad het recht had de executie op te schorten, echter alleen wanneer een fundamentele kwestie een nader onderzoek nodig zou maken. Het door Douglas naar voren gebrachte werd niet als zodanig erkend, omdat de wet op de atoom-spionnage de bepalingen van de oude spionnage-wet noch afschaft noch beperkt. En samenzwering als die van de Rosenbergs betekent in tijd van oorlog dus een schending van de wet op de spionnage, aldus het Hof. Rechter Douglas is inmiddels het onder werp van een wetsvoorstel geworden, dat in het Huis van Afgevaardigden door de democraat Wheeler is ingediend. Het stelt hem in staat van beschuldiging wegens „belangrijke misdrijven en wangedrag", een beschuldiging die neerkomt op één van hoogverraad. PANMOENDJOM, (Reuter, United Press) De bloedige Koreaanse oorlog, waar van de partijen de nutteloosheid hebben beseft, gaat voorlopig onverminderd door, tengevolge van de machinaties der Zuid-Koreaanse regering onder aanvoering van president Syngman Rhee, die door voortijdige vrijlating van duizenden krijgsge vangenen onder het oog der Amerikaanse bevelhebbers de bestandsovereenkomst torpedeerde, zodat de voornaamste afspraak, waarover maanden is gediscussieerd, niet kan worden nagekomen. De Noordelijken hebben heden het werk ter voorbe reiding van de bestandsovereenkomst gestaakt en de voorwaarde gesteld, dat de 26.000 vrijgelaten gevangenen weer zouden worden opgepakt. Zij huldigen de over tuiging dat de Amerikanen de ontsnapping oogluikend hebben toegelaten en zien in deze pijlijke aangelegenheid een sabotage van de wapenstilstand. De Noordelijken hebben de hutten, waarin de waarnemers tijdens de bespre kingen plachten samen te komen, ge sloopt. Zij besloten tot opschorting van de besprekingen en verklaarden dat deze zouden kunnen worden voortgezet, wan neer een der beide partijen dit verzocht. In een commentaar op de vrijlating der gevangenen, zoals Vrijdag door het pers bureau „Nieuw China" werd gegeven, wordt gezegd, dat in deze zaak „in feite dn oprechtheid van het door de Ameri kaanse regering tot uitdrukking gebrachte verlangen naar vrede wordt getoetst". In het te Hongkong verschijnende blad „Nieu we Avondpost", dat gewoonlijk het stand punt van de regering van Peking weer geeft, worden echter de kansen op een be stand „nog hoopvol genoemd. „Zelfs op het ogenblik, dat de overeenkomst inzake de krijgsgevangenen is geschonden, heeft Peking zijn houding ten aanzien van een wapenstilstand niet gewijzigd", aldus het blad. De Amerikanen zetten intussen hun po gingen om de vrijgelaten gevangenen weer in handen te krijgen voort, beweren de militaire woordvoerders. Er zijn nu 1000 van de 26.000 ontsnapten achterhaald. Volgens persberichten uit Washington heeft het Amerikaanse ministerie van De fensie geen nieuwe militaire orders aan de opperbevelhebber der UNO in het Verre Oosten, generaal Clark, gezonden, sinds president Rhee de huidige crisis veroor zaakte. Het ministerie vertrouwt op het politieke en militaire oordeel van de ge neraal, aldus deze berichten. Van gezaghebbende zijde te Poesan wordt vernomen, dat de officieren der UNO niet voorbereid waren op de mas sale vrijlating van Noordelijke gevangenen, omdat het opperbevel der UNO uit Tokio berichten had ontvangen, dat de Zuid- Koreaanse president „blufte", toen hij met deze maatregel dreigde. Een hooggeplaatste officier bij het com mando over de krijgsgevangenenkampen deelde mee dat Amerikaanse veiligheids troepen strikte orders hebben, niet op ont snapte gevangenen te vuren. Ontsnapte gevangenen verklaarden dat zij twee uur voor htm vrijlating de medede ling hadden ontvangen, dat zij zich gereed moésten maken de kampen te verlaten. Toen zij in de naast bijgelegen dorpen aan kwamen, was daar voedsel voor hen ge reed gemaakt en burgerkleding klaar ge- BERLIJN (D.P.A.) De regering van de Sovjet-zóne zal voortaan beter en met meer zorg op de levensomstandigheden van de werkers toezien, maar ook harder dan tot nog toe tegen de vijanden van de republiek optreden, aldus heeft Neues Deutschland", het orgaan van de Oost-Duitse socialistische eenheidspartij, Vrijdag aangekondigd. Het blad verwijt de arbeiders van Oost-Duits- land, dat zij niet beter onderscheid hebben gemaakt tussen provocateurs en. gerech tigde klachten. De tot nog toe gevolgde methode van met provocateurs te redetwis ten moet opgegeven worden, aldus het hoofdartikel, waarin verder nog gezegd wordt dat het inzetten van Sovjettroepen nodig was om „de Westelijke agenten een beslissende nederlaag te kunnen toe brengen." De commandant van de Franse troepen in Berlijn heeft uit naam van de geallieer de Hoge Commissie en de commandanten van .de Westelijke sectoren van Berlijn, Vrijdag de Russische Hoge. Commissie een brief overhandigd waarin verklaard wordt, dat de Westelijke geallieerden van mening zijn, dat er genoeg bloed gevloeid heeft en dat de voorwaarden voor de normale gang van zaken weer geschapen moeten worden. Verder wordt verzocht, geen nieuwe stand rechtelijke terechtstellingen uit te voeren en het gebruik van vuurwapenen door de Russische militairen en de Volkspolitie te verbieden. De Westelijke geallieerden eisen, dat het vrije verkeer in Berlijn zo spoedig mogelijk hersteld wordt, teneinde de voed selvoorziening van de bevolking te ver zekeren. Uit berichten, die uit Oost-Berlijn bin nenkomen, valt op te maken, aldus meldt A.F.P., dat de toestand in geheel Oost- Duitsland ernstig is. Men kan echter niet met zekerheid bevestiging krijgen van be richten, volgens welke in geheel Oost- Duitsland de staat van beleg zou zijn afge kondigd. Bevestiging hiervan werd slechts ver kregen voor het gebied van Brandenburg en een aantal grote steden, zoals Maagden burg, Halle, Gera, Jena, Leipzig, Chemmitz, Rostock en Warnemünde. In Maagden burg zouden twee Duitsers, Wartsch en Straueh, door de Russen zijn geëxecu teerd. Voorts is vernomen, dat in Th.ürin- gen op het platteland ongeregeldheden zijn voorgevallen en dat in verscheidene dorpen boeren de Volkspolitie en communistische functionarissen hebben aangevallen, Brand De grote fabriek voor synthetische ben zine en chemische producten te Leuna bij Mersenburg staat in brand, zo is aan ver scheidene journalistèn 'in Berlijn door een onbekende telefonisch meegedeeld." Vrijdagmiddag hebben de Russische autoriteiten de Westelijke geallieerden in Berlijn meegedeeld, dat Vrijdagavond op drie punten de sectorgrens zou worden open gesteld om Oost-Berlijners, die in West-Berlijn werken, te laten passeren. De Sovjet-Russische autoriteiten hebben Vrijdagavond de tijd waarvoor het uit gaansverbod geldt met twee uur vermin derd. Volgens de Oost-Berlijnse radio- omroep heeft de Russische commandant, generaal Dibrova, bepaald, dat het uit gaansverbod zal gelden voor de tijd van 10 uur 's avonds tot 4 uur 's ochtends, in plaats van 9 uur tot 5 uur. De West-Berlijnse politie stelt een on derzoek in naar de juistheid van medede lingen van ooggetuigen, dat groepen Oost- Beriijners, die Vrijdagavond uit de Franse sector de Russische sector binnen zijn ge gaan, door de Oost-Berlijnse politie wer den omsingeld en met vrachtauto's weg gevoerd. De Oost-Berlijners hadden van de door de Russische autoriteiten geboden gelegenheid om Oost-Berlijn binnen te gaan gebruik gemaakt. Ook elders Volgens vluchtelingen hebben demon stranten in Brandenburg een officier van justitie gedwongen een aantal gevangenen uit het tuchthuis vrij te laten. In Merse- burg zouden fabrieksarbeiders vele arbei ders die enige weken geleden na een sta king, gearersteerd en veroordeeld werden, bevrijd hebben. In Merseburg werden alle gevangenissen bestormd en de gevangenen bevrijd. In Rathenow zou de plaatselijke leider-van de staatsveiligheidsdienst, Willi Hagédorn, door betogers zo zwaar mishan deld. zijn, dat hij aan zijn verwondingen bezweëk. legd. Plaatselijke autoriteiten hadden zelfs voor onderdak gezorgd bij de bevolking. Intussen gaan de ontsnappingen nog steeds door. De Indiase premier, Nehroe, heeft te Burgenstock (Zwitserland), waar hij op het ogenblik verblijft, laten weten, dat hij het optreden van .president Rhee betreu renswaardig en zeer verwerpelijk vindt. Een woordvoerder voegde hieraan toe dat India op grond van de voorgestelde be standsovereenkomst zekere verplichtingen op zich heeft genomen en dat het deze toe zegging zal nakomen, voor zover dit mo gelijk is in de nieuwe situatie. De Zwitserse federale raad heeft meege deeld, dat het voorbarig zou zijn om naar aanleiding van de nieuwe ontwikkeling in Korea zijn besluit om deel van een be standscommissie uit te maken opnieuw in overweging te nemen. De raad voegde hieraan toe, dat men eerst zal afwachten hoe de zaken zich verder ontwikkelen. Op de zitting van heden stelden de Noordelijken de vraag of het opperbevel van de UNO in staat is de Zuid-Koreaanse regering en strijdkrachten in zijn macht te houden. Zo niet, op welke wijze een be standsovereenkomst dan kan worden na gekomen. Een brief van de Noord-Koreaanse eerste- minister, Kim II Soeng, en de opperbevel hebber van de Chinese troepen in Korea, generaal Peng Teh Hoeai, gericht aan ge neraal Clark was zodanig opgesteld, alsof een bestandsovereenkomst reeds zeker was totdal de Zuid-koreaanse eerste-minister, Syngman Rhee, op eigen initiatief overging tot het vrijlaten van niet-communistisch-e Noord-Koreanen uit de kampen van de UNO. Geallieerde waarnemers zeiden, dat hoe wel de Noordelijke brief de hoop op een spoedige wapenstilstand had weggenomen, alle kansen op een overeenkomst er niet door zijn verloren. (Van onze correspondent in Parijs) Het zal op zijn vroegst niet voor morgen zijn, dat president Auriol een nieuwe for mateur no. 7 in de serie aan zal kunnen wijzen. Alle denk- en realiseerbare coalities zijn nu beproefd, en de president der republiek acht het daarom even wreed als overbodig en tijdrovend zonder een zorgvuldige voor bereiding een volgende premier naar het parlementaire executie-peloton te sturen. Daarom heeft hij gistermorgen op het Elysée op een soort hoge politieke krijgs raad het klein dozijn oud-premiers plus de fractieleiders der nationale partijen ont boden, om hen te verzoeken hem uiterlijk morgenochtend een gemeenschappelijk programma voor te leggen, waarop dan een regering van nationale eenheid zou zijn samen te stellen. Naar aanleiding van dat programma, af komstig dus van de gezamenlijke politieke kopstukken van de vierde republiek, hoopt de president morgen een nieuwe informateur aan te kunnen wijzen. Vincent Auriol heeft tegenover deze raad der twintig ouden in bewogen bewoordin gen gisteren zijn uiterste bezorgdheid over de politieke situatie uitgesproken. Een directe oproep tot het volk waar toe de Grondwet hem liet recht geeft heeft de president niettemin achterwege willen laten, omdat zoals hij verklaarde dit het allerlaatste middel is en boven dien het directe risico van een open con flict met de volksvertegenwoordiging in sluit. v Ook wilde hij voorkomen dat iemand hem zou-kunnen verdenken een bepaalde candidaat te willen pousseren. Het is mijn taak zo zeide Auriol mij als arbiter boven de partijen te blijven Stellen. Of president Auriol langs de ongebrui kelijke weg, die hij thans heeft ingeslagen, en waardoor hij de parlementariërs dus eigenlijk deelgenoot van zijn grondwette lijke verantwoordelijkheden heeft gemaakt, succes zal mogen boeken, kan men voor het moment alleen nog maar hopen, doch politieke kringen laten zich over het alge meen heel sceptisch hierover uil. De enige kans ooit nog eens te geraken uit deze crisis, waar evenveel persoonlijke gevoeligheden als aspiraties in verband vooral met de komende vacature op het Elysée, als uiterst gewichtige kwesties van binnenlandse, financiële en buitenlandse politieke aard een rol in spelen, bestaat zeker wel daaruit, dat de socialisten terug zouden keren in de regerings-meerderheid. Men hoopt dan ook dat zij zich daartoe door het overleg dat thans gaande is zullen laten verleiden, ofschoon het partij bestuur al een domper op al te hoge ver wachtingen heeft gezet. Alleen Mendès-France is er tot nu toe in geslaagd de socialisten naar het regerings kamp terug te lokken, en dat is de reden waarom velen, ondanks het niet behalen van zijn investituur, nog steeds het oog op hem gevestigd houden. In het antwoord dat de oud-premier Ra- madier, die overigens geen deel meer uit maakt van de Assemblée, gisteren president Auriol gegeven heeft, sprak hij als zijn overtuiging uit, dat deze crisis niet geheel zonder winsl behoeft te zijn, indien men er nu eindelijk toe zou kunnen besluiten de wegen van de minste weerstand te verlaten om resoluut een nieuwe richting in te slaan. Uit deze uitlatingen putten sommigen de hoop, dat de socialisten inderdaad zouden willen overwegen niet langer aan de kant te blijven staan. Er is haast bij Het lot van de Franse democratie bevindt zich goeddeels dus in hun handen. Er zullen nog heel wat obstakels uit de weg moeten worden geruimd, en velen ook buiten de socialisten zullen hoge offers moeten brengen. Maar die cijfers vormen slechts de prijs voor Frankrijks redding. Een prijs die nau welijks te hoog kan zijn, indien men slechts even nagaat wat er thans al niet op het spel staat. Het gevaar is nu heel groot geworden, dat Frankrijk niet op de Bermuda-confe rentie van de Grote Drie die toch al niet meer dan 2'h waren vertegenwoordigd zal kunnen zijn. Londen heeft gisteravond nogmaals ver klaard, dat die conferentie op 27 Juni in elk geval door moet gaan. Wanneer binnen enkele dagen niet de nodige maatregelen worden genomen, zal voorts op 1 Juli de staat zijn loketten moe ten sluiten, en het millioenenleger van Franse ambtenaren zal dan wel niet kunnen worden uitbetaald. En de derde reden, die zeker wel niet de minste is, die uitstel van een oplossing nu wel hoogst gevaarlijk maakt, is dat de pu blieke opinie gelijk dat uit de rapporten van de prefecten duidelijk blijkt zich nu echt wat ontsteld begint te tonen. Het ziet er dan ook wel naar uit, dat de heren in het Palais Bourbon met open ogen op een revo lutie aan sturen. Bewust of door blindheid geslagen schijnt Frankrijk naar de onder gang te moeten worden gevoerd, en men dient te erkennen dat revoluties in de ge schiedenis wel eens om lichtere redenen zijn losgebarsten. VRIJ WARM Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Zater dagavond tot Zondagavond, opgemaakt om 10 uur: Voornamelijk in de nacht kans op enkele verspreide onweersbuien, maar morgen opnieuw perioden met zonne schijn. Overwegend matige wind tus sen Zuid-Oost en Zuid-West. Over het algemeen iets minder hoge middag- temperaturen. Zon op 4.19 uur, onder 21.03 uur. Maan op 15.14 uur. onder 0.38 uur. 22 Juni Zon op 4.20 uur. onder 21.04 uur. Maan op 16.28 uur. onder 0.52 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Zondag 21 Juni Hoog water: 10.44 en 23.15 uur. Laag water: 5.59 en 18.35 uur. Maandag 22 Juni Hoog water: 11.51 en uur. Laag water: 7.05 en 19.42 uur.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 1