K. R. van Staal kreeg eretitel „vader van ex-politieke gevangenen" Agenda voor Beverwijk „Midsommarfest" in het park van „Duin en Kruidberg" w 1 Chaos op de spoorbaan bij Weesp goeddeels verdwenen Beverwijk Castricum Uitgeest Twee slachtoffers van botsing geborgen 8 Hazenwindhond met bouvier op stap Kinderen van Chr, kleuter school op de planken Districtkampioenschappen op sportpark „Adrichem" Groenten- en fruitmarkt in de afgelopen week Duizenden kisten sla bleven onverkoopbaar „Beijnes" boekte zege op „Ceta Bever" Feestweek van 22-27 Juni ZATERDAG 20 JUNI 1953 Het achterste gedeelte van de trein Amsterdam-Bussum, waarop gisteren de sneltrein naar Enschede inreed. In de Vrijdagmorgen in Dreefzicht te Haarlem voortgezette vergadering van de Nederlandse Vereniging van Expolitieke Gevangenen (uit de bezettingstijd) heeft de heer H. R. van Staal te Heemstede, secretaris van het hoofdbestuur, gesproken over „Wat Berlijn ons leerde en van ons verwacht". Eind Januari heeft spreker met mevrouw Van Overeem, erelid en de heer W. Bakker, vice-voorzitter der vereniging, een bezoek gebracht aan Berlijn, om de vluchtelingenverblijfplaatsen te bezoeken en om zich op de hoogte te stellen van de positie der politieke gevangenen in de kampen der Oost-zóne. Spreker deelde mee, dat er in 1949 70.000 personen uit de Oost-zóne zijn gevlucht, in 1950 60.000, in 1951 65.000, in 1952 113.000 en in de eerste vijf maanden van 1953 190.000. Hebben de Russen wellicht gedacht, dat de vlucht van honderdduizenden een chaos zou bewerk stelligen in West-Berlijn en daardoor een betere voedingsbodem zou kunnen worden geschapen voor bevordering van het com munisme, dan hebben zij toch blijkbaar achteraf begrepen, dat de massa-ellende verbonden aan dit vluchtelingenschouwspel geen pro-, maar wel anti-communistische uitwerking moest hebben. Voor West-Ber lijn betekent de enorme toeloop van vluch telingen een vergroting van de werkloos heid, tekort aan ziekenhuisruimte, kleding, schoeisel en medicamenten. De hulp van West-Duitslar.d is onvol doende gebleken en hoezeer spreker het heeft kunnen waarderen, dat na de wa tersnoodramp West-Duitsland geld en kle ding heeft ingezameld, keurde hij de hou ding van de West-Duitsers af, dat zij niet in voldoende mate hun eigen vluchtelingen en in het bijzonder voor West-Berlijn heb ben gezorgd. De nood in West-Berlijn is groot en zonder hulp van buitenaf onop losbaar. Op deze grond hebben de Neder landse ex-politieke gevangenen, als slacht offers van een andere terreur en als leden van een gemeenschap, die in Nedei'land een hongerwinter hebben gekend, ge meend, om zo veel mogelijk er toe bij te dragen, dat West-Berlijn in afwachting van een afdoende evacuatie, wordt gehol pen. Door de watersnoodramp zag het er naar uit, dat een actie om West-Berlijn te helpen zou moeten worden uitgesteld naar een verre toekomst. De ontzaglijke stroom van kleding, schoeisel, er.z., voor het rampgebied was aanleiding overleg te plegen met diverse instanties over het zenden van goederen naar West-Berlijn. De pogingen hebben er toe geleid, dat 10.000 ton goederen, 19.000 paar schoenen, 10.000 shawls enzovoort naar West-Berlijn konden worden ver voerd. Spreker zeide, dat de vereniging dankbaar is voor de medewerking, die zij van Nederlandse instanties heeft verkre gen, omdat de voormalige slachtoffers van de Duitse- terreur, menselijkheid hebben kunnen betrachten tegenover velen, die in en buiten Duitsland mede voor de toen malige terreur verantwoordelijk zijn ge weest. Van diverse kanten is gevraagd of de vereniging geen andere taak had dan om de Duitsers te helpen. Aan de vragenstel lers is geantwoord, dat de vereniging er een andere verantwoording op na houdt en dat het gaat om mensen, die men in tijd van nood niet mag laten zitten. De heer Van Staal deed mededelingen over de politieke vluchtelingen. Hem is gebleken, dat de werknemers uit Oost- Duitsland gedwongen worden te organise ren in een communistische vakorganisatie en dat ze anders hun kinderen moeten af staan aan de communistische jeugdbond. Nederlanders, die in de voorste gelederen van het verzet hebben gestaan, hebben tot taak en tot plicht, om de politieke gevan genen van vandaag in de Oost-zóne, die als voortrekkers moeten worden beschouwd van de strijd voor vrijheid en democratie, hulp en bijstand te verlenen. Spreker besloot met te zeggen: Zelf zuchtigheid en onverschilligheid voor de medemens staat gelijk met bedrog en ge mis aan sociaal geweten. Het is ons sociaal geweten en ons verantwoordelijkheidsge voel, dat ons in de bezettingsjaren de moed heeft gegeven om de brute bezetter met alle gevolgen van dien te weerstaan en het is ook ons sociaal geweten en ons verant woordelijkheidsgevoel ,wat ons zonder enige beperking de plicht heeft opgelegd om de verdrukten, waar ook in de wereld, en dus ook in West-Duitsland, hulp en bij stand te verlenen. „Vader van alle ex-politieke gevangenen". Na de rede van de heer Staal deelde de voorzitter, rar. G. Ch. Aalders, het vol gende bestuursbesluit mee: „leden en be sturen van de Nederlandse Vereniging van ex-politieke gevangenen uit de bezettings tijd, erkennende de grote verdiensten van Karei van Staal voor alle ex-politieke gevangenen van Nederland, besluiten hem de eretitel te verlenen van vader aller ex- politieke gevangenen, machtigen hem tot het dragen van het ere-insigne in goud der vereniging". Mr. Aalders lichtte het bestuursbesluit toe en herinnerde daarbij aan de vele ver diensten van de heer Van Staal voor de vereniging en de leden. Voorts bood spre ker de heer Van Staal een gouden vulpot lood aan. Mevrouw Van Staal werd in de hulde betrokken.. De heer J. Sm allen broek sprak als voorzitter van de Stichting 1940-1945 het congres toe en wenste de heer Van Staal geluk met diens erkenning van de vele ver diensten. De schadevergoedingsaanspraken Gistermiddag handelde het Expogé- congres in vlot tempo het huishoudelijke gedeelte van de agenda af. De jaarversla gen van secretaris, penningmeester, redac teur van het orgaan „Aantreden", sociale en buitenlandse commissies werden onder dankzegging aan de betrokken commissie leden en functionarissen goedgekeurd. Uit deze stukken bleek dat de resultaten van het verslagjaar in het algemeen zeer hoop gevend waren; de exploitatie van het ver enigingsorgaan leverde een winst van ruim 2900 op, het financieel verslag over 1952 wijst een batig saldo van 23.282 aan en bijgevolg kan het werk voor de belangen der leden ook dit jaar onverminderd voort gang vinden. In het afgelopen jaar kon op nieuw een groot aantal schadegevallen tot tevredenheid van de betrokkenen afgewik keld worden, terwijl ook vijftig procent der werkzoekende leden door de bemoei ingen van het bestuur aan een werkkring geholpen werden. Helaas resteren er nog vele gevallen van behoeftige verzetslieden of hun nabestaanden, in wier noden men nog niet kon voorzien. De secretaris, de Deze week werden de volgende gevon den voorwerpen bij de politie gedeponeerd: paar zwarte dames-handschoenen, paar lichte glacé daimeshandschoe-nen, twee bankbiljetten, kinderwant, dasspeld, dop vain volkswagen, pantoffel, ceintuur, arm bandje, schakelarmband, bril in étui, porte feuille met foto's, padvinders-riem, vulipen, bruine portemonnaie, Lipssieutel, vulpot lood, bankbiljet, herenpantalon, étui met vulpen en vulpotlood, kerkboekje, donker blauwe dameshaindschoen, mei-sjesfiets, ta bakszak, passer, zonnebril, halsketting, portemonnaie met inhoud, zilveren arm bandje, kinderwantje, sigarenkoker en si garettenkoker, blauwe shawl. Aan komen lopen: jonge bouvier en witte hazenwind hond. Door de kleuters van de christelijke ver eniging voor voorbereidend lager onder wijs „Pauline Nolthenius" werd gister avond een ouderavond verzorgd. Het pro gramma bestond voornamelijk uit spelle tjes en volksdansjes. Nadat de heer G. Vis ser met gebed en een kort welkomstwoord de avond had geopend werd door de klein tjes „De kikkertjes" opgevoerd, gevolgd door een alleraardigst dansje. Het spmokje „Sneeuwwitje" werd hierna door de debu- tantjes „gespeeld". Een pluimpje voor de goed verzorgde kleding is hier wel op zijn plaats. Na enige volksdansjes en een ka- bouterspel behoorde dit feest voor ouders en kinderen weer tot het verleden. Het viel hierbij niet te zeggen wie meer hadden ge noten, de ouders of de kleuters. Het Sportpark Adrichem zal Zaterdag en Zondag bevolkt zijn met vele athleten uit de provincie Noordholland, wanneer D.E.M. de districts kampioenschappen voor de heren en jongens houdt. Leden van de A.V. '23, A.A.C., H.A.V. „Haarlem", Zaan land, Suomi, D.E.M. en vele andere vereni gingen schreven in voor deze wedstrijden. Zaterdagmiddag om 4 uur beginnen de series 100 m. heren. De finale van dit sprintnummer wordt om half zes gelopen. De heren lopen de 1500 m. omstreeks vijf uur. De jongens hebben ingeschreven op de 300 m. en de 1500 m. Als technische num mers staan op het programma hink-stap- sprong heren en hoogspringen, kogelstoten en discuswerpen jongens. De middag wordt besloten met de 4 x 100 m. Zondag worden de overige nummers af gewerkt. Dan beginnen de wedstrijden om half twee en eindigde volgens het chro nologisch overzicht om kwart voor vijf. heer K. R. van Staal verzekerde op vragen dienaangaande, dat deze kwestie de voort durende aandacht van het bestuur heeft, maar dat het helaas onmogelijk is om deze mensen met uitkeringen uit de verenigings kas tegemoet te komen. Later lichtte het hoofdbestuurslid de heer W. van Banning toe, hoe momenteel de kansen op schade vergoeding staan voor de slachtoffers der r.azi-terreur. Hij vertelde dat het West- Duitse parlement momenteel een nieuw wetsontwerp behandelt, dat eenheid beoogt te brengen in de schadevergoedingsregelin gen der verschillende „Lander", maar dat het ook na aanvaarding van deze wet voor niet-Duitsers veelal moeilijk zal zijn, hun aanspraken op schadevergoeding „er door" te krijgen. Bovendien staat Bonn op het standpunt, dat het gehele complex van schadevergoedingen aan de slachtoffers van het nazi-regiem op internationale grondslag geregeld moet worden, hetgeen alleen mogelijk is bij een officieel Duits vredesverdrag. Wel heeft West-Duitsland zich bereid verklaard tot directe vergoe dingen aan slachtoffers van Hitiers medi sche experimenten. Inmiddels heeft een thans in de V.S. woonachtige Duitser een civiele vordering tegen de I.G. Farben in gediend terzake van door hem geleden lichamelijke schade tengevolge van slaven arbeid in genoemd bedrijf en die eis is on langs in eerste instantie toegewezen. Mis schien, aldus de heer Van Banning, is dit een precedent, waarop ook Nederlanders in dergelijke omstandigheden een claim kunnen grondvesten, indien men althans over deugdelijke bewijzen ten nadele der betrokken Duitse bedrijven beschikt. Voorlichting op de scholen Na afhandeling der jaarraporten en dé- chargering van de penningmeester kwa men nog enkele afdelings-voorstellen ter tafel, onder meer strekkende tot uitbouw der vereniging. In dit verband opperde de afd. Groningen onder meer het plan, te ijveren voor systematische voorlichting van de schooljeugd over de rol en de betekenis van het verzet in de jaren 1940'45, welk voorstel met volledige instemming door het bestuur werd overgenomen. Het Centraal Bureau van de Tuinbouw veilingen in Nederland deelt over het ver loop van de groenten- en fruitmarkten over de periode van 12 tot 19 Juni het vol gende mee: De aanvoer van groenten was in deze week heel' wat ruimer dan in de eerste we ken van Juni, toch bleef het aanbod nog beneden het normale peil. Van de kropsla werd een klein gedeelte voor export verladen met name naar West- Duitsland, de Belgische grens bleef voor dit product nog steeds gesloten. De beste kwaliteit werd voor het binnenland afge drukt tegen 2V2 tot 3x/2 cent per stuk, maar dit kon de grote aanvoer niet in zijn ge heel opnemen, zodat belangrijke partijen onverkocht bleven. De prijzen voor bloemkool liepen bij toe nemende aanvoeren terug tot 18 cent per stuk voor de eerste sortering. De B-sorte ring bracht gemiddeld 8 tot 12 cent per stuk op. Duitsland was de enige buiten landse afnemer van betekenis. Ook bospeen daalde in prijs. Voor ex port naar Duitsland en België bracht dit product 20 tot 30 cent per bos op. Waspeen deed 29 tot 35 cent per kg. Kaskomkommers voor Engeland noteer den 18 tot 22 cent voor de sortering A en 13 tot 16 cent per stuk voor de sortering B. Het binnenland en Duitsland kochten de platglaskomkommers tegen 15 tot 23 cent per stuk. Kromme komkommers werden voor 24 tot 29 cent per kg afgenomen. De A-, B-, en C-tomaten voor Duitsland, Engeland en Zweden brachten van 1.25 tot 1.40 per kg op. Voor het binnenland lag de prijs lager. Van de bladgroenten brachten' andijvie en spinazie gemiddeld 6 tot 12 en 12 tot 24 cent per kg op. De noteringen van andijvie zijn ten opzichte van de afgelopen week teruggelopen. Rabarber en boskroten deden respectie velijk 8 tot 16 cent en 4 tot 9 cent per bos. De vroege aardappelen brachten in het midden van deze week 20 tot 26 cent per kg op. De overzeese export richt zich in hoofdzaak op West-Indië. De dagaanvoer in Noordholland bedroeg per 17 Juni onge veer 1.500 ton. Peulen noteerden 71 tot 75 cent en dop erwten 33 tot 39 cent per kg. Van de bonen soorten brachten de snijbonen 1.10 tot 1.30, tuinbonen 20 tot 30 cent en prin- cessebonen 1.25 tot 1.45 per kg op. Spitskool noteerde 7 tot 10 cent per kg. Door goede vraag uit Duitsland en ook van de zijde der verwerkende industrie bleven de noteringen van asperges gunstig. Er werd tot 2.per kg besteed voor de A- sortering. De aanvoeren van aardbeien nemen da gelijks toe. Voor export werd 1.20 tot 1.30 per kg besteed, en voor het binnen land tot 90 cent per kg. Aardbeien zonder dop voor de industrie brachten tot 1.10 per kg op. In de komende week is een aanzienlijke aanvoer van dit product te verwachten. Slechte prijzen maar goede handel op bloemenmarkt Er was deze week een grote aanvoer op de groentenveiling, maar de afzet van de meeste producten verliep heel slecht, zo slecht zelfs dat duizenden kisten sla on verkoopbaar waren en als veevoer nog iets opbrachten. Niet alleen de sla, maar ook producten als bloemkool en bospeen liepen in prijs terug. De bloemkool bleef geruime tijd onder de 0.20 per stuk. Vrijdag liep de prijs op tot 0.26 per stuk. Bospeen kwam op een prijs te staan van 0.100.19 per bos. Andijvie was ook goedkoop: er werd van 0.06 tot 0.09 per kilo betaald. Ra barber noteerde van 0.06 tot 0.18 per bos. Beter ging het met de producten die enigszins schaars zijn. Doperwten deden 0.48 tot 0.59 en peulen varieerden van 0.460.99 per kilo. Het aanbod van sperciebonen is nog heel klein. Er werd tot 1.70 per kilo betaald. Tuinbonen draai den rond de 0.30 per kilo. Spinazie liep nogal in prijs uiteen: van 0.12 tot 0.28 per kilo. Postelein was deze week schaars, zodat de prijs tot 0.37 per kilo opliep. Bloemenveiling Op de bloemenveiling verliep de handel nogal vlot. Hoewel de bloemen nu niet bepaald duur waren, ging alles toch vlot weg. De Engelse irissen, die in grote par tijen werden aangeboden, gingen tot 0.35 per bos. Duizendschonen behoren momen teel tot de meest aangevoerde bloemsoor ten. Er werd tot 0.25 per bos betaald. Korenbloemen, margrieten, anjers, anemo nen, ranonkels en ixia's kwamen in vrij grote partijen aan de markt en vonden genoeg kopers. Zij het dan voor een be scheiden prijs. Gladiolen en lelies waren nog schaars, zodat goede prijzen werden gemaakt. Er is nog steeds een groot sortiment van potplanten, waarbij de hortensia's, gera niums, begonia's en salvia's de hoofdrol vervullen. De potten werden vrij vlot ver kocht. Vrijdagavond werd de bedrijfscompeti- tie voortgezet met de wedstrijd Beijnes- Ceta Bever. Het werd een flinke overwin ning voor Beijnes. De lijmfabrikanten waren gehandicapt doordat zij met vijf invallers moesten uitkomen. In het begin ging de strijd nog gelijk op en nadat Beijnes na een kwartier de leiding had genomen, maakten zij spoedig weer gelijk. Hierna golfde het spel heen en weer, maar toen Beijnes nog twee doelpunten had gescoord, speelde Ceta Bever een verloren wedstrijd. Wel wisten ze nog éénmaal het net te vinden maar zij konden niet verhinderen dat de ruststand 52 voor Beijnes werd. Na de hervatting wist Beijnes nog drie doelpun ten te fabriceren, zodat de wedstrijd ein digde in een 82 nederlaag voor Ceta Bever. Maandagavond wordt de competitie voortgezet met de wedstrijd „Verhorst" tegen „V.T.H." (Tekenkainer Hoogovens). Predikbeurten Castricum Ned. Herv. Gem. 10 uur: ds. L. Canne- gieter. Gereformeerde Kerk. 10 en 17 uur: ds. P. Veenhuizen, van Amsterdam. Herv. Evang. Ver. 10 uur: ds. J. v. d. Pol, van Weesp. Zondagsdienst artsen De Zondagsdienst in Castricum wordt van Zaterdagmiddag 14 uur tot Maandag morgen 8 uur waargenomen door arts H. J. van Nievelt, Burgemeester Lommenstraat 10, telefoon 354. Voor hetzelfde tijdvak is de wijk- en kraamverpleging in handen van zuster M. C. Lansman, Pernestraat 30, telefoon 243. Zaterdag 20 Juni Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: „Spijkers met koppen". Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: „Anna". W.B. Theater, 8 uur: „De Eenogige In diaan". Zondag 21 Juni Kennemer Theater, 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur: „Spijkers met koppen". Luxor Theater, 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur: „Anna". W.B. Theater, 2.30 uur: „Rode sneeuw", 4.30 en 8 uur: „De Eenogige Indiaan". Maandag 22 Juni Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: „Hoog verraad". Luxor- en W.B.-theater als Zaterdag. In het park van hotel ..Duin en Kruidberg" bij Santpoort hebben de leden van de Zweeds-Nederlandse vereniging Vrijdagavond het Midsommarfest gevierd. Werd dit feest van het aanbreken van de zomer in vorige jaren op 21 Juni gehouden, dit jaar had de Zweedse regering de datum vastgestetd op 19 Juni. Er werden in het park met ongeveer tweehonderd personen uit Amsterdam, Rotterdam en 's-Gravenhage in het bijzijn van de Zweedse gezant Sven Dahlman en enige consuls vele volksdansen gemaakt. Ook Denen, Noren en Finnen, die in Nederland wonen, waren voor deze avond uitgenodigd. Agenda voor Castricum en Uitgeest „Corso" theater, Dorpsstraat, Castricum. Zaterdag 19,15 en 21,30 uur; Zondag 15, 19,15 en 21,30 uur: „Captain Scarlett". Maandag, Dinsdag en Woensdag iedere avond 20 uur: „Het kind, dat haar gegeven werd". Bioscoop „De Ooievaar", Uitgeest. Zater dag 20 uur en Zondag 16 uur: „De berg der verschrikking". Zondag 20 uur en Maan dag 20 uur: „Luchtduivels boven de Paci fic". De middenstand van Uitgeest zal in de week van 2227 Juni een feestweek hou den, waaraan tevens een étalagewedstrijd is verbonden. Deze wedstrijd is de hoofd schotel van het programma, daar het pu bliek hierbij als jury zal fungeren. De mooiste étalage moet worden uitgezocht. De prijzen, die aan deze wedstrijd zijn verbon den, bestaan uit waardebonnen van 25, 15 en 10. Maandag wordt voor mannelijke perso nen boven de 15 jaar een wielerwedstrijd op gewone fietsen gehouden. In deze wed strijd staat het kampioenschap van Uit geest op het spel. De dames van 15 jaar af kunnen Dinsdag hardlopen met hindernis sen op de Middelweg. Voor dit evenement zijn geldprijzen beschikbaar. Een voetbal wedstrijd tussen een combinatie van de voetbalverenigingen USVU en Uitgeest tegen het Heemskerkse ADO '20 staat voor Donderdag 25 Juni op het programma. Deze ontmoeting zal plaats hebben op het terrein van Uitgeest. Een zilveren beker wacht de winnaar. De Uitgeester brandweer komt Vrijdag in actie voor een demonstratie en Zaterdag houden de plaatselijke muziek- en tamboerscorpsen een rondgang door het dorp, gevolgd door een concert op het ter rein aan de Middelweg. OPBRENGST COLLECTE De in Uitgeest gehouden „Zonnestraal»"- collecte heeft in totaal 163,72 opgebraehst. Voor het harmoniecorps „Uitgeest" Het R.K. Harmoniecorps „Uitgeest", dat twee weken geleden op het bondsconcours te Heerhugowaard een eerste en een tweede prijs wist te behalen, heeft de prestaties niet alleen door de jury, maar ook door enkele inwoners van Uitgeest beloond gezien. Het bestuur ontving dezer dagen enkele giften tot een totaal van 250, welke geste ten zeerste op prijs is gesteld. IJ.C. GEEN 200 MAAR 1200 In het verslag over het jubileum van de heer H. Leering staat: „Vroeger zetten we per week ongeveer 200 liter om". Dit moet zijn 1200 liter. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. De opruimings- en herstellingswerkzaam- lieden aan de spoorbaan bij Weesp zijn zover gevorderd, dat het treinverkeer tus sen Amersfoort en Amsterdam vanmorgen gedeeltelijk kon worden hervat. De stop treinen zullen nog niet van Amersfoort tot Amsterdam doorrijden, maar eindigen en beginnen te Bussum. Er zullen bussen rijden tussen Bussum en Amsterdam. De snel- en expresse treinen zullen op het baanvak normaal rijden, zij het met Die- seltreinstelien. Reizigers met deze treinen moeten in Amersfoort overstappen. Om 6 uur hedenochtend waren beide sporen bij Weesp weer vrij. Men hoopt de bovenleidingen, die over een grote afstand zijn vernield, in de komende nacht te kun nen herstellen. Aangenomen wordt dat het treinverkeer morgenochtend weer normaal met electrische treinstellen kan worden onderhouden. De zware electrische locomotief, die op zij van de spoorbaan in de modder ligt, en steeds dieper wegzakt, heeft gisteren een bedreiging gevormd voor de gasvoorziening aan Weesp. Langs de spoorbaan ligt de gasleiding AmsterdamWeesp. Men be sloot een hulpgasbuis in een bocht om de bedreigde plek heen te leggen, teneinde de gasvoorziening naar deze gemeente te ver zekeren. Vijf uur na het spoorwegongeluk slaagde men er tenslotte in de hoog in de ravage der achterste wagon beknelde leerling-con ducteur te bevrijden. Het slachtoffer is de 28-jarige gehuwde leerling-conducteur der N.S. de heer W. J. Hoefsloot uit Amers foort. Hij had juist zijn werkzaamheden hervat na het verlof dat hem was verleend wegens zijn huwelijk op Woensdag. De verongelukte passagier, wiens iden titeit tot diep in de middag niet bekend was, bleek tussen de in elkaar geschoven balkons verpletterd te zijn. Het slachtoffer is de 56-jarige G. van der Meulen, markt koopman, Marnixstraat 59 huis, te Amster dam. Met een enorme kraanwagen van de N.S. begon men daarna aan het lichten der ontspoorde rijtuigen. In de sloot lag nog de zware electrische locomotief, die zich met de neus een diep moddergat in de berm had geboord. Voor op die neus bevond zich het geheel ver nielde achterste gedeelte van de laatste wagon van de electrische trein naar Bus sum. Vrijdagmorgen is de cxprcsselrcin van Amsterdam naar Enschedé bij Weesp op de trein van 7.17 uur uit Amsterdam naar Bussum gereden. Foto: Het onderstel van de locomotief van de expressetrein

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 8