VZV beet fel en nam twee van zich af bekers mee VISSERIJ-V ARIA Agenda voor Velsen IJmuider Courant Havenberichten r Castricumse bejaarden zagen „Melk weg" tegelijk met de Koningin Gastheren „De Futen" tweede Ook in Den Helder visserij school? A an vraagfo Uitbreiding prise d'eau met tien bronnen Beverwijk DINSDAG 23 JUNI 1953 7 Waterpolotournooi in Amstelveen R.K. school voor VGLO voor de „Sint Adalbert stichting" Val uit dragline Duiven van „de Snelvlie- ger" vlogen voorspoedig Vier bedrijven gaan uitbreiden Oud-Katholieke Besturen bond twee nieuwe organisaties rijker „Tekenkamer" behaalde zege op „Verhorst" Weinig „gehoor" bij openluchtconcert Warmte bracht plotselinge aardbeienvloed „Onder Ons" klaverjast om aardbeien „ANMB" bespreekt nieuwe C.A.O. Eerste aardbeienveiling Examens Kampschoolmet 53 leerlingen Het waterpolotournooi van de zwemver eniging „De Futen", dat Zaterdag in het nieuwe bad te Amstelveen werd gehouden en waaraan „De Vest" uit Naarden, „Nep- tunus" uit Zaandam, V.Z.V. uit Velsen en „De Futen" hebben deelgenomen, heeft het eerste team van de Velsense Zwemvereni ging de eerste prijs en daarmee de „Phoe- nix"-wisselbeker en een beker, beschik baar gesteld door een belangstellende, op geleverd, Tweede in dit tournooi werd „De Futen", en daarna kwamen „Neptunus" en „De Vest". In de eerste wedstrijd speelde VZV tegen haar oude tegenstander „De Vest" uit Naarden, dat direct onstuimig aanviel. VZV verplaatste het spel met lange worpen naar het andere doel, waar midvoor Swier menige gevaarlijke situatie wist te schep pen. Uit een strafworp werd de stand 1-0 in bet voordeel van VZV. Direct na het uitzwemmen wist „De Vest" echter de score gelijk te maken (1-1). Diverse ge vaarlijke situaties werden door veteraan C. Visman bezworen en de nog volgende schoten werden door keeper Hagedoorn op prima wijze gestopt. Na de hervatting viel VZV telkensaan. Met een van die gevaarlijke aanvallen wist de achterhoede van „De Vest" geen andere raad dan tot twee maal toe een vrije worp weg te geven, die door Swier aan Grave- maker zo goed werd benut, dat een doel punt werd gescoord (2-1). Toen was het weer „De Vest", dat trachtte het spel te verplaatsen, door hevig aan te vallen. Maar het succes kwam aan de andere zijde toen Swier, na een goed door L. Gravemaker aangegeven vrije worp, scoorde. Dezelfde speler toonde nogmaals een goede techniek, door op circa 8 meter van het doel ver wijderd eerst een tegenspeler te omspelen en vervolgens via een prima voet-hand combinatie met een onhoudbaar schot te scoren. Tenslotte werd het nog 5-1 door Gravemaker. „De Vest" trachtte er nog steeds het beste van te maken, maar het lukte niet. De wedstrijd FutenNeptunus eindigde in een gelijk spel 2-2, zodat strafworpen moesten uitmaken, wie in de winnaarsron de met VZV om de beschikbare bekers moest kampen. Onder grote spanning werd het tenslotte de Futen, dat succes had. In de winnaarsronde was de wedstrijd VZVDe Futen zeer spannend. Futen was ook weer overwegend sneller, doch VZV had qua techniek en tactiek toch wel de beste kansen. Weldra scoorde Schoone na een mooiè aanval dan ook (1-0). Weer viel Velsen aan, en we dachten Gravemaker een mooie kans te zien benutten, doch hij -miste deze opgelegde kans. Uit een aanval weer via de bekende en beruchte voet- handcombinatie dhchten we Swier te ■zien scoren, maar het verraderlijke schot werd door de paal gestopt. Jammer! Na enige zeer gevaarlijke aanvallen van De Futen wist Swier met een verrassend uit gevoerde draaimanoeuvre te scoren (2-0). Nu nam VZV de zaak toch wel iets te kalm op. De Futen gaven nog lang geen kamp en bij een mooi strak en hard schot was de stand 2-1. Direct hierna was het rust. Na de hervatting toonde Gravemaker, dat hij toch ook nog meetelt in het koor van de snelle zwemmers, want met een felle sprint schudde hij zijn tegenstander van zich af. Uiterst verrassend scoorde hij het derde doelpunt voor VZV. Herhaalde lijk kreeg keeper Hagedoorn het hard te verduren, maar hij kweet zich prima van zijn taak. Telkenmale wisten ook Visman en Hamers gezamenlijk de gevaarlijke Futen-midvoor te bedwingen en door tac tisch opstellen van Hamers wist deze steeds het spel weer te verplaatsen naar de VZV- aanval. Helaas maakte Visman een zware overtreding binnen het beruchte gebied. Hij moest het water verlaten.De toegestane Al op 10 Juli 1951 heeft de gemeenteraad van Velsen medewerking verleend voor de oprichting van een R.K. school voor voort gezet gewoon lager onderwijs door de „Sint Adalbert Stichting". De school is tijdelijk gehuisvest in enige lokalen van het schoolgebouw van de St.- Antoniusschool aan de Zeeweg te IJmui- den(Oost). Deze huisvesting is zeer onvol doende en de groei van de school maakt het noodzakelijk in de toekomst over meer schoolruimte te kunnen beschikken. De thans in gebruik zijnde leslokalen moeten te zijner tijd weder ter beschikking komen van het gewoon lager onderwijs. De aan vrage voldoet aan de wettelijke eisen. B. en W. van Vèlsen stellen de raad voor de gevraagde medewerking te verlenen. Gistermorgen is de 17-jarige smeerder C, P. uit Beverwijk, werkende in een dragline bij de tunnelbouw, van de ma chine in de bouwput gevallen, waarbij hij een tuimeling maakte van 5 a 6 meter. De heer A. P. Bakker vervoerde hem naar het Antoniusziekenhuis met een kneuzing aan de rug. strafworp werd goed gebruikt en met een 3-2 stand rukte Futen gevaarlijk op. He viger werden hun aanvallen en steeds feller moest VZV de voorsprong verdedi gen. Tenslotte werd ongeveer 30 seconden voor afloop de stand toch nog 3-3, toen VZV na een misverstand niet genoeg in greep. Iedereen was al verzoend met het denkbeeld van een hernieuwde serie straf worpen. Het VZV-team trachtte nogmaals te scoren uit een algemene aanval en dit lukte. Swier omspeelde een back en voor dat de keeper van de Futen bij de bal was, was de midvoor ter plaatse en scoorde on der oorverdovend gejuich het winnende doelpunt. Met nog 10 seconden te spelen werd Futen verslagen. VZV speelde in de volgende opstelling: Hagedoorn, Bouman, Visman, Hamers, Schoone, Swier en Gravemaker. In navolging van enige havenplaatsen, waar de bevolking een bestaan vindt in het visserijbedrijf, tracht het gemeentebestuur van Den Helder ook in deze stad een visse- rijschool te vestigen. Men wil een tweejarige cursus aan de Zeevaartschool aan het Ankerpark verbin den, om de jongens die met, goed gevolg zes leerjaren van de lagere school hebben doorlopen, voor te bereiden op hun taak bij de visserij. Leerboeken in de oude spelling worden vervangen Van besturen van bijzondere lagere scho len zijn bij B. en W. verzoeken binnen ge komen om medewerking voor vervanging van in gebruik zijnde leerboeken in de oude spelling, door gelijke leermiddelen in de nieuwe spelling. In het voorstel tot het verlenen van een crediet voor vervanging van deze leerboe ken aan de openbare lagere scholen, hebben B. en W. de raad al meegedeeld, dat na aan vaarding van het voorstel aan bovenge noemde besturen zou worden bericht, dat zij een verzoek om medewerking voor het zelfde doel tot de raad zouden kunnen richten. B. en W. stellen de raad voor de gevraag de medewerking te verlenen. De filmster Betty Hutton heefi, geassisteerd door Klaas Zwarthoed, piloot van de K.L.M., de eerste van de 13 Lockheed Super Constellations, die momenteel onder weg is 'naar Nederland, ten doop gehouden. De champagnefles spat uiteen op de romp van de Constellation, die „Atoom" werd geheten. De duiven, die Zondag van St. QUentin teruggevlogen zijn, hebben vermoedelijk niet geweten, wat hun overkwam, voor het eerst sinds weken mooi weer. Om 6 uur werden de vogels van de „Snelvlieger" met een Oostelijke wind ge lost en na 3 uur en 12 min., dus met een snelheid van bijna 100 km. per uur waren de dieren thuis. De eerste duif van P. Schelvis althans had aan deze tijd voldoende, binnen de minuut gevolgd door een duif van P. v. d. Hout. De laatste prijswinnende duif was van S. Voet (om 9.361. De volledige uitslag was: P. Schelvis 1, 17, 29; P. v. d. Hout 2; K. Inia 3, 5, 24, 28; G. P. Winkel 4; H. J. Handgraaf 6, 26; E. Reker 7, 10, 12; A. Schreuder 8; H. Boon 9, 23; C. D. Geyteman 11, 30; L. Otte 13, 16; D. Eel- sing 14; H. J. Broek 15, 21; W. Remmers 18; A. J. Waal 19, 22; H. Haver 20; H. v. d. Wiele 25; F. de Boer 27; S. Voet 31. Snelle wieken Ook de duiven van de Santpoortse ver eniging „Snelle wieken" hebben Zondag een rappe vlucht gemaakt van St. Quentin. 's Morgens om 6 uur zijn de Vogels losgela ten en met een Z. wind ging het op het hok af. De eerste duif was om 9.12 uur op honk. Het verloop van de wedstrijd was; 1, 5, 11 E. Gorter; 2, 13, 19, 20 P. Bierdrager; 3 S. Veldmeyer; 4, 15 J. Bonarius; 6 P. Kap- pendijk; 7 M. Jansen; 8, 10, 17 J. Lansen; 9 J. Heermans; 12 J. Hoogzaad; 14 A. Taber- nal en 18 B. Jenninga. „Atoom"-duiven Van de postduivenhoudersvereniging „De Atoom" hebben aan de wedvlucht van St. Quentin af 70 duiven deelgenomen. Ook deze vogels werden om zes uur gelost en wiekten met Zuid en wind huiswaarts. De eerste vlieger, die 1622 meter per minuut aflegde, kwam om 9.10.04 uur binnen. De uitslag was: A. de Bot 1; M. van 't Hof 2, 5, 9; A. Hal 3, 11; H. J. Exalto 4, 6; A. Blom 7: L. E. A. Sloot 8; W. A. Schouten 10, 12; D. v. d. Linden 13, 14. DINSDAG 23 JUNI Thalia. 20 uur: „Mannen van staal". WOENSDAG 24 JUNI Thalia. 20 uur: „Mannen van staal". Rex. 20 uur: „De man zonder angst". Santpoort, Burg. Rijkenspark. Open luchtconcert, 20 uur, R.K. Harmonie „Soli Deo Gloria", R.K. Gem. Koor „Da Pacem". Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op 4 6.10 per kwartaal// 0.47 per week Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt. Z;j, die zich met ingang van 1 Juli 1953 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 30 Juni 1953 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's, dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen Burgemeester en wethouders van Velsen delen mee dat ter gemeentesecretarie (4e afdeling) ter inzage ligt een verzoek van hun college gericht aan Gedeputeerde Sta ten van Noordholland om vergunning inge volge de Hinderwet tot het uitbreiden van de prise d'eau met 10 bronnen met pompen en toebehoren, langs de spoorbaan tussen Santpoort en Driehuis. Op Woensdag, 8 Juli 1953, te elf uur, zal ten gemeentehuize, ten overstaan van het gemeentebestuur, één of meer van zijn leden, dan wel één of meer door dit bestuur aangewezen ambtenaren, aan een ieder gelegenheid worden gegeven om mondeling bezwaren tegen inwilliging van dit verzoek in te brengen. Burgemeester en Wethouders van Velsen delen mee, dat bij hen zijn ingekomen en ter gemeentesecretarie (4e afdeling) ter inzage liggen de volgende, van de vereiste bijlagen voorziene verzoeken van: de Roomijsfabriek Velsen N.V. te Velsen- Noord, om vergunning tot het wijzigen en uitbreiden van de roomijsfabriek in het perceel Banjaertstraat no. 14 te Velsen- Noord; N.V. Stoomwasserij Jan Klauwers en Zoon, handel drijvende onder de naam Stoom- en Chemische Wasserij „Hoek en Vaart", te Santpoort, om vergunning tot het wijzigen en uitbreiden van de stoom- en chemische wasserij, in het perceel Bloe- mendaalsestraatweg no. 17 te Santpoort; de directeur van het Staatsvissershavenbe- drijf te IJmuiden om vergunning tot het oprichten van twee machinegebouwen ten behoeve van de scheepshellingen van het Staatsvissershavenbedrijf, op een perceel aan de Westerduinweg te IJmuiden; M. Ouwehand te IJmuiden om vergunning tot het uitbreiden en wijzigen van de scheeps- smederij in het perceel Middenhavenstraat no. 78 te IJmuiden. Op Woensdag 8 Juli 1953, te 11 uur, zal ten gemeentehuize, ten overstaan van het gemeentebestuur, één of meer van zijn leden, dan wel één of meer door dit be stuur aangewezen ambtenaren, aan een ieder gelegenheid worden gegeven om mondeling bezwaren tegen inwilliging van deze verzoeken in te brengen. Nieuws van en uit de V.S. Bij de personeelsvereniging van de V.S. is opgericht de loterijclub „Wij slepen de prijzen". Er was al dadelijk zoveel belang stelling voor deze club, dat nieuwe leden niet meer kunnen worden aangenomen. De elftallen voetballers en de volleybalteams kunnen nog wel leden gebruiken. Op Dinsdag 30 Juni komt het personeel van de V.S. op een feestavond b^en. Stoeipartij liep verkeerd af Tijdens het speelkwartier van de V.G. L.O.-school in de Kerkstraat liep gisteren de 13-jarige M. P. al stoeiende tegen een medeleerling op. Hij viel en brak de linker arm en moest door bemiddeling van de heer A. P. Bakker naar het Antonius ziekenhuis worden gebracht. Maandag 22 Juni kwamen de haven van IJmuiden binnen: Eos van Gothenburg. Santa Isabel van Hamburg; Gooiland van Hamburg. Follonica van Karlstad. Rem- mert van Swansea. Ocean Swell van Lübeck. Ruhr van Fur. Erebus van Stockholm. Hans van Norrköping. Bittern van Liverpool. Asian van New York. Rigel van Kotka. Vertrokken zijn: Westerdok naar Stansund. British Rose naar Rotterdam. Askö naar Polen. Netherland Coast naar Rotterdam. Erebus naar Portsmouth. Nordkap naar Rot terdam. Reliable naar Hamburg. Voor de eerste maal onder de leiding van de heer Th. B. van Kleef, heeft de Oud- Katholieke Besturenbond Maandagavond in het Oud-Katholiek verenigingsgebouw een vergadering gehouden, waarin twee nieuwe verenigingen tot de bond werden toegelaten. Dit geschiedde bij algemene goedkeuring van de aanwezige bestuurders, zodat met de Oud-Katholieke vrouwenvereniging „Onder Ons" en de Oud-Katholieke volley-' ballclub „D.G.S." thans bij de bond twaalf plaatselijke, kerkelijke verenigingen zijn aangesloten. De voorzitter begroette de nieuwe ver enigingen met enkele hartelijke woorden en hij vertrouwde daarbij op hun mede werking in het belang van het Oud-Katho lieke verenigingsleven. De bespreking over de exploitatie van het verenigingsgebouw moest wegens om standigheden worden opgeschort. Er zal aan dit onderwerp een afzonderlijke bij eenkomst worden gewijd. Ten aanzien van vragen over de Velser Gemeenschap, werd medegedeeld, dat de volle wasdom van dit overkoepelend lichaam nog wel enige tijd zal vorderen, maar dat niettemin ook de Oud-Katholieken het van belang moeten achten, daarin vertegenwoordigd te zijn. Propaganda-biieenkomst van Unie van Vakbonden De Unie van Vakbonden houdt Donder dag 25 Juni in het Patronaatsgebouw een propagandavergadering voor het personeel van de Hin-fabrieken te IJmuiden. Deze avond is bovenal bedoeld om te trachten de jonge meisjes als lid in een van de vakbonden: N.V.V., C.N.V. of K.A.B. op te nemen. Grondstof voor papierfabriek Voor de papierfabriek is Zondagmorgen aangekomen het Zweedse s.s. „Ardennia", dat van Gothenburg een lading van 1100 ton hoütstof aanvoerde. Het Finse s.s. „Sarpen", dat ook Zondag aankwam, maar Maandagmiddag pas voor de steiger kon meren, voerde van de Finse haven Ekenaes een lading van 930 vadem hout aan. Maandagavond werd als onderdeel van de Beverwijkse bedrijfscompetitie de wed strijd Tekenkamer HoogovensVerhorst gespeeld, welke strijd eindigde in een enigszins geflatteerde zege voor de teke naars; .zij wonnen met 5:2. Na enig terreinverkennen kwam de Te kenkamer langzaam in de meerderheid en nadat een kwartier was gespeeld hadden zij succes toen de rechtsbuiten uit een vrije trap wist te scoren. De vreugde was echter van korte duur want reeds spoedig had de rechtshalf van Verhorst van verre afstand de gelijkmaker gescoord en met deze 11 stand kwam de rust. Na de hervatting golfde het spel enige tijd heen en weer maar toen de linkshalf der tekenaars de bal te pakken kreeg wist hij vier tegenstanders, de keeper incluis te passeren. Vijf minuten later was het 31 toen de middenvoor hetzelfde pres teerde. De Tekenkamer deed het nu wat kalmer aan en Verhorst kon een offensief ontketenen. Tijdens één der aanvallen be werkte de rechtsback der tekenaars de bal met de hand en de toegestane strafschop werd door de Verhorst rechtsbuiten on houdbaar ingeschoten (32). Dit doelpunt inspireerde ae Verhorstmannen tot nog grotere inspanning maar het verre opdrin gen werd hen noodlottig toen de Teken kamer-linksbinnen er alleen van doorging en de keeper met een onhoudbaar schot wist te passeren. Verhorst speelde hierna een verloren partij en een minuut voor tijd kon de Tekenkamer de eindstand op 52 brengen. Vanavond wordt de wedstrijd „Kenne- merboys"„Kennemerland" gespeeld. „ARKA" leden gaan de duinen in De leden van de afdeling Beverwijk en omstreken van de Algemene R.K. Ambte- narenvereniging maken op Zaterdag 27 Juni onder leiding van de heer P. L. Duin- ker, opzichter bij het P.W.N. een excursie naar het duinterrein van Castricum. Zand er over. Voor een zandstraal- heurt is de Norma Maria (IJM 6) naar de hoek van de haringhaven overgebracht. Tegen het zand zijn de „edele" delen zoals winch en machinekamer goed afgedekt. Oud nieuw. Een oude mast,' doch nog uitstekend zal op de KW 129 Bali worden geplaatst, in plaats van de al verwijderde achtermast, die tekenen van verval ging vertonen. De havenkraan heeft de achter mast van het schip gehaald en zal er Woensdag de oude nieuwe op plaatsen. Zoute inval. Een grote haringinvoer vond plaats van de Katwijkse loggervloot, het afgelopen weekend. De hoogste vanger was de Bali KW 129, welke logger als ja- ger 777 kantjes loste. Eten halen. De coaster „Erebus" kwam met hout geladen even de vissers haven binnen om te provianderen. De Groningse schuit verliet de haven om zijn reis naar Engeland te vervplgen, toen een maal de „bons-stores" aan boord was. Belgische pech. De Belgische kotter Z 523 Jeanne-Madeline kwam met motor- De Beverwijkse Harmoniekapel had gis teravond haar verplaatsbare tent opgesla gen in de Oranjebuurt en heeft daarin voor de bewoners uit deze omgeving geconcer teerd. Waarschijnlijk door het slechte weer is dit eerste pogen van de Harmoniekapel om bij de hoogbouw op te treden geen groot succes geworden. Deden de musici al hun best om een behoorlijk programma ten gehore te brengen, de bewoners uit de Oranje-buurt bleven halsstarrig in hun droge huiskamers en slechts een handje vol muziekliefhebbers aangevuld met een schare kinderen, hebben de regen getrot seerd om naar de klanken van het muziek corps te luisteren. Handel verrast Maandag was de aardbeienaanvoer in Beverwijk heel wat groter dan vorige week; als gevolg van het warme weer der laatste dagen steeg de aanvoer tot 27.000 manden. De handel was heel wat verrast door een dergelijke stortvloed, met als gevolg terug lopende prijzen. Deze teruggang voltrok zich in tweeën: eerst bleef de markt staan op 260330 cent per mand, om daarna terug te lopen tot 160240 cent per slof. Hiervoor kocht men de „zure", de Moulin Rouge en de Climax. Eén wagon naar Duitsland Er werd één wagon naar Duitsland ge zonden, hetgeen uiteraard weinig gewicht in de schaal legde. De veilingen adviseren de kwekers/om zonder dop te gaan plukken. Hierdoor kun nen de fabrieken gaan kopen, waardoor de aanvoer meer verdeeld wordt. De Beverwijkse klaverjasclub „Onder Ons" houdt op Zaterdag 4 Juli in café „Scheiwijck" een tournooi, waarvoor de prijzen zullen bestaan uit aardbeien. De leden van de afdeling Beverwijk van de Algemene Nederlandse Metaal Bedrijfs- bond komen op Vrijdag 26 Juni in „Terp sichore" aan de Zeestraat bijeen, teneinde de nieuwe C.A.O. te bespreken. De districtsbestuurder van deze bond, de heer N. J. C. Lignian zal een inleiding houden. VEILIN GBERICHT 22 Juni Aardbeien 18—74 (doosje), 150—340 (slof); bloemkool 821; bosuien 3-8; bospeen 9—23; postelein 24—37; rabarber 11—23; sla 2¥t—5; spinazie 18—31; waspeen 18—30; to- hmaten 95 130; kroten 2023; spreciebonen 170; doppers 51—59; peulen 6145; tuin bonen 2628. Maandag hebben ongeveer 260 ouden van dagen uit Castricum hun jaarlijks uitstapje gehad. Het plaatselijk comité had daar toe in staat gesteld door de giften van de bevolking voor de bejaarden een reis naar Den Haag in petto, met als hoofddoel een bezoek aan de tentoonstelling „De Melkweg"' in de Houtrusthallen. Met zes bussen en 15 personenwagens werd 's morgens om 9 uur de tocht aan vaard, uitgeleidde gedaan door een grote schare belangstellenden. De tocht voerde de gasten via Haarlem, een ommetje over Zandvoort en langs Wassenaar naar de Nog steeds geen beslissing bij De Pion De twee kampioenscandidaten van de Castricumse schaakclub „De Pion" C. Ben nes en Walter Uhl, geven elkaar in de strijd om de titel niets toe. Beide spelers eindig den de onderlinge competitie met een ge lijk aantal punten en hierdoor werd het spelen van beslissingswedstrijden nood zakelijk. Van de drie te spelen wedstrijden won Bennes de eerste en Uhl nam de tweede partij voor zijn rekening. In deze tweede ontmoeting stond Bennes in ge drongen positie, waarin hij een pion moest offeren. Door een verkeerde voortzetting van zijn partij verloor Bennes zijn paard, om vervolgens direct op te geven. De derde partij wordt Vrijdagavond in hotel Meijer gespeeld en mocht die onverhoopt in remise eindigen, dan zal een vierde partij de kam pioen moeten aanwijzen. De kampioen van het tweede tiental, J. Rozing, verloor van J. Molenbroek. Rozing heeft nog twee afgebroken partijen te spelen, namelijk tegen D. Keetbaas en S. van Weeren. De kampioen van het tweede tiental zal deze partijen moeten winnen, wanneer hij zich van een plaats in de eer ste afdeling wil verzekeren. plaats van bestemming. Voor de tentoon stelling werd bezichtigd kregen de ouden van dagen een diner voorgeschoteld in De Houtrust dat er zijn mocht. Het bezoek aan De Melkweg zullen zij niet licht vergeten, daar het toeval wilde, dat zij gelijktijdig met Koningin Juliana de expositie in ogen schouw namen. Alvorens men weer naar Castricum terugkeerde, werd in De Houtrust nog wat gebruikt. Circa half acht kwamen de gasten in hun woonplaats aan en voorafgegaan door het fanfarecorps „St. Aloysius" toog men naar hotel Borst, waar zij nog eens extra op koffie en gebak zijn getracteerd. Dank Burgemeester C. F. Smeets heeft fijdens dit gezellig samenzijn het comité namens de ouden "an dagen dank gebracht, in welke dank tevens de Castricumse groep van de Rijkspolitie, die de tocht had mee gemaakt, werd betrokken. Tot slot voerde de voorzitster van het comité, mevrouw Le Cierq, het woord, die dank aan de bevol king bracht voor de ontvangen gelden. Nieuwe voorzitter bij T.G. Bakkum De heer W. F. van Keeken uit Castricum heeft om gezondheidsredenen zijn functie van voorzitter van de Lawn-Tennis Club „Bakkum" neergelegd. Als zijn opvolger is de heer J. A. Martens benoemd. In Castricum is Maandag de eerste aard- beienveiling van dit seizoen gehouden. De Kennemer tuinders brachten circa 4000 manden aardbeien op de markt, wat als in zet van het seizoen nog zo slecht niet is. De prijs varieerde van 2,703,50 per mand. Voor de groente kregen de tuinders: sla 2 3, spinazie 1835; pieterselie 4'/2, aardappelen 16, bloemkool 8—27, doppérs 51, rabarber 8'/a, bos uien 7, bo.3 kroten 18, bospeen 1523, pgulen 2781,'postelein 28. pech de vissershaven binnen om het man kement hier te laten verhelpen. Maandag avond was de schade nog niet hersteld. De bemanning gebruikte de tijd om alles eens goed. schoon te maken. Anker. De botter IJM 5 heeft een klein, oud'anker opgevist, dat echter nog wel bruikbaar lijkt. Uit het IJsselmeer. Zaterdag werd door 150 vaartuigen aan de afslag, van Urk aangevoerd. 8012 pond kuilpaling, prijs f 0,85-f 0,95, 1001 pond lijnaal, prijs f 1,10- f 1,30, 76 pond fuikaal, prijs f 0,90-f 1,00, 12 pond snoekbaars, prijs f 0,50-f 0,55, 83 pond rode baars, prijs f 0,89-f 0,92, 148 pond voorn, prijs f 0,04 per pond, 520 bak nest, prijs f 2,60 per bak en 37y% K.G. Marktprijzen. Heilbot 2,65-2,35, gr. tong 1,60-1,47, grm. tong 1,22-1,04, kim. tong 1,48-1,32, kl. tong I 1,62-1,44, kl. tong II 1,14-1,02, tarbot I 1,34-1,00, zalm 7,50 per 1 kilo. Tarbot II 50-48, tarbot III 49-41, tarbot IV 40-27, gr. griet 45, kl. griet 21-15, tong schar 65-48, kl. tongschar 30-21, gr. schol 37-20,50, grm. schol 24,50-21, kl. schol 64- 16, kl. schol I 38-12, kl. schil II 24-8, schar 14-8, v. haring 21-13, makreel 22-15, gr. schelvis 37-29, grm. schelvis 38-27, kim. schelvis 37-26, kl. schelvis I 34-27, kl. schelvis II 23-8, wijting 21,50-8, gr. gul 41- 24, mid. gul 21-18, kl. gul 14-8, kl. haai 15- 12, poontjes 9-8, pieterman 20, kl. rode poon II 12,50-8 per 50 kilo. Gr. kabeljauw 154-142 per 125 kilo. Marktaanvoer. 510 kisten tong en tar bot, 25 griet, 9 tongschar en schartong, 1550 schol, 100 schar, 11 haring, 985 makreel, 565 schelvis, 290 wijting, 295 kabeljauw en gul, 21 kl. haai, 52 poon, 177 diversen. Totaal 4590. Besommingen. IJM 53 2066, IJM 204 2500, IJM 14 5650, KW 48 55, KW 59 1957, KW 59 1957, KW 37 3500, KW 155 2740, KW 53 1490, KW 107 2638, KW 64 2340, KW 89 2020, KW 166 2474, KW 26 2630, KW 10 2140, KW 108 2160, KW 125 2450, KW 126 2356, KW 24 3660, KW 28 2750, KW 114 2469, AM 16 2914, AM 17 3220, AM 18 2500, RO 2 2000, RO 29 1212, WR 33 2571, IJM 7 1950, I.TM 279 1176, KW 34 2629, KW 98 2300, KW 27 1674, KW 77 1722, KW 94 926, 1 trawler met f 14.300. Magere markt. Het was Maandag maar stilletjes aan de markt met alleen de Allan Water als vertegenwoordiger van de trawlervloot, maar twintig loggers en 15 kotters compenseerden het weer iet of wat. Het schip had een achtdaagse reis achter de rug en nam 120 kisten schelvis, 550 ma kreel, 30 wijting en 100 kabeljauw en gul mee, waarvoor f 14.400 werd besomd. Van de loggers kwamen er zes uit de Noord. Makreel ging nog. De warmte heeft de visverkoop natuurlijk danig dwars ge zeten: alleen de makreel had er weinig hinder van en de goede gestripte soorten, die extra in het ijs gevlijd waren, brachten het tot f 20 per kist met f 17 aan de onder kant. De dichte bracht hét naar kwaliteit tot f 15 en een enkel partijtje tot f 20,50. Haring was er niet. ,,Ik neem maar een beetje". De han del heeft aan de telefoon meermalen van haar afnemers fndetèn horen. „Ik neem maar een' beetje" (of helémaal niet, daar de meeste detaillisten het met dit weer niet aan durven voorraad op te doen). Schelvis en piepers waren dan ook gis teren voor een koopje te krijgen: de braad zat tussen dé f 18 en f 22 en de wijting deed tussen de f 15 en de f 21 terwijl de goede pennen f 28 haalden en de kleinmid- del f 33. Weinig kabeljauw. Stijve kabeljauw was er maar weinig aan dé markt en ze bracht f 75 op voor de goedé kwaliteiten en f 55 voor het kistgoed. Grote gullen werden voor f 26 verkocht tot f 35 aan de bovenkant en de middelgullen deden om streeks f 18 terwijl de torren tussen de f 9 en de f 12 zaten. Platvis. De schol van de kustloggers maakte f 15 voor de tweetjes en f 10-f 12 voor de drieën. Tong hield zich aan de koers van Zaterdag met de lappen even minder en de grootmiddel ietsje meer. Mooi steurtje voor de Bels. De KW 37 kwam met een prima steur van 88 kilo aanzetten, die grif voor België werd ge kocht tegen f 3,70 per kilo. Aardige Annie. Schipper Jan Prins voerde zijn Annie (IJM 14) met f 5700 ter markt en de KW 24 werd de daar op vol gende logger met f 3650. Vandaag tweeling. Vanmorgen lagen van de trawlers de Maria van Hattum en de Dirkje voor de mdrkt met respectieve lijk 675 en 520 kisten plus 380 stijve voor de Dirkje. Eerste Christelijk Lyceum Voor het eindexamen, afdeling HBS B, zijn aan het Eerste Christelijk Lyceum ge slaagd: K. Aalders (Hillegom), D. C. H. As- sink, mej. J. C. van Berghem (Heemstede), J. Beunk, J. A. de Boo (Hoofddorp), T. J. Bos, mej. G. J. G. de Bruyn (Heemstede), A. J. Dalhuisen, J. Dijk (Heemstede), D. van Egmond, P. H. Engelmann (Zandvoort), W. H. Koen, L. van Koeveringe (Hillegom), J. F. Koopmans (Heemstede), L. C. van Koo- ten, mej. C. E. Pot, H. J. Roerdink (Heem stede), mej. E. J. de Ruig (Heemstede), mej. M. Spolders (Zandvoort), J. H. van der Tol (Heemstede), B. D. Vermaas. Afgewezen vier candidaten. '^OCOOOOOOOOCO(XXX)00(Xminrm;<Y)nnnrY'ïy«yrvYYïvvyyvv<vv? Dit zomerseizoen hoeven de kinderen, die met hun ouders op het kampeerter- rein van het PWN aan de Zeeweg te Castricum wonen, er niet bang voor te zijn, dat ze „achter" komen op school: er is een „kampschool" in het leven ge- roepen, die in het knusse clubhuis van de Castricumse sportvereniging CSV is gevestigd. Dat dit instituut in een ware behoefte voorziet, blijkt wel uit het aan- tal leerlingen, dat nu al 53 bedraagt en het is helemaal niet denkbeeldig dat het aantal zich nog uitbreidt. De jeugd, j voornamelijk uit Amsterdam en de Zaanstreek afkomstig, wordt onder wezen door de heer J. Kattestaart uit Castricum, die tijdelijk als leerkracht aan de Centrale Lagere Openbare school te Bakkum onttrokken is. XXXDOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 3