Koningin Juliana aanwezig bij opening BreedbandN. V. Conservatief Joseph aanvaardt Auriols opdracht Weerbericht Een moordzaak Nederland onafhankelijk voor blik en dunne stalen plaat Morgen voor de Kamer; zijn papieren staan niet slecht Rhee zweept volk op tegen mogelijke wapenstilstand Haarlems Dagblad Bom van 500 kilogram in duinen gevonden Hst woord is aan Bij gelegenheid van Anjerdag 1 SijlSSK Weer een executie in Oost-Duitsland Velsens raad bijeen op Dinsdag 30 Juni 67e JAARGANG No 293 Bureaux: Kennemerlaan 186, Telef. Adm. 5437. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meerviietstraat 80 - Haarlem: Gr. Houtstr. 93, Directie, Hoofdredactie en alle afdelingen 15295 (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom DONDERDAG 25 JUNI 1953 IJmuider Courant VELSER OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT EDITIE 297e JAARGANG No 140 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V, Verschijnt dagelijks beh.op/on-enFeestdagen. Abonnement per week 4P cent, per kwartaal 6.10. Franco per post 6.56. - Girorekening 273107 ten name van Haarlems Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman IN LONDEN wordt voor „the Old Bailey" de moordzaak-Christie behandeld. Woensdag was de derde dag. J. R. Chris tie, een magazijnklerk, staat terecht onder beschuldiging van moord op zijn vrouw. Hij wordt verdacht van veel meer moorden, op andere vrouwen, maar volgens een Engels rechtsgebruik is hem in eerste instantie alleen het eerste geval ten laste gelegd. Tijdens politieverhoren heeft hij al zeven moorden bekend, maar op de gebruikelijke eerste vraag van de rechter, of hij schuld bekende of niet, heeft hij geantwoord: niet schuldig. Toen een aspirant-huurder van het trieste, lelijke huis bij Notting Hill, waarin hij gewoond had, tot zijn hevige ontsteltenis achter het behang een lijk verborgen had gevonden en een politie-onderzoek tot meer zulke vondsten leidde, in het huis en in het tuin tje, bleek Christie verdwenen te zijn. Men organiseerde in het gehele land een soort politiejacht, maar hij werd na enige dagen zonder enig jachtvertoon, en zonder dat hij zich ook maar enigszins verzette, in Lon den ingerekend. De man stond ergens bij de Theems suffig voor zich te kijken. Een politieagent meende hem te herkennen en vroeg zijn naam. Hij zei die. Hij ging ge dwee mee. Er werd heel wat ophef over die agent gemaakt, maar een eenvoudiger en rustiger arrestatie was moeilijk denk baar. De suffe man die naar de rivier stond te staren is daarna even suffig, tijdens het vooronderzoek in zijn zaak, voor de Coro ner verschenen en nu staat hij weer suffig, in de verdachtenbank, temidden van de sombere praal van een Engels gerechtshof. De rechter in zijn rode toga, onder zijn im posante witte pruik, troont in den hoge. Tal van andere bepruikte figuren in zwarte toga's beschuldiger en verdedigers en griffier omgeven in de zaal de verdach te, die eveneens op een verhevenheid is ge plaatst. Er zitten twaalf mensen zonder enige bijzondere tooi in een aparte bank; die vormen de jury en zij zijn het, die straks het beslissende woord zullen moe ten spreken. Als zij, gehoord de tenlaste legging, de verhoren van verdachte en ge tuigen, het requisitoir, het pleidooi van de advocaat Curtis Bennett en tenslotte het résumé „the summing-up" dat de rechter van de gehele behandeling der zaak zal geven, tot de slotsom komen dat J. R. Christie schuldig is aan moord met voor bedachten rade op zijn vrouw, zal de rech ter volgens de wet de doodstraf over hem uitspreken. Als de twaalf gezworenen, in dit geval negen mannen en drie vrouwen, tot de slotsom zouden komen dat hij on schuldig was zou hij, althans van deze ten lastelegging, vrijgesproken worden. Maar de mogelijkheid bestaat ook nog dat hij „guilty but insane" schuldig maar krankzinnig zou worden verklaard. In dat geval zou hij in een krankzinnigen gesticht worden opgenomen. De verdediger heeft al doen blijken dat hij „guilty but insane" zal pleiten; volgens Curtis Bennêtt heeft Christie een reeks moorden in vla gen van waanzin gepleegd. De man is een trieste figuur. Zijn proces herinnert aan processen tegen massa-moor denaars, eveneens vrouwen-moordenaars, uit het verleden: Landru te Parijs en Peter Kürten te Düsseldorf. Maar de omstandig heden zijn vooral ten aanzien van Landru, die moordde om geldelijk gewin, heel ver schillend. Christie heeft er zich niet door verrijkt. Hij had met zijn vrouw, volgens getuigen, een langdurig goed huwelijk ge had. Het waren rustige, onopvallende men sen. Hij verrichtte zijn beroepstaak be hoorlijk, volgens verklaring van zijn pa troon. Vroeger was de man jarenlang ziek geweest, blijkbaar ook tengevolge van een gasvergiftiging in oorlogsjaren, waarvan hij nog steeds gevolgen ondervindt. Men kan zich dus voorstellen dat medische rap porten van grote invloed op de uitspraak in deze moordzaak zullen zijn. Er is het gebruikelijke gedrang geweest van het publiek, gebrand op de lugubere en weerzinwekkende détails van zulk een zaak, om haar te kunnen bijwonen. Men noemt dat belustheid op sensatie. Dat lijkt eigenlijk een te milde term; bij velen doet zich ongetwijfeld een morbide, een zieke lijke nieuwsgierigheid gelden. Dat uit de verschrikkelijke ontwrichting die oorlogen teweegbrengen, ook geestelijk en lichame lijk ondermijnde individuen overblijven, die in sommige gevallen tot gruwelijke misdaden komen, is bekend. De oorlog ver nietigt niet alleen direct, zijn verwoesting wreekt zich op een aantal lieden nog jaren lang na de wapenstilstand. Vaak levens lang. Wellicht zal ook dit proces tot de conclusie moeten leiden, dat de wezenlijke schuld aan de gepleegde misdaden in cle oorlog heeft gelegen, die ook deze man tot een misdadiger heeft doen worden. Maar als hij gehangen mocht worden zullen ve len zich opnieuw afvragen in hoeverre iemand, tegen wie zulk een reeks moorden is bewezen, nog als een normaal mens kan beschouwd worden en welke zin het heeft, hem in wrekende gerechtigheid zelf ter dood te brengen. De toekomst zal ten deze wel nieuwe inzichten doen groeien en al gemeen aanvaarden. R. P. Naar wij vernemen is men bij graafwerk voor de aanleg van een nieuw fietspad door het Nationale park „De Kennemerduinen" ter hoogte van het Lange Vlak gestoten op een oude, niet ontplofte bom van ongeveer vijfhonderd kilo, die tijdens de oorlog op het ter plaatse gevestigde afwerpterrein voor de Duitse luchtmacht moet zijn neer gekomen. De mannen van de Mijnenopruimings- dienst zijn inmiddels gewaarschuwd en verwijderen reeds het projectiel. Van de zijde der directi'e van de Kennemerduinen deelde men ons mede, dat deze vondst nie mand behoeft te verontrusten. Het is lang niet zeker of de bom nog schade kan aan richten en voorts liggen eventuele projec tielen (het gaat hier om slechts een enkel achtergebleven exemplaar, want de duinen zijn grondig gezuiverd) zo diep onder het zand, dat normaliter niemand ze meer vindt. AAN HET UITERSTE WESTPUNTJE van het enorme Breedband-complex heeft Koningin Juliana vanmorgen de opening bijgewoond van de nieuwe walserijen, die Nederland wat zijn voorziening met blik en dunne plaat betreft onafhankelijk maken van het buitenland. Achter de muren, die vele honderden meters in gele steen oprijzen uit het duinzand van de voormalige Breesaap gromden de zware walstuigen hun lied terwijl de imposante erehal zich vulde met vele genodigden onder wie het Koninklijk Paar. Ir. A. H. Ingen Housz, president-directeur van de Koninklijke Nederlandse Hoog ovens en Staalfabrieken heeft in diezelfde erehal, de geschiedenis van de Hoogovens „aanschouwelijk" laten zien en horen. Zijn rede werd namelijk opgeluisterd met wisselende reuzen-décors, die achter het spreekgestoelte de fasen in de ontwikkeling der KNHS weergaven: van ruim vijfentwintig jaar geleden toen Holland op zijn bmaist nog maar net ontlook tot de omvang van vandaag, nu er uit 61.000 kubieke meter beton en 6000 ton wapeningsijzer een hallenrij is ontstaan, die de moderne Amerikaanse machines bevat voor het uitwalsen van gloeiende stalen blokken tot ragdunne platen. Deze week is het laatste deel van de nieuwe fabriek, de afdeling, waar het uit- gewalste plaat wordt voorzien van een dunne tinlaag zodat de blik geworden, „aan gaan lopen" en vanmorgen rolden de platen blik onder het keurend oog van vele genodigden vlot uit de blikschaar. Blik was het nog niet helemaal, want erachter staat de ultramoderne vertinningsmachi- nerie, die het staal „doopt" en dan ten slotte doorgeeft aan meisjes de eerste meisjes, die de Hoogovens ooit in het fa bricageproces opnamen die het keuren. De bijna volmaakt versierde en opge maakte erehal, waar een gordijn van vlaggeneen rijk-voorzien buffet aan het oog onttrok en een sierlijk podium de sprekers droeg, is tegen half tien volge stroomd met de honderden genodigden niet alleen hoogwaardigheidsbekleders uit binnen- en buitenland, maar oko afnemers van het product der IJmuidense Hoog ovens'en de Hoogovenharmonie heeft met een mannenkoor er voor gezorgd, dat de wijding van het moment der officiële ope ning onderstreept werd door ons volkslied en andere melodieën. Later heeft men zich in een aangrenzende hal kunnen vergewissen van de vele toe passingsmogelijkheden van stalen plaat en blik: van een complete D-wagon van Beij- nes tot een eenvoudig melkblikje toe, van een DAF-terrein trekker en een uitneem- bare stalen barak tot een emaille pan: dit alles kan Nederland voortaan maken van eigen materiaal en het is te verstaan, dat er vanmorgen meermalen met trots ge waagd is van de vele maanden vol hard werk, die er lagen tussen 28 Juli 1950, toen de eerste Breedband-steen door mi nister J. R. M. van den Brink werd ge legd en deze blijde Donderdagmorgen. Koningin en Prins in Erehal Vijf minuten over tien rolde de eerste van de tweeextra diesels de immense en stijlvol versierde erehal van de Breedband binnen waar de warmte van de zomer boven lange rijen stoelen zinderde en zachte pianomuziek het geroezemoes over speelde. Even later duwde een bedrijfs- locomotief de op een lange wagen gezeten hoogovenharmonië de ruimte binnen en in middels was de open Koninklijke Daimler tussen de juichende schoolkinderen langs Wijkerstraatweg en Wenckebachstraat doorgereden en luttele minuten later, half elf precies, schreden de hoge gasten door het middenpad van de hal: de Koningin gekleed in licht zomertoilet met rose toque en Prins Bernhard in donker costuum. Ir. A. H. Ingen Housz begeleidde met profes- stor Kreukniet de vorstin, dr. P. R. Bentz v. d. Berg liep naast de Prins der Neder landen. Rondgang door de hallen Het Wilhelmus klonk fors op, gezongen door een mannenkoor van de Hoogovens en vervolgens werden de redevoeringen gehouden waarvoor wij naar een binnen- pagina verwijzen. Het Koninklijk Paar heeft na het officiële gedeelte een dappere, want zeer warme wandeling gemaakt door de Breedbandhallen, niet echter voor het koor een staalwerkerslied ten gehore had gebracht. (Elders in deze editie komen wij nader op de betekenis en omvang van het nieuwe project terug.) Tot opvolger van de huidige comman dant van het Nederlandse UNO-detachement in Korea, de luitenant-kolonel C. M. Schii- peroord, is benoemd de kapitein C. Knuls: uit Den Haag. Kapitein Knuist zal in ver band met deze benoeming tijdelijk worden bevorderd tot luitenant-kolonel. Hedenmorgen was Koningin Juliana aanwezig bij de opening van de nieuwe walserij van de N.V. Breedband. Foto: de Koningin wordt naar de hal geleid door ir. A. H. Ingen Housz, president directeur van de Hoogovens. C a r 1 y 1 e Niets bevrijdt een mens zozeer van al zijn boeien, al is het slechts voor ogenblikken, als echte be wondering. (Van onze correspondent in Parijs) Er schijnt nu plotseling toch enig schot in de Franse crisis te komen. Gisteroch tend heeft president Auriol een der leiders van de partii der rechtse onafhankelijken, waartoe ook Reynaud en Pinay behoren, de 64-jarige industrieel Joseph Laniel, bij zich ontboden, en 's avonds een zes uur later liet deze al verkondigen, dat hij de opdracht als formateur met genoegen zou aanvaarden. Het schijnt dat Laniel, die evenals Pinay een jaar geleden voor het grote publiek vrijwel volslagen onbekend is ofschoon hij zijn halve leven in het Palais Bourbon heeft doorgebracht, het minimumprogram- ma der zogenaamde „twintig wijzen" in grote lijnen over zal nemen, zodat hij zon der al te veel voorbereiding morgenoch tend reeds voor de Kamer kan verschij nen. Men noemt algemeen zijn kansen voor zijn investituur gunstig al zal het hem ver moedelijk daarna dan ook niet zo gemak kelijk vallen een regeringsploeg samen te stellen. In deze lange cirsis is namelijk ook het aantal politici dat zich nu met over tuiging „ministrabel" is gaan voelen zien derogen gestegen en de selectie belooft dus een delicate zaak te worden. Maar dat is voor het moment nog een probleem van tweede orde. Het heelt hier aanvankelijk enige ver bazing gebaard, hoewel men zich bij deze crisis over weinig meer zou mogen ver wonderen, dat president Auriol na Pinay nu ook de volgende^en achtste informateur uit het kamp der rechtse onafhankelijken wilde recruteren. De verklaring is vermoe delijk dat de president der republiek van oordeel is dat het eerder de persoon van Pinav is geweest, die wegens zijn enorme populairiteit door zijn geachte collega's nog steeds heel duidelijk gevreesd wordt, dan de drager der conservatieve ideeën, die door de meerderheid en speciaal de Katholieken onaanvaardbaar werd ge acht. Auriol wil vermoedelijk dus nogmaals nagaan of er voor een rechtsgericht pro gramma levensmogelijkheden bestaan, en cmdat het al een dag of wat bekend was dat de heer Laniel die zijn carrière in het vaarwater van Paul Reynaud gemaakt heeft we) ambitie voor het premier schap koesterde, lag de keuze dus voor de hand. Verzetsman Laniel heeft bovendien nog mee, dat hij tijdens de oorlog zeer actief tegen de Duit sers geageerd heeft, hetgeen hem mis schien een wit voetje bij de Gaullisten en de Katholieken kan hebben bezorgd. Daar entegen zouden zijn liberale opvattingen op het gebied van de economie in die krin gen weer weinig vertrouwen inboezemen, terwijl ook het feit dat hij in de buiten landse politiek hoegenaamd geen ervaring heeft, een zwaar nadeel voor hem kan vormen. Want Laniel is als hij het morgen haalt ook voorbestemd Frank rijk en Europa op de Bermuda-conferentie te vertegenwoordigen. Wanneer overwegingen van zuiver po litieke aard deze crisis domineerden, zou men Laniel dan ook heel weinig hoop kun nen geven. Maar omdat hij geen figuur lijkt, die de persoonlijke ambities van zijn mede-gedeputeerden storend in de weg kan staan - al heeft hij zich dan ook offi cieus candidaat voor het Elysée gesteld - meende men gisteravond in hem al de toe komstige premier te mogen begroeten. Het zal in elk geval een premier zijn, die zon der tegenzin het roer in handen neemt. Een vraag, die voorlopig open blijft, is of Laniel nu ook wel de aangewezen man kan blijken, die Frankrijk zal kunnen red den uit de diepe nood, waarin het gedu rende deze lange en ingrijpende crisis is gestort. Alom in den lande zal dit jaar weer ten bate van de culturele arbeid van ons volk door het Prins Bernhard Fonds met behulp van de regionale Anjerfondsen de Anjer dag worden georganiseerd. Voor de Anjer dag van dit jaar zal gecollecteerd worden met speldjes, foto's van het Koninklijk gezin en, hiertoe in staat gesteld door de Nederlandse bloemisterij, op verschillen de plaatsen met levende anjers. In totaal werd in 1952 in 349 gevallen steun verleend aan culturele objecten voor een totaalbedrag uit eigen middelen en met behulp van derden van ruim driekwart millioen gulden. Daardoor is het mogelijk gemaakt, dat verschillende wetenschappe lijke onderzoekingen konden worden ver- Foto van het Koninklijk Gezin door Cas Oorlhuys, vervaardigd voor het Anjerfonds richt, dat verschillende wetenschappelijke en litteraire boeken konden worden uit gegeven, expedities werden gesteund, kun stenaars bij hun start geholpen werden, het ballet werd gesteund, dorps- en gemeente huizen werden ingericht en subsidies ten behoeve van congressen werden gegeven. Zo de geestelijke en culturele vrijheid ons volk nog iets waard is, dan is een bij drage aan het Prins Bernhard Fonds, of aan één der afdelingen, de regionale Anjer fondsen, hoe klein ook, ereplicht. Gironummer 500900. Bank: Nederland- sche Hanaei-Maatschappij N.V., Amster dam. SEOEL (Reuter/A.F.P.) President Syngman Rhee van Zuid-Korea heeft van daag zijn weigering om een wapenstilstand in Korea te aanvaarden, herhaald. Zijn stafchef, generaal Soen Joep Paik, viel hem bij door te verklaren, dat indien Rhee het Zuid-Koreaanse leger bevel zou geven om op te rukken, het hieraan „met kokend bloed" gehoor zou geven. Voor een menigte van 50.000 personen, zette president Rhee op de derde verjaar dag van de oorlog op Korea, de redenen uiteen van zijn bezwaren tegen een wapen stilstand. Naar de Zuid-Koreaanse presi dent verklaarde, zou een millioen man Chinese troepen bij een wapenstilstand in Korea blijven. Bovendien zouden „commu- nistisch-gezinde" Indische troepen achter het front komen. De invloedrijke politieke leider en vice- president van de Zuid-Koreaanse nationale vergadering, Joen Tsji Joeng, die na Rhee het woord nam, oogstte stormachtige bijval toen hij Engeland van „mogelijke sympa thie voor het communisme" beschuldigde en opperde, dat de communistische Chinese krijgsgevangenen aan nationalistisch China zouden worden uitgeleverd. Een voorstel om de Algemene Vergade ring van de U.N.O. bijeen te roepen ter behandeling van het verzet van president Syngman Rhee van Zuid-Korea tegen het sluiten van een bestand, is in ambtelijke kringen te Washington op niet officiële wijze besproken. In officiële kringen in de Verenigde Sta ten' is men op het ogenblik tegen het voor stel. De Amerikanen en vertegenwoordigers van andere leden van de U.N.O. met strijd krachten in Korea zijn overeengekomen, dat de zaken moeten blijven zoals zij zijn zolang het opperbevel van de U.N.O. en de Amerikaanse leiders pogingen doen om tot een vergelijk met Rhee te komen. Waarnemers te New Delhi geloven, dat India bij de regeringen van de V.S. en Peking-China er op aangedrongen heeft al bet mogelijke te doen om spoedig een wa- pestilstand te sluiten, ongeacht de vrij lating van Noord-Koreaanse krijgsgevange nen door Zuid-Korea. India zou ook hebben geopperd, dat de Algemene Vergadering van de U.N.O. spoe dig bijeen wordt geroepen om de toestand in Korea te bespreken, ook al is er nog geen wapenstilstandsovereenkomst ge sloten. De Zuid-Koreaanse politie heeft bij Ton- ganae honderd van de 140 Chinese gevan genen aangehouden, die er in geslaagd waren te ontvluchten uit een krijsgevan- genenkamp. Aldus heeft het U.N.O.-opper bevel te Tokio bekendgemaakt. (AFP). Volgens het onder Ameri kaanse licentie verschijnende blad „Der Abend", is de communistische burgemees ter van Döbernitz (Saksen-Anhalt), Hart- mann, na standrechtelijk vonnis gefusil leerd. Hartmann had de hand geslagen aan een lid van de Volkspolitie, dat op de demonstranten wilde schieten. Behalve berichten over verdere terecht stellingen en veroordelingen wegens het meedoen aan de jongste oproeren in Oost- Duitsland, komen er ook mededelingen binnen over toenemend gebrek aan levens middelen en over zuiveringen onder politie en leden van de communistische partij. Dinsdag zouden wederom heftige demon straties gehouden zijn in Saksen-Anhalt en in de provincie Saksen omdat de staats winkels voor de zevende achtereenvolgen de dag geen rantsoenbonnen konden hono reren. Volgens inwoners van Oost-Berlijn, die in West-Berlijn werken, wordt de uitzon deringstoestand langzamerhand verzacht. De Sovjet-Russische tanks zijn terugge trokken naar het centrum van de sector en bij de sectorgrenzen zijn zij in zijstraten geplaatst. Het verkeer in dé straten begint ■weer normaal te worden. Noch de volks politie, noch de Sovjet-Russische soldaten schijnen veel aandacht te besteden aan het verbod, volgens hetwelk samenscholingen van meer dan drie personen zijn verboden. Het anti-communistische West-Berlijnse inlichtingenbureau heeft Woensdagavond een bericht van bevrijde gevangenen uit Oost-Duitsland aangehaald, volgens welk ruim 59.000 Oost-Duitse stakers op 17 Juni te MerSeburg gevangenisdeuren open ram meiden en kokende teer over Sovjet-sol daten goten. Volgens de gevangenen waren de stakers van de Leuna- en Buna-fabrie- ken gekomen. De stakers werden volgens de verhalen van de gevangenen met vuur van machine- oistolen van Russische soldaten en OoSt- Ouitse politiemannen ontvangen. Sir Winston Churchill heeft in een bood schap aan bondskanselier Adenauer ver klaard, dat de onlusten in Oost-Duitsland de „dringende noodzaak" van hereniging van Duitsland in volle vrijheid hebben ge demonstreerd. De Britse premier antwoordde op een telegram van de West-Duitse kanselier, waarin deze de volledige steun voor Duits- lands eisen tot beëindiging van de staat van beleg in Oost-Duitsland en herstel van de Duitse eenheid had gevraagd. Voor de openbare vergadering van de gemeenteraad van Velsen op Dinsdag, 30 Juni is de volgende agenda opgesteld: vaststelling suppletoire begrotingen; aan koop van de percelen Schulpweg nos. 97 en 98 te Velsen-Noord; aankoop van een per ceel grond met woning te Santpoort; ver lenen van een crediet voor verbouwing van het pand Velserbeek no, 1; aankoop van een strook grond langs de Duin- en Kruidbergerweg te Santpoort; aankoop van het perceel Schulpweg 94 te Velsen- Noord; verkoop van grond met opstallen te IJmuiden: aankoop van grond t.b.v. de aanleg van de Herenduinweg te IJmuiden; aankoop van het perceel Bik- en Arnold- kade 33/Conradstraat 2 te IJmuiden; vaststelling van het uitbreidingsplan in on derdelen voor Santpoort-Zuid; aankoop van een perceel grond met opstal te IJmuiden-Oost; ontslag directeur voor gas en water; regeling geneeskundige verzor ging gemeentepersoneel; vaststelling van de, over het jaar 1953, aan de besturen van de bijzondere scholen te verlenen voor schotten; verzoek van de schoolvereni ging „Uw Koninkrijk Kome" te Velsen- Noord om gelden uit de gemeentekas te mogen ontvangen voor de inrichting van een lokaal van de onder haar bestuur staande school aan de Van Langeveldstraat voor handenarbeid; verzoek van de Ver eniging voor Christelijk Nationaal School onderwijs te Santpoort om gelden uit de •gemeentekas te mogen ontvangen voor een verbouwing en voor de vernieuwing van de vloer in het gymnastieklokaal van de onder haar bestuur staande school aan de Frans Netscherlaan; verzoek van het be stuur van de „Sint Adalbert Stichting" te Velsen om gelden uit de gemeentekas te mogen ontvangen voor de stichting van een nieuw schoolgebouw; verlenen van medewerking voor vervanging van in ge bruik zijnde leerboeken in de oude spel ling; toestaan van een crediet voor de overname van leermiddelen en schoolmeu- bilair van de Stichting verenigde Scholen voor Bijzonder Neutraal Voorbereidend Onderwijs te Velsen; benoeming van leer krachten aan het gymnasium Felisenum. 5XOOocxxdooooooc)Ooooo<xccxxxdooooococcoooocxx»ocooooocoocc WEINIG WIND Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Don derdagavond tot Vrijdagavond, opge maakt om 10 uur: Veranderlijke bewolking met in de nacht en vroege ochtend hier en daar mist. Overwegend zwakke wind uit Noordelijke richtingen. Weinig veran dering in temperatuur. 26 Juni Zon op 4.21 uur, onder 21.04 uur. Maan op 21.04 uur, onder 3.02 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 25 Juni Hoog water: 2.02 en 14.31 uur. Laag water: 9.52 en 22.28 uur. Vrijdag 26 Juni Hoog water: 2.44 en 15.14 uur. Laag water: 10.43 en 23.11 uur. QOOOOOOOOOOOOOOOOQOOCOOOOQOOOOQOCOCOOOQQOQOCOOOOOOQOOOOQI

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 1