Sportdag voor verpleegden psychiatrische inrichtingen De nattigheid bezorgt de boeren rond Beverwijk ernstige problemen Kort en bondig Agenda voor Beverwijk Ons kabouterorkest 9 Machine verving de „Gelderse maaiers" „Ceta Bever" kon niet op tegen „de Nijverheid" Scheepvaart DONDERDAG 25 JUNI 1953 Grote tegenslag ondervinden de Kerine- mer boeren momenteel met de hooibouw; de steeds terugkerende regen veroorzaakt gevaarlijk veel stagnatie bij het binnen halen der oogst. Men zou op het eerste gezicht niet zeg gen, dat Beverwijk nog over veel weiland beschikt. Maar het areaal valt mee: wan neer men de St. Aagtendijk opgaat rijen de grazige weiden zich over de Spoorlijn aan een zover het oog reikt. Grote oppervlak ten liggen gemaaid en de oogst viel niet tégen; maar de afwerking loopt telkens weer vast op het onzekere weer. Want zo dra het gras gesneden is en het is zonne- droog, wordt het geschud met de schud machine. Hier komt de tegenslag: is het dooreengeslagen en winddroog dan regent het prompt weer nat en kan het werk weer van voor af aan beginnen. Heeft men ge luk en is het droog,-dan wordt het hooi met man en macht „aan de hoop" gezet dan is het ergste leed geleden, want de hopen worden al gauw op de auto's geladen en naar de boerderij gebracht. Tegenwoordig zijn er reeds heel wat boeren die het hooi direct op ruiters zetten, dat wil zeggen de hopen hooi worden van dc grond af op palen geplaatst. Komst der Gelderse maaiers Beverwijk was jaren geleden een ware trekpleister voor de Gelderse maaiers. Het waren eenvoudige lieden die met hun vlijmscherpe zeisen en hun over- sterk gestel de hele dag in het hooiland waren en onafgebroken stónden te maaien. Deze maaiers gingen 's morgens om vier uur al aan de slag, met het brood met spek in de stikkezak en ze keerden pas 's avonds om tien uur op de boerderij terug. De boerin had dan een grote pan pap klaar gezet, die snel verorberd werd en men sliep enkele uren in het hooi om voor dag en dauw weer aan de slag te gaan. Was het hooien klaar en de laatste wagen reed van het land, dan tracteerde de boer op een paar stevige borrels, die men in het wei land op de goede oogst dronk. Dit laatste gebruik is nu nog van kracht. BINNENLAND Gedurende het tijdvak van 29 Juni tot 11 Juli wordt de gelegenheid opengesteld om aan de militairen van het Nederlands UNO-detachement in Korea niet-aangete- kende pakjes tot een maximum gewicht van 500 gram per luchtpost te verzenden tegen betaling van het normale internationale tarief (zonder luchtrecht) In het Jan van Galenparkbad te Am sterdam is Woensdagmiddag een achtjarige jongen, nadat hij van een springplank was gesprongen, levenloos uit het water opge haald. Een arts heeft geconstateerd, dat de jongen met een volle maag heeft ge zwommen. In Musselkanaal is de algemene verga dering gehouden van de Ned. Chr. Boeren- en Tuindersbond, die dit jaar vijfendertig jaar bestaat. De bondsvoorzitter, Chr. van den Heuvel uit Leiden, deelde mede dat de De Woensdagavond in de bedrijfsvoet balcompetitie gespeelde wedstrijd tussen Ceta Bever en de Nijverheid is in een ver diende 63 zege voor laatstgenoemde ploeg geëindigd. In het eerste kwartier gaven de elftallen elkaar weinig toe, maar allengs kwam Ceta Bever in de meerderheid, die zij na 25 minuten uitdrukken kon in een doelpunt, dat door de linksbinnen na goed samenspel met de middenvoor werd gefabriceerd. Vijf minuten later werd het door een fout van de Nijverheid-keeper, toen deze de bal voor de voeten van de middenvoor1 van Ceta Bever liet vallen, 20. Al gauw hier na was het 21 toen na een slechte uittrap van de Ceta-Beverkeeper de Nijverheid- spil de bal opving en deze ineens in het doel plaatste. Na de hervatting was het weer de Ceta Bever ploeg die de toon aangaf doch spoe dig wist de Nijverheid het spel te ver plaatsen en het keerpunt in deze wedstrijd kwam toen de Nijverheids-rechtshalf er na goed solospel in slaagde de gelijkmaker tê scoren. Even later was het 23 door de spil van de Nijverheid die met een ver schot de keeper het nakijken gaf. Ceta Bever gaf nu de moed op en de Nijverheid verhoogde met regelmatige tussenpozen de score tot 26. Enkele minuten voor het einde maakte de linksbinnen van Ceta Bever nog een tegenpunt, zodat toen de scheidsrechter voor het laatst floot de Nijverheid met 63 had gewonnen. Vanavond wordt de wedstrijd Beijnes Tekenkamer Hoogovens gespeeld. Nieuws van schaakclub „Weenink" Voor de onderlinge competitie werd de laatste afgebroken partij tussen v. Versse- veld en de Koter voor de beslissing om de bovenste plaats in afd. 3 wederom afgebro ken, terwijl in afd. 4 de uitslag van de par tij LosBekker in het voordeel van Bek- ker werd beslist. K. Steijn kampioen jcugdschaak Doordat de laatste partij van K. Steijn in diens voordeel werd beslist, werd deze kampioen jeugdschaak van Kennemer- land. Hij scoorde in de finale 5 punten uit 5 partijen. De overige uitslagen waren: G. SchoutenJ. Sixma 01, H. Duisen- bergJ. Sixma VèVk, G. SchoutenK. Steyn 01, J. MostertmanD. v. Vuuren afg. Persoonlijk kampioenschap Kennemerland Weenink is begonnen met het tournooi voor het persoonlijk kampioenschap, waar aan ook wordt deelgenomen door de jeug dige K. Steijn. De uitslagen zijn: K. Steijn H. de Vries 10, J. Gordijn—C. Koomen 1/2—1/2, P. Hart—G. de Haas afg., W. Uhl kon niet spelen wegens verhindering van W. Schuurman. Zesde leerkracht aan Hervormde School Het leerlingengetal van de Ireneschool aan de Kruisweg, hoofd de heer Th. Runia, is dermate gestegen dat een zesde leer kracht benoemd zal worden. Ruim 225 leer lingen zullen het komende schooljaar het lager onderwijs aan deze inrichting volgen. Diploma-zwemmen in „Adrichem" Vanavond zullen in zwembad „Adri chem" zevenentwintig candidaten trachten het diploma B voor geoefend zwemmer van de K.N.Z.B. te behalen. De eisen voor dit diploma zijn dit jaar aanmerkelijk verzwaard en luiden thans als volgt: Gekleed: sprong van de eenmeterplank, gevolgd door 75 m. zwemmen, 50 meter schoolslag en 25 meter rugslag. Ongekleed: startduik van eenmeterplank, gevolgd door 100 meter schoolslag en 50 meter rugzwem- men; armen over de borst gekruist. Hierna: te water' gaan van bassinrand, gevolgd door één minuut watertrappen, handen en polsen boven de oppervlakte van het water. VEILINGBERICHT BEVERWIJK Beverwijk, 24 Juni Aardbeien 32 a 72 ct. per doosje, 1.60— 3.45 per slof. Bloemkool 8—20 ct. Bosuien 4—8 ct. Bospeen 13—18 ct. Postelein 18—28 ct. Rabarber 12—29 ct. Radijs 3—4 ct. Sla 21/»—6 ct. Spinazie 1428, Waspeen 2125 ct. Toma ten 65—105 ct. Kroten 8—17 ct. Sperciebonen 1.70. Snijbonen 1.30. Doperwten 48—59 ct. Peulen 4587 ct. Tuinbonen 20—24 ct. Donderdag 25 Juni Bioscopen: geen voorstelling. Vrijdag 26 Juni Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: „Export in blond". Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: „April in Parijs". W.B. Theater, 8 uur: „Tokio Joe" Tweehonderdvijftig verpleegden van vijf psychiatrische inrichtingen hebben Woensdag deelgenomen aan de jaarlijkse dit keer in Santpoort gehouden - sport dag en zij vertegenwoordigden daarmede de circa vijfduizend patiënten uit die vijf inrichtingen: de Provinciale ziekenhuizen te Santpoort, Medemblik en Bakkum, de R.K. inrichting St. Willebrordus-stichting uit Heiloo en de Willem Arntzhoeve uit Den Dolder. Sinds 1946 wordt deze sportdag voor de verpleegden uit de psychiatrische inrich tingen elk jaar gehouden om beurten op de terreinen der vijf inrichtingen. Bij het honderdjarig bestaan van het Provinciaal Ziekenhuis nabij Santpoort in 1949 werd de sportdag er gehouden en nu de achtste sportdag eveneens. De organisatie werd verzorgd door het dagelijks bestuur van de ontspanningsvereniging Viribus Unitis. Vrouwen en mannen in de leeftijd, va riërend van achttien tot zestig jaar, die zich als deelneemsters en deelnemers aan de sportdag daarop reeds lange tijd van te voren verheugden en voor wie de sportdag een ware feestdag is in hun zo droevig be staan. In het leven van de ziekenhuiswe reld van deze psychiatrische inrichtingen is de sportdag dan ook een jaarlijkse tra ditie geworden die men niet graag zou willen missen. Het versterkt eveneens de vriendschapsbanden tussen de deelnemen de verenigingen, Viribus Unitis, Vios en Ova van de Provinciale Ziekenhuizen Van respectievelijk Santpoort, Medemblik en Bakkum, Stabilitas en Excelsior van de in richtingen te Heiloo en te Den Dolder. De deelnemers-patiënten, met autobus sen naar Santpoort gekomen, verzamelden zich des morgens op het terrein van het ziekenhuis en gingen vervolgens in optocht naar het sportterrein Jagtlust, waar na de opmars de vlag werd gehesen en het volks lied werd gespeeld. In het bijzijn van enige geneesheren-directeuren der vertegenwoor digde inrichtingen, leden van de commissie van bestuur van de Provinciale ziekenhui zen waaronder de voorzitter, de heer J. Rustige, lid van Gedeputeerde Staten van Noordholland, wethouder J. C. Aschoff namens het gemeentebestuur van Velsen en dokter W. B. Smit van de Haarlemse G. G.D., heeft de eerste geneesheer-direc teur van het Provinciaal Ziekenhuis nabij Santpoort, dokter W. Ploegsma, de deel nemers toegesproken en hun een goede dag en een geslaagde sportdag toegewenst. Dat deze wens in vervulling is gegaan, daarvan kon aan het einde van de middag de economisch-directeur der Provinciale Ziekenhuizen, de heer R. Verbeek, in zijn slotwoord getuigen. De patiënten hebben eikaars krachten vorige wéék toestemming is ontvangen voor de bouw van landbouwscholen te Amster dam-Noord, Velp, Meppel en Bergentheim. Hij vond dat het dringend tijd wordt, dat een landbouwpolitiek wordt gevoerd over een groter aantal jaren, een algemene politiek met een algemeen aanvaardbaar prijspeil. De Alg. Nederlandse Slagershond heeft te Leeuwarden zijn jaarvergadering gehou den. De aftredende hoofdbestuursleden wer den herkozen. Besloten is, de volgende alge mene vergadering in Leiden te houden. Minister-president dr. W. Drees zal op 17 Juli de feestelijkheden ter gelegenheid van het 125-jarige bestaan der Koninklijke Militaire Academie openen. De feestrede zal uitgesproken worden door prof. dr. W. Asselbergs, hoogleraar aan de R.K. univer siteit te Nijmegen. Op 22 Juli zullen Koningin en Prins een bezoek brengen aan de KMA. Gistermiddag heeft Koningin Juliana ten paleize Soestdijk een deputatie van bestuurs leden van de internationale zuivelbond en van het bestuur van het 13e internationale zuivelcongres ontvangen. Bij Koninklijk Besluit is toegekend de eremédaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau, in brons aan P. Keuter, te Velsen, kraanmachinist bij Van Gelder Zo nen N.V., Koninklijke papierfabrieken te Amsterdam. BESOMMINGEN VAN HEDENMORGEN Trawlers: een trawler f 11.300. Loggers: KW104 f 3840, KW85 f 4480, IJM208 f 3.320. Kotters: WR29 f 430, IJM229 f 1150, IJM 227 f 630. en kunnen gemeten Op de nummers hoog- en vèrspringen, hardlopen (individueel en in estafette) en in een demonstratie van een kwartier, toen zwaard- en vrije oefe ningen werden getoond en volksdansjes werden gehouden. Op het nummer 80 meter hardlopen dames was de snelste tijd 11.sec., Sant poort; bij de heren was dit over honderd meter 12.6 (Bakkum). De beste hoog springers kwamen uit Heiloo, nummers een en twee sprongen 1.60 en 1.55 m. Bij de dames 1. 35 en 1.30 m. voor respectievelijk Utrecht en Santpoort. De prestaties vèr springen bleven zeker beneden de ver wachting. Bij de dames was Santpoort de winnaar van de eerste en tweede prijs (4.08 m. en 4.01 m.), maar de heren kwamen niet verder dan 4.75 m. (Utrecht). De uitslag van de beide estafette-num mers was: "4 x 100 meter heren met keer punt: 1. Heiloo 54.8; 2. Santpoort 56.6; 3. Bakkum 57.1. De 4 x 80 meter estafette dames werd gewonnen door Santpoort in 50.2. Tweede werd Bakkum (54.4) met 0.1 seconde voorsprong op nummer drie Utrecht (54.5.). De prijzen bestonden uit persoonlijke médailles. „Jullie hebt het maar heerlijk," zei mevrouw Muis en ze keek jaloers om hoog naar de beukeboom, waarin de familie Mus zat te kwetteren. „Dat dacht u maar," schetterde me vrouw Mus terug, „verbeeld u zich maar niet, dat u harder werkt dan wij hoor!" „Nee," piepte mevrouw Muis weer, „zó bedoel ik het niet. Ik wou alleen maar zeggen, dat ik u zo benijd om uw vleugels. Wat moet het fijn zijn om hoog boven de wereld te zweven en al les te kunnen zien. Wij muizen zien niets anders dan de grond, waarop we naar eten lopen te snuffelen." „Ja, ja," zei mevrouw Mus, terwijl ze trots met haar vleugels sloeg, „daar is nou eenmaal niets aan te doen. Er zijn dieren met staarten en dieren met vleugels en daar kan geen muis of mus wat aan veranderen." Mevrouw Muis knikte bedroefd met haar kop. „Het is niet voor mezelf dat ik de wereld zo graag eens zien wil," zei ze, „maar meer nog voor mijn man en kinderen, ziet u. Morgen zijn mijn man en ik een jaar getrouwd en als verras sing had ik hem zo graag een uitstapje boven de grond laten maken: Maar dat zal wel niet gaan." Toen mevrouw Mus zag hoe treurig die kleine muizenmoeder was, deed ze helemaal niet trots meer. Ze wipte een beetje opzij tot ze vlak naast haar man zat en begon druk te fluisteren. Eerst schudde dat mannetje een paar maal Mevrouw Muis rende de gang van haar holletje onder de boom in en piepte wat ze kon: „Vader, vader, kom toch eens kijken. Jongens, jongens, kom dan toch!" De veldmuizenkinderen eh hun vader stoven naar buiten om te zien wat moe der zo opgewonden maakte. Maar toen ze de mussen met het mandje tussen hen in zagen staan, stonden ze stom verbaasd en sloegen ze hun pootjes in elkaar. „Stap maar in," zei vader Mus vrien delijk en hij hielp moeder Muis het eerst in de mand. Toen de kleine muisjes en het laatst vader, die werk had om zijn lange staart binnenboord te krijgen. „Klaar?" riepen de mussen en daar ging het omhoog. De muisjes gilden van pret, want dit was het mooiste, dat ze ooit hadden meegemaakt. Toen ze een eindje omhooggevlogen waren, keken ze, met hun kopjes over de rand van het nestje, naar beneden. „Ach, wat is de wereld mooi," zucht ten ze. Bloemen en bomen, het beekje, de velden met tarwe, alles leek heel anders dan ze het altijd hadden gezien. Wat genoten die muisjes! Toen ze zo een uurtje gevlogen had den en in een hele vreemde streek kwa men, een bos met hoge bomen, werden de mussen moe.Ze vlogen naar de grond en zetten hun mand vol muisjes op de grond neer. „We zouden graag wat rusten en als het kan wat eten," zeiden ze. Nou, dat vonden de muizen natuurlijk best, al- Aagtekerk, 23 v. Bremen naar Rotterdam. Albireo, 23 v. Baihia n. Rio de Janeiro. Aletta, 23 v. Bangkok n. Pladju. AHoth, 23 te Montevideo. Alnati, 23 220 m. NO. Madeira. Amstelland, pass. 23 Fernando Noronha n. St. Vincent. Andijk, 23 v. Brownsville te Houston. Annekerk, pass. 23 Ouessant n. Kaapstad. Almkerk, 23 v. Rotterdam te Sydney. Alblasserdijk, pass. 24 Vlissingen n. Lissabon. Aldabi, 25 Antwerpen verwacht. Alphacca, 23 te Victoria. Aardijk, 24 v. Galveston te Tampa. Aldegonda, 21 v. Pladju te Bangkok. Amsteivaart, 23 v. Rotterdam n. St. Laurens. Arnedijk, 23 v. New York n. Philadelphia. Abbedijk, 23 140 m. Z. Kp. Race. Alcyone, 23 150 m. W ZW. St. Paulsrock. Amerskerk, pass. 23 Str. Jubal n. Ad-en. Amsteldiep, 23 360 m. W. ten N. Diego Garcia. Appingedijk,, 23 770 m. W.ZW. Flores. Arkeldijk, 23 450 m. O.ZO. Kp. Race. Armilla, 23 180 m. Z. Kp'. Padaran. Axeldijk, 24 v. Hamburg te Bremen. Abbekerk, 25 te Cadiz. Alchiba, 24 v. Antwerpen. Amsteltoren, 24 v. Marseille n. Genua. Bali, 24 te Singapore. Boskoop. 23 710 m. ZW. Flores. Breda, 24 te Madeira. Bennekom, 23 v. San Antonio n. Bahia. Bintanig, 25 te Tutticorin. Blommersdijk, 24 v. Antwerpen. Caltex Leiden, 23 v. Sidon n. Rotterdam. Corilla, 24 v. Port ok.ha te Men a el Ahmadi. Cottica, 23 1260 m. NO. Barbados. Caltex Utrecht, 23 v. Rotterdam n. Sidon. Caltex Nederland, 23 100 m. N. Finisterre. Caltex Pernis, 23 200 m. W. Kreta. Ceronia, 23 460 m. ZO. St. Helena. C'ha.ma, 23 150 m. NW. Djeddah. Cleodora. 23 v. Ardrossan n. Stanlow. Caltex Delft, 24 v. Rotterdam te Sidon. Castor (KNSM), 24 v. Antwerpen te Amsterdam Delft, 24 te Talara. Diemerdijk, 23 260 m. W.ZW. Ouessant. Delfland, pass. 24 Teneriffe. Enggano, pass. 24 Gibraltar n. Marseille. Eendracht, pass. 24 Ouessant 26 Rotterdam verwacht. Edam, 23 190 m. W. Scilly's. Esso Amsterdam, 24 v. Arulba te Rotterdam. Friesland (KRL), pass. 24 vroeg Finisterre n. Algiers. Friesland (SSM), 23 70 m. ZW. Ouessant. Gaasterkerk, 23 v. Yokohama n. Manilla. Garóet, 23 v. Semarang n. Tj. Priok. Gaasterland, 24 v. Rio de Janeiro te Ilheos. Gadiila, 17 te Singapore. Graveland, 23 v. Porto Alegre n. Rio Grande do Sul. Hector, 23 v. Lattakia te Stratonl. Hilversum, pass. 23 Aden. Hathor, 24 v. Beyrouth te Istanboel. Heemskerk, pass. 24 Evenaar n. Aden. Helder, 24 te Belize. Heelsum. 23 310 m. W. ten Z, Finisterre. Hoogkerk, 23 v. Bremen n. Antwerpen. Hermes, 22 v. Ciefuegos n. Amsterdam. Indrapoera, 24 te Penang. Java, 23 v. Singapore n. Ti. Pandan. Japara (KRL), 23 nog te Damman. Kota Baros, 24 te Aden. Kot-a Gede, 24 te Bel-awan. Kedoe. 23 v. Soerabaja tl. Semarang. Kertosono, pass. 24 Ras al Hadd. Leopoldskerk, 23 v. Rastanura n. Mena el Ahmadi Lindekerk. 23 v. Koewait te Abadan. Lutterkerk, 23 te Bahrein. Lucita. 23 v. Avon-mouth n. Swansea. Leuve'kerk. pass. 24 Finisterre. Luna, 23 te Valencia. Maas, 23 Istaohoel te Izmir. Maasdam, 23 420 m. W. Scilly's. Merwede, 24 v. Amsterdam te Antwerpen. Muiderkerk, pass. 23 Socotra n. Cochin. "con was er voor de mussen niet veel te 'Tien in het bos. Ze wisten er de weg niet en waren te cc om eten te zoeken. Maar vader 'iuis had een idée. „Rusten jullie maar," ei hjj, „ik haal wat te eten." Hij schoot cg tussen de takken en keek omhoog laar de dennen. Daar zag hij wat hij echt: een eekhoornnest. „Psst," piepte j, „psst." Vader eekhoorn keek over le rand. „Hé," zei hij, „is dat niet mijn neef „Ja, oom, ik ben het," riep vader iuis. De oude eekhoorn roetsjte omlaag t schudde pootje met zijn neef. Die srtelde hem over het uitstapje, dat ze naakten en over de mussen die zo vriendelijk waren, maar nu honger hadden. „Wacht maar even," zei de eekhoorn en weg was hij alweer. Even later kwam hij terug, zijn pootjes en wangzakken vol zaadjes, graankorreltjes en bessen. Vader Muis liep voor hem uit naar het plekje, waar de muizen en mussen sa men uitrusten. Daar keken ze van op, dat kun je be grijpen van die heerlijke voorraad die de oom van de muizen meebracht. Ze smulden en snoepten tot ze genoeg had den en waren helemaal uitgerust. Ze maakten een dansje om de oude eek hoorn en zijn vrouwtje dat ook was komen kijken en zongen liedjes voor het bruidspaar Muis. Pas toen de zon onderging stapten de muizen weer in hun vliegtuig. Nage- zwaaid door de eekhoorn en zijn vrouw tje vlogen ze terug naar huis. Nou, je kunt je voorstellen dat dit een dagje was dat de muizenfamilie nooit meer zal vergeten en dat ze hun hele leven lang de mussen dankbaar zullen blijven, ook al worden ze honderd jaar. Kabouter Dikzak slaat op de grote trom. Hij doet dat met veel plezier. Of Kabouter Schriel met evenveel plezier de trommel draagt, weet ik niet. Maar ik weet wel dat het tweetal, als je de beide muzikanten goed uitzaagt, weer een mooie aanwinst vormt voor ons or kest. Vlieger, vlieger, rode vlieger, voor wie ga je op de vlucht? Verder, verder, altijd verder, boven in de blauwe lucht. Hoger ga je dan de vogels, hoger dan een vliegmachien, hoger dan de hoogste wolken tot geen mens je meer kan zien. 'k V/ou dat iemand mij eens even op kon laten aan een touw, om daar boven wat te kijken en te schommelen dicht naast jou. Maar ik heb helaas geen vleugels en geen jas van rood papier, waar je in omhoog kimt vliegen. Ach, daarom blijf ik maar hier. MIES BOUHUYS. met zijn kopje, alsof hij zeggen wou: „Ben je mal, wat haal je je nu weer in je domme mussenhoofd." Maar éven later luisterde hij toch echt én zijn oog jes begonnen te schitteren. De twéé mussen zeilden omlaag naar de grond, waar mevrouw Muis nog altijd zat na te denken over haar uitstapje. „Wacht u even op ons, wij zijn dade lijk terug," riepen de twee mussen tege lijk, „we hebben een plan." Mevrouw Muis keek verbaasd op, maar voor ze iets zeggen kon, warén de twee al weer verdwenen. Nieuwsgierig wachtte ze wat er gebeuren zou. Het duurde een hele poos en ze dacht net, dat ze de mussen nooit meer terug zou zien, toen ze in de verte gekwetter hoorde. Ze keek omhoog. En wat zag ze? Een klein eindje van elkaar af vlogen vader en moeder Mus, tussen hen in hing een soort mandje dat gevlochten was van takjes, riet, blaadjes en gras. Een soort vogelnestje dus, dat aan één groter takje was vastgebonden. En dat takje hielden de mussen allebei aan een kant met hun snaveltjes vast. Bij mevrouw Muis streken ze neer. „Wat dacht u hiervan?" vroegen ze te gelijk. Mevrouw Muis durfde haar ogen niet te geloven. Ze keek de mussen met glinsterende kraaloogjes aan en stotter de: „Bedoelt u dat wij hierin mogen zit ten?" „Jazeker," tsjilpten de mussen. „Ja zeker, dat bedoelen we." Macuba, pass. 24 Townsville. Mataram, 26 22 u. Genua verwacht. Maashaven, pass. 23 Kp. Race. Mirza, pass. 23 pass. 23 Kp. Elba. Myonia, 23 v. Saloniki n. Piraeus. Mitra, 24 v. Yarrow te Rotterdam. Nestor, 24 v. Antwerpen n. Rotterdam. Nestor, 23 v. Amsterdam te Antwerpen. Nieuw Amsterdam, 24 v. Le Havre n. South ampton. Oranjefontein, 23 590 m. O. St. Helena. Oranjestad, 23 420 m. Z.ZW. Flores. Ovula, 6 Juli v. Baiikpapan te Belra vérw Om&la, 24 v. Volos te Piraeus. Overijse], 23 420 m. NO Kp Race Ovula, 23 420 m WNW Cocos eil Ondiina, 24 v. Singapore n. Calcutta. Prins Willem III, pass. 23 ZW. punt Ierland. Prins Willem V, nacht 24-25 Quebec verw. Polyphemus, 23 v. Djeddah. Prins Alexander, 24 te Quebec. Parkhaven, 23 460 m N ten O St. Paulsrock. Prins Willem IV, 24 v. Rotterdam n. Le Havre. Radja, 24 te Colombo. Riouw, 23 v. Abadan op rede Koewait. Rijndam, 23 260 m. O.NO. Kp. Race. Rijn kerk, 23 te Antwerpen. Rijnland, 23 v. Amsterdam n. Hamburg. Rempang, pass. 23 Daedalus Rif. Rita, 23 210 m. NW. Kp. Cambodia. Salawati, 23 v. Abidjan n. Monrovia. Stad Dordrecht, 24 v. Rotterdam te Setubal. Sumatra, 23 te Aden. Sloterdijk, 22 te Havana. Stad Maastricht, 25 v. Rotterdam te Lulea verw. Soestdijk, 23 Havana n. Le Havre. Stad Alkmaar, 24 v. Rotterdam te New Orleans Stad Breda, pass. 24 Kp. Race. Straat Malakka, 22 v. Penang n. Belawan. Salland. 23 100 m. ZW. Finisterre. Seherpendreeht. 23 240 m. N.NO. Fort Aleza. Schie. 23 te Patras. Sch-iedijk, past. 23 Jebel Teir n. Suez. Sirrah, 23 460 m. W. Bombay. Stad Amsterdam, 23 620 m. ZO. Kp. Farewell. Stad Arnhem, 23 260 m. NW. Kp. Clear. Stad Rotterdam, 23 180 m. W. Narvik. Stanvac Benekat. 23 v. Belawan 11. Sungeigerong Sunetta, 26 v. Miri te Baiikpapan verw. Straat Makassar, 23 60Ó m. ZW. Diego Garcia. Saidja, 25 te Singapore. Sibajak, 25 te Soerabaja. Tabian. pass. 23 Aden n. Djeddah. Tara, 23 v. Victoria te Ilheos. Taria. 23 te Miri. Teiresias, 24 v. Bintang te Makassar. Thalatta, 23 v. Rotterdam te Singapore. Themisto, 23 v. Quebec n. Nederland. Tamo, 23 440 m. Z. ten W. St. Vincent. Tankhaven III, 24 te Belawan. Tiberius, 24 v. Port of Spain te Paramaribo. Tjibodas, 24 v. Hongkong te Osaka. Tiikampek, 23 230 m. ZO. Zanzibar. Tjitjaleng'ka, pass. 23 ten Oosten Hainan. Tomori, 23 rede Menado. Tóng.kol, 25 v. Ondraigiri te Singapore verw. Veen.rtam. 23 330 rn. O.ZO. Kp. Race. Van Riemsdijk, 23 te Belawan. Van Linschoten. pass. 24 Kp. Palmas n. Abidjan Willem Ruys. 24 v. Rotterdam n. T.1. Priók. Waal, pass. 23 Brunsbüttel n. Hamburg. Waiwerang, 23 v. Tj. Priok n. Soerabaja. Waterland, 23 v. Buenos Aires n. Amsterdam. Waterman, 24 440 m. NW. Flores. Wonosari, 24 rede Singapore. Use!. 24 v. Paieimn te Napels. Zuiderkruis os.-:-. 23 Start Point. Zeeland (SSM) 24 v. Newcastle n. Rotterdam. Zonnewljk, 23 240 m. W. Scilly's. Zijpenberg. 23 725 m. O. Gibraltar. Zeeland (SSM), 25 v. Newcastle te Rotterdam. KLEINE VAART Arnoudspolder, verm. 24 v. Antwêrpên ft. Rot terdam. Annie, 23 v. Oscarshamn n. Karlskrona. Astra, pass. 23 Vlissinigen. Alida, 22 v. Delfzijl n. Landskröna. Algarve, 24 v. Amsterdam n. Antwerpen. Betty Anne, 25 v. Amsterdam te Avonrnouth vei wacht. Bill, 25 v. Swansea te Rotterdam verw. Birmingham, 23 v. Harlingen n. Goole. Bornrif, pass. 23 Dover. Bellatrix, 22 v. Londen te Kingslynn. Caland, 23 v. Calais te Gent. Claes Compaen. 23 v. La Róehelle te Requejada. Condor, pass. 24 vlissingen. Cornelia b II, 24 v. Swansea te Rotterdam verw. Cornelis Houtman, 23 v. Mesane n. Cardiff. Depa, 24 v. Rotterdam te Antwerpen. Deo Duce, 23 v. Rouaan n. Malmö. Depa, pass. 24 Vlissingen. Delta, 22 v. Bremen te Londen. Da je Bohmer, pass. 24 Westhinder. Deneb 24 v. Dublin te Londen verw. Benii, 24 v. Port Talbot n. ElleSmereport. Doklaan, 24 60 m. NO. Casquets. DuIVêland, 24 v. d. Tyne n. Amsterdam. Elis-a, 23 v. Safi n. Mazagan. Escaut, 23 v. Hamburg n. Rotterdam. Ferocia, 24 v. Gefle te Raumo. Follonica, 24 v. Amsterdam n. Antwerpen. Fen, 24 v. Antwerpen te Vlissinigen. Fivel pass. 23 Vlissingen. Gerd, 22 v. Shoreham te Southampton. Gerry, 23 v. Liverpool n. Cardiff. Glashaven, verm. 24 v. Antwerpen n. Rotterdam. Hartel, verm. 24 v. Bordeaux n. Aalborg. Hebe Nobel, pass. 24 Vlissingen. Henrica b, verm. 24 v. Stockholm n. Morlalx. Hondsrug, 24 v. Skarrengate te Amsterdam Hoflaan, 23 v. Mantyluoto n. Garston. Harold, 24 v. Gdynia te Kiel. Haskerland, 23 v. Goole n. Harlingen. Hast I, verm. 24 v. Sunderland n. Quimper. Hast III, 22 v. Gefle n. Parijs. Hast IV, 21 v. Rouaan te Hull. Ibis, 22 v. Halmstad te Londen. Ida Jacotoa, pass. 22 Gibraltar. Import, verm. 23 v. Oporto n. Antwerpen Ida Pieter, 23 v. Civita Vecchia n. Alicante. Ingeborg, 26 v. Cuxhaven op de Vestman eilan den verwacht. Import, 23 v. Oporto n. Antwerpen. Julia, 24 v, Zaandam n. Rotterdam. Josef Swenden, 22 v. Goole te Randers. Jozo, pass. 23 Vlissingen. Josien, pass. 24 Terschelling. Kenitra, 23 v. Fedalah te Nantes. Kortenaer, 23 v. Abo n. Tunadal. Larix, 23 te Norrkoping v. Vasteras. Leny, pass. 23 Vlissingen. Leuvehaven, 23 v. Antw. te Lysekkil. Koningin Juliana, 23 v. Gent te Cherbourg. Lydia, verm. 24 v. Hull n. Amble. Marcella, 24 v. Casablanca n. Ellesmereport. Megrez, 23 v. Safi n. Casablanca. Menkar, 23 v. Marseille te Casablanca. Meres. 23 v. Casablanca n. Bordeaux. Merwehaven, verm. 25 v. Duinkerken n. R'dam Mirach, 23 v. Bordeaux n. Lissabon. Mies, 23 v. Sunderland n. Cuxhaven. Maasym, 23 v. Rotterdam te Dublin. Merak, 25 v. Alexandrië te Sibenik verw. Michel Swenden, 23 v. Methil n. Kopenhagen. Mado, 27 v. Londen te Rotterdam verwacht. Markab, 24 v. d. Tyne te Amsterdam verw. May Mere, 24 v. Portsmouth n. Swansea. May star, 25 v. Swansea te Rotterdam verw. Mudo, 24 70 m. W. Texel. Mypuck, 24 v. Par te Rouaan verwacht. Myson, 24 v. Malmö te Stockholm verw. Noorderhaven. 24 v. Hamburg te Merikarvia. Nettie, pass. 23 Vlissingen. Noordstad, pass. 24 Vlissingen. Nijentourgih, 23 v. Rotterdam te Stockholm. Nato, 22 v. Casablanca te Liverpool. Nooreland, 23 v. Methil n. Kopenhagen. Nieuwehaven, 23 te Kopenhagen. Nieuwland, 21 te Grangemouth. Nottingham, 24 v. d. Tyne n. Amsterdam. Olwe, pass. 23 Vlissingen. Oleum. 23 v. Lond'en te Middles-boro. Omlandia, pass. 22 Gibraltar. Olivier van Noort, 23 t.h.v. Narvik. Pavo, 23 te Koping v. Vasteras. President Roosevelt, 23 v. Ryeka n. Belfast. Peter Swenden, 23 v. Methil te Kopenhagen. Pal ma, 24 v. Vlaard'ingen n. Drogheda. Péter, pass. 24 Brunsbiittêl. Poortvliet, pass. 24 Texel. Prior, 24 v. Jersey te Teignmouth. Regina, 22 v. Amsterdam te Stockton. Remmert, 23 v. Amsterdam te Rotterdam. Rocket, verm. 22 v. Londen n. Hartlepool. Rubion, 22 v. Delfzijl n. Kopenhagen. Strijpe, 26 v. Huelva te Berwick on Tweed verw. Servus, 23 v. Rafso te Londen. Sian, 22 v. Odense te Karlstad. Sumatra, pass. 23 Vlissingen. Sirius, verm. 24 v. Gravelines n. Londen. Spurt, pass. 24 Hoitenau. Tilly, 23 te Rundvik. T'heano, 24 v. Dublin te Belfast. Taormina, 23 v. Borga n. South End. Twin, pass. 24 Vlissingen. Teun, 23 v. Methil te Kopenhagen. Timor, pass. 24 East Goodwin. Ton. 23 v. Leixoes te Guernsey. Urmajo, 23 v. Nantes n. Villvoorde. Vrouwepolder, verm. 24 v. Lissabon n. Oporto Vitesse, pass. 23 Vlissingen. Vivo, pass. 24 Vlissingen. Vecht, 23 v. Maassluis te Boston. Veenenburgh, pass. 24 Humber. Westlaan, 24 v. Hamburg n. Rotterdam. Westerschelde. 24 v. Aberdeen te Sunderland. Walenburgh, 23 v. Aberdeen te Middlesboro. Wickenburgh, pass. 23 v. Rouaan n. Londen. Wea, 22 v. Aem te Goole. Wegro, 22 v. Kalmar te Huil. Westerschelde, 22 v. Aberdeen n. Sunderland, westlaan, verm. 23 v. Hamburg n. Rotterdam. Westkust, 23 V. Walkom n. Huil. westpolder, pass. 24 East Goodwin. Zwerver, 22 v. Torbaai. SLEEPVAART Etoro, 23 v. Portland n. Zierikzee met caisson. Noordlholland, 23 v. Vlaardïngen te Rosslare. Noordzee, met zuiger pass. 23 Beachy Head. Oceaan, 23 v. Portland n. Zierikzee met caisson Poolzee, met zuiger en sleepb. 23 v. Dakar. Rode Zee, met bok en sleepb. 24 te Dakari Tholen, 20 te Malta.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 3