Gisteren is de bouw begonnen van een Velsense „nevengasfabriek" -VARIA Havenberichten IJmuider Courant Zaterdagmiddag groot volleyball- tournooi op „Watervliet" SPORT COLBERTS Kamgaren Pantalons Agenda voor Velsen Om de Hoogovens aan te vullen Santpoort krijgt weer druk op het water Aanvraagformulier Castricum Uitgeester bejaarden zagen afsluitdijk 7 Benoeming van leerkrach ten aan het gymnasium Velsens bejaarden gaan uit Siska van E. de Bie Sr. won mevr. v. Rooijen-Romijn- beker Balk viel op arbeider Chauffeur haalde „grapje" uit op Stationsplein Welpenafdeling bij „Stormvogels" Acht heren- en acht damesteams in de strijd Ter aardebestelling T. Heida Burgerlijke stand Velsen In Augustus weer een Wijkertoren-tournooi ""A 27.50=57.50 19.75=49.75 Gerard van Praag Aardbeienstroom wast Grote aanvoer op groenten- veiling Vitesse-gym gaat 30-jarig bestaan vieren Gelden uitgeput, volgend uitstapje onzeker DONDERDAG 25 JUNI 1953 Naarmate de bevolking in Velsen toe neemt moeten ook de openbare nutsbedrij ven worden uitgebreid. Dit geldt in de eer ste plaats voor het bedrijf van de gas- en watervoorziening. Het waterverbruik in Santpoort is bij voorbeeld zo hoog gestegen, dat bij droogte de druk niet voldoende meer is en daarom is de bouw van een zogenaamd opjaagsta- tion noodzakelijk geworden. Dezer dagen wordt aan de Hagelinger- weg ter hoogte van de Biezenweg begon nen met het bouwen van een huisje van vier bij drie bij drie m. Hierin wordt een pomp geplaatst, die een capaciteit heeft van 80 m3 per uur, bij 20 meter opvoer- hoogte, aangedreven door een motor van 10 p.k. In het gebouwtje aan de Willem de Zwij gerlaan wordt een drukschakelaar aange bracht, die, zodra de druk in het gedeelte rond de Hagelingerweg te laag wordt, automatisch de pomp in werking stelt. De druk in Santpoort-dorp wordt daardoor verhoogd, omdat dit apparaat reageert op de druk die in het hoofdbuizennet aan de Willem de Zwijgerlaan heerst. Om bij de watervoorziening te blijven: zodra B. en W. en Gedeputeerde Staten de uitbreiding van de prise d'eau in Drie huis met een tiental pompen hebben goed gekeurd, wordt onmiddellijk begonnen met het aanleggen van vijf onderwaterpompen, in putten die komen tot een diepte van 40 a 50 meter. In 1954 hoopt men gereed te komen met de andere vijf pompputten en in de loop van de tijd zullen er in het ge heel een twintigtal van deze pompen wor den bijgemaakt. Door middel van electri- sche afstandbediening worden deze pompen van het filtergebouw aan de Wijk aan Zeeërweg uit bediend. Filtergebouw-uitbreiding Wat het filtergebouw betreft, hierin zal de pompinstallatië, die dient om water uit het laagreservoir in de watertoren naar het hoogreservoir te brengen, moeten worden uitgebreid met een aantal pompen, elk met een capaciteit van 150 m3 per uur met een opvoerhoogte van 48 m3. En deze appara ten worden aangedreven door motoren elk van 40 p.k. Dit heeft ook een ingrijpende verandering van de electrische installatie in dit gebouw ten gevolge, zodat alle pom pen gelijktijdig met stroom van het P.E.N. zullen kunnen werken. Watertoren wordt opgeknapt Ook de buitenkant van de watertoren moet nodig worden opgeknapt en daarom worden er over een maand de nodige stel lages rondom opgetrokken en wordt de toren van een nieuwe pleisterlaag voor zien, een werk dat op 90.000 wordt ge raamd. Productie van propaangas Dinsdag is op het terrein van het gas bedrijf aan de Schoutenstraat de bouw be gonnen van een propaanluchtinstallatie, die dient om zelf gas te produceren, zodat tij dens de spitsuren in de wintermaanden de hoeveelheid gas, die van de hoogovens be trokken wordt, kan worden aangevuld, vooral in de „piekuren". Er worden twee tanks gebouwd, eik met een waterinhoud van 50 m3. Iedere tank kan 24.000 k.g. pro paan bevatten, waaruit 60.000 m3 gas van 4200 caloriën bovenwaarde geproduceerd kan worden. Een verdamper en de benodig de meetflenzen worden erbij aangebracht. In het toestellengebouw van het bedrijf moeten de regulateurs worden vergroot. Deze staan nu op een capaciteit van 1500 kubieke meter per uur en dit vermogen zal worden verdubbeld. Nieuwe werkplaats aan de Schoutenstraat Op het resterende gedeelte dat begrensd wordt door de Schoutenstraat, gaat men beginnen met het bouwen van een nieuwe wérkplaats van 52 bij 14 meter. In dit ge bouw worden opgenomen kamers voor de technisch-ambtenaar en een tekenkamer. De verwarming van het gebouw geschiedt door middel van genoemd propaangas. In de Zuid-Oostkant van het gebouw komt de tekenkamer daarnaast zijn kan- Woensdag 24 Juni kwamen de haven van IJmuiden binnen: Vrijburgh van Rotterdam. Jonex I van Sunderland. Adara van Hernö- sant. Castor van Antwerpen. Dieter Waltraut van Hamburg. Job van Syete. Markap van Newcastle. Jarmia van Kotha. Hondsrug van Skerehage. Karl van Worby. Wolanda Van Southampton. Westerdok van Londen. Rema van Umea. Draco van Hamburg. Vertrokken zijn: Phoenix naar Woolwich. Karen naar Malmö. Geert naar Three Rivers. Argentine naar Hamburg. Ranella naar Rot terdam. Hampshire Coast naar M'bro. Wota naar Antwerpen. Keyleburn naar Hamburg. Follonica naar Antwerpen. Flevo naar Ant werpen. Marne naar Rotterdam. Karimata naar Antwerpen. Julia naar Rotterdam. Al- garve naar Antwerpen. Rigel naar Rotter dam. Tyro naar Dublin. Vrijburgh naar Casa blanca. Jonex I naar Hamburg. Asian naar Baltomore. Amor naar Rotterdam. Argos naar Bernis. Amstelstroom naar Leith. toorruimten geprojecteerd, een opslag plaats voor gasmeters, plaats van onder zoek van de meters, een demontagelokaal voor watermeters en een spoelruimte. Aan het eind van de gang is de alge mene werkplaats, die de gehele breedte van het gebouw beslaat. De Westzijde wordt ingenomen door een reparatielokaal voor watermeters, een op zichterskantoor, een werkplaats voor fit ters, een schaftlokaal met een aanbelenden- de was- en kleedinrichting en verder ver scheidene kantoorruimten. Een ontwerp voor een geheel nieuw kan toorgebouw is in de maak. Het ligt in de bedoeling hef nu bestaande kantoorgebouw na voltooiing van het nieuwe eventueel in te richten als toonkamer. Het stemt tot voldoening dat reeds nu met het uitwerken van de verschillende onderdelen van dit „grote uitbreidingsplan" een begin is gemaakt. Heeft u de „Versewaarman" wel eens door de stad zien trekken? Hij is te herkennen aan de tros honden, die hij waar hij ook gaat achter zijn karretje aan heeft. Ze reikhalzen naar een velletje of een beentje, kortom naar een stukje „verse-waar''. Maar, de versewaarman is niet zo scheutig, want altijd die honden.dat zou zelfs een dierenvriend de keel gaan uithangen! Het College van Curatoren van het gym nasium „Felisenum" heeft de volgende aanbeveling ingediend voor de benoeming van een leraar, in vaste dienst, aan het gymnasium „Felisenum", met ingang van 1 September 1953: dr. K. H. E. Schutter, leeraar klassieke talen. Tevens wordt deze leraar voorgedragen voor een benoeming tot conrector voorlopig voor het tijdvak van 1 September 1953 tot en met 31 Augus tus 1954. Voorts worden voorgedragen voor her benoeming, in tijdelijke dienst, voor de cursus 1953-1954: dr. H. M. Cohen, leraar hebreeuws: dr. H. W. Doornink, leraar na tuurlijke historie; mej. A. L. Groenhart, lerares tekenen; dr. J. Hoekstra, leraar Duits: E. J. Hueting, leraar Duits; G. van der Laan, leraar Frans. Tenslotte worden de volgende aanbeve lingen ingediend voor de benoeming van leraren, in tijdelijke dienst, voor de cursus 1953-1954: a. voor de vakken Grieks en Latijn: no. 1: dr. G. R. F. M. Nachelmans, te Steenwijk; no. 2: dr. A. F. van Katwijk, te Oostburg: b. voor het vak geschiedenis: H. A. van Vessem, te Oegstgeest; c. voor het vak Engels: no. 1: mej. J. Dekker, te Voorhout; no. 2: J. A. H. Verkerk, te 's-Gravenhage; d. voor het vak natuur lijke historie: C. F. W. Doyer, alhier; e. voor het vak scheikunde: N. G. Moll, te Utrecht. Niet op 2, maar op 3 Juli Het openluchtconcert van de mandoline club „Excelsior", dat aanvankelijk op 2 Juli zou worden gehouden, is verplaatst naar Vrijdag 3 Juli in Velserbeek. Ongewenst bezoek Door de marechaussée is Woensdagmor gen een Amsterdamse gehuwde jonge vrouw van boord van het voor de papier fabriek liggende Finse s.s. „Sarpen" ge haald, daar zij door de politie als onge wenste bezoekster werd beschouwd. Zij werd naar het hoofdbureau van politie overgebracht. Geslaagd voor onderwijzer Aan de Rijkskweekschool te Haarlem is Woensdag geslaagd voor de akte lager onderwijs de heer J. de Vries, alhier. Offerzin van burgerij stopte het gat Dank zij de gulheid van de inwoners van Velsen en de spontane medewerking van een aantal vrouwenorganisaties uit de ge meente is het gelukt het nog benodigde bedrag voor de uitgaansdag van de bejaar den bijeen te brengen. De georganiseerde lijst-collecte bracht het mooie bedrag op van 2930,14. Een woord van dank aan de ijverige collectri- ces is hier zeker op zijn plaats. Het resultaat van de collecte in de ver schillende delen van de gemeente was als volgt: IJmuiden-Oost f 700,71; IJmuiden- West 428,27; Velsen-Noord 525,35; Drie huis 473,40; Velsen-dorp 111,85 en Santpoort 690,56. Voor de derde keer hebben de leden van de IJmuidense politiehondendresseerclub „O.B.K." Zondag een wedstrijd gehouden om de Mevr. van Rooijen-Romijn-wissel- beker. Na een spannende strijd wist de heer E. de Bie Sr. met zijn hond Siska de over winning te behalen. De volledige uitslag luidde: 1. E. de Bie Sr. met Siska, 64 pt.; 2. J. Keur, met Rex, 63 pt.; 3.P. van Oeffelen, met Tiras, 62 pt.; 4. G. Korver met Breston, 61 pt.; 5. J. Anthonissen met Wodan, 58 pt.; 6. J. van der Molen met Lea, 56'pt.; 7. J. Blekn met Max, 51 pt.; 8. J. de Bie met Astra, 42 punten. Bij het slopen van een perceel aan de IJmuiderstraatweg is Dinsdagmorgen een balk op de schouder van een drieëntwintig jarige Santpoortste arbeider terecht geko men. Hij moest met verwondingen aan het gezicht en pijn in de rug in het Antonius- ziekenhuis worden opgenomen. De chauffeur van een personenauto, die van de richting Julianabrug het Stations plein te IJmuiden opreed, had er Dinsdag plezier in om drie uit het station komende dames te laten schrikken. Hij liet de wagen over de weg slingeren, zodat een van de dames, een negentienjarige uit KTmuiden, op het talud bij het plein sprong en er af viel. Zij brak daarbij het rechter onder been. De chauffeur zal wel meer horen van dit aardigheidje. De jeugdcommissie van de IJmuider Voetbal Vereniging „Stormvogels" heeft besloten tot de oprichting van een welpen afdeling. Jongens van 9 tot 12 jaar kun nen zich opgeven bij de heren R. Hessel, lange Nieuwstraat 512 en J. van Olst, Ka naalstraat 107. Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op ƒ6.10 per kwartaal// 0.47 per week Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt. ZU, die zich met ingang van 1 Juli 1953 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 30 Juni 1953 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's, dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen Op initiatief van de Volleyball-club „Kralenberg" (VCK) wordt Zaterdagmid dag en -avond op het sportpark „Water vliet" een groot volleyball-tournooi gehou den, waaraan wordt deelgenomen door acht heren- en acht damesteams uit ver schillende plaatsen in Kennemerland. Behalve VCK, die deelneemt met de eer ste heren- en dameszestallen, zullen zich in de strijd werpen Sportief (Zaandam), The Smash (Castricum), HVS (Haarlem), SES (Zaandam), Rapiditas (Haarlem), al len met een dames- en een herenteam, 't Hooge Huis (Alkmaar) met een hcrenploeg en Catapult (Alkmaar) met een heren- en twee damesteams. Er wordt gespeeld in vier poule's, twee heren- en twee dames- poule's, waarbij voor A-heren zijn inge deeld. Sportief, The Smash, HVS, 'f Hooge Huys ën voor B Catapult, SES, Rapiditas, VCK. Voor de dames is de indeling: A: HVS, VCK, Catapult II, Sportief en B: Catapult, Rapiditas, SES, The Smash. Drie favorieten In dit tournooi wordt vooral bij de eind- wedstrijden veel spanning verwacht in de Gistermiddag is het stoffelijk overschot van de heer T. Heida op de „Biezen" in Santpoort aan de aarde toevertrouwd. Vooraf was in de Engelmunduskerk in Velsen een rouwdienst gehouden, die ge leid werd door ds. L. Brink. De predikant heeft in deze sobere dienst onder meer de goede hoedanigheden van de heer Heida, die sedert jaren een functie in het kerkbestuur bekleed had, belicht. Veel heeft de overledene tijdens zijn leven voor de Nederlands Hervormde Gemeente van Velsen gedaan en tot voor kort heeft hij zelfs nog adviezen gegeven inzake de op handen zijnde restauratie van het kerk gebouw. Wethouder J. C. Aschoff, mevrouw Hey- koopvan Reekum, ir. D. N. Dammers, het personeel van Openbare Werken, col legae en vele anderen hebben deze dienst bijgewoond. In de consistorie was daarna gelegen heid de familieleden deelneming te betui gen. Op de begraafplaats was de belang stelling van hen die de heer Heida de laatste eer bewezen nog groter. Daar heeft ds. Brink een korte liturgie gesproken, die hij besloot met het uitspre ken van het „Onze Vader". Nadat de kist, die door één enkel bloem stuk was bedekt, in het graf was neerge daald, heeft een schoonzoon van de over ledene voor de betoonde belangstelling dank gezegd. GEBOREN: B. LukensHazenberg z„ Conollyweg 2, Bloemendaal; M. G. van der ZonSchram, d., van der Poelstraat 3, Vel- sen-N.; A. Kruithof—Miggels, d., Overbildt- weg 38, Santpoort; C. J. de Bruijnde Vries, d., Kerkerinklaan 55, Santpoort; M. C. Bus senNuman, z., Schulpweg 107, Velsen-N.; G. van Dongenvan Tessel, d., Evertsen- straat 25, IJmuiden; B. P. P. Visservan den Boogaard, d., Ladderbeekstraat 110, Velsen- Noord; J. Gravemakervan den Bos, d., Lorentzstraat 86, IJmuiden-O.; A. Smit van den Berg, d„ Ir. Krijgerstraat 24, Velsen- Noord; J. J. M. NieuwenhuisenBrantjes, d., Wijkerstraatweg 209, Velsen-N.; J. M. van DiepenPraat, d., Ladderbeekstraat 24, Vel sen-N.; P. Koningde Wit, d., Wardenaar- straat 19, Velsen-N.; A. van DrielPothoven, z., Lorentzstraat 56, IJmuiden-O.; A. H. M. KleemansDorleijn, z., Stratingplantsoen 28 rd, Velsen-N.; M. A. Maussen—Brandjes, d., Meeuwenlaan 20, IJmuiden-O. OVERLEDEN: P. Fousert, 78 j., echtgenote van C. van der Wal, Kompasstraat 75, IJmui den: A. van den Oever, 65 j., echtgenote van A. Vermeer, Broekbergenlaan 41, Santpoort; T. Heida, 61 j., echtgenoot van D. Burghart, Stationsweg 84, Velsen; N. Zwart, 52 j., echt genote van D. Warnaar, Willemsbeekweg 110, IJmuiden-O. herengroep, daar de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat drie kampioenen gebrand zullen zijn op de eerste plaats. HVS is na melijk kampioen van het district Noord holland van de NeVoBo, Catapult heeft het kampioenschap behaald van de afdeling Alkmaar en SES dat van de afdeling Zaan dam. Van de te spelen poules met vier teams zullen de nummers 1 en 2 in de winnaars poules spelen, die eveneens elk uit vier teams bestaan. Iedere wedstrijd duurt tweemaal 7% minuut. De prachtige, van een nieuwe gra- vel-toplaag voorziene speelvelden op „Wa tervliet" worden voor dit tournooi alle drie gebruikt. Bij de winnaarspoules bepaalt men zich tot twee velden. De wedstrijden beginnen 's middags om half vier en volgens het tijdschema eindi gen de eerste halve competities te ruim zes uur. De winnaarspoules worden te zeven uur voortgezet, waarna eerst tegen negen uur 's avonds de einduitslag bekend zal zijn. In een door de besturen van de acht deel nemende verenigingen aan het Wijker- toren-voetbaltournooi gehouden vergade ring is de organisatie van dit tournooi op nieuw opgedragen aan de sportvereniging „Beverwijk", die de twee voorgaande jaren eveneens de zorgen voor de wedstrijden op zich heeft genomen. De verenigde supportersverenigingen zullen weer voor de prijzen zorgen. De eerste prijswinnaar krijgt de beschikking over twee voetballen, waaronder een witte trainingsbal; de tweede prijs bestaat uit twee paar voetbalkousen; de derde wordt twee voetbalbroeken en vervolgens voor no. 4 een voetbal, no. 5 een verbandtrom- mel en no. 6 een ballennet. Er zal aan dit tournooi een feestavond worden verbonden met de titel „Amateurs zetten hun beste beentje voor". De wedstrijden zullen weer in verschillende plaatsen worden gespeeld, waaronder een lichtwedstrijd te Castricum. Na loting ontstond het volgende pro gramma: Zaterdag 15 Augustus: wedstrijd A: CSVWB te Castricum om 18.30 uur; Zondag 16 Augustus: wedstrijd B: Bever wijkVitesse te 2.30 uur; wedstrijd C: LimmenKinheim te 2.30 uur; wedstrijd D: ADO (bekerhouder)Wijk aan Zee te 18.30 uur. Op Zondag 23 Augustus worden de winnaars- en verliezersronden gespeeld. Verbouwing aanbesteed Bij de deze week gehouden aanbesteding van de verbouwing van het winkelpand van Joh. Meyer Zn. was de laagste in schrijver de firma K. de Jong voor een bedrag van 19.650. Architect is de heer A. ten Broeke te IJmuiden. Candidaats-examen Te Amsterdam slaagde aan de Vrije Universiteit voor het candidaats-examen medicijnen, eerste gedeelte, mej. C. A. Bakker. Bestuurswijziging in P.v.d.A.-afdeling Vrijdagavond wordt in het gemeentelijk vergaderlokaal aan de Van Diepenstraat een ledenvergadering gehouden voor de afdeling Velsen-Noord van de Partij vart de Arbeid. Daar de huidige voorzitter, de heer K. Marks zich wegens zijn verkiezing tot lid van de gemeenteraad en de daaraan ver bonden taak genoodzaakt ziet zijn functie vacant te stellen, zal een verkiezing van een voorzitter nodig zijn. Het bestuur stelt voor de heer E. San ders als voorzitter te benoemen. De heer Sanders zal een toelichting geven op de verkiezingsuitslagen. VANGSTBERICHTEN UIT ZEE Nacht van 24 op 25 Juni KW 16 15 k.; KW 147 33 k.; KW 19 36 k.; KW 175 80 k.; KW 70 27 k.: KW 18 19 k.; KW 161 100 k.: KW 67 30 k.: KW 163 30 k.: KW 83 20 k.; KW 168 29 k.; KW 86 28 k.; KW 173 26 k.; KW 144 30 k.; KW 50 15 k.; KW 29 18 k.; KW 43 25 k.; KW 32 27 k.; KW 97 27 k.; KW 39 8 k.; KW 110 12 k.; KW 41 5 k.; KW 65 12 k.: KW 49 5 k.; KW 151 9 k.; KW 3 18 k.; KW 5 37 k.: KW 6 17 k.; KW 14 65 k.; KW 23 42 k.; KW 25 40 k.; KW 47 60 k.; KW 140 60 k.; KW 2 41 k.; KW 73 42 k.; KW 138 46 k.; IJM 75 43 k.; IJM 74 65 k.; IJM 283 63 k. Geen vangst hadden: KW 130, KW 44. Gemiddelde vangsten Vlaardingen: 35 kantjes: Scheveningen: 35 kantjes. Katwijk: 35 kantjes. Besommingen. IJm. Bergen f 10.000, IJm. 25 Flamingo f 10.150, 1 trawler met f 10.900, IJm. 209 f 10.100, Sch. 135 f 5640, KW. 40 f5660, KW. 52 f 5240, IJm. 226 f 100, IJm. 213 f420, KW. 12 f410, TX. 33 f2600, IJm. 11 f 1880. Magere zaken. De drie trawlers, die er gisteren aan de markt verschenen, heb ben niet vet gesopt: de Bergen maakte een reis van f 10.000 na twaalf dagen evenals de Flamingo, die er evenwel dertien over deed en voor de Post Boy hield het even min over met f 10.900 na twaalf dagen. Er was voorts een Wiron kotter, de Sch. 135, de KW. 40 en de 52 als Noordloggers, veel kleine vaart waaronder een tiental snurre- vaad-boten en wat garnalenschuitjes. Makreel weer uitzondering. De ma kreel kon de makreel niet dekken: ze bleef aardig in trek en er is voor de gestripte tussen de f 18 en f20 voor gemaakt, ter wijl de dichte soorten tussen de f 17 en de f 18 zaten. Haring was er weinig; de beste bracht f 12.50 de 24 kilo op. Belg steunde: Dank zij de Belgische vraag naar stijve kabeljauw zijn de uitleg gers behoorlijk aan de prijs gekomen: een enkele toprij maakte f 93 maar f 76 was de gewone prijs. Kistkabeljauw deed van f 60 voor de slappe tot f 90 voor de betere kwa liteiten. Goed werd verkocht, slecht bleef staan. De handel kon kieskeurig zijn en was dat da.o ook: wat maar even niet aan de kwaliteitsnormen voldeed in de rond- vissector kwam niet in het spel voor. Goede piepers bijvoorbeeld brachten het gemakkelijk tot f 17 en er is nog braad verkocht voor f 11 met f 14 voor de „le vende" wijting. Maar slappe zakte af tot f 9.50. Met de gullen hetzelfde beeld: lek kere grote gullen gingen vlot voor f 33 f 36 van de hand, maar de mindere kwali teit moest het met f 19 doen. Met moeite kon men da slappe koolvis kwijt een deel ging naar de reddende Rehaco maar de beste van de Bergen brachten prompt van f 35 tot f 37 op. Genoeg schol. Er was plotseling weer eens flink wat platvis: schol althans was te kust en te keur te koop. Voor de tweeën van de snurrevaad kwam f 15 binnen; de knappe drietjes haalden nog de f 12.50, maar de kleine drie deed niet meer dan f 9.50. Gewone schol drie bleef even bo ven de f 8 hangen. Belg steunde nogmaals. Onze Zuider buren hielpen ons ook een handje met de tarbot: ze liep op van f 1.30 tot f 1.50 en de tongen waren ongeveer even duur als de dag tevoren. Kotterreis. De Wironkotter streefde ditmaal met zijn f 10.000 besomming de trawlers terzijde. De loggers Sch. 35 en KW. 40 deden beide f 5600 en de KW. 52 haalde een knappe f 5200. Scheen van bijleg. Voor de insiders hoeft li ut geen betoog, maar het kan geen kwaad er nog eens op te wijzen, hoe slecht de reizen van deze Woensdagmarkt zijn geweest: met het dubbele van de thans gemaakte besommingen waren de drie aanwezige schepen er net uitgekomen. Mary tot vandaag. De Mary is wijse lijk tot vandaag blijven liggen: 35 schel vis, 35 kabeljauw en gul, 160 kolen, 70 dichte wijting, 100 haai, 110 makreel, 10 platvis, 10 toters, 165 kleine kistjes Noord- haring en 100 stijve kabeljauwen. Boven dien werd gisteravond de Shamrock ver wacht en er zouden diverse Noordloggers komen. Survey en naar zee. Na de reis van gisteren is de Post Boy in survey gegaan. De Vikingbank zou, onvoorziene omstan digheden voorbehouden, vandaag weer uitgaan. Garnalen. Er waren gisteren een goede 500 kilo garnalen aan de markt te gen f 0.67 de kilo de zoute (zakkend tot f 0.62en f 0.76 tot f 0.70 voor de flauwe. De IJm. 241 werd de hoogste vanger met 157 kilo. Prijzen. Heilbot 2.55-1.65, gr. tong 1.67-1.44, grm. tong 1.16-0.99, klrn. tong 1.51-1.37, kl. tong I 1.51-1.26, kl. tong II 1.12-0.98, tarbot I 1.53-1.17, zalm 8-6, per 1 kg.; Tarbot II 62-57, tarbot III 48.50-45, tarbot IV 45, tongschar 53-43, schartong 21, grm. schol 60, kim. schol 47-10, kl. schol I 35-14, kl. schol II 28-8, schar 14-8, v. haring 13.50-12, makreel 22.50-14.50, gr. schelvis 43-23, grm. schelvis 31-22, kim. schelvis 34-21, kl. schelvis I 36-19, kl. schelvis II 18-8, wijting 18-8, gr. gul 36-19.50, mid. gul 26.50-15, kl. gul 13-8, kl. leng 17-13, kl. haai 13-8, ham 74-37, kim. hake 51, kl. hake II 25, kl. wolf 28-26, poontjes 11-8, pieterman 16-14, horsma kreel 8, lommen 15.50-13, kl. koolvis zw. 14.50-12, kl. koolvis wit 22-17, muilen 20-16, kl. rode poon I 28, kl. rode poon II 8, per 50 kg.; gr. kabeljauw 192-51, gr. koolvis zw. 37-39, gr. koolvis wit 54-48, gr. leng 47-41, gr. hake 242-236, gr. wolf 70-57 per 125 kg. Aanvoer. 244 kisten tong en tarbot, 15 heilbot, 15 tongschar en schartong, 1240 schol, 46 schar, 36 haring, 834 makreel, 580 schelvis, 509 wijting, 400 kabeljauw en gul, 70 leng, 50 kl. haai, 5 ham, 10 hake, 35 wolf, 60 poon, 470 koolvis, 150 diversen, totaal 4760 kisten. TJit het IJselmeer. Dinsdag werd door 90 vaartuigen aan de afslag te Urk aange voerd: 6311 p. kuilpaling, pr. f 0.85-f 1, 1290 p. lij naai, pr. f 0.90-f 1.51, 210 p. fuik aal, pr. f 0.83-f 0 95, 20 p. snoekbaars pr. f 0.54-f 0.55, 97 p. rode baars, pr. f 0.85- f 0.89, 84 p. voorn, pa-, f 0.04, alles p. pond; 544 bakken nest, prijs f2.60 per bak vam 37kg. ADVERTENTIE ENORME SORTERING KENNEMERLAAN 100 Vraagt zichtzending Een wagon uit Beverwijk naar Berlijn Er waren Woensdag weer heel wat meer aardbeien aan de Beverwijkse veiling dan Dinsdag: ruim 20.000 sloffen zijn er aan gevoerd. De aardbeien met dop waren goedkoper dan de voorgaande avond; dit scheelde ongeveer een halve gulden op de slof. Èr werd zonder dop van 2,202,45 per mand betaald: met 2,60 als hoogste note ring voor een enkele partij. Die met dop waren mooier van kwaliteit en dus ook duurder: er is voor de Moulin Rouge tot 3,10 per slof betaald. De Climax blijft nog steeds de beste in kwaliteit en prijs en er werd tot 3,40 per mand voor betaald. De doosjes noteerden van 2870 cent per stuk; er ging wederom één wagon aardbeien naar Duitsland met bestemming Berlijn. De Castricumse groentenveiling van Woensdag kreeg een buitengewoon grote aanvoer te verwerken. De tuinders brach ten welhaast alle te telen bonensoorten op de markt, waarvoor de volgende prijzen zijn betaald: sperciebonen 1,751,80, peulen 5678, doppers 4754, bliserwten 43, capucijners 65 en snijbonen 0,751,75. Sla is ook nu weer slecht verkocht en de prijs was al niet veel beter, namelijk 23 A cent. Bloemkool noteerde van 8—25 cent pei stuk en bospeen 821 cent. Spinazie ging weg voor 1026 en boskroten lieten 16 cent afdrukken. Bosuien konden voor 9 cent een koper vinden, rabarber 20, poste lein 15 en pieterselie 5'A cent. Het aantal manden aardbeien dat van eigenaar verwisselde bedroeg circa 3000. De prijzen schommelden tussen de 1,85 en 3,50. Met gymnastiekdag en een feestavond De R.K. gymnastiekvereniging „Vitesse" in Castricum hoopt Zondag 5 Juli haar der. tigjarig bestaan te vieren. Ter gelegenheid van dit jubileum zal het bestuur van deze 500 leden tellende vereniging 's morgens van 11,4512,45 uur in het Jeugdhuis aan de Overtoom recipiëren. Om half drie in de middag zullen de leden tijdens een grote uitvoering in het Vitesse-sportpark in actie komen en van deze manifestatie berust de leiding in handen van de dames Veldt en Twisk en de heren P. Bouwen en M. Hop man. In hötel Borst wordt het jubileum !s avonds feestelijk gevierd. Zij nog ver meldt, dat, alvorens de gymnastiekuitvoe- ring een aanvang neemt, een massale op tocht van de gymnasten door Castricum zal trekken en aan deze optocht zal een tam boerscorps uit Beverwijk zijn medewerking verlenen. Niet minder dan 230 ouden van dagen uit Uitgeest hebben Woensdag in drie auto bussen en 29 personenwagens hun jaarlijks uitstapje gemaakt. Het was een tocht, die dit keer gedeeltelijk langs de kuststreek leidde en de gasten genoten van de mooie omgeving in Bergen, Schoorl, Camperduin en Petten. Via Callandsoog en Julianadorp werden de bejaarden naar Wieringen ge reden, in welks „hoofdstad", Hypolitushoef, de lunch is gebruikt. Op de doorreis pau zeerde men bij het monument op de Af sluitdijk, om vervolgens in hötel „De Kei zerskroon" te Hoorn de inwendige mens te versterken. Eerst om half acht in de avond konden de gezamelijke Uitgeester fanfare corpsen, voor deze gelegenheid versterkt met de verkenners-drumband, de feest- reizigers met een opgewekte mars in Uit geest begroeten. De slotbijeenkomst van deze vreugde volle dag had in hötel De Ooievaar plaats, waar de gasten van de hötel-eigenaar koffie met gebak kregen aangeboden. Hier was het ook, dat de voorzitter van het comité Ouden van Dagen, de heer P. W. Kalkman, dank bracht aan allen, die deze dag weer mogelijk hadden gemaakt. Ten aanzien van het reisje voor het volgend jaar, was de voorzitter echter zeer somber gestemd, want doordat er naar verhouding weinig giften waren binnengekomen, had het comité de reserve moeten aanspreken. Niettemin sprak de voorzitter de verwach ting uit, dat de zaken zich ten goede zouden keren. Burgemeester P. v. d. Ven richtte een dankwoord tot het comité, om zich vervolgens in dezelfde zin als de heer Kalkman uit te laten. Tot slot kregen de oudsten, te weten mevrouw Vallinga (88) en de heer J. Bos (93), respectievelijk een flesje au de cologne en een doos sigaren. Ook tijdens deze bijeenkomst hebben de muziekcorpsen en de verkennersband zich van hun beste zijde laten horen. Donderdag 25 Juni. Thalia, 20 uur: Speciale voorstelling van „Achter de wolken". Rex, 20 uur: „De man zonder angst". Vrijdag 26 Juni. Thalia, 20 uur: „Carnaval in Texas". Rex, 20 uur: „Affair in Trinidad". Raadhuis, 10.3011.30 uur: spreekuur wet houder van Financiën.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 9