Problemen Hoogovens hadden kortstondige luchtverbinding met Dordrecht Havenberichten Laatste wedstrijden in onderlinge competitie „Kijk Uit" aangebroken Vacantiebesteding in deze zomer Zwembad Herenduinen Maandag open op de honderd velden „Suomi" met grote ploeg Breedbandfeest dreigde verstoord te worden door lek in waterleiding THALIA Medische verzorging tijdens het weekeinde Aankoop van grond voor aanleg Herenduinweg Uitbreidingsplan Santpoort Zuid wordt vastgesteld Aantrekkelijk programma Uitreiking diploma's Handelsavondschool Gordijn voor de tweede maal clubkampioen JlexJAeateC (Onze wekelijkse damrubriek onder leiding van B. Dukel) m Gemeente koopt meubilair en leermiddelen van de kleuterscholen Naar regionale atletiekwedstrijden „IJsvries" koopt grond van gemeente Velsen VRIJDAG 26 JUNI 1953 Het grandioze feest van de opening der nieuwe Breedbandhallen heeft gistermid dag een aardig intermezzo gekregen in de vorm van de landing van een blauwe Sa- bena-helicoptère, die twee directeuren van de Dordtse motorenfabriek achter de ere- hal neerzette, om de Hoogovendirectie te feliciteren met het Breedband-festijn. De machine arriveerde tegen 1 uur en de bestuurder zette haar netjes neer op de weg achter de Breedband-hallen, waarna de beide passagiers, die wat nauw in de cockpit naast de bestuurder zaten, hun complimenten overbrachten. Een klein half uur later waren ze alweer vertrokken,want gistermiddag is in Dordrecht een nieuwe electriciteitscentrale geopend en ook daar was hun tegenwoordigheid vereist. Een helicoptère was dus de enige oplossing om beide plechtigheden bij te wonen. Het Koninklijk Paar, dat de opening van de Breedband bijwoonde, is gistermiddag te precies 12 uur naar Soestdijk terugge gaan, nadat een koele dronk was gebruikt aan het buffet en een aantal Hoogoven mensen aan Koningin en Prins was voor gesteld. Bijna een schaduw Over de opening van het nieuwe com plex is bijna een schaduw gevallen door een incident, dat de hele koelwatervoor ziening van het Hoogovencomplex, inclu sief de Breedband in gevaar bracht. Een leiding, waardoor het zeewater uit de haven wordt gepompt, gaf namelijk een paar dagen geleden de geest en men heeft geruime tijd nodig gehad om de schade te herstellen. Men deelde ons gistermiddag mee, dat het bedrijf vermoedelijk in de loop van de dag weer over koelwater uit zee zou kunnen beschikken. De drie hoogovens hebben hierdoor zelfs stilgestaan, omdat men het risico van over verhitting niet aandrufde en het fabricage proces dreigde dus ernstig in de knel te komen. Pompen onder zout water Nader vernemen wij omtrent de lekkage: In de kelder van het pompstation is een pijpleiding, die het water uit de zee aan- ADVERTENT1E (het theater met de beste films) HEDENAVOND 8 uur, ZATERDAG 7 en 9.15 uur en ZONDAG 3. 7 en 9.15 uur ESTHER WILLIAMS RED SKELTON - HOWARD KEEL in de daverende musical in kleuren CARNAVAL IN TEXAS Een uitbundig, vrolijk en kleurrijk carnavalsfeest van zang, dans en romantiek MAANDAG. DINSDAG en WOENSDAG. 8 uur Walter Pidgeon Margaret Leighton in de spannende actiefilm DE TERUGKEER VAN BULLDOG DRUMMOND Toegang 14 jaar. DONDERDAG a.s. in onze serie speciale voorstellingen MEISJE ONTVOERD Toegang 18 jaar. IJMUIDEN Dokters Van de groep artsen, aangesloten bij de Koninklijke Nederlandse Vereniging tot bevordering van de Geneeskunst zijn, uit sluitend in spoedgevallen, van Zaterdag 1 uur tot aan het spreekuur van Maandag morgen te raadplegen de artsen: H. de Jonge, M. H. Hofstedestraat 48. tel. 5652; P. C. de Weerdt, Stationsweg K 5, tel. 4614. Voor de niet aangesloten doktoren neemt waar de arts: W. van Haselen, Leeuwerik laan 52, tel. 4290. Apotheken Zondags- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door: Apotheek Ledeboer, Kennemerlaan 80, tel. 4229. Verloskundigen In spoedgevallen raadplege men tussen Zaterdagmiddag 2 uur en Zondagavond 12 uur: mej. J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259 of mevrouw Bakker, Snellius- straat 53, tel. 5053. VELSEN-NOORD EN BEVERWIJK Dokters Van Zaterdagmiddag 12 uur tot Zondag morgen 9 uur: dr. M. A. de Ruiter, dr. Schuitstraat 44, tel. 3553. Van Zondagmorgen tot .Zondagavond 12 uur: dr. C. Verselewel de Witt Hamer, Vondellaan 60, tel. 3969. Verloskundigen Mejuffrouw A. Zandvoort, Bornstraat 43. Apotheken Gedurende de gehele week: A. A. Donker, Breestraat 61, tel. 3150. SANTPOORT Dokters In spoedgevallen is de arts M. Trooster, W. Daniëlslaan 14, tel. 8410 te raadplegen. Apotheken Elswout Apotheek, Bloemendaalseweg 341, Overveen, tel. K 2500 16760 en Santpoortse Apotheek, Bloemendaalse- straatweg 145, Santpoort-station, telefoon K 2560 8249. VELSEN Wijkverpleging Voor IJmuiden: zr. Kuiper, Sluiseiland 16, te bereiken onder tel. 4015; voor Sant poort, Driehuis en Velsen: zr. Gomes, Leeuweriklaan 39, geen tel. Donderdag 25 Juni kwamen de haven van IJmuiden binnen: Hondsbosch van Londen. Regulus van Randsvik. Duiveland van New castle. Hirondelle van Harlingen. Laurent Meeuws van Constanza. Hr. Ms. Van Brakel van Bergen. Gaunet van Londen. Caisanie- mie van Leningrad. Helen van Ellesmereford, Hr. Ms. Queen Wilhelmina van Noordzee. Ostmark van Le Havre. Zaanstroom van Hull. Hr. Ms. Soemba van Den Helder. Syl vian Coast van Londen. Noordzee met zui ger Gelderland III van Casablanca, zeven mijnenvegers van Noordzee. Belgian Coast van M' bro. Holderness van Goole, Nestor v. Rotterdam. Egaa van Bremen. Wegro van Huil. American Jurist van Antwerpen. Ha- rald Ottens van Kaskö. Vertrokken zijn: Amstelstroom naar Bristol. Villa Franca naar Oberon naar Madeira. Noordzee naar Rotterdam. Hiron delle naar Londen. Sarpen naar Gdynia. Bjarmia naa. Antwerpen. Duiveland naar Goole. Pieter Waltraut naar Hamburg. Castor naar West-Indië. voert, gesprongen, met het gevolg dat de kelder vol zout water kwam te staan. Hier door zijn de dieselmotoren onklaar geraakt, die voor de aandrijving van de pompen zorgen. Deze pompen stuwen normaal het zoutwater via leidingen door de bronzen koelplaten, die in de hoogovenwand zijn ingebouwd en welke op hun beurt voor af koeling van de uit vuurvaste stenen be staande hoogovenwand zorgen. Wordt, zo als thans het geval was, de watertoevoer gestopt, dan moet ogenblikkelijk „de wind eraf", hetgeen wil zeggen dat het verbran dingsproces in de hoogoven, dat door in geblazen lucht wordt aangejaagd, alleen nog door de natuurlijke trek wordt gaan de gehouden. De hoogoven is dan echter niet meer in staat om ruwijzer te produ ceren, terwijl ook de levering van hoog- ovengas zo goed als stil staat. Dit hoog- ovengas zorgt op zijn beurt echter weer voor de verbranding van de vetkolen in de kamers van de cokesoven, die het lichtgas produceren en voor de verwarming van de gloei- en doorwarmovens in de walserijen. Het springen van de pijpleiding heeft dus tot gevolg gehad dat de drie hoogovens buiten bedrijf gesteld moesten worden, terwijl verschillende ovens in het bedrijf daardoor van industrie-gas verstoken zijn gebleven. Men heeft nu door het bijplaat sen van een hulpaggregaat althans weer één hoogoven kunnen laten „blazen". Aangezien de dieselmotoren echter ge heel moeten worden gerevideerd, zal het volledige herstel van het pompstation ze ker twee weken in beslag nemen. Verwacht mag worden dat men door het bijplaatsen van meerdere hulpaggregaten ook de andere ovens weer zal kunnen laten produceren. De eigenaar van enige percelen, die zijn gelegen tussen de Velserduinweg en de geprojecteerde Herenduinweg te IJmuiden (Oost), heeft zich bereid verklaard een voor de aanleg van laatstgenoemde weg be nodigd terrein aan de gemeente te ver kopen tegen een prijs, berekend naar 3. per m2. Deze bereidverklaring omvat ge deelten ter oppervlakte van 24 m2. De eigenaar heeft voorts als voorwaarde gesteld, dat door en voor rekening van de gemeente een nieuwe erfafscheiding op de nieuwe eigendomsgrens wordt aange bracht en dat de aan de aankoop verbon den kosten (zoals overigens gebruikelijk) ten laste van de gemeente komen. B. en W. achten het aanbod aanvaard baar en stellen de raad mitsdien voor, het bovenomschreven terrein in het belang van de volkshuisvesting en met bestemming tot openbare weg aan te kopen. In de vergadering van de Gemeenteraad van Velsen van 1 Augustus 1950 werd vast gesteld een plan van uitbreiding voor het gedeelte van de gemeente ten zuiden van het Noordzeekanaal. In aansluiting op dit plan is ontworpen een plan van uitbrei ding voor Santpoort-Zuid. B. en W. stellen de raad voor, dit uitbreidingsplan voor Santpoort-Zuid vast te stellen. Zoals reeds Is gemeld is de Velsense Jeugd Centrale momenteel druk bezig met de voorbereiding van een vacantiebeste- dingsprogramma, om tenminste gedurende veertien dagen de jeugd van Velsen in de gelegenheid te stellen aan allerlei activi teiten mee te doen, zodat zij niet doelloos langs de straat behoeven te lopen. Op het programma staan: een Tietsen- rallye, een stempeltocht, een afstandsmars, een vliegerwedstrijd, een schatgraaf wed strijd op het strand, een feestmiddag in Velserbeek, verder een handenarbeidten- toonstelling en een jeugd-verkeersspeeltuin en buitenspelen in de verschillende speel tuinen. Het is niet mis en eerlijk gezegd, het is een hele opgaaf om iets dergelijks zo voor te bereiden, dat alles goed zal lopen. Maar, en dat is buitengewoon pret tig, de V.J.C. ondervindt veel medewerking van verschillende jeugdgroepen en instan ties. De V. J. C. doet echter een beroep op hen, die in het jeugdwerk zijn ingescha keld, om in de periode van 25 Juli tot en met 8 Augustus een taak als leider of leid ster te willen vervullen bij een van ge noemde programmapunten. Deze lieden kunnen zich opgeven aan het bureau Moer- bergplantsoen 22, telefoon 5743. In eert van de lokalen van de Willem de Zwijgerschool heeft de wethouder van Onderwijs, de heer H. de Boer, gisteravond de diploma's uitgereikt aan de geslaagde leerlingen van de drie- en vijfjarige cursus van de gemeentelijke middelbare handels avondschool, waarvan de heer G. Wiede- meyer directeur is. De heer De Boer vond dit een prettige taak, omdat de scholieren van de handelsavondschool de ijver weten op te brengen om het zo nuttige diploma te.bemachtigen. Hij sprak de wens uit dat de geslaagde leerlingen van de driejarige cursus ook de vijf jaar zouden volmaken en sprak over het hoofd van de geslaagden tot hen, die gezakt waren, de hoop uit, dat zij niet zullen versagen. Het is een kwestie van doorbijten door iets anders op te of feren. Van de driejarige cursus slaagden: D. Bannink, E. Boon, G. Brasser, H. Bruin, T. van Duyvenbode, J. J. J. van Es, E. J. Vreeburg, E. Yyma en G. Zwart. Vier leer lingen werden afgewezen. Het diploma van de vijfjarige cursus werd behaald door P. Jungbaeker, B. Klein, M. Osse, K. Pan. L. Reehorst, J. Rijke, H. Spreeuw en D. Bakker. Van deze klas wer den drie leerlingen afgewezen. Naar de directeur van de school nog meedeelde, zullen de boeken voor het vol gende leerjaar door de gemeente worden verstrekt. De onderlinge competitie van de schaak club „Kijk Uit" nadert haar einde: in de meeste groepen zijn de diverse kampioenen bekend. In groep I is Gordijn er voor de tweede maal in geslaagd om clubkampioen te worden. Hij komt nu weer voor een jaar in het bezit van de fraaie zilveren wissel beker, die voor dit clubkampioenschap be schikbaar is gesteld. Deze beker dateert van 1929 en tal van namen staan er in gegraveerd: A. D. de Groot, Zoontjes, Schmidz en vele anderen. In groep II A is het J. v. d. Plas. die er in is geslaagd eerste te worden. Hij pro moveert naar groep I, evenals II. Aarsen in groep IIB. Zij hebben een zeer goed seizoen achter de rug en alle twee zullen hun weg wel vinden in groep I. Na een nek-aan-nek-race met Van Nie- kerken, die lange tijd de beste papieren had, is tenslotte Aarts als eerste in groep III A geëindigd, zodat hij volgend jaar in groep II speelt. De strijd in groep III B is nog niet be slist. Wel staat het vast, dat die zal gaan tussen Wezelman, Krab en A. v. d. Plas. Wezelman is uitgespeeld en v. d. Plas heeft een afgebroken partij tegen Krab, waarvan nog niets is te zeggen. Er staat nog te veel materiaal op het bord. Tenslotte heeft Krab nog twee afgebroken partijen. Indien hij deze tot winst weet te brengen, kan men hem als kampioen van groep III B begroeten. Groep III C krijgt een flink verleng- stukje, daar niet minder dan vier spelers met een gelijk aantal punten zijnf "geëin digd; Brouwer, Rósebooih, Spuls Jr.- en Tol zullen in een extra rondte uitmaken, welke naam in de wisselbeker zal worden gegra veerd. Na een beslissingspartij tussen Blok en Strijker, van wie de laatste de zege be haalde, wist Strij,ker zich te plaatsen en te promoveren. In groep IV C wist v. d. Wel, ondanks de handicap van een ziekte, het kampioen schap van de groep op zijn naam te bren gen. Revanche De revanchewedstrijden zijn bijna vol tooid en ook hier heeft het geducht ge spannen. Beslissiragspartijen zijn nodig om uit te maken, wie de prijswinnaars zijn. In groep I gaat het tussen A. Kistemaker en Visser, en in groep IV wordt een beslis singspartij gespeeld tussen Cleeren en De Bruyn. In groep II heeft Berkhout de beste kan sen, maar dan moet hij zijn laatste partij tegen Aarst winnen! Ook in de andere groep is nog geen beslissing gevallen. ADVERTENTIE COCOCXDOOOOOOOOOOOOCOOOOCOCOCOOCOCCOOOOOC „Rex draagt de kroon voor beeld en toon" Vanaf HEDEN t/m MAANDAG a.s. RITA HAYWORTH in AFFAIR IN TRINIDAD 18 j. WOENSDAG en DONDERDAG DE SCHADUW VAN DE ADELAAR Een meeslepend verhaal van liefde en ridderlijkheid. 14 j. "1 De kinderen van de tekenleraar P. Massey uit Bath (Engeland)waren er gisteren met z'n viertjes op uitgetrokken naar Lacock, een stadje, dat onder bescherming staat van de Engelse vereniging voor monumentenzorg. In Lacock aangekomen zochten zij een van de meest kenmerkende straatjes van het stadje op en sloegen zij aan de arbeid. Schildersezels werden voor de dag gehaald, schilderskielen aange trokken en al gauw waren zij verdiept in hun waterverj-„schilderij" of crayontekening. Naar wij vernemen zal het zwembad „de Heerenduinen" volgende week Maandag worden geopend. Ook het schoolzwemmen zal op die dag weer beginnen. Als leidster van het zwembad zal optreden mevrouw Sloot van de IJmuider Redding Brigade. Emballage-materiaal verbrandde In een schuurtje achter de kruideniers winkel van de heer N. op de hoek van Wij- kerstraatweg en Pelsstraat werd in embal lagemateriaal een begin van brand ontdekt. De brandweer, die in het avonduur spoedig met motorspuit en ladderwagen arriveer de, behoefde geen dienst te doen, daar het vuur, dat een hoeveelheid emballagegoed en wat oud papier verteerde, inmiddels was bestreden. De oorzaak kon niet worden ontdekt. „Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst" dacht het D.C.IJ.-bestuur terecht en het deed reeds in het voorjaar met medewerking van Velsens gemeentebestuur een beroep op het onderwijzend personeel van alle scholen in de gemeente om damcompetities te organiseren voor jongens en meisjes, om de vier sterkste en actiefste spelers later in de gelegenheid te stellen de eer op het honderd ruitig bord voor hun school tegen over andere scholen hoog ie houden. En het was deze finale in de maand Juni, die de damclub IJmuiden in een der zalen van het Cultureel Gebouw op 9 en 16 Juni organiseerde. Het was jammer voor de liefhebbers van het damspel, die er ongetwij feld op iedere school zijn, dat het onderwijzend personeel van de scholen, die niet aan de finale hebben deelgenomen, verstek hebben laten gaan om de voorwedstrijden te organiseren, want het D.C.IJ .-bestuur had kosten nog moeite gespaard de jeugd tot zich te trekken. „Want de jeugd die in haar vrije tijd het damspel beoefenen scherpt de geest, en zij kan dan gemakkelijker een rekensommetje van de meester oplossen", aldus wethouder H. de Boer, bij de opening van dit interessante jeugdtournooi. Ons spel heeft voorrechten op verschil lende andere spelen gekregen. Een der be langrijkste waarden er van is, dat het aan geen leeftijd gebonden is. En het deed ons goed bij de jeugdwedstrijden de 76-jarige Opa v. d. Bos te zien in de wedstrijdzaal, die de 12-jarige jongens adviezen verstrekte. Als scherp opmerker liet hij ons later op het bord een stand zien, die zich in de wed strijd MoerbergschoolCreutzbergschool voordeed. M W M Zwart: 8, 9, 13, 18, 21, 23, 27, 29 en 33. Wit: 30, 34, 36, 38, 40, 42, 44, 46 en 47. Wit speelt en wint. Wat voor een goede organisatie nu een maal onmisbaar was: er moest op de klok worden gespeeld. En het spel had door deze onwennigheid voor de jeugdige dammers veel te lijden, vooral in de eerste twee ronden. Daarom kon de heer v. d. Bos zich best voorstellen, dat de stand, die zich voor deed tussen Piet van Eerden (Creutzberg school met wit) en Goossen Kruithof (van de Moerbergschool) de jongens alle twee ontging. Toch was in dat fragment het vol gende mogelijk geweest: 3631, 37x36 of 33x42 4641 gevolgd door 4339 en na 47x33 komt 39x19 en de slag naar 14. Het eindspel is daarna steeds gewonnen. Een problematische winst die wit ontging in een stelling die voor hem slechter was. Trouwens Goossen won later tóch de partij. Maar de winst, die Piet hier liet schieten, is geen schande daar vele geoefende spe lers er naar moeten zoeken. En wij zijn er van overtuigd dat de stand zeker wel eens een onderwerp is geweest voor een der Nederlandse problemisten. Zomertournooi Een der hoogtepunten in het jaarlijks terugkerend zomer damtournooi is de plaat selijke dam-ontmoeting tussen de DCIJ- reserves en de mannen van Sportief. Er heerst een gezonde rivaliteit tussen de IJmuider clubdammers om. een zo goed mogelijk resultaat te halen, doch de laatste ontmoetingen zijn de DCIJ-reserves de man nen van voorzitter H. Andrea steeds de baas geweest. Dit is deels te wijten aan de naar ons oor deel te veel in wedstrijden speculerende „Sportief'-mannen. Wij willen dit met enkele voorbeelden aantonen. In een stelling van ieder 14 stukken, welke nog in opbouw was deed de Sportief-man aan bord negen een onverklaarbare zet. J. Koppelman (DCIJ) Wit: 27, 28, 31, 32, 33, 35, 37, 39, 41, 43, 45, 47, 48 en 49. Het sterkste spel voor de witstelling is de opbouw 4338, 4136, 4742, om dan later de zetten te regelen, naar wat zwart speelt. Maar welk doel wit nu had met het spelen van de uit de lijn van het spel liggende zet als 1. 2822 is onbegrijpelijk. In elk geval kon zwart zonder veel moeite zijn club de leiding geven met de volgende zettenreeks: 2126 (er dreigt door 1621 stukwinst voor zwart). Nu was het beste spel nog voor wit 4338, maar toen daarop de tweede zwakke zet volgde, was het spel verloren met 3228? 1217 en wit heeft geen zet meer. Op 4842 of 4944 volgt geestig dam 18—23. 28x30, 25x34 en 17x48 of 50. In de partij vervolgde Jan met 4338 en toen was ook 1823 direct verloren. Ook op 3934 volgt verlies door 2430 en 18—23 stukwinst. Aan bord drie speelde Henk Lichtendahl tegen voorzitter K. de Jong van DCIJ. Om .een speelvorm te kiezen had De Jong een hekstelling als speelvorm gekozen. Onbe grijpelijk was het voor ons, dat de Sportief- man zich gewillig liet vangen in deze toch zo gevaarlijke val. Tot tweemaal toe liet Lichtendahl de kans voorbij gaan zich zon der nadeel te bevrijden. Hij bleef de voor keur geven aan een nadelige hekstelling. En dat dit juist zijn ondergang was bewijst het volgend spelverloop: Wit: H. Lichtendahl: 27, 28, 29, 33, 35, 37, 38, 39, 40, 42, 43, 44 en 45. Zwart: K. de Jong: 24, 25, 20, 18, 16, 15, 14, 13, 10, 9, 8, 6, 2, Wit (aan zet) speelde 2822?? Is 2823 en 4034 niet veel beter? Na 2822 kwamen de moeilijkheden na 1621, 27x16, 18x27, 4034?, de tweede zwakke zet. Als 3732 was gespeeld met 2731 en 4237. dan kan wit nog lange tijd spel leveren. Na 4034 1318 volgde prompt een blunder met 3732 en zwart kon gemakkelijk dam nemen na 24—30 en 18—23. Het is wel leuk te onderzoeken of wit nog houdbaar spel heeft na 1318. De stand luidt: Zwart: 2, 6. 8, 9, 10. 14. 15, 18. 20. 24, 25, 27. Wit: 16, 29, 33, 34, 35, 37, 38, 39, 42, 43, 44, 45. Dus nu niet 37—32. Nu eens 4540. dreigt 3530 en 2924. Waarna de onderzoekings mogelijkheden vele zijn. Nog erger verzuim maakte de Sportief- man J. J. Wesselius tegen Nieuwenhuizen. Op een bepaald moment was de stand: Zwart, H. Nieuwenhuizen J. Lichtendahl (Sportief) Zwart: 3, 4, 6, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 16, 18, 21, 23 en 25. Wit, J. J. Wesselius Wij maakten direct na afloop de opmer king, dat zwart's laatste zet 2228 fout was. Wesselius verzuimde de eerste winst door 37—32, 28x46, 42—37, 46x30 en 35x4. Maar Laros toonde ons later de tweede winst aan met 25—20, 35—30, 44—39 en 41—36, 38x18, 21x1. In plaats van deze twee winstgangen te nemen, speelde de Driehuizenaar 27. 3832, 813; 28. 4136 1318. Maar nu is het typisch, dat de damzet door 3731 geen voordeel doch nadeel brengt voor wit omdat er geen tempo is. Merkwaardig verliep het spel als volgt: 29. 36—31 9—13; 30. 31—27 10—14; 31. 35—30 In één slag is het spelbeeld veranderd en het toont ons het tweede klasse peil. Na vier zwakke wit-zetten is het nu de beurt aan zwart die „positioneel" kan winnen. Dan moet na 3530 de uit de „lijn" liggen de zet 2833 worden gespeeld. Wit heeft niet ander dan 3731 en 3339, 1520 en 23—29, 19x48 wint. Maar dit ontging op zijn beurt de DCIJ- man, die ook in het eindspel nog eens winst verzuimde met de volgende stand. Zwart: 5, 7, 11, 12. 17, 18, 19, 25 en 28. Wit 8 stukken op: 16, 21, 26, 35, 37, 40, 44 en 45. Nieuwenhuizen aan zet speelde 1822 en het spel werd remise. Snel is gewonnen 1924, 4439, 2530 en wit heeft geen zet meer. Ook de overige varianten lopen op dezelfde wijze verloren. Voor voorzitter H. Andrea is een veront schuldiging aan te voeren. Na een zware geestelijke inspanning van drie en half uur is het aan te nemen dat de moeilijkheden in het voordelig eindspel, dat hij op knappe wijze tegen de DCIJ'er D. Ott had behaald, te groot waren. Maar wedstrijdspel en een kampioenstitel eisen nu eenmaal doorzet tingsvermogen en strijdlust en een zich vol komen geven tot de laatste zet. De stand waarin tot remise werd besloten op voorstel van Andrea was: zwart, D. Ott: 12. 28, 29, 30. wit, H. Andrea: 10, 16, 21 en 39. H. Andrea (aan zet) kan winnend over machtseindspel behalen door 104 belet 29—33 wegens 4—13. Op 29—34 volgt 4—27 wint. Ook is na 10—4, 2832 verhinderd door 21—17. Nu dan is het beste nog 3035 doch dan volgt 415 met overmacht eindspel op de trik-trak lijnen. Wij komen op enige interessante partijen van dit zomertournooi nog eens terug, om dat de spelers het beste de fouten zien van hun eigen partijen, en wij dus graag helpen het spelpeil in Kennemerland op te voeren. Oplossingen en correspondentie te zenden aan het adres van de damredacteur B. Dukel, Wijk aan Zeeërweg 121, IJmuiden. Gecompliceerde aanrijding van drie auto's Donderdagavond even na half zes reden drie auto's in de richting Beverwijk op de Wijkerstraatweg, toen de eerste, een be stelauto van een Beverwijkse margarine fabrikant juist vóór de Melklaan stopte. De daarachter rijdende volkswagen botste met de voorbumper tegen de achterbum per van de eerste wagen zonder schade aan te richten. Doch de bestuurder van auto no. 3, ook een bestelwagen, die blijk baar een flinke snelheid had, kon ondanks sterk remmen, een botsing met de volks wagen niet voorkomen, waardoor de bum per van no. 3 in de motorkamer drong en schade veroorzaakte. Persoonlijke onge lukken kwamen niet voor. De Commissie, die de -waarde zou taxe ren van de leermiddelen en hét schoolmeu- bilair van de kleuterscholen, die door de gemeente. Velsen van. de Stichting Verenig de Scholen voor Bijzonder Neutraal Voor bereidend Onderwijs-te Velsen- £ijn overge nomen, heeft de totale waarde van een en ander vastgesteld op 38.078,85. B. en W. van Velsen kunnen zich hier mede verenigen. Het ligt in de bedoeling eerst tot uitbetaling van deze gelden aan de Stichting over te gaan, nadat de vol ledige afrekening in zake de subsidie verlening door de gemeente over het tijd vak 1 Januari1 Mei 1953 is vastgesteld. Opgemerkt moet nog worden, dat de Stich ting belangrijke financiële '.verplichtingen heeft aangegaan, om'cle betrokken scholen van een inventaris te voorzien en deze schulden met de uitkering van de gemeente moeten worden gedelgd. B. en W. stellen de raad voor voor het bovenomschreven doel een crediet van 38.100,te verlenen. Het athletiek-baanwedstrijdseizoen is op volle toeren gekomen, waardoor week na week belangrijke wedstrijden worden ge houden. Nadat vorige week een groot aan tal Suomi-athleten heeft deelgenomen aan de in Beverwijk door D.E.M. gehouden na tionale wedstrijden, trekt de K.A.V. „Suo mi" Zondag naar Amsterdam om met vele dames- en herenathleten uit te komen in de door „De Volewijckers" te houden re gionale wedstrijden. Van de dames nemen deel: R. Cornelis- sen 100 m. C, vèrspringen D en discuswer pen D; M. Grapendaal 100 m. C en vèr springen D; E. Koet 100 m. D en discus werpen D; T, .Waagmeester 100 m. C. en vèrspringen D; I. A. Waasdorp 100 m. C, vèrspringen C en discuswerpen D; E. v. Geytenbeek 100 m. D. en vèrspringen D; J. Niesink 100 m. D; J. Koeten-Bleeker, discuswerpen D; D. Davidson 100 m. B. en vèrspringen B; T. Blötevogel 100 m. B. en vèrspringen B. De Suomi-herenploeg bestaat uit: G. v. Alfen en J. F. Smit 100 m. C; B. Berghuis en G. Grapendaal 100 m. B; W. Tegel en J. v. d. Veer 100 m. D; W. Kok 800 m. C; J. Roemer 800 m. D; P. Scheerman 100 m. D en 800 m. D; H. Engelhart en G. Stuyf- zand 3000 m. C: A. Spek 800 m. C; J. Ade laar en P. Koeten kogelstoten B en hoog springen B; D. v. Zutphen, kogelstoten B en hoogspringen A; L. Lievers en E. Schik, J. Oostermans 3000 m. D; H. Koopmans en B. Luyt 800 m. D. en vèrspringen. Tenslotte komt Suomi uit op de Olym pische estafette. De N.V. Ijsfabriek en Koelhuis IJsvries te IJmuiden heeft B. en W. van Velsen verzocht, aan haar te verkopen de aan de gemeente in eigendom toebehorende per celen grond met de zich daarop bevinden de opstallen,gelegen aan de Prins Hendrik straat, de Visstraat en de Bik- en Arnold- kade. ter gezamenlijke grootte van 784 mt Deze N.V. is bereid voor de grond een prijs te betalen, berekend naar 15 per m2, welke prijs in overeenstemming is met die, welke ook in andere gevallen, bij de ver koop van industrieterrein te IJmuiden is aangehouden. Voor de opstallen wil zij be talen 5000. De verkooDprijs zal mitsdien in totaal bedragen 16.760. Naar de mening van B. en W. is deze prijs aanvaardbaar. Examens kleuteronderwijzeres Te Haarlem slaagde bij de examens aan de Christelijke school voor kleuteronder wijs voor de hoofdakte .kleuteronderwijze res mej. J. H. Worries te Velsen-Noord. Voor het examen praktische gedeelte van de hulpakte slaagde mej. A. Bax te Velsen (dorp).

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 9