r VISSERIJ-VARIA Dag vol zomervreugde aan IJmuidens strand HVS en Catapult winnaars in volleybaltournooi „Commodore" Jan Mooy van Neder landse papierindustrie nam afscheid Agenda voor Velsen Ha ven berichten Old Clothes New AUTO RIJLES Drukte in Velserend en bij de ponten Heren van VCK bezetten tweede plaats Beverwijk Wijk aan Zee „Zilveren Slof" blijft in Amsterdam Heemskerk MAANDAG 29 JUNI 1953 De oudste papiermaker bij Van Gelder met pensioen Mooie prestaties van „Suomi" AUTO RIJSCHOOL A. REIJM Dry cleaning only Aanrijding tussen motor auto op beruchte hoek „Noordholland" weer thuis Ballons uit Wijk aan Zee daalden in Duitsland „DEM" athleten hadden succesvolle ploeg Dertigduizend manden in één middag Harmonie concerteerde met succes Badgasten zagen openluchtfilm Grote drukte in de badplaats f 1700 van TBC collecte De heer J. G. Mooy, papiermaker aan de grootste papiermachine nummer 18 van de Nederlandse papierindustrie, die Zaterdag morgen wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd na ruim 52 dienst jaren afscheid nam van zijn gedurende 31 jaren vervulde belangrijke taak als pa piermaker aan de verschillende papierma chines bij Van Gelder Zonen N.V. Ko ninklijke Papierfabrieken, is bij dit af scheid niet alleen hartelijke waardering ten deel gevallen, doch bovendien en zeer terecht de „commodore" van de Neder landse papierindustrie genoemd. Dit afscheid betekende voorts het einde van de nauwe relatie van de drie gebroe ders Mooy, die saimen ruim aodenhalve eeuw Van Gelder trouw waren, van wie A. P. Mooy als kookmeester in de cellulose- fabrieken tien jaar geleden werd gepen- sionneerd en P. Mooy, na jaren lang pa piermaker te zijn geweest, thans vijf jaar geleden als baas van de formaatafdeling met pensioen ging. Zij hadden eveneens ruim 52 dienstjaren. De heer Jan Mooy, d'ie met het gezin uit de Wormer, waar hij in 1888 werd ge boren, in 1896 meekwam naar Velsen en als twaalf-jarige knaap bij de papierexpe ditie als rollenpoetser direct met de eigen lijke papierproductie kreeg te maken, werd na 21 jaar via de verschillende func ties aangesteld als papiermaker aan de voormalige PM 3. De ervaringen van de lange diensttijd maakten de heer Mooy tot een zeer vak bekwaam papiermaker of eigenlijk kunste naar, daar papiermaken ondanks moderne mechanisatie toch altijd nog als een „kunst" moet worden beschouwd. Dat zijn ervaringen en zijn kennis op hoge prijs zijn gesteld bleek tijdens de ont vangst op het directiekantoor. Ir. J. Tromp, hoofddirecteur, had de wens te kennen gegeven tegenwoordig te zijn bij het af scheid. Op zeer hartelijke wijze gewaagden de beide directeuren van hun bijzondere erkentelijkheid jegens de verdiensten van de heer Mooy voor het bedrijf. Uiteraard is de „oude tijd" bij dit afscheid van de directie, dat lange tijd in beslag nam, nog eens opgehaald. In het bedrijfskantoor van de papierfa briek, waar de gehele afdelingsleiding en uiteraard vele ploegmakkers bijeen waren, merkte de heer W. J. Willems, chef, op een zekere schroom te hebben de scheidende papiermaker met enige familiariteit toe te spreken, omdat hij de heer Mooy durfde vergelijken met een „commodore", welke titel wordt toegepast op de oudste en beste bevelvoerders van verkeersmaatschappijen. Zo zag ook de chef de heer Mooy als de commodore van de Nederlandse papier industrie omdat hij als zodanig het bevel van het productiebegin van de grootste Bij regionale wedstrijd Tijdens de Zondag door de ASC „De Volewijckers" in Amsterdam gehouden regionale athletiekwedstrijden voor dames en heren, waaraan een grote groep athle- ten van de K.A.V. „Suomi" heeft deelge nomen, zijn een aantal mooie resultaten door de Velsense ploeg geboekt. Behalve de promotie van drie Suomezen werd het clubrecord op de Olympische estafette met een tweede plaats in 3 min. 44.6 sec. bijna benaderd door J. F. Smit, H. Kooyman, B. Berghuis en G. Grapendaal, die op hun persoonlijke nummers al twee keer waren uitgekomen. Op de 100 m. heren B wer den 1 B. Berghuis in 11.6 sec. en 6 G. Grapendaal in 11.9 sec.; dezelfde tijden als in de serie, waarin Grapendaal no. 3 was. J. F. Smit bezette op 100 m. C de tweede plaats in de serie (12.- sec.) en werd in de finale 3 in 12.2 sec. Fraaie prestaties leverden H. Kooyman met het winnen van de 800 m. D in 2.6.5 (promotie naar B), G. Stuyfzand op 3000 m. C. derde in 9.44, en J. Oosterman op 3000 m. D tweede in 9.35.7 (beiden pro moveerden naar B). Van de overigen waren de uitslagen: Heren: hoogspringen B: 3 J. Adelaar 1.60 m.; 100 m. D: serie: 3 W. Tegel 12.8; 1 G. v. d. Veer 12.2; 3 P. Scheerman 12.4; demi-finale: 3 G. v. d. Veer 12.1; 5 P. Scheerman 12.5; finale: 5 G. v. d. Veer 12.2 sec. 800 m. C: 6 W. Kok. 800 m. D: 4 P. Scheerman 2.12.9; 7 Roemek. Dames 100 m. D: serie: 1 E. v. Geyten- beek 13.4; 4 J. Niesink 14.8; 1 G. v. Leeu wen 15.1; 2 B. Koet 15.1; demi-finale: 2 E. v. Geytenbeek 13.8; finale: 1 E. v. Geytenbeek 13.6 sec. 100 m. C: serie: 4 R. Cornelissen 14.-; 2 T. Waagmeester 14.2; 3 R. Grapendaal 14.4 sec. 100 m. B: serie: 2 I. Waasdorp 13.8; fi nale: 4 D. Davidson 13.8; 6 I. Waasdorp 14.- sec. Discuswerpen D: 5 J. Koeten-Bleeker 24.03 m.; 6 I. Waasdorp 22.55 m.; 8 R. Cornelissen 21.99 m. ADVERTENTIE Goed autorijden leren wij U in onze S nieuwe Opel „Reckord" 1953 Hagelingerweg 134, Tel. 8930, Santpoort Dennenstraat 12, Tel. 6200, IJmuiden A U wordt van huis gehaald en gebracht. ©««©eooöOGWöttwoooocGGoeooeek MAANDAG 29 JUNI Thalia, 20 uur: „De terugkeer van Bulldog Drummond". Rex, 20 uur: „Affair in Trinidad". Velserbeek, 20 uur: Openluchtconcert, Velser Accordeonvereniging. DINSDAG 30 JUNI Thalia, 20 uur, „De terugkeer van Bulldog Drummond". Rex, 20 uur: Geen voorstelling. Nederlandse papiermachine, de PM. 18, af heeft gevoerd. De commodore is ve teraan geworden door eigenschappen, die in deze tijd merkwaardig genoemd kunnen worden, maar tevens betekende het mee maken van de gehele bedrijfsevolutie. Als papiermaker bij het kleine „drie-tje" begonnen en de laatste jaren aan de zes maal grotere „18" hebben de ervaringen gelijke tred gehouden. „Voor deze en la tere generaties za.1 de evolutie over de tijd van toen en nu niet meer zo sterk zijn", al dus de heer Willems, die als sterkst facet van het rijpe leven van de scheidende pa piermaker zijn spreekwoordelijk verant woordelijkheidsgevoel illustreerde, ook ten aanzien van het personeel. Voorts gewaag de de chef van de trouw, die in de familie naam Mooy opgesloten ligt. Ten slotte gaf de chef te kennen dat de ouderen onder het personeel het gevoel hebben met het vertrekken van de heer Mooy een stuk van zichzelf los te laten. Hierna werd de scheidende „commodore" hartelijk dank betuigd voor zijn bijdrage tot de ontwikkeling van de fabriek en de sa menwerking met allen. Namens de leiding en de ploegpersone- len van PM 18 viel het papiermaker N. Half niet mee afscheid te nemen. Hij vol stond met de aanbieding van een bij toe val zeer welkom geschenk als herinnering, een mooie rijwiellamp. In zijn dankwoord voor alle loftuitingen bevestigde de heer Mooy de vriendschap pelijke samenwerking met allen te hebben ondervonden, waardoor zijn langjarige werkzaamheid hem voldoening heeft kun nen geven. Aan de Binnen Liede in de omgeving van het fort van Haarlemmerliede is weer een houten weidemolentje opgebouwd, het is Zaterdag aan de regenten van het Sint Elisabeths Gasthuis overgedragen. Vroeger heeft op dezelfde plaats ook ec-n weidemolen gestaan, doch onbe kenden hebben die in de oorlog afgebroken en het hout vermoedelijk gebruikt voor hun kachels. Na de oorlog zijn er stemmen op gegaan een nieuwe molen te bouwen. Regenten van het Gasthuis en verscheidene particulieren hebben gelden bijeen ge bracht, waardoor het mogelijk was een molen uit de Zaanstreek aan te kopen en die te plaatsen op de plek, waar vroeger ook een molen heeft gestaan. Zij doet dienst om water af te voeren van de lan derijen, waarvan het Sint Elisabeths Gast huis de eigenaar is. ADVERTENTIE- Koningsplein 10 Tel. 4886 Zondagmiddag even na half een is op de beruchte hoek WijkerstraatwegKonings weg weer een ongeluk gebeurd dat vrij gunstig is afgelopen. Een Alkmaarse mo torrijder, die een duopassagiere uit Heiloo vervoerde reed met flinke vaart in de rich ting van de pont op het moment, dat juist een personenauto die van de pont kwam de koningsweg zou inslaan. Door de grote snelheid van de motor was een botsing on danks krachtig remmen niet meer te ver mijden. De motorberijders maakten een flinke tuimeling doch bleken niet zodanig gewond, dat zij niet per taxi naar hun woonplaats konden worden overgebracht. De motorrijder scheen een shock te heb ben opgelopen, waardoor hij onderweg be wusteloos geraakte. De passagiere kreeg vermoedelijk een lichte hersenschudding. Beide voertuigen liepen schade op. De sleepboot „Noord-Holland" van Bu reau Wijsmuller liep Zaterdagmorgen de haven van IJmuiden weer binnen na twee sleepreizen met baggermolens, bakken, zuigers en een sleepbootje van de firma Van Hattum en Blankevoort van Vlaar- dingen naar Ierland. De „Noord-Holland" gaat deze week voor een dokbeurt naar Amsterdam. Ouderavond „Moerberg" kleuterschool Donderdag 2 Juli wordt in de filmzaal van de kleuterschool „Moerberg" een ouderavond gehouden. De agenda vermeldt: verkiezing leden nieuwe oudercommissie en een film. Deze verkiezing is noodzakelijk i.v.m. invoering openbaar kleuteronderwijs. Van loggers en kotters. Zaterdag waren er dan weer geen trawlers aan de markt en moest de handel genoegen ne men met vier Noordloggers, enige snurre- vaadkotters en wat kleine vaart. De „Shamrock" kon het met een aardig scheepje vis niet hoger brengen dan f 5200 en de KW 141 en de KW 9 maakten er respectievelijk f 5500 en f 3300 van. Ook de KW 57 maakte ongeveer een be somming als de laatste. Geheel en al mis. Met de visprijzen was het Zaterdag wel helemaal mis. Alleen de makreel deed het nog en bracht eerst f 18 en later f 14 op. Piepers gingen voor f 13 tot f 15 en wijting van f 8 tot f 11. Alle dichte radio, dichte wijting, horsma kreel en zeer vele drietjes van de schol gingen naar de vismeelfabriek. Schol. De tweetjes van de snurrevaad konden het ditmaal niet hoger brengen dan van f 9 tot f 13. Zeer mooie drietjes van deze zelfde soort visserij maakten f 10. Nog wat, pufschuit! De rijen uitleg gers gingen per tien stuks van f 56 tot f 65 van de hand. De kisten deden ongeveer f 60. De gullen waren zeer goedkoop: voor de grote soort werd f 22 betaald, de mid delsoort bracht f 14 op en de torren deden een goede gooi naar een reisje naar de vis meelfabriek, wanneer ze niet wat grof waren. Tongen. De lappen waren Zaterdag iets stijver en liepen van f 1,55 op tot f 1,80. De middelsoort deed f 1,05, kleinmiddel f 1,35 en de tongen I f 1,30. Slips gingen weg voor f 0,95. Net sleurde matroos buiten boord. Bij het uitvieren van het snurrevaadnet is de zoon van schipper Hessel de Vries van de UK 164 „Malhanja" met de rechtervoet in een stalen tros van het vistuig verward ge raakt en overboord getrokken. Het onge luk gebeurde dwars van Den Helder. Door de winch onmiddellijk te stoppen kon Wouter de Vries de tros grijpen, zodat hij aan boord kon worden getrokken. De vis serij werd gestaakt en bij aankomst in Den Helder werd Wouter de Vries dadelijk Ook dit weekeinde heeft de „badplaats IJmuiden" dank zij het stralende zomer weer niet over gebrek aan belangstelling te klagen gehad. Parkeerterrein, fietsen stalling en de strandexploitanten hebben een goede dag gehad. Het bezoek was zelfs nog groter dan verleden week. Niet iedereen, die opgewekt en blij van zin in de ochtenduren zijn bivak in het zand opsloeg is 's avonds even verheugd huistoe gegaan. Daarvoor hebben de slor- digaards gezorgd, die in de loop van de week met kwistige hand het strand met overschotten van stukgeslagen flessen hadden bestrooid. Van de vijfendertig ge vallen met verwondingen, die de ijverige Rode Kruisers te verbinden kregen, was een groot aantal veroorzaakt door glasscher ven. Eén patiënt, die last kreeg van kuit spierkramp werd door de heer Bakker naar de dokter gebracht; evenals de man, die tijdens het spelen last kreeg van een „knietje". Agent Padmos heeft zijn vaderlijke blik laten weiden over een veertig tot vijftigtal peuters, die vader en moeder in de drukte waren kwijtgeraakt, maar uitiendelijk zijn ze toch weer bij de eigen ouders terecht gekomen. Velserend In Velserend zag het ook wat men noemt zwart van de mensen en van al deze lieden Het tournooi van de Volleyball-club „Kralenberg" (V.C.K.) dat Zaterdagmid dag en -avond op de prachtige velden van het sportpark „Watervliet" is gehouden voor acht dames- en acht herenteams, is dank zij de voortreffelijke organisatie precies volgens het vastgestelde tijdschema keurig op tijd geëindigd. Dit is te meer opmerke lijk, daar geruime tijd verloren ging door hevige regenval. Bij de dames-voorwedstrijden was het niet moeilijk te voorspellen, welke teams in de eindstrijd zouden komen, daar het krachtsverschil al spoedig opviel: Sportief en Catapult 1 waren de grootste rivalen, van wie het laatste team de eindstrijd met drie overwinningen afsloot er, dus winnaar werd. De herenteams demonstreerden vooral in de finale opmerkelijke vechtlust en ga ven geen duimbreed toe. Uitstekende smashes, gepaard aan tactische opstellin gen gaven de vele belangstellenden spel op vaak hoog peil te zien. De rivaliteit tussen de Alkmaarse ploe gen Catapult en 't Hooge Huys was groot. Toch moest het laatste team alles toegeven. Niet alleen HVS en Catapult streden fel, maar wat VCK presteerde was meer dan verrassend, door met de genoemde teams van de drie wedstrijden er ook twee te winnen. Het doelgemiddelde was beslissend voor de plaats: VCK werd na HVS tweede, zij het met slechts 1 punt verschil op de win naar. Uiteraard was de spanning in de win naarspoule van de heren bijzonder groot. Speciaal ten aanzien van de wedstrijden HVS-Catapult (11-13) en VCK-'t Hooge Huys (15-14) was het karakter snel en af wisselend. Bij de dames bleken Rapiditas en Sportief (18-19) tegen elkaar opgewas sen. Bij de dames werd de stand na de voor- wedstrijden, van wie 1 en 2 in de finale Kwamen: Poule A: Sportief: 3, 3, -, -, 6; VCK: 3, 2, -, 1, 4; HVS: 3, -, 1, 2, 1; Catapult 2: 3, -, 1, 2, 1. Poule B: Catapult 1: 3, 2, -, 1, 4,; Rapiditas: 3, 2, -, 1, 4; SES: 3, 1, -, 2, 2; The Smash: 3, 1, -, 2, 2. Heren Poule A: HVS: 3, 3, -, -, 6; 't Hooge Huys: 3, 2, -, 1, 4; The Smash: 3, 1, -, 2, 2; i Sportief: 3, -, -, 3, 0. Poule B: Catapult: 3, 3, -, -, 6; VCK: 3, 2, -, 1, 4; SES: 3, 1, -, 2, 2; Rapiditas: 3, -, -, 3, 0. De uitslagen van de winnaarsronden wa ren voor de damesteams: Rapiditas-VCK 23-14; Sportief-Catapult 1 14-28; Rapidi- tas-Sportief 18-19; VCK-Catapult 1 13-20; Catapult 1-Rapiditas 24-8; Sportief-VCK 22-12. Catapult 1 3 3 - - 6 72-35 Sportief 3 2 - 1 4 55-58 Rapiditas 3 1 - 2 2 49-57 VCK 3 - - 3 0 39-65 Heren: Uitslagen: HVS-VCK 19-13; HVS- Catapult 11-13; VCK-'t Hooge Huys 15-14; 't Hooge Huys-HVS 13-21; Catapult- 't Hooge Huys 19-17. Eindstand: HVS 3 2 - 1 4 51-39 VCK 3 2 - 1 4 48-37 Catapult 3 2 - 1 4 42-42 't Hooge Huys 3 - - 3 0 44-55 De afdelingskampioen Catapult (Alk maar) en SES (Zaandam) hebben zich dus niet kunnen handhaven. De Noordhollandse districtskampioen HVS (Haarlem) legde nu ook beslag op de eerste plaats, al was dit door slechts een punt verschil in het doel gemiddelde met VCK. De VCK-voorzitter, de heer N. Versluis, die ook de wedstrijdleiding had en daarin door de wedstrijd-secretaris, de heer P. J. Over uitstekend werd bijgestaan, reikte 's avonds na afloop van het tournooi in het sportpaviljoen de prijzen uit. De winnaars van de dames- en de herenteams werden in het bezit gesteld van een prachtige zil veren beker. De nummers twee ontvingen een vaantje op standaard en de derde prijs winnaars kregen een médaille. Van de op 2D Juni door de V.V.V. ge houden ballonoptocht is de uitslag als volgt: De verst komende ballon kwam te recht in Bremen (Duitsland) en legde een afstand af van 303 km. Een andere bal lon landde eveneens in Duitsland en wel in de plaats Leer (228 km.) De prijswinnaars zijn: 1 Mia de Haan, 2 Matthijs van Roon, 3 Elsje van Laar (Zuidlaren 154 km.), 4 Cisid (opgevist uit zee 152 km.), 5 Antoon van Roon (Hoogeveen 128 km.) hebben er vijfentwintig zich aan de han den van mevrouw W. CordiaSpeet en haar staf moeten toevertrouwen, om snij- wonden, een verstuikte enkel en een stuk van een naald vakkundig te doen verwij deren en daarna te laten verbinden. Maar op de honderden, zelfs duizenden die strand en bad bezochten is het toch een klein per centage dat met ongemakjes te kampen heeft gehad. Bij de ponten De verkeersdrukte heeft bij de ponten weer heel wat oponthoud veroorzaakt voor de overtocht. 's Morgens kon aan de Zuidzijde van het kanaal al worden voorspeld, dat het 's avonds aan de Noordkant weer een op eenhoping van voertuigen zou worden. Hoewel de aanvoer van auto's uit het Zui den voor een bezoek aan de badplaatsen nog vrij geleidelijk ging met de drie va rende ponten kon toch ook hier al file vorming niet worden verhinderd, 's Mid dags om vijf uur begon zich de drukte op het Noordelijke pontplein al aan te zetten. Een uur later, toen het pontplein stampvol was, stonden de auto's voorbij de Smidt van Gelderstraat. Daarna was tot na ach ten het einde van de file permanent tot de Banjaertstraat. Eerst na negen uur dunde de aanvoer en konden de auto's in drie, vier rijen op het pontplein worden geborgen. Zowel het pontpersoneel als de politie in de zware tenue (wat zou een zomer-uni- form welkom zijn!), op het pontplein bij enkele uren dienst in de brandende zon, hebben weer een „zware dag" gehad. In de jeugdmeerkampen om het kam pioenschap van Noordholland die Zondag werden gehouden door de H.A.V. „Haar lem" in Haarlem, wist van de B-meisjes Truus Maathuis een uitstekende prestatie te leveren door als tweede te eindigen met 1473 pnt. Ze liep de 60 mtr. in 8,9 sec., vèr- springen 4.43 m., kogelstoten 7,33 m. en hoogspringen 1,40 m. Het clubrecord dat met 1.39 m. op haar naam stond, wist zij dus met 1 cm te verbeteren. Door deze prestatie is zij in de finale geplaatst, die 19 Juli in Amsterdam gehouden wordt. De zesde plaats in deze afdeling was ook voor een D.E.M.-ahtlete en wel Truus v. d. Kolk met 1154 pnt. In de A-klasse was de vijfde plaats voor Nel Kramer met 1240 pnt. De 60 m. legde zij af in 9 sec., vèrspringen 4.10 m., kogelstoten 7.11 m., hoogspringen 1.20 m. en de discus wierp zij 17.07 m. De heren zijn naar Amsterdam getogen, waar de A.V. „Volewijckers" wedstrijden organiseerde. Henk v. Egmond bezette de eerste plaats in vèrspringen met een sprong van 6.45 m. In de C-klasse kwam Cees Boon uit op de 3000 m.; hij eindigde op de tweede plaats in 9 min. 39,8 sec. Door deze uitste kende tijd gaat hij over naar de B-klasse. A ardbeienveiling Zaterdagmiddag was de aanvoer op de aardbeienveiling ongekend groot: ruim 30.000 manden kwamen aan de markt. Het grootste deel was met dop, hetgeen een grote handicap voor de afzet betekende. Zonder dop was de markt vast en werd van 2.302.45 per mand betaald. Met dop brachten de Moulin Rouge en eerste soort Climax van 2.002.75 per mand op. De tweede kwaliteit met dop had grote moeite om geplaatst te worden. Voor 1.30 1.50 per mand gingen deze vruchten naar de fabriek voor vruchtensapbereiding. De doosjes waren eveneens goedkoper. Vondelschool nu al volgeboekt De openbare Vondelschool, die wordt gebouwd aan de Zweedselaan, is naar de secretaris van Volksonderwijs ons mede deelt, nu al volgeboekt. Men hoopt de school in September klaar te hebben. overgebracht naar het gemeenteziekenhuis „Parkzicht". Hier bleek dat hij een ge compliceerde enkelfractuur had opgelopen. Niet gelost. Omdat de platvis spot goedkoop was in de afgelopen week be sloot de snurrevaadkotter UK 104 eens te proberen om de weekvangst van honderd kisten schol in een Engelse haven te los sen. Vrijdagmorgen vroeg kwam de kotter in Lowestoft aan. Hoewel de papieren in orde waren en er gelost kon worden, werd de factor zo bang gemaakt dat hij besloot de schipper te adviseren om de vis in te houden en niet te lossen. De Engelse reders-handelaren vreesden concurrentie, zodat werd besloten tot een stille boycot van de prachtige en levende snurrevaad vis. De platvis was duur. De kotter verliet Lowestoft en zette koers naar IJmui den, waar de vangst Zaterdagmorgen werd gelost. De kotter IJM 27 van de rederij Van der Heyden krijgt aan de Zuid-Zijde een goede opknapbeurt: een nieuwe verschan sing aan dek, de stuurhut wordt vernieuwd en de motor wordt gerevideerd. Het zal nog wel enige tijd duren aleer schipper Clots vaart. Ook de Belgische kotter Z 523 ligt nog steeds aan de Zuid-Zijde, zodat de reparatie aan de motor nogal enige tijd vergt. Geen haast. Aangezien de trawlers vorige week weinig vangst hadden, de vis daarbij goedkoop was en de uitkomsten voor de trawlervloot zeer ongunstig blij ven, hebben de binnen liggende trawlers geen haast om naar zee te vertrekken. rrfjzen: Grote tong 1.91-1.62, grm. tong 1.13-1.03, kim. tong 1.40-1.19, kl. tong I 1.38-1.23, ki. tong II 1-0.94, tarbot I 1.44- 1.14, alles per kg.; tarbot II 48-46, tarbot III 38, tarbot IV 35-22, kl. griet 13, tong schar 48-35, kl. tongschar 10, gr. schol 42- 18, grm. schol 42-15, kim. schol 40-14.50, kl. schol I 29-10, kl. schol II 19-8, schar 10-8, v. haring 22.50, makreel 17-12.50, gr. schelvis 23-20, grm. schelvis 25-22, kim. sohelvis 22-17, kl. schelvis I 24-15, kl. sohelvis II 17-8, wijting 13-8, gr. gul 24.50- 19.50, mid. gul 15-11.50, kl. gul 9.50-8, kl, haai 12-8, kl. wolf 27, poontjes 9-8, kl. rode poon II 98, alles per 50 kg.,; gr. kabeljauw 152-60, gr. wolf 61, alles per 125 kg. Aanvoer: 410 kisten tong en tarbot, 5 griet, 9 tongschar en schartong, 1335 schol, 60 schar, 19 haring, 328 makreel, 400 schel vis, 302 wijting, 188 kabeljauw en gul, 11 kl. haai, 12 wolf, 36 poon, 75 diversen, to taal 3190 kisten. Zaterdagavond heeft de Beverwijkse Harmoniekapel in de tuin van „Oud Wijk aan Zee" onder grote belangstelling een concert gegeven. Het tamboercorps maakte eerst een rondgang door het dorp en lokte vele inwoners, maar nog meer badgasten mee. Het programma dat onder leiding van de heer H. N. van Ossenbruggen'ten gehore werd gebracht, was voornamelijk in het meer „lichte" genere. De openings mars „Nationaal Embleem" van E. C. Bagley bracht al direct de goede stemming en ook de andere nummers waaronder de mars „Sempen Fidélis" van Soesa gingen er als „koek" in. Het publiek beloonde de spelers dan ook met een dankbaar applaus. Een Haagse luchtprojectie-onderneming heeft Zaterdagavond op het Julianaplein een filmvoorstelling gegeven. Men draaide enige reclamefilms -n korte rolprenten, zoals een opname van het dansorkest Louis Armstrong en over het Amerikaanse zwemwonder Newton Perry. Het program ma dat anderhalf uur duurde werd afge wisseld met enige tekenfilms, die de lach lust van het publiek opwekten. Op Dins dag 14 Juli zal deze onderneming nog maals een bezoek aan de badplaats bren gen. Het is Zondag in Wijk aan Zee fantas tisch druk geweest en de neringdoenden hebben zeer goede zaken gemaakt. Op het strand bleef geen plekje onbezet. Vele duizenden waren per auto, fiets of bus naar het strand gekomen en de rijwiel stallingen waren overvol, zodat men de fiets slechts met moeite kwijt kon. Ook voor het parkeren van auto's was het niet eenvoudig een plekje te vinden. Oogst van de straat Aan de politiepost zijn inlichtingen te verkrijgen omtrent de volgende gevonden voorwerpen: ring met sleutels (3 x), sleu teltje van fietsslot, huissleutel, twee zon nebrillen, zonneklep, ketting met sleutels, kinderbadpak, kindershirt, armbandhor loge, handdoek met badpak, handdoek met een paar sokjes, jongenszwembroek, jongenspantalon, rubberbandschoen, brui ne sandaal, groene damesschoen, bruine kinderschoen, gouden medaillon en een leesboek. De eerste van de vier hij de N.V. „De Schelde" te Vlissingen in aanbouw zijnde onder zeebootjagers van de Koninklijke Marine is Zaterdag met goed gevolg te water gelaten door mevrouw H. A. S. van Houten-Hendrikse, echtgenote van de secretaris-generaal van het ministerie van marine. Foto: het schip, dat de naam „Zeeland" draagt, glijdt van de helling. De zilverek aardbeienslof waarom gister middag in het Kennemer Theater en Sta- tenhuis werd gebridged in een drive, die door „Sans Atout" was uitgeschreven, is gewonnen door „De Oude Bond" uit Am sterdam. Deze club heeft de slof al twee achtereenvolgende jaren in het bezit ge had, maar moest hem vorig jaar afstaan aan „Het juiste Bod", eveneens te Amster dam. De wisselprijs voor het hoogst aantal matchpunten een kaartendoos, werd gewonnen door de heren BouwmanSpruit van R.K.B.C. te Haarlem met 46 pi.p. Het echtpaar Lammerts uit Apeldoorn won de prm voor het verst komende paar en de brmgeclub „Combinatie Hoorn" die van de verst komende club. De prijs voor de club met het hoogste aantal deelnemers werd door „De Oude Bond" behaald. De prijzen bestonden verder uit sloffen aardbeien, terwijl aan diegenen, die voor de vijfde maal aan de drive hebben deelgenomen, lepeltjes en asbakjes werden uitgedeeld. Aan de aardbeien-drive werd door 304 personen deelgenomen en de leiding lag in handen van de heer Stevens, bestuurslid van de afdeling Haarlem der Nederlandse Bridge-bond. De uitslagen waren als volgt: groep 1: 1. mevr. Hablijheer Hilaski, 41 m.p., en 2. heer en mevr. Groen 38 m.p.; groep 2, heren v. Balen—Bakker 36y2 m.p. en 2. heer en mevr. Hafkenscheid 33 m.p.; groep 3: 1. KosterSchuurman 41 y2 m.p. en 2. KolwijkKohlkiffel 35y2 m.p.; groep 4: 1. KosterKramer 43!/2 m.p. en 2. dames Kalev. d. Leuf 37 m.p.; groep 5: 1. dames MarchantOdijk 41 m.p. en 2. Verwoerd Hilbertson 39 m.p.; groep 6. 1. Engels Kerker 40 m.p. en 2. BenningPennenieer 36 m.p.; groep 7: 1. v. NoordVernin 43'/2 m.p. en 2. v. d. HeijdenMunse 39 m.p.; groep 8: 1. v. ZutphenGeldermans 34 m.p. en 2. LokFrederiks 33 m.p.; groep 9: 1. Bouwman-Spruit 46 m.p. en 2. heren Kohier 37!/2 m.p.; groep 10: 1. Serniev. d. Dussel 40 m.p. en 2. v. d. HelmDe Lugt 38 m.p.; groep 11: 1. OffermansBuffring 42 m.p. en 2. BrandDerdemans; groep 12: 1. dames Woelders 35 m.p. en 2. van WegenEgmond 34y2 m.p.; groep 13: 1. SchelvisHoogeboom 36 m.p. en 2. dames KaleLeuf 34 m.p.; groep 14: 1. Eelste Springveld 44y2 m.p. en 2. heren v. d. Lin den 37 m.p.; Groep 15: 1. dames Hogendijk Torntwee 43 m.p. en 2. dames Boom- Steur 34y2 m.p.; groep 16: 1. De Wolfde Geus 44 m.p. en 2. KroonJansen 36 m.p.; groep 17: 1. mevr. Galesheer Benning 42 m.p. en 2. BenningPennemeer 36 m.p.; groep 18: 1. dames Kuin 44 m.p. en 2. dames BeljartJager 42y2 m.p. De lijstencollecte, die Zonnestraal en het N.V.V. t.b.c.-fonds de vorige week hebben gehouden, heeft in Beverwijk 1470,86 en in Wijk aan Zee 215.75 opgebracht. Het totaalbedrag van 1686.61 ligt enkele hon derden guldens lager dan vorig jaar. Deze collecte zou aanvankelijk in Maart worden gehouden, maar werd door de watersnood naar een latere datum verschoven. J. Groot van „Kennemerland" tweede in Nibbixwoud Drie leden van de rennersclub „Kenne merland" hebben met succes deelgenomen aan de ronde van Nibbixwoud.'De nieuwe lingen reden 50 km., de resultaten voor de leden van „Kennemerland" waren: 2. J. Groot, 3. A. Gelderman, 12. N. Kluft. D. de Ruiter startte in de ronde van Am sterdam-Noord en werd achtste. Storm over de polder De Beverwijkse toneelgroep „Het Mas ker" heeft het spel „Storm over de polder" van Bert Beets in studie genomen. Óp 8 en 13 October zal dit stuk in het K.S.A.-ge- bouw worden opgevoerd. Mannelijke voorzitter bij dameshandbal De afdeling dameshandbal van de sport vereniging ADO heeft een vergadering ge houden, waarin het bestuur een wijziging heeft ondergaan. Inplaats van mejuffrouw B. Tuyn is de heer E. Henneman tot voor zitter gekozen. Mej. Tuyn zal nu de functie van secre taresse gaan waarnemen, inplaats van mej. B. Stam, die als bestuurslid heeft bedankt. Men hoopt dat de vereniging onder lei ding van de nieuwe voorzitter een gunstige tijd zal beleven. Zondag 28 Juni kwamen de haven van IJmuiden binnen: Krumof van Riga. Jans van Londen. Holland van Oskarhamn, Bran- daris van Ekenaas, Castilla Monbaltren van Huelva. Unden van Oxelosund. Theano van Drogheda. Eemstroom van Huil. Norden v. Rotterdam. Angelo van Haugcsund. Alouette van Londen. Spaarnestroom van Fowey. Netherland Coast van Newcastle. Roelf van Gdynia, Dietrich Oldendorff van Plafsö. Uni S van Dover. Mirmidon van Birkenhead. Congostroom van Hamburg. Lotus van Bremen, IJstroom van Fowey, Bomma van Oslo. Phoenix van Woolwich. Vertrokken zijn: Madoeran van Southamp ton, Nilsture van Storfürs, Rijnkerk van Hamburg. Zaanstroom van Huil. Jan Her man van Delfzijl.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 3