VISS VARIA Met „Jongensland" dit jaar op stap naar Garderen Agenda voor Velsen Havenberichten r WEEKEND-SHIRTS Gabardine Pantalon BISCHOFF Van het wrakhout van de strandpaviljoens is heel wat te maken Tachtig jachten en sloepen op Marsdiep Sportdag en handbal competitie op strand Castricum Beverwijk 5 Nationale zeilwedstriiden Kon. Marine Jachtclub Geduchte versterking voor de damclub IJmuiden Ernstig arbeidsongeval in afwerkhal Breedband Aardig initiatief van „IJmond" en „De Ring" Hoe de duiven van „de IJmonden" vlogen Tweede plaats voor lid van „Hercules" „Vrije expressie" in de Moerbergschool Softball- en honkbal resultaten van „Rooswijk" Santpoort Zang en muziek in de openlucht De heer G. Bennes kam pioen bij De Pion Record aardbeienaanvoer Castricum's gemeenteraad komt bijeen ""N 4.95 en 3.6S Aanvoer van Vijftig duizend manden DINSDAG 30 JUNI 1953 Het gaat goed achter „het plateau" in de duinen van IJmuiden, waar „Jongens land" zijn domein heeft. De IJmuider kna pen vermaken er zich best. Straks in de eerste week van Augustus zullen een dertigtal jongens tussen de tien en vijftien jaar mee mogen naar het kamp in Garde ren, zoals een even groot aantal verleden jaar een onvergetelijke week op het terrein bij de Lichthoeve heeft doorgebracht. Het publiek in IJmuiden leeft danig mee met dit gebeuren en hier en daar wordt al in de beurs getast. Er is zelfs een goede gever geweest die 100 heeft geofferd. Haar dat is dan ook iemand, die elke week de knapen in hun spel gade slaat. De lei ding hoopt dat het spreekwoord: „goed voorbeeld doet goed volgen" in vervulling zal gaan. Er zijn altijd nog ouders, wier financiële draagkracht niet zo ver reikt, dat hun spruit van deze manier van vacan- tie-besteding kan meegenieten en deze moeten ongetwijfeld worden geholpen. Handen uit de mouwen Nog steeds wordt er tweemaal per week gespeeld, gestoeid en gezwommen aan het strand en in het duinterrein, dat sedert enige jaren, dank zij de hulp van baron Van Tuyll „eigen land" is geworden. De bunker, die in de winter plaats van samenkomst is, krijgt van binnen al een geriefelijk aanzien. Het maken van com fort loopt ook hier weer in de papieren, hoewel leiders en jongens zoveel mogelijk zelf alles opknappen. Er staat zelfs sedert enige maanden een woonwagen op het terrein. Dit is een gift van een van de openbare gemeentedien sten, die natuurlijk in dank is aanvaard Aan de zeilwedstriiden van de Konink lijke Marine Jachtclub, die Zaterdag en Zondag op het Marsdiep en bij de Haaks- gronden worden gehouden, zullen ditmaal niet zo veel zeilers meedoen als in vorige jaren. Waren er vorig jaar ruim honderd deelnemers, ditmaal ziin het er vierentach tig. De valken- en vrüheidsklasse is in het geheel niet vertegenwoordigd. Ook bij de grote zeegaande jachten is van enige te ruggang sprake. De aanlooprace van Hoek van Holland naar Den Helder voor volgens de normen van de Royal Ocean Racing Club gemeten zeegaande jachten, die door de Vereniging van Kustzeilers wordt georganiseerd, zal Vrijdag worden gehouden. De schepen worden tegen de avond in Nieuwediep ver wacht. Aan de Grote Haaksrace nemen veertien RORC-jachten deel: de Nora (bekerwinnaar 19521 en verder Fram 2, Kijkduin, Zilveren Kruis, Banjaard, Trial, Modalimar, Albatros 2, Vrijheid, Zeezwa luw, Fortuyn 2, Vrouwe Emilia, Olivier van Noort en de Zeemeeuw. Na deze RORC jachten van de eerste klasse starten tien minuten later, dus vijf voor half negen Zaterdagmorgen, de RORC-jachten van de tweede klasse: Marina (bekerwinnaar 1952), Radiante, Loef op 4, Najade, Zephyr, Landfall, Albatros en Holland. Zondagmorgen starten de RORC-jachten opnieuw voor een wedstrijd. Voorts nemen vijf jachten deel aan de weglooprace. De andere starttijden voor de wedstrij den, die van de dijk te Den Helder uitste kend zijn te volgen, zijn: draken Zaterdag 14.35 en Zondag 13.35 uur; vergrote BM's Zaterdag 14.55 en Zondag 13.55 uur; niet gemeten kajuitjachten Zaterdag 14.25 en Zondag 13.25 uur! modelsloepen Zaterdag 8.35 uur voor officieren en adelborsten; modelsloepen Zaterdag 14.15 uur voor on derofficieren; modelsloepen Zondag 9.25 uur, voor korporaals en manschappen; koopvaardijsloepen Zaterdag 8.45 en Zon dag 9.45 uur. Yme de Jong meldt zich als lid De ex-Oosterkwarticr-speler IJme de Jong, die in Velsen woont en in 1952 nog op fraaie wijze de Noordhollandse damtitel won, heeft zich per 1 Juli gemeld als lid van de dam club IJmuiden. Indien het D. C. IJ.-bestuur de formaliteiten voor zijn overschrijving, vóór het nieuwe seizoen in September kan regelen, zal het uitkomen van deze meester-dammer een ge duchte versterking voor het eerste tiental van D. C. IJ. betekenen. Sinds de toetreding van wereldkampioen Piet Roozenburg tot de damclub IJmuiden in December 1952, is het ledental steeds vooruit gegaan van het aloude D.C.IJ. Onder de nieuwe leden meldden zich toen de promi nente hoofdklasse-dammers A. W. Beukema en P. v. d. Berg (ex-Hardinxveld). Maar de toetreding van de ex-Haarlemse damspeler IJme de Jong, is na het uitkomen van Roo zenburg wel de grootste versterking. Al vele malen legde IJme de Jong beslag op het kampioenschap van Haarlem en om streken en speelde hij enige tournooien mee om het damkampioenschap van Nederland. Met een keur van 12 spelers: Piet Roozen burg, A. Ligthart, B. Dukel, H. Laros, C. Suyk, T. Postma, IJme de Jong G. Postma, Heime Langbroek, J. van Straten, A. W. Beu kema en P. v. d. Berg, waaruit het D.C.IJ.- bestuur uiteindelijk een keus moet doen, Staan de kansen wel zeer gunstig om in het komende seizoen de club van Keiler het sterke Gezellig Samenzijn te kloppen. In de afwerkhal van Breedband, waar op een schaarbaan de randen van de koud gewalste banden worden afgeknipt en dit zijschrot in lange linten in een haspel wor den geleid en opgewikkeld, heeft zich gis termorgen een ernstig ongeval voorgedaan, toen de drieëndertigjarige schrotwikke- laar A. D. van Loon uit IJmuiden zich te dicht bij de haspel waagde en in de machi ne bekneld geraakte. Hij verloor higrbij een been en moest in zorgwekkende toe stand in het Rode Kruisziekenhuis te Be verwijk worden opgenomen. De heer Van Loon komt uit Noord-Bra bant, waar zijn vrouw en twee kinderen wonen. en het waard is om opgeknapt en bewoon baar te worden gemaakt. Verschillende strandexploitanten hebben, na bespreking met officiële personen, toe stemming gekregen om een deel van hun „wrakhout", restant van de wegge spoelde paviljoens ter beschikking van Jongensland te stellen. De knapen zijn nu ijverig bezig dit hout te verwerken. Financiële steun nodig Er is al vaker een beroep gedaan op IJmuidens bevolking om het werk van Jon gensland, dat een belangrijk deel uitmaakt van het werk onder de massa-jeugd, finan cieel te steunen. Ook nu weer zou het lof waardig zijn als de poging om het kamp daar in Garderen tot een succes te maken, door de inwoners van IJmuiden werd ge stimuleerd. Gaven in natura, zo werd ons verzekerd, zijn eveneens welkom. De win keliers uit Öud-IJmuiden weten dat uit ervaring. Het giro-nummer is 498066 ten name van de heer H. van der Tuuk. Als er dan maar bij wordt vermeld dat het een bijdrage voor Jongensland is. De handbalvereniging „IJmond", die in de wintermaanden met al haar elftallen maar al te vaak van zich doet spreken, heeft plannen om de activiteit ook in de zomermaanden te verhogen. De training van de leden is nu van het sportpark „Wa tervliet" in Velscn-Noord naar het IJmui- dense strand verlegd. Iedere Vrijdagavond zal het daar een hele drukte worden. Maar het gaat hier niet alleen om de training: men wil de balsport en dan in het bijzonder het handbalspel vooral onder de strandbezoekers meer bekendheid geven. De mannen van IJmond hebben zelfs doe len meegenomen en dit geschiedt natuur lijk niet voor niets. Er zijn plannen om een competitie te beginnen voor de vaste bewoners van de zomerhuisjes op het strand. IJmond speelt deze week Vrijdag al een wedstrijd aan zee tegen een elftal van de handbalvereniging Beverwijk. Het bestuur van IJmond heeft voorts contact opgenomen met de heer Böhm van de boksvereniging „De Ring" om binnenkort te komen tot een sportdag op het strand. Iedere vaste strandbewoner zal ook hier aan kunnen deelnemen. De afdeling „De IJmonden" van* de Neder landse Bond van Zaterdagvliegers heeft Zaterdag deelgenomen aan een bondscon- cours van Orléans af. over een afstand van 544 km. De vogels, die om 6.30 's morgens bij Noord-Oosten wind werden gelost, heb ben boven België en Brabant veel hinder gehad van onweer en zware regenval. 's Avonds om 8 uur was 80 procent van de vereniging nog niet klaar met het „klokken". In Velsen kwam de eerste duif om 17.45 uur binnen bij de heer J. Suurmond, onmid dellijk gevolgd door de tweede vogel van de zelfde liefhebber. De uitslag was: J. Suur mond, 1, 2, 3, 5. 7; W. Kaale 4; L. v. Veelen 6, 9, 10; D. A. Visser 8, 11, 12; D. Koffeman 13: P. Hoekstra 14. Zaterdag wordt een vlucht ondernomen van Point St. Maxece (Frankrijk) af. De heer D. Keirsgieter van de kracht sportvereniging „Hercules", die Zondag zijn medewerking heeft verleend aan de „Zaanse Kunst- en Sportweek" heeft in de afdeling gewichtheffen de tweede plaats bezet. Hij verwerkte 80 kg drukken, 90 kg trekken en 112% kg stoten. VGK naar vollevballtournooi van CIOS Het bestuur van de Volleyballclub „Kralen- berg" (VCK) heeft een uitnodiging ontvan gen om deel te nemen aan het in Overveen te houden volleyball-tournooi van het Cen traal Instituut voor Opleiding van Sport leraren (CIOS). Aan dit tournooi, dat op 11 Juli wordt gehouden zal VCK deelnemen met een dames- en herenteam. Dinsdag 7 Juli zullen de cursisten van de cursus Handenarbeid, die onder auspi ciën van de V.J.C. werd gegeven, hun ge tuigschriften in ontvangst kunnen nemen in het leslokaal in de Moerbergschool aan de Kerkstraat. Daarna zullen genodigden en gediplo meerden kunnen luisteren naar een lezing over „Vrije expressie", die de heer Ad. Pieters, docent in vrije expressie aan de Nuts Volksschool, afdeling Beeldende Kunsten in Amsterdam, zal houden. De lezing zal worden verduidelijkt door meegebrachte werkstukken. Het is de dames van Rooswijk I op eigen veld niet gelukt in de softball-wedstrijd te gen DSB I uit Haarlem revanche te nemen. Het klasseverschil was bijna niet merkbaar. Alleen aan slag waren de DSB-dames ster ker, daar zij harder sloegen dan het Roos- wijk-team, dat zich meer bepaalde tot ge makkelijk te ondervangen boogballen. De derde inning werd voor Rooswijk noodlottig. Liefst vier loopsters passeerden de thuis plaat, waardoor DSB een 51 voorsprong kon nemen. Wel kon Rooswijk langzamer hand het puntenverlies inlopen, doch op het juiste ogenblik vergrootte DSB in de laatste inning de voorsprong en won met 9—7. Het score-verloop was: Rooswijk I: 100210102 7. D S B I 10400—2003 9. Het tweede Rooswijk-damesteam verloor na een spannende strijd van DSB 3 met het kleinst mogelijke verschil (1211). Honkbal In het weekeinde haalden de Rooswijk- honkbalteams bijna de volle buit binnen met drie overwinningen en een gelijk spel. Het eerste Rooswijk-team demonstreerde een zeer goede partij, waarvan RCH 3 met een 81 nederlaag het slachtoffer werd. Het begin van de strijd was al direct voor Rooswijk met een 10 voorsprong. In het bijzijn van twee bestuursleden van de Ned. Honkbal Bond gaf Rooswijk een uitstekend staaltje veldwerk ten beste. Goed fielden, twee dubbelspellen en enkele goede vangballen van Rooswijk in het verste veld, gaven RCH 3 slechts de kans om maar één punt te scoren. Rooswijk daar entegen verstond het scoren des te beter, want in elke inning liep de voorsprong op tot 81. De score werd Rooswijk I: 10121111x 8. RCH 3 0—0—0—1—0—0—0—0—0 1. Van de reserve-teams zijn de uitslagen Rooswijk 2Bloemendaal I 87. Kennemerland 3—Rooswijk 3 10—19. Rooswijk 4—Zandvoortmeeuwen 2 19—19. Grondstoffen voor Van Gelder Voor de papierfabriek Van Gelder Zonen zijn Maandag aangekomen het Finse s.s. „Norma" met een lading van 1000 ton cel lulose, bestemd voor zusterfabrieken en het Duitse s.s. „Erna Oldendorff" met 900 vadem hout. Beide schepen kwamen van de Finse haven Mantyluoto. In het Burgemeester Rijkenspark in Sant poort wordt Dinsdag 30 Juni door het Ned. Herv. Kapelkoor, het Kinderkoor en de Mond- accordeon vereniging „De Monica's", een concert gegeven. Het programma luidt: Kapelkoor: Gods lof in de natuur. Op het meer. O lieflijke Lente. Kinderkoor: Nu vlagt er de Lente. Op mars. Als de boer wil dansen gaan. Monica's: Alte Kameraden. Kleuter dans. Wien bleibt Wien. Na de pauze treedt het Kapelkoor op met: Stug. Oost. West. Avondzang. Kinderkoor: Deinend glijdt de ranke boot. Wie zingt er mee. Dichter bij de bossen. Monica's: Monica wals. Mars potpourri. Vineta Klokken. Openluchtdemonstraties TVS De turnvereniging „Santpoort" houdt Zaterdagavond 4 Juli in het Burgemeester Rijkenspark te Santpoort een openlucht demonstratie. Indien het op die dag slecht weer is, wordt de demonstratie op Zater dag 11 Juli gehouden. Dinsdag 30 Juni Volksmuziekschool Velsen, 20 uur: demon stratie in Herv. Jeugdgebouw, Rem- brandtlaan. Raadhuis, 19.30 uur: openbare vergadering van de gemeenteraad. Thalia, 20 uur: „De terugkèer van Bulldog Drummond". Rex, geen voorstelling. Burg. Rijkenspark, Santpoort, 20 uur open luchtconcert, m.m.v. Ned. Herv. Kapel koor, kinderkoor, De Monica's. Woensdag 1 Juli Thalia, 20 uur: „De terugkeer van Bulldog Drummond". Rex, 20 uur: „De schaduw van de adelaar". Raadhuis, 1415 uur: spreekuur wethou der van onderwijs. Gezicht op het strand te IJmuiden, waar reeds vele strandhuisjes verrezen zijn. Aardbeien voor Sanatorium Onder het motto „de sterken voor de zwakken" wordt vandaag bij de veiling „Kennemerland" een inzameling van aard beien gehouden. De vereniging „Herwonnen Levens kracht" heeft de tuinders om aardbeien gevraagd. Deze zullen gezonden worden naar het sanatorium „Berg en Bosch" te Bilthoven voor de daar verpleegde tuber culose patiënten. Maandag 29 Juni kwamen de haven van IJmuiden binnen: Domburg van Rotterdam. Fiona van Nyhamn. Vechtstroom van Gran gemouth. Molda van Otterbacken. Nero van Algiers. Pieter Geertruida van Carabas. Mount Blair van Swansea. Johnny van Rot terdam. Katschina van Riga. Noruna van Ar changel. Wallonia van Gothenburg. Vertrokken zijn: Helen naar Maldon. Ha- rald Ottens n. Rotterdam. Uni S. naar Rot terdam. Alouete naar Harlingen. Dina naar South Head. Domburg naar Bordeaux. Del- finus naar Stavanger. Netherland Coast naar Rotterdam. Johnny naar Trondhjem. y Na een serie spannende partijen, is het de heer C. Bennes gelukt, het kampioen schap van de Schaakclub De Pion in de wacht te slepen. Bennes moest tegen Wal ter Uhl drie partijen spelen. Na twee par tijen hadden beide spelers evenveel pun ten. De derde en laatste ontmoeting werd een zege voor Bennes, nadat hij Uhl schaak mat had weten te zetten. Met deze over winning heeft de kampioen de titel her overd. Verleden jaar bracht Werner Uhl het kampioenschap op zijn naam, doch in 1951 en in 1950 bleek Bennes de sterkste schaker. De strijd om een plaats in de eerste af deling is nog niet ten einde. Op de laatst gehouden wedstrijdavond won J. Rözing van S. van Weeren, waardoor deze twee schakers thans eenzelïde aantal punten hebben als D. Keetbaas en J. Bos. Deze vier heren krijgen ieder nog drie partijen tegen elkaar te spelen. De schaker J. Molenbroek heeft zich al van een plaats in de eerste afdeling verzekerd. OPBRENGST ANJER-COLLECTE De in Castricum gehouden huis aan huis collecte ten bate van het Anjerfonds, heeft de somma van 150,23 opgebracht. Op de speciale aardbeienveiling in Cas tricum werden Maandag niet minder dan zevenduizend manden aangevoerd, hoofd zakelijk in de soorten Climax en Moulin Rouge. De directeur van de tuinbouwver- eniging Ons Belang, de heer Jac. Schut, verwachtte vandaag een nog grotere aan voer. De prijzen, waarvoor de aardbeien Maandag zijn verkocht, varieerden van 1.803.20 per mand. De raad van de gemeente Castricum komt Woensdag 8 Juli in openbare verga dering in het raadhuis bijeen. De agenda vermeldt niet minder dan twintig punten, onder meer: onderzoek van de geloofsbrie ven van de gekozen leden van de raad en het nemen van een besluit tot toelating als zodanig. Op deze vergadering zal tevens het partieel uitbreidingsplan „Noord-Oost Castricum" worden vastgesteld. De behan deling van het bezwaarschrift van de Eco nomisch Directeur van de Provinciale Zie kenhuizen van Noordholland betreffende het niet verlenen van een vergunning voor de bouw van een portiersloge bij'het Pro vinciaal Ziekenhuis Duinenbosch te Cas tricum, staat ook op de agenda. De heer W. Nanne overleden In de nacht van Zaterdag op Zondag is de heer W. Nanne, uit Castricum in de leef tijd van 73 jaar overleden. Als kleinhande laar in groente genoot ade overledene een zeer grote bekendheid. Jarenlang behoorde de heer Nanne tot de vaste bezoekers en afnemers van de Beverwijkse groenten- veiling „Kennemerland" en hij was tevens de oudste kleinhandelaar in de omgeving van Castricum. Wat de tuinders kregen Voor de door hen aangevoerde groente, kregen de Kennemer tuinders Maandag in Castricum de volgende prijzen. Sla 49, bloemkool 829, bospeen 1821, peulen 4071, doppers 3471, boskroten 17y2 I8V2, bosuien 8%10, pieterselie 4, capu- cijners 5761, snijbonen 1.20, stamsnij- bonen 75, rabarber 1921!/2, frambozen 43 cent per doosje. Admiraal Michiel Adriaansz. de Ruyter", vergezeld van zijn echtgenote, hield Zaterdag een inspectie van de oorlogsschepen der Koninklijke Nederlandse Marine, welke deelnemen aan de grote vlootschouw in de Amsterdamse haven. In de met roeiers bemande galjoot vaart de beroemde vlootvoogd langs de schepen. Tweetal. Twee trawlers verschenen gistermorgen aan de afslag om met een zestal Noordloggers, zeventien kustloggers en achttien kotters een flinke partij in de markt te laten zetten. De „Claesje" bracht mee 35 gul en kabeljauw, 100 makreel, 45 wijting, 130 schelvis, 40 radio. 280 kabel jauwen, 25 stijve kabeljauwen en 10 kleine kistjes haring. Van de „Abraham" mochten de vislossers op de tegelvloer zetten: 40 gul en kabeljauw, 620 makreel, 30 wijting, 60 schelvis, 50 radio en 114 kantjes haring. Gaat wel. Voor een tiendaagse reis besomde de „Abraham" inclusief de kantjes haring waarvoor f32 tot f38 werd betaald f 14.300. De „Claesje" kon het voor een reis van twaalf dagen niet hoger brengen dan f 6900. Dan deed een van de Slotboten er nog een schepje op, want de HD 87 inde f7500 en de HD. 79 maakte f 5300. De hoogste besommer van de Kat- wijkse vloot was de KW. 51 met f 5.000. Vandaag. De Elie Chénévière was binnen met 150 schelvis, 100 kabeljauw en gul, 50 koolvis, 60 wijting, 30 rog en poon, 10 makreel, 220 stuks stijve kabeljauw en 60 kleine kistjes haring. Ook de trawler Schoorl lag vanmorgen aan de afslag. Garnalen. Gistermiddag werd een hoeveelheid van 531 kg. zoute garnalen aangevoerd. De beste vangst was van de IJm. 206 met 175 kg. De prijs schommelde tussen f 0.69 en f 0.82. Weer mis. Met de vis voor het bin nenland wilde het ook gisteren weer niet. De beste wijting ging voor f 11 van de hand en de piepers maakten voor de beste soort f 18 en voor de slappere f 13. Grote gullen de zogenaamde gladde deden van f 30 tot f 26 en de mindere kwaliteit moest tevreden zijn met f 22. Middelsoort bij de gullen maakte van f 19 tot f 13 en torren haalden voor de beste soort f 14 tot f 8 voor de Rehaco. Geen trek. Ook België had er geen zin in: de rijen uitleggers deden per tien stuks van f 65 tot f 55 en de beste kisten- kabeljauw ging voor f 70. Tarbot voor de Belg bracht ongeveer f 1.30 per .kg. op. Makreel. Met de makreel ging 'het gisteren nog wel. Er werd van f 16 tot f 14 betaald. Haring was er niet. Schollen. De drietjes werden gekocht voor de export naar Israel (als ze goed wa ren tenminste) en deden f 8. Verder ging er nog al wat naar de vismeelfabriek. De tweetjes gingen van f 10 tot f 12.50 per kg. Schol I maakte f 13. Tong. De lappen deden gisteren onge veer f 1.60. De grootmiddel werd betaald met ongeveer f 1 05 en kleinmiddel-soort haalde f 1.39 Tongen I zaten om de f 1.25 en de slips rond de gulden. Op de kabeljauw. Maandagavond is voor een reis van ongeveer 300 mijl naar de visgronden vertrokken de kotter IJm. 23 van de rederij Hamers te IJmuiden. De Deense schipper houdt nog steeds contact met zijn landgenoten-schippers. De Denen lossen in hoofdzaak kabeljauw in de En gelse havens. De IJm. 23 wil nu trachten ook zo'n scheepje kabeljauw en gul buit te maken. Als het niet lukt gaat schipper Axel op de terugreis op 't Zand op schar vissen. De reis van de IJmuidense kotter zal ongeveer tien tot twaalf dagen duren. Amsterdammers binnen. Voor een op knapbeurt zijn de kotters AM. 18 en AM. 16 binnen gebleven. De bemanninig blijft aan boord om de schepen te schilderen. De AM. 17 is Maandag weer ter visserij uit gevaren. Ylootvaria I. Van Spaarndarn is in de Vissershaven teruggekeerd de KW. 84 „Jan". Zeven nieuwe platen zijn in het on derschip geplaatst. De KW. 40 is binnen gebleven om de motor na te kijken en schoon te maken. De „Shamrock" IJm. 129 heeft de lanen bij de vuurtoren te drogen gezet. Voorlopig blijft het schip voor een opknapbeurt binnen en de bemanning heeft vacantie. De „Concordia" KW. 26 heeft Maandaig gelost. Omdat er weinig werd be- somd besloet de rederij de logger nu een opknapbeurt te geven. Abraham's drie reizen. De enige trawler van de Vlaardingse vloot, de VL. 77 „Abraham", die verse vis en haring trekt, heeft sinds vlaggetjesdag drie reizen volbracht. Maandag was de „Abraham" met 116 kantjes te IJmuiden aan de afslag. Hoewel de kwaliteit goed was werd deze Hollandse Nieuwe trawl-haring slecht be taald. De haring-expeditie van de rederij is dus geen succes geweest. Schipper v. d. Plas, die voor deze reizen vijf matrozen als kakers bad aangemonsterd, kan aan de schrale vangsten en slechte prijzen even wel ook niet veel doen. Vlootvaria II. De „Arend" KW. 7, welke logger verse vis heeft getrawld, is binnen gebleven om het schip onder han den te nemen. De bemanning heeft voor lopig vacantie. De motortrawler „Antje" RO. 15 die al geruime tijd stil ligt voor de motor, gaat de volgende week weer naar de visserij. Dagje aan de wal. De „Prinses Mar griet" KW. 51 kwam Zaterdagmiddag bin nen na een reis van twaalf dagen op de zomer-rondvisjes. Maar wanneer de be manning per autobus in Katwijk aankomt, is het Zaterdagavond na zes uur. Om die reden kon de IJmuidense schipper D. Spaanderman de bemanning niet bewegen Maandagavond te varen. De „Prinses Mar griet" is heden naar zee vertrokken. Korte reizen. In de zomermaanden geven ongeveer vijftien loggers van de Katwijkse vloot er de voorkeur aan op rondvis uit te gaan. Ook een vijftal grote en sterke kotters karnen elke week met schelvis en makreel. De rest van de trawl- iogger-vloot blijft op de kust op tong en wat schol vissen. De rondvis-loggers ma ken reizen van 7 tot 13 dagen en de kust loggers en kotters komen elke week Zater dag binnen. IJit het IJselmeer. Vrijdag werd door 110 vaartuigen aan de afslag te Urk aange voerd: 8156 p. kuilpaling, f 0.90-f 1.02; 759 p. lijnaal, f 1.10-f 1.47; 98 p. fuikaal, f 0.96- f 1; 29 p. snoekbaars, f 0.45-f 0.50;31 p. rode baars, f 0.96-f 190 p. Voorn, f 0.04, alles per pond en 525 bak nest, prijs f 2.60 per bak van 37K kg. Besommingen. RO. 46 Claesje f 6856, VI. 77 Abraham f 14.2lè, KW. 166 f 1943; KW. 155 f 1930; KW. 107 f 1633, KW. 64 f 1556, KW. 26 f 1722, KW. 126 f 1580, KW. 108 f 1650, KW. 98 f 1500, KW. 69 f 1780, KW. 125 f 1840, KW. 53 f 1200, KW. 10 f2110, KW. 89 f2200, KW. 24 f2410, KW. 169 f 1400, KW. 28 f2600, KW. 51 f5018, KW. 176 f3340. KW. 91 f2277, KW. 59 f 1600, KW. 75 f2614, IJm. 204 f 1725, IJm. 53 f 1587, IJm. 7 f 1963, IJm. 276 f1140, IJm. II f800, IJm. 229 f500, RO. 29 f 1210, Am. 17 f 2330, BU. 63 f 1320, HD. 79 f5390, HD. 87 f7520, HD. 125 f2760, KW. 31 f814, KW. 133 f 1939, KW. 77 f1312, KW. 34 f2080, KW. 948 f 1970, KW. 27 f 1286. Prijzen. Heilbot 2.15-1.75, gr. tong 1.69-1.45, grm. tong 1.10-1.02, kim. tong 1.27-1.16, kl. tong I 1.35-1.27, kl. tong II 1.04-0.94, tarbot I 1.36-1.08, zalm 6.50-5, alles per kg.; tarbot II 60-42, tarbot III 45-36, tarbot IV 36-24, kl. griet 22-16, tongschar 43-33, kl. tongschar 22, gr. schol 42-20, grm. schol 46-8, kim. schol 41-9, kl. schol I 30-li, kl. schol II 21-8, schar 13-8, v.. haring 19-17, makreel 17-12, gr. schel vis 30-21, grm. schelvis 31-24, kim. schelvis 38-22, kl. schelvis I 36-17, kl. schelvis II 18-8, wijting 15-8, gr. gul 31-21, mid. gul 23-12.50, kl. gul 14-8, kl. haai 17-14, kl. wolf 34-32, poontjes 8, pieterman 14, kl rode poon II 8, alles per 50 kg.; gr. kabel jauw 164-57, gr. koolvis zw. 61-45, gr. leng 51-48, gr. wolf 72-63, alles per 125 k.g. -Aanvoer: 500 kisten tong en tarbot, 1 heilbot, 25 griet, 14 tongschar en schar - tong, 1595 ochol, 87 schar, 13 haring, 1225 makreel, 635 schelvis, 635 wijting, 530 kabeljauw en gul, 10 leng, 24 kl. haai, 250 horsmakreel, 31 wol, 70 poon, 35 koolvis en 30 diversen, totaal 5710 kisten. ADVERTENTIE alle moderne kleuren 11.50 - 10.75 - 6.95 - 5.95 64 prachtige kwaliteit 64 kreukherstellend 64 anti-slip en elastiek in de band 64 van binnen geheel afgebiesd 64 moderne kleuren ook grote maten 24«^^ KHAKI JONGENSBROEKEN krimpvrij, kleurecht, elastiek in de band. leeftijd 7 jaar Kleine stijging per maat Oosterduinweg 26 IJmuiden Op aardbeienveiling Maandag boekte de aardbeienveiling een record aanvoer van 50.000 manden, die, in tegenstelling tot Zaterdag, vlot verkocht werden. Het grootste deel bestond uit aardbeien zonder dop, die allen hun weg naar de in dustrie vonden voor prijzen van f 2.00 tot f 2.80 per mand. De aardbeien met dop waren duur en liepen tijdens de veiling zeker een halve gulden per mand op in prijs. Er werd voor de Climax van f 2.60 tot f 3.40 per slof betaald. Moulin Rouge ging tot f 3.00 per mand. Er zijn nog maar weinig frambozen-aardbeien aan de markt. De prijzen van de doosjes varieerden van f 0.28 tot f0.72 per stuk.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 7