Meerderheid raad Zand voort heeft vertrouwen in een spoedige beslissing van college B. en W. PONT Luidspreker Bestrijding winterwerkloosheid levert goede resultaten op Kort en bondig SECRETARESSE Dames MAISON HILLEGE Alb. van Pel SCHILDPADDEN Plaats 'n Ontruiming caravancamp M. Molenaar I TROPISCHE VISSEN KHAKI VERHUUR Fa G. Berendsen en Zn Engelhart REM heeft NIXO N Luidsprekers WOENSDAG 1 JULI 1953 6 Nieuw dok voor N.D.S.M. Mutaties bij de Breedband Parfumerie JUNG 't Sporthuis Smit Van Rijsbergen zonder chauffeur Velleman koopt! Nieuw schip voor visserij-onderzoek op til betere kapwerk KWALITEITEN P.KEERSEMAKER Trimmen knippen scheren bij RASCH V* De ontruiming van het particuliere caravanterrein aan de Verlengde Haltestraat te Zandvoort; waarvan de heer M. Molenaar de exploitant is, is in de Dinsdagavond ge houden vergadering van de gemeenteraad van Zandvoort aan de orde geweest. Burge meester mr. H. M. van Fenema heeft uiteengezet, dat de ontruiming een gevolg was van het arrest van de Hoge Raad. B. en W. hebben Maandagmiddag adviezen ge vraagd aan Publieke Werken, aan de gemeente-geneesheer, aan de brandweer en aan de politie, naar aanleiding van het verzoek van de heer Molenaar om een caravan terrein te mogen exploiteren. Spoedig is een beslissing van B. en W. te verwachten. De raad aanvaardde daarna met vier stemmen tegen een motie van de heer Weber, waarin vertrouwen in het beleid van B. en W. werd uitgesproken en verwierp met dezelfde stemmenverhouding een motie van de heer Tates, waarin de raad zijn teleur stelling uitsprak over de ontruiming. De belangstelling voor de raadsvergade ring was bijzonder groot. Bij de aanvang der agenda zeide de burgemeester verheugd te zijn over de grote belangstelling voor de besprekingen in de raad en hij hoopte, dat de interesse in de toekomst ook groot zal zijn. als er minder sensationele punten te verwachten zijn. Bij de bespreking van de ontruiming merkte de heer Siegers (KVP) op. dat het bij de vaststelling van de politieveror dening destijds de bedoeling is geweest om te voorkomen, dat er nieuwe caravanscamps werden opgericht. De bestaande zou buiten beschouwing blijven. Gebleken is inmid dels, dat het terrein van de heer Molenaar in een behoefte voorziet en dat het aan de eisen voldoet. Door de ontruiming zijn particuliere belangen ernstig geschaad. Waarom heeft de raad geen kennis kunnen nemen van het advies van de kampeerraad, vroeg spreker en tenslotte sprak hij het vertrouwen uit, dat B. en W. blijk zullen geven prijs te stellen op een goede ver standhouding met de raadsleden. Burgemeester' Van Fenema zeide waardering te hebben voor de rustige wijze waarop de heer Siegers zijn interpel latie heeft gehouden. Hij verklaarde te spreken namens het gehele college. De ont ruiming van het camp is zeer kalm ver lopen; de heer Molenaar heeft daaraan ge heel meegewerkt. De burgemeester heeft een telegram van raadsleden ontvangen, waarin verzocht werd met maatregelen te wachten tot na afloop der raadsvergade- i'ing. Dat was niet mogelijk. De ontruiming moest geschieden als gevolg van de uit spraak van de Hoge Raad. Uitsluitend zijn de wagens, die van de weg af zichtbaar waren, verwijderd; er is niet rigoureus op getreden. Als gevolg was gegeven aan de inhoud van het telegram, dan zou dat heb ben ingedruist tegen het justitioneel be leid. Met de ontruiming is een faze afge sloten en er kan met een schone lei worden begonnen. Het is allerminst de bedoeling de heer Molenaar van zijn broodwinning te beroven. Het rapport van vorig jaar van het staatstoezicht op de volksgezondheid vermeldde, dat het camp niet voldeed aan de eisen. De uitrit was onvoldoende, de hygiëne primitief en er bestond gevaar voor brand. Er is inmiddels een nieuw ver zoek van de heer Molenaar binnenge komen, waarin hij vraagt hem vergunning te verleneen een caravancamp te mogen exploiteren. Maandagmiddag is reeds aan diverse instanties (Publieke Werken, ge meente-arts, brandweer en politie) ge vraagd een rapport in te zenden. Daarna zullen B. en W. op het verzoek beslissen. De burgemeester vervolgde, dat het ant woord van de Kampeerraad op 2 April was binnengekomen doch het was onbevredi gend, omdat zowel de kool als de geit ge spaard worden. Geadviseerd werd een hieuw terrein voor de heer Molenaar aan te wijzen en het oude te sluiten. Maar dit kon niet, omdat de gemeente een caravan terrein heeft. Op 23 April is gevraagd een krachtiger advies uit te brengen, doch dat is nog niet binnengekomen. Wethouder Kerkman (Arbeid) voegde aan de beschouwing van de burgemeester toe, dat in het najaar aan de heer Molenaar gevraagd is met plannen te konten voor exploitatie van zijn terrein. Hij heeft echter de uitspraak van de Hoge Raad afgewacht. De heer Molenaar heeft een gokje gewaagd en het resultaat is, dat hij verloren heeft. Raadsleden aan het woord Hierna kregen de raadsleden gelegen heid hun mening kenbaar te ma ken, waarbij de heer Van der Werff (Prot.-Chr.) als grief uitte van de raads leden, "dat het college destijds bij de vast stelling van de politieverordening beloofd heeft, dat de heer Molenaar buiten de ver ordening zou vallen. De heer G o s e n (Prot-Chr.) diende een motie in, waarin het beleid van de burge meester werd afgekeurd; gevraagd werd maatregelen te treffen, waardoor de heer Molenaar in de gelegenheid zou zijn on middellijk zijn camp te exploiteren. De heer Tates (WD) was verheugd enige tegemoetkoming van het college te mogen constateren. Wanneer het college toezegt de belangen van een particulier te getuigt dat van weinig respect voor de raad. Het betreft hier, volgens spreker, een principiële kwestie, omdat de meerderheid van de raad niet accoord gaat met hand having' van de politieverordening. Vorig jaar heeft het college meegedeeld, dat het niet de bedoeling is de heer Molenaar bro deloos te maken. Thans verschuilt de bur gemeester zich achter de uitspraak van de Hoge Raad. Door deze affaire wordt vol gens spreker de verhouding tussen de bur gemeester en de raad vertroebeld. De heer Siegers was tevreden De heer Siegers verklaarde voor een groot deel tevreden gesteld te zijn. Wanneer voor het verlenen van een ver gunning aan de heer Molenaar geen be lachelijke eisen worden gesteld, dan ver trouwt de raad, dat een gunstige beslissing zal volgen. De motie van de heer Gosen achtte spreker te scherp. De heer Weber (Zandvoorts Belang) pleitte het direct verlenen van een ver gunning en daarna eisen te stellen, als de rapporten zijn binnen gekomen. „Dan wordt recht gedaan en handelt de voorzit ter als burgervader", zeide spreker. De heer Van Kuijk (Arbeid) zeide geen ogenblik te twijfelen aan de goede wil van het college, om de zaak in korte tijd tot een goed einde te brengen en de heer Moll (Comm.) ging mee met de ge dachte van de heer Weber. Het college ver leent wel medewerking als het betreft de bouw van een groot hotel, maar wanneer het een „arme, harde werker" betreft, wordt er aan zijn initiatief weinig aandacht besteed. De voorzitter merkte op, dat het on mogelijk is eerst vergunning te verlenen en dan praten. De adviezen kunnen binnen twee dagen verwacht wonden. Moties De heer Van der Werff diende een motie in waarin voorgesteld wordt om de discussies te sluiten en het vertrouwen uit te spreken in een zo spoedig mogelijke be slissing van B. en W. De heer Siegers zeide accoord te gaan met de motie en de heer Gosen trok zijn motie in. De heer Tates diende de volgende motie in: ,,De raad spreekt zijn teleurstel ling uit over de ontruiming van het cara vancamp van de heer Molenaar en ver zoekt het college met klem op de kortst mo gelijke termijn de heer Molenaar weer zijn bedrijf te laten uitoefenen". De motie van de heer Vander Werff werd aangenomen niet 8 tegen 4 stemmen (de heren Weber, Tates. Koning en Moll stemden tegen). De motie van de heer Tates werd verworpen met 8 tegen 4 stemmen. De minister van Sociale Zaken heeft de Tweede Kamer een overzicht doen toe komen van enige maatregelen, welke ge nomen zijn om de winterwerkloosheid, spe ciaal die in het bouwbedrijf, te bestrijden. Van de zogenaamde schildersregeling welke inhoudt, dat degenen, die gedurende de termijn van 17 November tot i Maart schil derwerk laten uitvoeren, in aanmerking komen voor een subsidie van 20 pet dei- totale kosten) maakten 9700 aanvragers gebruik voor een totaal bedrag aan uitge voerd werk van ruim f 11.000.000, waar voor een subsidie van f 2.229.000 werd ver leend. Voor de uitvoering waren nodig 90.000 manweken. De nationale besparin gen ten gevolge van niet-uitgekeerde soci ale voorzieningen bij werkloosheid, ver meerderd met de uit de werkzaamheden voortvloeiende belastingontvangsten wer den berekend op f 1.800.000. Dit alles alleen op basis van het additionele werk, met andere woorden: het bedrag der besparin gen en extra-ontvangsten is gebaseerd op slechts 40 procent der hoeveelheid gesub sidieerd werk. De netto-kosten van de regeling bedroe gen dus slechts ruim f 400.0Ö0. Verwacht mag worden, dat bij een voort gezette regelmatiger spreiding van schil derswerkzaamheden over de seizoenen het toekomstige arbeidsaanbod zich beter zal aanpassen aan de vraag. De thans aan de werkspreiding bestede kosten zullen dan zeker worden goedgemaakt. Afgzien van bovenstaande berekening bedroegen de kosten per additioneel te werk gestelde f 60 per manweek, hetgeen gelijk is aan de gemiddelde kosten per ad ditioneel te werk gestelde op andere dooi de DUW gesubsidieerde werken.. Sociaal gezien, is het een groot voordeel, dat een aantal vakarbeiders, waarvan het meren deel niet gsschikt is om op andere door de DUW gsubsidieerde werken geplaatst ge steld te worden, in hun eigen vak is te werk gesteld, ook heeft het uitvoeren van meer schilderwerk een gunstige invloed op de levensduur van het nationaal gebouwen- bezit. Woningsplitsing: een verbetering Een andere regeling houdt in, dal een extra-subsidie verstrekt wordt voor werk zaamheden ten behoeve van de vérbetering en splitsing van woningen in de winter maanden. Het Terlingenfonds verstrekte reeds met medewerking van het ministerie van Wederopbouw en Volkshuisvesting een premie voor de verbetering en splitsing van woningen. De genoemde subsidie wordt in het vooruitzicht gesteld, indien deze werkzaamheden in het winterseizoen plaats hebben. Aangenomen kan worden, gezien de cij fers van de voorafgaande jaren, dat zonder zullen behartigen en het doet het niet, dan subsidie plus minus 900 werken voor wo- Koningih Juliana heeft Dinsdagmiddag op Paleis Soe'stdijk een aantal ouden van dagen ontvangen uit Kamerik, Wolvega, Sprang-Capelle. Sleeuwijk en Hops. De ouden van dagen defileerden voor de Koningin, terwijl uit elke stoet een delegatie werd voor gesteld. Mevrouw M. H. van der Goes (76 jaar) uit Haps bood de Koningin een tuil rozen aan. ningverbetering en -splitsing onder vigueur van het Terlingenfonds zouden zijn uitge voerd in de afgelopen winter. De subsidie heeft dit aantal opgevoerd tot bijna 5500. Additioneel is uitgevoerd voor f 22.000.000. waarvan naar schatting ruim f 10.000.000 arbeidsloon, hetgeen neerkomt op ongeveer 119.000 manweken. De subsidie bedroeg in totaal f 4.300.000. De besparing aan uitgaven voor sociale voorzieningen bij werkloosheid, alsmede de extra-belastingontvangsten ten gevolge van het additioneel uitgevoerde werk bedroe gen tezamen ruim f 7.000.000. Afgezien van bovenstaande berekening bedroegen de kosten per additioneel te werk gestelde f 37 per manweek. Dooor deze regeling is een groot aantal arbeiders, waarvan slechts een deel op andere door de DUW gesubsidieerde wer ken geplaatst had kunnen worden, in hun eigen vak te werk gesteld, zonder dat dit, nationaal gezien extra-kosten meebracht, terwijl het sociaal belang van de verbe tering en splitsing van woningen uitermate groot. is. In de loop van 1955 hoopt de Ncder- landsche Dok en Scheepsbouw Maat schappij haar nieuwe en tevens grootste gegraven dok, dat thans in aanbouw is, in gebruik te kunnen nemen. Dit belangrijke werk, waarmede mil- lioenen guldens zijn gemoeid, is een ge volg van de steeds grotere afmetingen dei- moderne tankschepen. De grootste thans in aanbouw zijnde tanker ter wereld is vermoedelijk de 65.000 tonner, die in Ja pan wordt gebouwd. De hoofdafmetingen van het nieuwe dok worden zodanig gekozen, dat hierin tankers lot ongeveer 50.000 ton kunnen worden opgenomen. In tegenstelling tot de gebruikelijke puntdeur zal het nieuwe dok een klapdeur krijgen. Diverse aannemingsmaatschappijen voe ren de opdracht uit. Het werk is een van de grote investeringen der NDSM. VIS SERI JBERICIITEN UIT ZEE Scheveningen, 1 Juli '53 SCII78 20 k„ SCH87 18, SCH200 55, SCH195 20, SCH245 25, SCH246 25, SCH254 40, SCH341 40 nog 20 n„ SCH342 20, SCH412 7, SCH56 45, SCH159 28, SCH229 0, SCH263 45, SCH339 36, SCH23 40, SCH53 17, SCH104 25, SCH332 14, SCH39 70, SCH264 70, SCH4 28, SCH75 35, SCH199 50, SCH32 45, SCH40 52. SCH48 60, SCH49 48, SCH99 7, SCH132 38, SCH189 22, SCH233 26, SCH247 20, SCH262 140 mijl afgelegd, SCH285 48. SCH2 20, SCH8 50. SCI 115 20, SCH nog 120 mijl, SCH30 40 k, SCI135 22, SC1I37 10, SCH45 17, SCII69 70. SCH84 0. SCH210 140 mijl afgelegd. SCH236 30. SCH248 10. SCII249 19. SCH250 60. SCH310 34, SCH312 35, SCH399 0, SCH36 25. SCH51 16, SCH 107 11. SC1I223 60 nog 25 nelten, SC1I225 34, SCH314 nog 100 mijl, SCH 141 14. SCH 186 18, SCII284 32, SCH361 13, SCH95 8, SC 1172 45, SCH140 30, SCH123 34. SCH 124 17. SCH 46 12. SCH50 0. SCH63 0. SCH64 12. SCH73 30. SCH81 19. SCH89 30, SCH97 12. SC Hl 03 35. SCH160 17, SCH180 15 k. SCH242 17, SCH275 15. SCH3 30, SCH6 25. SCH14 6. SCH21 27. SCH24 45. SCH47 45. SCH110 25. SCH121 21. SCH333 40. VL14 40. VL 40 48. VL 50 50. VL 53 23. VL56 30, VL61 50. VL71 50. VL80 60. VL83 23, VL84 20. VL89 20, VL166 17, VL200 22. Binnen te scheveningen:SCH19 93 kantjes van 10 schepen en 170 kisten verse haring: SCH402 270 k. van 5 schepen; SCH66 260 k. van 10 schepen. Tong 1.06—2.06 en tarbot/griet 0.90—1 per kilo. grote schol 19, groot middelschol 14.50, schol II 12.50—15.50. schol III 10.50—12.50, wijting gestript 11, verse haring 1013. In de gisteren gehouden algemene ver gadering van aandeelhouders der Breed band N.V. zijn de balans per 31 December 1952, alsmede de verlies- en winstrekening over de periode I October31 December 1952 goedgekeurd. Ter voorziening in de vacatures, ontstaan door het aftreden van de heer A. C. de Bruyn en van mr. F. J. J. C. M. van Meerwijk, werden de heren J. W. van den Akker en mr, L. de Block be noemd tot lid van de raad van commissa rissen. Medegedeeld werd dat de minister van Economische Zaken rechtstreeks heeft voorzien in de vacatures, ontstaan door het periodieke aftreden als commissaris van dr. A. Winsemius en prof. dr. P. B. Kreukniet, door de benoeming van dr. E. L. Kramer en de herbenoeming van prof. dr. P. B. Kreukniet. BINNENLAND B. en W. van Amsterdam hebben aan de gemeenteraad een voorstel doen toekomen aan de Nederlandse Opera voor het seizoen 19531954 een subsidie te verlenen van ten hoogste 630.000.onder nader te bepalen voorwaarden. Het m.s. „Waterman" zal op 24 Juli a s. een extra reis met emigranten naar Canada maken. Deze reis is noodzakelijk door de omstandigheid dat een bepaalde categorie emigranten eind Juli in Canada dient aan te komen met het oog op de seizoenswerkzaam heden. Als gevolg hiervan is de reis, die de „Waterman" op 28 Juli naar Nieuw-Zceland zou beginnen. uitgesteld tot 25 Augustus. Emigranten die voor deze reis naar Nieuw- Zeeland geboekt staan, zullen dus een maand langer in Nederland moeten blijven. Op dc Prinsengracht te Amsterdam is een 24-jarige gehuwde vrouw uit het raam v n de eerste verdieping van haar woning gevallen. Zij overleed enige tijd later aan de bekomen verwondingen. De minister-president van Nieuw Zee land, de heer S. G. Holland, zal van 2 tol en met 5 Juli Nederland bezoeken. Morgen om 13.50 uur komt hij op Schiphol aan. De vol gende dag zal hij de ministers Drees en Beijen bezoeken en ten paleize Soestdijk met het Koninlijk paar lunchen. In de na middag spreekt de heer Holland nog met minister Suurhoff. Zondagmiddag vertrekt de bezoeker naar Keulen. Gisteren vond de Rotterdamse politie langs de Delfshavense Schie een bundeltje kleren, dat vermoedelijk aan een vermiste elfjarige jongen uit De Genestetstraat toe behoorde. Tot laat in de avond heeft de politie gedregd, doch Zonder resultaat. Dinsdag heeft mr. Joh. M. Jolles, oud president van het Amsterdams gerechtshof, de zestigste verjaardag van zijn promotie tot doctor in de rechtswetenschappen gevierd. In 1893 promoveerde hij op 22-jarige leeftijd cum laude aan de Amsterdamse Universiteit. De directeur-generaal van de industria lisatie, dr. A. Winsemius, heeft Dinsdag van het ministerie van Economische Zaken af scheid genomen. Hij gaat een functie ver vullen- in het bedrijfsleven. Het personeel van de Stichting Land verhuizing Nederland heeft afscheid geno men van de directeur, de heer J. A. A. Hart- land die deze functie sedert 1931 heeft ver vuld. Met ingang van 1 Juli 1953 treedt de stichting in liquidatie. Haar werkzaamheden worden voortgezet door de Nederlandse Emigratiedienst. De minister van Oorlog, ir. C. Staf. heeft in het artillerieschietkamp Oldebroek het artillerie-monument onthuld, dat be doeld is als nagedachtenis aan de tijdens de tweede wereldoorlog door oorlogs- of ver- zetshandelingen in Nederland, Nederlands- Indië, Indonesië en Korea gevallen artille risten. Het monument bestaat uit twee ge bronsde kanonnen, die geplaatst zijn op een stenen plateau, waarop zijn aangebracht de woorden „Voor onze gevallen wapen broeders". In de algemene vergadering van aan deelhouders der N.V. uitgeversmaatschappij Elsevier is ir. W. J. Burgersdijk afgetreden als voorzitter. Het dividend werd vastgesteld op 9 pet., zodat een slotdividend van 4 pet. zal worden uitgekeerd. Het Japanse Lagerhuis heeft Dinsdag de nieuwe luchtvaartovereenkomst met Nederland. Zweden. Noorwegen, Denemar ken en Thailand goedgekeurd. Aan viee-admiraal L. J. Quant, is met ingang van 1 Juli 1953. eervol ontslag ver leend als waterschout te Amsterdam, onder dankbetuiging voor de langdurige diensten als zodanig bewezen. In de telefooncentrale Oost te Amster dam is Dinsdag een nieuwe eenheid in ge bruik genomen, de nummercapaciteit is hierdoor uitgebreid met 2800 nummers. Deze nummers alle 6 cijfers beginnen met 74. Twaalfhondei'd abonnés. bij wie de toestellen reeds waren geplaatst, zijn terstond aangesloten. Alle nog wachtende in dit ge bied kunnen nu worden geholpen. In aanwezigheid van Prins Bernhard heeft de minister van Landbouw, Voedsel voorziening en Visserij. Dinsdag in de Sche- veningse kurzaal het wereldcongres van het Internationale Verbond van Oliefabrikanten geopend. HAARLEM EN OMGEVING Het programma der orgelbespeling in de Grote Kerk op Donderdagmiddag 2 Juli van 34 uur, door George Robert luidt: 1. Psalm. B. Marcello; 2. Capriccio Pastorale, G. Frescobaldi; 3. Canzone. ,T. S. Bach; 4. Con cert F gr. t. Allegro moderato, Andante maestoso, Adagio. Allegro. G. F. Handel: 5. Soeur Monique. C. Couperin: 6. Mater Dolo rosa, M. Dupré: 7. Pièce Heroïque. C. Franck. Als makelaar in onroerende goederen heeft de Haai-lemse rechtbank beëdigd P. Korstenbroek. wonende te Zandvoort, Zand- voorlselaan 339. De Haarlemse toonkunstenaar Piet Halsema is met ingang van 1 September benoemd lot dirigent van de Chr. Oratorium vereniging „Slem en snaren" te Enkhuizen. Aan de rijksuniversiteit in Utrecht zijn geslaagd voor het semi-arts examen J. Th. M. Déwez, Bennekom. Cand. examen tand heelkunde J. J. Glas. Heemstede. Aan de Technische Hogeschool in Delft zijn geslaagd voor het propaedeutisch exa men voor bouwkundig ingenieur, de heren J. J. de Haan uit Velsen, E. J. Jelles uit Overveen en M. J. Slikker uit Haarlem. Ge slaagd voor het propaedeutisch examen voor scheikundig ingenieur, de heren R. J. Roest en M. Vèth beide uit Haarlem. Geheel onverwacht werd can ons weggenomen onze lieve jongen FRITS Zijn leven was werken. F. Vrijhof G. Vrijhof-Smoor van Galenstraat 13, IJmuiden-Oost. Heden trof ons een zware slag door het plotselinge overlijden van onze beste schoonzoon, zwager en oom FlilTS VRIJHOF in de leeftijd van 39 j. IJmuidcn, 29 Juni 1953. J. v. d. Linde E. v. d. Linde-Wijker Schoonzusters. zwa gers en oomzeggers. Tot onze droefheid over leed heden zacht en kalm na een kortstondige ziek te. gesterkt door H.H. Sa cramenten der Sterven den mijn geliefde echtge note en zorgzame moe der, dochter, zuster en schoonzuster MARIA CORNELIA MOOIJ echtgenote van Rijndert Harmon v. Balen, in de ouderdom van 28 jaar. IJmuiden-O.: R. H. v. Balen Hennij IJmuiden-O., 2.9 Juni 1953 Lorentzstraat 50. De H. Uitvaartdienst zal gehouden worden a.s. Vrijdag te 9.30 uur, in de Parochiekerk van de H. Laurentius v. Brindisië te IJmuiden-O., waarna de begrafenis op het R.K. Kerkhof te Driehuis. De overledene ligt opge baard in de Rouwkapel van het Antonius Zieken huis. DIRECTIE-SECR.. vereist: dipl. Gymn., H.B.S. BUREAU-SECRET., vereist: dipl. MULO. 3 j. H.B.S. Inschr. geopend, aanv. Sept. Oude Gracht 71 Haarlem. Tel. 14517 INST. I HAARLEMSE ANALYSTEN-CURSUS Dagcursus voor opl. An. Ex. Ie ged. Inl. en insehrijv. bij Dr. J. A. VAN DEN ANDEL, Haarlem, v. Dortstraat 52. tel. 11735. Spreekuur tussen 15 Juli op Ma., Wo. en Vr. 1718 en 1920 uur. I Wegens sterfgeval Donderdag 2 Juli GESLOTEN. SCHILDERSBEDRIJF J. G. BRESSER EN ZOON MEERVLIETSTRAAT 1G A NOORDERDORPSTRAAT 2 VELSEN Verkoelend! Eau de Colognes en Parfum Sticks Kennemerlaan 63 IJmuiden PANTALONS 3/4 PANTALONS SHORTS KENNEMERLAAN 94 GEBR. VEENINGA Banketbakkerij - Kokerij Telefoon 4728 Da Costalaan 1 Driehuis Luilekkerland in Driehuis met een zeer grote sortering Zomerartikelen. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter open bare kennis, dat de inwoners van Velsen (Noord) van 7 Juli 1953 af gebruik kunnen maken van de badinrichting van Van Gelder Zonen N.V.. gevestigd in het gebouw „Con cordia". De inrichting zal, althans voorlopig, zijn opengesteld: op Dinsdagmiddag van 14 tot 17 uur voor hen, wier ge slachtsnaam begint met één der letters A tot en met K, op Woensdagmiddag van 14 lot 17 uur voor hen wier ge slachtsnaam begint met één der letters L tot en met Z, De kosten bedragen 0.25 per bad. Bezoekers dienen zich stipt te houden aan de aanwijzingen van het toezichthoudend personeel. Personen, jonger dan 14 jaar. worden slechts onder geleide in de inrichting toegelaten. Zij die per rijwiel naar de inrichting komen, zijn verplicht hun fiets te stallen in de bij het gebouw aanwezige rijwiel stalling. Hieraan zijn geen kosten verbonden. Er zij evenwel op gewezen, dat zomin Van Gelder Zonen N.V. als de ge meente aansprakelijkheid op zich neemt voor vermissing of beschadiging van de in de stalling geplaatste rijwielen. Verder wordt er nog dc aandacht op gevestigd, dat de bad inrichting op 21 en 22 Juli a-s. wegens vacantie gesloten zal zijn. Velsen. 26 Juni 1953. Burgemeester en Wethouders voornoemd, de Secretaris. de Burgemeester, VEENSTRA. M. M. KWINT. de ideale dracht voor week-ends en vacantie. Uitsluitend de betere kwaliteiten. Wasecht en krimpvrij Uniform-Specialisten ZIJLSTRAAT 71 - HAARLEM - TEL. 16963 binnen- en buitenland. EDISONSTR. 4, IJMUIDEN Uw gebruikte meubelen voor hoge prijzen. ZIJLSTR. 62, HAARLEM Tel. 14637 Overal te ontbieden Minister Mansholt: „On het tegenwoordig gebruikte visserij- onderzoekingsvaartui'g, de „Anthoni van Leeuwenhoek", is de accommodatie voor de wetenschappelijke en technische amb tenaren onvoldoende door gebrek aan ruimte", aldus een officiële uitspraak van minister Mansholt „I-Iet is zeer gewenst", zeide de minister, „dat ook Nederland met een volwaardig vaartuig deelneemt aan het internationaal geregelde onderzoek van de gehele Noord zee. Dit klemt des te meer, omdat ons land zeer grote belangen heeft bij de haring vangsten in de Noordzee en de tegenwoor dige kotter voor het onderzoek in het ge heel niet kan meekomen met de haring vloot. De „Anthoni van Leeuwenhoek" is namelijk een kleine kotter met een houten casco, oorspronkelijk gebouwd voor de kustvisserij. Door verbouwing werd het vaartuig bruikbaar gemaakt voor het we tenschappelijk en technisch onderzoek. De actieradius is evenwel beperkt tot het ge bied van de Zuidelijke Noordzee (beneden de lijn Den Helder-Yarmouth). Voor de bouw van een behoorlijke kot ter van circa 30 meter, die speciaal wordt ingericht voor wetenschappelijke en tech nische arbeid aan boord, wordt een bedrag geraamd van f 550.000. BESOMMINGEN VAN HEDENMORGEN Trawlers: 2 trawlers f20.400; Gelria f 9600. Loggers: IJM 14 f4780; KW 162 f2570. Kotters: IJM 3 f230; IJM 227 f270; IJM 221 f 170; KW 61 f 250. Uw speciaal adres voor het is de Dames-Kapsalon van Kennemerlaan 126 Tel. 4426 S. v. p. vroegtijdig bestellen. CLASTIEKE KOUSEN ONEZSE SOOZTEN EN Drogisterij KENNEMERLAAN 73 Tel. 4053. IJmuiden. van uw hond. TROMPSTRAAT 92 IJmuiden. Tel. 4146 Sch oen vergrootinrichting. lengte, breedte, hiel. knob bels, enz. f 1.25 per paar. KENNEMERLAAN 129 IJmuiden. is de was voor al het meubel werk. Probeer het eens en U wilt in het vervolg geen ander want Nixon was is de was die onovertrefbaar is. Alleen verkrijgbaar HUYC-ENSSTRAAT 59 IJmuiden. - Tel. 4209 Verf, Glas, Behang, Schoonmaakartikelen. H. ENGELHART en ZONEN Trompstraat 92. IJmuiden. Tel. 4146 WIE BRENGT mijn uitge leend boek „De Wonderen van het Heelal" weer terug? R. Rill, Julianakade 16 R. IJmuiden. NETTE VRIENDIN, lft. 16 j. gez. door net meisje. Brieven L 1582. GLASPLATEN - SPIEGELS. Leverbaar in alle maten en modellen. Mertcns. Snellius- straat 14. Tel. 6140. IN TOILETARTIKELEN een enorme sortering. „Elizabeth" Wijk aan Zeeërweg 164, IJm. t.o. postkantoor. NET MEISJE gevr. 14 a 15 j. van 8 tot 12 uur. Kanaalstr. no. 236. NET MEISJE gevr. boven 18 j. v. 7.30 tot 2 uur, zelfst. kunn. werken. Kanaalstr. 236 DIENSTMEISJE gevr. voor halve dagen van 92 uur. Da Costalaan 55. Driehuis. WERKSTER gevr. voor hele of halve dagen. Adres Hof dijklaan 94. NETTE WERKSTER gevr. v. 2 a 3 dagen p. w. Aanmelden tussen 19 en 20 uur. P. Pot terstraat 27. IJm.-O. NET KOSTHUIS gez. door heer in Driehuis of orngev. Brieven L 7230. ONGEM. KAMER gevr. d. dame, m. keuken of gebr. v. keuk. omg. IJm.-O. of Drie huis. Brieven L 1584. KAM. of ZIT-SL.KAM. gern. of ongem. gevr. m. kookgel. voor jong echtp. m. 1 kind. Huur tot f 10 a f 15. Brieven L 1574. „LONNEKER" RIB CORD BROEKEN, ijzersterk afge werkt. bijkans onverslijtbaar ook grote maten. Bischoff, Oosterduinweg IJmuiden. RUILEN: huis Ger. Doustr. 28 voor huis omgeving Visse- rijschool of Kennemerlaan. KLEIN HUIS te koop gevr. ledig te aanvaarden in de ge meente Velsen. Br. L 1533. TRAPROEDEN, 90 cm. te k. gevr. Aanb. Hofdijklaan 28, Driehuis. COLBERTJAS m. 58 te koop gevraagd. Rijnstr. 43 boven. WANDELWAGENTJE te k. 'aangeb. f 12,50. Casembroot- straat 19. Na 7 uur. ELECTR. WASMACHINE te koop. Geelvinkstraat 87, Vel- sen-Noord. JONGE KONIJNEN te koop, 7 weken. Ladderbeekstr. 19, Velsen-N. MOBYLETTE të koop in prima staat. Garage Storm vogels, IJm.-O. Na 6 uur. WONING m. werkplaats te koop agb. te IJmuiden. Br. L 1581. JONGENSFIETSJE te koop v. leeft. 5 a 6 j. J. P. Coen- straal 49, IJm. TE KOOP: prachtig massief eiken Mechels dressoir met opstand cn bijbeh. tafel en 2 stoelen. Slationsw. 74. Velsen Zoekt U een fn&tO-P in prima staaf?

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 8