Driehonderd knapen kunnen meedoen aan fietsenrallye Kinderen uit rampgebied komen naar Velsen Agenda voor Velsen ONS ZOEKPLAATJE In het plan van de vacantiebesteding Wijk aan Zee 7 Van 21 Juli tot 21 Augustus Velser Jeugd Centrale vraagt om gastvrijheid Tot September geen culturele agenda Eerste rode kool Klassementsrit rennersclub „Kennemerland" Burgerlijke stand Velsen De heer J. J. Huizinga vierde het zilveren jubileum De aanvaring tussen de „Oranje" en de „Ruys" Ons kabouter orkest OP ZATERDAG, 25 JULI In Juni passeerden 1072 zeeschepen de pieren Televisie voor VARA-leden IJmuidense afdeling van de P.v.d.A. vergadert Dinsdag Onderlinge wedstrijden van „Sparta" Er zijn nog foto's Reddingboot koos zee DONDERDAG 2 JULI 1953 DE PLANNEN, die de Velsense Jeugdccntrale koesterde om kinderen uit de waters- noodgebiedcn in Velsen een onbezorgde vacantie te doen beleven, zullen worden verwezenlijkt. Zoals men zich herinnert heeft de V.J.C. gewacht tot zij in het lande lijke plan kon worden opgenomen en dit is nu gebeurd. Door het Nationale Rampenfonds is enige tijd geleden een beroep gedaan op de landelijke instelling voor kinderbe scherming Pro Juventute. Deze instelling heeft de organisatie van het uitzenden van kinderen uit de getroffen gezinnen op zich genomen. Men dient dus goed te begrij pen, dat hier geen sprake is van „kinderen die onder toezicht staan", maar dat het gaat om kinderen, die uit de watersnood- gebieden zijn geëvacueerd, een prettige vacantie te bezorgen om hen de narigheid te doen vergeten. Ook kinderen die alweer terug zijn in hun gehavende huizen, of die daar in nood woningen leven, komen in aanmerking om een maand lang van de gastvrijheid van hen, wie het overstromingsleed bespaard bleef, te genieten. De V.J.C. heeft voor zover het Velsen betreft de organisatie van het plan op zich genomen en bij het secretariaat wacht men. nu met spanning op de aanbiedingen die de burgerij ten aanzien van dit plan zal doen. Er zullen zoveel mogelijk kinde ren, die hun ouders moesten missen of van wie het huis een prooi van het water werd, van 21 Juli tot 21 Augustus moeten worden verzorgd. Ongetwijfeld zullen veel personen zeg gen, dat ze helaas juist in die tijd zelf met vacantie gaan, maar op de 53000 inwoners die Velsen telt, zullen er allicht enige hon derden te vinden zijn, die gedurende die weken thuis blijven of met hun gezin in een strandhuisje gaan wonen. In het laat ste geval heeft men dan een uitgezochte gelegenheid om een logeetje mee te nemen. Kosten van heen- en terugreis komen niet ten laste van de pleegouders. Deze worden vergoed. Het gaat hier om jongens en meisjes tus sen de zes en vijftien jaar. De meeste aan vragen zijn er voor jongens. Gedurende de vacantiemaand blijft er een voortdurend contact bestaan tussen V.J.C. en pleeg ouders. zodat de laatsten niet „met hun handen in het haar" behoeven te zitten, als zich het een of andere probleem zou voor doen. Men kan zich aanmelden bij het secreta riaat van de V.J.C. Moerbergplantsoen 22 in IJmuiden, telefoon 5743. Na kantoortijd Is het secretariaat telefonisch te bereiken onder nummer K 25608760. Aan het secretariaat worden alle ge wenste inlichtingen verstrekt. Velsen heeft zich dapper geweerd waar het financiële offers en kleding en dekking betrof. Moge het zijn roem in deze handhaven door voor de getroffen jeugd een morele steun te zijn! Met het oog op het geringe aantal uit voeringen en bijeenkomsten op cultureel gebied in de zomermaanden zal de weke lijkse agenda van het agendabureau van de Velser Gemeenschap, „Velsens cultu reel leven in de komende week" tot Sep tember niet verschijnen. Openluchtcon certen worden aangekondigd in de dage lijkse „agenda voor Velsen". Woensdag werd aan de veiling Kenne merland de eerste rode kool aangevoerd, die f 0,09 per kg noteerde. Woensdagavond heeft de rennersclub „Kennemerland" een klassementsrit ge houden. De uitslagen hiervan luidde A klasse 55 km. 5 klassementen: 1. Chr. de Nijs 25 p, 1 uur 31 min. 36 sec.; 2. J. Stet 20 p. B-klasse 55 km: 1. W. de Boer 25 p. C-klasse 44 km 4 klassementen: 1. Chr. Jong 18 p, 1 uur 16 min. 36 sec; J. Tuin- stra 14 p.; 3. N. Kluft 12 p.; 4. J. Beertjes 10 p. Junioren 44 km: 1. G. Honig 20 p., 1 uur 16 min.; 2. K. de Boer 16 p.; 3. L.Grapen- daal 12 p.; 4. H. Nomen 8 p. In Nieuw-Vennep namen vijf junioren deel aan de wedstrijden ter gelegenheid van de Prins Bernhardfeesten. L. Braas werd vijfde en Chr. de Jong zesde. GEBOREN: T. JasperseReidinga, d., Zui derstraat 1, Velsen-N.; A. ErmshausBroek, z., Wtistelaan 48, Santpoort; W. Kliphuis Karstenberg, z., Vlugthovenstraat 14, Sant poort: A. C. PostSwart, z., Geelvinckstraat 10, Velsen-N.; G. van LingenLassche, d., Voorstraat 2, Velsen-N.; J. de RuijterPronk, z„ Trompstraat 37. IJmuiden-O.; J. Hokke— Colmans, z., Scheldestraat 130, IJmuiden; H. van VuurenSnijders, d.. M. K. Hofstede straat 43, IJmuiden; J. ZijlNap, d„ Waal straat 102, IJmuiden; C. M. van den Bos— Duin, z„ Gladiolenstraat 3, Santpoort; E. M. BooijTromp, z„ Lange Nieuwstraat 496, IJmuiden-O.; G. MarkerinkKeegstra, z., Kriudberserweg 14, Santpoort; W. J. Hoen derdosFranken, z., Brederoodseweg 80, Santnoort; G. J. F. de Witvan der Goot, d., Ahornstraat 36, IJmuiden-O. OVERLEDEN: T. Bruinsma, 59 j., echtge note van P. van Zutphen, Driehuizerkerk- weg 142, Driehuis; J. L. Hoebe, 50 j., echt genote van J. Baltus, Ger. Doustraat 20, IJmuiden-O. In een met kleurig dundoek versierde zaal van het Herv. Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan zijn vele oud-leerlingen en ouders van leerlingen van de Juliana- school gisteravond de heer J. J. Huizinga, die vijfentwintig jaar bij het onderwijs werkzaam is, komen gelukwensen. De familie Huizinga werd tegen half acht in het gebouw ontvangen door het Goede Herderkerkkoor, dat „Lof zij den Heer" ten gehore bracht. Als enige spreker tij dens de receptie trad naar voren de heer M. Tijl, voorzitter van de vereniging voor Christelijk Volksonderwijs. „Niet iedereen wordt bij een vijfentwintigjarig jubileum gehuldigd", aldus de heer Tijl, „maar bij het onderwijs wisselt men nog al graag. Bij u is de goede gewoonte ingeburgerd om te blijven en daarom is het waard dit jubileum te vieren". Hij noemde de heer Huizinga een op- en top vakman en sprak de wens uit dat de jubilaris over twee jaar het volgende jubileum zal mogen vieren wanneer hij vijfentwintig jaar aan de Julianaschool zal zijn verbonden. Hier na overhandigde hij een boekenbon. In zijn dankwoord noemde de heer Huizinga het geen prestatie om ergens vijfentwintig jaar bij te werken. Voor hem was dit een dag van dankbaarheid. Ook voor de leerlingen is het een mooi feest geweest, 's Morgens vormden zij op het schoolplein een haag en werd de vlag gehesen. Tijdens de pauze maakten de jeugdige leerlingen van de eerste en twee de klasse een aardig volksdansje, 's Mid dags kwamen alle leerlingen in twee groe pen van de Julianaschool naar het Herv. Jeugdgebouw om getracteerd te worden en films te zien. Een meisje uit de eerste klas en twee leerlingen uit de zesde klas hebben de heer Huizinga hierbij als ge schenk een grasroller overhandigd. Het was een cadeau van leerkrachten en leer lingen. Raad voor de Scheepvaart motiveert zijn uitspraak De raad voor de Scheepvaart heeft een schriftelijke motivering gegeven van zijn op 28 April gedane uitspraak inzake de aanvaring van het ms Oranje met het ms Willem Ruys in de nacht van 5 op 6 Januari in de Rode Zee. In die uitspraak was kapi tein W. H. Hemmes van de Oranje schuldig verklaard aan de aanvaring en werd hem de bevoegdheid om als kapitein te varen, ontnomen voor de tijd van een week. De raad was voorts tot de conclusie gekomen, dat de kapitein van de Willem Ruys aan de aanvaring onschuldig is. Aan de motivering ontlenen wij: Toen de schepen elkaar op tegenkoers naderden, lagen zij zover uiteen dat zij elkander op ongeveer 8 mijl afstand zouden zijn gepas seerd. Op beide schepen was er door de passagiers op aangedrongen, dat men el kander dichter zou naderen, hetgeen vaker wordt gedaan. Daarvan behoeft men, aldus de raad, zich in de toekomst niet te ont houden, doch voorzichtig varen blijft ge boden. In de gegeven omstandigheden had den het middernachtelijk uur en de aan wezigheid van een derde schip de Oranje ervan moeten weerhouden, de naderings manoeuvre in te zetten. De raad conclu deert, dat de oranje als koerskruisings- schip verplicht was, bij gevaar voor aan varing voor de Willem Ruys uit de weg te gaan. Voorts zegt de raad, dat het vooronder zoek is bemoeilijkt, doordat de peilingen van de Willem Ruys aan boord van de Oranje niet nauwkeurig zijn bijgehouden. Dat een gevaar voor aanvaring opleve rende situatie was ontstaan, wijt de raad aan de „Oranje", die met volle kracht te lange tijd op slechts weinig veranderde koersen was doorgevaren, onder hoeken van ongeveer 5 y2 tot 4 streken op de koers- lijn van de haar eveneens met volle kracht tegemoetkomende „Willem Ruys". De „Oranje" heeft dusdoende nagelaten als koerskruisend vaartuig, tijdig uit de weg te gaan. Over de vraag, of op de Willem Ruys iets met de machines had kunnen worden gedaan, zegt de raad niet te geloven, dat dit nuttig effect zou hebben gehad, doch dat het voorzichtiger ware geweest, indien men op de Willem Ruys de telegrafen al thans op „stand by" had gezet. In het alge meen wijst de raad erop, dat met het ge reedhouden der machines nimmer te lang moet worden gewacht, zelfs al lijkt dat niet noodzakelijk. De raad formuleert ten slotte de op 28 April gedane uitspraak. De raad was voor deze zaak samenge steld uit prof. mr. J. Offerhaus, voorzitter, C. Hellingman, K. Visser, D. Rahusen, C. B. Nachenius, leden en mr. A. Boosman, secretaris. DONDERDAG 2 JULI Thalia, 20 uur: Speciale voorstelling van „Meisje ontvoerd". Rex, 20 uur: „De schaduw van de adelaar". Burg. Rijkenspark, Santpoort, 20 uur: Openluchtconcert „De Eendracht" Har moniekapel. VRIJDAG 3 JULI Thalia, 20 uur: „Perrucha, kind van de nacht". Rex, 20 uur: „In de klauwen der Maffia". Velserbeek, 20 uur: Openluchtconcert door de Arb. Mandolineclub „Excelsior", mannenkoor „De Eendracht" en het Chr. Gem. Koor Velsen-Noord. Raadhuis, 10.3011.30 uur: Spreekuur wethouder van financiën. Donderdag 2 Juli 1953 Beste kinderen, Hier ben ik weer, na een, laten we zeggen „bijna" geheel verregen de vacantie. Om jullie te laten zien hoe erg het was heb ik dit keer een plaatje laten afdrukken van een klein meisje, dat ik ergens voor het raam zag zitten, gereed om naar buiten te stuiven, zodra de regen maar even op zou houden. Nu, ze heeft lang moeten wachten, want, zoals jullie je misschien wel herinneren zult, waren de eerste weken van de maand Juni bar slecht. Ik heb nog dikwijls aan alle kinderen gedacht, die in die tijd met een schoolreisje uit waren. Vaak is het echter zo, dat wanneer je met elkaar op stap bent, de gezellige stemming er toch wel is, regen of geen regen. En zo zal het de meesten van jullie ook wel vergaan zijn. Ik nodig alle nich ten en neven daarom hierbij uit, een opstelle tje te maken over een schoolreisje, met of zon der slecht weer. Wie het beste verhaal samenstelt, krijgt een mooi boek en en ziet zijn eigen werk in „Ons Hoekje" prijken. Afgesproken? (Willen jullie de blaadjes waarop je het opstel schrijft maar aan één kant beschrij ven, dat is gemakkelijker voor het afdruk ken in de krant). Allereerst ga ik deze week een nieuwe ling begroeten, die natuurlijk hartelijk wel kom is in ons midden. Het is alleen jammer INEKE B., dat de naam Assepoester er allang is. Maar er zijn nog zoveel leuke schuilnamen, dat het voor jou heus niet moeilijk zal zijn om een paar nieuwe te verzinnen; dan kan ik er een uitzoeken, die we nog niet hebben. Je hebt ook nog niet verteld wanneer je jarig bent, want dan feliciteer ik je in de krant. Wat een nare gebeurtenis hebben jullie op Schiphol mee gemaakt. Ik kan me voorstellen, dat voor jullie die dag geen prettige herinnering achterlaat. Het is nog een groot geluk ge weest, dat je Vader zo snel en goed ingrij pen kon. Vertel je me in je volgende bi-ief eens in welke klas je zit op school en wat je thuis doet in je vrije tijd? STIKSTERTJE schrijft, dat ze al aardig zwemmen kan. Ga je deze maand proberen om je diploma te halen of durf je het toch nog niet aan? Wat heerlijk dat je een abonnement hebt, vooral nu met dit warme weer! Wat een leuk postpapier heb je, zeg en je schrijft ook erg netjes, vind ik. Al leen een briefje met inkt geschreven, staat toch wel netter dan met potlood, vind je zelf ook niet? HOEPELTJE en KRULLEKOPJE hebben keux-ig onthouden dat hun Tante Els vorige maand jai-ig geweest is. Dank jullie wel voor de mooie ansichtkaart, hoor! KRULLEKOPJE had zeker niet gelezen, dat ik met vacantie was. Je zult wel lang hebben moeten wachten op dit antwoord, hè? Nu is echter alles weer gewoon en komen elke week de briefjes geregeld in de krant. Jullie gaan nu zeker elke dag naar het strand, met deze warmte? Wanneer be gint je vacantie van school? Dit was het laatste briefje voor deze keer. Tot de volgende week! TANTE ELS (Kennemerlaan 186, IJmuiden of aan de bezorger meegeven). I degeen die de meeste punten heeft een prachtig boek. Hier komt de eerste dus: Een zinnetje bestaande uit negentien letters (zet dus de cijfers van 1 tot 19 vast op papier). Volgens onderstaande gegevens kun je nu elk cijfer zijn eigen letter geven en zo vormt zich vanzelf de gevraagde zin. Eens kijken wie er tien punten kan ver dienen. Volgende week komt de uitslag in de krant! 11 12 13 17 10 14 4 Zangstuk voor kinderen. waardeloos lapje. ver-s je. 19 7 gedeelte van het been. 1 15 16 6 kijkt! TANTE ELS TANTE ELS FELICITEERT: Roodkapje, die Zondag haar verjaardag viert en Watergeus en Cartiffeltjc, die allebei vólgende week Dinsdag jarig zijn. Van harte gelukgewenst en veel plezier! VOOR JONGE HERSENS We beginnen deze week met een nieuwe serie puntenraadsels. Jullie weten hoe het gaat: elk raadsel is tien punten waard, elke week verschijnt er één raadsel in de krant. De punten worden van ieder afzonderlijk opgeteld (voor elke fout gaat er één punt af) en aan het eind van de maand krijgt Maak met potlood de hokjes waar een punt in staat zwart. Je krijgt dan een leuk plaatje. Dit is dan de trommelslager van ons orkest. Zaag ook hem maar netjes uit en schilder hem mooi. De op gave der kleu ren staat erbij. Denk erom dat de plak kaatverf niette dun is. Anders krijg je vlek ken! De poolberen in de dierentuin te Kopenhagen moeten gedacht hebben, dat zij plotse ling werden overgeplaatst in het „IJsberen-paradijs"toen een ijsfirvta hun grote staven ijs bracht, die werden gedeponeerd in hun bassin. De chauffeur van de ijs firma, die het vriendelijke idee had, brengt de ijsblokken naar het bassin. De beren zien belangstellend toe. WTANNEER aan het einde van de maand W de grote vacantie is begonnen, zal de jeugd van Velsen al direct met enthousias me kunnen meedoen aan het plan van de vacantiebesteding, dat de Velsense Jeugd Centrale dit jaar op touw zette en waar van verleden week het programma werd bekend gemaakt. Op 25 Juli zal namelijk een fietsenrally worden gehouden waar aan alle jongens van 11 tot 16 jaar kunnen meedoen. De V.J.C. heeft, om dit onderdeel van het programma te doen slagen contact op genomen met de C.J.V.M. onder wier auspi ciën verleden jaar een soortgelijk gebeuren groot succes boekte. Voor de deelnemers Begin en eindpunt is bij het Hervormd Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan in IJmuiden-Oost. Tussen 13.30 en 14.30 wordt gestart en uiterlijk 17.30 uur kan de laatste deelnemer zijn tocht hebben volbracht. De jongens moeten er wel rekening mee hou den, dat ze niet in groepsverband, maar uitsluitend individueel kunnen inschrijven. Iedere jongen die de route normaal aflegt, krijgt een diploma. Bovendien zijn voor elke route drie hoofdprijzen in de vorm van médailles beschikbaar gesteld. Er zijn namelijk twee routes uitgestip peld: Route A, voor jongens van veertien tot en met zestien jaar, die loopt via Sant poort, Spaarndam, kanaal C en de Velser- polder naar IJmuiden-Oost terug. Deze afstand wordt geschat op 21 km. Route B geldt voor knapen van elf tot en met dertien jaar. Deze route is ongeveer 15 km lang en gaat over IJmuiden langs het strand naar Bloemendaal en via Sant poort terug. Zoals gebruikelijk, staan langs de route de nodige controleposten opgesteld: con trole op tijd en controle voor verkeersfou- ten. Er wordt dus gewerkt met strafpunten. Aan één stuk doorrijden gaat niet op, want in iedere route is een verplichte rust opge nomen. Vandaag al inschrijven Vandaag wordt de inschrijving al open gesteld en deze blijft open tot 20 Juli. Het maximum aantal deelnemers bedraagt drie honderd. DU aantal mag niet worden over schreden. Hier geldt dus het spreekwoord: „Wie het eerst komt, het eerst maalt". In spanning wordt op de inschrijfadres- sen uitgezien in welke recordtijd deze drie honderd namen zullen zijn geboekt. De kosten? Geen bezwaar, want voor vijfendertig cent zijn de knapen al „het heertje". Zorg alleen dat de fiets bijtijds wordt nagezien, want lekke banden zijn geen pretje, wanneer je in het zand van de zee- reep zit. En denk eraan dat de bel ook in orde moet zijn. Scheepvaartbeweging te IJmuiden over de maand Juni 1953. In de maand Juni kwamen in totaal te IJmuiden binnen 542 zeeschepen, waarvan bestemd voor Amsterdam 431 zeeschepen; Zaandam 31; Spaarndam 3; Buitenhuizen 1; Beverwijk 1; papierfabr. Velsen 15; Hoog ovens (Binnenh.) 22; Hoogovens (Buitenh.) 21; Vissershaven 12; IJmuiden 5. Totaal 542 zeeschepen. Vertrokken van Amsterdam 437 zeeschepen van Zaandam 24; van Spaarndam 3; van Bui tenhuizen 2; van Beverwijk 1; van Papierf. Velsen 12; van Hoogovens (Binnenh.) 26; van Hoogovens (Buitenh.) 15; van Vissers haven 15; van IJmuiden 5. Totaal in en uit de pier 530 542 1072 zeeschepen. Ten einde de leden gelegenheid te bie den om in clubverband een toneeluitzen ding per televisie te gaan zien, heeft het bestuur van de VARA-afdeling Velsen- Noord zich in samenwerking met de afde ling Beverwijk beijverd deze mogelijkheid al morgen, Vrijdagavond in het Gemeente lijk ontspanningslokaal aan de Van Diepen straat te openen. De bezoekers kunnen dan j getuige zijn van de opvoering van O'Neill's „Emperor Jones". Dit stuk wordt voor de camera's gebracht in samenwerking met de Rotterdamse Comedie in de Victoria Regia Hal van de Diergaarde Blijdorp te Rotterdam. De titelrol in Emperor Jones wordt ge speeld door Otto Sterman, bekend om zijn creatie van de negerrol in „De eerbiedige lichtekooi". Het gezelschap wordt gecom pleteerd door Kees Brusse, Imro Kambel, Paula Ribbens, Kaja Prins en Frans Fry. De decoratieve omlijsting verzorgen Peter Zwart en I. L. Mark. Willy van He- mert heeft de regie. Voor deze televisie-uitzending zijn ook een aantal ouden van dagen uitgenodigd. De adressen waar de jongens zich kun nen aanmelden zijn: Voor Oud-IJmuiden: A. v. d. Veer, Keizer Wilhelmstraat 3. Nieuw IJmuiden; het secretariaat van de V.J.C., Moerbergplantsoen 22. IJmuiden-O.: W. Pauw, Zandersstraat 44. Driehuis: Boekhandel-sigarenmagazijn J. de Ruyter, Driehuizerkerkweg 75. Santpoort-Station: sigarenmagazijn H. Toeset, Bloemendaalsestraatweg 70. Santpoort-Dorp: sigarenmagazijn J. See- gers, Hoofdstraat 196. Velsen-Noord: boekhandel A. Langkem- per, Wijkerstraatweg 275. De afdeling IJmuiden van de Partij van de Arbeid zal op Dinsdag 7 Juli in het Hervormd Jeugdgebouw aan de Rem brandtlaan bijeen komen om twee be stuursleden te kiezen, wegens het aftre den van de afdelingspenningmeester J. Curfs en het bestuurslid H. G. Goossens. Het bestuur stelt candidaat als penning meester de heer M. v. d. Duyn en als be stuurslid de heer J. F. E. de Jong. Voorts zal men een bespreking houden over de gevolgen van de verkiezingsuitslagen. De gymnastiekvereniging „Sparta". die wegens omstandigheden haar jaarlijkse zaal uitvoering niet heeft kunnen houden, zal morgen en volgende week onderlinge wed strijden houden. Vrijdagmiddag tussen half vijf en half zes zijn deze wedstrijden in het gymnastieklokaal van de Watervlietschool aan de Van Diepen straat voor de groep kleine jongens onder leiding van de heer C. G. Smit. Voor vele ouders zal het prettig zijn in hetzelfde lokaal op Woensdag 8 juli 's mid dags van twee tot vijf uur een openbare les van de kleuters en de kleine meisjes te kun nen bijwonen. Dit geschiedt onder leiding van de heer A. B. de Graaf, 's Avonds zullen de onderlinge wedstrijden een meer spec taculair karakter hebben, wanneer de an dere jongens en meisjes en de afdelingen dames en heren onder leiding van de heer Smit proberen het hoogste aantal punten te behalen. Feestavond voor „De Zangvogels" De jaarlijkse feestavond van het Chris telijk Jeugdkoor „De Zangvogels", dirigent de heer H. Slings, wordt Zaterdag in ge bouw „Concordia" gehouden. Er is een programma samengesteld van voordrach ten, declamatie en zangspelletjes, dat door de jeugdige zangertjes wordt uitgevoerd. Het koor als geheel opent de bijeenkomst met een drietal liederen, op de piano be geleid door de heer Th. C. Kohier. Hoogoven Harmonie musiceert voor de studenten Ter gelegenheid van de viering van het eenentwintigste lustrum van het studenten korps in Delft heeft de Hoogoven Harmo nie de uitnodiging ontvangen om Zaterdag aan dit feest haar muzikale medewerking te verlenen. De invitatie is een gevolg van het feit dat vele ingenieurs van Hoogovens en hevenbedrijven de reünie van oud studenten zullen bijwonen. Wegens het aan vaarden van deze uitnodiging zal het voor genomen concert van de Hoogoven Har monie Zaterdagavond in Wijk aan Zee niet doorgaan. Bij het bureau van de Velser Gemeen schap in het Cultureel Gebouw aan het Moerbergplantsoen zijn tot 4 Juli nog steeds foto's van het Koninklijk gezin te verkrijgen. De baten zijn bestemd voor het „Anjerfonds". Geen spreekuur De wethouder van onderwijs en sport, de heer H. de Boer zal Woensdag 8 Juli geen spreekuur houden. Gisteravond is de motorstrandredding- boot „Albatros" van de K.N.Z.H.M. weer voor een oefentocht van enige uren uitge varen. De stevige bries langs de kuststreek zorgde voor een fikse golfslag, wat de proefvaart van het strand af een „echt" tintje gaf. Talrijke badgasten hebben dan ook de verrichtingen van de boot en de bemanning gevolgd en hebben zodoende nader kennis kunnen maken met het werk van de „Noord-Zuidhollandse" Zowel het te water laten als het weer op het strand doen lopen van de boot verliep goed en schipper P. Schellevis toonde zich na afloop van de tocht zeer voldaan.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 3