Amsterdamse importfirma voor bijna een ton opgelicht Geen oplossing voor circuit-probleem Velser Kunstkring geeft twee abonnementen uit Zilveren omstelier GG. de Gelder van de kooksovens gehuldigd Nu voor een ieder de mogelijkheid om van kunstvolle avonden te genieten Beverwijk VZV won eerste competitiewedstrijd Inplaats van de bestelde reptielenhuiden ontving zij lege zakken en kisten met zout 11 Bevolkingsonderzoek in Beverwijk ten einde Van waspoeder tot horloge Grote drukte in „Adrichem" tegen Kroosduikers „Joh. v. Oldenbarnevelt" gisteravond vertrokken Voorzieningen in het Provinciaal Ziekenhuis Lm „Groot" kruis op de borst voor zijn speeltuinwerk Examens Scheepvaart ZATERDAG 4 JULI 1953 liet bestuur van de Velser Kunstkring „Voor Allen" heeft zich ernstig beraden over de vraag, op welke wijze de Velsense bevolking geïnteresseerd kan worden voor het nieuwe programma voor het seizoen 19531954 en de voorstellingen toegankelijk gemaakt kunnen worden voor iedere beurs. Na overleg met vertegenwoordigers van diverse particuliere en gemeentebedrijven zullen nu twee series abonnementen wor den gegeven. Serie A bestaande uit vier voorstellingen in het Rex Theater te IJmuiden-Oost: 15 September: Operette voorstelling, Hoofdstad operette met „Wie ner Blut"; 5 November: Concert door H.O.V. m.m.v. de 15-jarige viool-solist Jean Sturop; U Februari: Toeelvoorstelling met het Rotterdams Toneel; 13 April: Kunst avond met Georgette Hagedoorn. Serie B bestaat uit 3 voorstellingen in het Rex Theater te IJmuiden-Oost. 15 September: Operettevoorstelling, Hoofdstad operette met „Wiener Blut"; 11 Februari: Toneelvoorstelling met het Rotterdams Toneel; 13 April: Kunstavond met Georgette Ha gedoorn. De prijzen voor deze abonnementen zijn 7,o laag mogelijk gehouden en kunnen nog in acht maandelijkse termijnen worden voldaan. De bedrijven hebben hiervoor hun medewerking toegezegd, door het incas seren van de maandelijkse termijnbetaling, waarvoor zegels beschikbaar worden ge steld. Ook particulieren kunnen van deze ter mijnzegels gebruik maken, waarvoor de zegels verkrijgbaar zijn op het secretariaat. De prijzen voor deze abonnementen zijn als volgt: Serie A per vier voorstellingen (tussen haakjes de normale prijs): lste rang 7,75 9,25); 2de rang 6,75 8,25); 3de rang 5,75 7,25); 4de rang ƒ4,50 (ƒ6,—). Serie B per drie voorstellingen: lste rang ƒ6,75 7,75); 2de rang 5,75 (ƒ6,75); 3de rang ƒ4,75 5,75); 4de rang 3,50 (ƒ4,50). Deze rangen gelden slechts voor de toneelvoorstelling en de Hoofdstad-operette. Bij het concert van de H.O.V. en de Kunst avond met Georgette Hagedoorn zijn alle plaatsen vrij. De prijzen zijn inclusief be lasting. Ieder kan inschrijven voor een ge wenst aantal abonnementen. Bij de bedrijven zijn enige contactper sonen, die maandelijks de gelden incasseren van hen, die een abonnement hebben ge nomen. Hiervoor worden zegels uitgegeven ter v/aarde van het betaalde bedrag, die op de abonnementskaarten worden geplakt in de daarvoor bestemde vakjes. Toegang wordt geweigerd aan de abonnementhouder, die op de dag der voorstelling een termijnbe taling achter is. Betalingsvoorwaarde Zij, die inschrijven op dit abonnement, verplichten zich het bedrag waarvoor inge schreven wordt te voldoen in acht maan delijkse termijnen, waarvan de eerste bij inlevering van het inschrijfformulier moet worden voldaan, de tweede op 1 Septem ber 1953 en de volgende telkens op de eer ste van iedere maand. Voor Serie A Abonnement 7,75, le zegel 1,80. andere ƒ0,85; Abonnement 6,75, le zegel 1,50, andere 0,75; Abonnement 5,75, le zegel ƒ1,20, andere ƒ0,65; Abonnement 4,50, le zegel 1,andere 0,50. Voor Serie B Abonnement 6,75, le zegel 1,50, andere 0,75; Abonnement 5,75, le zegel Laatste gelegenheid op 6 Juli Sinds 4 Mei wordt aan het bevolkings onderzoek in Beverwijk doorlopend en hard gewerkt. De medewerking van de ge hele bevolking is uitstekend geweest. Zeer velen zijn naar het onderzoeklokaal geko men. Nu is het zo ver, dat het onderzoek beëindigd kan worden. Alvorens echter definitief on te breken, zal er nog één ge hele dag beschikbaar worden gesteld om iedereen, die nog niet geweest is en toch nog onderzocht wil worden, de gelegenheid daartoe te geven. Op Maandag 6 Juli as., in de dansschool Dors aan de Koningstraat, kunnen dames en meisjes namiddags van 14 tot 16 en van 19 tot 20 uur en heren en'jongens van 16 tot 17 en van 20 tot 21 uur zich nog aan melden voor onderzoek. In de afgelopen week werden de volgen de verloren voorwerpen bij de politie af gegeven: 2 pak waspoeder. gietijzeren schijf, rozenkrans, ceintuur van zomerjurk, autobinnenband, damesportemonnaie met enig geld en sleutel, herenrijwiel, sier- speldje, witte damesschoen, doublé dames armband, paar gevoerde handschoenen, paar grijze handschoenen, leren tas met inhoud, wit kindersokje, damestas met in houd. dop van benzinetank, regenjas, shawl, grijze pet, portemonnaie met inhoud, kin derzonnehoed, sigarettenaansteker, zwem pak en badhanddoek, armband, drie sleu tels aan ketting, beige colbertjasje, bran der met spuit, bruine broekriem, doosje inh. arsenicum, grijze jasceinluur, heren polshorloge. Het zwembad Adrichem heeft het in de afgelopen weken zo druk gehad, dat bijna iedere avond de kaartverkoop ontijdig moest worden stop gezet. Hieruit blijkt weer. dat vooral nu Beverwijk meer en meer tot grote stad uitgroeit, de zwemgele- genheid in de omgeving ontoereikend is. De directie van Adrichem heeft een kleine hoop, dat de capaciteit van het zwembad het volgend jaar vergroot zal kunnen wor den door het ingebruik nemen van het achter het zwembassin liggende water. De bezwaren hiertegen liggen tot dusverre echter nog op financieel terrein. Zij, die de zwemkunst willen trachten meester te wor den, zijn wel het meest gehandicapt door de overbevolking in het water. Volgens zeg gen van de badmeester heeft deze het zo druk met het toezicht, dat hij nauwelijks tijd heeft om voldoende onderricht te ge ven. ƒ1,20, andere ƒ0,65; Abonnement 4,75, le zegel ƒ0,90, andere ƒ0,55; Abonnement 2,50, le zegel 0,70, andere 0,40. De Kunstkring zal ook weer een aantal wijkvoorstellingen brengen. Het program- ma ziet er als volgt uit: IJmuiden-Oost: October - Concert door het kamerkoor Felix de Nobel; Januari - Kamermuziekavond; Velsen-Noord: November - Filmvoor stelling; Februari - Kunstavond; Santpoort: Nog nader vast te stellen. De data en de aard van de voorstellingen zullen tijdig bekend gemaakt worden. Ook voor deze voorstellingen zullen de prijzen zo laag mogelijk gehouden worden. De eerste competitiewedstrijd van de Velser Zwemvereniging is door het heren zevental met 32 gewonnen. Dit resultaat moet des te beter worden genoemd, door dat men met drie invallers de strijd tegen „Kroosduikers" aan moest binden. Met Bouman voor Hagedoorn, Selderijk voor Hamers en Kwak voor Gravcmaker ving men de wedstrijd aan. Al direct viel Kroos duikers verwoed aan. Met veel élan speel de men zich telkens vrij en het V.Z.V.-doel beleefde dan ook enige hachelijke momen ten. Maar de routine van V.Z.V. bezorgde hen toch de nodige voorsprong, doordat Swier onverwacht met een prachtige back hand het eerste doelpunt wist te scoren. Daarna viel Kroosduikers weer verwoed aan, en de gelijkmaker kon dan ook haast niet uitblijven. Toen dan ook een misver stand in de achterhoede ontstond, kregen de Kroosduikers door onvoldoende in grijpen een niet te missen kans. Het werd 11, met welke stand de rust inging. Hierna bleek, dat Kroosduikers in de eer ste helft wel wat veel van haar krachten had gevergd, want nu had V.Z.V. het beste van het spel. Weer scoorde Swier het tweede doelpunt, door een onvergelijkelijk handige bal. Het leek op jongleren. Kroos- duikers liet dat niet onbeantwoord. Men begon harder te spelen, hetgeen diverse on- i aangename ogenblikken veroorzaakte, doch de prima scheidsrechter Rem hield het spel goed in handen. Dit verhinderde niet, dat na een dekkingsfout van Selderijk de gelijkmaker werd gescoord, alweer onhoud baar voor keeper Bouman. Schoone speel de nu werkelijk een prima partij polo, door telkens op de bedreigde punten in te Na reparatie in recordtijd door Machinefabriek „IJmuiden" Nagewuifd door honderden toeschou wers op de Kanaaldijk en later bij de Noordersluis is de Johan van Oldenbarne velt van de Maatschappij Nederland, die gistermorgen moest terugkeren wegens een defect aan de vriesinstallatie, op weg naar Nieuw Zeeland gisteravond om elf uur vertrokken. Uit het gehele land er waren wagens uit Zeeland en Groningen kwamen de familieleden van de 1440 emigranten naar de Kanaaldijk om elkaar nog even te zien en gedag te zwaaien. Ook 's avonds was het daar een gezellige drukte, waardoor verschillende ijsventers heel wat te doen kregen. Hoewel velen hebben getracht aan boord te komen, is dit niemand gelukt. De douane bleef on verbiddelijk en liet alleen het personeel van de Machinefabriek IJmuiden, dat be last was met de reparatie, toe. De reparatiewerkzaamheden hebben vooral zo'n vlot verloop gehad doordat de werkboot van de machinefabriek het scheepje met de gele kajuit en het woord „Repairs" op de boeg een mobilofoon aan boord had. Instructies en opdrachten konden dus van de werkboot, die naast de Johan van Oldenbarnevelt lag, direct wor den doorgegeven naar de machinefabriek, waar druk werd gewerkt. Gelukkig heeft men geen tegenslag ondervonden, zodat het werk in recordtijd twaalf uur gereed is gekomen. Om vijf voor tien gis teravond ging het personeel van de ma chinefabriek dat ongetwijfeld een pluim verdient van boord. Om kwart voor elf waren de trossen los en namen twee sle pers van rederij Goedkoop de „Johan van Oldenbarnevelt" mee naar de sluis. In de Dinsdag te houden vergadering van de Provinciale Staten van Noordhol land zal aan de orde komen een voorstel tot vaststelling van de derde suppletoire begroting van buitengewone ontvangsten en uitgaven van het Provinciaal Zieken huis nabij Santpoort. Daarbij zijn voor- si ellen tot de bouw van een opname-kli niek (kosten geraamd op f 2.000.000), restauratie van de Vrouwenafdeling oude gesticht (f 100.000), bouw nieuwe werk plaatsen (f 239.000), bouw van een nieuwe toneelzaal (f 400.000), het verrichten van onderhoudswerken (f 557.000) en moder nisering van instrumentarium (f 35.500). Deze voorstellen zijn reeds in de afde ling uit de Provinciale Staten besproken. Een der leden van Gedeputeerde Staten heeft de vragen beantwoord en opgemerkt, dat in Santpoort, midden in het gebouw, een houten magazijn is. Wegens brandge vaar moet hierin zo spoedig mogelijk ver andering worden gebracht. Ook het oude zusterhuis vraagt dringend om verbete ring. Er zijn nog steeds kamers, waarin vier verpleegsters wonen, zonder stromend water. De studie en de plannen voor de opnamekliniek moeten nog worden ge maakt. Het lid van Gedeputeerde Staten merkte op, dat voor de opnamekliniek een ander tarief zal kunnen gelden, waardoor deze selfsupporting zou kunnen zijn. De ver- p.'eegprijs is hoog, waarin is opgenomen 15 cent voor extra-afschrijving. Deze af schrijving is gebruikt om een fonds te vormen, welk fonds de rente en aflossing van f 2.567.000 kan financieren. Voor de nog niet gedekte f 3.032.140 zal anderhalf millioen uit het reservefonds worden ge put. Voor de resterende f 1.532.140 moet Prinses Beatrix en Prinses Irene brachten met haar schoolklas een bezoek aan Madurodam. Daar zij een officieus bezoek bracht aan het stadje waarvan Prinses Beatrix de burgemeester is behield de loco-burgemeester de ambtsketen en leidde hij de Koninklijke burgemeester door het stadje. ongeveer f 40 per jaar worden verhoogd. Hierin betaalt de provincie tot nu toe 25 pet. en de gemeente de rest. Aan de militaire vertegenwoordigers van Amerika, België, Canada, Engeland, Frankrijk en aan de gezant van Denemar ken is door de minister van Oorlog en van Marine het eerste exemplaar uitgereikt van oorkonden, die aan de militairen van ieder der genoemde landen op naam zal worden worden geleend. Voor rente en aflossing uitgereikt voor zover zij hebben deelgenomen van deze lening zal de verpleegprijs met i aan de hulpverlening gedurende de waters- 1 nood in Februari van dit jaar. Twee zakenlieden uit Singapore hebben gisteren in een zeer langdurige zitting voor de Amsterdamse rechtbank terecht gestaan wegens oplichting van een Am sterdamse firma, de N.V. producten- en goederenhandel „Courtois". Deze firma had in Singapore een partij krokodillenhuiden en 6.000 leguanenvellen besteld en kwam op 18 Februari j.l. toen de zending in Amsterdam arriveerde tot de ontdekking, dat in de vier kisten slechts lege jutezakken en in de drie vaten zout verpakt was. Intussen had de firma echter reeds de koopsom f 91.750.via de Amsterdamse Bank betaald. Ter zitting vertelde de directeur van de gedupeerde firma, dat hij de huiden en vellen had doorverkocht naar Duitsland, j Aangezien hij pas over de goederen kon beschikken, indien hij met documenten kon aantonen, dat ze zijn eigendom waren, was hij er toe overgegaan de koopsom te voldoen nog voor de zending in Nederland was gearriveerd. Aandachtig luisterden de aanwezigen in de rechtzaal vandaag naar een gramofoon- plaat, die naast de groene tafel werd af gedraaid. Er was een telefoongesprek op vastgelegd van 16 minuten, dat de direc teur op 6 Februari (dus voor de betaling) met een der verdachten in Singapore had gevoerd. De verdachten zelf gaven toe, de zwen- Dank zij het feit, dat de Amsterdamse firma de goederen betaalde vóór de zwen del ontdekt was werd deze bank schade loos gesteld. In het verloop van de zitting werd tel kens John Martin genoemd, een Engelsman, die in Singapore z.g. „switch'-affaires deed voor een Amerikaanse firma. Ver dachte V. beweerde, dat hij onder druk van deze Martin, met wie het geld ge deeld was, de zwendel had uitgevoerd. „Krokodillenhuiden worden altijd nat en gezout in vaten verstuurd", vertelde de tweede verdachte. „Daarom hebben we de vaten met nat zout gevuld; dat geeft de zelfde vochtige uitslag aan de buitenkant. Leguanenvellen worden echter droog in kisten verzonden, daarom deden wij droge jutezakken in andere kisten". grijpen, en zodoende de achterhoede weer del willens en wetens te hebben uitge voerd. De eerste was de 38-jarige F. J. V. een Nederlander van geboorte, die nu Engelsman is. Hij was exportleider van de te Singapore gevestigde firma W. H. Bren- nan and Co Ltd., een firma waarin de Am sterdamse N.V. veel vertrouwen stelde. De tweede verdachte was de 44-jarige in het voormalig Nederlands-Indië gebo ren Nederlandse handelaar R. J. S„ die bovendien expert is in krokodillenhuiden. De eerste verdachte sloot de order af met de firma te Amsterdam, de tweede maakte een paklijst op van de huiden en vellen, zorgde voor de verzendingsdocu menten en tenslotte voor de verscheping. Daarna trokken zij een wissel op een bank te Singapore en ontvingen de f 91.750. wat lucht te geven. Toen Swier hem dan ook een mooi geplaatste bal toespeelde, kwam Schoone met een rush vrij voor het doel en scoorde onhoudbaar 32 voor V.Z.V. Kwak miste een mooie kans voor open doel, en Swier schoot juist over de lat. Bouman hield zijn doel verder prima schoon, zodat onder groot enthousisme van de V.Z.V.-spelers tenslotte het eindsignaal klonk. Ook mevrouw RoelofsBlok werd be noemd tot lid van verdienste als het langst actief zijnde dameslid. Als onderscheidings teken werd aan allen een bijzonder V.Z.V.- kenteken uitgereikt. Bij de ereleden Borst, Schachtschabel en Corn. Janus werd het erespeldje ook op de borst gespeld. Tweemaal zon voor de afdeling Kooks ovens van de K.N.H.S.: een brandende zon, die overal vacantiegangers verheugt en werkers doet zuchten, en een jubileumzon, die allen, die samengestroomd waren in liet gastvrije schaftlokaal van de hoogovens vreugde bracht bij de gezellige huldiging van de heer G. G. de Gelder, omsteller bij de kookovens, ter gelegenheid van zijn zil veren jubileum. Prof. dr. J. F. ten Doesschate was de woordvoerder der Directie, die door hem haar dank en waardering uitsprak en van wie de jubilaris de gebruikelijke envelop pe in ontvangst mocht nemen. Ir. D. A. van der Werff, chef van de af deling Kooksovens, zei dat de jubilaris op vrij jeugdige leeftijd ongeveer 18 jaar bij Hoogovens in dienst was getreden en van den beginne af aan bij de kooksovens werkte. Hij heeft zich daar een belangrijke functie veroverd, vooral omdat het werk van gasomsteller hem bijzonder goed blijkt te liggen. In 1946 werd hij „vast" in deze ploeg opgenomen en thans behoort hij tot de „zilveren omstellers". Hij is een opge wekt mens, die plezier in zijn werk heeft en daardoor het vertrouwen van de supe rieuren geniet. Ook van zijn medearbeiders geniet hij het vertrouwen, getuige zijn ver kiezing in de Arbeiderskern. Namens het Jubileumfonds voerde ver- vongens de heer J. Monné het woord, die ook gewag maakte van de prettige omgang met de jubilaris. „Je bent een prettige ka meraad om mee te werken", zo zeide spre ker, die aan het slot van zijn hartelijke toespraak het geschenk van het jubileum fonds, een fraai electrisch klokje, overhan digde. De heer P. van Woensel had de lachers op zijn hand, toen hij met een kort persoonlijk woord het geschenk van Ploeg Geel aanbood. Toen betraden vier „man" het podium: de twee heren D. en S. Noom, de 11-jarige Theo Noom en Mona Bosman. De laatste twee van het quartet bespeelden de accor deon, de anderen het mondorgel. Dit mu zikale geheel diende als omlijsting van een voorgedragen feestlied, waarin de jubila ris èn als collega èn als mens ten voeten uit getekend werd. Een „groot"kruis voor menselijkheid werd de jubilaris op de borst gespeld voor zijn speeltuinwerk, waar mede hij vele kinderen vreugde bereidt. Daverende samenzang bewees het succes van dit intermezzo. De rij van huldigers werd besloten cloor Higr. J. Rijkeboer, die op dit jubileum de Bedrijfsdirectie verte genwoordigde. Ook uit naam van Bedrijfs directeur ir. F. W. E. Spies, die wegens dienstzaken verhinderd was, complimen teerde hij de jubilaris voor zijn werk. Een wens voor de toekomst en het uitreiken van het vererend Getuigschrift en het Ge denkbord der Maatschappij besloten spre kers hartelijke woorden. Mevrouw De Gel der kreeg een voornaam deel in de hulde. Lorentzlyceum Voor het eindexamen HBS-A aan het Lorentzlyceum zijn geslaagd: H. G. van Buu- ren; J. T. ter Haar; D. van Heest; E. Lau- werens; Chr. G. Schut; G. Stapel; F. G. Te- kelcnburg; J. J. Valkhoff; M. de Vries; A. J. Wijtsma. Voor het eindexamen Gymn. a: W. C. Bergisch. De examens zijn geëindigd. HBS b Aan de Hogere Burgerschool b met vijf jarige cursus (Zijlvest 27) zijn geslaagd voor het eindexamen: mej. J. C. van Boldrik, mej. M. M. Breebaart v. Swaenenburgh; mej. E. Breekland; D. H. Crum; J. F. van Emme rik; E. C. Evers; J. Hupkens; mej. E. M. Korver: E. R. Planteydt; B. D. Schalkwijk; A. F. W. van den Berge; J. C. v. Delden; H. van Gelder; D. van der Heijden; D. B. de Beide verdachten waren op 6 Maart in Nederland gearresteerd, nadat de directeur der N.V. een aanklacht tegen hen had in gediend. De expert was op verzoek van de Am sterdamse firma aanwezig bij de controle van de zending, toen deze aankwam.'Te voren had hij de firma reeds van de zwen del op de hoogte gesteld, omdat hij be rouw van zijn daad had en hoopte de zaak nog in het reine te kunnen brengen. Waarom de andere verdachte naar Ne derland was gekomen, was niemand dui delijk. Hij verklaarde, dat hij wilde pogen met de gedupeerde firma tot een vergelijk te komen. De officier, jhr. mr. A. Reigersman, eiste tegen verdachte F. J. V. 2 jaar gevangenis straf en aftrek van het voorarrest en tegen de expert R. J. S. 1% jaar met aftrek. Bqider verdedigers vielen de dagvaar ding aan, waarin vermeld stond, dat ver dachten de oplichting te Amsterdam ge pleegd hadden. Volgens de raadslieden was dit in Singapore geschied. Zij meenden daarom, dat de officier van justitie niet ontvankelijk verklaard moest worden en vroegen de onmiddellijke invrijheidsstel- ling van hun cliënten. De president deelde mede, dat de recht bank geen termen zag om het verzoek in te willigen. De uitspraak volgt op 14 Juli. De K.N.A.C. deelt mee: tt tij. i plaats gehad, géén oplossing voor hI°£ het oorspronkelijk geenszins de het probleem heeft gebracht, althans wan- vf w f1S Jpweest °m, naar. aanleiding neer de K.N.A.C. bij haar mening blijft, dat ï..!1 r-.11?. va? bami licentie voor ook de testvakken waarover Publieke het circuit van Zandvoort hieraan in het openbaar meer ruchtbaarheid te geven dan strikt noodzakelijk was, ziet de K.N.A.C. zich, door de mededelingen van de direc teur van Publieke Werken te Zandvoort, gedwongen haar houding in deze te wijzi gen. In de eerste plaats wijst de K.N.A.C. er op, dat het wegdek van het circuit van Zandvoort na 7 Juni, de dag daarop de Grote Prijs van Nederland werd verreden, slechter geworden is. Ten tweede vestigt de K.N.A.C. er de aandacht op dat het gevaar voor ongeluk ken, door het nieuwe wegdek vergroot, niet uitsluitend ligt in de plaatselijke glad heid van dit dek en het opspatten van steenslag, maar dat de bij dit opspatten meegevoerde door alles heendringende teerpartikeltjes een funeste invloed kun nen uitoefenen op de ogen der rijders. De coureur Villoresi kon na zijn uitvallen in de race zo goed als niet meer zien, en Fa rina is na afloop van de wedstrijd gedu rende veertien dagen onder behandeling van een oogspecialist geweest, waarbij hij vierentwintig uur in een donkere kamer heeft moeten doorbrengen. Herhaling van dit gevaar voor de ogen der coureurs blijkt zeer wel mogelijk. Dat er geen overleg zou zijn gepleegd tussen de K.N.A.C. en de verantwoorde lijke autoriteiten van Zandvoort is onjuist. Dadelijk na de wedstrijd van 7 Juni en ook daarna heeft de K.N.A.C. er de autoriteiten op gewezen dat verbeteringen aan het wegdek dienden te worden aangebracht wilde men niet de kans lopen dat de baan voor een volgende race zou worden afge keurd. Tenslotte bevreemdt het de K.N.A.C. in hoge mate dat de dienst van Publieke Wer ken van Zandvoort haar besluit niet au sérieux neemt. Maar de K.N.A.C. voelt zich geenszins gedrongen op deze uitla ting verder enig commentaar te leveren. „Wü weten het niet meer" De directeur van Publieke Werken, de heer M. Deutekom, deelde ons mede, dat de conferentie van experts, die gisteren Werken zelf enthousiast is onbevredi gend zijn. „Wij weten het dan echt niet meer", aldus de heer Deutekom. „Volgens ons is het circuit allerminst gevaarlijk". Mink; J. Oepkes; A. P. J. Piekhaar; F. F. Schansman; A. Sengalravan; H. A. Stork; IIBS-B 5 j. c. Groep I: 1. J. Beverdam; A. L. Broek huizen; H. Damen; J. Felix; L. Hamstra; W. M. van der Koog; A. J. Korteweg: W. A. F. Kraak; H. Lohuis; J. P. de Ruig; R. A. Toornend. Groep II: C. Verhoef; H. E. Waisvisz; D. de Zaayer; R. P. Smtis; L. van Veenendaal; T. A. Weber; M. L. C. de Vries; J. C. Wal ter; W. van der Veer. Jac. P. Thijsse Montessori-lyceum Geslaagd voor het eindexamen HBS-B: de heren G. S. van Boetzelaer; E. A. Das; J. de Haas; R. J. van Holthe; A. Tj. G. van der Ley; H. P. Post; P. C. H. Tirion en de dames M. E. de Graaf; H. N. L. van Riemsdijk. MULO-diploma Voor het MULO-diploma a zijn geslaagd: P. H. E. Tel, T. de Haas, B. van Tongeren, P. H. Lampink, J. Soft, E. N. Hodde, H. G. M. Hoogland, S. I. de Jong, G. M. H. Halder- man, S. van Hamburg en H. van den Broecke. Voor diploma B zijn geslaagd: J. T. Res, W. Kint, H. J. Hermens. L. de Pagter, S. Buizert, A. I. M. de Reus, D. N. J. Vos, H. G. Marsman, F. J. van Kampen, J. Slootweg, O. Slootweg, A. J. van Rede, C. Wals, A. Nijkamp, R. W. L. Brinkhorst. Abbekerk, pass. 2 Ouessant n. Antwerpen. Amerskerk, 2 te Colombo. Amsteldijk, 2 te Newport News. Amstelveen, 3 te Montreal. Argo6, pass. 3 Oran n. Palermo. Alehlba, 2 van Hamburg te Rotterdam. Alhena, 3 te Rio de Janeiro. Almdijk, pass. 2 Azoren n. New Orleans. Altair, 2 v. Salvador n. Las Palmas. Atnor, 3 te Algiers. Amstelland, pass. 2 Madeira. Ariadne, 3 v. New York te Ciudad Trujillo. Arnedijk, 3 te New York. Alamak, pass. 2 Kp. St. Vincent n. Genua. Alcyone pass. 2 Madeira n. Antwerpen. Amstelkroon 3 v. Sydney te Bombay. Aagtedijk 2 270 m. N. Paramaribo. Alblasserdijk, 2 oio m. O.NO. Bermuda. Aludra, 2 nog te Basrah. Amsteldlep, 2 300 m. NW. Perlm. Annenkerk, 2 720 m. N. St. Helena. Blommersdijk, pass. 3 2 u. Vlissingen n. Antw. Bonaire, 3 v. Plymouth. Boskoop 3 v. La Guaira n. Curagao. Bonaire, 3 te Plymouth. Billiton. 2 v. Singapore n. Zamboanga. Blilar, 2 v. Le Havre n. Marseille. Caltex Utrecht, 3 v. Sidon n. Rotterdam. Congostroom, 3 te Antwerpen. Clavella, 2 v. Rotterdam n. Kopenhagen. Cleodora, 3 v. Thameshaven te Rotterdam. Caltex Nederland, 3 v. Rotterdam te Sidon verwacht. Caltex Pernis, pass. 2 Kp. St. Vincent. Caltex The Hague, pass. 2 Oostp. Kreta. Caltex Utrecht, 2 v. Rotterdam te Sidon. Cleodora, 3 v. Thameshaven te Rotterdam verw. Caltex Delft. 2 90 m. Z.ZW. Finisterre. Castor, 2 330 m. W.NW. Flores. Drente, 2 v. Colombo n. Belawan. Diemerdijk, pass. 2 Passage gepasseerd. Eemdijk, 2 v. Hamburg te Rotterdam. Esso Rotterdam, 2 v. Rotterdam n. Aruba. Esso Den Haag, nacht 3-4 Rotterdam verw. Ena, 2 670 m. W.ZW. Lands End. Etrema, pass. 2 eil. Jebel Teir. Friesland (SSM), nacht 2-3 Amsterdam verw. Graveland, 2 te San Francisca do Sul verw. Grootekerk, 2 te Kaapstad. Gaasterland, 3 te Cabadelo. Haulerwijk, 4 v. Cienfuegos te Antwerpen verw. Hoogkerk. 3 v. Rotterdam n. Japan. Heemskerk, 2 v. Port Said n. Genua. Hector, pass. 2 Bizerta n. Algiers. Ittersum, 3 v. Newcastle n. Fremantle. Jagersfontein, 2 te Durban. Japara (KRL), 2 v. Bahrein n. Mena el Ahmadi Kieldrecht, 3 v. Hongkong n. Manilla. Kota Agoeng, pass. 2 Kp. Bon. Kota Baroe pass. 2 ten Z. Westp. Kreta. Kalabahl, 2 v. Menado n. Ternate. Loenerkerk 2 te Co oh In. Lutterkerk. 2 v. Koewait n. Khorramshar. Laurenskerk, 2 v. Genua n. Antwerpen. Muiderkerk, 3 v. Colombo n. Fremantle. Maasdam 2 v. New York n. Rotterdam. Maas, 2 te Tunis. Macuba, 2 v. Sydney te Soerabaja. Malea, pas. 2 Scilly's. Manoeran, pass. 2 Finisterre n. Genua. Meliskerk, 3 Colombo verwacht. Mitra, 2 v. Hammerfest n. Solsvaer. Murena, 2 v. Singapore n. Madras. Larenberg, 2 dwars Kp. Tenez. Marisa, 2 670 m. NO. Str. Bernardino. Mataram 2 80 m. N.NO.1 Finisterre. Merwede, 2 150 m. W. Finisterre. Nestor. 3 te Madeira. Nigerstroom, 3 v. Duala te Lagos. Noordam, 2 550 m. ZO. Kp. Race. Nieuw Holland. 2 v. Belawan n. Singapore. Ootmarsum 3 v. Bremen te Antwerpen. Oranje, 2 v. Colombo n. Suez. Oranjefontein 2 340 m. ZW. Kp. St. Vincent. Orion, 2 v. Malta n. Alexandrië. Ophir, 2 v. Belawan n. Singapore. Ovula, 2 150 m. N. Noordp. Madagascar. Poelau Laut. 3 v. Priok te Amsterdam. Prins Joh. W. Friso, 2 v. Hamburg n. Quebec. Prins Willem IV, 2 v. Rotterdam n. Chicago. Prins Willem V, 30 v. Montreal. Polydorus, 3 v. Tj. Priok te Cheribon. Papendrecht, 2 290 m. O-ZO. Malta. Planclus, 2 v. Makassar n. Buieleng. Poelau Laut, 3 Amsterdam verwacht. Radja, 2 v. Singapore n. Tj. Priok. Rita, 3 v. Pladju te Bangkok. Rondo, 3 Port Said verw. Rotti, pass. 2 Malta n. Beirouth. Rijndam, vertr. 3 v. Rotterdam n. New York. Rafaela. pas. 2 eil. Singkep. Ridderkerk, 3v. Rotterdam te Bremen verwacht Schiedijk, pass. 3 Gibraltar n. Halifax. Sarangan. 28 v. Astoria 7 Los Angeles verw. Stad Dordrecht, verm. 3 v. R'dam n. Palermo. Stad Maastricht, 2 v. Vlaardingen n. Lulea. Stad Rotterdam, 3 v. Narvik te Newport Mon Samarinda 29 te Los Angeles. Scherpend recht, 29 v. Puerto La Cruz te rede Santos. Straat Makassar, 1 rede Singapore. Saroena, 2 v. Tarakan n. Singapore. Sibajak, 2 390 m. W.ZW. Padang n. Aden. Stad Maassluis, 2 160 m. ZW. Narvik. Sumatra, pass. 2 Sabang n. Singapore. Salland. 2 230 m. N. St. Paulsrock. Schiedijk, 2 dwars Kp. de Gata n. Casablanca. Sliedrecht, 2 dwars Kp. Blanco. Soestdijk 2 580 m. W. Lands End. Stad Rotterdam, 2 dwars Dxiblin. Stanvac Djirak, 3 v. Sungeigerong te Belawan Tiba, 2 v. Rotterdam te Necoohea en verm. 6 v. Necochea n. Rotterdam. Tabian, pass. 2 Malta. Tabinta, pass. 2 Aden n. Port Said. Tamo pass. 2 Finisterre n. Londen. Tara, 2 v. St. Vincent n. Antwerpen. Tawali, 30 v. New York te Priok. Tegelberg, 30 te Rio de Janeiro. Teiresias, 29 te Soerabaja. Tankhaven I, 2 85 m. NO. Str. Singapore. Themisto, 2 140 m. W. ten N. Kp. Clear. Tjibantjet, 2 t.h.v. Manilla. Tjikampek, 2 690 m. Z. ten W. Ceylon. Tjiluwah, 3 v. Makassar te Tj. Priok verw. Tjipanas, 3 te Soerabaja. Tjipondok, 3 v. Osaka te Tsukumi. Tjiwangi, 2 v. Hongkong n. Singapore. Utrecht, 30 te Portland Oregon. Van Linschoten, 2 te Lagos. Van Outhoorn, 2 v. Palembang n. Soerabaja. Willem Ruys, 2 v. Suez n. Colombo. Waterman, 2 v. Rotterdam n. Halifax. Willemstad, 3 te Port Limon. Waal, 2 v. Amsterdam n. Bremen. Waiwerang 3 v. Buieleng te Singapore. Woensdreoht, 3 Purfleet verwacht. IJsel 2 v. Beyrouth n. Llmasol. Zonnewijk, 2 v. Amsterdam n. Georgetown. Zaan, verm. 3 v. Haparanda n. Amsterdam. Zeeland (KRL), 2 100 m. N. Bahrein. Zijpen/berg, 2 260 m. Z.ZW. Ouessant. KLEINE VAART Algarve 3 v. Sunderland n. Amsterdam. Amstelstroom, 1 v. Bristol te Newport. Arnoudspolder, 2 v. Oporto n. Lisbonne. Att, verm. 3 v. Waterford n. Swansea. Atlas, 2 v. Savona n. Genoa. Anna b, 2 v. Ajacelo n. Birkenhead. Anna Sylvia, 1 v. Whitehaven te Genua. Abel Tasman, 2 v. Goole te Delfzijl. Baltic, 2 v. Rouen te Londen. Betty Anne, 3 van Cardiff te Amsterdam. Bill, 2 v. Rotterdam te Glasgow. Bab-T, 1 Brunsbüttel gepass. n. Boston Lines. Barracuda 2 v. Avonmouth n. Swansea. Beekbergen, 3 nog te Gyon. Brem, pass. 2 Vlissingen. Brinda pass. 3 Vlissingen. Casablanca, 2 v. Genua n. Nice. Catell, 2 v. Bordeaux te Avonmouth. Coolhaven, 5 te Duinkerken verwacht. Cornelis Houtman, 3 v. Mesane te Cardiff ve. 'T. Caland, 2 v. Stockholm te Walkom. Cornelia b II, 5 v. Antw. te Keflavik verw. Caribia, pass. 3 3.05 u. Vlissingen. Contact, 2 v. Karlskrona te Delfzijl. Celebes, pass. 3 8 u. Vlissingen. Continental, pass. 2 Vlissingen. Deneb, 2 v. London te Goole. Duiveland 2 v. d. Tyne n. Kiel. Doura, 2 v. Bari n. Catania. Da.ie Bohmer, 2 v. Rotterdam te Bordeaux. Dollard, 3 v. Rotterdam te Bergen. Emke, 1 v. Liverpool n. Manchester. Follonica, pass. 3 3.10 u. Vlissingen. Gerry, pass. 2 23.20 u. Vlissingen. Gerd, 1 v. Middlesbro te Londen. Glashaven, 2 v. Rotterdam te Malmö. I-Iartel, 2 v. Norresundby n. Aalborg. Henrica, verm. 4 of 5 v. Manchester n. Lissabon Hagno 2 v. Dublin n. Belfast. Hasewint, 1 v. Takoradi te MiddleSboro. Hast III, verm. 4 v. Parijs n. Stockholm. Hast IV, 3 Rouaan verwacht. Hast V, 2 v. Londen te Wi9beeh. Telen, 6 v. Londen te Rotterdam verw. Henrica b, 2 v. Morlaix n. Teignmouth. Import, 3 v. Rotterdam n. Lissabon Ingeborg, 5 v. Reykjavik te Hull verwacht. Irene, l v. Delfzijl te Londen. Jan Kreumer, 3 v. Rotterdam n. Tees. Jo, 3 v. IJmuiden te South End verw. Jorina, pass. 3 Vlissingen. Kemphaan, 3 v. Hull te Gdynia verwacht. Keyser 2 v. Boness te Sunderland. Kunlabori, pass. 2 Vlissingen. Lies 2 v. d. Tyne te Herrang. Leuvehaven, 3 v. Rotterdam n. Gothenburg. Larix, 2 te Zaandam. Lydla pass. 3 Vlissingen. May Mere, verm. 3 v. Zwijndrecht n. Manchester Menkar, 2 v. Marseille n. Casablanca. Merak, 6 te Gibraltar verw. Midas, 2 v. Bremen n. Hamburg. Merwehaven, 3 v. Rotterdam te Casablanca. Midsland, 2 v. Rotterdam te Grangemouth. Irzam, 1 v. Casablanca te Bordeaux. Marne, 2 v. Stockholm n. Kopirg. Mypuck, 2 v. Parijs n. Stockholm. Myson, 2 v. Stockholm te Gothenburg. Maraat, pass. 2 Vlissingen. Mees, pass. 3 Vlissingen. Nautic, pass. 3 Vlissingen. Nassauhaven, 3 v. Rotterdam n. Kopenhagen. Netta, 4 v. Sibenik te Londen verwacht. Nero, 2 v. Rotterdam n. Oporto. Nieuwehaven, verm. 3 v. Antw. n. Gothenburg Noorderhaven, 3 v. Merikargia te Londen verw. Nanjo, verm. 4 v. Rotterdam n. Londen. Nettie, l v. wismar n. Karlstad. Noorderlicht, verm. 4 v. Holmsund n. Liverpool Oleum, verm. 3 v. Southampton n. Middlesboro Olivier van Noort, 3 v. Amsterdam op de Tyne President Roosevelt 6 v. Rijeka te Belfast verw. Pavo, 2 v. Koping n. Zaandam. Pooto, 1 v. Rotterdam n. Ostrand. Prinses Wilhelmina, 30 v. Gibraltar te Londen. Robert 3 v. Kopenhagen te Fredriksund. Strabo, pass. 2 Vlissingen. Soemba, 3 v. Dover n. Rotterdam Strljpe, verm. 3 v. d. Tyne n. Lelxoes. Spes, 1 v. Gloucester n. Fowey. Sian, 1 v. Delfzijl n. Karlskrona. Tom v. d. Heide, 1 v. Rouen te Casablanca. Ton, 3 v. Antw. n. Ayr. Taormina, verm. 2 v. South End n. Amsterdam Tyro. 2 v. Dublin n. Amsterdam. Theodora, 4 v. Drammen te Randers verw. Urmajo, 2 v. Vilvoorde te Antwerpen. Vrouwepolder, 3 v. Oporto te Antwerpen. Van Berkel 2 v. Mantyluoto te Londen. Violetta, 2 Vlissingen gepass. Vivo, pass. 3 Vlissingen. Vrouwepolder, 3 v. Oporto te Antwerpen. Vecht, 2 v. Maassluis n. Boston. Westerschelde, 2 v. Amsterdam te Aberdeen. Westpolder, verm. 3 v. Lissabon n. Rotterdam. Wlebold Bohmer, verm. 4 v. Duinkerken naar Dakar. Willem Barendsz, 3 v. Rotterdam te St. Valéry. Zijpe, 1 v. Goole te Londen. Zwerver, 2 v. Bordeaux te Dublin. SLEEPVAART Blankenburgh, pass. 2 Dungeness. Hudson, 2 te Maassluis. Oceaan met caisson pass. 2 Dungeness. Oceanus, 1 v. Piraeus met sleep te Rotterdam. Poolzee, 2 310 m. O.NO. Fernando Noronha.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 11