Er komt al tekening in de volleybal-competitie Zilveren dienstjubileum van baas J. A. de Bie Visserij - varia op Waterlooterrein te Driehuis Autorijschool SUCCES VARA-leden zagen „Emperor Jones" Wijk aan Zee Heemskerk Geef me maar materiaal en het komt wel goed Castriciim Beverwijk Beverwijkse veilingen in deze week Beverwijk ZATERDAG 4 JULI 1953 op televisietoestel „Kennemerboys" behaalde overwinning op „Verhorst" Dankbetuiging uit St. Maartensdijk Aardbeien met dop een gulden duurder Fancy-fair van speeltuin vereniging „Het Noorden" Zomerfeest van het I.v.A.O. Onder toenemende belangstelling wordt de volleybalcompetitie voortgezet, wat uiter aard een gelukkig verschijnsel is. Dc spel- kwalitcit beweegt zich in stijgende lijn. Het duidelijkst werd dit gedemonstreerd in de pittige wedstrijd tussen de heren van Wa terloo cn van de Vclser Gymnastiek Vereni ging. die met veel élan en groeiend spel inzicht in een draw eindigde. Nu een maand is verlopen in dit zomer- avond-tournooi, dat wekelijks op het Water- loo-terrein te Driehuis wordt gespeeld (Dinsdagavonds voor dames, Woensdags- en Donderdagsavond voor heren) kan een staatje van de stand worden opgemaakt, waarin tekening begint te komen. Wat de dames-afdeling betreft, blijkt, dat PSV een grote voorsprong heeft genomen, dit als gevolg van de langere training en daarmede gepaard gaande betere techniek. In het algemeen heeft dit zestal dan ook geen zware tegenstand te duchten, hoewel deze legen het eind van de competitie wel sterker zal worden. Deze verwachting mag gerechtvaardigd heten door het langzaam, maar zeker stij gende spelinzicht van de overige damesploe- gen. Snelheid, reactievermogen, het elkaar in de weg lopen, vormen echter even zovele zorgenkindjes van de trainers, die zich veel al langs de kant staan te verbijten, omdat de spelers weten hoe het moet, maar in de practijk een „weg-die-bal" tactiek toepas ten of te nonchalant reageren. Bij de heren ligt het spelpeil in het alge meen aanmerkelijk hoger, hoewel ook hier een waarschuwing tegen dragen, volgen, tillen en duwen zeer zeker van pas is. Daar naast wordt te weinig aandacht geschonken aan spel-taclick. In het algemeen mogen we, zowel voor de dames- als voor dc herenteams opmerken, dat nog te veel games door de opslag worden gewonnen, waar een tachtisch, zelfverzekerd spel het puntenvoordeel absoluut in gunsti ger zin kan doen omslaan. De stand is als volgt: Dames: PSV VGV 2 Waterloo 2 Waterloo 1 VGV 1 Sportbond 11— 1 4— 4 4— 4 3— 2 3— 4 1— 7 Door het terugtrekken van het damesteam van Gas en Water zijn twee punten van VGV 1 vervallen, welk team anders op de tweede plaats zou hebben gestaan. Heren: Waterloo VGV 1 Santpoort Kennemers VGV 3 VGV 2 Gas en Water 3 Sportbond 3 ■11— 4 9— 7 7— 0 7— 4 4— 7 5—10 4— 8 2— 9 Het programma voor de komende veertien dagen luidt: ADVERTENTIE Gediplomeerde instructeurs ZEEWEG 275 - TEL. 4333 KENNEMERLAAN 136 TEL. 5000 IJMUIDEN Een groot gezelschap VARA-leden van de afdelingen Velsen-Noord en Beverwijk heeft Vrijdagavond de door hun besturen geboden gelegenheid om op het televisie toestel het toneelstuk Emperor Jones" van Eugene O'Neill te gaan zien in het ge meentelijk ontspanningslokaal aan de Van Diepenstraat gretig benut. De heer A. v. d. Hof, afdelingsvoorzitter van Velsen-Noord, die de vele belangstellenden begroette, en daarbij deze televisie-avond een belangrijk object voor de propaganda noemde, was namens de beide besturen de heer Hazen berg uit Beverwijk zeer erkentelijk wegens de bereidwilligheid zijn prachtige toestel met grootbeeldscherm ter beschikking te stellen en voor de bediening te zorgen. Al direct bleek het beeld op flinke afstand en zelfs ondanks het daglicht duidelijk zicht baar. Tijdens het filmverslag van het VARA-zomerfeest in Arnhem van Zondag kon het gesproken woord zonder moeite worden gevolgd. Een geïllustreerd weer- praatje besloot deze actualiteiten. Het toneelstuk, dat speelt op de West- Indische eilanden en een moment uit de historie van het negerras illustreert, werd ingeleid door mr. E. Buma. Hij vertelde, dat dit werk was geïnspireerd op de ver houdingen van blank en zwart, zoals deze vijfentwintig jaar geleden nog wel beston den. Hij spoorde aan tot bezinning in deze, daar ook de negers moeten worden gezien als mens onder de mensen, zonder enige wrange bijkomstigheid. De uitvoering kwam tot stand in samen werking met de Rotterdamse Comedie, die het stuk voor het volgende seizoen op haar repertoire heeft, en de Rotterdamse Dier gaarde Blijdorp. Het werd uitgezonden uit de Victoria-Regina Hal in Blijdorp, waarin door bemiddeling van de hortulanus I. L. Mark cn de dieren-inspecteur C. v. Doorn, een treffende omlijsting voor de uitvoering tot stand kwam. Het stuk behandelde de nachtelijke vlucht van een verstoten Negerkeizer (Ötto Sterman), die in de handelaar Smithers, voorgesteld door Kees Brusse, een uitste kende tegenspeler had in de voortreffelijke, soms cru aandoende dialoog. Doch bij dit alles gaf het fascinerende spel van de vluchtende Jones, die tevens voor zijn kwaad geweten vluchtte en gedreven werd door het aanhoudend monotone geluid van de tam-tam, iets aangrijpends, zodat de aanwezigen vaak huiverden van de bijna natuurgetrouwe nabootsing, die Willy van Hemert regisseerde in Blijdorp, waar het camerawerk van prima gehalte was. Staatsexamen kinderverzorging Te Alkmaar is voor het Staatsexamen kinderverzorging, dat tevens bevoegdheid geeft als kolonie-leidster te fungeren, ge slaagd mej. G. Scherpenhuizen te Velsen- Noox-d. Vanavond concert van „Soli Deo Gloria'' Vanavond zal in de tuin van „Oud Wijk aan Zee" het muziekgezelschap „Soli Deo Gloria" uit Driehuis, onder leiding van de heer P. N. Joosen, een concert geven. Dames: 7 Juli: PSVWaterloo 1, 7 uur; Waterloo 2VGV 1, 8 uur; 14 Juli. Sportbond —VGV 2. 8 uur; PSV—Waterloo 2, 7 uur. Heren: 9 Juli: KennemersVGV 2, 7 uur; Gas en Water—VGV 3, 7.45 uur; Kenne mersSportbond, 8.30 uur; 15 Juli, VGV 1 —Sportbond, 7 uur; VGV 3—Waterloo, 7.45 uur; Gas cn WaterSantpoort, 8.30 uur. Biljartclub „de Zon" verloor ook van „T.O.P." De I-Ieemskerkse biljartclub „de Zon" heeft in het door haar gehouden aardbeien- tournooi ook de wedstrijd tegen „T.O.P." verloren. De Haarlemmers bleven met 12-8 in de meerderheid. Vrijdagavond is de bedrijfsvoetbalcom petitie voortgezet met de wedstrijd Ken- nemersboys-Verhorst, welke strijd is ge ëindigd in een grote ovei-winning voor de Boys: zij versloegen de mannen van Ver horst met 81. Het eerste kwartier v. ogen de partijen wel tegen elkaar op, maar Kennemex-sboys wist hierna langzamerhand een veldmeer- derheid te veroveren, die na twintig mi nuten resulteerde in een doelpunt van de middenvoor. De achternoede van Verhorst raakte hier door van de wijs en maakte blunder op blunder, zodat de rust met 50 inging. Hierna was het weer hetzelfde beeld en vijf minuten voor het einde maakte Ken nemerboys het achtste doelpunt. Verhorst hield moedig vol en even voor tijd gelukte het de eer te redden, zodat, toen het eind signaal klonk, Kennemerboys deze zeer éénzijdige wedstrijd met 81 had gewon nen. Maandagavond wordt in deze competitie de ontmoeting „De Nijvei-heid"V.T.I-I. gespeeld. 99 Onder de rook van de staalfabriek ligt de Centrale Werkplaats, waar treinen langs rijden en het verkeer over de wegen den dert. In deze omgeving van activiteit was er een moment van ontspanning toen dc stem van de arbeid plaats maakte voor die van vreugde: in het schaftlokaal van dc Centrale Werkplaats werd de heer J. A. dc Bie, baas van de bankwerkers, gehuldigd ter gelegenheid van zijn zilveren dienst jubileum. De voorzitter der directie, ir. A. H. Ingen Housz, gaf uiting aan de waardering en de dank van de hoogste leiding van het be drijf, waarbij de gebruikelijke enveloppe werd overhandigd. Ir. J. de Vries, chef van de Werktuig kundige Afdeling, werkt nog slechts kort met de jubilaris samen, maar niettemin had hij reeds waardering gekregen voor zijn capaciteiten. Door zijn ervaringen bij een werkplaats te Soerabaja te gebruiken als vergelijkingsobject, toonde spreker de omvang van het werk van de jubilaris aan. De heer C. H. Vogelpoel, chef van de Centrale Werkplaats, releveeerde in zijn krachtige rede, dat men „wéét wie De Bie is", want hij heeft in deze 25 jaar, waar hij nu op terug ziet, behoorlijk wat gepres teerd. Hij is als bankwerker gekomen, werd later voorman en is thans baas. Hij is een „kerel" met een stex-ke wil, die van aanpakken weet en zich niet gauw uit het veld laat slaan. Dit is voor het be- dx-ijf van groot belang, vooral nu er door de ontwikkeling steeds hogere eisen wor den gesteld, eisen, waartegen de jubilaris opgewassen is. Constructie-bankwei-ker is een moeilijk en een mooi vak en de jubila ris is er een „piqueur" in. Hij is stx-eng voor anderen, maar vooral voor zich zelf. Spreker x-eleveerde tenslotte hoe de jubila ris verschillende verbeteringen op zijn naam heeft staan. Namens de beambten in de buitendienst en van de onderhoudsdienst van het Trans portwezen sprak opzichter J. H. de Vries een kort en hartelijk woord waarin hij zijn grote waardering voor het werk van de ju bilaris uitsprak. „Wat uit zijn handen komt is goed" was zijn conclusie en om aller erkentelijkheid hiei-voor in stoffelijke zin uit te drukken, bood de heer De Vries een electrisch scheerapparaat aan. Namens het Technisch Bureau van de Werktuig kundige Afdeling en het Werktuigkundig Bedrijfskantoor trad de heer F. J. Bal voor het voetlicht, die dankte voor de steun, die hij en zijn collega's van de vakkennis van de jubilaris hebben. Karakteristiek voor hem zijn de woorden: „Geef ze maar mate riaal en 't komt wel goed", een woord, dat herinnert aan Churchill's „Give us the tools and we'll finish the job". Deze durf blijkt kenmerkend te zijn voor beide men sen. Het is bij de Centrale Werkplaats bijna een traditie geworden om een jubi laris een werkstuk aan te bieden, dat dooi de medewerkei-s in hun vrije tijd wordt vervaai-digd. Dat was ook ditmaal weer het geval, toen zij hun zilveren collega bij monde van de heer H. Boumer, opzichter loco- en kranenafdeling, een prachtig staaltje van hun kunnen aanboden: een electrische klok, gebouwd in een model van een rijdende menger van goed 50 centi meter lang, die aller bewondering wekte. In zijn hartelijke, anecdotische, rede, die veel hilariteit verwekte, roemde spreker ook mevrouw De Bie, die op deze wijze zo wel door hem als door de andere sprekei-s in de hulde werd betrokken. Bedrijfsdirecteur ii\ F. W. R. Spies schetste in enkele warme woorden de mens De Bie, waarna hij zijn waardering uitte voor zijn grote vakmanschap. Aan het slot van zijn warm-menselijke rede reikte ir. Spies den jubilaris het vererend Getuig schrift en het Gedenkbox-d der Maatschap pij uit. De voorzitter van de jubileumcommissie, de heer C. Houkes kwam tot slot met de geschenken der commissie op het podium. Zijn eenvoudige, hartelijke wooi'den onder streepten de gevoelens van hen, die de fraaie rooktafel, het schilderstuk en aan mevx-ouw De Bie een plant schonken. Tuinders schonken aardbeien De in Castricum gehouden aardbeien inzameling voor t.b.c.-patiënten in het sa natorium Bex-g en Bos te Bilthoven, heeft in totaal 72 maanden opgeleverd. De aard beien zijn inmiddels door een plaatselijke expediteur gratis naar de plaats van be stemming gebracht. Dameskoor in Heliomare Het Castx-icums Dameskoor „Duinen bosch" zal Zondagmiddag een concert geven voor de patiënten van het sanato rium „Heliomare" te Wijk aan Zee. De dames hebben onder leiding van mejuf frouw Jo Immink een geheel nieuw pro- gramma ingestudeerd, dat vei-schillende Duitse. Fi-anse en Engelse liederen bevat. Als soliste tx-eedt op majuffrouw Annie Groot (sopraan) Mejuffx-ouw Elsa Nolthe- nius begeleidt het koor op het orgel. „Perrucha, kind van de nacht" (T h al i a, "Vrijdag t/m Zondag) De Fransen hou den er zo van: de lantaarn op de hoek van de stx-aat,, het glimmende asfalt, de sfeer van de havenkroegen, en van het onaf wendbare noodlot, dat dikwijls het hoofd motief in dit soort films vormt. Er zijn uit stekende rolprenten in dit genre gemaakt, x-ealistisch zonder de bijbetekenis, die men eraan pleegt te geven en door drongen van die geheel eigen sfeer, die men in- een ander land nooit zal kunnen benadex-en. „Perrucha, kind van de nacht", welke langademige titel gekozen is voor het Franse „l'Epave" (Het wrak) behoort tot deze serie: uitstekend spel, knappe schildering van het havenmilieu en minder gebruikelijk uitermate boeiende opnamen onder water van het werk van een duiker. Hoewel dus alle voorwaarden aanwezig waren, is de film toch niet zo'n Een scène uit de film „Perrucha, kind van de Nacht", die van Vrijdag tot en met Zondag in Thalia draait. gaaf geheel geworden als men mocht ver wachten. Het is moeilijk te zeggen of de schuld hier geheel aan de regisseur Willy Rozier ligt of aan de schaar van de Neder landse keuringscommissie. De opeenvol ging van beelden is vaak erg abrupt en dat stoort nog wel eens. Dat die schaar er ove rigens niet zonder x-eden is ingezet is ook nu nog duidelijk te zien: de Fransen schij nen geacht te worden met andere ogen bepaalde aspecten van het nachtleven te zien dan de Nederlanders. De opkomst van een straatmeisje tot be kend chansonnière, welke carrière gepaard gaat met de ondergang van haar eerste liefde; de diepzeeduiker Mario is echter (behoudens de te weinig vloeiende mon tage) meestentijds met groot vakmanschap gefilmd. Men moet bewondering hebben voor het spel van André le Gall en Fran- qaise Arnoul, welke laatste bovendien knap chansons brengt. J. L. „Niets dan pech" (Thalia, Dinsdag en Woensdag en Zondagmiddag) hebben Stan Laurel en Oliver Hardy in hun bestaan als laatsten in een generatie van koks en kamerdienaren, die door het schatrijke echtpaar Hawklev in dienst worden ge nomen. In een nabijgelegen hotel woont de verbannen koning Christopher bewaakt door zijn kwaadwillige oom, prins Saul. Mr. en Mrs. Hawkley nodigen koning cn oom te dineren en Stan en Oliver gaan naar de stad om inkopen te doen. Op deze reis ontmoeten zij de koning, die zich al dadelijk laat tutoyeren en hen toever trouwt, dat hij bang is naar huis terug te gaan. Stan cn Oliver ontfermen zich over hem en dat brengt de gebruikelijke ver wikkelingen mee. Er komt zelfs vergif aan te pas, waarvan de „boze prins" het slachtoffer wox-dt. Een koldervexTiaal zoals men van het tweetal verwachten kan. „In de klauwen der Maffia" (R e x. Vrij dag t/m Maandag) Het neo-realisme heeft in Italië grote films voortgebracht. Vooral daar, waar men de studio's verliet en in de dorpen en steden de prachtigste volkstypen met hun ongekunsteld spel voor de lens haalde, ontstonden producten, die door weinige anderen wei-den over troffen. Een ervan is „In de klauwen der De burgemeester van Castricum, de heer C. F. Smeets, heeft van de bux-gemeester van de gemeente St. Maartensdijk (Tholen) een brief ontvangen, waarin deze onder meer het volgende schreef: „Nu de vacan- ties van de kinderen uit mijn gemeente voorbij zijn, is het mij een behoefte u har- lijk dank te zeggen voor alles wat u heeft gedaan, om de vacantie van hen tot een onvergetelijke te maken. Wat mij zo bij zonder verheugt, is, dat er zoveel banden gelegd zijn; ik hoor van Castricumse pleegouders die naar hier (St. Maartens dijk. Red.) zullen komen en kinderen van St. Maartensdijk die in de vacantie nog eens terug mogen komen naar Noordhol land. Gaarne breng ik u dan ook namens allen hulde voor de perfecte organisatie, zonder iets tekort te doen aan de pi'estaties van uw naaste medewerkers". Aardbeiénaanvoer groter De aanvoer op de speciale aax-dbeien- veiling van Vrijdag in Castricum, bedroeg cix-ca 8000 manden. De prijzen vax-ieex-den van 2.203.85 per mand. Zondagsdienst artsen Castricum De Zondagsdienst wordt in Castricum van Zaterdag 14 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door arts H. Wieringa, Schelgeeststraat 31. telefoon 289. Voor het zelfde tijdvak is dc wijk- en kraamver- pleging in handen van zuster G. de Reus, Geelvinkstraat 73, telefoon 401. Apotheker P. van Ouwerkerk, Burge meester Lommenstraat 6, telefoon 500, is Zondag voor spoedgevallen gdopend. Predikbeurten Castricum Ned. Herv. Gem. 10 uur: ds. L. Canne- gieter; 19 uur: Jeugddienst. Ds. R. B. Even huis uit Amsterdam. Ger. Kerk 9 en 10.45 uur: Ds. T. Spilker van Bennebroek; 17 uur: theol. candidaat F. R. M. Elders van Amsterdam. Herv. Evang. Ver. 10 uur: ds. J. v. d. Ree van Amstei'dam. Agenda voor Castricum en Uitgeest „Corso"-theatex\ Dorpsstraat, Castricum. Zaterdag 19.15 en 21.30 uur; Zondag 15, 19.15 en 21.30 uur; Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag iedere avond 20 uur: „De kleine wereld van Don Camillo". Bioscoop „De Ooievaar", Uitgeest. Zater dag 20 uur: „Drie schattige meisjes". Zon dag 20 uur en Maandag 20 uur: „Maca dam". Vrijdag waren do aardbeien met dop één gulden per slof duurder dan Donderdag. Groot was de belangstelling voor de aard beien met dop. Hierbij stond „Climax" aan de spits. De prijs liep op tot f4.05 per slof. Moulin Rouge noteerde van f2.20 f 3.85 per maand. Doosjes brachten van f 0.32 tot f 0.85 per stuk op. Aardbeien zon der dorp brachten van f 2.20f 2.80 per slof op. Bridge-uitslagen „Sans Atout" De uitslagen van de bridgeclub Atout" waren deze week als volgt: .Sans Groep I: 1. heren. Krab-Tabak 38K m.p.; 2. heer en mevrouw Tabak 38 m.p.; 3. he ren Tabak- I-Ioogeboom 37 m.p.; 4. dames Reijmer-Tabak 34 m.p.; 5. heren De Boer- Plooij 33 m.p.; 6. mej. Van Klaveren-heer Ocsterveen 26 m.p.; 7. mevr. Vollaerls- heer Koopmanschap 24'A m.p.; 8. mevrouw Tabak-heer Kuis m.p. Gx-oep II: 1 hex-en Van Groningen-Win- kel 39>4 m.p.; 2. hox-en Geldermans-v. Zut- phen 37 m.p.; 3. heren Bakker-Spruit 35 B m.p.; 4. hei-en Tand-Schelvis 35 m.p.; 5. heren Klesser-Van Groningen Sr. 29 m.p.; 6. heren Klesser Jr.-Van Balen 29 m.p.: 7. heren Beriü-Hoogeboom 28'A m.p.; 8. heren Van der Zon-Koudijs 18 m.p. Uitgerust met. geweldige cowboyhoeden, geweren en knalrode shawlsoefenen deze vier leden van de Amerikaanse Senaat zich in het schieten van antilopen als repetitie van de grote antilopen jacht, die zal plaats hebben op 5 September. Van links naar rechts: Sen. Edwin C. Johnson (Colorado)Dwight Griswold (Nebraska)John Bricker (Ohio) en Senator Lester Hunt (Wyoming) De groentemarkt gaf deze week een gunstiger beeld dan in de vorige week. Producten die toen doordraaiden zijn nu weer duur. Bloemkool werd Vrijdag nog verkocht voor prijzen variërend van f 0.15 tot f C.62 per stuk. Sla bracht in het midden van de week nog f 0.12 per krop op, maar op de laatste veilingdag moest men met de helft genoe gen nemen. De bospeen kwam nu weer tot f 0.20 per bos, waspeen varieerde van f 0.08 tot f 0.20 per kilo. Er was een ruime aanvoer van diverse soorten doperwten. De prijs zat tussen f 0.38 en f 0.57 per kilo. met f 0.70 als hoog ste notei-ing voor raspers. Het aanbod van sperciebonen wordt groter. De prijzen zijn teruggelopen tot f 1f 1.30 per kilo. Enkele kleine kistjes snijbonen noteex-den van f 1.70f 1.90 per kilo. Het aanbod van to maten was nog beperkt. Er was slechts een enkele kweker, die met stooktomaten aan de markt kwam, die met f 0.35 tot f 0.87 per kilo werden betaald. Rabarber is tot nu toe heel goed te verkopen voor prij zen van f 0.09 tot f 0.27 per bos. Spinazie en postelein was goedkoop: f0.15 per kilo. Voor fx-amoozen werd van f 0.30 tot f 0.60 per doosje betaald. Bloemenveiling Het warme weer in het begin van de week was niet bevorderlijk voor de han del op de bloemenveiling. Hij was lusteloos en de prijzen waren laag. Maar Vrijdag gaf de markt een heel ander beeld te zien. Er was een ruim aanbod van zom ex-bloem en, waarvoor veel animo bij de handel be stond. De prijzen gingc-n dan ook aanmerkelijk omhoog.. De gladiolen komen nu even rui mer aan de mark' Er werd tot f 0.60 per bos betaald. Aistrocmeria's waren in grote partijen aan de markt. De oranjebloem varieerde in prijs van f0.12 tot f 0.24 per bos. De dubbele witte mai-griet Esther Read draaide rond de f 0.25 per bos. Bij de Lelies zijn het de Rubsums en Rega- lums die tot f 0.75 oer tak gaan. De Lon- giflorum bracht f 6.15 per stuk op. Het aanbod van potplanten bestond uit kleine planten. MARKTBERICHT 3 Juli Andijvie 1012; Aardbeien 160405 (slof); bloemkool 1262; bosoeer. li—21; postelein 46; rabarber 925; sla 7; spinazie 817; waspeen 819; tomaten 25—88; kro ten 812; sperciebonen 110135; tuinbonen 1218; snijbonen 170190; doperwten 3870; peulen 4185; frambozen 3165. Maffia", dat speelt op het eiland Sicilië, waar liefde en haat, trouw en verraad naar hun uiterste zijn gedreven. Deze film, waai-in onder meer optx-eden Amadeo Nazzari en Silvana Mangano, (be kend uit Bittere Rijst) is met evenveel hax-tstocht gemaakt, als er leeft in de fi guren van de spelex-s. De camera leeft op onnavolgbax-e wijze met het gebeuren mee en daardoor is het een film gexVor- den, waarover met respect gesproken kan worden. Een regelrecht compliment aan de scenarioschrijver, die met vaste i-egel- maat een stex-k verhaal opbouwde. „Telefoon van een onbekende" (R e x, Woensdag en Dondex-dag) laat een drie hoeksverhouding zien, waarin een advo caat, zijn vrouw en „de andere man" een rol spelen. Dave Trask, de advocaat, be spreekt een plaats in een vliegtuig om op deze wijze „de benen te nemen", het vlieg tuig verongelukt en Trask is de enige over levende. Hij begint een „kruistocht" naar de nabestaanden van de omgekomen medepassagiers en komt hierdoor tot de ontdekking dat zijn eigen problemen nietig en onbelangrijk zijn bij de grote ellende die anderen meemaken. Resultaat: hij belt zijn vrouw op om zijn terugkomst te melden. „De vloot op stelten" (Kennemer theater, Vrijdag t/m Maandag) Al heel wat x-are gasten hebben bij de ma rine gediend, maar een knaap als Jones (Jerry Lewis) heeft vermoedelijk nog nooit een hondenwachtje geklopt. Met on handige manieren, een onnozel uiterlijk en een heerlijk irritei-end stemmetje is hij de wanhoop van elke man die beladen is met goud en strepen. Wanneer de onder zeeboot duikt, blijft hij aan dek om uit eindelijk vreemde knipoogjes via de pe riscoop aan zijn commandant kit te délen. Verder gaat hij, vermomd als Chinees, op stap met twee mannen van de militaire politie, die naar hem op zoek zijn. Een hoogtepunt vormt het feest op het strand van Honolulu, waar Jones terwille van een weddenschap door Corinne Calvet gekust moet worden. Een ontwapenende en zotte film. die vloot op stelten. „Sunset Boulevard" (Kennemer t h e a t e r. Dinsdag en Woensdag) is een film van Hollywoods nieuwe en grote re gisseur Billy Wilder. Maar bovenal een film van Hollywoods oude en grote actrice Gloria Swanson, ster van de stomme films. Gegeven en werkelijkheid naderen hier elkaax-, want het eerste vertelt van een gi-ote actrice uit de stomme film-periode, Norma Desmond, die haar come-back wil maken en de werkelijkheid: een vijftig- Jarige actrice uit die zelfde tijd, die in de sprekende film haar come-back maakte en slaagde. Gloi-ia laat hier zien dat zij een actrice van formaat is en deze film kan voor Hol lywood zelf een lesje zijn, omdat het er gens vei'laten i-ondzwerft in zijn eigen cel- lophanen droompaleizen en vaak ten ach ter is bij wat de film na de oorlog werke lijk aan nieuws heeft gebracht. Met heimwee kan men terug denken aan dè tijd, dat men in dat Hollywood Gloria Swanson ter beschikking had. „Vom Teul'el gejagt" (Luxor t h ea t e r, Vrijdag t/m Maandag) Er bestaat een zekere verwantschap tussen „vom Teufel gejagt" en een werk, dat tien jaar gele den nogal van zich deed spreken: „dr. Jekyll and mr. Hyde". In beide verhalen wordt het leven van een man uitgebeeld, die na het innemen van een medicijn zijn jasje van deugdelijkheid en fatsoen uit trekt en handelt onder de drang van het kwade uit zijn onderbewustzijn. Speelt de creatie van Stevenson zich af in het romantische Engeland van ruim honderd jaar geleden, de auteur van „vom Teufel gejagt" heeft de handelingen laten plaats vinden in de modernste kliniek voor ze nuwpatiënten, waarvan dr. Blank genees heer-directeur is. Hans Albers speelt in deze film de rol van dr. Blank en vooral door zijn sterke spel is deze film tot één spannend verhaal geworden, dat tragisch eindigt in een zelfmoord. Willy Birgel en Lil Dagover staan hem in deze hoofdrol goed terzijde. Is deze film wetenschappe lijk van generlei waarde, als thema waar de strijd tussen het goede en het kwade „ik" wordt uitgebeeld, is zij zeker ge slaagd. „De troubadour" (Lux or theater, Woensdag en Dondei'dag) is de verfilming van Vci-di's onera „II Trovatore" en wekt door haar technisch procédé sterk de in druk van in de vooroorlogse jaren te zijn ontstaan. Naast de dominerende positie van het geluid, in casu het Italiaanse bel canto, waaraan de makers het volle pond van hun aandacht hebben willen geven, blijven de visuele factoren al te beschei den beperkt tot het tweede plan. Op het gebied van décors en x-equisieten wisselt het typisch-toneelachlige af met plein air-scènes in opnameflitsen van veld slagen en een tournooi. Het geheel vraagt van de toeschouwei's de instelling van de rasechte liefhebber van de opei'a- stijl. Ook hier een kwestie van smaak, waar over wij niet willen redetwisten. Geen trawlers. Het was gisteren stil aan de IJmuidense markt: geen trawlers, alleen de De Dolfijn RO 2 en wat kleine vaart, 'waaronder een stuk of wat snurre- vaad-kotters verzorgden de aanvoer op deze mistroostige Vrijdagmarkt. De lust bij de trawlerrederijen, om het voor het aan- bi-eken van het nieuwe haringseizoen, dat de vijftiende Juli opengaat, nog te proberen op de verse vis, is kennelijk minimaal en dat is met het oog op de deplorabele uit komsten ook niet te verwonderen. Weinig verkoopbaars. Bovendien bood de markt gisteren een weinig appetijtelijk beeld: makreel en haring waren er niet en verkoopbare wijting liet zich evenmin zien. De pipei'es, die er waren en er evenmin florissant uitzagen, brachten tussen de 18 en 20 per kist op. Tarbot vloog omhoog. De Belgische af nemers hebben inmiddels wel voor een verrassing in de fijnvissector gezorgd: de prijs van tarbot vloog door de Belgische belangstelling voor dit pi-oduct omhoog. De markt zette in op 1,25 en sloot op 1,95 per kilo. Ook de tongen kwamen wat stevi ger in het zadel: de gi-ote liepen op tot on geveer 1.80 en de middelsoorten deden ongeveer ƒ1,15, met ƒ1,40 voor de klein- middel en een kleine daiing voor de enen, die van 1,55 tot 1.40 afdaalden. Slips deden ongeveer een gulden per kilo. Pufschuit. Er is van de niet overdadige aanvoer nog alwat in de vismeelfabriek terecht gekomen: wat bijvoorbeeld van de schol drie, die niet van de snurrevaadsche- pen afkomstig v/as, niet heel mooi was, kwam px-ompt op de helling en verdween tor pufschuit, evenals de dichte wijting, de radio, de horsmakreel en de bot. Schol twee van de snurrevaad bracht het tot een gul den of 15 en de mooie drieën uit deze klasse brachten het tot 10 a 12. Grote heek gewild. De 1% kist grote heek, die de RO 2 meebracht, werd ver kocht voor 234 per 125 kilo, de heek van de gi'ote-gullcn-maat- maakte 50. Allan vandaag. Vandaag was de Allan Water aan de afslag met een 600 kisten vis, waaronder 150 makreel, 125 schelvis, wij ting. kool cn kabeljauw. Marktbericht. Prijzen per 1 kg: Grote tong 1,871,44; grm. tong 1.211,09; kim. tong 1,441,27; kl. tong I 1,55 1,40; kl. tong II 1.06—0.96; tarbot I 1.96 1,34. Pei' 50 kg: Tarbot II 77: tarbot III ƒ48; grm. schol 50: kim. schol 3028; kl. schol I 20—14,50: kl. schol II 17—8; schar ƒ14—12; ki. schelvis II 20.50—8; wijting 158' mid. gul 17; kl. gul 8.10 8; k!. haai 12,5010; kim. heek ƒ49; kl. heek I 3227. Per 125 kg: gr. kabeljauw 15272; gr. heek 234. Aanvoer: 320 kisten tong en tarbot. 823 schol, 28 schar, 22 schelvis, 165 wijting, 22 kabeljauw, 10 kl. haai, 15 heek. 5 diversen. In totaal 1410 kisten. IJscImecrvisserij. Donderdag werd door 124 vaartuigen aangevoerd: 7068 pond kuilpaling, prijs 0.750,90; 1798 pond lijnaal, prijs 1.051.20: 161 pond fuikaal, piijs 0.700.80: 68 pond snoekbaars, prijs 0,480,50; 52 pond rode baars, prijs 1.001,04; 128 pond voorn, prijs 4 cent per pond en 826 bak nest, prijs 2,60 per bak van 37)4 kilogram. Gisteravond is de fancy-faii-. die in de speeltuin „Het Noorden" aan de Alkmaar - seweg 186 wordt gehouden, door wethou der W. J. Vessies officieel geopend. Nadat de vooi-zitter van de „Centrale", de heer Zuurbier, zijn vreugde kenbaar had ge maakt over het feit dat groten zich in dienst der kleinen hadden gesteld, kreeg de heer W. J. Vessies als vriend van het speeltuinwerk het woord. Deze wees er op, dat bij de verandering van Beverwijk van kleine plaats tot grote stad ook het ver keer veel intensiever is geworden en hij zag daarin een grote factor voor de belang rijkheid van het speeltuinwezen. De wet houder noemde het een goed doel om dit werk financieel te steunen en hij bracht hulde aan hen, die hun tijd en arbeid voor dit werk geven. Tenslotte sprak hij de hoop uit, dat de fancy-fair goede resultaten zou mogen ooeken nodig voor de uitbrei ding van deze speeltuin. De bezoekers trokken hierna langs de vele kraampjes met attracties; maakten een dansje op speciale vloer en konden prijsschieten en grabbelen. Het programma voor het jaarlijkse zo merfeest. dat het gewest Noordholland van het Instituut van Arbeidersontwikkëling op „De Schapenduinen" te Bloemendaal morgen zal houden, vermeldt onder andere een inleidend woord door wethouder Hap- pé van Haarlem; het optreden van Henk v. d. Wateren en zijn volksdansgroep; de dansgroep van mevrouw To Venema uit Haarlem, die oud-Hollandse dansen in fraaie costuums zullen opvoeren; Wim Eigelsheim met schetsen van Annie G. Schmidt en S. Cai-miggelt en vei'der het muzikale optreden van „De Gong" uit Haarlem.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 7