Ook bij snelverkeer Neem een „BEVER" Jeugdsportdag van „Kennemerstaten" met opvoedkundig tintje Instituut voor Arbeidersontwikkeling hield goed geslaagd zomerfeest Jansen uit Halfweg won de nieuwelingenrace in Beverwijk Kort en bondig Beverwijk Heemskerk Wijk aan Zee MAANDAG 6 JULI 1953 6 Deelnemers hielden zich aan de regels Leden van de „Zangvogels"' en ouderen vierden feest „Zwarte Zee" en „Thames" op Malta aangekomen Handballers spelen op het IJmuider strand Ballon zweefde 425 km ver Nieuwe haring veroverde Curacao Rampvlucht voor de Zaterdagvliegers Promotie ging aan het derde Kennemers-elftal voorbij Bevredigende afzet vroege aardappelen Reeds zestig bouwspaarders Badpakken lagen op straat Concert van „Soli Deo Gloria" Beverwijker J. Hofland triomfeerde bij de amateurs Aardbeiendrive van „Onder Ons" Jubileum viswedstrijd van 't Karpertje Om de rijksdaalder per slof Examens Scheepvaart De vereniging „Kennemerstaten", die vorig jaar voor de eerste maal een sportdag voor alle aangesloten jeugdleden heeft ge houden, en die daarin behalve het wed strijdelement ook een middel zag om de jeugd nader tot elkaar te brengen, heeft Zaterdagmiddag op het sportterrein „Wa tervliet" dit evenement herhaald, waarbij niet minder dan ongeveer 300 deelnemers (sters) waren betrokken, die dank zij het mooie zomerweer een bizonder plezierige dag hebben meegemaakt. In afwijking van het vorige jaar was bij de puntentelling ook een waardering inge last voor ordelijkheid en gedrag en het is ongetwijfeld hieraan te danken, dat vrij wel alle groepen zich met grote toewijding aan de afwerking van hun taken hebben gezet, waardoor de sportdag, ondanks het grote aantal deelnemers, een ongekend rustig verloop had en alle nummers zelfs op tijd konden worden geëindigd. De deelnemers waren verdeeld in groe pen van maximaal tien kinderen, die steeds ordelijk bijeen bleven om zich te verplaat sen naar één van de zes nummers. Deze bestonden uit vèrspringen, 60 m. of 80 pi. hardlopen, estafettes, een balspel in een vereenvoudigde vorm van volleyball, paal- klimmen voor jongens en voor meisjes bal- werpen tegen een plank en in grond- en doelvlakken. Lettcrzoeken Het meest spectaculaire nummer was de speurtocht, die buiten het veld geschiedde op de afgraving van het voormalige Roos- wijk-park. Binnen een vastgestelde tijd moesten de deelnemers zich melden met de gevonden letters van het woord „Kennemerstaten". Uiteraard kregen de beste speurders de hoogste waardering. Het vlotte verloop van de gehele wed strijd, die met medewerking van vele jury leden werd geleid door de heren H. v. Wij nen, directeur van S.S.H. en B. J. Wolters, oefenmeester van de Kennemerstaten- sportafdelingen, die in mevr. R. Waagmees- terLa Grand een goede steun vonden als wedstrijdsecretaresse, werd door geen en kel oponthoud geremd. Precies op tijd kon de heer Van Wijnen overgaan tot de prijsuitreiking, waarbij hij de medewerkers dankte voor de opoffe ring van hun vrije middag en de deelne mers voor hun uitstekende gedragingen. Tijdens de wedstrijd kregen alle deelne mers limonade en versnaperingen. De eerste en tweede prijswinnaars ont vingen een groen-geel vaantje met de ver melding „Sportdag Kennemerstaten 1953" plus de behaalde prijs. Alle overigen kre gen het vaantje zonder de prijsvermelding. De uitslag van de sportdag, waarvan „Kennemerstaten" een traditie wil gaan maken, is met aanduiding van de namen van de groepsleiders (sters): Meisjes: 9 t.e.m. 11 jaar: 1. R. Wagenaar j 8 pt.; 2. R. v. Aalten 20 pt.; 3. R. Broeksma 23 pt.; 12 t.e.m. 14 jaar: 1. E. Schouten 9 pt.; 2. B. Priester 13 pt.; 3. N. v. d. Wielen 18 pnt.: 15 jaar en ouder: 1. A. Stek 8 pt.; 2. P. Kiekebosch 10 pt. Jongens: 8 t.e.m. 11 jaar: 1. G. Buur 13 pt.; 2. J. Hooff 20 pt.; 3. P. Bakker 22 pt.; 4. J. Waagmeester 24 pt.; 12 t.e.m. 14 jaar: 1. G. J. v. Schelt 9 pt.; 2. G. v. d. Klok 11 pt.; 3. J. Hogendijk 18 pt: 4. R. Kremer 20 pt.; 15 jaar en ouder: 1. L. Tjepkema. Voor de eerste keer ADVERTENTIE wil men wel iets drinken. SINAASAPPELSAP en SUIKER verhogen de activiteit. MENSIN GS LEVIONADEFABRIEK Beverwijk. In de met nationale vlaggen versierde zaal van gebouw „Concordia" hebben de leden van het Christelijk Jeugdkoor ,.De Zangvogels" en hun ouders de jaarlijkse feestavond gehouden. De heer P. C. Tolk, voorzitter, noemde het koor, dat inmiddels tot ruim zeventig leden is gegroeid, gezond. Hij deelde mee dat ook „De Zangvogels" zijn aangesloten bij de Velser Gemeen schap, die een zangrecital voorbereidt. Daar het koor financieel nog niet sterk genoeg is. heeft men moeten bedanken voor de uitnodiging om in Antwerpen deel te nemen aan een concours. Teneinde de financiële draagkracht van het koor te versterken, wekte de voorzit ter op tot meer belangstelling van de ouders in de vorm van donaties. Uiteraard opende het koor, dat onder de oudere kinderen veel en goed zangersmate riaal heeft, de avond met een drietal lie deren. In de compositie van directeur H. Slings „Echolied", dat wegens de interval len lang niet eenvoudig was, werd zeer goed gezongen. Het werkje „Lentefee" van Luigi Bordese kreeg een mooie samenklank, zowel in de piano- als in de fortizetting. De uitspraak was goed verzorgd. Ook de inzetten lieten geen twijfel meer bestaan over de ernstige vporbereiding van deze uitvoering. In de „IJswals", de door de heer Slings bewerkte melodie van Carl Millöcker. was het de kinderen in hun partij niet steeds even gemakkelijk de juiste inzet tijdig te vinden. Desondanks werd er met rhyth- mische cadans gezongen. Bij dit alles vond het koor in de heer Th. C. Kohier aan de piano een voortreffelijk begeleider. Na deze zang was het de beurt aan de jeugdige leden om het programma verder af te werken met declamatie, voordracht en spel. Het gebodene viel zeer in de smaak. Van het spel was veel werk gemaakt. De Nederlandse sleepboten „Zwarte Zee" en „Thames" zijn Zaterdag met een gedeelte van een oud dok uit Singapore, dat in de tweede wereldoorlog twee keer tot zinken werd gebracht, op Malta aange komen. De sleepboten waren in Maart uit Singapore vertrokken voor de reis naar de Clyde (Schotland), waar het dok zal worden gesloopt. Er werd gevaren met een gemiddelde snelheid van vier knopen. Over de afstand van Singapore naar Suez werd drie maanden gedaan. Het dok was door Britse technici tot zinken gebracht toen de Japanners Singa pore naderden. De Japanners herstelden het, doch het werd later door Amerikaanse bommenwerpers tot zinken gebracht. Vrijdagavond werd voor zover we weten voor het eerst in de Nederlandse handbalhistorie een handbalwedstrijd op het strand gehouden. Deze unieke gebeur tenis was te danken aan het initiatief van de handbalvereniging „IJmond", die mede uit propagandistisch oogpunt haar activi teiten voor de zomermaanden naar het strand heeft verlegd, omdat in deze periode vele IJmuidenaren en Amsterdammers in strandhuisjes het IJmuider strand bevol ken. De eerste wedstrijd werd gespeeld tegen de vereniging „Beverwijk" en eindigde in een 7-4 overwinning voor „IJmond". De strandbewoners apprecieerden het gebo dene ten zeerste. Vooral de snelheid waar mee werd gespeeld imponeerde buitenge woon. Uit dit succesvol begin put „IJmond" de moed om op de ingeslagen weg voort te gaan. Voortaan zal iedere Vrijdagavond een wedstrijd op het strand worden ge houden. De belangstelling hiervoor is nu al zeer groot en het is te verwachten, dat door deze propaganda het aantal actieve handballers in Velsen een aanzienlijke ver meerdering zal ondergaan. Ter gelegenheid van de gezamenlijk dooi de vier speeltuinverenigingen in Velsen- Noord gehouden speeltuindag met optocht werden veertien dagen geleden enkele hon derden ballonnen opgelaten. Thans heeft de speeltuinvereniging „Kin dervreugd" de uitslag van deze wedstrijd bekend gemaakt. Drie ballonnen kwamen helemaal in Denemarken terecht en bij de opgezonden kaartjes waren enkele leuke briefjes gevoegd. De ballon van Ell.v Velde kwam het verst en werd in Esbjerg gevon den, op een hemelsbreed gemeten afstand van 425 km. Tweede werd Marjo Morcus'. Haar ballon strandde in Rike (415 km.) (Denemarken) en de derde prijs verwierf P. Zuurbier, wiens eigendom Arrild (Dene marken) op 399 km. afstand bereikte. Eigenaardig is dat de overige ballonnen werdén gevonden in Friesland of dichter bij huis. De overigen waren: 4. P. de Greef, Mets- lawier, 140 km.; 5. F. Heeremans, Wans- v/erd, 125 km.; 6. J. Stam, Hollum. 122 km.; 7. K. Bax. Beetgumermolen, 112 km.; 8. K. Heeremans, Akkrum, 104 km.: 9. P. v. d. Bos, Lollum, 94 km.; 10 en 11 L. v. d. Pie terman en F. Meter, Pingjum, 90 km. Drie ballonnen kwamen niet verder dan Nieuwe Niedorp en Jisp. Leerlingen van Da Costa-school gaan varen en korfballen op Marken De leerlingen van de hoogste klasse van de Da Costaschool. die onder leiding van het schoolhoofd, de heer J. Suurmond nu al enkele jaren gewoon zijn een meerdaag se boottocht op het IJselmeer te houden, zullen Dinsdagmorgen om half acht bij de Plaatwellerij aan boord stappen om deze tocht te herhalen. Tijdens de driedaagse reis, die Donderdagavond eindigt, zullen de meisjes en jongens zelf hun verzorging ter hand nemen. Het staat reeds vast dat op Marken een korfbalwedstrijd wordt gehouden tegen een ploeg van de Hervormde school ter afwis seling van het vaarprogramma. De nieuwe haring heeft dit weekeinde Curapao veroverd. Twee winkels die ha ring verkochten en er een koel biertje bij serveerden, bereikten alleen op Zater dagmiddag een omzet van 11.000 stuks. Geen wonder trouwens, als men klanten heeft zoals een haringlustige. die er één kwam proeven en er toen tachtig mee naar huis nam. Vermoedelijk heeft een andere Curagaoenaar het record-haringeten voor het seizoen 1953 gevestigd. De man at er namelijk 27 achter elkaar op. In ieder ge val is het zo, dat in de loop van het week einde iedere Curagaoenaar de Hollandse Nieuwe heeft geproefd. De „Zaterdagvliegers" waren met hun duiven in Port St. Maxence voor de tweede vlucht over een afstand van 380 km. Uit de berichten over de Tour de France viel al af te leiden, dat de weersomstandig heden in Noord-Frankrijk en België verre van gunstig waren. Eerst later op de dag zou blijken, dat de vlucht van Port St. Maxence af een ware rampvlucht zou be tekenen. Zaterdagavond om half acht wa ren in heel Noordholland nog geen hon derd vogels „thuis" gekomen. Amsterdam, dat deelnam met 1200 duiven, had toen pas tien vogels kunnen tonen. In de vereniging „De IJmonden" van de Bond van Zaterdagvliegers waren om half tien 's avonds nog maar twee dieren bin nengekomen. Om 18.29 uur constateerde de heer J. Suurmond zijn eerste vogel, die een goede kans maakt op de eerste plaats in de afdeling Noordholland. Precies een uur later kon van dezelfde liefhebber de tweede duif worden „afgeklokt". Zaterdag wordt deelgenomen aan een vlucht van Chateauroux af over 666 km. Opvarende van de „Rigel" vermist De scheepvaart is Zaterdag verzocht scherp uit te kijken naar een opvarende van de Nederlandse loodsboot „Rigel" die voor de Nieuwe Waterweg is gestation- neerd. Een der leden der bemanning van de „Rigel" wordt vermist. Het is het derde elftal van De Kenne- mers gisterenavond niet gelukt om juist dat ene puntje te behalen dat nodig was om te promoveren naar de reserve 2e klasse. Met een 02 eindstand heeft zij het in deze wedstrijd moeten afleggen te gen Zeist II. De kansen om enige doelpunten te sco ren zijn er zeker wel geweest; een straf schop genomen door Horreman werd bij voorbeeld ver naast het doel geschoten. In ue eerste twintig minuten moesten de Zeistenaren in hun tegenstanders verre de meeröei-e erkennen, maar hierna werden de rollen plotseling omgedraaid en kreeg de doelman van de thuisclub aanval op aanval te verduren. De eerste goal werd na een half uur spelen gemaakt toen doel man Groot een corncrbal in het net zag verdwijnen. Toen na de rust een speler dei- gasten wegens natrappen het veld werd uitgestuurd, was het voor de Zeislenaren harder werken om de voorsprong te ver groten. Tien minuten voor het eind wist de rechtsbuiten van Zeist door een slecht opgestelde Kennemers-achtcrhoede te sprinten en onhoucibaar in Ic- schieten. (02). Door deze overwinning is Zeist II gepromoveerd naar de reserve 2e klasse. Het verloop van de afzet der vroege aardappelen in Noordholland kan bevre- digned worden genoemd. Gezien de goed opbrengst kunnen de tuinders van een lonende teelt spreken. Als oorzaak werd in een vergadering van de Langendijker Groenten Centrale genoemd het feit, dat er door het tekort aan aardappelen van de oude oogst direct al een grote vraag naar het nieuwe product bestond. De om zetcijfers wijzen reeds uit, dat er een ver betering vait te constateren in de sector van de grove tuinbouw aan de Langendijk. De omzet van 1 Januari tot en met 30 Juni bedroeg f 2.915.396 tegen f 3.027.410 in dezelfde periode van het vorige jaar. Dit is dus nog maar een achterstand van f 100.000 welke, zo meent men, bij de gang van zaken in de laatste tijd, zeker zal wor den ingelopen. Wegens de stijging van de omzet bij de neerzetveiling werd besloten een nieuwe neerzetveiling te bouwen, daar het be staande complex veel te klein is. Ruim duizend leden van het Insti tuut voor Arbeidersontwikkeling in het gewest Noordholland-Zuid met vrouwen en kinderen, bevolkten Zon dag een gedeelte van het landgoed Schapenduinen, dat door mevrouw jkvr. W. C. Bierens de Haan-Van Riemsdijk welwillend ter beschikking was gesteld en dat zich voor het hou den van een gewestelijk zomerfeest door deze leden van het instituut voor Arbeidersontwikkeling uitstekend leende. Het was Zondag voor de eerste keer, dat na de bezettingstijd het zomerfeest werd gehouden en daarmede hoopt het bestuur Het aantal spaarders in Heemskerk neemt steeds toe en verwacht mag worden dat nog deze week de zestigste deelnemer zal worden geboekt. Dit behoeft geen ver wondering te wekken, want hier weet men nu wel hoe nuttig het bouwsparen voor jonge mensen en voor woningzoekenden is. De gemeente is in Januari 1952 tot aan sluiting bij de N.V. Bouwkas der Neder landse gemeenten overgegaan en reeds, nu slaat vast dat nog dit jaar 24 bouwspaar ders aan de bouw van hun eigen woning bezig zullen zijn. vooral de jongeren wordt aangeraden reeds nu te gaan sparen voor een eigen woning. Indien men inte resse voor het één en ander heeft kan men inlichtingen verkrijgen bij de secre taris, Marquettelaan la. Ruim honderd gulden voor Anjerfonds De in Heemskerk ten bate van het Prins Bernhardfonds .gehouden collecte neeft f 104 opgebracht. Examens De heer P. Schram slaagde voor het toe latingsexamen voor het R.-K. Lyceum te Haarlem. Voor het diploma H.B.S. A slaagde aan het Triniteitslyceum de heer N. Blanken- daal. Beide geslaagden zijn woonachtig in Heemskerk. Aan de politiepost zijn inlichtingen te verkrijgen omtrent de volgende gevonden voorwerpen: tasje, inhoudende badpak en ondergoed; badhanddoek (3 x); kinderbad pak; witte kinderschoen; groene sok; wit sokje; jongenskous kinderportemonnaie met inhoud; portemonnaie met inhoud; bruine kinderportemonnaie; schepnet; bo- vc-nkunstgebit; motorjas; zakkam in étui; benzinetank; strandbal; blauwe bolero; zonnebril (2 x) zilveren schakelarmband. Zaterdagavond heet» de muziekvereni ging „Soli Deo Gloria" in de tuin van „Oud-Wijk aan Zee" onder grote belang stelling een concert gegeven. Dit 42 man tellende corps, afkomstig uit Koog aan de Zaan heeft onder leiding van haar directeur de heer P. N. Joosen de toehoorders een zeer goed programma voorgezet. Jammer was dat het geluid door het ontbreken van een muziektent soms niet goed tot zijn recht kwam. De „V.V.V." heeft met dit concert veel eer ingelegd. Op Zaterdag 11 Juli zal een ballon'wedstrijd worden gehouden, waar aan voorafgaande „Ai ion" een rondgang door het dorp zal maken. Voor 20.000 dollar kunt u de eigenaar iuor- den van deze geweldige, kop van Lincoln, die volgens zijn eigenaarde filmproducer Don McQuade (foto) de afmetingen van de kop in het Lincoln Memorial verre over treft. Don McQuade werd eigenaar van de kop toen hij het gehele atelier kocht van Alonzo Victor Leiois. een Amerikaanse beeldhouwer, die in 1946 stierf. Sinds die tijd wacht de kop op een koper. De zo langzamerhand traditie geworden Ronde van Beverwijk voor wielrenners is Zaterdagmiddag een daverend succes ge worden. Het niet al te warme zomerweer was de renners gunstig gestemd, waardoor er vooral in de klassen der nieuwelingen en amateurs goed werk is geleverd. De nieuwelingen hadden 40 km te ver werken en moesten daarvoor 50 ronden maken op het bekende parcours Populie renlaanAcacialaan. Na êen mooie wed strijd won C. Jansen uit Halfweg de course met 20 meter voorsprong in de tijd van 1 uur 2 minuten 10 seconden. Tevens werd hem de prestatieprijs toegekend, die hij in deze vijftig ronden zeker verdiend heeft. Tweede werd J. Kaptein uit Lisse, derde T. Hendriks uit Amsterdam, vierde P. v. d. Hulst uit Haarlemmermeer en ver volgens J. Jacobsen uit Amsterdam, A. Geldermans uit Beverwijk en C. Hamelink uit Den Haag. De extra-prijs bij de Nieuwelingen was voor J. A. Vennik uit Krommenie, die het presteerde om 19 maal als eerste de streep te passeren. Amateurs over 100 ronden Bij de amateurs is er had gejakkerd, hoe wel in de 15 laatste ronden van 100 (80 km) de strijd eigenlijk al gewonnen was door de Beverwijker J. Hofland, die, in eigen plaats rijdend, een groot enthousias me ten deel viel. Er werd dus „puur hard gereden", hetgeen wel blijkt uit de tijd, die Hofland voor zich liet noteren: 1 uur 59 minuten 50 seconden. Met een halve minuut voorsprong finishte hij en liet de kopgroep vechten voor de volgende plaat sen. In een werkelijk fenomenale eindspurt wist de Amsterdammer F. Mahn de tweede plaats te bezetten. Zijn pelotongenoten lie pen bijna tezelfder tijd binnen zodat de uitslag luidt: 1. J. Hofland (Beverwijk): 2. F. Mahn (Amsterdam); 3. W. Rusman (Haarlem); 4. Ottebros (Alkmaar); 5. D. Wallet (Lei- muiden): 6. F. J. Cornelisse (Halfweg); 7. J. van Sas (Den Haag); 8. J. Tienstra (Halfweg); 9. G. de Korte (Utrecht); 10. W. Eelsing (IJmuiden). Belediging van de jury Voor het gebruikelijke ererondje van de prijswinnnaar deelde het bestuur van de Rennersclub „Kcnnemerland" mee, dat de renner C. Blauw uit Zaandam voor een half jaar werd uitgesloten van wedstrijden wegens belediging van de jury. In de bovenzaal van 't Centrum werden hierna de prijzen en premies onder goed gemeende speeches uitgereikt. Zaterdagavond heeft de Beverwijkse klaverjasclub „Onder Ons" een aardbeien drive gehouden, waaraan door ruim zestig dames en heren is deelgenomen. Er waren dertig prijzen en de eerste tien werden gewonnen door: 1 C. Besselse 4809 pnt., 2 H. Bruineberg 4797 pnt., 3 mevr. Hul- scher-Rutten 4794 pnt.; 4 Bleyendaal 4748 pnt., 5 R. Pirovano 4703 pnt., 6 Th. Tromp 4672 pnt., 7 R. Hammer 4643 pnt., 8 P. Schóprl 4641 pnt., 9 J. Zuer 4626 pnt., 10 J. Groot 4612 pnt. Geslaagd voor costumière De volgende leerlingen van de mode vakschool „De Groen" zijn geslaagd voor het examen costumière: G. van Achteren, N. Bosman, L. Paap, H. Portegies, C. Roov- mans. A. Vendel, J. v. d. Waart en A. Zonneveld. De Beverwijkse hengclsportvereniging ,,'t Karpertje" houdt ter gelegenheid van haar twintigjarig bestaan op Zondag 23 Augustus een „vrije" viswedstrijd in he1 Noordzeekanaal. Zaterdagmiddag was de aanvoer op de aardbeienveiling kleiner dan de voorgaan de marktdagen. De prijzen waren eveneens minder, al brachtén de aardbeien met dop goede prij zen op. Moulin Rouge en Climax van eerste kwaliteit varieerde van 240350 cent per mand. Zonder dop waren de aardbeien goedkoper: hiervoor draaide de prijs rond de twee gulden, waarbij heel wat partijen zelfs onder de twee gulden gingen. de traditie van voor de oorlog te herstel len om het zomerfeest elk jaar te doen plaats vinden en een hoogtepunt van het jaar te doen zi/i. Bovendien werkt zo'n bijeenkomst mede de onderlinge band tus sen de leden te verstevigen. Opvallend was daarbij ook, dat de jeugd in grote ge tale vertegenwoordigd was, hetgeen de heer L. van Asperen, voorzitter van de afdeling' Haarlem, deed opmerken dat de jeugd toch meer interesse toont voor het maatschappelijke en culturele leven dan men zo vaak hoort beweren. De bijeenkomst werd geopend door de voorzitter van het Gewest, de heer P. Spronkels uit Amsterdam, die heeft ge wezen op de grote betekenis van het in stituut voor Arbeidersontwikkeling nu de ondergang van de mens in de massa dreigt. Op dit thema: Van de mens geen massa mens te maken en de verantwoordelijk heid in de mens op te werken, ging ook de spreker, de Haarlemse wethouder W. F. Happé, verder in. Men denkt wel eens dat het Instituut voor Arbeidersontwikke ling slechts bestaat om de mens behulp zaam te zijn bij zijn vrije tijdsbesteding. Maar geheel juist is dit niet, want de or ganisatie wil ertoe bijdragen om het leven van de mensen rijker en mooier te maken. Een middel daarbij vormt de kunst. De zang-, muziek- en dansgroepen zijn daar een voorbeeld van. Deze zelfwerkzaamheid zal door de overheid gestimuleerd moeten worden. Na de toespraken hebben de aanwezigen op Schapenduinen nog van veel schoons kunnen genieten. Dit gold niet alleen voor de prachtige omgeving, maar ook voor het programma dat geboden werd. Mejuffrouw Ans Cats trok met haar declamatie van eenvoudig werk veel aandacht. De heer Wim Eigchelshoven bepaalde zich meer tot korte humoristische verzen van Simon Carmiggelt en anderen. Een lekenspelgroep uit Amsterdam kwam ten tonele met het uit het Duits vertaalde stukje „De mand" en met een gedeelte uit Merijntje Gijzen's jeugd. Het dansgroepje van mevrouw To Venema en de volksdansgroep van de heer Henk van de Wateren verleenden aan deze geweste lijke bijeenkomst eveneens hun medewer king. En tussen dit alles door luisterden steeds de wel onvermoeibaar lijkende leden van het muziekgezelschap „De Gong" de feestelijke bijeenkomst op met vrolijke en pittige muziek Tenslotte vermelden wij nog dat de technische leiding van de bijeenkomst in handen was van de leden van de afdeling Haarlem en dat in deze leiding vooral mevrouw Hundling en de heer A. de Zwart een groot aandeel hebben gehad. Meisjes HBS Aan de Meisjes HBS zijn geslaagd voor het eindexamen afdeling HBS B de dames J. Berkelbach v. d. Sprenkel. L. Heeres, I. Hoogendoorn. E. Hos, A. van Splunter, R. Wapenaar. Afgewezen: geen. Rijkskweekschool Aan de Rijkskweekschool te Haarlem zijn geslaagd voor het examen handenarbeid de heren: P. Bijl te Driehuis, G. Bonekamp te Beverwijk, W. de Bruin te Haarlem, J. Fos- sen te Haarlem, K. Hoogenhout te Haarlem. J. Monteiro te Amsterdam, J. van Wees te Haarlem, C. Weij te Velsen. Hogere Burgerschool A met 5-j. c. Voor het eindexamen HBS-A me». 5-jarige cursus te Haarlem zijn geslaagd: L. G. van Ast, H. R. Baartfnans, A. C. Balk. J. L. Be- deaux, P. H. W. van Beusichem, I. Th. Bos- se. H. J. de Bruijn. L. J. Buschkens, F. van Doorenmaalcn. J. Ghijs, C. Granneman, K. E. de Haah, M. de Haan. A. L. Hageman, P. J. Hanssens. N. Haremaker, P. Th! van dei- Helm, R. Hoffman, J. Hoogerwerf, C. Hop, W. Jansen. J. P. de Jong. F. de Koeyer, D. Kreyger. W. Ladage. R. B. Lenterman. R. Nachtweh, Ong Ban Giok. J. H. Ch. ter Pel- le. B. Schuurman, I. Y. Schwab. Th. J. Stoeltje, W. van der Vis, J. P. Willemse, H. van de Wetering. Abbekerk, 3 te Antwerpen. Agatha. 3 v. Sorong n. Pladju. Amsteldijk, 4 v. Newport News n. Halifax. Amstelpark. 4 v. Huil n. Canada. Amedijk 3 v. New York n. Rotterdam. Abbedijk, 2 v. Boston te Philadelphia. Alnati, 3 180 m. ZO. Salvador. Amerskerk, 4 v. Colombo n. Rangoon. Averdijk. 2 te Corpus Christi. Akkrumdijk, 4 v. Adelaide n. Aden. Alblreo, 28 te Santos. Alphard, 2 v. Rio Grande do Sul. Bintang, 4 te Singapore. Bloemfontein, 3 v. Amsterdam n. Z. Afrika. Blommersdijk, 3 te Antwerpen. Blijdendijk, pass. 7 ca. 15 u. Vlissingen n. Antw. Bonaire, 4 v. Paramaribo te Amsterdam. Breda, 4 te Port of Spain verwacht. Baarn, pass. 4 4.40 u. Vlissingen n. Antw. Caltex Delft, pass. 4 Ouessant. Caltex Nederland 3 v. Sidon n. Rotterdam. Caltex Pernis, pass. 3 Finisterre. Congostroom 4 v. Antwerpen n. Dakar. Caltex Leiden, 3 v. Sidon te Rotterdam. Diemerdijk, 4 Cristobal verwacht. Dongedijk, nacht 3-4 van Bremen te Antw. F.trema, pass. 3 Aden. Erinna, 3 v. Rotterdam n. Bergen. Edam, 2 v. Halifax 4 New York verw. Eendracht nacht 5-6 v. Bremen te R'dam verw. Elmina, 4 v. Amsterdam n. Hamburg. Esso Den Haag, 3 v. Aruba te Rotterdam. Felipes, 5 v. Pladju te Priok verw. Gravelaod 4 te Paranagua. Haulerwijk, pass. 3 18.15 u. Vlissingen. Hector, 3 te Algiers. Helena, 4 v. Antwerpen te Rotterdam. Hos, 3 v. San Juan n. Amsterdam. Indrapoera, 3 v. Priok n. Cheribon. Joh. v. Oldenbainevelt, 3 v. A'dam n. Sydney Kota Baroe, nacht 3-4 Malta. Kota Gede, 3 v. Saigon n. Tj. Priok. Karimata, 4 v. Londen te Amsterdam verw. Laertes, 4 te Tjilatjap. Lawak 2 v. Honoloeloe n. Los Angeles. Lieve Vrouwekerk. 4 Bombay verwacht. Leersuni, 4 te Le Havre. Luna, pass. 3 Finisterre n. Rotterdam. Mirza, 3 dwars Minicoy. Molenkerk, 3 v. Colombo n. Madras. Maasdam, 3 180 m. Z. Kp. Sable n. Southampton Manoeran, pass. 3 Kp. St. Vincent n. Genua. Maas, 5 v. Tunis te Algiers verwacht. Mentor, 3 v. Amsterdam n. Middell. Zee. Marken, verm. 4 v. Rotterdam n. Priok. Mataram 4 v. Indonesië te Rotterdam. Malea, 4 v. Heysham te Rotterdam. Nieuw Amsterdam, 3 v. New York n. Rotterdam Nestor, 3 v. Madeira n. Barbados. Noordam, 3 440 m. Z.t.O. Kp. Race. Notos, 3 v. Amsterdam n. Odense. Oranje, pass. 3 Minicoy n. Suez. Oranjefontein, pass. 4 Finisterre n. Southampton Papendrecht, 2 290 m. O.ZO. Malta. Plancius. 2 v. Makassar n. Buieleng. Poelau Laut, 3 Amsterdam verwacht. Phrontis, 2 te Liverpool. Parkhaven. 10 Buenos Aires verwacht. Prins Fred. Hendrik 30 te Mikwaukee. Prins Philips Willem III. pass. 4 3.30 u. Vliss. Radja. 4 v. Amsterdam te Tj. Priok. Roepat. 3 laat v. Calcutta n. Java. Rijndam, 4 te Le Havre. Salawati, pass. nacht 3-4 Teneriffe n. Le Havre Slamat, vertr. 4 v. Rotterdam n. Priok. Stad Dordrecht, 4 v. Rotterdam n. Palermo. Stad Maastricht, pass. 4 Kiel. Salland pass. 3 St. Pr.ulsrock n. Santos. Saparoea, 3 v. Dakar Conakry. Sibajak, 3 G70 m. ZO. Ceylon. Sliedrecht, pass. 3 Dakar. Soestdijk, 4 te Le Havre. Stad Armhem, pass. 3 Kp. Wrath. Stad Dordrecht. 3 v. Rotterdam n. Palermo. Stad Leiden, 2 v. Yokohama te Campbellrivier. Straat Makassar, 3 v. Singapore n. Miri. Sumatra, 4 te Singapore. Sunetta, 3 rede Miri. Scherpendrecht, 4 v. Santos te Rio de Janeiro BINNENLAND In de, bossen bij Otterlo heeft de stich ting Rust- en Vacaniieoordcn van de Neder landse Bond van Gemeenteambtenaren (R.E.V.O.) haar tweede vacantieoord ge opend. Het complex bestaat uit drie dubbele bungalows, berekend op een verblijf van der tig gasten. De badcabines en het strandpaviljoen te Domburg, die bij de stormramp van 1 Fe bruari geheel werden verwoest, zijn her bouwd en Zaterdag weer in gebruik genomen. Het nieuwe strandpaviljoen, dat minder luxueus is uitgevoerd dan het vorige, is een meter hoger gebouwd. De fundering is veel zwaarder gemaakt dan die van het oude pa viljoen. Bij de bouw van ccn viaduct aan de Roermondse Poort te Venlo is men gestoten op zware muurresten van oude stadswallen. Ook zijn vaasjes en een ijzeren kogel gevon den, die vermoedelijk uit de 15de eeuw da teren. Zaterdag is een 14-jarig meisje op de Ro zengracht te Amsterdam bij het passeren van enkele fietsers met haar fiets onder de aan hangwagen van een vrachtauto gekomen. De wielen van de zware wagen reden over het hoofd van het slachtoffer. Zij was onmiddel- lijkdood. Het Centraal Laboratorium van de Bloed transfusiedienst heeft het buitengoed „Am- stelrusl" aangekocht. Men hoopt daar in de eerstvolgende jaren de daarvoor in aanmer king komende diensten en laboratoria van deze dienst onder te brengen. Tijdens een zeiltocht op de Vinkevecnse plassen is de 26-jarige J. van Zomeren uit Amsterdam verdronken. Zijn tochtgenoten hebben hem het laatst gezien toen' hij uit zijn boot het water in dook. Later is zijn stoffelijk overschot opgehaald. HAARLEM EN OMGEVING Vrijdagavond 10 Juli zal dr. J. J. van de Belt in restaurant Brinkmann voor de Neder landse Vereniging van Suikerzieken een lezing houden over het onderwerp: „Een en ander over het wezen van de suikerziekte". Aan de Rijksuniversiteit te Leiden zijn geslaagd voor het candidaatsexamen genees kunde L. C. van Andel. Haarlem en A. H. M. Lohmann. Heemstede. Voor het scmi-arts examen slaagde de heer P. D. Bakker. Velsen. Bij de Zaterdag te 's Gravenhage gehou den Staatsexamens voor Muziek, slaagde voor Piano A mejuffrouw Bertha Bonset, leerlinge van mejuffrouw Frieda Hoogerwerf. Sloterdijk, 4 te Tampico verwacht. Soestdijk, pass. 4 Seiliy's n. Le Havre. Stad Vlaardingen, 4 v. Rotterdam te Wabana verwacht. Straat Banka. 2 v. Beira n. Mauritius. Sehie, 5 Rotterdam verwacht. Taria. 3 v. Miri n. Singapore. Teucer 3 v. Bintang n. Balikpapan. Thalatta pass. 3 Ceylon. Tawali. 4 te Soerabaja. Tero, 3 dwars Kp. Verde n. Teneriffe. Tamo. pass. 4 2 u. Ouessant 5 Londen verw. Tiberius, pass. 3 Georgetown. Tibia, 2 v. Auckland n. Wellington. Van Linschoten, 4 v. Lagos n. Luanda. Van Spilbergen. 3 v. Kotonu n. Takoradi. Waterman pas. 3 Start Point. Westerdam, 5 middernacht voor Hoek v. Holt. verwacht. Willem Ruys. 3 Daedalusrif gepass. n. Colombo. Wocnsdrecht, 4 v. Purfleet te Rotterdam. Wonosari 30 te Belawan. Waterland, 2 v. Rio de Janeiro n. Ilheos. IJsel, 4 te Famagusta. Zijpenberg, pass. nacht 3-4 Ouessant. Zuiderkruis, 3 v. New York n. Rotterdam. Zeeland jSSM), 4 v. Kiel n. Blyth. Schepen met passagiers, repatriërenden en emigrerenden Aldabi, verm. 17 v. Rotterdam n. Buenos Aires Alhena, 6 Victoria vei wacht. Ainati, 6 Rio de Janero verwacht. Bloemfontein, 30 te Amsterdam. Bonaire, verm. 10 v. Amsterdam n. Georgetown Boschfontein, 1 te Tanga. Boskoop, 4 Curasao 9 Maracaibo verwacht. Cottica, 6 v. Amsterdam te Georgetown verw. Groote Beer, 10 v. New York te Rotterdam verwacht. Indrapoera. 3 v. Priok n. Cheribon. Jagersfontein verm. 12 v. Durban n. Amsterdam Joh. v. Olden'oarnevelt, 3 v. Amsterdam n. Sydney. Maasdam, 10 Southampton en Le Havre verw. 11 Rotterdam verwacht. Nieuw Amsterdam, 10 Southampton en Le Hevre, 11 Roterdam verwacht. Noordam, 6 v. Rotterdam te New York. Oranje, 9 Suez verwacht. Oranjefontein, 5 Southampton verwacht. Oranjestad, verm. 9 v. Amsterdam n. Cristobal Rijndam, 11 Halifax 23 New York verwacht. Sibajak. Hl Aden verwacht. Veendam. vertr. 6 v. Rotterdam n. New York via Le Havre en Southampton. Waterman, 10 Halifax 12 New York verw. Westej'dam 6 Rotterdam verwacht. Willem Ruys 9 Colombo verwacht. Willemstad, 5 v. Amsterdam te Cristobal verw. Zuiderkruis, 11 Southampton verw. KLEINE VAART Arcturus, 5 v. Casablanca te Ardrossan verw. Aruba, pass. 4 Vlissingen. Annie, 4 v. Bristol n. Cardiff. Asuncion, verm. 4 v. Swansea n. Rotterdam. Berend, pass. 4 Vlissingen. Bab-T., 3 te Boston Lines Barracuda, 3 v. Swansea n. Amsterdam. Continental, 4 v. Antwerpen r„ Karlshamn. Capri, pass. 3 Vlissingen. Cornells Houtman, 3 v. Messane te Cardiff- Citadel, verm. 4 v. Boom n. Shoreham. Carpe Diem, pass. 4 Vlissingen. Da Capo, 3 v. Manchester naar Belfast. Depa, 3 v. Gdynia te Raumo. Dollard, 4 v. Bergen n. Limjord. Douro, 3 te Catania n. Messina. Da Capo, 3 v. Liverpool te Manchester. Doklaan, 3 v. Rotterdam te Oxelosund. Eems, pass. 4 Vlissingen. Frans verm. 3 v. Oxelosund n. Amsterdam. Follonica, 4 v. Antwerpen te Southampton. Ge/.icna 3 v. Vlissingen n. Londen. Gaasterland, 4 v. Harlingen n. Goole. Helvetia, 3 v. Londen n. Rotterdam. Holland, pass. 3 Vlissingen. Hoogezand, 3 v. Vlissingen. Hast I 3 v. Le Treport te Dieppe. Hagno, 3 v. Belfast n. Dublin. Haskerland, 4 v. Rotterdam te Harlingen. Ibis, 4 v. Londen te Grinisby. Ilias, 3 v. Haila n. Gibraltar. Jokurma, pass. 3 Vlissingen. Jo. 4 v. South End n. Maassluis. Jorina, 4 v. Brugger n. Humber. Julia 3 te Gdynia. Kcys'er, 3 v. Sunderland n. Swartzenhutte. Kortenaer, 3 v. Tunadal n. Londen. Lacra, pass. 3 Vlissingen. Lacra, 3 v. Vlissingen. Morva, pass. 4 Vlissingen. Midsland, 4 v. Grangemouth te Hoek v. Holl. Maasym, pass. 4 Holtenau. Manie, 3 v. Koping n. Paskalarvik. Meres, verm. 4 v. Requejada n. Calais. Mirach, 3 v. Fedaia n. Rouen. Mirzani, 3 te Nantes. Muphrid, 4 v. Hamburg n. Kingslynn. Nieuwehaven, pass. 4 Vlissingen. Nottingham 4 v. Roterdam te Goole verw. Nato, pass. 3 Vlissingen. Nelly, pass. 4 Vlissingen. Netta, 3 v. Merikarina te Londen. Oranje, pass. 3 Vlissingen. Oleum, 3 v. Southampton n. Middlesbro. Olivier van Noort, 3 v. d. Tyne n. Loedingen Pieter Hubert, 3 v. Hamburg te Middlesbro. Pavo, 2 v. Kopingh n. Zaandam. Ponto, 3 Kiel gepass. n. Ostrand. Ponza, 3 te Raumo. Rema, 3 v. Middlesbro te Blyth. Ruja, 3 Terneuzen n. Aarhuus. Rocket, 4 v. Vlissingen n. Antwerpen. Sian, 4 v. Grauw n. Urkervaart. Silvaplana, 3 v. Gothenburg n. Kopenhagen. Spes, 3 v. Fowey n. Amsterdam. Spurt, verm. 4 v. Fowey n. Amsterdam. Taurus, 4 v. Rotterdam te Huil. Urmajo, 4 te Vlissingen. Vivo, -1 v. Brussel te Goole. Vlier, 5 v. Oporto te Antwerpen verw. Vecht 4 v. Boston naar Maassluis. Vindicat Atque Polit, pass. 2 I-Iammerfest. Vrijburgh, pass. 4 Burlings. Willem Barendsz, 4 v. St. Valéry n. Rouen. Westerscheld'e, 4 v. Aberdeen te Grangemouth Westlaan, 4 v. I-Iamburg n. Rotterdam. Wickenburg pass. 3 Kp. Vilano. Blankenburgh, 4 te Zierikzee Oceaan. 4 te Zierikzee. Thames, 4 te Malta. Zwarte Zee,, 4 te Malta. SLEEPVAART

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 8