„BEVER" Agenda voor Velsen Tweekamp, waterpolotournooi en nationale zwemwedstrijden Mej. J. Krabbendam en de heer Visser kampioenen van G.V. „Sparta can Spaans zevental misschien naar Velsen „Voetbaltrouwtje" Deel Walserij-West door brandje stilgelegd „Varensgasten" van Da Costaschool het IJselmeer rond Raplot voor IJmuiden Ons kabouterorkest 8 Bij het zilveren jubileum van VZV Overgang gymnasium „Felisenum" De „Surte" vlotgetrokken Basketballwedstrijden bij Nijverheidsschool Hopelijk in October Wedstrijden in de Wcitervlietschool ONVERWACHT VISITE Waar is Piepje Voer jotige hersens Het nieuwe puntenraadsel Leden van NCRV in één dag om het IJselmeer Burgerlijke stand Velsen DONDERDAG 9 JULI 1953 DE VIERING van het vijfentwintigjarig bestaan van de Velscnse Zwemvereniging, die werd ingezet met een druk bezochte receptie en een alleszins geslaagde autopuzzlerit, zal op drie Zondagmiddagen in de laatste week van Juli en in Augustus worden voortgezet met drie zwemevenementen: een tweekamp tussen V.Z.V. en het nog uit te nodigen H.V.G.B., een waterpolotournooi, waaraan drie zeventallen uit de hoofdklasse, twee ploegen uit de tweede klasse en V.Z.V. zullen deelnemen en verder tot besluit nationale zwemwedstrijden, waarvoor vele prominente zwemmers en zwemsters worden uitgenodigd. Voorts is een verzoek gericht aan het Spaanse zevental, dat in Nijmegen komt spelen, om op de middag van de nationale zwem wedstrijden, die als revanchewedstrijden van de Nationale kampioenschappen zijn te beschouwen, in het zwembad „De Heerenduinen" een partij waterpolo te spelen tegen het Nederlandse zevental „De Kikvorsen". Aan de tweekamp, die Zondagmiddag 26 Juli zal worden gehouden in het zwem bad „De Heerenduinen" zullen uitge zonderd het eerste van de heren alle zeventallen van V.Z.V. deelnemen. H.V. G.B. zal worden verzocHt hiervoor enige ploegen aan te wijzen, opdat een twee kamp met de volgende zeventallen kan worden gehouden: meisjesadspiranten, jon- gensadspiranten, dames 1 en 2, heren 2 en veteranen. Voor de winnaar van deze tweekamp is een beker beschikbaar ge steld. Waterpolotournooi Op de raambiljetten zal daarna worden aangekondigd een waterpolotournooi op Zondagmiddag 9 Augustus. Voor de eerste groep zijn uitgenodigd de hoofdklasse teams G.Z.C. uit Gouda (met Kees Ca- bout en Kees v. d. Toorn), de „Meeuwen" uit Amsterdam (met Van Feggelen) en als derde „Haarlem". Voor de eerste en twee de prijswinnaar staan respectievelijk een beker en een lauwertak gereed. In de tweede groep van derde en tweede klassers zullen uitkomen D.Z.V. uit Gouda, Aegir uit Eindhoven (met Kees Kievit, kampioen 100 m. rugslag Nederland) en V.Z.V. Ook de eerste en tweede prijs winnaar in deze groep zullen een beker en een lauwertak ontvangen. V.Z.V. speelt in de derde klasse en de twee andere zeven tallen zijn ingedeeld in de tweede klasse. Nationale wedstrijden Twee weken na het waterpolotournooi van het zilveren V.Z.V.. op Zondag 23 Augustus zullen ongetwijfeld vele Velse- naren weer naar de „Heerenduinen' trek ken om de nationale wedstrijden bij te wonen. Van 1416 Augustus worden de Nationale Zwemkampioenschappen gehou den en V.Z.V. ziet de door haar op die Zon dag georganiseerde wedstrijden dan ook als revanchewedstrijden van de kampioen schappen. Het programma ziet er als volgt uit: 100 m. rugslag dames en heren 200 m. schoolslag dames en heren, 100 m. borst- crawl dames en heren. 400 m. borstcrawl dames en heren. 4 x 200 m. estafette heren, 4 x 100 m. estafette dames. De halve aanhang van Stormvogels was gisteren in Velsens raadhuis present, toen Henk Snoeks ..onze Henk van de rechtsbuitenplaats naar de ach terhoede werd verdreven ten overstaan van de ambtenaar voor de Burgerlijke Stand. Mejuffrouw C. Zeulevoet komt de eer toe, dat zij de kleine gevaarlijke man uit de blauwwitte aanval bedwon gen heeft en de huwelijksvoltrekking van gisteren is door zovelen bijgewoond, dat de raadzaal haast te klein was. Stormvogels-praeses W. Chr. Suiverink, die ook nog het een en ander met de secretarie van doen heeft, voltrok deze verheugende ceremonie en hij kreeg daarmee de kans. de jonge echtelieden te wijzen op diverse overeenkomsten en verschillen met het t>oetbalspel. OCO^XCOOC»DC*XX!COOOCCCOCCC<»CCCCCOOO=CCC<XX>OOCOOOOOOCCCOi Bevorderd van klasse I naar klasse II: H. Amsing, A. van Beelen, J. G. Blauw, M. Gerla, F. H. de Graaf (Bv), E. van den Hoorn, E. Mak, W. E. van der Meer, A. K. Offenberg, J. M. Chr. Oorthuijs (Bv), J. M. Schenk (Bv), J. J. Timmers (Bv), L. I. C. van Tongeren, E. H. van Tuijl van Seroos- kerken, G. Vreeling (Bv), A. Wigman (Bv), J. H. Willekes (Bv), E. J. van der Woude. Van klasse II naar klasse III: P. Bakker, J. F. van den Bovenkamp (Bv), J. M. C. Brommer, C. M. Buiss, H. Goslinga (Bv), A. H. Ingen Housz (Bv), N. M. Korting, C. J. A. London, G. W. van der Oord (Bv), E. A. van der Ploeg, J. Ratsma, R. C. Rijke- boer, R. A. van der Veen, R. Verwaijen, H. A. H. Waardenburg, M. H. Wijnbelt, W. P. Zeijlemaker, E. Voet. Van klasse III naar klasse IV: M. M. Ap pelman (Bv), J. W. Baerveldt, B. M. Boos- man, F. Busscher, G. van Embden, C. van Gelderen (Bv), A. L. Goslinga (Bv), E. L. Haselager, E. C. van der Kaaij, M. van Loenen (Bv), E. B. Lopes Cardozo, W. van Maanen, A. Meijer (Castr), J. R. Möckel. Van klasse IV naar klasse V: C. A. Groen- hart, H. Korting, L. Kruger, J. P. Kuijlman, J. W. Lotgering, F. Rcnssen, O. F. Roijaards (Bv), M. L. van der Schaaf, Th. S. Bolland. Van klasse V naar VI: A. K. Boerlage, H. A. Goslinga (Bv), E. R. Groeneveld, H. E. Meij, P. O. Numans (A'dam), H. F. Pronk, J. Smit, U. Tuntler. Dan zal de tweede klasser D.W.R. uit Haarlem worden uitgenodigd om een wa- terpolowedstrijd tegen het eerste zevental van V.Z.V. te spelen. Wanneer het Spaanse zevental op de uitnodiging van de wed- strijdcommissie in gaat, dan krijgen deze wedstrijden zelfs nog een internationaal tintje door de ontmoeting Kikvorsen Spanje. Het Oostenrijkse zevental, dat aan vankelijk na in Gouda en Haarlem te hebben gespeeld in de tweede helft van Juli naar Velsen zou komen, heeft al enige weken geleden besloten van deze reis af te zien. De Nederlandse kustvaarder „Surte", die zoals is gemeld, aan de grond was gelopen in de baai van Hudiksvall in Noord- Zweden, is door een sleepboot losgetrok ken. Het schip had een klein lek opgelopen, maar kon op eigen kracht Hudiksvall be reiken. Als gevolg van een brandje, dat gisteren ontstond in een kabelkanaal van de Wal- serij West der Hoogovens, is een deel van de Walserij West gedurende de eerstkomen de vier dagen uit de productie. Volgens mededelingen namens dc Hoog ovens zijn bij deze brand in het kabelka naal enige kabels verbrand, waardoor de stagnatie ontstond. Men kon ons geen be vestiging geven van het bericht, als zou de brand ontstaan zijn in een oliekelder, waar een kabelader doorheen loopt. Vanavond ontmoeten spelers van IJtnuiden en Santpoort elkaar De ploeg basketballspelcrs uit IJmuiden, die zich op initiatief en onder leiding van de gymnastiekoiulerwijzer van de Nijver heidsschool, de heer J. J. Roosenstein, al enige tijd bekwaamt in dit voor Velsen nieuwe spel. zal vanavond de eerste offi ciële wedstrijd spelen. Na de zomervacan- ties wil men dan overgaan tot de oprichting van een IJmuidense basketballclub. Al vorige week werden enige wedstrijden gespeeld tussen jongensploegen van IJmui den en Santpoort. En de knapen van IJmui den sloegen hierbij lang geen gek figuur. Met een flinke nederlaag (2112) werd de iongensploeg van Santpoort naar huis ge zonden. Een IJmuidense ploeg met grotere jongens speelde verdei- tegen het tweede herenteam van Santpoort en wist met 15 14 te winnen. Voor vanavond zijn nu twee wedstrijden vastgesteld op het schoolplein van de Nij verheidsschool, waar een ieder, die er maar belangstelling voor heeft, gratis toegang heeft. Eerst komen de heren van het eerste team van de Santpoortse Basketballver- eniging uit tegen een IJmuidense ploeg en daarna volgt een dameswedstrijd tussen een ploeg van Santpoort en het Haarlemse Oosterkwartier. De wedstrijden beginnen om half acht. De kinderen van de Da Coslascllooi in Velsen-Noord hebben hun jaarlijkse school reis cr al weer voor een deel opzitten. Maar die eerste dag van de driedaagse schoolreis per boot over het IJselmeer is, zoals een der deelnemers ons opgetogen schreef, „om nooit te vergeten." Om half acht zijn dc meisjes en jongens Dinsdagochtend gestart bij de school, uitge leide gedaan door de ouders. Met een woordje van „meester" Suurmond over de plaats waar de kinderen eventueel telefo nisch te bereiken zouden zijn. Met de ba gage in twee auto's is de stoet vervolgens naar de steiger van de Plaatwellerij ver trokken en daar hebben de driedaagse schepelingen hun bedden geïnspecteerd en dat viel allemaal opperbest in de smaak. Via de I-Iembrug is het drijvende kinder- hötël naar het IJ gekoerst dc Willem Barendsz was zo vriendelijk zich even te vertonen. Door de Oranjesluizen bereikte het schip het IJselmeer en de eerste aan loophaven werd Volenóam, waar de schare een poosje heeft doorgebracht in de nauwe straatjes en voor .de souvenir-winkeltjes. Een palingrokerij is daar voorts nog met een bezoek vereerd. De eerste nacht is men voor Marken blijven liggen,, waar de jeugd van het eiland deze Velscnse invasie met groot gejuich heeft begroet. Naar wij vernemen, kan de gemoderni seerde Radar-installatie voor IJmuiden, de „Raplot" in October of eerder tegemoet ge zien worden. De bestaande apparatuur, die gemoder niseerd wordt en daardoor wint aan nauw keurigheid, is opgezonden naar de NSF te Hilversum. De „Raplot" zal eveneens op de semafoor geplaatst worden, waartoe evenwel geen verbouwingen behoeven te worden aangebracht. De gymnastiekvereniging „Sparta", die wegens het gedurende enige maanden niet beschikbaar zijn van haar tegenwoordig oefenlokaal in de gymzaal van de „Water- vlictschool" haar jaarlijkse zaaluitvoering moest afgelasten, vond Woensdagmiddag en -avond de gelegenheid om voor de eer ste maal in dit gymnastieklokaal haar on derlinge wedstrijden voor de leden te hou den, waarbij tevens voor de eerste maal een wisselbeker beschikbaar was voor de gene, die van de afdelingen meisjes-jongens en dames-lieren het hoogste aantal punten behaalde. De wisselbeker voor de eerste groep kwam na spannende strijd terecht bij mej. J. Krabbendam, die met 33punt, ander halve punt voorsprong had op haar rivale en zelfs vijf punten was uitgelopen op de beste van de jongensgroep. Hoewel het aantal te behalen punten bij de damesgroep vrij goed werd benaderd, bleek de rivaliteit onder de heren groot genoeg om de tegenstandsters voor de wis- sclbeker voorbij te streven. De heer K. F. ADVERTENTIE Zorg dat U in huis hebt, dat is sinaasappelsap en suiker M ENSING'S LIMONADEFABRIEK Beverwijk 1. wordt! Het raadsel is weer tien punten waard! 1. met een zaag werken 2. zangstuk op het toneel 3. deel van het jaar 4. vloeistof inspuiten of een vreemde tak op een boom overbrengen 5. rij 6. verzameling schepen 7. laatste deel van de dag 8. groot Aziatisch land 9. aanduiding van bestemming op een brief 10. nimmer 11. openbaar vervoermiddel 12. altoos 13. vrucht van een eik IJMUIDEN, 9 JULI 1953. Beste kinderen, Zo, de vacantie staat weer voor de deur en de vrijheid lokt. Al is het dan met het weer een beetje in de schoenen gezakt de laatste dagen, er zal nog wel genoeg zon komen, om al mijn nichten en neven donkerbruin terug te doen komen. Even lekker gezond als de beide strandgasten van ons plaatje. Ze hebben er anders wat moois van gemaakt, vind je ook niet? Een pracht van een zandvlinder, belegd met schelpen. De fotograaf kiekte het span tijdens een zandbouw-wedstrijd en ik geloofdat de ijverige ontwerpers er een prijs mee verdiend hebben. Voor degenen, die niet met vacantie buiten de plaats komen, staat er een potje op het vuur; wisten jullie dat? Van,25 Juli af organiseert de Velser Jeugd Centrale veertien dagen lang een ,,vacantiebestedingf' en op het programma staat ook een schatgraverij op het strand. Let maar goed op de IJmuider Courant, dan zul je er wel meer van lezen. I En dan stappen we maar weer gauw over op onze correspondentie. MEIZOENTJE heeft weer fluks de pen gegrepen om mij van allerlei zaken op de hoogte te stellen. Dank: voor je felicita tie; hij was laat, maar goed gemeend. Na tuurlijk mag je je opstel later insturen als het schoolreisje wat later valt. De wed strijd duurt tot einde Juli, hoor. Hebben jullie het prettig gehad in Rotterdam en in de Haagse miniatuurstad Madurodam? Ik ben daar zelf ook geweest en ik vond het prachtig. Vooral als cle trein rondrijdt, is het zo leuk om op verschillende plaatsen naar dat „echte" stadsbeeld te kijken. Vond je de haven met schepen ook niet aardig? Wat zullen jullie feesten de negenentwin tigste van deze maand! Wil je je ouders feliciteren namens mij? Fijn, dat je al twee goede cijfers behaald hebt voor je examen. Als de rest ook zo wordt, dan ben je ge slaagd, hoor! ZEEMEERMIN stuurt mij een heel lijstje namen, waarvan de eerste al meteen raak was. Zo'n schone zwemster hebben wij nog niet onder onze nichten en neven. Leuk. i dat je er meteen een plaatje van jezelf bij stuurde. Nu kan ik me een goede voor stelling van je maken. De foto gaat meteen aan jouw adres retour, dus je hoeft niet naar de Kennemerlaan om hem te halen. Wat prettig, dat jullie een huisje aan het strand hebben. Het lijkt me echter, dat je met al die lessen niet veel vrije tijd over houdt om aan het strand te zijn. Heb je die Engelse lessen voor een examen of O./.-- C--CCOCOO-OiCOCCCCO TANTE ELS FELICITEERT. POESJE en VECHTERSBAAS, die vandaag jarig zijn. KLEIN DUIMPJE en SLUWE VOS, die Zaterdag een jaartje ouder worden. POPEY en VLEERMUIS, die Zondag dubbel feestdag gaan houden. PINKELTJE, die Maandag de geluk kige jarige is. VERGEET MIJ NIET, HORTENSIA, 8 APPELSNOETJE en BLONDJE, die al- g lernaai Dinsdag verjaren! 8 Veel geluk allemaal! S s OOOOr^CCOOCCXXCOCOC<XX>/>X-OCOTO^DOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOr Donderdag 9 Juli burg. Rijkenspark Santpoort, Openlucht concert 20 uur, R.K. Harmonie „St. Cae- cilia". Stationsplein IJmuiden, openluchtconcert, 20 uur, Junioren van IJmuider Harmo nie en IJmuidens Roem. Thalia, 20 uur, speciale voorstelling van „Aan de Rivièra". Rex, 20 uur: „Telefoon van een onbe kende". Vrijdag 10 Juli Raadhuis, 10.3011.30 uur, spreekuur wethouder van Financiën. Thalia, 20 uur: „De witte hel". Rex, 20 uur: „Vliegende bommen". Kabouter Dikzak speelt up de grote hoorn. Poes Miauw is er in gekropen, om eens te horen, of er ook vals ge speeld wordt. studeer je voor je plezier? Die club van jullie lijkt me gezellig. Hebben jullie nog een of ander doel voor ogen of bestaat hij alleen maar omdat het zo leuk is een club te vormen? Je opstel verwacht ik natuur lijk toch, want de inzendingstermijn sluit pas eind Juli. Jij gaat toch zeker proberen een mooi boek te verdienen! Ik zocht ook al tevergeefs naar jouw oplossing van het puntenraadsel. Het is zo aardig om elke week je punten-aantal met de anderen te vergelijken. Jammer STEROOGJE, dat je niet de volledige oplossing van het punten raadsel in de brief schreef. De woorden waaruit dat gevormd is, zijn namelijk de hoofdzaak. Ik moet één puntje aftrekken, hoor! Fijn, dat je weer bij ons terug bent. Je gaat zeker altijd naar het strand bij Duin en Kruidberg of fiets je door naar IJmuiden. Ik kan me voorstellen, dat jullie stemming op het schoolreisje ondanks het slechte weer niet neer te drukken was. Uitgaan is altijd plezierig, wat zeg jij! Dan is hier nog CLEMATIS, die al uit ziet naar een heerlijke vacantie. Is je rap port in orde en ga je over? Ik denk van wel, omdat ik je al langer ken dan van daag. Wat een feest hebben jullie gehad bij het jubileum van je vader! Die flims waren natuurlijk geweldig en ook de rest van de dag en de avond hebben jullie je kostelijk vermaakt, dat lees ik wel uit je ongetogen brief. Feliciteer je je vader ook nog van mij? Wat heerlijk, dat je naar Limburg gaat. Welke plaats wordt het? Misschien ben ik er wel eens geweest. Noord-Limburg ken ik vrij goed, het Zui den van die provincie niet zo. Dan nog veertien dagen naar Beekbergen! Jij bent maar een geluksvogel, meisje! Je rapport van de muziekschool zag er ook weer prima uit. Alleen de theorie beter bestuderen, dan kan dat ook best een acht of negen worden. Maar dat zal wel het moeilijkste gedeelte van het muziek-onderwijs zijn, niet? Dit was ons laatste briefje. Tot volgende week! TANTE ELS. (Briefjes vóór Dinsdag Kennemerlaan 186, IJmuiden of aan de bezorger meegeven.) Moeder eend zoekt Piepje, het eende kuiken. Welke weg moet zij gaan om hem te vinden? Van links naar rechts: 2. familielid. 3. afkorting van stoomschip. 5. eet je veel met Pasen. 8. binnen. 9. voegwoord. 10. linnen huisje. Van boven naar beneden: 1. staat achter deze kip. 2. kookt moeder eten in. 4. Heilige. 6. Kippenloop. 7. loot. De oplossing van het vorige puntenraad sel is: „Zomertijd, vacantietijd" (cantate, vod, rijm, dij, ziet), tien punten: Clematis, negen punten: Steroogje en Meizoentje. 1. X O O 0 O 2. x O O 0 O 3. x O O 0 O 4. X O O 0 O 5. X O O 0 O 6. X O O O O 7. X O O O O 8. X O O O O 9. X O O O O 10. X O O O O 11. X O O O 0 12. x O O O O 13. X O O O O woorden van de tekenis goed invult, verschijnt op de kruis jes van boven naar beneden een begrip, waar jullie allemaal heel binnenkort mee te maken krijgt. Ik hoop, dat het prettig Vier kuikens van drie weken, van pas drie weken oud, die hadden me een streken, zó stout, zo stout, zo stout! Ze waren weggelopen van moeder Tok, de hen, en door het gaas gekropen van onze kippenren. Een hond hoorde ze piepen en blafte: waf, waf, waf. Die kuikentjes, die liepen! Die hond kwam op ze af. Eén duikelde in 't water, één in een diepe kuil, één stuitte op de kater, één viel in een hoop vuil. Ze piepten wat ze konden, toen kwam mijn vader net; die heeft die vier gevonden en weer in 't hok gezet. Niet eentje van hun allen loopt ooit meer uit de ren: 't is ze niet goed bevallen die reis zonder de hen. MIES BOUHUYS. Visser, die verreweg de beste prestatie boekte, noteerde 52 punten, om daarmee bezit te nemen van de trophee. Hij streefde zelfs de heer C. G. Smit, leider van „Spar ta", die buiten mededinging deelnam, en 47i/2 punt behaalde, voorbij. Openbare les 's Middags was cr ónder grote belang stelling van vele ouders en onder leiding van mevr. Boer-Koster en de heer B. de Graaf een openbare les van de kleuters en demonstreerde een groep kleine meisjes haar oefenstof. De kleuters bepaalden zich tot diverse spelletjes, waaraan de lichamelijke ontwik keling ten grondslag lag. Voor de kleine meisjes lag de oefenstof met vrije oefe ningen, evenwichtsbalk en ringen al op hoger plan en met een korte tussenpoos kwamen de onderlinge wedstrijden voor de groepen meisjes en jongens van 12 tot 16 jaar aan de beurt. De meisjes werkten over het algemeen serieus hun verschil lende nummers af, wat bij de overigens kleine groep jongens veel minder het geval was. Het was voor de jury-leden, de heren K. Leguit (BGV Turnlust) en J. Verkerk (SSH) geen eenvoudige taak hun oordeel in cijfers vast te leggen, zoals dat trouwens in nog grotere mate bij de dames het geval was. Slordige jongens De jongens besteedden weinig aandacht aan de afwerking van hun oefenstof, welk euvel bij de dames en heren ook vaker voorkwam. Tenslotte zegevierde mej. J. Krabbendam in beide groepen van meisjes en jongens en verwierf zij met 33% punt de wissel beker. De damesgroep liet bij de paard-voltige een onvoldoende voorbereiding van het „scharen" zien; daarentegen werd het werk aan de ringen en de vrije oefeningen met meer concentratie uitgevoerd. Vooral de oudere dames deden haar best. Voor de heren gold hetzelfde als voor de dames bij paard voltige: de oefenstof werd niet volledig beheerst op een enkele uit zondering na. De vrije oefening echter liet een correcte afwerking zien en ook aan de ringen konden aardige staaltjes van lichaamsbeheersing worden opgemerkt. Volkomen soepelheid aan hoogbrug en hoogrek betrachtten slechts enkele leden, zodat deze nummers de doorslag gaven ten gunste van de wel correcte turners. Toch kan worden vastgesteld, dat „Spar ta" in kwaliteit de laatste jaren goede vor deringen heeft gemaakt. Alleen dient nog wel speciale aandacht aan afwerking te worden besteed. Hoewel de dames een goede kans maak ten op de wisselbeker, kwam deze in het bezit van de heer K. F. Visser, die met 52 punten mej. J. Verswijveren (46 punten) overtrof. De heer J. A. Koelen, die na afloop alle medewerkenden bedankte, reikte de prij zen uit aan de meisjes en jongens; de lei der, de heer Smit, kon dit eerst tegen 11 uur doen aan de dames en heren. De uitslagen waren: Meisjes (1216 jaar): 1. J. Krabbendam 33% P- (wisselbeker en médaille); 2. I. Tromp 32 p. (médaille); 3. N. Schellinger 31% p. (diploma); 4. S. Kops 30% p.; 5. T, v. d. Heuvel 30 p.; 6. W. Kops 29% Pd 7. J. Klaver 28' p.; 8. en 9. T. van Heyst en C. de Reus 28 p.; 10. en 11. L. Frank en H. Schutte 27% P- Jongens (1216 jaar): 1. Jos. Bierman 28% p. (médaille); 2. F. v. d. Pieterman (médaille); 3. P. Metten 27 p. (diploma); 4. T. Otte 24 p. Dames: 1. J. Verswijveren 46 p. (médail le); 2. W. Bruinenberg 44% p. (médaille); 3. I. Houting 43% P- (diploma); 4. G. Velde 41% p.; 5. G. Slotemaker 40 p.; 6. G. Ren- sen 38% p.; 7. A. de Ruiter 38 p.; 8. mevr. Van der Star 37 p.; 9. D. Massée 36% p. Heren: 1. K. F. Visser 52 p. (wisselbeker en médaille); 2. F. P. de Vries 41 p. (mé daille); 3. J. A. Koelen 40% p.; 4. H. Tee ling 39 p.; 5. G. Koster 38 p.; 6. H. Eenk- hoorn 36% p.; 7. G. Hartog 34 p.; 8. D. Visser 27 p. Tenslotte werd nog medegedeeld dat na deze onderlinge wedstrijden de „Sparta"- leden vacantie zullen hebben tot 17 Augus tus. De leden van de afdeling IJmuiden van de NCRV hebben Dinsdag een autotocht gemaakt, die in alle opzichten goed en prettig is geweest, 's Morgens om zes uur werd gestart om een reisje te maken om het IJselmeer. Bij het gedenkteken op de Afsluitdijk werd door velen van de toren af de Waddenzee in ogenschouw genomen. Vervolgens werd een bezoek aan Sneek gebracht. De tocht werd voortgezet over Oranjewoud. Via Meppel, waar de inwen dige mens terdege werd versterkt, en Zwolle ging het weer op huis aan. Het be stuur, dat alles had voorbereid, kan met veel genoegen op de tocht terug zien. Geboren: A. P. RuttemanGlimmer veen, z„ Burgemeester Rambonnetlaan 22, IJmuiden; W. H. C. EistVan I-Iattum, z„ Bonairestraat 41, Santpoort; A. Sieuwert- senBoogaard, d„ Trompstraat 101, IJmui- den-O.; H. A. T. StetLingerak, d., Velser- duinweg 330, IJmuiden-O.: A. van der MolenStreefland, 2 d„ Kanaalstraat 54, IJmuiden; W. C. ClaesJacobs, z., Indus triestraat 2, IJmuiden; H. de BoerDe Vos, d.. Leeuweriklaan26, IJmuiden-O.; E. L. BoontjesSchade, z., Piet Heinstraat 36, IJmuiden-O.; J. CornelissenVan Dijk, z„ Hoofdstraat 98, Santpoort; L. Ruiten Hoekstra, d., Vechtstraat 109, IJmuiden; A. BraberBraam, z., Casembrootstraat 23, IJmuiden-O.; M. T. SmitVoois, z„ Geel- vinckstraat 9, Velsen-N.; G. OostMoraal, z.,e Geelvinckstraal 9, Velsen-Noord. Overleden: W. Borsjes, 75 j., echt genote van J. Brunlink, Marnixlaan 6, Driehuis; M^ Samwell, 67 j., weduwe van R. J. Berkhuijsen, Otloburgstraat 66, Rijs wijk; G. Klijn, 80 j„ echtgenoot van G. W. van der Vossen, Wolframstr. 19, IJmuiden. Vergadering TBC-vereniging De Vereniging tot bestrijding der Tuber culose te Velsen houdt Donderdagavond 9 Juli in de woning Zeeweg 351 te Driehuis de jaarlijkse algemene vergadering. Prijsuitreiking Duinwijck-tournooi De prijsuitreiking aan de winnaars van het door de Beverwijkse Lawn Tennis Club gehouden „Duinwijck" tournooi zal plaats vinden tijdens een feestelijke bijeenkomst op Zondagavond 12 Juli in het „Statea- huis".

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 10