SEIZOEN-OPRUIMING Het Huis „Vacantiebesteding"een veelom vattend plan voor Velsens jeugd A Havenberichten Onenigheid over de architectuur van een portiersloge Agenda voor Beverwijk .Clowntje Rick Verkeer sspeeltuin aan de Heidestraat „Watersnood-kinderen" in Velsen Assense kinderen een week te gast bij „Da Costa' van haar Dromen Beverwijk Aardbeienprijs steeg J4 DE JEUGDCENTRALE TREEDT AAN In onze werkelijke Aanmeldingstermijn verlengd Atoom-duiven startten twee dagen later CASTRICUMS RAAD BIJEEN Dansverbod geopperd als middel tegen „weekend-lawaai' Voor de kinderen FEUILLETON cloor Dorothy Queritin Gemeente vangt ruimte tekort op de scholen op Ruime zege van Sihi op Verhorst J. Verseveld kampioen in drie CCB stelt programma voor nieuwe seizoen samen GAAT U MET VACANTIE? DONDERDAG 9 JULI 1953 Velsens schooljeugd behoeft zich gedu rende de vijf weken vacantie, die voor de deur staan, niet doorlopend te ver velen, dat staat vast: het plan, al eerder aangekondigde en nu verder uitgewerkt, dat de Velsense Jeugd Centrale heeft opgesteld, om de jeugd in haar vrije tijd te vermaken, ziet er waarlijk voortref felijk uit. Aan het secretariaat van de V.J.C. wordt nog hard gewerkt, om alle ideeën hun definitieve vorm te geven en er wordt bovendien met enige smart gewacht op vrijwilligers, die bereid zijn als leidster en leider op te treden. Een nieuwigheid, die ongetwijfeld aftrek zal vinden is de verkeersspeeltuin die van 25 Juli tot 8 Augustus geopend zal zijn. Op het betegelde plein van de oude „school D" aan de Heidestraat in IJmuiden-Oost (ingang Lorentzstraat) worden denkbeel dige straten, pleinen, voorrangswegen, enz. aangelegd. Deze problemen worden voor zien van de nodige verkeersborden, stop lichten, verkeersrotonden en wat er meer bij het moderne verkeer hoort. De toegang tot deze speelplaats is vrij, maarde jongens en meisjes die binnenkomen wor den direct in het verkeersspel opgenomen. Zo kan bijvoorbeeld Jan een kaartje op zijn rug laten hangen waarop staat: „ik ben een paard en wagen" en zijn vriendje Piet een kaart met „ik ben een bromfiets". Al wandelende door de straten komen zij fietsers, auto's, wandelaars, enz. tegen en het gaat er maar om op critieke mo menten de juiste verkeersregels in acht te nemen. Na afloop van het spel worden door de verkeerspolitie de gemaakte fouten be sproken. Dit gebeurt in een speciaal, knus hoekje op het terrein. Het spel gaat de gehele dag door, want telkens worden er nieuwe groepjes gevormd. Om te voor komen dat de jongens en meisjes, die on getwijfeld meer dan eenmaal een bezoek aan deze speeltuin zullen brengen, de „maquette" uit het hoofd gaan leren, wordt om de twee of drie dagen de situatie ver anderd, de kruispunten, wegen, verkeers borden verplaatst en daardoor moeten ze doorlopend op hun „qui vive" blijven. Handenarbeid en „vrije expressie" In diezelfde periode wordt in de school aan de Heidestraat, met name in de gym nastiekzaal, een tentoonstelling van han denarbeid gehouden onder auspiciën van de Nutsvolksschool in Amsterdam, afdeling Beeldende Kunsten. Hier worden tentoon gesteld werkstukken, vervaardigd door kinderen en jongelui van de leeftijd van 3i/2 a 4 jaar af, tot omstreeks 17 a 20 jaar toe. Dit werk bestaat uit tekeningen en schilderijen, die gemaakt zijn door middel van potlood, conté, houtskool, pastel, olie- of waterverf, enzovoort. Daarnaast nemen het boetseer- en beeldhouwwerk uit klei en mergel, mozaïek en zelfgemaakte pop pen een belangrijke plaats in. - Op een nader te bepalen datum komt de heer Ad. Pieters, docent aan genoemde Nutsschool, nog eens een lezing houden over „vrije expressie", aan de hand van het aanwezige materiaal. Deze lezing is voornamelijk bestemd om te worden bij- ADVERTENTIE bieden wij U Oogjesluiers, zeer zacht 0.68 Flanel luiers van 1.68 voor 0.98 Baby-overgooicrtje van 2.25 voor 0.98 Wol handwerk Babymanteltje met muts van 4.85 voor 2.95 In onze CONFECTIE-AFDEUNG te etage Khaki jongenspakjes v. 9.75 voor 4.85 Zuiver wollen Jongenspakjes van 23.65 voor 11.83 Kinderjurkjes van 2.95 voor 0.98 Waterdichte Jacks van 15.75 voor 11.75 Prima Jacks van 8.95 voor 4.98 Zomerjurkjes en n/ pakjeS20% korting Pracht loden jassen 10% korting HAARLEM ANEGANG 19. TEL. 21413 gewoond door ouders en andere opvoeders, maar de tentoonstelling zelf is ook voor de jeugd toegankelijk. „De witte vogelin Veiserbeek De „Velser Kunstkring Voor Allen" heeft in dit vacantiebestedingsplan ook zijn deel opgeëist en er voor gezorgd dat de kinderen op 7 Augus tus in het park Velser- beek zullen kunnen ge nieten van een open luchtvoorstelling. Het beroepstoneelgezel schap „De Witte Vogel", dat uitsluitend voor jeugd optreedt, voert dan op „De nieuwe kleren van de keizer", een grappig spel, dat door ouderen, die eveneens toe gang hebben, evenzo zal worden gewaar deerd als door de jeugdige luisteraars. Afstandsmars met muziek Naast dit alles wordt op 29 Juli een af standsmars gehouden, waaraan de jongens en meisjes naar gelang van hun leeftijd kunnen meedoen. Er worden namelijk twee parcoursen uitgezet, één voor jongeren en een voor hen die een paar jaar ouder zijn. Waar deze leeftijdsgrens ligt valt nog niet te zeggen, want gezien de uitgestrektheid van de gemeente zullen er drie startplaatsen moeten komen. Een in IJmuiden, een in Santpoort en een in Velsen-Noord. De be doeling is dat deze drie groepen elkaar halverwege het parcours ontmoeten en dan gezamenlijk naar de finish op het Tiberius- plein gaan. Bij deze finish worden zij ontvangen door het jeugdmuziekcorps van het Leger des Heils uit Schiedam, dat in die dagen juist in IJmuiden te gast is en dat spon taan medewerking toezegde. Alle deel nemers aan deze tocht krijgen tot beloning een diploma. Nadere gegevens volgen Er zijn nog veel meer plannen in voor bereiding, maar deze zijn nog niet zover dat ze gepubliceerd kunnen worden.Nadere gegevens over de afstandsmars, de toneel voorstelling, de expositie en de verkeers- speeltuin zullen zo spoedig mogelijk wor den bekend gemaakt, evenals de plaatsen waar de kinderen zich voor deelname kun nen opgeven. Het loopt met die aanmeldingen om van 21 Juli tot 21 Augustus een „watersnood kind" te logeren te nemen wel, al gaat het dan niet overmatig vlot. De eerste reactie was geweldig. Nauwelijks hadden wij de oproep geplaatst of de telefoon rinkelde bij de secretaris van de V.J.C. Een strand- exploitant ging zelfs zover dat hij, onge acht het aantal kinderen dat zou komen, hen een gratis consumptie op het strand aanbood! Ongetwijfeld een geste die in dank door de organisatoren en straks door de kinderen zal worden aanvaard. Op de negende Juli staan er vijftien ge zinnen geboekt, die bereid zijn een of meer kinderen te gast te nemen. Maar vijftien is op die vijfduizend in woners van Velsen nog maar heel weinig. De V.J.C. heeft zich nogmaals in verbin ding gesteld met het N.R.F. en Pro Juven- tute en hiermede bereikt dat de aanmel dingstermijn, die op 20 Juli zou worden gesioten, met enige dagen wordt verlengd. Men hoopt dat in vele gezinnen vader en moeder de hoofden nog eens bijeen zullen steken en zich zullen afvragen: hoe zouden wij het vinden als onze kinderen eens in dezelfde positie verkeerden als de jongens en meisjes in de rampgebieden? Het kan niet anders of dan zullen na dit overleg nog vele aanmeldingen uit de bus komen. Die meldingen en aanbiedingen worden gaarne ingewacht bij het secretariaat van de V.J.C.. Moerbergplantsoen 22, IJmuiden, telefoon K 2550 - 5743. Na kantoortijd, dat is na 17 uur is het secretariaat te bereiken onder K 2560 - 8760. Woensdag 8 Juli kwamen de haven van IJmuiden binnen: Marne van Stockholm, Mary Ward van Workington, Libelle van Gothenburg, Arion van Antwerpen, Inge borg van Hull, Siegijn van Norrköping, Jo hanna te Velde van Otterbacken, Wegro van Rotterdam, Tyrola van Nyhamn, Honds- bosch van Londen, Westerdok van Londen, Eemstroom van Leith. Vertrokken zijn: Delfland naar Bremen, Britt Power naar Tyne, Helena naar Hol- tenau, Rhein naar Malmö, Pavo naar Blyth, Libelle naar Bremen, Spurt naar Londen, Pelikaan naar M'bro, Mode naar Rotterdam, Niobe naar Hamburg, Marne naar Parijs, Gudrun naar Detroit, Argo naar Norden- hamn, Patria naar Antwerpen, Midas naar Rotterdam, Helena naar West-Indië, Ber- kelstroom naar Hull, Madjoe II naar Surte. .11 Het bezoek, dat vorig jaar door het zang koor „De jonge zangers" met 114 kinderen uit Assen aan de buurtvereniging „Da Costa" Is gebracht, is zo goed bevallen, dat het herhaald wordt. „Da Costa" treft voor bereidingen om ruim 160 kinderen uit de Drentse hoofdstad te ontvangen om hen hier gedurende een week een prettige va cantie te bezorgen. Uiteraard heeft het onderbrengen van deze grote groep kinderen met hun leiders en leidsters veel zorgen gegeven, doch nu is het zover, dat bijna de hele groep in Velsen-Noord een onderdak zal vinden en slechts een bescheiden aantal naar Bever-r wijk gaat om, evenals vorig jaar, bij be kende relaties een plaats te vinden. De Drentse vacantiegangers in de leef tijden van 9 tot 18 jaar, zullen Zaterdag middag in Velsen-Noord aankomen, waar zij om ongeveer 4 uur aan de Noorderlaan bij de speeltuin door het „Da Costa"-be- stuur worden ontvangen. Hier zullen de pleegouders hun gasten ophalen. De Zon dag zullen de kinderen vermoedelijk bij de pleegouders doorbrengen. De mogelijkheid bestaat, dat het Asser koor zich Zondag avond in de Da Costa-speeltuin zal laten horen of anders Woensdagavond. De vacantie zal in hoofdzaak aan het strand en in de duinen worden doorge bracht. Wel staat vast, dat de gasten en hun pleegouders Dinsdagavond in het Her vormd Wijkgebouw aan de Dijckmansstraat een toneeluitvoering wordt voorgezet door de „Da Costa"-kindertoneelclub onder re gie van de heer J. Berkenkamp. Mocht de weersgesteldheid van die aard zijn dat het verblijf buitenshuis niet mo gelijk is, dan staat het jeugdhonk van „Kennemerstaten" aan de Noorderlaan, dat de gehele week welwillend disponibel is gesteld, open. De terugtocht geschiedt op Vrijdag 17 Juli en dan zullen op herhaald verzoek van het Asser koor de veertien leden van de Da Costa-kindertoneelclub met hun lei der mee terugreizen om de daaropvolgende week in de Drentse hoofdstad te blijven. Uiteraard óók met het doel in Assen een herhaling te geven van de toneeluitvoe ring. Wegens de zeer slechte weersomstandig heden, die Zondag en Maandag boven Frankrijk heersten en voor de duivensport liefhebbers een rampspoedige vlucht van hun dieren voorspelden, zijn de 19 duiven van „De Atoom" eerst Dinsdagmorgen om half zezen te Linmoges (Fr.) gelost. De eerste duif. die deze vlucht over 780 km tijdens Zuid-Westen wind tot een goed einde bracht, kwam bijna 13 uur later, om 19.23 uur binnen. De uitslag werd: 1. G. van Berkum, 2. J. Schoo, 3. M. van 't Hof, 4. N. G. de Graaff. Arbeiders en kantoorpersoneel van „de Nijverheid" gaan voetballen 'Zaterdagavond 11 Juli zal in het Ge meentelijk Sportpark van Beverwijk een voetbalwedstrijd worden gespeeld tussen twee elftallen van Metaalgieterij de „Nij verheid". De ene ploeg is samengesteld uit arbeiders en de andere uit kantoorper soneel. Tijdens de raadsvergadering van Woens dag heeft Castricums vroedschap lang en breed gediscussieerd over een bezwaar schrift van de economisch directeur van de Provinciale Ziekenhuizen van Noordhol land betreffende het niet verlenen van een vergunning voor de bouw van een portiers loge bij het Porvinciaal Ziekenhuis „Duin enbosch" te Castricum. Een ander punt van de agenda was de vaststelling van het partiëel uitbreidings plan „Noord-Oost Castricum", waartegen door 19 personen bezwaarschriften zijn in gediend. Momenteel worden er aan Bakkums Pro vinciaal Ziekenhuis tal van verbeteringen aangebracht. Zo heeft men rond de ter reinen van de inrichting een hekwerk ge plaatst en voorts ligt het in de bedoeling de portiersloge in het hoofdgebouw te ver plaatsen naar de Duinenboschweg. Het eerste ontwerp van de nieuwe portiersloge, werd door de Schoonheidscommissie niet aanvaard, omdat zij de architectonische opzet van het geheel te gekunsteld vond. Ook een nieuw ontwerp kon niet geheel genade vinden in de ogen van de commis sie, hoewel het tenslotte voorwaardelijk door haar werd goedgekeurd. Aan het ver zoek van de commissie van bestuur van de Provinciale Ziekenhuizen om alsnog goed te vinden, dat het gebouwtje volgens dat eer ste gecompliceerde ontwerp werd ge bouwd, konden B. en W. van Castricum geen gevolg geven. Nu adviseerden B. en W. aan de raad, het beroep ongegrond te verklaren. Van de raadsleden konden de heren T h. B e r 1 e e (KVP) enA. Jonker (P.v.d.A.) niet begrijpen, waarom dat eerste ontwerp niet goed genoeg was, omdat het ontwex-p, huns inziens, door een uitstekende architect was gemaakt. Burgemeester C. F. S m e e t s antwoord de, dat de schuld heus niet bij B. en W. lag, doch dat het ontwerp door de Schoon heidscommissie was afgekeurd. Vervolgens werd het voorstel van B. en W., om het bezwaarschrift ongegrond te verklaren, in stemming gebracht en van de dertien raadsleden waren er vier tegen het voor stel van B. en W.. Het bezwaarschrift werd dus verworpen. Tuinders op het tapijt Bij de behandeling van het ontwerp par tiëel uitbreidingsplan „Noord-Oost Castri cum", brak de heer N. V e 1 d t (KVP) een lans voor de agrariërs. De heer Veldt was het er volkomen mee eens, dat er zoveel mogelijk huizen moesten komen, doch zei, dat de agrarische bevolking van deze uit breidingsplannen de dupe werd. Spreker sprak de hoop uit, dat B. en W. de agrariërs tegemoet zouden komen met andere tuin gronden. Voorzitter Smeets deed de belofte, dat men alles in het werk zou stellen om hier aan te voldoen. Volgens hem had de ge meente al 5 ha grond voor de tuinders be schikbaar. Op het verzoek van het Kraambemidde- lingsbureau, uitgaande van het Wit-Gele Kruis te Alkmaar, om op gelijke voet een subsidie, zijnde 1,50 per verzorgingsdag c De jongens lagen rustig te slapen; het was al laat, midden in de nacht. Overal was het donker. Buiten regende het zachtjes, de druppels liepen langs de ruiten. Maar de jongens lagen veilig en warm onder de dekens. Maar.rustig? Nee, dat toch eigenlijk niet. Bunkie sliep nogal onrustig; telkens, in z'n slaap, trok hij met zijn neus, en bromde hij wat. En dat was geen wonder, wantvan het plafond kwamen er telkens druppels water vallen, en precies in Bunkie's oor! Dat was een vreemd en koud gevoel natuur lijk, en in zijn slaap voelde hij dat heel goed. Toen werd hij er op 'n ogenblik natuurlijk wakker door, en hij dacht, dat hij het gedroomd had. Maar toen hij rechtop ging zitten, voelde hij weer enkele koude drup pels op zijn kopje vallen, en het laken was ook al nat. „Wat is dat nou?", mompelde Bunkie. „Regent het in?" Maar nee, dat kon niet; de ramen waren dicht. „Dan lekt het!", meende Bunkie. Hij voelde over het laken, en dat was op één plaats al helemaal doorweekt. Daar moest Bunkie het zijne van hebben. Hij stapte uit bed en draaide het licht aan. vertaald uit het Engels 22) Annie, die hem aanbad, zou ongedul dig naar hem hebben zitten uitkijken. Hier begon dan thans de periode van afwach ten en groeiende spanningen zoals Elsie 't zag van een groot avontuur. Hij hoop te, dat Elsie 't als een groot avontuur zou kunnen blijven zien en dat hij het meisje niet al te zeer zou teleurstellen „Annie zal de garagedeuren wel open gezet hebben", zei hij, „Ik heb gisteravond met haar getelefoneerd. Rij de wagen dus maar dadelijk in de garage, dan behoef je hem later niet meer te gaan wegzetten". „Uitstekend". Ze nam de bocht van de inrij met grote handigheid en aan het eind van een laan tje tussen hoge heggen lag de garage. De deuren waren inderdaad open. Het huis was nog verscholen achter de heg links en Elsie concentreerde al haar aandacht op haar stuur. Toen ze de motor afzette en er opeens een wonderlijke stilte scheen te heersen, legde Mark even een hand op haar arm. „Ik dank je, Elsie, voor de uit stekende manier, waarop je gereden hebt, en ik heet je van harte welkom op Wil lows. Kom mee, dan zal ik je het huis laten zien". Hij leidde haar door een opening in de heg en zijn stajppen waren zo zeker, dat het haast niet te geloven was, dat hij niet kon zien. Voor het huis hield hij stil. „Daar is 't dan, nu kun je 't zelf zien, het lijkt op een Kerstkaart, vind je ook niet?" Zijn stem klonk warm en er sprak grote liefde voor deze plaats uit. ©p déze plaats zou hij zijn levenlang blijven wonen, als hij in April zijn gezichtsvermogen niét zou terugkrijgenHij kon zich ieder detail van het geliefde huis voorstellen en hij rook vertrouwde geuren van gesneden gras en lavendel en late herfstrozen Hij dacht even aan Yvonne en zuchtte. Het zou hem moeite kosten, Yvonne hier vast te houden, als ze eenmaal getrouwd waren. Elsie stond zwijgend naast hem, geheel onder de bekoring van wat ze zag. Ze vond het helemaal geen huis van een plaatje, maar een levend, écht huis, dat in elk opzicht geleek op het huis uit haar dromen. Elsie had het wonderlijke gevoel, dat ze eindelijk een thuis had gevonden. Ze voelde zich gelukkiger dan ze ooit in haar leven geweest was en ze kon geen woord over haar lippen krijgen. HOOFDSTUK 13. „Net een huisje van een Kerstplaat, vind je niet?" herhaalde Mark. „Vooruit, zeg me, wat je er van vindt!" „Maar 't is helemaal geen huis van een plaatje", riep Elsie met enige heftigheid uit, even vergetend dat ze tot de eigenaar van het betreffende huis sprak. Ze had 't gevoel, dat ze dit huis van haar dromen moest verdedigen. „Het heeft veel te veel karakter! De lijn van het overhangende dak is prachtig en al die oude houten deuren en ramen met glas in lood....! O, meneer Hilary, 't is een beeldig huis, een huis zoals'ik me 't wel eens gedroomd heb, maar helemaal niet het huis van een overdreven zoetelijk Kerstplaatje. Dit is een lévend, écht huis!" „Dank je, Elsie. Grotere lof is nauwe lijks mogelijk. Je bent een wonderlijk per soontje", zei hij rustig, maar zijn gezicht straalde. Hoewel Yvonne natuurlijk zou zeggen, dat Elsie hem wilde vleien, was hij zelf overtuigd van de oprechtheid van haar bewondering voor het huis. „Wat doen die twee dwaze mensen daar buiten, terwijl mijn ketel op het vuur zingt", kwam een stem uit de richting van het huis. In de voordeur stond een klein, stevig vrouwtje van middelbare leeftijd met wit haar en blauwe ogen. Ze kwam het stenen pad, dat naar de voordeur leidde, aflopen en omhelsde Mark. Ze had moeite haar ontroering te bedwingen. „Mijn Lieve, beste Annie", zei Mark pla gend, „je dierbare lastpost is teruggekeerd om je leven tot een hel te maken". „O, dat zal wel meevallen. Het zal u goed doen, hier te zijn. U zult 't hier wat kalmer aan doen", antwoordde Annie rus tig, terwijl ze Mark's omhelzing onder ging. Hierna keek ze naar Elsie en Mark stelde hen aan elkaar voor. „Dit is me vrouw Fergusson, Elsie, ik hoop, dat ze 't goedvindt, dat je haar Annie noemt. Willows is te klein om erg formeel met elkaar om te gaan. En dit is Elsie Gordon, Annie, mijn nieuwe secretaresse. Vind je het niet prachtig, dat ik nu een eigen se cretaresse heb?" „U hebt een goede Schotse naam", zei Annie. „Hoe maakt u 't? Tot welke Gor- don-familie behoort u?" „Ik heb er géén idee van", antwoordde Elsie, die Annie op het eerste gezicht aar dig vond en het 't beste achtte om maar meteen haar voorgeschiedenis aan deze goedmoedige vrouw mede te delen. „Ik ben in een weeshuis opgegroeid en ik weet absoluut niets van mijn ouders. Ik heb. zoals u ziet, dus weinig achtergrond en u zult me op mijn eerlijke gezicht moeten accepteren". Hoe goedmoedig en vriendelijk Annie haar ook toelachte, toch kwam er een blos op Elsie's gezicht bij deze laatste woorden. Hoe 't ook zij, ze moest goede vrienden worden met Annie. Ze zouden gedrieën de eerstkomende maanden door een bijzon dere band verbonden zijn. Denkend aan Yvonne's opmerkingen over het leven op Willows, voelde ze heel goed, dat dit in- derdaad ondragelijk zou kunnen worden als Annie haar niet zou accepteren of zou wantrouwen. in deze gemeente, te mogen ontvangen, be schikte de raad goedgunstig. De brug over de „stationsvijver" voor de ambtswoning van de burgemeester, is niet veilig genoeg en moet dus vervangen wor den door een nieuwe. Het college vroeg de raad, hem te machtigen een betonnen brug te laten maken overeenkomstig de ter visie liggende tekeningen en hem daarvoor een crediet te verlenen van 4000,De com missie van bijstand in het beheer van ge meentewerken had zich op 1 Juli 1953 met dit plan accoord verklaard. Zowel de heer J. Bastiaan vond, evenals de heer J. Kaandorp (KVP), de kosten wat hoog en vroeg de voorzitter of men niet met een houten brug kon vol staan. Niettemin keurde de raad de crediet- verlening goed zonder hoofdelijke stem ming, al bleef de heer Bastiaan de voor keur geven aan een houten brug. Aan het bestuur van de in Castricum ge vestigde bijzondere R.K. Meisjesschool werd een vergoeding van 1559,28 vastge steld en goedgekeurd, als zijnde de gemeen, telijke vergoeding in de kosten van vak onderwijs over 1952. Herrie gedurende het weekend In de rondvraag vestigde de heer J. Bas tiaan de aandacht op de „herrie" in Cas tricum op Zaterdag en Zondag, veroorzaakt door danslustige jongelui. Het raadslid vroeg afschaffing van het dansen. De heer N. V e 1 d t stemde met het ver zoek van de heer Bastiaan in, in zoverre, dat hij niet voor afschaffing van het dansen was, doch gaarne een beperking zag toege past. De voorzitter zeide dat men inmid dels maatregelen tegen het lawaai had ge nomen. De heer J. Bollen (Castricums Belang) vroeg naar het standbeeld voor de, in de oorlog, overleden Castricumse arts Leenaerts. Dit raadslid vernam van de voorzitter dat er vermoedelijk een wijkgebouw in Castricum zal worden ge sticht, welk gebouw genoemd zal worden naar de overledene. Dit gebouw zal komen in het „plantsoen" aan de Mient, waarvoor reeds toestemming van hogerhand was ver kregen. Tot besluit van deze vergadering, heeft de voorzitter aan de heren J. Bas tiaan en A. Jonker, welke heren als resultaat van de verkiezingen niet meer in de raad terugkomen, zijn hartelijke dank gebracht voor de prettige samenwerking, maar niet alvorens de heer Jonker een aan beveling aan de nieuwe raad had gegeven in de toekomst een Oudheidkundig-Mu seum te stichten. Volgens hem was er „iemand" in Castricum die veel voorwer pen uit het verleden van Castricum bezat en deze persoon wilde zulks gaarne voor een dergelijk doel disponibel stellen. Kleine noodoplossingen hier en daar Het is aan de vooruitziende blik van Velsens raad te danken dat in deze ge meente de perikelen van het plaatsen van leerlingen op scholen niet noemenswaard zijn. Naar men weet heeft onder meer de gemeente Haarlem wel met dit euvel te kampen. Maar de voortdurende aanbouw van nieuwe scholen in onze gemeente met zijn snelle bevolkingsaanwas ondervangt zo goed als elke stagnatie. Op het ogenblik kampt de Theo Thijssenschool met een lokaal-tekort en zeer hoffelijk zal die leer lingen die hierbij betrokken zijn een tijde lijk onderdak geboden worden in de nieuwe huishoudschool aan de Troelstraweg. De meisjes van deze nijverheidsinstelling heb ben zo lang van de gastvrijheid van „school „H geprofiteerd, dat zij nu een deel van hun gebouw mogen afstaan op hoog bevel. Deze regeling is maar van zeer tijdelijke aard, want zodra het nieuwe lokaal bij de school aan de Wijk aan Zeeërweg is voltooid eerstdaags wordt met de bouw begonnen is de logeerpartij over. Clara Sternschool in de belangstelling De aanmeldingen voor de Clara Stern- school zijn zodanig dat ook hier raad ge schaft moet worden. Als straks de nieuwe woonwijken rondom deze school geheel in gebruik zullen zijn genomen, zal de toe loop nog wel groter worden. Er wordt van gemeentewege vaart gezet achter de plan nen om daar een nieuwe openbare schoof te bouwen, maar zolang deze plannen nog niet definitief voor uitvoering vatbaar zijn moet het surplus op andere wijze worden verwerkt. De nieuwe leerlingen zullen daarom over drie scholen worden verdeeld en dit wordt van gemeentewege geregeld. Deze scholen zijn de Moerber-, de Ossen- dorp- en de Clara Sternschool zelf. En daarmee is ook deze vraag: waar moet mijn kind naar school, voorlopig weer van de baan. ADVERTENTIE 1 DAMES - HEREN SHORTS „Ik ben er van overtuigd, dat 't Annie weinig kan schelen of je uit een weeshuis komt of waar vandaan ook, als je maar je kamer netjes houdt en mij helpt me op mijn werk te concentreren", kwam Mark tussenbeide. „Met zo'n Schotse naam als Gordon kan er niet veel aan mankeren", zei Annie, terwijl ze glimlachte. „Het spijt me, juf frouw Gordon, dat ik u er naar vroeg. „O, wilt u me Elsie noemen?" vroeg het meisje, voelend dat Annie haar geaccep teerd had. Omkijkend zei ze tot Elsie: „Denk om de trapjes, Elsie. Overal in dit oude huis zijn ze te vinden. Bijna iedere kamer ligt op een eigen verdieping". „Ik wil de thee in de keuken bij jou drinken", zei Mark met nadruk. „Ik snak naar thee. Ik weet zeker, dat Elsie het ook gezellig vindt om in de keuken thee te drinken". „Zal ik de koffers niet even halen?" vroeg Elsie. „Nee, Crabtree brengt die wel", ant woordde Mark. „Crabtree is onze enige knecht, hij is tuinman, timmerman, ma nusje-van-alles. Hij is bijna 80 jaar, maar beweert, dat hij pas 78 is". Annie lachte. „Denk er vooral om, dat je hem nooit anders dan „de tuinman" noemt, hij is erg gevoelig op dit punt „En nu thee, rmjn beste Annie. We zijn moe en dorstig en drinken ieder minstens drie koppen", onderbrak Mark haar. Ze betraden thans een ruime, lage hal met créme-kleurige wanden. Er stond hier al leen een grote antieke eikenhouten kiste De aardbeienprijzen waren Woensdag weer belangrijk hoger dan de dag tevoren. Zowel voor de vruchten met als zonder dop is er meer besteed; met dop werd er wederom een wagon voor Duitsland gela den. De prijzen voor deze laatste aardbeien liepen op; de meeste partijen werden ver kocht voor 300400 cent per mand; ook de doosjes gingen vlot weg en noteerden 87 cent per stuk. Zonder dop was er vooral grote vraag naar de Climax die nog voor 350 cent per mand werd verkocht; de meeste partijen brachten tussen de 240280 cent per mand op. De Woensdagavond voor de bedrijfsvoetbal competitie gespeelde ontmoeting SihiVer horst is in een 81 overwinning van Sihi geëindigd. Deze uitslag doet vermoeden dat de strijd een éénzijdig karakter droeg, dit is echter geenszins het geval, want in het veld waren de mannen van Verhorst geenszins de minderen van hun tegenstan ders, maar tegen de goed spelende achter hoede van Sihi waren zij kansloos. Na vijf minuten leidde Sihi reeds met 10 en tien minuten later maakte de linksbuiten er 20 van. Verhorst werkte hard, maar loon naar werken bleef uit, want Sihi wist voor rust de stand tot 40 op te voeren. Na de hervatting was het weer hetzelfde beeld en Sihi doelpuntte nog vier maal, waar tegenover Verhorst slechts één tref fer kon plaatsen, zodat de eindstand 81 in het voordeel van Sihi werd. Vanavond wordt de wedstrijd Ceta- BeverKennemerboys gespeeld. Nieuws van schaakclub „Weenink" Doordat Van Verseveld de tweede partij tegen G. de Koter in zijn voordeel wist te beslissen, verwierf hij het kampioenschap van afdeling drie. Door deze uitslag pro moveert hij naar de tweede afdeling. Simultaan De heer Wessels, hoofdklassespeler van „de Dom" te Utrecht heeft tegen vijftien spelers van „Weenink" een simultaanwed- strijd gespeeld. De heer Wessels behaalde elf overwinningen, speelde twee partijen remise en verloor er eveneens twee. De „Weenink"-leden K. Slings en J. Meyer Sr. wonnen, terwijl J. C. Muyen en C. Mostert- man remise speelden. Persoonlijk kampioenschap Kennemerland In de derde ronde van dit tournooi wer den de volgende partijen gespeeld: K. Steyn P. Hart 10, C. KoomenH. de Vries 10, J. GordijnW. Schuurman 10. De jeugdige Steyn heeft uit zijn drie gespeelde partijen 21/2 punt behaald en maakt hierdoor een goede kans op het kam pioenschap. MARKTBERICHT BEVERWIJK Beverwijk 8 Juli Andijvie 6-9, aardbeien 30-87 doosje, 150- 400 slof, bloemkool 12-37, bosuien 5-9, bos- peen 11-21, postelein 6-11, rabarber 12-27, sla 214-10, spinazie 8-30, tomaten 22-51, sper- ciebonen 110-130, tuinbonen 12-19, doperw ten 37-62, peulen 50, komkommer 8-19, frambozen 20-39. De „Culturele Commissie Beverwijc* komt op Dinsdag 14 Juli in het „Staten- huis" bijeen, teneinde het programma 1953'54 samen te stellen. Wij verzoeken onze weekabonnés, die met vacantie gaan het abonnements geld vooruit aan de bezorger te vol doen. DE ADMINISTRATIE Donderdag 9 Juli Bioscopen geen voorstellingen. „Een Vrijdag 10 Juli Kenncmer Theater, 7 en 9.15 uur: Koningin is getrouwd". Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: „Bureau Zedenpolitie". W.B. Theater, 8 uur: „De grote mijnramp". waarop een enorme vaas met rose rozen. De geur van de rozen vermengde zich met de geur, die in alle huizen hing een geur van oud hout, knappende vuren, ge droogde appels en thans tevens met de geur, die uit de keuken kwam, van vers gebakken theebroodjes. Eén trapje op rechts was een enorme zitkamer, waarvan de deur openstond. Elsie keek naar binnen en zag een open vuur branden en een lage tafel, gedekt voor de thee. Ze zou dolgraag verder naar binnen zijn gegaan om alles te bekijken. Mark scheen haar wensen te raden. „Straks, als we thee gehad hebben, mag je overal rondkijken", zei hij glim lachend. „Er is een kleine garderobe, waar je je handen kunt wassen en je kunt op knappen, voor zover dat nodig mocht zijn". „Dank u? Ik voel me ontzettend vuil", antwoordde Elsie lachend. In de garde robe hingen diverse oude tweedjassen en regenmantels, terwijl op de grond allerlei soorten schoenen stonden. Ze opende de kraan van de wastafel en liet het warme water over haar handen lopen. Ze waste uitgebreid haar gezicht en handen en voelde zich aanmerkelijk opgefrist. Vaag constateerde ze. dat het linnengoed van prima kwaliteit was, geborduurd met fraaie monogrammen. Ze had er geen idee van, hoe kostbaar de hele inrichting van Willows was en hoeveel het gekost moest hebben om de oude boerenhuisjes tot een geheel als dit om te bouwen. In het wees huis had ze eigenlijk heel weinig begrip gekregen van wat zulke dingen kosttea. (Wordt vervolgd).

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 6