Concours van de tongriem op Beverwijks jarige markt Zelfbedieningszaak $e5eh*ww6 Karei Samson Visserij - varia Burgemeester Scholtens vond zichzelf maar een slecht standwerker Engeland zet invoer van tomaten stop Kernreactor voor stroomopwekking? Bouw wellicht in Nederland IJmuiden N. MOOY Specialiteit in FIJNE VLEESWAREN Nu komen al velen a.s. ZATERDAG 9 uur Tegen LAGE abnormale PRIJZEN DONDERDAG 9 JULI 1953 5 Nederlandse tuinbouw verontwaardigd Beloften voor Hongaren Wedvlucht Stuurlieden en telegrafisten beloond Kindje in bed gestikt Scheepvaart D. D. T. RASCH Velleman koopt! Levensmiddelen- bedrijf PLAATS EEN LUIDSPREKER BEGINT LAKENS-SLOPEN THEE-HAND-BADDOEKEN TAFELGOEDEREN PYAMAS-NACHTHEMDEN TRICOTAGES HUISHO UDJASSEN-SCHOR TEN De tweejarige Beverwijkse markt is gisteren volgestroomd met de bloem der Neder landse mondjegauwen. Bram Polak in scheermesjes standwerker bij de gratie van een groot talent, Jaappie Rabbie, woordgymnast van zeer groot formaat, Loutje Lap met sigaren en Rudi de Metz in fotokleuren, zo echt ken je ze op je gezich' nie hebbe. Burgemeester mr. H. J. J. Scholtens kon daar moeilijk tegenop in zijn openingsspeech door een lawaaiende versterker en dat bekende hij ruiterlijk, maar hij vond het toch erg plezierig dat deze grote mannen van het sterke verhaal het tweejarig bestaan van de Beverwijkse markt wilden komen opluisteren met hun kostelijk gezwam. Zo zei de burge meester het niet, maar daar kwam het bij Bram en Henk, „Zoete Hendrik" en Mallegie, die eigen lijk Bernard Verhoe ven heet en een bloeiende negotie in chocolaterieën bezit, voorzover er in zelf- binders geen handel is, wel op neer. En toen dan die opening geschied was, as er gestandwerkt op het parkeerter- reintje, dat het Am- stelveld er eer mee zou hebben ingelegd. „Grasveldje" opende de rij der breedspra- kigen. „Grasveldje" is een goed mens met de naam Louis Ha ringman op het trouwboekje van zijn vader en hij praat niet alleen een for midabel eind weg, maar weet bovendien ook nog wat van goo chelen af. Zodat zijn nering in besjoemel- kaarten moest wor den gezocht deze morgen, waaruit het geëerd publiek een schoppenaas mocht trekken, die even later een harten-tien werd. „De aanschaffings- kosten zijne d'r zó uit, want u wint alle weddenschappen" zei Louis trots en de kaarten vlogen weg, compleet met hand leiding. Jaappie Rabbie was ook op gang geko men achter zijn koffer. Woutje, eerzaam H.B.S.-leerling van dertien jaren, werd zijn eerste slachtoffer. Woutje was toch niet getrouwd, wel? En hij ging zeker ver huizen? Omdat'ie z'n handen zo netjes in z'n zakken had gepakt? Kon Woutje goo chelen? Dan gingen ze samen uit een Franse krant een bos bloemen, een biljart bal en een knijn toveren. Kon'ie een gul den mee verdienen. Woutje, blozend op het kraampje staande, voelde zich weliswaar doorlopend genomen, maar zette dapper door, zelfs toen meneer Rabbie hem een sinistere toverspreuk voorbrabbelde, die hij maar tot de helft kon nazeggen.Scheur- de meneer Rabbie de gulden doormidden, want eerlijk is eerlijk, nietwaar? Van dat knijn is niets gekomen, maar er werden wel portefeuilles verkocht met een vulpen en een paar pakjes scheermesjes als inhoud tegen de geringe vergoeding voor de moeite van twee gulden vijftig. Reclame van de firma die binnenkort in Uitgeest haar negende filiaal hoopt te openen. Veertien karaats gouwe pen met een jaar garantie. Loutje Lap zoekt het van kindsbeen af meer in het filosofische. Hij weet een goed verhaal goed te brengen en onderwijl zijn export-sigaretten voor vijftig cent een pakje aan de man te praten. „Vlak na de bevrijding moest je je vrouw er voor ge ven, nu vraag ik niet meer dan een hal- leve gulden". Belse Willem wreef zich de handen in middels vol schuim, dat er aan hing als scheerzeep, zo goeie als dat was en Ruurd de Metz kleurde foto's van passanten tot ware Van Meegerens tot groot ongerief van Pietje Vitesse, die haast geen klant ving voor zijn Rapid-vlekkenstift en Zoete Hendrik, die tegen het heelal sprak over anti-ladder-middelen. Er is gepraat en gepraat en gepraat tot D Jaappie en Woutereen ongelijk duel. het zweet tappelings van Bram's glimmen de kruin stroomde, maar de Beverwijkers hebben een kostelijke voorstelling gehad en sommigen nog een presentje van de koopman, gratis voor niks er op toe. Tegen de avond zijn de prijzen van dit edele concours uitgereikt in 't Centrum. Showprijzen Wethouder W. Alberda bracht het ont staan en de groei van het marktwezen in Beverwijk nog even in herinnering. Daar waren dan eerst de „étalage"-prij- zen: elke winnaar kreeg behalve zijn prijs een schoon diploma, dat, ingelijst in de winkel of kraam geen gek figuur tegenover de concurrenten zal slaan. De eerste prijs, ging naar de heer J. W. Smit uit IJmui- den, die met zijn grote vissen de meest aantrekkelijke kraam had weten te ma ken. Een beker met inscriptie was de tast bare herinnering aan dit evenement. De heer G. Banke uit Haarlem kreeg een grote kist sigaren cadeau als tweede prijs met zijn „ball-point-tent". De tapijthandelaar E. Peters had eveneens op smaakvolle wijze de aandacht van de jury en het publiek weten te trekken en ontving daar voor de derde prijs, die uit een paar grote dozen sigaretten bestond. Praat-prijzen Het standwerkers-concours had de jury leden voor een moeilijke taak gesteld. Be halve de heer L. Vrij, die keurmeester in Haarlem is, was geen der juryleden insider in dit aparte vak, zodat de beoordeling voor hen zeer moeilijk was. De wisselbeker kwam dit jaar in handen van Loutje Lap; als persoonlijk aandenken ontving hij een zilveren sigarettenkoker met inscriptie. Lou was heel erg vereerd. Tweede werd Bram, Bram Polak. En de beker die hij ten geschenke kreeg, was door de heer W. Alberda ter beschikking gesteld. De Vlaams-Zaanse zeep-koopman Wil lem v. d. Brink kreeg de beker van de V.V.V. Midden-Kennemerland geoffreerd door wethouder Alberda. Naar schatting ruim 300 ton Neder landse tomaten tot een waarde van 200.000 gulden liggen aan boord van schepen in Engelse havens en mogen niet worden in gevoerd. Dit is het gevolg van een plotse linge maatregel van het Engelse ministerie van Voedselvoorziening, dat Dinsdagavond onverwacht de invoer van tomaten stop zette, hoewel Nederland aan Engeland Maandag nog voorstellen deed om die in voer aan minimumprijzen te binden. Deze voorstellen waren Maandag met grote sympathie door de Engelse admini stratieve organen en door de kwekersor ganisatie ontvangen. De Engelse douane kreeg Woensdag be vel geen buitenlandse tomaten meer bin nen te laten. Over de Engelse maatregel is men in de Nederlandse tuinbouwkringen zeer ver ontwaardigd. De Dinsdag verzonden tomaten werden nog binnengelaten, maar er liggen 300 ton tomaten voor de Engelse wal, wellicht om totaal te bederven. De Engelse maatregel heeft een aan zienlijke terugslag op de Nederlandse vei- lingprijzen van heden te zien gegeven. De prijs stortte ineen tot 35 a 40 cent per kilogram. De Belgische grens is reeds ge ruime tijd voor Nederlandse tomaten ge sloten. De aanvoer van tomaten aan de Neder landse veilingen bedraagt op het ogenblik 800 tot 1000 ton per dag. WENEN (Reuter). De Hongaarse mi nister van Handel Jozsef Bognar heeft in het officiële blad van de Hongaarse com munistische partij, de „Szabad Nep", nieuwe beloften gedaan voor het verbete ren van de levensstandaard van de arbei ders. De minister verklaarde dat de aanvoer van levensmiddelen, vooral van groente, moet worden verbeterd en beloofde dat tegen eind Juli de prijs van meel tot on geveer de helft zal worden teruggebracht. Voorts beloofde hij dat van 1 Augustus af wit brood, roggebrood en andere brood soorten in de winkels beschikbaar zullen zijn. De prijzen van aardappels en kolen zijn volgens hem reeds gedaald. De textiel- voorziening zal worden verbeterd. De minister gaf toe, dat de bevolking in de grote industriële centra en in de steden voortdurend leed onder de dringende te korten aan belangrijke goederen. Hij schreef dit toe aan het slechte beheer van de landbouwcoöperaties. De Alg. Bond van Postduivenhouders, af deling Haarlem, hield een wedvlucht van Limoges, afstand 768.577 km. De duiven werden pas Maandag gelost om 6 uur 50 min. met Zuidwestenwind. De duiven werden alsvolgt getoond. Maan dag. De Reisduif, Haarlem: 1 D. Bossche 17-34, 2 J. C. Kroon, 3 N. Wezebeek. De Koerier: 1 H. Helder 18-05, 2 F. v. Hon- schoten, 3 L. Kuiper. 't Centrum: 1 A. C. Koelemeyer 19-32, 2 C. de Waard, 3 B. Verboom. De Postduif, Haarlem: 1 A. C. Tanes 18-57 2 J. Wetherhaan, 3 J. Tholen. Haarlem-Noord: 1 C. Verlaan 19-10, 2 L. Walgien, 3 A. Bot. H. A. K.: 1 Gebr. v. d. Veld 22-37, 2 Gebr. v. d. Veld, 3 C. J. Bruggink. Recht voor Allen: 1 J. v. d. Pol 18-38, 2 J. v. d. Pol, 3 Veenhof Smit. Snelpost Haarlem: 1 G. Mollema 18-14, 2 P. de Vries, 3 G. Mollema. Columba: 1 E. Vlug 17-56, 2 E. Vlug, 3 C. Hoogedoorn. De Luchtbode, getoond op Dinsdag: 1 W. Koelemeyer 5-59. 2 S. v. Gennip, 3 S. v. Gennip. Vreemd. Het kan soms toch vreemd lopen met de prijzen in IJmuiden: de ha ring, die deze Woensdag inzette op het aardige bedragje van 22,50, liep plotse ling op tot 28 en de makreel deed lustig mee door op 25 te springen. Maar makreel was er dan ook maar weinig. Dat komt bij. De niet onredelijke prij zen maakten de reizen van de drie aanwe zige trawlers in elk geval niet tot die op zienbarende stroppen, welke we de afgelo pen weken helaas gewend zijn. De Viking- bank maakte voor elf dagen 18.750; de Flamingo haalde de 17.600, voor dertien dagen en de Mary besomde voor een twaalfdaagse reis 19.500. Zodat het nog wel geen overvloed was, maar er toch weer wat muziek in kwam. De Wironschipper maakte voor de vangst 11.500 en de IJM 23 van Hamers deed het eveneens verdien stelijk door 3.700 te besommen. Kisten en tarbot naar het Zuiden. Onze Zuiderburen legden ook gisteren weer een verheugende belangstelling voor de kisten kabeljauw aan de dag: de kisten werden daardoor verkocht voor ruim 130 en de tarbot, die eveneens deels naar Bel gië werd uitgevoerd, haalde de 2.30 de kilo. Voor uitleggers betaalde de handel 125, als het een mooie grote rij was en 90 voor de „gewone" rijen. Dure gul. De piepers brachten gisteren minstens 30 in het laadje, voor de wijting werd tussen de 15 en de 19 neergeteld r.aar gelang van de kwaliteit en de gullen waren zelfs erg duur met 45 voor de grote en 35 voor de middel. Torren zijn verkocht tegen 24 per kist. Voor grote kisten zwarte koolvis had de handel 35 over, terwijl de kleine kisten voor ongeveer 14 van de hand gingen. Schol erg gepeperd. De vraag naar schol overtrof het aanbod en er zijn dus lichtelijk geforceerde prijzen gemaakt: voor de drietjes liepen de prijzen van 121.50 tot 26 en de tweetjes kwamen zelfs vaak in de buurt van de 35. Tong was trouwens ook in trek en de prijs dientengevolge erg hoog: lappen gingen voor 2.30, de groot middel werd voor ƒ1.75 verkocht^ en de kleinmiddel ging evenals de tong één voor om en de bij 1.90 in andere handen over. Slecht en goed. De kleine Zuidharing van de trawler „Flamingo" IJM 25, viel gistermorgen bij de handel in ongenade en verdween voor het grootste deel naar de pufschuit. Maar de „fladden-haring", ver pakt in kistjes van 25 a 26 kilo van de „Mary" werden vlot verkocht. Halen maar. De snurrevaadkotter UK I moest deze week de reis afbreken, omdat de winch weigerde. Bij het lossen werd noodgedwongen de oude methode van hij sen weer toegepast, zodat twee mannen de manden vis uit het ruim liesen en naar de walkant dirigeerden. De 35 kisten van de UK 1 waren van uitstekende kwaliteit en de beloning was goed. KW 79 naar Noorwegen. Van Kat wijk kwam een oude bekende uit de Kat- wijkse loggervloot, de KW 79, in de haven aan. Het schip vertoont sterke gelijkenis met de loggers „Machiel" KW 23 en de IJmuidense logger „Corn, de Boer", die al enige maanden geleden naar Noorwegen werden verkocht. De 78 is in dok geweest en is daarna aan de Zuidzijde neergelegd. Ook deze logger gaat naar Noorwegen. De Noren zijn al druk bezig het schip in orde te maken voor de overtocht. Weer een anker. Schipper Vooys van de „Mary" IJM 61 had een geduchte strop toen het nieuwe net, dat de bemanning juist had aangeslagen, „vast liep". Na het halen, waarbij zelfs een rol uit de galg werd ge rukt, kwam het stuk getrokken net boven, waarin zich geen vis maar wel een zeer oud half vergaan anker bevond. Daar dit brok historie toch eenmaal in de last lag, besloot de bemanning het anker mee te nemen om een herhaling van het stuk trekken van netten te voorkomen. Juist te laat. De vangst van de IJmui dense kotter IJM 23 van de rederij Hamers, op een speciale reis op kabeljauw, bestond uit honderd stuks. „Toen we in de buurt van mijn Deense collega's kwamen, was het juist over" vertelde de schipper. Hij is toen maar op de schol gegaan en bracht nu 100 kisten mee. De reis van tien dagen leverde 3800 op. Marktprijzen. Heilbot 2,801,65, gr. tong 2,60—2.30, grm. tong 1,82—1,40, kim. tong 1,91—1,64, kl. tong I 1,86—1,66, II 1,51—1,33, tarbot I 2.30—1,75, zalm 2,80, per 1 kg.; tarbot II 61, III 62, tongschar 5,50, kim. schol 55—46, kl. schol I 42—37, II 41—11, schar 18, v. haring 28—22, ma kreel 3323, gr. schelvis 4340, grm. schelvis 43—32, kim", schelvis 42—32, kl. schelvis I 40—33, id. II 36—20, wijting 21— 8,gr. gul 50—26,50, mid. gul 38—20, kl. gul 31,50—8.50, kl. leng 23—20, kl. haai 23— 13, ham 82—66, kl. wolf 48, poontjes 13,50— 10, kl. koolvis zw. 2216, id. wit 40, per 50 kg.; gr. kabeljauw 240—84, gr. koolvis zw. 4131,50, gr. leng 66—62, gr. wolf 96, per 125 kg. Te Kjeller in Noorwegen, waar Neder landse en Noorse deskundigen onderzoekin gen verrichten op het gebied der kern- physica, zijn plannen ontworpen voor de bouw van een experimentele kernreactor van 30.000 kW. voor de opwekking van electriciteit. Dit is medegedeeld door de heer M. Boogaardt, leider van de groep Nederlandse deskundigen, die vandaag aan de Utrechtse universiteit is gepromoveerd tot doctor in de wis- en natuurkunde. Het staat nog niet vast of deze reactor in Noorwegen of in Nederland zal verrijzen. In ieder geval, zo meent dr. Bogaardt, moet men in Nederland ernstig rekening houden met de toepassing van kern-energie voor industriële doeleinden. De kans dat de 30.000 kW-reactor in Nederland komt is groot. Hierbij moet men er volgens dr. Boogaardt rekening mee houden dat Noorwegen over weinig kern- physici beschikt en nog minder over che mici en metallurgische deskundigen. Ook speelt een rol, dat de Nederlandse finan ciële toestand zich verbetert, terwijl in Noorwegen eerder het tegendeel het geval is. De minister van Verkeer en Waterstaat heeft aan enkele stuurlieden der grote han delsvaart beloningen in de vorm van een aneroïde-barometer toegekend, als blijk van waardering van hun aandeel in de be werking van aan het Koninklijk Neder lands Meteorologisch Instituut ingezonden verdienstelijk bijgehouden meteorologische en stroomjournalen, namelijk van A. Bak ker en J. van Keulen van de Koninklijke Rotterdamsche Lloyd, H. de Boer van de Holland-Amerika Lijn, E. P. Helleman van de Koninklijke Java-China-Paketvaart Lij nen, C. Hillen van de Stoomvaartmaat schappij Nederland, J. F. F. Linschoten en J. J. Roos van de n.v. tot voortzetting van de Koninklijke Hollandsche Lloyd, en P. de Man van Phs. van Ommeren n.v. De minister heeft voorts aan P. Braven- boer en aan J. H. van der Burgh radio telegrafisten ter koopvaardij, een beloning in de vorm van een aneroïde-barometer toegekend als blijk van waardering voor hun aandeel in de prompte verzending van radiografische scheepsweerrapporten. In de De Ruyterstraat is een 6 weken oude baby een zogenaamd „buikslaper- tje" in bed gestikt. Het kindje een jongen werd door de moeder uit het bed_ je gehaald voor de voeding, waarbij de' toestand al zo ernstig was, dat doktershulp noodzakelijk bleek. In het ziekenhuis kon de dokter echter slechts de dood van het kindje constateren. STAATSEXAMEN MUZIEK. Bij de in Den Haag gehouden staats examens voor muziek is geslaagd voor het diploma piano-A, de heer A. Louwe te Beverwijk. BESOMMING VAN HEDENMORGEN RO 53 f 23200.—. VANGSTBERICHTEN UIT ZEE Nacht van 8 op 9 Juli KW16 36 k.. KW54 9, KW19 13, KW73 46, KW70 29, KW138 65, KW161 4, KW147 24, KW129 45, KW175 11, KW170 18, KW18 29, KW173 45, KW38 20, KW50 38, KW48 14. KW15 11, KW67 30, KW42 29, KW86 60, KW 43 70, ICW20 53, K44 26, KW32 8, KW97 8, KW39 12, KW110 19, KW41 44, KW151 5, KW78 9, KW167 6, KW5 14, KW6 1, KW14 20, KW25 18, KW140 20, KW22 34, KW45 4, KW2 14, IJM75 40 k. Gemiddelde "Vangsten: Vlaardingen, Sche- veningen en Katwijk 24 kantjes. Marktaanvoer. 95 kisten tong en tarbot; 5 kisten heilbot; 7 kisten tongschar en schartong; 338 kisten schol; 1 kist schar; 1047 kisten haring; 77 kisten makreel; 274 kisten schelvis; 398 kisten wijting; 349 kis ten kabeljauw en gul; 16 kisten leng; 66 kisten kl. haai; 5 kisten ham; 12 kisten wolf; 6 kisten poon; 509 kisten koolvis; 35 kisten diversen. Totaal 3240 kisten. IJsclnieer. Dinsdag werd door 50 vaartuigen aan de afslag te Urk aange voerd: 4203 pond kuilpaling, prijs 0,95 1,12; 242 pond fuikaal, 0,940,97; 29 pond snoekbaars, 0,450,48; 37 pond rode baars, 0,890,90; 178 pond voorn, 0,04 per pond. 305 bak Nest, prijs 2,60 per bak van 31ih kilogram. Engelanc Boete. Schipper Edward Rogers van de trawler „Roden" uit Fleetwood heeft 450 boete gekregen voor het vissen in Ierse territoriale wateren. Hij zei dat het de eerste maal was geweest dat hij in Ierse wateren had gevist. De vangst was al enige dagen slecht en daarom had hij zijn geluk in die contreien beproefd. Walvissen. In Londen is vorige week de vijfde jaarvergadering begonnen van de „International Whale Commission", waar besprekingen worden gehouden over de samenwerking tussen de verschillende lan den die deelnemen aan de walvisvangst. Gezamenlijk overleg is noodzakelijk geble ken, daar men vreest dat anders binnen enige jaren de walvis zal zijn uitgeroeid en de traanverwerkende industrieën zouden komen stil te liggen. Zeventien landen nemen aan deze besprekingen deel en ook van Nederland zijn vertegenwoordigers aanwezig. Drie en één. Behalve de drie al aange kondigde trawlers werd de markt gisteren bezocht door een Wiron-kotter, de IJM 23 van schipper Buys, plus wat kleine vangst. Albireo, 7 v. Paranagua n. Rio Grande do Sul Alpherat, pass. 6 Finisterre n. Rio de Janeiro. Alwaki, 7 te Victoria. Amor, pass. 7 Malta n. Alexandrië. Amstekilep, 7/v. Port Said. Annenkerk, 8 Kaapstad verwacht. Amerskerk, 7 v. Colombo te Rangoon. Amstelland, 8 9 u. v. Buenos Aires te IJmuiden verwacht. Alcyone 8 v. Buenos Aires te Antwerpen. Alchiba, 6 v. Buenos Aires te New York. Argos, 8 v. Palermo te Bleusis verwacht. Axeldijk, 7 v. Rotterdam te New York. Abbekerk, 7 te Hamburg. Alblasserdijk, 8 v. Lissabon te Havana. Alidabi, 8 v. Bremen te Hamburg. Algenib, 8 v. Antwerpen te Rotterdam. Alnati, 7 v. Rio de Janeiro. Aagtedijk, 7 210 m. N.t.W. v. Recife. Agatha, 11 v. Sorong te Pladju verw. Aldogonda. 6 v. Pladju te Bangok. Alderamin, 7 65 m. O. v. Vlancia. Aletta, 5 v. Telokanson te Pladju. Altair, 7 500 m. Z.t.W. v. Kp. Verde. Amstelpark, 7 180 m. W.NW. Valentia. Andljk, 7 630 m. N.NO. Bermuda. Bali, 7 v. Belawan te Singapore. Blijdendijk, 7 te Antwerpen. Britsum, 7 v. Singapore n. Bombay. Breda, 8 te Curasao verwacht. Band'jermasin, 7 v. Singapore n. Belawan. Bantam, 7 v. Balikpapan n. Maasskar. Blntanig, 7 t.h.v. Miri n. Le Gaspl. Blommersdijk, 7 270 m. W.ZW. v. Scilly's. Caltex Nederland, pass. 7 Malta. Caltex Hague, pass. 7 Kp. St. Vincent. Ceronia, 7 v. Durban te Trinidad verwacht. Corilla, 8 Suez verwacht. Callisto, 7 v. Swansea te Montreal. Cottica, 8 v. Georgetown te Paramaribo verw. Caltex Delft, pass. 7 Casquets. Caltex Leiden, pass. 7 Kp. St. Vincent. Caltex Pernis, pass. 7 Dungeness. Caltex Utrecht 7 75 m. W.NW. v. Kp. Bougaroni Camphuys, 7 v. Dwandang n. Menado. Celebes, 8 v. Tegal te Tj. Priok. Chama, 6 v. Bombay te Cochin verw. Delftland, 8 v. Amsterdam n. Hamburg. Duivendrecht, 7 dwars Beachyhead n. Dakar. Eemdij'k, pass. 8 VlissLngen n. Vera Cruz. Eendracht. 8 v. Rotterdam n. Alexandrië. Enggano, 7 v. Suez n. Aden. Eos 8 v. Amsterdam te Rotterdam. Blmina, 7 op de Elbe. Erin na, 7 v. Bergen n. Rotterdam. Esso Den Haag, pass. 7 Startpoint. Etrema, 7 370 m. W.ZW. v. Port Okha. Farmsum, 7 200 m. NO. Cocos eil. Garoet, 6 t.h.v. Banka. Gaasterkerk, 7 v. Penang n. Aden. Groote Beer, 7 560 m. W. v. Lands End n. R'dam Gooiland, 7 90 m. NW. v. St. Paulsrock. Groote Kerk, 7 300 m. W.ZW. v. Walvisbaai. Hathor, 7 v. Thessaloniki te Izmir. Heemskerk, 8 v. Genua te Marseille. Hermes, 7 230 m. W. v. Scilly's. Indrapoera, 8 te Soerabaja. Java, 8 te Soerabaja. Joh. v. Oldenbarnevelt, 7 Gibraltar gepass. n. Port Said. Japara (KRL), 3 te Mena el Ahmadl. Jupiter, 7 v. Piraeus n. Volos. Japara (KPM) 7 v. Makassar n. Soerabaja. Kota Agoeng, 10 Rotterdam verwacht. Kota Baroe, 12 18 u. v. Indonesië te Rotterdam verwacht. Kota Gede. pass. 6 Billiton n. Tj. Priok. Kota Inten, 5 v. Rotterdam te Houston. Laagkerk, 8 v. Bombay te Karachi. Langkoeas, 7 v. Priok n. Rotterdam. Luna, 7 v. Malaga te Amsterdam. Linge 9 te Zaandam verwacht. Loppersum, 7 v. Sórel n. Nederland. Limburg, 5 v. Manilla n. Ilo. Lissekerk, pass. 8 Aden n. Suez. Lawak, 8 v. Honolulu te Los Angeles. Lemsterkerk, 7 op de Thames. Lucita, 7 v. Avonmouth n. Stanlow Maasland, 6 te Santos. Manoeran, 7 te Genua. Meliskerk 7 v. Colombo n. Aden. Mentor, 7 Kp. St. Vincent n. Oran. Mitra, 7 v. Solsvaer te Rotterdam. Moienkerk, 7 v. Rotterdam te Calcutta. Murena, 7 v. Singapore te Madras verw. Markelo, 8 v. Londen n. Goole. Maas 7 v. Algiers te Malaga. Madoera, 7 250 m. O. v. Ceylon n. Colombo. Mirza, 7 300 m. W. v. Sabang. Mulderkerk, 7 125 m. W. Cocos eil. Myonia, 7 v. Spezla te Malta. Nieuw Amsterdam, 9 v. New York te South ampton verwacht. Notos, 7 v. Odense te Kopenhagen. Oranjefontein, 7 Antwerpen verwacht. Ovula, 8 v. Balkipapan te Durban verw. Polydorus, 6 te Soerabaja. Papendrecht, pass. 7 Kp. St. Vincent n. Isle of Grain. Prins Fred. Willem 7 v. Chicago te Rotterdam. Prins Maurits, 9 v. Chicago te Montreal verw. Prins Joh. W. Frlso, 7 350 m. O.ZO. Kp. Farewell Prins Philips Willem, 7 v. Bremen n. Rotterdam Roebiah, 6 v. Honolulu n. San Francisco. Roepat, 8 Singapore verwacht. Rondo, pass. 7 Perim n. Colombo. Rijndam, 3 1060 m. O.NO. Kp. Race. Rafaela, 3 te Woodslands. Reael, 7 v. Soerabaja n. Semarang. Rem pang, 7 Bahrein Pier. Riouw 7 nog te Koe wait. Rotula, 3 230 m. W.NW. Finisterre. Salatlga, 7 v. Manilla n. Ilo Ilo. Salawati pass. 7 Finisterre n. Le Havre. Sibajak, 7 700 m. ZO. Socotra n. Aden. Stad Amsterdam, 8 v. Wabana te Glasgow. Straat Makassar. 7 v. Manilla n. Hongkong. Sarpedon, 8 v. La Romana n. Nederland. Slamat, pass. 8 Gibraltar n. Marseille. Schie, 7 v. Rotterdam n. Hamburg. Slamat, pass. 7 Kp. St. Vincent n. Marseille. Soestdijk, 7 v. Le Havre n. Bremen. Stentor, pass. 7 Flores n. Amsterdam. Salland, 7 170 m. ZO. v. Bahia n. Santos. Saparoea, 7 260 m. W.NW. Kp. Palmas. Scherpendrecht, 9 v. Rio de Janero te Recife verwacht. Sliedrecht, 7 350 m. Z.ZW. v. Kp. Palmas. Stad Dordrecht, 7 200 m. NO. v. Kp. Vilano. Stad Maastricht, 7 75 m. Z.ZO. v. Sundsvall. Stanvac Benakat, 8 v. Bangkok te Sungeigerong Stanvac Djirak, 8 te Tj. Uban. Stanvac Talang Akar, 7 v. Sungeigerong n. Sin gapore. Sunetta, 7 t.h.v. Manilla. Tabian pass. 8 Ouessant n. Amsterdam. Ta ra, pass. 8 2 u. Finisterre n. Antwerpen. Tiba, 7 v. Necochea n. Rotterdam. Tabinta, 7 v. Port Said n. Genua. Tankhaven II, 7 280 m. N.NO. v. Str. Singapore. Tankhaven III 8 Sungeigerong verwacht. Taria, 5 v. Miri te Singapore. Ta wall, 8 v. Soerabaja te Kidjan verwacht. Teucer, 7 v. Balikpapan n. Makassar. Tjibodas, 8 v. Yoohamka te Hongkong verw. Tjikampek, 7 v. Penang n. Port Swettenham. Tjiluwah, 7 v. Singapore n. Hongkong. Tjitjalengka, 7 230 m. N.NO. Cocos eil. Veendam, 8 v. Southampton n. New York. Van Outhoorn, 7 80 m. O.NO. Madoera. Van Riemsdijk, 7 v. Soerabaja n. Makassar. Van Spilbergen, pass. 7 Kp. Palmas n. Freetown Waterman, 7 280 m. N.NO. v. Kp. Race. Woensdrecht, 7 Ouessant gepass. Waal, pass. 8 Vlissingen n. Bremen. Winterswijk, 8 v. Santa Cruz te Rotterdam. Wlnsum, pass. 7 Little Minch. Zuiderkruis, 3 460 m. O. ten Z. Kp. Race naar Southampton. Zeeland (SSM) 7 v. Blyth n. Hamburg. KLEINE VAART Actinia, 7 v. Bilbao n. Rotterdam. Anna b, 14 v. Ajaccio te Birkenhead verw. Annie n, pass. 8 Kp. Bon n. Engeland. Artctic pass. 7 Lizard n. Bridgewater. Atlas, 7 v. San Feliu n. Tarragona. Aigarve, 7 v. Amsterdam te Antwerpen. Annie, 7 v. Cardiff te Oostende. Annie, 8 v. Oostende te Gent. Arcturus, 8 v. Ardrossen n. Bristolkanaal. Att, 8 v. Rotterdam n. Antwerpen. Barracuda, 8 te Maassluis. Beekbergen, 3 v. Gyon te Bordeaux. Betty, pass. 7 Terschelling n. Bordeaux. Binnenhaven, 7 v. Agadir n. Duinkerken. Birmingham, 7 v. Harlingen r.. Goole. Bernisse, verm. 8 v. Boness n. Blyth. Bill, 7 v. Glasgow n- Hansweert. Bree Helle, 8 v. Rotterdam te Londen verw. Coolhaven, 9 v. Duinkerker, te Rouaan. verw. Corrie b, 10-11 v. Lyndiane te Marseille verw. Coeta, pass. 7 Vlisslngen. Curagao, 7 v. Amble n. Rotterdam. Claes Compaen, 7 v. St. Malo te Bordeaux. Continental, 7 v. Antwerpen te Karlsnamn. Deni, 3 v. Ellesmereport te Kopenhagen verw. Dollard, 9 v. Sundby te Sunderland verw. Douro, 5 te Palermo n. Messina. Deo Duce, 7 v. Rouaan n. Malmö Doklaan, 7 v. Oxelosund te Gefle. Da Capo, 10 v. Belfast te Rotterdam verw. Depa, 8 120 m. O. v. Raumo n. Rotterdam. Emergo, pass. 8 Brunsbüttel n. Venlo. Ellewoutsdijk, 8 110 m. O.t.Z. v. Aberdeen. Frans, 9 v. Oxelosund te Amsterdam verw. Fiducia, 8 v. Maassluis n. Boston. Follonica, 8 v. Southampton te Fowey. Goote, verm. 8 v. Rouaan n. Daakr. Haskerland, 7 v. d. Tyne n. Nieuwediep. Hast I, 8 v. Londen te Rotterdam. Hast IV, verm. 8 v. Huil n. Parijs. Hondsrug, 7 v. Bergen n. Limfjord. Harold, 8 bij Terschelling n. Brake. Ibis, 8 v. Grimsby te Huil. Import, 8 v. Rotterdam te Lissabon verw. Jan Kreumer, 9 te Rotterdam verw. Jo, 7 v. Maassluis te Boston. Jokurma, 7 v. Aarhuus n. Rundvik. Jorina, 7 v. Hull n. Rochester. Joslen, 7 v. Fowey n. Amsterdam. Julia, 8 v. Gdynia n. Newhaven. Keyer, 7 v. Schwarzenhuette n. Kotka. Koningin Juliana, 10 v. Zeebrugge te Genua xerwaCht. Kenitra, 5 te Casablanaca. Leendert b, 12 v. Lyndiane te Bordeaux verw. Larix, 7 v. Zaandam te Gent. Marne, 8 te IJmuiden. Midas, 5 te Amsterdam v. Hamburg, iviirzam, 7 v. Bordeaux n. Casablanca. Mado, pass. 7 Vlissingen. Marcella, 7 v. Londen te Gronfreville. May Mex-e, 7 v. Zwijndrecht te Manchester. May Star, 7 v. Manchester n. Fowey. Merak 12 v. Slnenik te Londen verw. Monica, 8 v. Dublin te Irvine. Myfem, 8 v. Rouaan te Rotterdam. Mypuck, pass. pass. 7 Brunsbüttel n. Stockholm Neeltje b, nacht 7-3 v. Par te Genua verw. Nieuwland, 7 v. Grangemouth n. Rotterdam. Nottingham, 8 v. Rottei-dam te Goole verw. Nero, 7 v. Oporto n. Gibraltar. Nassauhaven, 7 v. Kopenhagen te Malmö. Netta, 7 45 m- O. Lowestoft. Nieuwehaven, 8 v. Antwei-pen n. Aarhuus. Nooi-d, 7 v. Blllingham n. Shellhaven. Noordexhaven, 8 v. Londen n. Rouaan. Oleum, 7 v. Midlesbro te Londen. Olivier van Noort, 9 v. d. Tyne te Lodingen verwacht. Pavo, 7 te Zaandam. Ponto, 6 te Ostrand. Poortvliet, 7 v. Sornaes n. Londen. Rlni, pass. 7 Vlissingen. Rema, 8 v. Blyth te Porsgimnn verwacht. Rika, 8 v. Nordhaling te Pitea. Sambre, 7 op rede Le Havre n. Rotterdam. Sian, 7 v. Ui-kervaart n. Malmö. Slrius, 7 v. Londen n. Duinkerken. Spurt, 8 v. Amstei'dam n. Londen. Sumatra, pass. 7 Vlissingen. Theano, 7 v. Dublin n. Belfast. Theodora pass. 7 Kattegat n. Rotterdam. Timor, 8 v. Amsterdam te Rotterdam. Tyi-o, 7 v. Rotterdam te Amsterdam. Tilly, 7 v. Gent naar Stockholm. Taurus, verm. 8 v. Hull n. Huls. Ton, 7 v. nAtwerpen te Ayr. Urmajo, 7 v. Londen te Amsterdam. Van Brak el, 7 v. Londen n. Antwerpen. Van Gelder, 8 v. Amsterdam n. Antw. Vecht, 8 v. Maassluis te Boston. Veenenburgh, 8 v. Kingslynn te Rotterdam verw. Vlndicat Atque Polit, 9 v. Mesane te Amster dam verwacht. Vrijburgn, 7 v. Rouaan n. Londen. Virgo, 8 v. Rafso te Guernsey verw. Walenlburgh, 7 v. Aberdeen te Middlesbro. Wega, pass. 7 Vlissingen. Wiipo, 7 Kiel gepass. n. Zaandam. Westerschelde. 9 v. Grangemouth te Rottei-dam verwacht. Westlaan, 8 v. Rotterdam n. Hamburg. Westropa, verm. 8 v. Antwerpen n. Ipswich. SLEEP VAART Humber, met sleepb. en bak 8 v. Geelong n. Sydney. Loire, pass. 7 Gibraltar n. Matadi. Oostzee, 6 v. Colombo n. ms. Sangola. Rode Zee, met bok en sleepb. 7 290 m. Z. v. Takoradi n. Matadi. Tyne, 7 450 m. ZW. v. Fayal n. Haifa. De grootste ondernemin gen zijn geregelde adver teerders. Kijk maar naar onze advertentiepagina's. Zij vragen voortdurend aandacht en krijgen die ook. Daardoor zijn zij groot geworden. Alle Inlichtingen worden U gaarne verstrekt op ons bureau Kennemerlaan 186, Telefoon 5437, IJmuiden. is ook een Schoonmaakproduct. HUY GE N S STRAAT 59 Tel. 4209 Verf, Glas, Behang, Beits, Carbolineums Schoonmaakartikelen. Uw gebruikte meubelen voor hoge prijzen. ZIJLSTR. 62, HAARLEM Tel. 14637 Overal te ontbieden DE RUYTERSTRAAT 83 TEL. 5496 IJMUIDEN-OOST Lunchworst 200 gr. 49 ct. Kinnebaksham 150 gram 44 ct. Luxe Agarfruit 200 gram 39 ct. Gevulde zure Toffees 200 gram 39 ct. Diverse Zomerdrups 150 gram 25 ct. Maria biscuit 250 gr. 29 ct. Verschillende lekkere Zandkoekjes 250 gr. 45 ct. Dit zijn geen prijzen van één dag en is kwaliteit die er wezen mag. Zoekt U een ËPOOtf© om te vissen? C l C i C l I 11 C i C I I C I C I I C c O c 5 5 van over de Pont naar onze om de zeldzaam FIJNE KAASSOORTEN V. V. oude, nog steeds 30 cent per 100 gram Echte oude Leldse 30 cent per 100 gram Belegen V. V. slechts 25 cent per 100 gram Pr. Edammer 90 cent per 500 gram Met komijn, z. k78 cent per 500 gram Verse Roomboter 95 cent per 250 gram 10 roomverse eieren 93 cent Vervolgens 1000 en één artikelen en bij ons elke dag koopjes en verrassingen I VERGELIJKT U MAAR EENS DE PRIJZEN IN WELK ARTIKEL OOK LANGE NIEUWSTRAAT 787 Onze naam waarborgt kwaliteit GEVESTIGD SEDERT 1880

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 7