Franse automobilisten zijn wéér het kind van de rekening Labour bereidt zich al voor op verkiezingen in het najaar Onder de Sahara ligt een zee die groter is dan Frankrijk i ooomo 1 Mw.M.BAKKER P. KARSTEN No. 1 Kort en bondig Met LevasierTours J. VAN DEN BERG Benzine steeds duurder Churchill zou willen trachten zijn Lagerhuis-meerderneid te vergroten Zie onze etalage Ervaren verloskundige Tegelwerk 4 Marionettentheater tot September weer in Haarlem Koordirigent Alphons Franken overleden Examens Wielrennen Tour-renners vertrokken van morgen vijf uur Woestijn wordt vruchtbare grond: De grootste opruiming aller tijden vindt plaats bij BEGIJNENSTRAAT 13 BEVERWIJK Nu 6.95 Nu 3.50 Nu 6.50 Nu 4.50 9.95 12.95 14.50 Nu 25.50 39.50 8.95 15.50 DE ECHTE FIELD-JACKS nu reeds vanaf f 16.50 vio DUIVENHOUDERS H. ENGELHART EN ZONEN Raleigh het toverwoord Vanouds bekend VRIJDAG 10 JULI 1953 Gisteren zijn in Nijmegen twee oude gebouwen, de St. Stevenskerk en het Stadhuis, weer officieel in gebruik genomen na een grondige restauratie te hebben ondergaan. Het gerestaureerde raadhuis, met op de achtergrond de St. Stevenskerk, in feesttooi. (Van onze correspondent in Parijs) Een van de middelen waarmee de rege- ling-Laniel het begrotingstekort wil in perken, bestaat uit een nieuwe extra hef fing op de benzine waarmee ze, nu de zomervacantie is aangebroken, in de ko mende maanden al een vijftien milliard francs hoopt binnen te halen. De Kamer commissie voor financiën had zich aan stonds weliswaar al tegen die opzet ge keerd, maar de schatkistbewaarder Edgar Faure wist het parlement niettemin mee te krijgen zodat deze buit hem niet zal ontgaan. Zolang het buitengemeen onrechtvaar dige en bovendien corrupte Franse belas tingstelsel niet op de helling is geplaatst (waartegen de meerderheid van het parle ment zich nog altijd verzet) is de regering wel verplicht de kas voornamelijk met in directe heffingen te spekken. Indirecte be lastingen bestaan in alle landen, maar het ligt voor de hand dat een schreeuwend sociaal onrecht wordt begaan wanneer een regering het leeuwenaandeel van haar in komsten uit belasting op dagelijkse ge bruiksvoorwerpen en levensmiddelen moet putten omdat dan uiteraard iedere recht- Henk Leffelaar schreef er een stuk voor Zoals men in de uitgaansagenda voor de volgende week kan zien, begint er Zater dagmiddag een nieuwe reeks voorstellingen van het marionettentheater van Don en Ly Vermeire in de heropende poesjesnellen- kelder onder Haarlems stadhuis, dat een van de drukst bezochte attracties van de Lichtstad tijdens de Flora is geweest. In ongeveer tien weken zijn er toen bijna 27.000 kijkers geweest. Haarlems Bloei heeft aangemoedigd door dit succes tot deze reprise besloten, omdat er verder des zomers in de stad niets speciaals te doen is. De voorstellingen zijn dan ook in het bijzonder bedoeld voor de vacantie hebbende jeugd en voor de bad gasten, die bij slecht weer verpozing komen zoeken. En natuurlijk rekent men ook op een grote toeloop van de burgerij, nu ge bleken is in welke populariteit het poppen spel zich verheugen mag. Dat dit zeker niet alleen aantrekkelijk voor kinderen is, wordt wel het beste bewezen door de cij fers, die uitwezen dat 7080% van de be zoekers tijdens de vorige bespeling uit vol wasenen bestond. Don en Ly Vermeire, die tot 1 Septem ber hun oude plaats onder het stadhuis blijven innemen, komen met geheel nieuwe programma's. Gedurende de eerste twee weken wordt vertoond: Capriolola, een circus-variété ten paleize van koning Pou- sole, komisch spektakel voor alle leeftijden. Daarna volgt de première van „De Troost- vogel" door de te Leiden studerende Haar lemmer Henk Leffelaar, die al eerder van zich deed spreken door een boekje naar aanleiding van de Hildebrand-tentoonstel- ling en door zijn initiatief dat tot het jaar lijkse interscholaire jeugdtournooi heeft geleid. „De Troostvogel" is een soort commedia dell'arte, waarbij de guitarist Koos Tigges muziek zal leveren. Het is mogelijk dat er later nog een tweede stuk wordt vertoond van Henk Leffelaar, die in October met een studiebeurs naar Amerika vertrekt. De Vermeires zijn heel blij met de ontdekking van deze auteur, want het is bijzonder moeilijk om geschikte stukken voor ma rionetten te vinden. Het grootste deel van het répertoire dateert van' tachtig jaar ge leden, toen er een nieuwe opleving van het genre was, die echter voornamelijk kluch tig smijtwerk opleverde. De moderne sce nario's zijn meestal onbruikbaar, omdat de schrijvers ten onrechte menen met een soort miniatuurtoneel te doen te hebben. Het merkwaardige is echter juist dat een marionet, die een mens gaat nabootsen, vol komen het karakter van een houten pop behoudt. Henk Leffelaar heeft gelukkig precies de speciale mogelijkheden aange voeld. Don en Ly Vermeire spelen thans nog in de Sprookjestuin in Den Haag, onder meer het sprookje van „De keizer en de nachte gaal" van Andersen, dat ook in Haarlem tot vertoning zal komen. Verder bestaan er plannen om een éénacter van Federico Garcia Lorca (Het meisje, de student en de matroos) en teksten van Jacques Prévert voor dit poppentheater te bewerken. vaardige verdeling der lasten naar draag kracht wel heel ver te zoeken is. En toch wordt dat systeem in Frankrijk nog steeds gevolgd. Uitgaande van dit foutieve standpunt is het op zichzelf wel begrijpelijk en verde digbaar dat de regering haar inkomsten bronnen heeft gezocht waar de kleine man dan nog het minst van te lijden zou heb ben. Sociaal gesproken valt het zo alleen maar toe te juichen dat de alcohol met 30 procent extra werd belast omdat hierbij zeker niet van een eerste levensbehoefte sprake was en voorts aangezien die hef fing er misschien toe zal kunnen bijdragen het alcoholmisbruik in Frankrijk wat in te tomen. Of de benzine ook onder de weelde artikelen valt te rekenen is een vraag die veel moeilijker te beantwoorden valt. Het percentage automobilisten dat uitsluitend voor eigen genoegen rijdt, is de laatste jaren ook in Frankrijk heel sterk gedaald en als de minister het van hen moest heb ben dan zou hij zeker niet aan zijn trek zijn gekomen. De zwaarste last zal dus weer op het beroepsvervoer komen te rusten en daarmee is zijn positie tegen over het toch al zo geprotegeerde spoor wegbedrijf opnieuw verzwakt. Verder kan men zich eveneens afvragen of een verho ging van de benzineprijs niet een directe en nadelige uitwerking zal hebben op het vreemdelingenverkeer dat in Frankrijk toch al zo zwaar belast is. Al die verschil lende overwegingen hebben er in de Ka mercommissie toe geleid te trachten het regeringsvoorstel ter verhoging van de benzineprijs te torpederen. Intussen was de Franse benzine al de duurste van Europa, zo niét ter wereld. In vijf jaar tijd werd de prijs precies verdubbeld en in de 64 francs per liter, die er nu 69 gaan worden, zit niet minder dan 42 francs (dat is 65 pet.) indirecte belasting voor de staat. Het gevolg is dat de Fransman in zijn minuscule 4 pk.-Renaultje precies even duur rijdt als de Amerikaan in zijn majestueuse Cadillac of Buick. Nog een poging Reuter: De financiële commissie van de raad van de republiek heeft bijna alle be lastingverhogingen uit het financiële wets ontwerp van de regering-Laniel geschrapt, die als garantie en voor de aflossing van de nieuwe leningen moeten dienen. Daar entegen laste zij een clausule in, volgens welke de bezuinigingen, die als gevolg van de bijzondere bevoegdheden van de rege ring tot stand zullen komen, het volgend jaar de totale uitgaven van de staat 200 milliard francs kleiner moeten doen wor den dan dit jaar. Wanneer de raad van de republiek he den met de behandeling van het wetsont werp begint, kan deze het advies van zijn commissie negeren. Wanneer de raad ech ter het wetsontwerp in de lezing van de commissie mocht aannemen, dan bestaat toch nog de mogelijkheid, dat het wetsont werp in zijn oorspronkelijke vorm wordt aangenomen, wanneer de Nationale Ver gadering het met een absolute meerder heid goedkeurt. De Nationale Vergadering heeft de door haar financiële commissie aanvaarde schrapping van tweederden der voorgestelde belastingverhogingen weer ongedaan gemaakt, nadat Laniel met af treden had gedreigd. Hedenochtend is te 's-Gravenhage op 74- jarige leeftijd overleden de heer Alphons Franken, in leven dirigent van „Bel Canto" en van verscheidene Rooms-Katholieke kerkkoren. Hij verwierf voornamelijk be kendheid door het introduceren van koor werken van Alphons Diepenbrock, Pales- trina en van werken van Philip de Monte. Zijn eigen compositie „Haec dies" wordt nog veelvuldig gezongen. In April van dit jaar heeft de heer Franken te Amsterdam zijn gouden jubileum als toonkunstenaar gevierd. Rijkskweekschool Aan de Rijkskweekschool te Haarlem zijn geslaagd voor het examen Handenarbeid de dames T. Bijleveld te 's-Gravenhage, M. Bronkhorst, H. Fijlstra, E. Goossens, A. Rij- kee, W. Schouten, M. Way, A. Weide, E. Winkler allen te Haarlem, A. Bolmeijer te Heemstede, H. Krauwel te Bennebroek en W. Vooren te Overveen. De examens zijn hiermede geëindigd. EXPOSITIE TER HERDENKING VAN REMBRANDTS GEBOORTEDAG Woensdagochtend 15 Juli zal in het Rem- brandthuis aan de Jodenbreestraat te Am sterdam, ter gelegenheid van de herden king van de geboortedag van Rembrandt, een tentoonstelling van grafisch werk van diens leerlingen geopend worden. Voor de langste étappe Vrijdagmcrgeh lang voor 5 uur was het cp de Place de la République in Nantes reeds een drukte van belang. De Tour karavaan maakte zich gereed voor de start van de langste étappe van de Ronde van Frankrijk, die van maar liefst 345 kilometer naar Bordeaux. Om 5 uur zette de stoet zich in beweging op weg naar de eerste plaats van door komst, Les Sorinières. Bij de eerste vlie gende controle, La .Roche sur Yon, 62 km van de start, waren de gelederen geheel gesloten, hoewel het tempo voor het begin van zo'n wielermarathon vrij hoog lag. De gele trui-drager Hassenforder leidde de lange sliert renners en verder waren voor in de groep te vinden onze landgenoten Gerrit Voorting en Wout Wagtmans, voorts Bobet, Bartali, Robic, Esnault en Gemi- niani. Nolten volgde op 100 meter. Bij Rochelle, na 145 km, had de karavaan 7 minuten voorsprong op het tijdschema. Nog steeds lag alles bij elkaar. Ook bij Rochefort, halverwege de course, na 175 km, had nog niemand de moed gehad een serieuse aanval te ondernemen. Een zeer lang gerekt lint slingerde zich door het landschap waarbij alleen aan de kop af en toe van leiding werd' gewisseld. Enige kleur had de strijd echter nog niet. BINNENLAND Een Haagse poelier heeft een Ameri kaanse plukmachine in gebruik genomen, waarmee men snel 200 kippen per uur kan plukken. Een zeer goede poelier leverde tot dusver een topprestatie van acht tot tien stuks per uur. Het vliegveld op Texel is thans open gesteld voor openbaar luchtverkeer met uit sluiting van het internationale luchtver keer. Voor de nazorg kinderverlamming wordt door de Nederlandse Stichting voor het Gebrekkige Kind - Mytylstichting - ten bate van een op te richten revalidatie inter naat met school een loterij gehouden. Hoofdprijzen zijn vier auto's en acht brom fietsen. Het grote rioleringsplan der gemeente Delft, waaraan een kwart-eeuw is gewerkt, is voltooid. Met de werkzaamheden is in Mei 1928 begonnen. Delft is de eerste en enige grachtenstad in ons land, die geheel van een centraal rioleringsstelsel is voorzien met volledig behoud van de grachten. In Franeker is de vrouw van H. W. zeer ernstig gewond in haar woning aangetrof fen. Geneeskundige hulp mocht niet meer baten. Enige tijd later is uit een kanaal bij de woning het stoffelijk overschot van de echtgenoot opgehaald. Tot buitengewoon hoogleraar in de fa culteit der letteren en wijsbegeerte aan de rijksuniversiteit te Leiden, om onderwijs te geven in de Engelse letterkunde, is be noemd dr. A. G. H. Bachrach, thans hoofd assistent bij de gemeentelijke universiteit te Amsterdam. De synode der Ned. Hervormde Kerk heeft besloten een brief te richten aan de minister van Justitie, waarin uitdrukking wordt gegeven aan de ongerustheid, welke bij haar is ontstaan naar aanleiding van maatregelen, die in de laatste tijd door de regering ten aanzien van de opgesloten poli tieke delinquenten zijn genomen. De syno de acht het noodzakelijk, dat bij beslis singen omtrent gratie, inrichtingen waarin de straf wordt ondergaan, verlening en in trekking van voorrechten en dergelijke, in sterke mate rekening wordt gehouden met de persoon van de betrokkene. In samenwerking met de afdeling Vor ming buiten Schoolverband van het minis terie van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen heeft de Nederlandse Jeugdge meenschap vacantiemogelijkheden georga niseerd voor jeugdigen uit de rampgebie den. Dank zij financiële steun van het Na tionale Rampenfonds kunnen 3000 kinderen worden opgenomen in kampen die speciaal voor hen zijn opgezet. Bovendien zullen ver moedelijk 1000 jongens en meisjes kunnen deelnemen aan kampen van de verschillen de jeugdorganisaties. In de op 14 Juli te houden buitenge wone algemene vergadering van aandeel houders der N.V. Koninklijke Nederlandse Vliegtuigenfabriek Fokker komt de benoe ming van een raad van commissarissen ter sprake. Door preferente aandeelhouders wordt voorgesteld tot commissarissen te be noemen de heren C. J. baron Collot d'Escu- ry, H. W. A. van den Wall Bake, ir. S. van West, C. J. A. van Daalen en H. P. Jongsma. De heer E. van der Woude, directeur, heeft ontslag verzocht. In zijn plaats wordt voor gesteld tot directeur te benoemen prof. ir. E. van Emden. HAARLEM EN OMGEVING Aan de rijksuniversiteit te Leiden is geslaagd voor het doctoraal examen medi cijnen mej. E. J. Hijszeler te Bloemendaal. Aan de Technische Hogeschool zijn geslaagd: voor het candidaatsexamen elec- trotechnisch ingenieur IJ. F. van Popta, Bloemendaal, en C. T. Wester, Beverwijk; voor het ingenieursexamen electrotechniek F. D. Huber, Heemstede. BU de staatsexamens voor muziek is geslaagd voor het diploma piano de heer J. J. M. Krouwels. Haarlem; voor het diploma solozang-B: mej. L. H. G. van Ophuysen te Santpoort. (Van onze correspondent in Londen) De politieke barometer blijft gunstig voor de conservatieve regering. In Labourkrin- gen houdt men er thans positief rekening mee, dat Churchill midden November plot seling algemene verkiezingen zal houden om zijn Lagerhuis-voorsprong, welke met achttien zetels aan de magere kant is, te vergroten. De t-heorie der socialisten is, dat hij uit zelfbehoud daartoe gedwongen zou zijn wegens de in 1954 te verwachten economi sche inzinking in de Verenigde Staten, welke automatisch de stemming ten gunste van Labour zou doen overslaan. Zo nerveus is Labour, dat het partij apparaat reeds op volle toeren werkt, Lagerhuisleden de campagne voorbereiden en al zalen huren voor hun propaganda- vergaderingen! Churchill zelf heeft een slag om de arm gehouden, toen hij onlangs verklaarde, dat hij geen verkiezingen zou houden, tenzij de oppositie obstructie zou voeren, waardoor ondragelijke inspanning van de Kamer leden zou worden geëist door lange nacht zittingen en herhaalde stemmingen, en iedereen steeds op zijn post zou moeten zijn, een spelletje dat de conservatieven, toen zij zelf in de oppositie waren, maar al te goed hebben gespeeld. Labóurs verkiezingspsychose is intussen ook een bewuste (of onbewuste) poging om de eigen partij over het dode punt heen te helpen, waarop zij is aangeland als gevolg van de onderlinge verdeeldheid. Grieven van Labour zijn dat de regering de belastingdruk onrechtvaardig heeft ver deeld. De conservatieven verwijten op hun beurt de socialisten, dat hun programma „oude koek" en dat hun economische expe rimenten, welke op lange termijn geprojec teerd zijn, niet slechts op zichzelf als af keurenswaardig dienen te worden be schouwd, maar ook niets bijdragen tot op lossing van de onmiddellijke problemen. De conservatieven trachten juist de ver starring, waartoe het onder Labour steeds toegenomen ambtenaren-apparaat geleid heeft, te doorbreken. Volgens de liberalen, welke een kleine, doch invloedrijke groep vormen ze haal den nog 2 en een half millioen stemmen in 1951 hebben beide grote partijen het echter aan het verkeerde eind. Zij beweren dat Engeland pas uit het slop kan raken door een stabiel 'economisch beleid (geen heen en weer zwaaien van nationalisatie naar ont-nationalisatie en omgekeerd). Winstdeling in de industrie, afschaffing van de rassendiscriminatie in de koloniën en dominions en vorming van een Europese confederatie. Hieraan kan men toevoegen, dat Enge land alleen aan het nationaal bankroet kan ontkomen, wanneer er iets op gevonden wordt om het economisch evenwicht met de Verenigde Staten te herstellen. Het is tot dusverre gebleven bij het ingrijpende, doch vage, Gemenebestplan, waarvoor Amerika weinig voelt, al is de reis van Churchill en Butler in Januari van dit jaar naar Washington niet helemaal vergeefs geweest, omdat het plan in elk geval in studie is genomen. Om zijn verzwakte positie te handhaven, zal Engeland ook harder en vooral doel matiger moeten werken. Door vermindering van de belastingdruk heeft de regering hiertoe op practische wijze een prikkel verschaft, hoewel deze nog maar als een begin werd beschouwd. Men heeft een tien-jaren plan voor de Sahara opgesteld, dat ten doel heeft om deze woestijn door bevloeiïng vruchtbaar te maken. Ongeveer 1500 dorpen en kunst matige oasen zullen worden aangelegd, die door een uitgestrekt wegennet met el kaar verbonden zullen worden. Midden in de Sahara zal men dan scholen, zieken huizen en radiozenders stichten. In de dorpen zal het levengevende water worden opgepompt en gebruikt voor de bevloeiïng van de omliggende streken. Iedere familie verkx-ijgt één hectare grond met een flinke hoeveelheid dadelpalmen. Ook heeft men een programma voor de electrificatie voorhanden, dat echter slechts in zéér kleine gedeelten uitgevoerd kan worden. Met dit fantastische programma is reeds een begin gemaakt. Een streek van 300 km lang en 10 km breed is reeds bewoon baar gemaakt. Bij El Fayan is een nieuw dorp vrijwel gereed. Hier zullen de geselec teerde inheemsen worden opgeleid tot tech nisch adviseur voor de toekomstige dorpen. Met het oog op de geprojecteerde spoor lijn, dwars door de Sahara, zijn de dorpen in een lange rechte lijn gebouwd. Om ver waarlozing van de nieuw te verwerven vruchtbare gronden te verhinderen zal de uit te geven grond uitsluitend worden ver pacht. Het project is het resultaat van ja renlange onderzoekingen. Deze hebben het ook mogelijk gemaakt dat de eerste wer ken in de „dorre hel van de Mzab-Tales" werden uitgevoerd. En de tot nu toe be reikte resultaten zijn slechts het begin van het gehele gigantische plan om de woestijn in vruchtbaar land te veranderen. Praehistorisch meeer op honderden meters diepte Dit alles is echter slechts mogelijk door de aanwezigheid van een enorm groot zoetwatermeer ONDER de Sahara. Onge veer 25 millioen jaren geleden lagen grote delen van Europa en Afrika namelijk ge heel onder water. De Sahara was toen een zoetwatermeer vol vissen en reptielen. De fossielen van deze dieren kan men heden ten dage in het woestijnzand aantreffen. Toen de aarde zich begon te wijzigen, rezen grote bergruggen en hoogvlaktes omhoog. Het meer (of beter gezegd, de zee) ver dween onder het oppervlak. Deze water massa is onder de grond blijven bestaan HET WATERBEKKEN ONDER DE SAHARA WATERBEKKEN ONDER DE SAHARA Boorputten naar het onderaardse water- bekken en men heeft zelfs haar omvang kunnen vaststellen. Het is ongeveer zo groot als Frankrijk en loopt van het Atlasgebeigte tot de Lybische woestijn. (Zie kaart). Bij I.ybië ligt de zee ongeveer een 1200 meter onder de grond. In 1937 werd voor de eerste maal deze ondergrondse zee aange toond door middel van boringen. Verdere onderzoekingen volgden, maar de oorlog onderbrak de werkzaamheden. In 1948 werden de boringen hervat die resulteer den in het tien-jarenplan dat de Sahara met behulp van dit ondergrondse water bekken vruchtbaar moet maken. Vrucht baar, zoals de Sahara eens geweest is, ge tuige de praehistorische grotschilderingen die men hier en daar in de woestijn ge vonden heeft. Hoe heeft deze ondergrondse zee zich door de eeuwen heen kunnen handhaven? Prof. Savornin, de eigenlijke ontdekker van deze zee, zegt: „Het Water rust op een bijna ondoordringbare bedding van kiezel en steen. Een verbinding naar de Middel landse Zee is er niet, maar het ondergrond se waterbekken verliest, waar het nabij de aardoppervlakte is gelegen, jaarlijks ette lijke milliarden kubieke meters water, door de hitte van de zon. Dit verlies wordt ech ter geheel gecompenseerd door de regen die door hel Atlasgebergte wordt opge vangen en waardoor deze ondergrondse zee voortdurend wordt gevoed. Op deze wijze kan dus zelfs bij het meest intensieve wa tergebruik het ondergrondse waterbekken niet opdrogen. PARTIJ JONGENS-PLUSFOURS van ƒ16.95 KORTE JONGENSBROEKENvan 8.95 HEREN-SHORTS pracht kwaliteit van 10.45 JONGENS-SHORTS van 79.5 POPLIN DAMES-JACKS, reeds vanaf WEERSCHIJN HEREN-JACKS HEREN-REGENJASSEN, geheel dubbel DAMES-REGENJASSEN aan 2 kanten te dragen WEERSCHIJN REGENJASSEN met geheel uitrltsbare voering Nu POPLIN KINDERJACKS Nu KINDERREGENJASSEN vanaf WERKSOKKEN 50 cent per paar VERDER BRENGEN WIJ IN DEZE SENSATIE-OPRUIMING EEN GROTE SORTERING IN PANTALONS, OVERHEMDEN, OVERALLS, REGENJASSEN JACKS EN SPIJKERBROEKEN y BEGIJNENSTRAAT 15 BEVERWIJK - TEL. 4165 AFWEZIG TOT 26 JULI '53 J. Mac Daniël Arts, Driehuis. Waarneming als gewoonlijk. SNELLIUSSTR. 53, IJM. Spreekuren: Dinsd. en Dond. 23.30 uur. Woensdag 78 uur. Tel. 5053. Voor routen in telefonisch opgegeven advertenties kun nen w(j geen verantwoorde lijkheid aanvaarden. De Administratie. N. P. O. Duivenkorrels TROMPSTRAAT 92 IJmuiden. Tel. 4146 De grootste ondernemin gen zijn geregelde adver teerders. Kijk maar naar onze advertentiepagina's. Zij vragen voortdurend aandacht en krijgen die ook. Daardoor zijn zij groot geworden Alle Inlichtingen worden U gaarne verstrekt op ons bureau Kennemerlaan 186. Telefoon 5437. IJmuiden. RAI!» Er zjjn namen die werken als een toverwoord. „Raleigh" is er één van. Waarom? Deze vraag stelt slechts hfl die in zijn leven nog geen Raleigh heeft ge reden. Verkrijgbaar bij: 5. KGRVER LANGE NIEUWSTRAAT 773 - IJMUIDEN Woensdag 15 Juli pracht reis naar de VALKENIERSCHE BOSSEN in Dorwèrth bij Arnhem. Vertrek 8 uur. Zaterdag 18 Juli naar de VLIEGFEESTEN IN SOESTERBERG. Vertrek 1 uur. f 3 retour. Haalt spoedig uw plaatsen. LEVASIER, Wijk aan Zeeër- weg 55. Tel. 4650. MENTINK, Driehuizerkerk- weg 103. Tel. 4250. Vraagt vrijblijvend prijs opgave van reparaties en vernieuwing van keukens, badkamers, badcellen, W. C., Hallen, vloerwerk, enz. Schoorstenen, ook ge metseld. Tevens alle on derhoudswerken. Kon. Wilhelminakade 1 IJmuiden. Tel. 5691 De Radio- en Televisie- specialist. ZIJLSTRAAT 87. Tel. 11110 Deze naam op uw toestel of gramofoonplaat garandeert u een le klas product en een le klas service. U weet U koopt dan bij op radio en televisiegebied. Wü regelen de betaling met u

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 6