Na rampnacht geen middelen om strand-uitbreiding bij te houden Onder de schaats en op de sulkey Problemen Riool-afsluiters bijna gereed Havenberichten JiexJJïeatef Agenda voor Velsen IJ.R.B. IN MOEILIJKHEDEN Nieuwe Zuidelijke strandpost en „reddings radio" behoren tot de vele vrome wensen Velserbadstrop Goed werk van TBC-bestrijding Santpoort feest van 4-8 Augustus Opbrengst van wielerronde voor Rode Kruis op de honderd velden H j§§ IP fif 1 B H H m 11 B ÜP B S fjf H B m üH fel B s B B B VACANTIE, 11 THALIA Strand en IJ RB Overdracht PCH niet ver meer (Onze wekelijkse damrubriek onder leiding van B. Dukel) Sleepbootkapitein onschul dig aan verlies baggermolen WM 'WM MM "MM. MM. MM. WM m WM. éi WM Éi ém. w mË WM. HP fel MM. üh Gp Zaterdag strandconcert door IJmuidcr Harmonie Medische verzorging tijdens het weekeinde Oecumenische kerkdienst VRIJDAG 10 JULI 1953 rpOEN DE RAMPNACHT voorbij was, zijn cle mensen van de IJmuidense Redding- J- brigade bedroefd bij de restanten van hun splinternieuwe strandhuis wezen kijken: al stond het gebouwtje dan nog wel zo'n beetje overeind, er was toch wel zoveel schade toegebracht aan opstallen en materiaal, dat de grootste moeilijkheden gevreesd moesten worden. Deze vrees is maar al te zeer waarheid geworden. De nieuwe botcnbergplaats, die ten koste van vele zuinigbeheerde penningen onder het strandhuis was gemaakt, bleek zwaar geteisterd te zijn, de bovenbouw was ontzet, de grote vlet werd haast onherstelbaar gekreukeld en de kleine boot had een ingrij pende reparatie van node, wilde ze weer dienst kunnen doen in het menslievend werk van de IJ.R.B. Inmiddels vaart de grote boot weer dank zij een provisorisch herstel bij Borghart en men is nog aan de kleine bezig, maar de brigade zelf is finan cieel lelijk aan de grond geraakt. Want de toekomst eist een aantal voorzieningen, die eveneens het nodige geld vragen, zodat men letterlijk met de handen in het haar zit. De IJmuidense reddingbrigade was sinds de bevrijding en mede dank zij een paar onbetaalbare acties van de middenstand, aardig op het goede pad: men beschikte over een stevige ploeg mensen en het materiaal was gcleidelijk-aan uitgebreid tot een omvang, die deze brigade tot een zeer parate eenheid maakte. Toen kwam als eerste tegenvaller de sluiting van het Velserbad: het contact met de „werkende" leden dreigde door het ontbreken van een oefengelegenheid teloor te gaan. Gelukkig bracht de overheid redding, door de IJ.R.B.-ers financieel in staat te stellen, in Haarlem de oefeningen voort te zetten en het corps dus paraat te houden. Doel list verder Daarmee was echter het eigenlijke doel van de IJ.R.B. nog niet bereikt, want deze brigade wil immers zoveel mogelijk men sen reddend zwemmen leren of althans de zwemkunst bijbrengen het gesloten Velserbad en de „emigratie" naar Haar lem staken in dit opzicht een dikke spaak in het verenigingswiel. Niettemin ging men dus in Haarlem dapper door: negen leden behaalden het diploma reddend zwemmen en de E.H.B.O.-cursus, die de IJ.R.B. bovendien geeft, stuurde even eens weer ettelijke gediplomeerden de wereld in. Over deke moeilijkheden heen kwam de fatale nacht van de eerste Februari: het zomerse reddingsmateriaal verdween in één klap. Men is nu bezig, weer wat uit de put te klauteren en de mensen zijn de IJ.R.B. trouw gebleven, maar de toekomst ziet er lang niet zonnig uit: de kas is vol ledig uitgeput nadat het botenhuis her bouwd werd. De IJ.R.B. heeft dus nu meer dan ooit donateurs van node. Post o vi de Zuid Dit klemt allemaal temeer, omdat IJmui- den zich als recreatieoord-aan-zee een eigen plaats onder de zon gaat veroveren. Wanneer straks men rekent op een jaar of vijf het Zuidelijke strand door de nieuwe recreatieweg door de duinen ont sloten zal zijn en het strandleven zich dus uitbreidt tussen de pieren en een nog niet bekende plek „om de Zuid", dan zal het corps groter moeten worden. En het ma teriaalpark eveneens. Men denkt nu al aan een post, ergens in de omgeving van de uitgang van Duin en Kruidberg naar het strand. Want nu al, als het des Zondags warm is, breidt de IJmuidense stranddrukte zich steeds ver der naar het Zuiden uit. Daaruit mag niet geconcludeerd worden, dat het „oude" punt bij de pieren zijn aantrekkelijkheid zal verliezen, want naar menselijke bere kening zal dit deel van het strand, dat dus straks het „Noorderstrand" wordt, wel altijd attractief blijven door de nabijheid van de pieren en het scheepvaartverkeer. Niettemin moet men rekening houden met expansie naar het Zuiden. Er zal daar op den duur dan ook een post moeten ko men. Aangezien echter zowel de politie als het Rode Kruis belangen op het strand hebben, die voor een deel evenwijdig lopen met die van de IJmuidense Reddingbri gade, is er overwogen, of het niet mogelijk is, de Zuidelijke strandpost gezamenlijk op te zetten, zoals IJmuiden dat ook voor de oorlog heeft gekend. Zender-ontvanger gewenst Naarmate de techniek vordert, wordt ook het reddingapparaat langs onze kust geperfectionneerd, maar ook dat eist geld, veel geld zelfs. Het centraal materiaal- ADVERTENTIE (het theater met de beste films) HEDENAVOND 8 uur, ZATERDAG en ZONDAG 7 en 9.15 u. De schitterende avonturenfilm in fascinerende kleuren DE WITTE HEL (HET BARRE NOORDEN) Stewart Granger - Cyd Charisse Dramatische achtervolging door ijs en sneeuw! 14 jaar. Adembenemende emoties! MAANDAG t/m WOENSDAG - 8 uur TREINROQF IN MISSOURI Het spannendste Western-avontuur ooit in kleur verfilmd DONDERDAG a.s. speciale voorstelling: GELD MAAKT TÓCH GELUKKIG Een film die U goed zal doen bureau van de Koninklijke Nederlandse Bond tot het Redden van Drenkelingen laat zich uiteraard voortdurend op de hoogte houden van nieuwigheden op dit terrein en men is zo langzamerhand al aardig vertrouwd geraakt met het ge bruik van kleine ontvang-zendapparaturen voor het strandreddingswerk, waardoor er een inniger contact kan worden gelegd tussen de strandpost en de bemanning van een vlet, die elk voor zich soms meer ziet dan de ander. IJmuiden zou met zulk een installatie ten zeerste gebaat zijn. Maar. ook hier voor ontbreken de middelen. Het zou daar om voor deze organisatie al heel plezierig zijn, als er donateurs bijkwamen en bij voorbeeld de Amsterdammers, die elke zomer in grote getale over het IJmuidense strand uitzwermen, hun financiële steun aan de IJ.R.B. gaven. Hoe nodig en nuttig de brigade is, werd Zondag nog bewezen, toen een achtjarig meisje uit een van de strandhuisjes, spelend van de pier aan de binnenzijde viel en dank zij de daar nog maar pas hangende reddingsboeien op het droge kon worden gehaald. Het woord „ereschuld" is misschien een beetje te groot voor deze aangelegenheid, maar er is toch wel degelijk een wissel werking mogelijk tussen de portemonnaie van de strandbezoeker en de organisatie, die hem van minuut tot minuut beveiligt en bewaakt. Donderdagavond hield de Vereniging tot bestrijding der Tuberculose te Velsen een ledenvergadering. Uit het jaarverslag van de penningmeester bleek dat het ledental zich in stijgende Hjn beweegt. De uitzen ding van patiënten had, met volle mede werking der gemeente, een vlot verloop, waarbij het feit dat in de santoria weder om voldoende plaatsruimte is, een geluk kige omstandigheid betekende. Het consultatiebureau bleek ook in het afgelopen jaar in een grote behoefte te voorzien. Er werden 91 zittingen gehou den, waarbij 3463 onderzoekingen werden verricht. Door de huisbezoeksters werden in 1952 afgelegd 3885 bezoeken in 256 ge zinnen met 287 patiënten. De snel uitbreidende gemeente plaatst de zuster wel eens voor moeilijke proble men. Haar liefde voor het werk verdient de volle waardei-ing van de vereniging. Het jaarverslag gaf voorts een gedetail leerd overzicht van het werk in het afge lopen jaar. Het stemt de vereniging tot grote voldoening dat zij in het afgelopen jaar wederom van vele zijden grote mede werking mocht ondervinden en dat naast de kankerbestrijding ook de tuberculose bestrijding nog steeds de volle belangstel ling heeft. De ontwikkeling van de badplaats IJmuiden is een probleem op zichzelf in het grotere verband van de snelle groei der bevolkingscentra rond de IJmond. Al zal niemand op dit moment met enige zekerheid kunnen voorspel len, welke richting het strandleven tus sen de pieren en Duin en Kruidberg zal inslaan, wel blijkt uit de intense be langstelling, die de Velsense overheid voor het vraagstuk heeft, dat men de expansie van het strand niet op haar beloop wil laten, om dan misschien straks voor ongewenste consequenties te komen. Dat er een „commissie Volks badplaats IJmuiden" in het leven is ge roepen, wijst er wel op, dat men het positief niet zoeken wil in de richting van een mondaine badplaats naar het voorbeeld van Noordwijk of Schevenin- gen. Volkomen terecht overigens met hel oog op de massa, die IJmuiden steeds meer gaal beschouwen als eenvertrouwd recreatieoord, waar men goedkoop en goed ontspanning vindt zonder al te veel groot vertoon. De IJmuidense reddingsbrigade zal als een der belanghebbenden rekening moe ten houden met de groei van het strand leven in haar ressort en zij zal op tijd de bakens moeten verzetten. Welke moeilijkheden daar echter bij komen kijken, wil deze beschouwing duidelijk maken. Het vogelreservaat, dat gelegen is op het eiland Scharhorn in de monding van de Elbe, werd geheel verwoest door een grote brand die daar heeft gewoed. Vele kostbare inrichtingen voor het beschermen van de vogels, ontelbare nesten en jonge vogels werden door het vuur verteerd. Meer dan 1/3 deel van de aanplant ging verloren. De brandende „senatoren-barakken" in het reservaat. Het werk aan de afsluiters, die de rio lering van het radiostation van PCH op het tweede sluiseiland te IJmuiden bevei ligen moeten tegen overstroming zoals in de avond van de 31ste Januari ge beurde is zo goed als voltooid. Zoals men zich zal herinneren was onder meer van deze werkzaamheden de officiële over dracht van het nieuwe „Scheveningen Eadio"-gebouw afhankelijk, zodat nu deze ceremonie niet lang meer op zich kan la ten wachten. Inmiddels is het symbolische beeld van de Scheveningse beeldhouwer Th. v. d. Nahmer de „vonk" nog steeds onder een houten bekisting opgesteld in de hall van het gebouw, wachtend op de dag der overdracht. Donderdag 9 Juli kwamen de haven van IJmuiden binnen: Arcturus van Rotterdam, Meuse van Rotterdam. Sobat van Liverpool, Eos van Rotterdam, Gannet van Londen, Tautra van Antwerpen, Maron van Port Said, Wilko van Kotka, Amstelland van Buenos Aires, Josien van Fowey, Zaan- stroom van Huil, American Counselor van Antwerpen, Tabian van Djakarta. Vindicat aux Polit van Gdynia, Airisto van Wasa, Bröfjord van Vesteras, Holderness van Goole, Clotilda van Rotterdam, Rijnstroom van Londen, Joost van Wasa, Nottingham van Goole. Vertrokken zyn: Westermarkt naar Bre men, Christensen naar Archangel, Ransel naar Antwerpen, Kaap Falga naar Antwer pen. Croonenburgh naar Rotterdam. Cele bes naar Hagadir, Oranjestad naar Curacao, General Bagranjan naar Uddevalla, Ya- peyu naar Hamburg. Tyro naar Dublin, Die ter Waltraut naar Hamburg. Ransel naar Rotterdam, Rijnland naar Bremen. De traditionele jaarlijkse „Harddraverij week", die sinds jaar en dag door de Sant- poortse Harddraverijvereniging in de Augustusmaand wordt georganiseerd, zal dit- keer tussen 4 en 8 Augustus vallen. Met de kortebaandraverij, de wielerronde van Santpoort en het aloude ringsteken voor „De Weijman". Het bestuur van de harddraverijvereni ging heeft het sympathieke idee gehad de netto-recétte van de ronde van Sant poort, die op Woensdagavond 5 Augustus op het bekende parcours in de omgeving van de Terrasweg wordt verreden, af te staan aan het Nederlandse Rode Kruis, dat deze injectie best gebruiken kan na de aderlating tijdens de watersnood. Kermis De feestelijkheden worden als gewoon lijk opgeluisterd met een Lunapark op het weiland aan de Hoofdstraat; tot nu toe schreven al 30 kermisexploitanten er voor in, want onder de eigenaren van vermaaks- gelegenheden heeft de jaarlijkse Santpoort- se kermis een uitstekende naam. Ringrijden Op Dinsdag 4 Augustus vangt het festijn aan met de ringrijderij: 's morgens gaan de ringstekers per fiets en op het losse paard onder de .schaats" door; in de mid dag volgen de tilbury's. Uit heel Noord holland komen de deelnemers aan deze kleurige gebeurtenis jaarlijks naar Sant poort en men verwacht ook dit keer weel een uitgebreid aantal spannetjes. Wielrennen De Woensdagavond wordt besteed aan de ronde van Santpoort op het circuit, dat tussen Burgemeester Enschedélaan en Dinkgrevelaan via de Terrasweg wordt uitgezet. Men rekent op ongeveer 60 ren ners, die onder auspiciën van de Haarlem se vereniging „De Kampioen" aan de start zullen verschijnen. Kortcbaan De kortebaandraverij valt op Donderdag middag 6 Augustus; weer zal de baan in de Velserbroekpolder gebruikt worden, waar men de hinderlijke heuvel uit heeft gehaald. De Hagelingerweg lijkt dus vol ledig „van de baan" te zijn. Volksspelen en taptoe Op 7 Apugustus worden diverse volks spelen georganiseerd en de feestelijkheden worden Zaterdag 8 Augustus besloten met een taptoe door de plaatselijke muziekver enigingen met daaraan voorafgaand een mars door het dorp tussen 8 en 10 uur. Etalagewedstrijd De algemene winkeliersvereniging „Sant poort" houdt voorts voor de winkeliers een étalagewedstrijd, zodat het dorp er ge durende de tweede week van Augustus in alle opzichten fleurig gaat uitzien. ADVERTENTIE ooocooooooc*-y*7 ,Rcx draagt de kroon voor beeld en toon" Van VRIJDAG t.m. MAANDAG GEHEIME WAPENS 18 jaar. MarinefilmToekomstbeeld Love-story WOENSDAG en DONDERDAG ENCORE 14 jaar naar het boek van W. Somerset Maugham. Een der aantrekkelijkste wedstrijden, door de Koninklijke Nederlandse Dambond jaarlijks georganiseerd, zijn de jeugdwedstrijden. Na de voorwedstrijden in de winter, moet. 14 dagen voor Pinksteren elke provincie haar vertegenwoordigers aan het hoofd bestuur bekend maken. Het zijn deze elf provinciale jeugdkampioenen, die dan onder leiding van de Koninklijke Nederlandse Dambond in een der mooiste streken van ons and om de finale spelen, de finale, die de jeugddamtitel van Nederland 1953 als uizet heeft. Dit jaar 'kwamen de deelnemers die niet, ouder dan 18 jaar mogen zijn bijeen te Blarrcum in het oude. rustige Raadhuis. Er waren slechts 10 vertegenwoordigers, en uit de provincie Zuidholland twee spelers, omdat Zuidholland met zijn bijna 3000 leden dammers ver boven pe overige provincies uit steekt. De Raad voor de Scheepvaart te Amster dam heeft uitspraak gedaan in zake het verliezen van de door de motorsleepboot „Hudson" gesleepte baggermolen „Afrika" in de Straat Mozambique op 3 December 1952, waarbij een Engelse runner is ver dronken. De Raad heeft kapitein L. West- dijk van de „Hudson" van schuld vrijge sproken. Hij heeft, zo zegt de Raad, met zijn bemanning alles gedaan, wat hij kon om de molen en de runners te behou den. De Raad spreekt zijn deelneming uit met het lot van de omgekomen Engelse opvarende. Drente ontbrak, omdat de ruim 100 aan gesloten dammers niet het dubbeltje per lid per jaar wensen op te brengen om hun ver tegenwoordiger te laten deelnemen, zodat hij de reiskosten terug krijgt en een week gratis logies en ontspanning na de dam- wedstrijden. En Noordholland ontbrak, ondanks het feit dat er overal voorwedstrijden in de districten zijn gehouden. Heime Langbroek van D. C. IJ. won de jeugdtitcl van Ken- nemerland na maanden strijd tegen de jeugdige liefhebbers in Haarlem en omstre ken. Maar het provinciale bondsbestuur bleef in gebreke, de finale om de Noord hollandse jeugdtitel te doen verspelen en dus was er geen vertegenwoordiger van Noordholland in de Pinksterweek te Bla- ricum. Onder de 10 deelnemers was er één meis je, Marietje Kasse, 12 jaar, welke deel neemster de sterkste van Zeeland bleek. De heren waren beslist niet hoffelijk tegenover Marie om de enige vrouwelijke deelneem ster de laatste plaats te laten. Kampioen werd de 16-jarige Jan Dal- linga uit Appingedam. Jan is reeds in zijn club Fivelingo een uitmuntende kracht, want de jeugdkampioen liet reeds O. Doornbos en vele andere sterke spelers ach ter zich. De uitslag en eindstand van het tournooi waren: 1. J. Dallinga, Groningen 9 7 1 1 15 2. C. v. d. Weteringh. Z.holl. 9 5 4 0 14 3. B. Wiggers, Overijsel 9 3 5 1 11 4. O. Hoekstra, Friesland 9 2 6 1 10 5. H. v. Gerrevink. Geldei-1. 9 3 3 3 9 6. J. de Koning. Z.holl. II 9 3 3 3 9 7. Chr. Niewierre, Limburg 9 2 5 2 9 8. P. H. Janssen, N.Brabant 9 14 4 6 9. W. Vlakveld.' Utrecht 9 0 4 5 4 10. M. Kasse, Zeeland 9 117 3 Er zijn onder de vele partijen verschei dene opmerkelijk goede, doch ook bar slechte gespeeld. De volgende winstpartij tussen B. Wig gers met wit en H. Gerrevink met zwart zou menige hoofdklassespeler jaloers kun nen maken. V/////M v///////, V/MM Zwart 1 3 5 9 12 13 14 15 17 19 20 24 26. Wit 21 25 28 29 33 35 36 38 43 45 47 48 49. Zwart aan zet staat in deze betrekkelijk contactloze stelling „gekreukeld". Op 13-18 volgt met 35-30 en 29-23 de dam- zet. Op 1-6 kan volgen 43-39 en op 6-11 21-16 en steeds volgt nadeel. Zwart speelde in dit fragment 26-31 36x27 17x26. En daar wit de stelling volkomen be greep. wist hij hoe te handelen, getuige de volgende gedwongen fraaie winstgang: 29-23 12-17 43-39 en nu is 1-7 verhinderd door de damzet 23-18 en 28-23 19x28 33x2, dus speelde zwart als 4de zet 1-6 De stand na 1-6 luidt: Zwart 3 5 6 9 13 14 15 17 19 20 24 en 26. Wit: 23 25 27 28 33 35 38 39 45 47 48 49. Wit aan zet speelde 27-21, 13-18 of? 21x12 18x7 23-18 7-11 gedwongen. 47-41 11-17 48-42 6-11 42-37 11-16 41-36 5-10 49-43 en zwart of ferde met 19-23 en 20-24 een stuk. Het lijkt er nog op of 3-8 inplaats van het stukoffer met 19-23 nog redding brengt, daar de damzet met 35-30 en 18-13 en 28-23 geen voordeel biedt. Doch na 18-12 moet zwart wel 8-13 spelen met. 12x21 en 26x17. Daarna ruilt wit met 28-22 uit, waarna de stand is: Zwart: 9 10 13 14 15 16 19 20 24. Wit: 22 25 35 36 37 38 39 43 en 45. Hoewel de kampioen zeven partijen won, hebben wij geconstateerd dat Jan zelf het nog wel eens ontging, de winst sneller te grijpen. In zijn partij met de Gelderse ver tegenwoordiger H. v. Gerrevink uit Apel doorn ontstond na de 34ste zet de volgende stand: Zwart: Jan Dallinga Wit: H. v. Gerrevink. Zwart: 3 6 8 11 12 13 14 16 17 18 19 23 24. Wit: 25 28 30 31 32 33 35 36 38 40 42 43 48. Zwart aan zet vervolgde in diagramstand met 16-21 31-27. Op 31-26 had Jan keurig dam genomen met 21-27 32x21 23x32 38x27 en 14-20 met de damzet op veld 47. In de partij vervolgde wit met 31-27 21-26 en nu speelde wit fout met 40-34?? Jan vervolgde met 11-16, doch kan stukwinst of doorbraak nemen met de ruil 17-22, waarna verrassend 23-28 steeds winst brengt. Jan Dallinga verloor een partij van de vertegenwoordiger uit Overijsel. maar Wig gers kreeg het al zeer gemakkelijk, want hij kon in een hekstellingpartij twee geven en vier slaan, zodat Wiggers met twee stukken vóór wel tegen Jan Dallinga bleek opge wassen. De partij tussen de eerste en tweede aan komenden werd remise. Dit damgevecht is een prachtige en aantrekkelijke strijd ge weest. waarin de kampioen aan een neder laag ontsnapte. De stand na de 44e zet was: Zwart: Jan Dallinga fe! WM Wit: C. v. d. Weteringh Zwart: 7 9 12 13 14 16 24 26. Wit: 27 28 32 33 37 39 40. In deze stelling, waarin wit zeer belang rijk terreinvoordeel heeft behaald, speelde wit aan zet 39-34 13-18 47-42 en 14-19. Deze zettenreeks getuigt voor beide spelers van hun voorstellings- en combinatievermogen. Om in een contactloze stelling te combine ren met de meerslag 27-21 moet er toch een spelontwikkeling aanwezig zijn. maar Jan ontsnapte in deze stand aan een nederlaag. Als v. d. Weteringh eens in de diagramstand het volgende had gespeeld: 45) 27-22 (er dreigt 22-18), dan is ook 13-19 verhinderd door de aardige damzet 28-23 19x17 37-31 26x28 en 33x2. Ook op 14-19 volgt dezelfde damcombina- tie. Daarna is dam gedwongen na 27-22 12-18, waarna wit met de doorstoot 22-17 altijd winnend voordeel behaalt. Een lokzet was in dezelfde partij moge lijk met het spel na de 18de zet. Zwart: 2 3 4 6 7 8 9 11 13 14 15 16 19 20 23 24 en 26. Wit: 22 25 28 32 33 35 36 37 38 39 42 43 44 45 46 47 48. Zwart aan zet, kan met 16-21 een lokzet spelen. Wit kan immers door 37-31 26x37 32x41 23x32 38x16 stukwinst afdwingen. Maar in de overblijvende stand kan zwart 24-30 en 13-18 spelen. Een mooie partij tus sen de twee allersterksten, waarvan wij ter- zijnertijd de gehele analyse hopen te plaat sen. Oplossingen en correspondentie te zenden aan het adres van de damredacteur B. Du kel, Wijk aan Zeeërweg 121, IJmuiden. Onder auspiciën ,JJmuidens Bloei B(j gunstig n eer en behoudens goedkeu ring door de gemeente, zal de „IJmuider Harmonie" onder auspiciën van „IJmul- Öens Bloei" op Zaterdag 11 Juli een open- luchtcnncert geven op het strand. Dit con cert zal in verband met de invallende duis ternis om half acht beginnen. De Noord- en Zuidhollandse Vervoer maatschappij heeft toegezegd die avond tot 22.40 uur te zullen zorgen voor het ver voer van de concertgangers. Het tamboers- cn pijperscorps is voornemens, ter inlei ding van dit concert een mars te maken door IJmuiden (vertrek 18.30 uur van Kennemerhof). Moge het publick bij het uitvoeren van het programma dezelfde stilte in acht nemen als het op Vlaggetjes dag deed bij het concert op de Tegeltjes- markt. Over de daar betoonde aandacht varen uitvoerenden en organisatoren bij zonder voldaan. IJMUIDEN Dokters Van de groep artsen, aangesloten bij de Koninklijke Nederlandse Vereniging tot bevordering van de Geneeskunst zijn. uit sluitend in spoedgevallen, van Zaterdag 1 uur tot aan het spreekuur van Maandag morgen te raadplegen de artsen J. H. van Ginkel. Kenncmerlaan 123. tel. 4058 en D. J. Boosman. Stationsweg 7. tel. 4340 Voor de niet aangesloten doktoren neemt waar de arts W. A. Oepts, Zeeweg 295, IJmuiden-Oost, tel. 4023. Apotheken Zondags- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door Apotheek Ledeboer, Kennemerlaan 80. tel. 4229. Verloskundigen In spoedgevallen raadplege men tussen Zaterdagmiddag 2 uur en Zondagavond 12 uur mcj. J. Winter. Evertsenstraat 3. tel. 5259 of mevrouw Bakker, Snelliusstraat 53. tel. 5053. VELSEN-NOORD en BEVERWIJK Dokters Van Zaterdag 12 uur tot Zondagmorgen 9 uur: dr. W. J. Royaards, Dr. Schuitstr. 12. tel. 3636. Van Zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: dr. G. T. Vos, Waranda 13, tel. 3586. Apotheken Gedurende het weekeinde: Duinwijkapo- theek, Populierenlaan 44, tel. 3388. Verloskundigen Mejuffrouw A. Zand voort, Bornstraat 43. SANTPOORT Dokters In spoedgevallen is de arts J. J. Hekman. Hoofdstraat 236, tel. 8510 te raadplegen. Apotheken Elswout Apotheek. Bloemendaalseweg 341 Overveen, tel. K 2500-16760 en Santpoort- se Apotheek, Bloemcndaalsestraatweg 145 Santpoort-Station, tel. K 2560-8249. VELSEN Wijkverpleging Voor IJmuiden Oost en West: zr. Kuiper, Sluiseiland 16. te bereiken onder tel. 4015. Voor Santpoort, Driehuis en Velsen: zr. Gomes. Leeuweriklaan 39, geen tel. Zondag wordt in de Ned. Herv. Kerk te Santpoort een bijzondere dienst gehouden, die een oecumenisch karakter draagt. Hier bij zullen spreken ds. D. Ringnalda, Geref. predikant te Overveen en ds. J. J. van Hille, Remonstrants predikant te Haarlem. Ds. D. ter Steege, Ned. Herv. predikant, zal als liturg de dienst leiden. Het onderwerp voor deze dienst is: „Christus, de hoop der wereld". GESLAAGD Aan de gemeentelijke universiteit van Amsterdam slaagde voor het artsexamen de heer J. de Ruiter te Velsen Noord. ADVERTENTIE Dat is naar zee. Neem een „BEVER" mee. sinaasappelsap en suiker M ENSIN GS LIMONADEFABRIEK Beverwijk. VRIJDAG 10 JULI Thalia. 20 uur: „De witte hel". Rcx. 20 uur: „Vliegende bommen". ZATERDAG 11 JULI Tlialia. 19 en 21,15 uur: „De witte hel". Rex. 20 uur: „Vliegende bommen".

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 9