Jan Nolten na solorit van dertig kilometer winnaar achtste étappe iSpiecfel Koblet en Bartali halen Parijs niet DE VEERTIGSTE RONDE VAN FRANKRIJK Fraai besluit van het eerste en gemakkelijkste deel van Tour Burlisto voorspelt: t der i porten Nederlands honkbalteam tegen de Belgen Australië - na veel regen - op 221 voor 3 7 Kanosport Nederlandse kanoploeg naar Duitsland Bescheiden Zondag in Antwerpen De derde test match Betrouwbaarheidsrit ZATERDAG 11 JULI 1953 Nederland heeft de tweede étappe-overwinning: in de Ronde van Frankrijk behaald. Jan Nolten zorgde daar gisteren voor door de langste rit van de gehele tour, die van Nantes naar Bordeaux over 345 kilometer, te winnen. Ditmaal geen zege in de sprint, want bijna anderhalve minuut verschil lag er tussen onze landgenoot en de Belg Van der Stock, die als tweede arriveerde. Met een tiende plaats van Gerrit Voorting en alle overige Nederlanders cxacquo in het grote peloton als achttiende geëindigd, was het weer een beste dag voor de ploeg van Pellenaars. Het was pas voorbij de laatste ravitailleringspost in Montcndrc, 271 kilometer van de start verwijderd, dat Nollen er in gezelschap van Van der Stock, Dierkens, Walkowiak en Buitel tussen uit trok. De voorsprong van de vluchtelingen, bij wie Noltcn het meeste werk ver zette, groeide geleidelijk aan. In Saint Antoine (308 km) demarreerde de Limburger opnieuw en in Saint André de Cubzac, 38 kilometer voor de finish, had hij op zijn vier concurrenten 45 sec. winst genomen. Daarna volgde de Spanjaard Lcrono op 2 min. 35 sec., terwijl het grote peloton een achterstand van ruim 5 minuten op Noltcn had. En onze landgenoot ging door, wist zijn tijdwinst tot ruim 1 minuut uit te breiden, waarna hij in Bordeaux onbedreigd als eerste over de streep ging. Het startsein werd om vijf uur in de morgen gegeven. Bij het licht van een magnesium-fakkel gaf monsieur Boudart zijn orders, maar om vijf uur zette de stoet zich op de Place de la République in bewe ging. En hoe de Fransen meeleven met de Tour bleek ook nu, want in weerwil van het vroege uur cn de nachtelijke koude waren weer duizenden toeschouwers aan wezig, en ook onderweg, met de zon nau welijks boven de kim, stonden in alle gehuchten, vlekken, dorpjes en stadjes de inwoners al in de deuropeningen, soms half gekleed met een peignoir of jas over de nachtkledij. Hoog tempo Over de eerste 180 km was weinig te vertellen. Er gebeurde op die afstand niets. Men bleef in straf tempo rijden, met steeds grotere voorsprong op het tijdschema, maar niemand dacht er aan een aanval te ontke tenen. Ook. in die gevallen dat de renners, zelfs favorieten, door materiaalpech even achter kwamen te liggen. Pas na 180 km, in de buurt van Ronnay, zag het er even naar uit dat de strijd zou oplaaien. Twaalf renners liepen toen weg, bij wie Magni, Koblet, Bobet, Teisseire, Astrua, Baroni cn Gerrit Voorting. Uit die opsomming van namen wordt het al dui delijk, hoe zeer de azen op elkaar letten. Magni en Koblet bijvoorbeeld verloren el kaar geen seconde uit het oog. De groep liep-tweehonderd a driehonderd meter uit, handhaafd zich gedurende een tiental kilo meters en liet zich toen zonder verzet in lopen. In gesloten gelederen ging het verder. Over de lange, flauw glooiende wegen van de Vendée en de Charente-Maritime. Van het tijdschema klopte niets, zo hoog was het tempo. Het peloton bleef gesloten in weerwil van enkele korte, maar hevige 9eETAPPE 12 JU LI 10e ETAPPE-13 JULI demarrages, nu eens door de een dan door de ander ondernomen. Bij kilometerpaal 238 ontsnapten Schel- lemberg en Bianchi, twee renners van be scheiden klasse, om wie niemand zich be kommerde. Het avontuur e-indigde zonder dat er eigenlijk gejaagd was. Kort daarna moest eerst Iturbat afstap pen wegens mankementen aan zijn fiets en daarna Van Gcnechten, wiens voorwiel defect was geraakt. Langarica en Lerono zorgden er voor dat Iturbat bijkwam en niet minder dan zes Belgen, Debruyne, Couvreur, De Smet, Van Geneugden, Adri- aenssens en Van der Stockt wachtten op Van Genechten, maar Close en Impanis bleven bij de hoofdgroep. Van Breenen stapt af Toen stapte Van Breenen af, omdat hij voor de tweede keer in deze rit pech had met zijn achterwiel. Hij bleef niet lang aléén, want Suykerbuyk en Adrie Voorting lieten zich afzakken cn Joosen schoot on middellijk te hulp. Bij kilometerpaal 255 hadden al deze achterblijvers na fel jach ten weer aansluiting gekregen. En nu wachtte ieder in spanning op de werkelijke aanval, die niet uit kon blijven. In een dorpje, Villexavier, 261 km van de start, bleek het grote offensief te zullen losbreken. Vier renners van naam, Redol- fi, Dacquay, Mahé en Molineris werkten zich naar voren en reden zich los. Daar leek wat in te zitten, maar na een kwar tiertje was ook dit vuurtje geblust. Na on geveer 270 kilometer leidden de omstandig heden er toe, dat Nol ten, Van der Stock, Dierkens, Buitel en Walkowiak zich teza men aan de kop van het peloton bevonden. Zij zetten krachtig door, sloegen een bres en kregen spoedig 80 seconden voorsprong op de alleen rijdende Mirando en veertig seconden op het peloton. Er kwam geen reactie en het vijftal liep steeds verder uit. In het peloton bleek Koblet zich niet te bekommeren over wat er aan de kop ge beurde, hadden Magni en Bobet maar ogen voor elkaar en van de Zwitsers reed Schaer veel minder goed dan in de eerste étappes en de man in de gele trui, Hassen- forder, zakte meer dan eens af naar de staart, waarna hij heel wat reserves moest gebruiken om weer naar voren te komen. Nolten demarreert Toen de finish in Bordeaux nog ruim 32 kilometer verwijderd was, kreeg Nolten genoeg van het gezelschap van Buitel, Van der Stock, Dierkens en Walkowiak. Hij demarreerde zo plotseling en scherp, dat hij in een ogenblik los was. Even heerste er verwarring achter hem, toen begonnen de vier aan de achtervol ging, maar tegelijkertijd probeerden zij el kaar te lossen. Van links naar rechts over de weg zwaaiend, in plaats van de krach ten te verenigen. En Nolten, zich bewust van zijn superio riteit en vol zelfvertrouwen, trok zich niets aan van dit gedoe, hij peddelde maar voort in een constant tempo, als reed hij een tijdrit, met een gemiddelde, dat even be neden de 40 kilometer lag. De volgers keken dit om beurten even aan, wuifden lachend naar de Nederlander en stoven toen full speed naar de finish in Bordeaux. Zij begrepen dat de zaak bekeken was en dat alleen grote plech de zege aan Nolten zou kunnen doen ontgaan. Op een kilometer of twintig voor liet eindpunt had hij meer dan écn minuut voorsprong op het groepje van vier en bijna vier minuten op de hoofdmacht. „Trés bien. votre Noltèn", riep een Mar- seillaanse journalist. Pech bleef de Limbur ger bespaard cn toen hij alleen de wieler baan in Bordeaux opreed, heerste er niet alleen vreugde in het Nederlandse kamp, maar ook bewondering bij de Fransen, de Belgen, de Zwitsers cn de Italianen over de geweldige prestatie. De Belg Van der Stock, die op het laat ste stuk de benen had kunnen nemen, volgde na anderhalve minuut en de Luxem burger Dierkens plaatste zich derde vóór Buitel en Walkowiak, op ruim tweeëneen- halve minuut. Klassementen De achtste étappe van de Ronde van Frankrijk, van Nantes naar Bordeaux over een afstand van 345 km., is gewonnen door de Nederlander Nolten in 9 uur 56 min. 40 sec. Het klassement luidt verder: 2. Van der Stock (Belg.) 9.58.06; 3. Dierkens (Lux.) 9.59.04; 4. Buitel (Frankrijk West) 9.59.04; 5. Walkowiak (Fr.N.O.Centr.) z. t., 6. Serra (Sp.) 10.02.05; 7. Didcrich (Lux.) z. t., 8. Audaire (Fr. West) z. t.. 9. Schellenberg (Zwits.) 10.02.09, 10. Gerrit Voorting (Ned.) 10.02.14, 11 Hein (Lux.) 10.02.30. 12. Magni (It.) 10.02.37, 13. Koblet (Zwits.) z. t., 14. Robic (Fr. West) z. t.. 15 Schaer (Zwits.) z. t.. 16 Geminiani (Fr. Nat.) z. t., 17. Darriga- de (Fr. Z.W.) z. t. In de groep, die ex aequo op de 18de plaats eindigde (10.02.37) bevonden zich de overige Nederlanders t.w. Roks, Suyker buyk, Van Breenen, Van Est, Wagtmans en Adrie Voorting. Het algemeen klassement luidde na de 8e étappe: 1. Hassenforder (Fr. N.O. Ccntr.) 48.53.18: 2. Schaer (Zwits.) 48.54.06; 3. Wagt mans (Ned.) 48.55.08; 4. Renaud (lie de France) 48.57.36; 5. Roks (Ned.) 48.58.01; 6. Bauvin (Fr. N.O. Centr.) 48.58.46: 7. Meu nier (Fr.N.O. Ccntr.) 48.58.49 op 5.31; 8. Van Est (Ned.) 48.59.32 op 6.14; 9. Close (Belg.) 48.59.45 op 6.27; 10. Gerrit Voorting (Ned.) 48.59.51 op 6.33; 11. Mahe (Fr. West) 48.59.52; 12. Astrua (It.) 49.00.06. Anzile (Fr. N.O. Centr.) z. t.. Robic (Fr. West) z. t.: 15. Ern- zcr (Lux.) 49.00.11; 16. Diot (lie de France) 49.01.13; 17. Lauredi (Fr.) 49.01.54; 18. Serra (Sp.) 49.01.58; 19. Caput (lie de France) 49.02.08; 20. Impanis (Belg.) 49.02.11; 22. Ge miniani (Fr.) 49.04.34; 29. ex aequo in 49.06.43: Koblet (Zwits.). Magni (It.), Bobet (Fr.). Bartali (It.); 46. Van Breenen (Ned.) 49.11.31; 60. Adrie Voorting (Ned.) 49.19.49; 64. Noltcn (Ncd.) 49.22.04; 66. Suykerbuyk (Ncd.) 49.23.30. De premie voor de strijdlustigste renner werd met grote meerderheid van stemmen toegekend aan onze landgenoot Jan Nolten. Het plocgenklassement van de achtste étappe luidt: 1. Nederland (Nolten. Roks, Gerrit Voorting) 30.00.31; 2. België (Van dei- Stock, Adriaensscns, Close) 30.03.20; 3. Luxemburg (Dierkens, Diederich, Hein) 30.03.43; 4. Frankrijk West (Buitel, Audaire, Robic) 30.03.50; 5. Frankrijk Noord Oost Centr. (Walkowiak, Anzile. Bauvin) 30.04.18. In het eindklassement van de Tour De France zal de Nederlandse wielrenner Wout Wagtmans de derde plaats bezetten in de laatste étappe van de Tour zal de Nederlander Jan Nolten als derde over de eindstreep gaan in het plocgenklasse ment zal Nederland uiteindelijk de derde plaats innemen (Frankrijk zal eerste wor den) één Nederlander zal twee étappes, of twee Nederlanders zullen ieder één étappe, nog de gele trui dragen, de Zwit serse favoriet in de Ronde, Hugo Koblet, zal het eindpunt Parijs niet halen de andere, Italiaanse, favoriet Gino Bartali zal een ongeval krijgen en ook niet in Parijs komen Ziedaar de onthulling, die de Neder landse telepaath Ernrico Burlisto gister avond deed tijdens zijn optreden in het Luxor theater in Haarlem. Hoe Burlisto aan deze wetenschap komt? Laten we er ons niet in verdiepen. Hij heeft al meer voorspellingen gedaan die later volkomen juist bleken te zijn. Te veel voorspellingen om op te noemen. Burlisto heeft ons ver teld dat hij reeds lang tevoren had gespro ken over de ramp, die Nederland zou tref fen, over dc dood van „een groot man in het Oosten" en de dood van „een lid van een Koningshuis niet ver van Nederland". Ernrico heeft ons te veel verteld, dan dat wij het allemaal konden onthouden. in de nabije toekomst voorspelt hij onder andere een periode van grote droogte, een enorme uitbarsting van de Merapi op Java, die millioenen mensenlevens in gevaar zal brengen en verder in het jaar of begin vol gend jaar de dood van generaal Eisen hower (hij zal worden opgevolgd door Stevenson) cn het aanhouden van de oor log op Korea gedurende nog vier jaar. Laat dit genoeg zijn. Burlisto praat over dit alles bij zijn optreden in het Luxor- theater, waar hij tevens frappante staaltjes laat zien met betrekking tot brieven en gebruiksvoorwerpen van mensen die hij in het geheel niet kent. De prognose over de Tour de France was het hoogtepunt van zijn optreden. Wie de winnaar van de Tour zou worden wilde Burlisto om wedden schappen te voorkomen niet mededelen. Wel hetgeen wij hierboven al schreven. Het dunkt ons dat de meeste renners zich niet verder behoeven te vermoeien, maar beter naar Burlisto kunnen gaan om te vra gen of het verder nog wel de moeite is door te fietsen. Het algemeen ploegenklassement na de achtste étappe luidt: 1. Frankrijk Noord Oost 146.09.03; 2. Nederland 146.26.49; 3. Frankrijk West 146.32.05; 4. lie de France 146.34.19; 5. Frankrijk 146.41.05; 6. België 146.43.56; 7. Italië 146.50.51; 8. Zwitserland 147.05.00; 9. Luxemburg 147.13.16; 10. Frank rijk Zuid-West 147.19.44; 11. Frankrijk Zuid- Oost 147.19.56; 12. Spanje 147.29.52. Voor de West-Europese kanokampioen schappen, die op 15 en 16 Augustus a.s. in Duisburg (Duitsland) worden gehouden is de Nederlandse ploeg voorlopig samengesteld Dames: mevr. A. van den AnkerDoedens en mej. G. Bosschieter. beiden in K. 1 en K. 2. lieren K. 1. 500 meter: Klingers en Van Koersel. K. 1. 10.000 meter: Gravestein en v. Koersel. K. 2. 500 meter, 1000 meter en 10.000 meter: Klingers en Koch. K. 4. 1000 meter: Klingers, Koch, Bunscho ten en Bobeldijk. K. 1. 4 maal 500 meter: Klingers, Bodeldijk, Van Koersel en Gravestein. ATog niet zo heel lang geleden deed ■t een heer van middelbare leeftijd in een ingezonden stuk aan de redactie van een Nederlands weekblad een bekentenis inzake zijn verhouding tot het sport gebeuren. Mijn hele leven lang, zo schreef hij, ben ik een enthousiast sup porter van de voetbalvereniging Vitesse. Steevast iedere Maandag nam deze heer de Maandagkrant met, grote belangstel ling ter hand om er in de lange lijsten van uitslagen het resultaat te zoeken dal Vitesse de vorige dag tussen de witte lijnen had behaald. Had Vitesse gewon nen, zo bekende hij, dan had hij immer plezier en vertelde het aan een ieder die liet maar horen wilde dat „zijn" vcreni- pin<> toch maar zó washad Vitesse ver- O O loren of gelijkgespeeld, cle goede man hoopte van harte op beterschap van die elf spelers die hem tot een sportliefheb ber maakten. Had de man vroeger vele jaren van zijn jeugd in Vitesse gespeeld? Was hij Arnhemmer van geboorte en ha cll hij daar alleen belangstelling voor voet ballende Arnhemmers uit de hoogste klasse? Geenszins. Het ingezonden stuk zou trouwens ook niet aardig geweest zijn. Neen, de schrijver bekende liet eer lijk, hij was in Amsterdam geboren, hij was helemaal niet sportief aangelegd, neen, had zelfs nooit van zijn leven een voetbalwedstrijd gezienEn toch een vurig aanhanger van Vitesse. De ver eniging, die hij alleen van naam uit zijn dagblad kende. Belangstelling voor Tour AAN deze bekentenis moesten wij on willekeurig denken toen wij de afge lopen week niet alleen in de namiddag ter redactie, maar zelfs nog thuis door vele enthousiaste aanhangers van de Neder landse rennersploeg in de Tour de France werden opgebeld met de vraag hoe of Woutje, Wim of Thijs het er die dag had den afgebracht; hoe of de klassementen er uit zagen en wie of dan wel in het bezit was gekomen van die zo fel begeerde gele trui. Waren dat allemaal mensen die pre cies wisten dat je aanvallend en verdedi gend kan demareren, dat je om een étappe te winnen zo veel mogelijk en duchtig je pedalen moet ranselen, dat ge lanceerd over een renner heengaan hele maal niet onsportief is, dat Nolten de klim mer is en Van Est de man van de lange afstand....? Ongetwijfeld niet. En toch zijn wij er van overtuigd dat de Tour de France zeker even veel belangstelling trekt als de voetbalwedstrijden van het Neder lands elftal. Waarom? Waarom was die Amsterdammer van geboorte zo'n vurig supporter van Vitesse? Even voorstellen VAST staat dat de Tour de France voor een groot gedeelte „gemaakt" wordt door de tientallen journalisten, die in de karavaan een plaatsje hebben. Zij maken de Tour als sportevenement zij maken en.breken een renner. Zo ging dat vijf tig jaar geleden bij de eerste Tour de France, zo gaat dat nu nog bij de veer- tigsje. Voor wie het niet geloven wil, hij leze vooral de Belgische en Franse kran ten, die elke dag enkele pagina's wijden aan alles wat er zo tijdens een étappe ge beurd met renners uit eigen land, maar ook uit die van andere landen. Mogen wij na lezing van die tientallen kolommen en kele renners uit dat veld van ruim honderd aan u voorstellen? Raymond Impanis HIER is Raymond Impanis. Een renner uit België met wonderlijke capacitei ten. Wij zijn over hem te weten gekomen dat hij een stevige troef betekent voor de Belgen zonder dat echter een schitterende prestatie van dit bakkertje uit Berg in het vooruitzicht gesteld kan worden. Want en daar komt de aap uit de mouw 't bakkertje maakt fouten, waarvan men een nieuweling, maar niet hem zou vrijplei ten. hij aarzelt te lang met meewippen in de goede aanval. onlangs reed hij heus, men zegt het van hem de hele dag in een zetel; hij knipoogde bij die ge legenheid naar zijn volgers, die hem braaf voorbijsnorden en vergat daarop aan het eindoffensief deel te nemen.... hij hangt de voorzichtigheidspolitiek aan (hem in gegeven door de vrees van de weerbots) en hij heeft een minderwaardigheidscom plex, zijn klasse onwaardig.... Als wij het bakkertje uit Berg waren, wij zouden de journalist die zoiets schreef op z'n minst hartelijk bedanken. Maar Raymond Impanis doet dat niet, hij is het gewend. Fritz Schaer NEEN, dan Fritz Schaer, de Zwitser die tot twee maal toe een étappe won. Die komt er heel wat beter af. Fritz blijkt een interessant wielrenner. Hij is 13 Maart jongstleden pas zevenentwintig jaar ge worden. Men schildert hem af met de ad jectieven „massief" of „geblokt" en be weert dat hij schouders en bovenarmen heeft als een pianoverhuizer. Maar dan., let u vooral even op, dan zult u massieve Fritz nooit meer Vergeten. Het gelaat van Fritz vertoont fijne trekken, zijn blik is diep als het meer van Genève (volgens W.P. ongeveer driehonderdtien meter, E. K.) en wilskrachtig als de houthakkers van Berner Oberland. Hij ziet er eerder uit als een intellectueel, bijzonder met zijn vroegtijdige kaalheid. Voor de zekerheid hebben we maar een plaatje van Fritz opgezocht. Om u ook eens naar die „diepe blik" te laten kijken. Ook van de Nederlander Wout Wagt mans blijkt men in het buitenland alles af te weten. Wagtmans, zo lezen wij, is nog maar drieëntwintig jaar. Als zoon uit een huisgezin met vijf jongens en één dochter, diende hij vanaf zijn prille jeugd de ar men uit de mouwen te steken. Op een dag Fritz Schaer Wagtmans, Van Est en G. Voorting besloot zijn broer Adriaan, die als wiel renner enkele prijzen had gewonnen, de koersfiets op te bergen, omdat hij ging trouwen. Woutje had het glinsterend tuig reeds lang met begerige ogen begluurd en dit was een prachtige gelegenheid om er zich meester van te maken. Van Woutje alleen maar de feiten. Voor hem nog geen volzinnen. Misschien later. Jean Mallejac BIJ Mallejac, de winnaar van de vijfde étappe, heeft men het meer over zijn naam en uiterlijk als men over hem schrijft. Men ziet en hoort het op honderd meter afstand dat hij een Breton is. Zijn voornaam is Bretons en zijn familienaam nog veel meer. Hijzelf is een typisch in woner van Bretagne. Men kan hem best voorstellen in de zwarte folkloristische kledij van de behaarde mannen uit de bremvelden rond Quimper en St. Brieuc of in het vissersplunje van de zonen van de zee. Mallejac is taai en pezig. Zijn ge zicht is dun en zoals men in Frankrijk zegt zijn lichaam is bijna even smal als een draad. Zijn kaart vermeldt een gewicht van 64 kilo voor 1.71 meter. We zouden zo nog heel wat renners, wiens namen men vrijwel dagelijks in de krant kan lezen, aan u voorstellen. Bij voorbeeld Jan Adriaensens, de jonge Belg, die men de „Lcmme" noemt; Van Geneug den, die volgens de kenners geen arends jong is uit de Zuidelijke Franse Alpen zo als Dotto of een schaapherder als Vicente Trueba, doch slechts een renner uit het vlakke Laken; De Smet, die men een „reus van de weg" noemt, of „een dwangarbei der" van Alpen en Pyreneën. Wij doen het niet. Want er is nog zo veel te vertellen over de Tour. Incidenten SCHAER was Maandagochtend ver schrikkelijk nerveus, omdat hij zijn gele trui kwijt was. Het hotel, waar hij logeerde, werd in alarmtoestand gebracht. Het kostbare kleinood moest voor de dag komen. Zelfs de politie werd gewaar schuwd om een onderzoek in te stellen. Er volgde een onderzoek. Een grondig onderzoek. Daarbij bleek dat Fritz voor niets moord cn brand geschreeuwd had. Hij droeg het gele ding onder zijn pyama. In Caen stond de microfoon van de ver slaggever van Radio Monte Carlo Dinsdag zonder doel bij de eindstreep van de étap pe. De verslaggever was spoorloos. Wat was gebeurd? Ergens in een klein dorpje had de reporter een reportage willen wij den aan de Tour. Een gemoedelijk boertje liep hem daarbij echter lelijk in de weg. De verslaggever, die niets op had met nieuwsgierige lastposten, sprak het boer tje nogal onvriendelijk toe en pakte hem daarna in de kraag om zijn argumenten wat meer kracht bij te zetten. Toen werd het boertje kwaad, ontpopte zich als de veldwachter van het dorp en zette de re porter in het cachot. En de luisteraars van Radio Monte Carlo maar wachten op een reportage van de Tour. GINO Bartali, de Italiaanse renner is de bescheidenheid zelve. De zevende étappe van de Tour de France heeft dat bewezen. Tijdens deze étappe namelijk 't was ter hoogte van Mamers had de Italiaan, die reeds voor de tweede wereld oorlog meereed in de Tour, zijn dertig- duizendste kilometer in de Ronde gereden. Een reden voor de duizenden belangstel lenden in Nantes, het eindpunt, om Gino van harte geluk te wensen en met hem de bloemetjes buiten te zetten. Speciaal voor dit record had Bartali, zoals hij zei, een week lang zijn baard la ten staan. Dat maakt meer indruk, vond de campinissimo. Maar na ofloop van de étappe pakte alles anders uit. Wel slokte Gino enkele flessen wijn naar binnen, maar vond het toen genoegd Stel de huldi ging maar uit tot in Parijs, zei hij. Dan kunnen we twee vliegen in één klap slaan: mijn record van dertigduizend kilometer en mijn overwinning in de Tour de France.... De collega's van Bartali heb ben er hartelijk om gelachen. Dc Belg Van der Stockt was de eerste die Jan Nolten (links) geluk kon wensen. (Telefoto). Gino Bartali De rennerskaravaan trekt verder. Nog veertien étappes voor het eindpunt Parijs. Morgen komen de bergen. Wat zal er ge beuren? Niemand weet het. Vast staat al leen dat de belangstelling van tienduizen den dezelfde blijft. Een belangstelling van mensen die hun gehele leven al belang stelden in alles wat de wielersport aan gaat, maar ook van mensen die slechts één maal per jaar alles van wielrenners willen weten, namelijk tijdens de Tour de France. Voor deze laatsten bovenstaande informa ties. Waarom? Denkt u maar weer aan die aanhanger van Vitesse. Die moest het ant woord ook schuldig blijven. E. K. Het Nederlands Negental gaat reeds veertien dagen na de thuiswedstrijd tegen cle Belgen de returnmatch in Antwerpen spelen. Wat het resultaat ditmaal zal wor den is bijna geen vraagteken meer. De Ne derlanders hebben na de oorlog nog niet van de Belgen verloren. Echtereen keer moet de eerste keer toch worden. Of dc Belgen echter al zover zijn staat te bezien. Aan slag hebben onze Zuiderburen in ieder geval al een heleboel meer te ver tellen dan enkele jaren terug en als zij het nog eens zover brengen, dat zij met wat meer accuratesse hun plichten in het veld vervullen staan de kansen gelijk. De Nederlandse ploeg heeft, zoals trou wens te verwachten was, enkele wijzigin gen ondergaan. Boersma (in Amsterdam met viermaal 3-slag) is terecht vervangen. Dit geldt, zij het ook in mindere mate, voor de RCH-man Nol Houtkamp, die dit seizoen zijn goede vorm aan slag van vorig jaar nog niet heeft hervonden. Tevens heeft de keuzecommissie tei-echt Keule- mans vervangen op het derde honk door de HHC'er Jan Smidt, die reeds vele malen als reserve-pitcher aan de kant heeft ge staan, maar nu deze laatste functie wel met zijn derde honk-functie kan combi neren. Verwonderlijk Verwonderlijk is echter, dat men thans Keulemans maar helemaal uit de ploeg heeft gelaten, terwijl hij in Amsterdam p:et een slaggemiddelde van 0.667 uit de bus kwam en bovendien de beste Neder landse honkloper is. Als buitenvelder zou de Schotenspeler het uitstekend doen. Thans zijn in het buitenveld opgesteld: Wey van O.V.V.O. en Charles Urbanus eveneens van O.V.V.O. De competitie Evenals veertien dagen terug staat thans de competitie der eerste klassers nagenoeg stil. De competitieleider heeft er trouwens een inhaal-Zondag van gemaakt. In de overgangsklasse A wordt nog een volledig programma afgewerkt, maar in de B-afdeling gaan „Haarlem" en H.C.K. hun uitgestelde wedstrijden tegen respectieve lijk Zeeburgia en DOS inhalen, die twee Haarlemse overwinningen kunnen op leveren. In de A-afdeling gaat SC Haarlem Za terdagmiddag naar De Volewijckers, het geen voor de Haarlemmers een moeilijke wedstrijd zal worden. EDO ontvangt Zon dagmorgen om tien uur Sparta, hetgeen een bijzonder aardige wedstrijd kan wor den. Zouden de Haarlemmers er in slagen om de overwinning te behalen dan krijgen zij uitstekende vooruitzichten op de tweede plaats. Verliezen zij echter dan verliezen zij hun tweede plaats aan Sparta. Spannen zal het dus zeker op het Noordersportpark. EHS gaat op bezoek bij RFC en moet op passen niet verrast te worden. DWS VVGA 2 wordt een strijd voor de onderste plaats. Na het slechte begin van hun teamgenoten hebben Neil Harvey en Graeham Hole op de tweede dag van de derde testmatch tussen Engeland en Australië in Manchester de per spectieven voor Australië er heel wat gunsti ger op gemaakt. Van de anderhalf uur, dat er op deze dag slechts gespeeld kon worden de regen trad ook nu weer gedurende lange tijd als spel breker op hebben zij op fraaie wijze ge bruik gemaakt door hun ploeg van 151 voor 3, op 221 voor 3 te brengen. Lefthander Harvey kwam op 105 not out, hetgeen zijn elfde century in testcricket be tekende. Drie uur en drie kwartier heeft hij hiervoor nodig gehad. Zijn honderd bevatte tien vieren. En Graeham Hole voerde zijn score van 41 not out tot 66 not out op. Samen zetten zij tot nu toe een stand voor het vierde wicket op van 166 runs. Aan het einde van de tweede dag zag het scorebord er als volgt uit Australië, eerste innings: Hassett b Bailey 26. Morris b Bedser 1. Miller b Bedser 17. Harvey not out 105. Hole not out 66. Extras 6. Totaal 221 voor 3. Zondag 12 Juli houdt de motorclub Haar lem en omstreken een betrouwbaarheids- rit over 75 kilometer. De start is om twee uur bij café Meyer, Ramplaan, Haarlem.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 7