Diploma's voor 182 leerlingen van Velsens Nijverheidsschool Predikbeurten Sla in trek, peen draait door Dit najaar is een kotter klaar, opgetrokken op Duitse spanten AUTO OF MOTORRIJLES Visserij-varia AREND REIJM Old Clothes New Beverwijk Tienduizend sloffen dure aardbeien „Volzomergroente" langzamerhand goedkoper SCHOOLBOEKEN Amsterdamse rederij kocht er 21 Groente- en fruitmarkt in de afgelopen week Auto- en Motorrijles Autorijschool SUCCES Santpoort Heemskerk Castricum het adres „De Eendracht" verliest dirigent ZATERDAG 11 JULI 1953 S Arbeidsmarkt raakt overvoerd van electriciëns AB. DE JONG Combinatiebouw" in Spaarndam Burgerlijke Stand van Heemskerk Zonnebloemcollecte bracht 190 op Immunisatie tegen diphterie en kinkhoest Volgende maand: bevolkingsonderzoek „Sterren" naar Castricum Henri Arends naar Concertgebouw-orkest VOLLER dan ooit tevoren was het gisteravond in de filmzaal van de Nijverheids school bij de uitreiking van de diploma's aan de leerlingen van de dagschool. Niet minder dan 182 geslaagden waren er met het bestuur van de school en de leraren en ouders bijeen, zodat de directeur, de heer P. L. Hubbeling, meer dan een uur nodig had om iedere knaap met een toepasselijk woord het diploma te over handigen. Bovendien klonk menigmaal applaus als aan een leerling de Dick van Leeuwenprijs voor de beste resultaten werd toegekend of wanneer een leerling werd onderscheiden voor de grootste ijver en toewijding of zijn karaktervol gedrag. De voorzitter van het schoolbestuur, ir. J. F. Peltzer, die de bijeenkomst opende, onder streepte. ook nog eens dat hij net nog nooit zo vol in de filmzaal had gezien bij een uit reiking van diploma's. Hij wees er alle ge slaagden op dat zij nu nog niet moeten den ken, dat ze er al zijn. Er zal aan gedacht moeten worden dat het vooral in een streek als deze, waar de mogelijkheid bestaat van belang is, dat men zich verder ontwikkelt. Als waarschuwing tot de jongeren en de ouders maakte ir. Peltser duidelijk dat het steeds moeilijker wordt om als electricien een plaats bij een bedrijf te vinden. Toch geven zich ieder jaar meer en meer leerlingen op voor de afdeling electrotechniek. „Denk aan je toekomst, jongelui", aldus ir. Peltser. Ook de directeur van de Nijverheidsschool, de heer P. L. Hubbeling, stipte aan, dat de toevloed van leerlingen voor de afdeling electrotechniek de grootste is. Weliswaar zijn de vakken machinebankwerkcn en electro techniek vooral in de omgeving van Velsen dè beroepen, maar eenmaal zal er toch sprake zijn van overvoering van de arbeidsmarkt. Deze zal voor andere vakken toch ook voor zien moeten worden. Het behalen van het diploma noemde hij een goede stap in de richting, maar hij raad de alle geslaagden aan zich te laten opnemen in een leerlingstelsel. Binnenkort zal een cursus aan de avondschool worden begonnen voor de opleiding tot gezel-timmerman voor hen. die het B-diploma van die school al hebben behaald. Tot besluit werd de heer P. Verdam, de hulp concierge van de school, naar voren geroepen. Hij is benoemd tot concierge van ADVERTENTIE Dry cleaning only Koningsplein 10 - Tel. 4886 Zondag 12 Juli IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: ds. D. C. van Wijngaarden, 19 uur: ds. J. v. d. Berg. Gebouw Chr. Belangen, 10 uur: de heer A. Bergsma. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9 en 10.45 uur: prof. dr. K. Dijk; 15 en 17 uur: ds. R. D. Beukema. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 8.30 en 17 uur: ds. J. J. Arnold. Chr. Geref. Kerk, 10 en 16 uur: ds. J. W. v. d. Gronden. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10.30 uur: ds. J. H. Rawie van Zeist. Oud-Katholieke Kerk,-8 uur: Vroegmis, 10 uur: Hoogmis, 19 uur Vespers. Dins dag en Donderdag 9 uur: Heilige Dienst. Leger des Heils, 10 uur: Heiligingssamen komst, 12.15 uur: Zondagsschool, 16.30 uur: Jeugddienst, 19 uur: Openlucht samenkomst, 20 uur: Verlossingssamen komst o.l.v. kapitein E. H. Krommen hoek. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: de heer H. Remiens, 19 uur: ds. G. Wassenaar. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 en 17 uur: ds. J. A. Tiemens. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat 1, 10.30 uur: de heer J. B. Assendorp. Evangelisatievereniging „Elon", Casem- brootzijstraat, 10 uur: de heer Joh. Oost veen van Voorburg. Woensdag 19.45 uur: Openluchtsamenkomst. Vergadering van Gelovigen, Esdoorn straat 30. DRIEHUIS: Evang. Lutli. Gemeente, koffiekamer Westerveld, 10.15 uur: ds. J. J. Simon. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. L. Brink. VELSEN-NOORD: Chr. Geref. Kerk, Da Costaschool, 19 uur: ds. J. W. v. d. Gronden. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. A. C. van Nood. Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. H. P. Huis man, 19 uur: ds. J. Wiersma. BEVERWIJK: Ned. Herv. Kerk, Grote Kerk, 10 en 19 uur: ds. J. O. Norel. Jeugdkapel, Groenelaan, 10 uur: de heer A. Boer. Ned. Herv. Kerk, Populierenlaan, 10 uur: ds. F. C. Willekes. Geref. Kerk, Moensplein, 10 en 17 uur: ds. C. Meyer. Vrijzinnig Herv., Prinsesselaan, 10 uur: de heer C. B. Termaat. Maranatlia, 10 uur: de heer Jb. Klein Haneveld van Bodegraven, 19 uur: Evan gelisatiesamenkomst. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingssamenkomst, 12 uur: Zondag school, 16.30 uur: Kindersamenkomst, 19.15 uur: Openluchtsamenkomst, 20 uur: Verlossingssamenkomst o.l.v. luite- ■nante W. K. v. d. Veen en M. B. v. d. Hoeven. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. J. Wiersma, 19 uur: ds. F. C. Willekes. Geref. Kerk, Badgastenkerk, 10 en 16 uur: ds. L. J. Goede van Aalten. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. G. Wasse naar. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, 10.30 uur: ds. A. J. v. Rhijn van Haarlem; 18.45 uur: Oecume nische Kerkdienst, ds. J. J. van Hille van Haarlem, ds. D. Ringnalda van Overveen en ds. D. ter Steege van Sant poort, van 18.4519 uur: zangdienst. „De Toorts", 9 uur: ds. L. Alons van Emmen. „De Kapel", 19 uur, geen dienst. Doopsgezinde Gemeente, Jeugdhuis, 19.30 uur: ds. J. A. Schreuder van Santpoort. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. M. W. J. G. de Kluys. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.30 en 15 uur: ds. N. Bruin. HAARLEM: Church of England, Kinderhuissingel, 8.30 a.m. Holy Communion, Rev. Moss man. de nieuwe Huishoudschool en mocht als aan denken aan zijn werk voor de Nijverheids- sgchool een boekwerk over het vissen in ont vangst nemen van zijn collega-visser, de heer Hubbeling. De gediplomeerden Machine-bankwerken: W. van Schagen, M. Hageman, C. Bol, B. van Diepen, B. v. Gooi, M. Kemink, M. Roodzant, J. de Valk, J. Freijee, A. Snijders, J. Kosters, J. Graven maker, D. v. Leeuwen, H. van Zijp, H. Kruk, L. Kroone, P. Welboren, Th. van Laar, J. van Hesselingen, J. Spruit, L. van Evert, J. Hand- graaf. B. Brouwer, J. Mijnsbergen, W. Schel vis, W. Schoorl, C. Zonjee, G. Keus, H. Zeil- rtra, W. v. d. Schalk, W. Roest, J. Iskes, J. Glorie, J. v. d. Bosch, L. Scheerman, C. de Groot, J. Schoonaard, R. Haan, C. Huyg, G. Wagendorp, A. van Pel, A. van Wessem, J- de Best, C. Moolenaar, H. Mandenmaker, P. Bloemendaal, B. Wijbenga, P. Kuyper, J. Len- sen, L. Eckermann, S. Hoogeland, C. Wijs hake, H. Kluft, A. van Zijl, T. Kortekaas, C- de Wit, J. Kruis, G. Plug, Th. Kochx, W. Kremer, Th. Koster, C. Jansen, J. Mookhoek, P. v. d. Linden, P. Zwaan, R. Clark, K. Blom- vliet, N. van Gerven, M. Goedhart, A. Nun- nink, N. Rijs, M. Bakker, J. v. d. Burg, L. v. d. Winden, W. Stevens. G. Rumping, W. Niey- wenhuis, W. Gronki, E- Masereeuw, J. Konz, A. v. d. Laan, G. van Schagen, E. Clark, H. van Geldorp. Niet eslaagd: 15; herexamen 1 leerling. Dick van Leeuwen-prijs: B. Brouwer. Groot ste ijver en toewijding: J. Gravenmaker. Electrotechniek: C. Kleverlaan, J. Bakker, P. Tervoort, N. Halfweeg, J. Nieuwenhuizen, A. Joosten, H. Mulié, W. v. d. Stroom, A- Spiering, J. Flierman, R. A. de Mink, A. de Heer, J. de la Leijne, J. Metselaar, A. van Dijk, P. Lohman, N. A. v. d. Tuin, H. v. d- Schans, J. Galman, W. Harms, G. van Hou- welingen. W. Zwart, C. P. Hopman, J. de Vries, J. Bodewes, T. Handgraaf, P. v. Cam- pen, G. v. d. Sluis. J. de Reus, E. Vogelzang, J. Mante, H. Katers, D. Mulder, E. Benecke, J. Visser, W. Pompert, G. Geerse, J- de Vrind, C. Nieuwenweg, R. de Lannoy. J. Oorthuy- zen, A. Ruyter, J. Rijs, J. Alderlieste, H. Slui ter, J. Seijsener, Y. Paulus. Herexamen: 1 leerling. Gezakt 3 leerlingen. Dick van Leeuwenprijs, grootste ijver en toewijding, karaktervol gedrag: J. de Vries. Timmeren: J. van Roon, H. van Gelder, J. Bakker, M. Smit, W. Sluis, P. H. v. Lies hout, A. Tanahatoe, G. C. van Kaan, N. C. M. Lubbers, H. van Heerden, J. Bos, J. Spek, Th. van Kaam, J. Lokhorst, J. Morée, G- Zevenberg, L. Weller, J. Riechelman, M. v. d. Aar. P. Scholz, G. v. d. Outenaar, J. Schelvis, B. Basjes. Herexamen: 1 leerling; gezakt: 18 leer lingen. Dick van Leeuwenprijs, grootste ijver en toewijding: P. van Lieshout; karaktervol gedrag: A. Tanahatoe. Schilderen: L. Spronk, J. Dekker, N. Huis man, H. v. d. Bos, J. de With. Gezakt: 1 leerling. Dick van Leeuwen-prijs: H. v. d.Bos. Grootste ijver en toewijding: L. Spronk. Loodgieten: J. Zuurendonk. A. Kouwenho- ven, K. Neve, E. van Maanen, H. Admiraal. Dick van Leeuwenprijs: K. Neve. Gezakt: 2 leerlingen. Kopklas Auto-techniek: W. Hilbers, H. Treep, E. Korver, H. Zwart, P. Wals, W. A. de Nooyer, W. S. Benning, C. Visser, J. Beentjes, S- Kooiman. H. Raspoort, W. Wes- sel, J. de Kruyff, F. Wester, B. Jonckbloedt, W. Verduyn, E. Heere. Niet geslaagd: 1 leerling. Geflatteerde zege van Kennemerland op „Verhorst'' De verleden week voor de bedrijfscom- petitie uitgestelde wedstrijd tussen Kenne merland en Verhorst is gisteravond te elf der ure alsnog ingelast. Kennemerland behaalde een geflatteerde 52 zege op de Verhorst-mannen, die in het veld zeker niet de minderen van hun tegenstanders waren, het pechduiveltje speelde hen echter parten en stond enige zekere doelpunten in de weg. In de eerste helft had Verhorst de wind mee en na een kwartier wist de midden voor te doelpunten, doordat de Kennemer- land-keeper het schot verkeerd beoordeel de. Toen de verdediging van Verhorst zich na een half uur spelen bij een aanval van Kennemerland vei'keerd opstelde kon de middenvoor de gelijkmaker in het net de poneren. Dezelfde speler maakte er één minuut voor rust 21 van toen hij in zijn eentje de gehele Verhorst-verdediging de keeper incluis, passeerde. Na de hervatting was de middenvoor van Kennemerland een voortdurende drei ging voor het Verhorsl-doel en al spoedig was de stand 31. Toch gaf Verhorst de strijd nog niet op en het gelukte de links buiten de achterstand tot 32 terug te brengen. Hierna zette Verhorst alles op de aanval maar te ver opdringen werd lien noodlottig, want Kennemerland kon bij uitvallen de eindstand op 52 brengen. De vruchten waren gisteren weer duur cp de aardbeienveiling: de ongeveer 10.000 manden die er zijn aangevoerd gingen voor hoge prijzen weg. Vooral de aardbeien rnet dop hielden de prijs. De binnenlandse markt besteedde voor de eerste kwaliteit Climax van 350480 cent per inand en beneden de drie gulden per mand was er weinig te koop met dop. De doosjes gingen eveneens in prijs omhoog;er is voor de pondsdoosjes nog 101 cent per stuk be taald. Zonder dop lagen de prijzen lager. De gewone fabrieksaardbeien draaiden rond de 250 cent per mand en de Climax zon der dop bracht het tot 320 cent per slof. DEM-athleten morgen naar Zaandam Zondag organiseert de A.V. „Zaanland" cp het Verkade-terrein te Zaandam regio nale atletiekwedstrijden, waaraan ook wordt deelgenomen door een grote ploeg D.E.M.-athleten. De dames lopen de 100 meter en nemen deel aan het vèrspringen; de heren nemen deel aan verschillende loopnummers en hebben ook ingeschreven voor enkele technische nummers. ZONDAGSDIENST BEVERWIJK De Zondagsdienst voor de apotheken in Beverwijk wordt waargenomen door de Duinwijk-apotheek. ADVERTENTIE Bestel reeds nu uw Wij zorgen dan tijdens de vacantie voor alles wat U nodig heeft en na de vacantie is alles prima in orde. Bestel ze in uw eigen gemeente. Het is gemakkelijker en minstens zo goed. Doe het bij KLAVER'S BOEKHANDEL TEL. 5326 Edisonstraat 11 - Dmuiden Op de groentemarkt nam deze weck de vraag naar bloemkool, sla en spinazie aan zienlijk toe. Bloemkool ging daardoor vlot weg voor prtyzen, die tot 58 cent per stuk kwamen; sla, tot voor kort onverkoopbaar haalde op de laatste marktdag de 12 cent per krop en ook de spinazie liep behoorlijk in prys op: tot 45 cent per kg. Minder vlot ging het met de bos- en waspeen; bospeen bracht van 817 cent per bos op en de waspeen ging niet hoger dan 12 ct. per kg., honderden kisten draai den door. Postelein en andijvie brachten 610 cent per kg. op. Rabarber is iedere marktdag nog aanwezig en er wordt van 1024 cent per bos voor betaald. Sper- ciebonen komen er nu steeds meer; de prijs daalde tot rond de 100 cent per kg De diverse soorten doperwten, waarvan de aanvoer nu eveneens groot is, brachten van 2870 cent per kg. op, tuinbonen draaiden rond de 10 cent per kg. Tomaten varieerden van 1247 cent per kg. De aanvoer van frambozen neemt nu ook toe en de prijzen bewogen zich tussen de 28 58 cent per doosje. Er komen ook al heel aardige partijtjes bessen aan de markt. Meer gladiolen Op de bloemenveiling begint het sorti ment der gladiolen steeds groter te wor- (Van een redacteur) Op een kleine werf in Spaarndam wordt op het ogenblik voor rekening van Kramer en Booy in IJmuiden een voormalige Duitse houten kotter verbouwd tot een modern scheepje van het type, dat de IJmuidense haven kent in de KW 34 en de „Kralingen". Er blijft „geen steen op de andere" van het oude houten schip, dat na een rustperiode van ongeveer drie jaar in een Duitse haven vrijwel onbruikbaar is geworden en waarvan alleen de stalen spanten nog in prima staat verkeren. Het ligt niet in de bedoeling van de firma Kramer en Booy, zo vernamen wij, om met dit nieuwe kottertje, dat dus een voorbeeld wordt van zogenaamde „combinatiebouw" het krijgt een stalen huid zelf te gaan varen, zodat wij aannemen, dat het voor de verkoop bestemd is. Dit scheepje, dat de moderne kotterop- vattingen in alle onderdelen huldigt, meet, volgens het ontwerp van de firma Borg- hart in IJmuiden 25.05 meter over alles, waarvoor uit binnen- en buitenland reeds belangstelling aan de dag is gelegd. Men denkt het schip in September of October gereed te hebben. Meer in Duitsland In Duitsland liggen nog meer van deze houten scheepjes, waarvan er enkele in oorlogstijd op Nederlandse werven ge bouwd zijn. Het zou dus niet ondenkbaar zijn, dat bij het welslagen van deze eerste verbouwing in Spaarndam andere ver bouwingen met de Duitse spanten als basis, volgen. Naar wij vernamen, heeft inmiddels ook een Amsterdamse rederij belangstelling voor deze schepen aan de dag gelegd. Het is het Scheepvaartbedrijf „Walcheren", dat reeds eerder sleepboten verbouwde en nu, volgens mededelingen van zijn di rectie, in totaal 21 houten kotters in Duits land heeft aangekocht. Zes ervan zijn reeds in Amsterdam gearriveerd, de andere liggen nog te wachten in Delfzijl. De scheepjes, die als casco met motor (120 Het Centraal Bureau van de Tuinbouw veilingen in Nederland deelt over het ver loop van de groenten- en fruitmarkten over de periode van 3 Juli10 Juli mede: De handel in bloemkool en komkommers had in deze week een gunstig verloop. De noteringen voor deze producten bleven op een behoorlijk peil. Hoewel de aanvoer van bloemkool terugliep, bleef deze toch nog van betekenis. De noteringen van bloemkool lagen heel wat hoger dan in de vorige verslagweek. De A, B en C-sorteringen brachten respec tievelijk 2234, 1524 en 810 ct. per stuk op. Ook de komkommers liggen nog goed in de markt. Voor kaskornkommers werd 1522 ct. per stuk besteed en voor de platglas komkommers A 3032, B 26 29 ct. en C 2325 ct. per stuk. De kromme komkommers noteerden van 2835 ct. per kg. Voor sla was er ook een kleine prijs stijging, het warme weer en de kleinere aanvoeren waren hier de oorzaak van. De laatste dagen werd voor sla van goede kwaliteit tot 6<{, ct. per krop betaald. De prijsdaling bij de tomaten vond déze week nog verder voortgang. De plotselinge stopzetting van de export van tomaten naar Engeland op 8 Mei was mede oorzaak dat de prijs op een laag peil kwam. De noteringen voor dit product lagen op Woensdag voor de A, B en C-sorteringen respectievelijk van 3742, 3640 en 37 40 ct. per kg. Eveneens laag in prijs was de andijvie 812 ct., postelein 816 ct. en spinazie 820 ct. Van de Engelse zijde bestond slechts ma tige belangstelling voor de zomerkroten. Voor 512 ct. per kg. werd dit product op de veilingen aangekocht. Voor bospeen en waspeen toonde Duitsland belangstelling. Bospeen deed gemiddeld 1218 ct. per bos en waspeen 1020 ct. per kg. Voor de koolsoorten bestaat er nog wei nig belangstelling. Rode kool bracht 610 ct. per kg. op. De oogst van spitskool is zo goed als afgelopen. Savoye- en witte kool worden nog maar in beperkte hoeveelhe den aangevoerd. De bonen waren bij toenemende aanvoe ren goed prijshoudend. Voor de stamprin- cessebonen werd f 1.051.30 per kg. be steed, de stamsnijbonen brachten van 50 80 ct. en de kassnijbonen van f 1.101.20 per kg. op. Tuinbonen deden 712 ct. per kilogram. Vroege aardappelen blijven goed prijs houdend en brachten 14I6V2 ct. per kilo gram op. De aardbeien hadden veel vraag zowel voor export als binnenland. De industrie kocht gemiddeld tot 80 ct. per kg., terwijl het binnenland prijzen besteedde welke tot f 1.20 per kg. opliepen. De aanvoeren van aardbeien lopen snel terug. Rode bessen zijn zeer goed te plaat sen bij noteringen van 5060 ct. per kg. Zwarte bessen voor export brengen goede prijzen op, terwijl de 2de kwaliteit ook wordt afgenomen bij noteringen tot 60 ct. per kg. De kwaliteit van de frambozen schijnt dit jaar niet mede te vallen. Ook de oogst is minder dan dat men geraamd had. De noteringen van dit product liggen niet ongunstig en lopen zelfs op tot 70 ct. per kg. en hoger. Het kersenseizoen zal na de volgende week weer tot het verleden behoren. Voor de Meikersen wordt thans 4052 ct. per kg. en voor de volgers 5063 ct. per kg. betaald. Wijnkersen brachten tot 83 ct. per kilogram op. ADVERTENTIE Gediplomeerde instructeurs ZEEWEG 275 - TEL. 4333 KENNEMERLAAN 136 TEL. 5000 IJMUIDEN „Walcheren" samen met de firma A. v. d. Grijp in Sliedrecht aangekocht met de bedoeling, ze in delen of in hun geheel door te verkopen aan belangstellenden. Naar wij verder uit de mond van de di recteur van „Walcheren" vernamen, zou het mogelijk zijn enige der in Duitsland aangekochte schepen naar Argentinië te exporteren, nadat zij van een stalen huid zijn voorzien. Straatprediking Zaterdagavond om acht uur zal op het Broekbergerplein in Santpoort Dorp een evangelisatie-samenkomst worden gehou den. Spreker is dr. P. J. Richel van Heem slede. Het Evangelisatie Zangkoor verleent medewerking. Geboren: Adrianus A. W., z. van A. Jan sen en C. G. v. Etten; Johannes M., z. van C. Cornelissen en Th. Castein; Raymond J. H., z. van L. Modderman en M. J. C. Barrieu; Theodorus J. M., z. van J. A. Scheffer en Th. Kee; Paula A. P., d. van J. A. M. Eeltink en A. J. Houtenbos; Jo hannes P., z. van P. H. Voormeer en P. Bourgonje. Gehuwd: J. v. Tunen en C. Castricum. Overleden: E. Henneman, 94 jaar, onge huwd; H. J. Klaarwater, 76 jaar, wed. van Chr. de Vreeze; E. Beemsterboer, 41 jaar, ongehuwd. den, ook de aanvoer wordt groter. Nu is het momenteel één der meest gewilde bloemen en er wordt graag tot 80 cent per bos betaald. Hiernaast zijn het de lelies, waarnaar grote vraag is vooral de Rubrums zijn duur: tot 90 cent per tak geeft de handel graag. De Longiflorum haalt tot 16 cent per kelk.. Lathyrus en dahlia's komen tot 50 cent per bos, beide soorten beginnen in iets ruimer mate aan de markt te ko men. Alstroemeria's waarvan grote par tijen worden aangevoerd, brachten van 1431 cent per bos op. Het aanbod in de verschillende soorten zomerbloemen wordt groter en er zijn nu o.a. gedetia, segetum, lathyrus met een vlotte handel. In de zomermaanden zijn er nooit veel potplanten; ook ditmaal was de aanvoer gering. BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK GEBOREN: Adelinde C. M., d. van H. J. Blokker en A. M. A. Bohuslav; Johannes F. P., z. van M. van Keulen en J. C. Kraak man; Editz, d. van G. K. Stor en G. A. Goed; Ronald, z. van K. A. Haan en S. van Waard; Wilhelmina M. H„ d. van G. P. Aalbregt en C. E. M. Hulscher; Kornelis, z. van G. I. van der Wal en E. van Dijk; Frederika R. C„ d. van C. E. van der Linden en A. Dekker; Ma ria T., d. van C. Backer en A. Nuijten; Ma rijke, d. van P. C. Nieuwenweg en K. J. Ju- melet; Olof J., z. van P. J. J. Kremers en J. E. Ljungberg. ONDERTROUWD: J. Steenbakker en M. Hühl; W. Nieuwenhuizen en A. J. Bakker. GETROUWD: C. J. Nijssen en A. Th. Kie- bert; W. M. Wiardi en W. G. Smit; Th. Tim mermans en E. B. van der Weg; R. Bok en D. J. N. Kuijpers; H. van Oosten en R. W. Stalknecht; W. Smit en S. Cuperus. OVERLEDEN: Th. Atteveld 87 j„ echtgen. van A. Th. Verheem; S. van Waard 41 j., echtgen. v. K. A. Haan; H. de Vries, 54 j., echtgen. v. J. van Haaster; M. A. Kramer, 69 j., echtgen. van J. G. Poel, J. W. E. Pronk 74 j„ echtgen. v. J. Groeneveld; H. C. Hen- nevelt, 82 j., wed. v. W. H. Wiertz. De collecte ten behoeve van het Zonne- bloemwerk heeft in Heemskerk 190 op gebracht. Morgen houdt „Herwonnen Levens kracht" de jubileuminzameling ter gelegen heid van het veertigjarig bestaan van deze instelling. Van gemeentewege wordt op Donderdag 16 Juli, 's middags van 1.30 tot 2 uur ten huize van de Heemskerkse artsen J. F. Dikkenberg en J. H. Schutte de laatste ge legenheid gegeven tot kosteloze inenting tegen diphterie voor kinderen boven de leeftijd van één jaar, welke de 2e inspui ting nog niet hebben ontvangen; kinkhoest - diphterie voor kinderen beneden de leef tijd van één jaar, welke de 3e inspuiting nog niet hebben ontvangen. Ouden van dagen er op uit Op Donderdag 23 Juli gaan de Heems kerkse ouden van dagen van 65 jaar en ouder hun jaarlijkse uitstapje maken. Het comité organiseert een autotocht met een onbekend doel, dit wordt een verras sing. Het gemeentebestuur van Heemskerk treft voorbereidingen voor het bevol kingsonderzoek op tbc, waarmee in de tweede helft van Augustus een aan vang zal worden gemaakt. Naar men verwacht zal het onderzoek ongeveer drie weken in beslag nemen. Als onderdeel van het zomerprogramma van de Castricumse Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer vindt er Dinsdag 21 Juli een cabaret-avond plaats op het C.S.V.-terrein aan de Zeeweg. Aanvanke lijk was deze avond voor Maandag 20 Juli vastgesteld, maar door verschillende om standigheden heeft men van deze datum moeten afzien. Aan het programma, waar van de verzorging in handen is gelegd van het Nederlands Theaterbureau, wer ken tal van prominenten uit de radiowereld mede, namelijk; L.S.K. korporaal Joop de Knegt, Willy Vervoort, Max van Praag, Johnny Meijer, De Wama's, Tonny Bou cher, Carlo Pietro, Eddy Schuyer en Dick Harris. Daar de V.V.V. dit jaar voor het eerst met een uitgebreid programma naar voren komt waarvoor de vereniging nog niet over voldoende kasmiddelen beschikt zal er entrée geheven moeten worden. BURGERLIJKE STAND over de week van 3 tot en met 9 Juli. GEBOREN: 5 Juli: Wilhelmina Elisabeth Cornelia, d. v. J. J. Rozing en A. H. van Weel,'Dorpsstraat 19. 7 Juli: Gerardus Johan nes Stephanus, z. v. J. Roemer en C. G. J. van der Lee, L. Toepoelstraat 7. ONDERTROUWD: 2 Juli: Adrianus Petrus Groot te Limmen en Anna Maria Baptista Schermer, Brakersweg 66, Castricum. GEHUWD: 7 Juli: Bernardus Lute te Cas tricum en Catharina Petronella Johanna Boon te Assendelft. OVERLEDEN: 1 Juli: Marianna Maria Geertruida Bommels, 71 jaar, won. te Am sterdam. 3 Juli: Elisabeth Margaretha Alles- sie, 88 jaar, won. te Amsterdam. Pieter Breeu- wer, 85 jaar, won. te Wormer. 5 Juli: Hen- drika Johanna van Os, 67 jaar, won. te Am sterdam. Zondagsdienst artsen De Zondagsdienst wordt van Zaterdag middag 14 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door arts A. P. W. A. M. de Jongh, Koningin Julianastraat 1, telefoon 534. Voor hetzelfde tijdvak is de wijk- en kraamverpleging in handen van zuster A. Boots, Prins Bernhardstraat 6. Agenda voor Castricum „Corso"-tlieater, Dorpsstraat, Castricum. Zaterdag 19.15 en 21.30 uur, Zondag 15, 19.15 en 21.30 uur, Maandag 20 uur en Dinsdag 20 uur: „24 uur uit een vrou wenleven". Woensdag en Donderdag iedere avond 20 uur: „Elizabeth is Ko ningin". Sloep erbij. Een oude Franse sloep, af komstig van een vissersvaartuig uit Bou logne met het merk B 2624 is op het ter- reintje naast de vuurtoren gezet, waar het een verzamelplaats is van alles wat de visservloot van de bodem der zee vindt. Vele ankers, oude kettingen en vooral vliegtuigen-onderdelen hebben het terrein reecis gevuld. Lichter in het hoofd. De Annie IJM 14 is een tiental dagen in Spaarndam geweest. Het bleek dat de logger te veel geballast was in de kop, zodat enkele tonnen cement uit het schip zijn verwijderd. De volgende week gaat de IJmuider schipper Jan Prins met zijn mannen weer vissen. Nieuwe. Na een reis van vier weken is de „Eendracht 4" (KW 130) met ruim 600 kantjes Hollandse nieuwe in de vissers haven aangekomen. Des middags kwam de KW 144 met 370 kantjes. Schoonmaken. In Urk liggen vier grote kotters van de Urkervloot stil om de motor schoon te laten maken en voor een verf- beurt. Om dezelfde reden is deze week de UK 61 in IJmuiden gebleven. De motor is hier schoongemaakt en volgende week gaan de „gebroeders" weer om de tong. Proefdraaien. Voor de Duitse bunker ligt proef te draaien de Eveline (IJM .116). De motor heeft door de surveybeurt van de trawler lange tijd niet gedraaid. Maar vol gende week kan de Eveline weer naar de visserij. Geen trawlers. Er waren gisteren geen trawlers aan de markt, zodat de Noordlog- gers en wat kleine vaart de handel moesten zien te bevredigen. De prijzen waren daar door weer aan de hoge kant: voor kleine wijting legde men ƒ20,neer en de .schol werd evenmin cadeau gegeven; kleine drietjes brachten het tot 21,en de knappe drie werd met 25,betaald. Voor schol twee werd 32.neergeteld. Geen trawlers. Het wordt eentonig, maar ook vanmorgen waren er geen traw lers aan de afslag. Sleep. Gisteravond omstreeks elf uur is de IJM 266 met motorpech de IJmuidense vissershaven binnen gesleept door de IJM 223. Besomming. IJM 7: 2880, Marktbericht. Prijzen per 1 kg.: gr. tong 3,452,60; grm. tong ƒ2.281,84; kim. tong 2,13—1,86; kl. tong I 2,16—1,90; kl. tong II 1,74—1,46; tarbot I 2,85—2.20. Per 50 kg: tarbot IV 23; kim. schol 56 52; kl. schol I 40—35; kl. schol II 37— 8,50; schar 19—16; bot 14—12; kl. schel vis I ƒ72; kl. schelvis II 4316; wijting 27,5010; gr. gul 47; mid. gul 34; kl. gul 22. Aanvoer: 263 kisten tong en tar bot; 588 schol; 19 schar; 13 bot, 87 schelvis, 128 wijting, 7 kabeljauw en gul, 5 diversen. In totaal 1110 kisten. Paling, aal en baars. Donderdag werd door 108 vaartuigen aan de afslag te Urk aangevoerd: 9443 pond kuilpaling, prijs f 0,95-f 1,17; 85 pond fuikaal 87-90 cent,- 94 pond snoekbaars 49-50 cent, 73 pond rode baars f 1,10, 162 pond voorn 4 cent per pond en 965 bak nest, f 2,60 per bak van 37',i kg. ADVERTENTIE Hagclingerweg 134 Santpoort - Tel. 8930 Dennenstraat 12 - IJmuiden-Oost - Tel. 6200 Predikbeurten in Castricum Ned. Herv. Gem., 10 uur: ds. C. J. Rasch van Den Helder. Geref. Kerk, 9 en 10.45 uur:' ds. J. A. van Arkel van Haarlem, 17 uur: ds. W. v. d. Kerk van Nieuwerkerk aan de IJsel. Herv. Evang. Ver., 10 uur: ds. Reeser van Den Haag. Door de benoeming van de heer Henri Arends tot assistent-dirigent van het Con certgebouworkest en als repetitor van het Toonkunstkoor, afdeling Amsterdam, zal de Harmoniekapel der Koninklijke Papier fabrieken „De Eendracht" haar leider, die in 1949 de heer L. II. F. Leistikov opvolgde, weer verliezen. De heer Joseph Iienricus Arends, die 8 Mei 1921 te Maastricht is geboren, genoot daar zijn muziekopleiding aan de muziek school en het muzieklyceum. Hij behaalde de einddiploma's A en B alsmede de Staats examens L.O. en M.O. met hoofdvak viool. De jonge musicus studeerde vervolgens in strumentatie bij Gerard H. Boedijn, die oud-directeur van „De Eendracht" is en de kapel op een zeer hoog peil bracht, zoals ook de heer Arends de papierfabriek-har monie in de vier jaren van directeurschap na de inzinking door de bezetting opnieuw sterk wist te maken. Teneinde zijn bekwaamheid te demon streren legde de heer Arends directieproe- ven af voor het Gelders Orkest, het Bra bants Orkest en enkele maanden geleden voor het Concertgebouworkest, bij welke gelegenheid hij de repetities leidde van Richard Strauss' „Der Bürger als Edel- mann". Schumann's eerste symphonie en Hindemith's symphonie „Mathis der Mah ler". Naar het zeggen van de heer Arends is hij zich bewust van de grote verantwoor delijkheid om te mogen werken met een der eerste orkesten der wereld, waarin .zijn taak voorlopig zal zijn alle op het pro gramma voorkomende composities mee in te studeren en eventueel bij plotselinge verhindering van dirigenten in te springen. De jonge assistent-dirigent, die per 1 Sep tember bij het Concertgebouworkest is be noemd, deelde mede, dat de gelijktijdig te aanvaarden functie als repetitor bij het Toonkunstkoor geen bijzondere uitbreiding van het orkest-repertoire tot gevolg zal hebben. Hoewel volgens mededelingen van de heer Arends, hij behalve de nieuwe func ties de leiding van het Philips-orkest en -koor zal blijven behouden en hij na over leg mogelijke gastdirecties zal kunnen aan vaarden, staat wel vast, dat „De Eendracht" haar begaafde directeur, die op eigen ver zoek nimmer een officiële benoeming heeft willen aanvaarden, zal verliezen. Uiteraard betreuren „De Eendracht"-muzikanten dit zeer en het zal uiterst moeilijk zijn een waardig opvolger te vinden.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 8