m&kernk Het Huis Zwitserse athleten oppermachtig in landenontmoeting in Rotterdam Onderlinge roeiwedstrijden van „Het Spaarne" een groot succes Australiërs tegen Engeland van 221 voor 3 op 318 all out A .Clowntje Rick Nederlanders wonnen slechts drie nummers van haar Dromen Gré de Jong verbeterde 800 meter record (dames) Geen wonder dat U steeds meer Want iedereen zegt ervan: ziet roken! Meisjes Christelijk Lyceum eerste in scholentournooi Successen van Pirie en MacDonald Bailey Voor de kinderen FEUILLETON door Dorothy Quentin Heringa Wuthrich Succesvol keepen van Evans LIKDOORNS MAANDAG 13 JULI 1953 De officiële landenontmoeting- NederlandZwitserland op de Nenyto-sintelbaan in Rotterdam is in een nederlaag: voor Nederland (86132 punten) geëindigd. Slechts drie van de twintig nummers konden in het voordeel van onze landgenoten worden beslist. De overige zeventien gingen niet slecht^ verloren, maar liepen in vele geval len uit op een volkomen falen. Zo kon Lamoree zich bijvoorbeeld niet plaatsen bij het polsstokhoogspringen. Driemaal faalde hij bij de aanvangssprong van 3.40 meter en hij was daarmee van verdere deelneming uitgesloten, zonder Nederland ook maar één punt te hebben bezorgd. Ook Hofmeester bracht het hier niet ver. Zijn 3.50 meter stak schril af tegen de prestaties van Hofstctter en Balsiger, die over veel grotere techniek beschikten en respectievelijk 4 meter en 3.00 meter haalden. ADVERTENTIE Omdat het openingsnummer, het kogel slingeren, een onderlinge aangelegenheid tussen de Zwitsers Hirsch en Veeser was geworden (50.50 meter en 49.50 meter), stond Nederland al direct ver achter en er is in feite geen moment twijfel geweest over de einduitslag. Want ook op de loop nummers waren de gasten superieur. Slechts Aret bleek op de 100 en 200 meter tegen hen opgewassen. Op beide nummers leverde hij een fel duel met Wehrli. De 100 meter verloor hij op de streep (beiden 10.9 sec.), maar op de 200 meter revancheerde hij zich. Ook nu was het verschil echter miniem (beiden 22.1 sec.). De twee overige Nederlandse overwin ningen waren bij het vérspringen en het speerwerpen te noteren. Fikkert wierp de speer bijna 5 meter verder dan de beste Zwitser (60.43 m.) en Lutkeveld legde met 58.02 meter royaal beslag op de twee de plaats. Eveneens hielpen Visser en Wessels Nederland aan acht punten res pectievelijk met een fraaie sprong van 7.32 meter en een van 6.84 meter. Spanning Werkelijke spanning boden nog de 110 meter horden en de 800 meter. Het werden beide Zwitserse overwinningen, maar voor Rem was een beter resultaat mogelijk ge weest dan de tweede plaats op de 800 meter. Te laat zette hij zijn aanval in op Wallkamm die van start af de kop had ge nomen en een tiental meters winst had ver overd. Pas na 300 meter kwam Rem snel naar voren maar hij lag iets te ver achter en verloor met nog geen meter verschil. Met gemak wonnen de Zwitsers voorts de lange afstandnummers. Doordat Slijk huis op medisch advies voor de 1500 meter verstek had laten gaan was dit nummer bij voorbaat reeds voor de Zwitsers. En even gemakkelijk kwam het op de 5000 meter tot een Zwitserse zege. Tot 2000 meter lagen de lopers bijeen, daarna zakten Van den Veerdonk en Maliepaard terug. Page nam de leiding om die niet meer af te staan. Groot machtsvertoon Met nog groter machtsvertoon won Schudel de 10 kilometer. Adriaanse had zich hier moeten laten vervangen door onze marathonkampioen Van der Zande, maar deze kon al spoedig het tempo niet volgen en zou tenslotte met ruim ander halve baan achterstand als vierde en laat ste eindigen. Tenslotte gingen ook de beide estafette nummers en de 3000 meter steeple-chase voor de Oranje-ploeg verloren. Op dit laat ste nummer kwam slechts Fekkes voor Ne derland aan de start, daar Jonkers Vrijdag was geblesseerd en men geen plaatsver vanger had kunnen vinden. Thöt werd winnaar in 9 min. 55 sec. De 4 x 100 meter ging tot op de helft precies gelijk op dank zij Van der Meulen en Holst, maar de wissel tussen deze laat- ADVERTENT1E FIELD3ACKETS - SWEATERS Gré de Jongh heeft Zondagmiddag in Amsterdam het Nederlands record op de 800 meter dames, dat zij kort geleden in Rijswijk met 2 minuten 21 seconden op haar naam had gebracht, opnieuw verbeterd. Thans kwam de Sagitta-athlete tot een tijd van 2 minuten 19.3 sec. Deze 800 meterloop werd verwerkt in het bijprogramma van de Nederlandse jeugd kampioenschappen, waarin verder een 80 meter horden dames en een 3000 meter wa ren opgenomen. Op de 3000 meter bleven de eerste vier aankomenden. Keesom, Bak ker, Verhoeks en Van der Voort, beneden de negen minuten-grens. Keesom was in 8 minuten 45.7 sec. de snelste. 800 meter dames: 1. Gré de Jongh (Sagitta) 2 min. 19.3 sec. (nieuw Nederlands record); 2. Truus Terra (Always Forward) 2 min. 23.2 sec.; 3. Wil Grezel (Sagitta) 2 min. 27.3 sec. 80 meter horden dames: 1. Beb Rijshou- wer (GAC) 12.5 sec. 3000 meter heren: 1. Keesom (AB '23) 8 min. 45.7 sec. ste en Aret mislukte volkomen en voor Rulander was er toen geen redden meer aan. Hofmeester gaf Nederland op de 4 x 400 meter aanvankelijk een halve meter voor sprong, veroverd op Vogel. Schmitz verloor tegen Weber echter 10 meter terrein, een afstand die Schreuder tegen Schneider kon handhaven, maar Smildiger moest toe zien, hoe Steger Zwitserland nog een twin tigtal meters extra winst bezorgde. Uitslagen 100 meter: 1. Wehrli (Z.) 10,9, 2. Aret (N.) 10,9. 200 meter: 1. Aret (N.) 22,1, 2. Wehrli (Z.) 22,1. 400 meter: 1. Steger (Z.) 49,1, 2. Smildiger (N.) 49.8. 800 meter: 1 Wallkamm (Z.) 1.57.7. 2. Rem (N.) 1.57.8. 1500 meter: 1. Sutter (Z.) 4.04.5, 2. Luethy (Z.) 4.06. 5000 meter: 1. Page (Z.) 15.08, 2. Maliepaard (N.) 15.15.2. 10.000 meter: 1. Schudel (Z.) 32.01.8, 2. Van der Linden VS* 1LYER (N.) 32.11.4. 110 meter horden: 1. Bernard (Z.) 14,8, 2. Nedehand (N.) 14,9. 400 meter horden: 1. Borgula (Z.) 56,-, 2. Van der Hoeven (N.) 56,6. 3000 meter steeple chase: 1. Thöt (Z.) 9.55, 2. Staubli (Z.). 4 x 100 meter estafette: 1. Zwitserland 42.3, 2. Ne derland 42.9. 4 x 400 meter estafette: 1. Zwitserland 3.19.8, 2. Nederland 3.24.8. Vérspringen: 1. Visser (N.) 7.32 meter, 2. Wessels (N.) 6.84 meter.. Hoogspringen: 1. Wahli (Z.) 1.85 meter, 2. Van Dermeulen (N.) 1.85 meter. Kogelstoten: 1. Senn (Z.) 14.15 meter, 2. Derichs (N.) 13.22y2 meter. Discuswerpen: 1. Hafliger (Z.) 46.33 meter, 2. Mehr (Z.) 43.80 meter. Speerwerpen: 1. Fikkert (N.) 60,43 meter, 2. Lutkeveld (N.) 58,02 meter. Polsstokhoogspringen: 1. Hofstetter (Z.) 4 meter, 2. Balsiger (Z.) 3,90 meter. Kogelslingeren: 1. Hirsch (Z.) 50,50 meter, 2. Veeser (Z.) 49,50 meter. Hinkstapsprong: 1. Stauffer (Z.) 14,11V2 meter, 2. Van Egmond (N.) 13,99 meter. In Rotterdam zijn Zondag op de sintelbaan van Nenyto de athletiekwedstrijden tussen Nederland en Zwitserland gehouden. De finale 100 meter heren: links boven T. Aret (tweede), links onder Wehrli (eerste)rechts boven Griesser (vierde) en rechts onder Rulander (derde). Voor de twaalfde maal De op de sintelbaan aan de Laan van Poot in Den Haag gehouden finale van de jaarlijkse landelijke schoolontmoeting ath- letiek is in de groep middelbaar onderwijs en kweekscholen bij de meisjes voor de twaalfde achtereenvolgende maal door bet Christelijk lyceum in Haarlem gewonnen en bij de jongens door de Rijks H.B.S. te Amersfoort. In de afdeling ULO en Nijver heidsscholen boekte de ULO uit Deventer een dubbel succes door zowel bij de jongens als de meisjes op de eerste plaats beslag te leggen. Bij de meisjes kwam Mieke Schenk (ULO. Schagen) de dochter van de coach van de Nederlandse schaatsenrijder Klaas j Schenk, met 10,7 sec. op de 80 meter en 5.30 meter bij het verspringen het beste voor de dag. Kooistra (Rijkskweekschool, Heerenveen) met 6,35 meter bij het vér springen en Van Dijke (Dalton HBS, Den Haag), Kalderman (ULO, Zandvoort) en Van Ekelenburg (R.K. ULO, Apeldoorn), die de 100 meter respectievelijk in 11,7, 11,8 en 11,7 sec. liepen, eisten bij de jongens de meeste aandacht voor zich op. De meisjes van het Christelijk Lyceum verbeterden ook het estafette-record 5 x 80 meter, dat sinds 1933 op naam stond van de Rijks H.B.S. uit Almelo. Zij brachten het record van 53.4 sec. op 52.5 sec. De einduitsag was: Middelbaar onderwijs en Kweekscholen: Meisjes: 1. Christelijk Lyceum, Haarlem, 59 pnt., 2. West Friese lyceum. Hoorn, 54,5 pnt.; 3. R. H.B.S., Hoorn, 50 pnt., 4. Zaan- lands Lyceum, Zaandam, 42 pnt.; 5. Rijks kweekschool, Heerenveen, 36,5 pnt. Jongens: 1. R. H.B.S., Amersfoort, 86,5 pnt., 2. Hervormd Lyceum, Amsterdam, 85,5 pnt., 3. West Friese lyceum. Hoorn, 71 pnt., 4. Rijkskweekschool, Heerenveen, 68,5 pnt., 5. H. Norbertus lyceum, Roosen daal 66 pnt. ULO en Nijverheidsscholen, meisjes: 1. ULO, Deventer, 52 pnt., 2. ULO, Schagen. 51 pnt., 3. ULO, Hilversum, 42 pnt., 4. ULO, Zandvoort, 36 pnt., 5. ULO, Enschedé, 31 pnt. Jongens: 1. ULO, Deventer, 47 pnt., 2. ULO, Hoorn, 38 pnt., 3. ULO, Zandvoort, 37 pnt., 4. ULO, Haarlem, 35,5 pnt.; 5. Technische school, Epe, 35 punten. MacDonald Bailey heeft voor de zevende maal de Britse titel op de 100 en 200 yards gewonnen. Op de 100 yards ging hij zonder zich bijzonder in te spannen in 9,8 secon den door de finish, vóór Olowu (10,sec.) en Young (10,2 sec.). En op de 220 yards had de sprinter uit Trinidad eveneens wei nig moeite om in 21,4 sec. Slienton en Gibbs met ruim verschil te kloppen. Voor Gordon Pirie waren op deze in het White City-stadion in Londen gehouden A.A.A.-kampioenschappen ook twee eerste plaatsen weggelegd. Behalve de titel op de 6 mijl, op welk nummer hij bovendien het wereldrecord verbeterde, nam hij ook die op de drie mijl in 13 min. 43,4 sec. voor zijn rekening. De onderlinge wedstrijden van de Ko ninklijke Roei- en Zeilvereniging Het Spaarne, die Zaterdag- en Zondagmid dag op het Zuider Buitenspaarne plaats vonden, kunnen in alle opzichten geslaagd worden genoemd. De wedstrijden mochten zich in een grote belangstelling verheu gen. De burgemeester van Heemstede, mr. A. G. A. Ridder van Rappard, woonde als beschermheer der vereniging een groot deel van de wedstrijden bij en ook bur gemeester mr. P. O. F. M. Cremers van Haarlem gaf van zijn belangstelling blijk. Voor de nummers overnaadse vier he ren senioren, overnaadse vier dames snel- roeien en mixed-vier werd voor de sa menstelling van de ploegen naar Engels voorbeeld geloot. Deze loting heeft gun stige resultaten afgeworpen, namelijk een groot aantal spannende voorwedstrijden en halve finales, waarbij men nu eens niet bij voorbaat de winnaar aan kon wijzen. Vooral in de mixed-vier, traditioneel num mer van deze onderlinge wedstrijden, waren de verschillen, waarmee diverse ploegen door de finish gingen, vaak mi niem. Aardige races De oude vieren (heren) gaven aardige races te zien. In het bijzonder de finale, waarin duidelijk bleek dat de ploegen na de voorwedstrijden redelijk op elkaar wa ren ingeroeid. In de overnaadse twee heren senioren zagen we enkele technisch zeer goede ploegen, onder andere die van B. Delfos en H. Fokke. In de junior-tweeën roeiden enkele ploegen sneller dan de senior tweeën. Zowel de scullers als de stjjlskiffeuses ondervonden grote moeilijkheden bij het sturen op het bochtige Zuider Buiten spaarne. Vele stijlroeisters zagen we tijdens deze wedstrijden racen en ook nu werd de kortgeleden gedane uitspraak van de voorzitter van de N.R.B., namelijk dat de stijl een uitstekende basis is voor het snelroeien, nog eens duidelijk onder streept. Veteranen De veteranen kwamen met vier heren- ploegen voor de dag en twee dames stijl- vieren. De heren roeiden Zaterdag twee voorwedstrijden en Zondag roejden de drie best geclasseerden de finale. Tijdens de pauze werd een luidklok in geluid door de erevoorzitter van Het Spaarne, de heer W. Dyserinck. Deze klok kreeg een plaats in de toren van het club gebouw. De bootslieden Bakker en Van Zonneveld overhandigden de heer Dyse rinck het model van een toerwherry ter gelegenheid van het feit dat de heer Dy serinck reeds een halve eeuw het erevoor zitterschap van Het Sparne bekleedt. De zeilvloot werd meer op peil gebracht Ze gingen midden in de nacht aan 't werk, met een emmer en dweilen, en maakten de boel zoveel mogelijk droog. Verder konden ze op dat ogenblik niets doen, en oom Tripje stuurde de jongens weer naar bed. De volgende ochtend nam oom Tripje al vroeg de telefoon op, en hij belde de lood gieter op. Die beloofde, dat hij spoedig zou komen. Een kwartier later stond hij al op de stoep, met zijn gereedschapskoffertje. „Lekkage, meneer?", zei hij. „Jawel", zei oom Tripje. „Komt u maar eens kijken". De loodgieter bekeek de waterleiding, en hij had het lek al gauw ontdekt. Hier zit het", zei hij. „De leidingbuis is gescheurd, doordat-ie bevroren is geweest. Dat zullen we eens gauw repareren!" Hij ging aan het werk met zijn langen, hamer en soldeerlamp, en in 'n halfuurtje was alles weer in orde. ,,'t Is voor elkaar, meneer!", zei de loodgieter, zijn gereedschap inpakkend. Tante Liezebertha had juist de koffie klaar, en de man sloeg een kopje lekkere verse koffie niet af. Toen ging hij, en alles was weer in orde. vertaald uit het Engels 25) U zult de indruk krijgen, dat ik eigen lijk niet veel uitvoer en een plezierige va- cantie heb. Het lijkt daar inderdaad soms op. Maar toch werk ik ook. Ik ben bezig een overzicht te maken voor meneer Hi lary uit de notities die hij gemaakt heeft voor zijn nieuwe boek. Hij is nog niet be gonnen me te dicteren. Ik ben daar wel een beetje benauwd voor en ik hoop, dat ik hem goed zal kunnen volgen. O, lieve Oom Leo, ik voel me hier zo gelukkig. Ik ben U en het weeshuis zo dankbaar, dat ik een opleiding gekregen heb, die het moge lijk maakt, dat ik een kans als deze kan aangrijpenWilt u juffrouw Marion ook mijn dank overbrengen? Ik zal u spoe dig weer schrijven, zodra ik met het echte werk voor meneer Hilary begonnen ben. Deze brief is alleen maar om u te vertellen, hoe ik het hier heb getroffen. Heel veel liefs van uw Elsie". Ze las de brief snel over en sloot 'm dan resoluut in een enveloppe. Zer was blij, dat deze brief af was en dat ze Sir Leo haar dankbaarheid duidelijk had laten blijken. Ze keek uit het raam. Mark zat nog op het lage stenen muurtje. Crabtree stond tevreden te kijken naar de hoge berg van dorre bladeren, die hij bijeengeharkt had. Er werd op haar deur geklopt en Annie stak haar hoofd om de hoek. „Ben je bezig? Ik dacht, dat je misschien wel even een kopje koffie naar die twee mannen zoudt willen brengen, die maar niet ophouden met babbelen „Met plezier," antwoordde Elsie, terwijl ze opsprong, „Crabtree gaat zeker een vuurtje stoken van al die dorre bladeren, hè?" Samen met Annie keek ze naar de twee mannen in de tuin, die het kennelijk over de richting van de wind hadden. „Niemand zou denken, dat meneer Hilary blind was," merkte Elsie zacht op. Toen ze echter een trek van verdriet op Annie's gezicht zag komen, voegde ze er haastig aan toe: „Ge lukkig dat het maar tijdelijk is. Ik vind dat hij zich kranig houdt. Ik heb zelf eens eens een zakdoek voor mijn ogen gehouden, maar ik kan je zeggen, dat ik me volkomen hulpeloos voelde. Annie keek haar met warme sympathie aan. Elsie was een goed kind, dacht ze. Veel beter dan die opgeprikte jonge vrouw uit Londen. Dit kind uit een weeshuis had, naast een goed karakter, houding en charme. Langzaam zei ze: „We weten helaas geen van allen, of het werkelijk tijdelijk is, Elsie." Elsie keek haar met een ontstelde blik in haar blauwe ogen aan. „Maar meneer Hilary heeft het me zélf gezegd! Hij zei, dat er 99 procent kans is, als hij alleen maar niet zijn geduld verliest en die don kere bril van zijn ogen rukt. „Ach, natuurlijk is het goed, dat hij dat denkt," zei Annie met een bedroefde klank in haar stem. „De zenuwen spelen in zo'n geschiedenis een grote rol. Dr. Barns heeft me echter na de operatie opgebeld en mee gedeeld, dat het niet zó eenvoudig was. Hij hééft een kans een kleine kans om zijn gezichtsvermogen terug te krijgen. Dat is alles. Ik vertel je dit, omdat ik weet, dat je een goed soort bent, en omdat wij samen alles moeten doen om hem het leven dra gelijk te maken. Als hij zich niet opwindt, misschien is zijn kans dan groter Maar ik praat veel te veel, vooruit, ga die mannen hun koffie brengen...." HOOFDSTUK 15 Elsie liep voorzichtig met een blad met twee koppen dampende koffie en een schaaltje door Annie gebakken koekjes de tuin in. Er stonden tranen in haar ogen. Ze begreep dat Annie de waarheid had ge sproken en dat ze Elsie betrok in de strijd om Marks ogen. Om Mark te waarschu wen, dat ze er ian kwam, hoestte ze even. „Ha, daar komt ons kopje koffie aan," merkte Crabtree op. „Het is Elsie, niet Annie," zei Mark, terwijl hij zich om draaide. „Hoe merkt u dat?", vroeg Elsie zo op gewekt mogelijk. „Annie draagt altijd krakende schorten en ze rammelt niet zo met de kopjes," ant woordde Mark. „Kom hier naast me op het muurtje zitten," voegde hij er met een uit nodigend gebaar aan toe. Ze overhandigde hem zijn koffie en de koekjes en voldeed aan zijn verzoek. „Mag Elsie het vuur aanstekend, Crab tree?", vroeg Mark even later. „Een vreug devuur in het najaar heeft een speciale be tekenis. Degene, die het aansteekt, mag een wens doen voor het volgend jaar, maar denk er aan, dat die wens géén kans heeft om vervuld te worden, als je er met wie ook over spi-eekt." „Och wat....", bromde Crabtree, die niet van dergelijke bijgelovigheid hield. Hij v/as ontstemd, dat hij gestoord was in zijn prettig gesprek met meneer Hilary. Voor dat dit meisje hen kwam storen, had meneer zakelijk met hem gesproken over het planten van rabarber en selderij En nu opeens die onzin over vreugdevuren en wensen Crabtree nam ook zijn kopje koffie van Elsie aan en ging zitten op een in de buurt staande kruiwagen. Hij keek naar Mark en het meisje op het lage stenen muurtje. Ze was niet veel meer dan een kind, dacht hij bij zichzelf, en natuurlijk was ze ontvan kelijk voor bijgeloof en sprookjes, welke in door haar aan te vullen met twee jollen, die gedoopt werden door twee jeugdige Spaarne-leden. Aan het roeimateriaal werd een vier- riemsoefengiek toegevoegd. Mevrouw G. Peereboom-Chambers doopte de naar haar genoemde boot, de „Gertie Peereboom". Jonge vier dames stijlrocien: 1. J. Dol leman (bg), A. Rooy, I. de Boer, L. Koe- kebakker (sl.), H. Dyserinck (st.)93 punten; 2. E. Elderenbosch (bg.), T. van Rhijn, H. Cremers, L. Meijer (sl.), L. Lef- felaar (st.); 88 punten. Veteranen vier dames stijlroeien: 1. mevr. C. Cremers-de Bruyn (bg.), mevr. Chabot, C. S. Schuyt Best, mevr. Fischer (sl.); 91 punten.; 2. Mevr. A. M. Loman- Wentholt (bg.), mevr. W. Meijer-van Manen, mevr. T. A. Rooy-Hamstra, mej. C. Schade (sl.), 82 punten. Jonge skiff heren: 1. R. Jesse 3.47.8; 2. Th. Holt 3.49. Veteranen vier heren: 1. dhr. Lugt (bg.), mr. J. C. Smithuysen, W. S. Schmoütziguer, K. G. d'Engelbronner (sl.) 2.16; 2. ir. E. A. Bierdrager (bg.), A. M. Brandenburg, F. O. Sillem, J. Sta- pensea (sl.) 2.16.5. Jonge skiff dames stijlroeien: 1. G. van Utenhove 96 punten, 2. R. v. d. Feltz 93 punten. Jonge vier heren: 1. G. v. d. Lee (bg), D. Terlouw, R. Neumann, J. R. Floor (sl.), E. v. d. Feltz (st.) 4.29; 2. J. Ba- rens (bg.), E. Nauta, P. Cremers, H. Geurts (sl.), H. G. Hamaker (st.) 4.32. Oude skiff dames stijlroeien: 1. G. v. d. Feltz, 92 punten; 2. L. Moree, 88 pnt. Oude vier dames stijlroeien: 1. G. van Utenhove (bg.), A. Lambers, L. de Boer van der Ley, H. Dyserinck (sl.), L. Lef- felaar (st), 90 punten; 2. J. Andriessen (bg.), M. Spoelstra, I. v. d. Berge, N. v. d. Meulen (sl.), R. Dumont (st.), 87 pnt. Mixer vier: 1. G. van Utenhove, H. Hoegen, J. Wigman, R. v. d. Feltz 1.46; 2. J. Andriessen, J. B. Delfos, H. Fray, E. Duyser 1.46. Jonge twee heren: 1. R. Neumann (bg.), D. Terlouw (sl.), N. N. (st.) 3.40.6; 2. G. v. d. Lee (bg.), J. R. Floor (sl.), E. v. d. Feltz (st:) 4.43.3. Skiff dames snelroeien: 1. G. v. d. Feltz 2.56.6: 2. N. Molenaar. Oude twee heren: 1. B. Delfos (bg.), H. Fray (sl.), M. Tjaden (st.) 4.33.8; 2. W. van I-Iuystee (bg.), H. Britzei (sl.), D. Lugtenburg (st.), 4.41.4. Jeugdskiff jongens: 1. G. v. d. Lee 3.41.9: 2. Th. Holt 3.44.6. Hoofdnummer: vier dames snelroeien: I. R. Brendel, L. Britzei, E. Duyser, L. Koekebakker 2.19.4; 2. E. Elderenbosch, E. Jesse, N. Molenaar, J. Voors. Oude skiff heren: 1. J. Sturm 4.57.3; 2. H. Boeree 5.02. Hoofdnummer: oude vier heren: 1. R. v. d. Berge, W. v. Huvstee, G. Jelles, P. Kersten 4.02; 2. J. B. Delfos, C. Dutry, J. Wigman, H. v. d. Schoot 4.04.2. ADVERTENTIE HAARLEM ELECTRISCHE INSTALLATIES LUIDSPREKENDE TELEFOON-INSTALLATIES De derde testmatch tussen Engeland en Australië, die op Old Trafford in Manches ter wordt gespeeld, verloopt tot dusver nogal verrassend. Aan het totaal, dat de Australiërs aan het eind van de tweede dag had bereikt, 221 voor 3, konden zij Zater dag voor de resterende wickets nog geen 100 runs toevoegen. De Aussies waren voor 318 runs all out. Geen totaal dus, dat de Engelsen schrik behoefde in te boezemen. Toen Harvey en Hole hun innings Za terdag hervatten, bleek de Engelse aanval levendig en zeer moeilijk te bespelen. Hole viel als eerste slachtoffer. Zonder een run aan zijn totaal te hebben toegevoegd werd hij op een bal van Bedser aan off door kee per Evans op fraaie wijze gevangen. 35 runs later presteerde Evans met een ver vaarlijke duik hetzelfde op een te riskante bal van Harvey. Davidson was Evans' derde slachtoffer. Maar ditmaal niet met een vang doch door bliksemsnel stumpen. Toen ging het snel. Alleen De Courcy kon nog tot een redelijke 41 komen; ver der kwam geen enkele Australiër in de dubbele cijfers. Lindwall scoorde 1 run vóór dat hij door Edrich werd gevangen. Het totaal was 318, toen het tiende wicket viel. Weer had Bedser getriomfeerd in deze innings. Hij nam vijf wickets voor 115 runs. Edrich gevangen Engeland verloor zijn eerste wicket na 19 runs, toen Edrich door Hole werd ge vangen in de slips. Het zeer gevarieerde bowlen van Miller met mediumpace en offspinners verleidde Graveney op 32 een gemakkelijke catch aan De Courcy te geven. Na de thee vonden Hutton en Compton een minder zware pitch. Zij brachten het tezamen tot 94 toen Compton achter het wicket werd gevangen voor 45. Hutton bat te bijzonder goed. Hij sloeg tien vieren, maar op 66 ging hij op een bal van Lind wall l.b.w. na met Compton twee appeals te hebben overleefd. Toen gestopt werd had Engeland 126 runs voor het verlies van vier wickets. ADVERTENTIE VERWIJDERD MET WONDEROLIE Weg met onhandige likdoornringen en ge vaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel. NOXACORN, neemt de pijn weg In 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen ver schrompelen met wortel en al. Bevat gezui verde wonderolie, jodium en het pijnstillende benzocaïne. Een flesje NOXACORN Anti septisch Likdoornmiddel van 1.1.35 bespaart U veel ellende. Devon nog alom onder de bevolking leef den. Crabtree hield zelf niet van al die onzin, maar hij kende diverse mensen, die er in geloofden. De oude tuinman zou verwonderd zijn geweest, als hij Elsie's gedachten inzake hem had kunnen volgen. Elsie peinsde, dat Crabtree zó uit een of andere legende weg gelopen zou kunnen zijn. Hij leek op een dwerg, zoals hij daar op die kruiwagen zat in zijn vuile Manchester pak, met zijn slor dige grijze baard en dikke borstelige wenk brauwen. Hij droeg bov /dien een soort puntmuts, die hij eens bij een liefdadig heidsuitdeling had gekregen en die eigen lijk een mislukte kindermuts was. „Ja, mag ik het vuur aansteken, Crab tree?", drong Elsie aan. Ze voelde zich ten opzichte van de oude man nog niet hele maal op haar gemak. Hoewel ze door Annie ten volle was geaccepteerd, was ze er van overtuigd, dat dit bij Crabtree nog niet het geval was. Annie had haar verteld, dat iemand van buitenaf in Devon, ook al woonde hij er 20 jaar, nog steeds als „vreemde" werd beschouwd, en Elsie be greep, dat er dus nog heel wat moest ge beuren, voordiat een man als Crabtree haar zou goedkeuren „Hier.steek het hier maar mee aan," antwoordde de oude man, terwijl hij een doosje lucifers te voorschijn haalde. Mark lachte. „Je boft, Elsie. Ik vind het zelf ook een kostelijk werk om zo'n vreug devuur aan te steken, maar ik zal het nu maar niet riskeren, ik zou waarschijnlijk P* Evans De scores luidden tot en met de derde dag: Australië, eerste innings: Hassett b Bai ley 26, Morris b Bedser 1, Miller b Bed ser 17, Harvey c Evans b Bedser 122, Hole c Evans b Bedser 66, Davidson st. Evans b Laker 15, De Courcy lbw b Wardle 41, Archer c Compton b Bedser 5, Lindwall c Edrich b Wardle 1, Hill not out 8, Langley c Edrich b Wardle 8, extra's (6 byes, 1 legbye, 1 noball) 8. Totaal 318. Val der wickets: 15, 48, 48, 221, 256, 285, 290, 291, 302. De bowlingcijfers luidden: Bedser 45 10 115 5 Bailey 26 4 83 1 Wardle 28.3 10 70 3 Laker17 3 42 1 Engeland eerste innings: Hutton lbw b Lindwall 66, Edrich c Hole b Hill 6, Gra veney c De Courcy b Miller 5, Compton c Langley b Archer 45, Wardle not out 0, Watson not out 0, extra's (4 byes) 4. To taal 126. De wickets vielen op: 19, 32, 126 en 126. De bowlingcijfers: Lindwall 9 3 19 1 Archer11 6 10 1 Hill 18 4 51 1 Miller 16 9 19 1 Davidson 7 1 21 0 Harvey 3 2 2 0 Het verdere verloop van de wedstrijd kan men elders in dit blad lezen. zelf binnen enkele seconden in lichter laaie staan. Begin maar met het kleine goed aan. te steken, we gooien dan straks de zwaar dere rommel er wel op. Crabtree en ik be schouwen het als een hele kunst om een mooi vuur te stoken en we gebruiken nooit één druppel petroleum." „Stel je voor," zei Crabtree verachtelijk, terwijl hij E'lsie gadesloeg, die zich bukte om het ritueel te verrichten. Het dorre gras en de bladeren vatten onmiddellijk vlam en even sloot Elsie haar ogen en deed een wens, zoals Mark haar gezegd had. Ze wist, dat het een onzinnig bijgeloof was, maar toch fluisterde ze zachtjes: „O lieve God, laat Mark in het voorjaar weer kunnen zien „Heb je de brief, die je schrijven wilde, klaar gekregen?", vroeg Mark opeens, haar tot de werkelijkheid terugroepend. Ze had hem verteld, dat ze Sir Leo moest schrijven. „Ja, dank u." „Uitgebreid verslag uitgebracht over mijn slechte eigenschappen?", voegde hij er plagend aan toe. „Ja," antwoordde Elsie. „Ik heb Sir Leo geschreven, dat ik het met de grootste moeite hier uithoud en dat er weinig voor nodig is om me te doen weglopen." Ze lachte vrolijk en zich tot Crabtree wen dend, vroeg ze: „Mag ik er nu wat zwaar der hout opgooien?" (Wordt vervolgd).

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 6