Na negende étappe vier Nederlanders bij eerste tien in het klassement Dagelijkse dingen in de Tour Haarlem had weinig moeite met het Haagse Quick DE VEERTIGSTE TOUR DE FRANCE Italiaan Magni won de sprint in Pau Wim Snijders winnaar in ronde van Halfweg Goede promotiekansen voor Haarlemse clubs Paul Maas bowlde 7 voor 14 in 15 overs HCB-uitslagen MAANDAG 13 JULI 1953 De honkbalcompetitie DE CRICKETCOMPETITIE vijf of zes hebben geplaatst. Nu werd het voor de zoveelste maal een duel tussen Ko blet en Magni, dat op overtuigende wijze door de Italiaan werd gewonnen. Robic werd derde, Schaer vierde, Bar tali vijfde en Van Est zesde. Gerrit Voor- ting moest genoegen nemen met de twaalf de plaats. In dezelfde tijd klasseerden Wagtmans, Suykerbuyk en Roks zich negentiende, twintigste en vierentwintigste. Van Breenen, die op het circuit dezelfde fout maakte als Gerrit Voorting, werd 36ste op ruim 2 minuten en Nolten en Adrie Voorting zaten in het peloton, waarvoor de zelfde tijd als voor Van Breenen werd ge noteerd. Klassementen De uitslag van de negende étappe van de Ronde van Frankrijk, van Bordeaux naar Pau (197 k.m.) luidt: 1. Magni (It.) 5 uur 9 min. 58 sec.; 2. Koblet (Zwits.) z. t.; ,3. Robic (Fi\ West) z. t.; 4. Schaer (Zwits.) z. t.; 5. Bartali (It.) z. t.; 6. Van Est (Ned.)7. Im- panis (Belg.); 8. Dupont (Fr. Z.W.); 9. Ge- finiani (Fr.); 10. Rolland (Fr.); 11. Bauvin (Fr. NOC): 12. Gerrit Voorting (Ned.); 13. Mirando (Fr. ZO); 14. Audaire (Fr. W); 15. Darrigade (Fr. ZW); 16. Pontet (Fr. W); 17. Gouthier (Fr.): 18. Mallejac (Fr. W); 19. Wagtmans (Ned.); 20. Suykerbuyk (Ned.); 21. Renaud (Ilé de France); 22. Bobet (Fr.); 23. Astrua (It.)3; 24. Roks (Ned.); 25. Lau- redi (Fr.) allen in dezelfde tijd als Magni (5.09.58); 32. een grote groep ex aequo on der leiding van de Italiaan Corrièri, in 5.12.0.7. In deze groep bevbondcn zich Van Breenen, Nolten en Adri Vocrting. De gele trui-drager Hassenforder eindigde op de 89e plaats in een groepje ex aequo in 6.16.51 met een achterstand dus van 6.53. Het algemeen klassement luidt thans: 1. Schaer (Zwits.) 54.04.04; 2. Wagtmans (Ned.) 54.05.06 op 1.02; 3. Renaud (lie de France) 54.07.34 op 3.30; 4. Roks (Ned.) 54.07.59 op 3.55; 5. Bauvin (Fr. NOC) 54.03.55 op 4.40; 6. Van Est (Nederland) 54.09.30 op 5.26; 7. Gerrit Voorting (Ned.) 54.09.49 op 5.45; 8. Mane (Fr. W) 54.09.50 op 5.46; 9. Robic (Fr. W) 54.10.04 op 6.00; 10. Astrua (It.) z. t.; 11. In een sprint, waarin 29 renners betrokken waren, heeft de Italiaan Magni op het circuit van Pau de negende étappe van de Ronde van Frankrijk gewonnen. Voor de 197 kilometer van Bordeaux naar Pau drukte men voor hem een tijd van 5 uur 9 min. 58 sec. af. Ook nu zat een Nederlander weer in de voorste gelederen. Wim van Est, tot nu toe wat op de achtergrond, legde op de zesde plaats beslag. Het heeft het de karavaan anders Zondag niet erg meegezeten wat het weer betreft. Met stromen viel de regen gedurende vrijwel de gehele rit neer en al dat hemelwater bluste kennelijk ieder vuur om een serieuze uitlooppoging op touw te zetten. Maar nadat 121 kilometer gefietst waren gingen in Mont de Marsan enkele renners er onder aanvoering van Gautliier en Mallejac toch tussenuit. De pret was van korte duur, want spoedig waren ze ingehaald. Kort daarop namen verschillende anderen echter onder aanvoering van Koblet opnieuw de benen en op een gegeven ogenblik was het peloton in drie groepen gesplitst. Voorop reed een groep, waarin alle bekende renners zaten. Hier gunde men elkaar geen meter winst en in de straten van Pau zagen o.a. Forestier en Teisseire hun pogingen om weg te komen snel te niet gedaan. Het draaide tenslotte weer op de sprint uit, waarin Magni de snelste was. Hassenforder is zijn gele trui kwijtge raakt. Hij heeft hem moeten afstaan aan zijn voorganger Schaer, die nu in het alge meen klassement leidt. Dat is het markante feit van de laatste vlakke étappe. Deze degradatie van de dappere regionaal verbaasde niemand. Hij was zeer vermoeid iii Bordeaux aangekomen en had als een ziek man op de rustdag op zijn bed gelegen. Al vrij spoedig na de start van Zondag morgen zakte hij af naar de staart van het peloton. Natuurlijk waren er een paar an dere leden van de Noord-Oost Centrale ploeg in zijn nabijheid en ze zorgden er voor, dat hij het contact niet verloor. Maar daarmede was de gele trui niet gered. En nog herhaaldelijk in de loop van deze negende étappe moesten zijn maats hem te hulp komen. Hij kon het echter niet bol werken bij het hoge tempo, waarin werd gereden en dat zowel door toedoen van zijn concurrent Schaer als van een aantal an dere renners, bij wie ook de Frans Natio- nalen vrijwel voortdurend werd gehand haafd. Het eind van het lied was, dat Has senforder met 7 minuten achterstand over de streep ging, waarmee al zijn illusies om de althans tot de voet van de Pyreneeën de leiding te behouden, in rook opgingen. Hoog gemiddelde Had men vrijwel algemeen verwacht dat de renners zonder uitzondering hun krach ten zouden sparen voor de beide bergétap- pes, die thans op het programma staan, en is dit globaal gesproken ook gebeurd, dit nam niet weg, dat de rit allerminst een wandeling is geworden. Het uurgemiddelde steeg weer boven de 38 kilometer. Wanneer men dan ook nog weet. dat het weer onge woon slecht was voor het Zuiden van Frankrijk, dan krijgt een dergelijk hoog moyenne een bijzondere betekenis. Het begin van de étappe werd geken merkt door een groot aantal lekke banden. Een eigenaardig feit, want het wegdek ver keerde in goede staat. Door een landschap, dat eigenlijk niets verschilde van dat in Twente of op de Veluwe veel dennen bossen. loofhout langs de weg en hier en daar flauwgolvende velden met rijpend graan reed de karavaan in straf tempo in Zuidoostelijke richting. Telkens waren er korte, demarrages, die het peloton ver brokkelden. In groepjes viel het uiteen, maar steeds weer kwam na korte of lange tijd de fusie tot stand. Valpartij Hassenforder zat te zwoegen. Hij zat af en toe „dood", zoals de term luidt. En we liswaar kreeg hij steun van zijn ploegmaats, maar het feit dat in de tweede helft van de rit Forestier, ook een renner van zijn ploeg, er even alleen van doorging, zal zijn moreel met hebben verbeterd. Een kilometer of zeventig van de start kwam het tot een valpartij, nadat een ren ner slipte op de tramrails. Het liep allemaal goed af en Nederlanders werden er geluk kig niet in gemengd. Zij reden overigens nogal fortuinlijk, alleen Adrie Voorting kreeg eenmaal een lekke band. Toen er ongeveer 130 van de 197 km waren afgelegd, leidde een der talrijke de marrages tot een uitlooppoging, die een wat ernstiger aanzien kreeg. Redolfi, Suyker buyk, Corrière, Gueguen, Kemp, Darrigade, en nog enkele anderen liepen 300 meter uit. Toen zette het peloton onder leiding van Molineris de achtervolging in en de aanval werd bedwongen. Suykerbuyk demarreert Het was Suykerbuyk, die vijftig kilo meter voor de finish, andermaal wegliep en de stoot gaf tot een strijd, die het pe loton spoedig in twee groepen splitste. In de eerste zaten behalve Suykerbuyk, Wout Wagtmans, Roks en Voorting en verder alle grote „azen", Koblet, Bartali, Bobet, Magni, Schaer en de rest, in totaal een dertig man. In de tweede groep reed Nolten, die op zijn gemak reed, Van Breenen, Adrie Voor ting en Van Est. De man uit St. Willebrord voelde zich echter in het tweede peloton niet op zijn plaats en ging eerst alleen weg, kreeg toen gezelschap van een paar Fran sen en een Spanjaard, die echter spoedig terugvielen en kon zich na een achtervol ging van 5 km, gereden in een tempo dat boven de 40 km lag, bij de kopgroep voe gen. De finish naderde en in grote lijnen bleef de thans verkregen positie dezelfde. Wel probeerde Koblet, een étappe-zege ruikend, er door middel van een flitsende demarrage tussenuit te trekken, maar de Italianen hadden hem in de gaten en Astrua, Magni en Isotti gingen als hazewinden achter hem aan en brachten „meester" Hugo tot reden. Vergissing Op het circuit van de ruime Place de Verdun arriveerde, tot grote vreugde van de Nederlandse volgers, Gerrit Voorting, die zich kort voor Pau zeer handig naar voren had gewerkt aan de kop van het eer ste peloton, met een meter of twintig voor sprong. Hij ging ook het eerst over de witte streep, maar vergat dat er nog een ronde gereden moest worden, zodat hij afstapte en onmiddellijk achter lag op de voorste gelederen van het peloton, dat nu pas de eindspurt inzette. Het was jammer, want al is het twijfel achtig of Gerrit Voorting zonder die fatale vergissing de étappe had gewonnen, hij zou zich toch zeer waarschijnlijk bij de eerste Hassenforder (Fr. NOC) 54.10.09; 12. Meu nier (Fr. NOC) 54.10.56; 13. Close (Belg.) 54.11.52; 14. Lauredi (Fr.) 54.11.54; 15. Im- panis (Belg.) 54.12.09; 16. Anzile (Fr. NOC) 54.12.13; 17. Ernzer (Lux.) 54.12.18; 13. Diot (lie de France) 54.13.20; 19. Serra (Sp.) 54.14.05; 20. Caput (lie de France) 54.14.15; 25. Magni (It.) 54.15.41; 26. Koblet (Zwits.) 54.16.11; 29. Bobet (Fr.) 54.16.41; 30. Bartali (It.) z. t.; 46. Van Breenen (Ned.) 54.23.38; 58. Adri Voorting (Ned.) 54.31.56; 63. Suyker buyk (Ned.) 54.33.28; 64. Nolten (Ned.) 54.34.11. Het ploegenklassement van de negende étappe luidt: 1. Italië (Magni, Bartali, Astrua) 15.28.54; 2. Frankrijk West (Robic, Audaire, Pontet) 15.29.54; Nederland (Van Est, Gerrit Voorting, Wagtmans, z. t.; Frankrijk Nationaal (Geminiani, Rolland, Rolland, Gauthier) z. t. Het algemeen ploegenklassement luidt thans: 1. Frankrijk Noord Oost Centraal 161.40.31; 2. Nederland 161.56.43; 3. Frankrijk West 162.01.59; 4. Ile de France 162,08.31; 5. Frankrijk Nationaal 162.10.59; 6. België 162.17.38; 7. Italië 162.19.45; 8. Zwitserland 162.36.33; 9. Luxemburg 162.47.28; 10. Frank rijk Zuid West 162.51.47; 11. Frankrijk Zuid Oost 163.04.59; 12. Spanje 163.05.38. De prjjs voor de strijdlustigste renner werd ditmaal toegekend aan Darrigade van de Franse Zuid West-ploeg. De plaatselijke favoriet Wim Snijders is er Zaterdagmiddag in geslaagd om de Ronde van Halfweg, die in de Houtrakpolder werd gehouden, op zijn naam te brengen door Mannaart en De Ruiter in de eindsprint te verslaan. Bij de nieuwelingen, die een wedstrijd over vijftig kilometer reden, deden zich enkele valpartijen voor. Eén valpartij op tweehonderd meter voor de finish, toen het gehele peloton aanzette voor de eindsprint liet zich vrij ernstig aanzien, maar liep nog betrekkelijk goed af. De Amsterdammer R. Ruyper wist tenslotte de overwinning in de wacht te slepen vóór Veenstra en Buis. In de wedstrijd voor amateurs reed het peloton de eerste veertig kilometer in ge sloten gelederen voort. Favorieten als Boe- laard en Henk Kuitwaard waren inmiddels door pech uitgeschakeld. De eersten, die succes hadden met een uitlooppoging wa ren de renners Kemp, Smits, Bakker, Dou- wes en Stoete. Zij vormden een kopgroepje van vijf man, waarmee de Haarlemmer Rus man ook aansluiting wist te krijgen. Lang bleef dit zestal niet aan de leiding, want zij werden weer door het peloton ingelopen. Negen ronden (36 kilometer) voor het einde wisten de Beverwijker De Ruiter, Mannaart uit Krommenie in Wim Snijders uit Halfweg, een voorsprong te nemen, die zij niet meer afstonden. In de eindsprint van de driemanskopgroep stoof Wim Snijders met een verschil van tien meter op Mannaart en De Ruiter zegevie rend als eerste over de eindstreep. Ook bij de amateurs, moest de EHBO er enkele malen in actie komen om de schaaf wonden te behandelen. Verschillende ren- In de Overgangsklasse A van de honk balcompetitie gaat het er naar uitzien dat de twee bovenste plaatsen bij Haarlemse ploegen terecht zullen komen. EHS maakte het in Rotterdam tegen RFC al heel bont (726) en een gelijk spel Zaterdagmiddag om 4 uur achter de Kleverparkweg tegen het zwakke VVGA 2 is voor de EHS-ers voldoende om zich eersteklasser te kunnen noemen. EDO maakt een fraaie kans voor de tweede plaats, daar zij in eigen huis Sparta een 21 nederlaag wist te bezorgen. Hier door kwam SC Haarlem, mede door een 101 overwinning op De Volewijckers, weer gelijk met de Rotterdammers op de derde plaats. SC HaarlemEDO Zondag morgen kan dus volop spanning brengen. DWS distancieerde zich van de laatste plaats middels een 106 zege op VVGA 2. De stand is hier: EHS 10—20 Volewijckers 11—7 EDO 11—17 DWS 10—6 SC Haarlem 11—14 RFC 11—6 Sparta 11—14 WGA 2 11—6 B-afdelLng In de B-afdeling ging slechts een van de twee inhaalwedstrijden door. HCK won in Utrecht met 143 van DOS en nestelde zich met dit resultaat op de bovenste plaats. Als de Bloemendalers volgende week van DEC weten te winnen openen zich voor TIJBB en HCK fraaie perspec tieven voor het eersteklasserschap. De stand is hier thans: HCK9—16 „Haarlem" 9—8 TIJBB 10—16 Catchers 10—6 DEC 9—13 DOS 9—5 Schoten 2 1010 Zeeburgia 92 Competitie 1953 Overgangsklasse A: DWSWGA 2 10—6; EDO—Sparta 2—1; RFC—EHS 726; VolewijckersSC Haarlejn 110. Overgangsklasse B: DOSHCK 314 Tweede klasse C: Onze GezellenHHC 2 4—8; RCH 2—THB 19—8; Sparta 2—Nep- tunus 77. Tweede klasse D: DSB—HCK 2 7—13; SC Haarlem 2EDO 2 33; Schoten 3 Rooswijk 410. Rayon Haarlem 3e klasse A: ZandvoortmeeuwenDIO 6—4; TIJBB 2—SC H'lem 3 2—14. 3B HHC 3—EDO 3 6—8. 4A „Haarlem" 3—DSS 2. 4D HCK 3—Rooswijk 4 10—3; RCH 5— Zeemeeuwen 2 516. 4C Roosv/ijk 2—RCH 4 3—15. 4D B'daal—OG 2 25—16; EHB 3—Spaar- nevogels 10—22; HHC 4—HCK 5 12—5. ners moesten door valpartijen de strijd staken of liepen achterstand op. Het slechtst van alle kwam C. v. d. Brink uit De Bilt er af. Deze renner liep een ge broken sleutelbeen op. De uitslagen luidden: Nieuwelingen: 1. R. Ruyper (Amsterdam) 50 kilometer in 1 uur 14 minuten en 9 secon den; 2. G. Veenstra (Egmond); 3. J. Buis (Halfweg); 4. C. Jansen (Halfweg). Amateurs: 1. Wim Snijders (Halfweg) 100 kilometer in 2 uur 33 minuten en 32 secon den; 2. A. Mannaart (Krommenie); 3. D. de Ruiter (Beverwijk) 4. J. Zieleman (Amster dam); 5. K. Post (Nieuw Vennep). ADVERTENTIE Wm m f De finish van de negende étappe te Pau, waar de renners in een stromende gietbui arriveerden. Van rechts naar links: Magni; Koblet; Robic (bijna geheel verscholen achter Koblet)Schaer, Bartali en Imparis. Geheel links onze landgenoot Wim van Est.' (Telefoto) De Nederlandse successen in de Tour de France zijn verras send, maar volkomen ver diend. De renners hebben er inderdaad voor gereden. Maar laat men bij elke zege niet ver gen, dat de grondslag van dit alles was en nog is: teamgeest. De samenwerking in de Ne derlandse équipe, is, onder leiding van Pellen aars, voor treffelijk. Wellicht treedt hij wat dictatoriaal op, maar dit is begrijpelijk en aanvaardbaar als men bedenkt hoeveel zor gen Pellenaars aan zijn hoofd heeft. En waarom de renners, de soigneurs, de mecaniciens gehoorzamen? Omdat zij gezien hebben dat alleen een prima teamgeest resultaten kan op leveren en omdat zij weten, dat hun leider een grote deskun dige is en geen extra-inspan ning hem te veel is als dat ten goede kan komen aan de ren ners. De mecaniciens zijn elke dag het eerst op. De fietsen zijn de vorige avond reeds in orde ge bracht, maar de volgende mor gen wordt er de laatste hand aan gelegd. Dan komen de soigneurs Sonnet en Thomas in actie. Zij zorgen voor de kleding der renners en of de voorbereidingen voor het uit gebreide ontbijt vlot verlopen. Stevig ontbijt Drie kwartier voor het ontbijt staan de renners op. Zij krijgen meer dan voldoende rust en slaap. Zij trekken hun ren nersplunje aan nadat zij zich gewassen hebben en gemas seerd zijn. Het ontbijt is in middels in gereedheid gebracht Gewoonlijk is dat ontbijt ste vig en de samenstelling is af hankelijk van de zwaarte van de rit en het aantal kilometers, dat die dag moet worden af gelegd. Er is altijd iets warms bij. Na het ontbijt maken de jon gens zich klaar voor de start. Op een groot plein komt men bij elkaar, waar de jeeps van de technische leiders reeds klaar zijn evenals de bij hen horende liaison-wagentjes. De renners zijn verplicht op de presentielijst hun handteke ning te plaatsen. En op tijd, want de reglementen zijn in dit opzicht streng. In witte jeep Het aantal ravitailleringen on derweg is afhankelijk van de lengte van de étappes. Ge woonlijk is er maar één, maar in de marathon-étappe van Nantes naar Bordeaux waren er drie. De zakjes met etens waar zijn goed gevuld en som mige renners klagen er over, dat deze ravitailleringen zelfs té goed verzorgd zijn. In zijn witte jeep dirigeert Pellenaars de koers en zijn ploegmaats staan de renners bij als zij banden- of mate- riaalpech hebben. Als er één of twee Nederlandse renners zijn gevlucht gaat het Neder landse liaisonwagentje er ach ter aan om hen in noodgeval len bij te staan. Dan verlaat Pellenaars zelf het peloton om de Nederlandse vluchtelingen te assisteren, maar ook dat is afhankelijk van het verloop van de étappe. Zowel in de jeep als in het liaison-wagen tje zit een lid van de inter nationale jury bij alle ploe gen werkt dit systeem op de zelfde wijze met de bedoe ling dat de reglementen wor den gehandhaafd en vooral om toe te zien. Wachten Bij aankomst wacht Pellenaars tot de laatste Nederlandse ren ner binnen is. De deelnemers zoeken zo snel mogelijk hun hotel op. Zij hebben elke dag een kaartje bij zich, waar de naam van het hötel en de straat staan vermeld. Een bad ne men, massage, andere kleding en dan maar wachten op de avondmaaltijd. En na de maal tijd nog even napraten en dan naar bed. Acht uur, half negen op zijn laatst. Geen gedrentel door de stad, geen winkels kij ken, geen gesprekken met jour nalisten, belangstellenden of officials. De mecaniciens zijn inmiddels in de centrale garage aan het werk getogen om de fietsen schoon te maken en na te kij ken. Gommans is de man, die voor de fietsen zorgt. Hij doet dat met een nauwkeurigheid en een deskundigheid, waar men versteld van staat. Als de ren ners aan de start staan, gaan de soigneurs Sonnet en Thomas met een auto naar het eind punt, waar zij het hotel inspec teren, de kamerindeling ver- zoi-gen elke nacht is die an ders en het menu met de gérant bespreken. En als allen dan om half negen naar bed zijn gegaan, steekt Pellenaars een goede sigaar op en de soig neurs gaan eten want hun werk is afgelopen. Deze organisatie loopt elke dag met de regelmaat van een klok. Haarlem, bij wie het anders tijdens de wedstrijden nogal eens pleegt te spannen, heeft gisteren een gemakkelijke overwinning behaald op het Haagse Quick. De Haagse aanvoerder won de toss en stuurde Haarlem aan bat. De hoop om de Haarlemmers voor een laag totaal aan de kant te krijgen ging echter niet in vervulling. Na een stand van 2 voor 32, waarbij Peschar voor 10 uit was, brachten Voogd (19) en Paul Maas (26) de score naar 70 voor 3 wickets. Zeventien runs later waren er echter nog drie wickets gevallen. Max Maas had echter zijn battingvorm teruggevonden en daar ook Grupping zich niet onbetuigd liet, kwam er een 40-tal runs bij. Toen Maas voor 28 was verdwenen zette Grupping de zaak op dezelfde voet voort, en met Schlat- man wist hij voor het laatste wicket nog 21 runs toe te voegen. Op 153 werd Grupping gevangen voor éen waardevolle 34. Bij de Hagenaars was Marseille veruit de beste bowler. Hij gooide zeer accuraat en toonde een goed uithoudingsvermogen. Zijn 7 voor 58 waren welverdiend. Bosman, de snelle bowler, had geen succes (0-30); verder A. Foortse 1-30 en W. Rijnders 0-11. 30 all out. Quick was voor.dertig runs all out. De Hagenaars werden door de gebroeders Maas volkomen in het defensief gedrongen. De eerste elf overs werden geen runs ge scoord! De wickets vielen echter regel matig, waarbij enkele bijzonder fraaie vangen in de slips werden gedaan: twee van H. Boeree en een van Paul Maas. De laatste was opnieuw uitzonderlijk in vorm. Hij kwam snel van de pitch en vari eerde snelheid en break verrassend. In 15 overs, waarvan 9 maidens, nam hij 7 voor 14. Max Maas had 9 maidens in 12 overs en nam 1 voor 6. Hub. Boeree toonde zich met zijn slowballen een nuttig change bowler; hij nam 2 wickets voor 10 runs. Slechts Barkey wist een paar goede sla gen te demonstreren; toen hij echter voor 11 was verdwenen, was de tegenstand van Quick gebroken. Haarlem won derhalve de wedstrijd met 123 runs. Overige uitslagen H.C.C. 2—H.C.C. 1. HCC 2—HCC 1 eindigde in een draw. HCC 2: 238 voor 7 gesloten; HCC 1: 168 voor 8 tijd. Battingcijfers HCC 2: Planten 22, De Vil- leneuve 106, Colthoff 50, H. van Manen 39. Van der Luur 1 voor 53, Bakker Jr. 2 voor 62, H. van den Bosch 3 voor 83- Battingcijfers HCC 1: Van Arkel 80, Van der Luur 32, Sillevis 30, Bakker Jr. 13, H. van den Bosch 10 n. o. Vriens 7 voor 69, Heimei 1 voor 29. Hermes DVSExcelsior. Excelsior won met 45 runs. Hermes DVS 140, Excelsior 185. Battingcijfers Excelsior: A. Oosterholt 27, Schoof 11, Huet 21, Duimel 29, J. Oosterholt 49. Scheffer 1 voor 43, Van Meurs 5 voor 37, Tettelaar 2 voor 30, Van Vuuren 1 voor 15, Van der Sloot 1 voor 13. Battingcijfers Her mes DVS: Van der Ende 14, Keuzekamp 10, Tettelaar 40, Melif 30, Van Meurs 22 n. o. Terbraak 4 voor 27, Dries 3 voor 44, H. Oos terholt 3 voor 24. A.C.C.—H.B.S. ACC—HBS eindigde in een draw. HBS scoorde 217 runs, waarvan: Van Dijk 23, Boelhouwer 23, Van Katwijk 50, Bruinesteyn 40, Bello 15, Hakstege 18, Broda 19 en Visee 11. Bowlingcijfers ACC: Van der Hurk 2 voor 50, H. van Weelde 2 voor 59, Feldmann 1 voor 41, W. van Weelde 1 voor 19 en Dissel- koen 3 voor 23. ACC scoorde 180 voor 9 (tijd), waarvan: De Baere 18, W. van Weelde 75, J. van Weel de 10. Feldmann 12, H. van Weelde 14, Bos 22 n. o. en Landt 11 n. o. Bowlingcijfers HBS: Dello 4 voor 82, Van Katwijk 1 voor 42, Bruinesteyn 1 voor 8 en Johannes 2 voor 32. Quick (N.)Sparta. Quick (N.) won met 65 runs en 2 wickets. Quick (N.) 173 voor 8, Sparta 108 all out. Battingcijfers Quick (N.): Ingelse 52, Pfeif fer 60, Burki 18, De Jong 11. De Bruin 5 voor 45, Ruiterman 3 voor 49. Battingcijfers Sparta: Borani 34, Ruiter man 19, De Bruin 13, Hagen 6 voor 21, Burki 2 voor 43, Hinse 1 voor 12. V.V.V.V.O.C. VVV won met innings en 107 runs. VOC scoorde in de eerste innings 51 runs (geen dubbele cijfers). Bowlingcijfers VVV: Alders 6 voor 22 en Pelser 4 voor 24. VVV scoorde: 217 runs, waarvan Slagter 60, Pelser 19, Alders 42, Maas 22, Kooyman 20 en De Roos 12. Bowlingcijfers VOC: Benne- kom 2 voor 67, Nieuwenburg 2 voor 39, Stroo 5 voor 45 en Dobbinga 1 voor 15. VOC scoorde daarna 59 runs, waarvan Dunk 10 en Nieuwenburg 20. Bowlingcijfers VVV tweede innings: Alders 3 voor 16, Pelser 1 voor 9, Damman 2 voor 18 en Dorresteyn 3 voor 9. Lagere klassen In de tweede klasse verloor Rood en Wit 2 met klein verschil van Krekels. De Haar lemmers scoorden na 74 voor 9 96 runs. P. Ligtenstein (22), Hein Winter (33), J. P. van Baasbank (12 n. o.) en D. J. de Jong (10) kwamen in de dubbele cijfers. Bij de stand 93 voor 8 was er nog een kleine kans voor de Rood en Witters. Ook nog toen op 96 de laatste man in kwam. De winning hit kwam na een lastige slipcatch, die net gemist werd. Op 107 waren de Kre kels all out. Hein Winter nam 540, D. J. de Jong 2—31, L. Molijn 1—3 en J. Chapon 1—2. In de tweede klasse won C-V.H.W. met 70 runs van Ajax (A). C.V.H.W. scoorde 107 runs, Ajax scoorde 37 runs. Het derde elftal van Rood en Wit won tegen de verwachtingen in van het sterke VRA. Rood en Wit scoorde 98, waarvan D. van der Zouwe 23 en H. Molijn 25. De VRA- ers kwamen niet verder dan 69. De wickets werden genomen door: Thoden van Velsen (3—27), Van Eek (1—24), Groeneveld (2—7 in 13 overs, waarvan 9 maidens) en Pliester (1-8). Haarlem 2 verloor ruim van Kampong 2. Haarlem 89 (Kruyt 35), Kampong 205 voor 6 (J. Offerman 107). Rood en Wit 4 kwam in de derde klasse tegen C. C. G. 2 tot 187. (Lefèvre 86, 11 x 4, 1 x 6, W. Slendebroek 29, Groot 28 en F. Jansen 24), waarna de CCG'ers probeerden de tijd uit te spelen. De bowling cijfers wezen dat wel overduidelijk uit: Lefè vre 230 (25 overs), W. Slendebroek 15 (13 overs), E. Flipse 319 (13 overs) en R. de Boer 411 (11 overs). Voor de 72 runs had den de CCG'ers precies twee maal zo veel tijd nodig als de Rood en Witters voor de 187. Een kwartier voor het einde van de speeltijd viel het laatste wicket. De resultaten van de Zaterdag in de Haar lemse Cricketbond gespeelde wedstrijden wa ren als volgt Haarlem 5Rood en Wit 5 A. Gewonnen door R. en W. met 27 runs (nog 1 wicket in handen). Haarlem 57, C. Heeren 19, H. Schlatmann 13. Bowlingcijfers R. en W.: F. L. van Muis winkel 4—25, M. Kruyff 6—29. Rood en Wit 84 voor 9 wickets, G. Molenaar 10, «P. H. En gelenberg 27, F. L. van Muiswinkel 27. Bowlingcijfers Haarlem: R. Nagtzaam 222, H. Jaski 218, R. Heydeman 13, R. van de Hoek 34, F. van Dok 12. Rood en wit 5 B—B. M. II. C. 2. Gewonnen door B.M.H.C. met 5 runs. B.M.H.C. 71, Ir. A. Nolte 13, B. Schmeink 14. Bowlingcijfers Rood en Wit: J. Nijhuis 424, S. Groeneveld 3—25, E. Flipse 3—1. Rood en Wit 66: S. Groeneveld 19, J. Faber 12. T. Voors 12 not out. Bowlingcijfers B.M.H.C.: K. Creutzberg 437, J. Minnema 624. Rood en Wit 5 DC. V. H. W. 3. Gewonnen door R. en W. met 9 runs (nog 5 wickets in handen): C.V.H.W. 141, A. van Loenen 67 (10 x 4), J. C. Koch 13, E. Klunhaar 11, C. Arons 15. Bowlingcijfers Rood en Wit: J. Heijmans 2—24, R. Onstein 6—29, G. Pliester 1—27. Rood en Wit 150 voor 5 wickets, N. J. P. Giltay Veth 60 (6 x 4, 1 x 6), J. Bouwman 29, R. Onstein 12, F. A. Jansen 26 not out. Bowlingcijfers C.V.H.W-: C. Arons 2—32, J. D. Le'jer Sr. 125, J. Machielse 110. P. S. Z.Haarlem 4. Gewonnen door Haar lem met 23 runs. Haarlem 113, P. A. L. van Bueren 10, C. van Vreeden 24, W. Misset 32, N. Schenk 22. Bowlingcijfers P.S.Z.: J. Dor- resteijn 5—58, W. Burger 3—27, R. v. d. Maas 214. P.S.Z. 90, J. Dorresteijn 30, H. de Haan 42. Bowlingcijfers Haarlem: E. ter Haar 432, R. Schlatmann 426.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 7