Scheveninger komt tweede kotter voor Curasao halen Duitsers vragen uitzicht op zee; kampeerterrein „uitverkocht" Agenda voor Haarlem Visserijbedrijf in wording „Terrasvogels" zonder terrein; „Velsen" helpt Wijk aan Zee Castricum Heemskerk Beverwijk 6 Goede aftrek ook voor onbekende vissoorten Lagere elftallen bij „Waterloo" te gast Ballonnen gingen de lucht in „Aardenburg" kreeg een vlag en een bord De Schakel bouwt verder Scheidsrechters voetballen tegen elkaar Laatste speciale aardbeien veiling RK Begraafplaats wordt uitgebreid Bouwen Paard op hol; man gewond Raad komt Dinsdag bijeen Acht huizen onbewoonbaar Castricum tot in Augustus eivol Gezellige avond voor kopergieters Kantoorpersoneel van de „Nijverheid" ging roemloos ten onder WASSERIJ DUYN Scheepvaart Vissen waren niet veilig Klaverjassen om aardbeien Stellendamse vissers protesteren Groninger werf houwt zeesleepboot voor Portugal SSKS'.Ï V?.°KSÏÏ verw.dd,eSbl MAANDAG 13 JULI 1953 Het scheepje is met de modernste mid delen ingericht en onder meer voorzien van een radiotelefoniezender, een peilin- richting en een echolood, dat nu nog tot 300 m. diepte gaat, maar in Curagao zal worden voorzien van een speciale appara tuur, waardoor de zeebodem tot 1320 meter kan worden bereikt. De kotter, die 18 me ter lang is en 40 ton meet, heeft een motor van 80 pk., waarmee een snelheid van 8 knopen kan worden bereikt. Voorts heeft de heer Blok een compleet zeiltuig aan boord. Bij gunstige wind zal het zeil wor den gehesen, waardoor de motor slechts op halve kracht zal behoeven te draaien. Verkooppolitiek Het is de bedoeling van de heer Blok, zoveel mogelijk met de Sch. 178 te blijven vissen en het nieuwe schip voornamelijk voor het jagen te gebruiken, opdat hij va ker met verse vis op de markt kan komen. „Er bestaat een vrij grote behoefte aan vis op Curasao", zo vertelde hij, „de vis wordt daar aan de kade regelrecht van de schuit af verkocht. De bevolking wil er Onder voorzitterschap van de heer J. Disselköter hield de S.V. „Terrasvogels" in „De Weijman" haar jaarvergadering. In zijn jaarverslag memoreerde de secretaris, de heer C. Goedhart, o.m. dat de vereni ging thans geheel zonder terrein is, daar het veld aan de Terrasweg, waarop tot voor kort tenminste de lagere elftallen nog konden spelen, een andere bestemming heeft gekregen. Zolang de nieuwe gemeentelijke sport terreinen te Driehuis nog niet gereed zijn, zullen de lagere elftallen hun wedstrijden op de Waterloo-terreinen te Driehuis spe len, terwijl voor het eerste elftal wederom een beroep op de gastvrijheid van „Vel sen" zal worden gedaan. Verder nam de secretaris de prestaties der verschillende elftallen nog onder de loupe en gaf vooral het tweede elftal, dat naar de le klas van de afdeling Haarlem promoveerde, een welverdiende pluim. Uit het jaarverslag van de penningmees ter bleek, dat deze de penningen van de vereniging dermate goed had weten te beheren, dat er zowaar een overschot was. Van het bestuur waren dit jaar perio diek aftredend de heren Douma, Goed hart, Vellinga, Pieterse en Nol, van wie de laatste twee niet herkiesbaar waren. In hun plaats en in die van de heer Vellinga, die niet het vereiste aantal stemmen be haalde, werden gekozen de heren A. Mos mans, Van Gelder en N. v. Dillewijn. De elftalcommissie zal dit jaar worden gevormd door de heren De Wilde, De Jonge, Bedelijkheid, Cardol en Pelleman, de jeugdcommissie uit de heren Van Gooi, Bouwer, Molenkamp en Akkerman. Zaterdagavond is in Wijk aan Zee een ballonoptocht door de „V. V. V." georga niseerd. Voorafgegaan door „Arion" maakte de jeugd vanaf de Driesprong een rondgang door het dorp, waarbij de route zo was vastgesteld dat ook de zieken, die worden verpleegd in sanatorium „Heliomare" van deze fleurige stoet konden genieten. Vrijwel gelijktijdig werden enige hon derden ballons op het Julianaplein losge laten. Voor de verstkomende ballonnen heeft de „V.V.V." prijzen beschikbaar ge steld. Door de goede zorgen van drie vaste kampeerders is het kamp „Aardenburg" thans een verenigingsvlag rijker gewor den. die Zaterdag door een der schenkers, de heer J. Feenstra werd aangeboden. Er was daartoe een intiem feest aangericht in het kamp en 's middags om vier uur ston den alle bewoners om ,,'t Zandduintje" geschaard. Met enkele woorden bood de heer Feenstra namens de heren Faber en Van Nugteren deze kampvlag aan. De voorzitter van de kampeerdersver- eniging de heer A. Smeerdijk, dankte de nulde gevers en zei, dat hij vertrouwde, dat deze vlag het symbool van eensgezind heid mocht worden. Voorts werd een toegangsbord met „Kamp Aardenburg" er op, in gebruik ge nomen ën al met al vertoont het kamp zo langzamerhand overeenkomst met een zelf standig dorpje: er is binnen de omheining bijvoorbeeld een parkeerplaats ingeruimd, v/aarop tientallen auto's een plaats vinden en naar de tweede voorzitter, de heer Oude Veldhuis ons meedeelde, ligt het in de bedoeling om zo mogelijk een paar dou ches te maken, waardoor de accommodatie •weer uitgebreid wordt. Practisch alle be woners hebben thans electrisch licht en nu is het wachten dus op een waterleiding. Stijve. Slechts 70 kisten vis hebben de loggers KW104 en KW51 na een hele week vissen bij elkaar kunnen vangen, maar de eerste had een spokje van 400 en de tweede logger 225 stuks stijve kabel jauwen. En dat maakte de reis nog enigs zins goed. namelijk niet erg aan vis die in koelhuizen is opgeslagen geweest". De heer Blok heeft een eigen methode om de bevolking te ge wennen aan vissoorten, die zij nog niet kent. Als hij namelijk een nieuwe soort vangt, probeert hij die eerst zelf. Wanneer deze goed is bevallen, geeft hij de eerste maal aan ieder die vis bij hem koopt een exemplaar van de nieuwe soort cadeau. De volgende maal kan hij ze dan verkopen, zo is zijn ervaring. Voor deze vrijwel onbekende vissoorten blijkt ook van andere zijde belangstelling te bestaan: het Zoölogisch Laboratorium te Leiden heeft de heer Blok namelijk ge vraagd, van alle vissoorten die hij aan treft, enkele exemplaren voor het labora torium te verzamelen. De Castricumse gemengde toneelvereni ging De Schakel, heeft een uitstekend sei zoen 19521953 achter de rug. Dit bleek uit het jaarverslag, dat de secretaris, de heer G. Spaander, tijdens de in hótel De Rustende Jager gehouden jaarvergadering, naar voren bracht. liet verslag was op timistischer dan voorgaande jaren en ook uit het jaarverslag van de penningmeeste- resse, mevrouw H. Uhl-de Jongh, was een vooruitgang van de financiële toestand van c.e vereniging merkbaar. Tot leden van de kascommissie werden de heren N. Bakker en W. Bot gekozen en de voorzitter van De Schakel, de heer G. A. Bohlander, die aftredend was, zag zich met algemene stemmen herbenoemd. Hoewel het aantal donateurs nog steeds stijgende is, gingen de aanwezigen accoord met een nieuwe donateursactie, waarvoor zij alle krachten zullen inspannen. Het bestuursvoorstel, om aan de toneelwedstrijd in NATU- verband, uitgaande van de afdeling Alk maar, mee te doen, kon de volledige goed keuring van de vergadering wegdragen; mocht deze wedstrijd eventueel geen door gang vinden, dan zal men uitkomen in de toneelwedstrijd te Uitgeest, die daar van October 1953 tot en met Mei 1954 wordt gehouden. Als assistent van de regisseur, de heer P. J. Mienes Azn., werd de heer W. Beintema benoemd. In den vervolge zal het bestuur van de toneelvereniging, voor iedere te geven voorstelling10 plaatsen gratis ter beschikking stellen van minder draagkrachtigen. Ter gelegenheid van het twintigjarig be staan van de Scheidsrechtersvereniging Alkmaar en Omstreken op 2 September van dit jaar, heeft deze vereniging voor Zondag 19 Juli te Alkmaar een iubileum- scheidsrechters-voetbaltournooi georgani seerd. Aan dit tournooi wordt deelgenomen door scheidsrechtersverenigingen uit Haar lem, Amsterdam, Zaanstreek, Alkmaar en Schagen en de wedstrijden worden gehou den op het Alkmaarse Boys-terrein aan de Sportparklaan te Alkmaar. De wedstrij den vangen om 10 uur in de morgen aan en zijn om 16.30 uur geëindigd. Uit het wedstrijdreglement kunnen de voetballen de scheidsrechters onder meer vernemen, dat de beslissingen van de scheidsrechter bindend zijn Zaterdag heeft in Castricum in het nieuwe veilinggebouw van de coöperatieve tuinbouwvereniging Ons Belang de laatste speciale aardbeienveiling van dit seizoen plaats gehad. De Kennemer tuinders kwa men met circa 1000 manden op de proppen en voor de Xloulin Rouge met dop kreeg men f 2.30f 3.40 per mand betaald; zon der dop bedroeg de notering f 2.05f 2.40. De Climax ging ook nu weer met de beste prijzen strijken: f 2.85f 3.90 mèt en f 2.45 zonder dop. Congo's gingen van de kar voor f 2.75f 3.25. Enkele manden rode bessen konden voor f 0.85f 1.40 een koper vinden en de witte bessen stelden hier een prijs van f 0.95 per mand tegen- o\ er. Wegens gebrek aan ruimte, is het R.-K. kerkbestuur van de St. Pancratius-paro- chie, er toe overgegaan, het bestaande kerkhof achter de kerk aan de Dorpsstraat te verbreden. Het stuk grond naast het kerkhof, hetwelk werd gebruikt bij voor komende processies, wordt voor deze nood zakelijke uitbreiding benut. Het college van B. en W. van de ge meente Castricum, heeft aan de volgende personen en instellingen een bouwvergun ning verleend. Aan de heer J. Twisk voor de verbouw en uitbreiding van het café aan de Dorpsstraat; aan de heer K. A. Gort voor de verbouw van het huis aan de Alkmaarderstraatweg; aan de heer S. Lakeman voor de wijziging van de voor gevel van het perceel Dorpsstraat 53; aan het Provinciaal Waterleiding Bedrijf van Moordholland voor de splitsing van het woonhuis ,,De Brabantse Landbouw"; aan c'e heer C. Hes voor de bouw van een bloembollenschuur aan de Zanddijk en aan de fa. M. de Nijs voor de bouw van twee garages bij het dubbelwoonbuis aan de Dr. Leenaertsstraat. De 69-jarige J. A. Baltus uit Castricum, wonende aan de Alkmaarderstraatweg, ging Zaterdagmorgen met paard en wagen een lading hooi halen uit zijn weiland, dat in de Castricummerpolder is gelegen. In de Breedeweg sloeg het voor de wagen gespannen paard op hol, met het gevolg dat Baltus van de wagen werd geslingerd. Een dokter was spoedig ter plaatse en die constateerde een neusbeenbreuk; kaak- wonden en inwendige kneuzingen. De man is naar het St. Elizabelhziekenhuis te Alk maar overgebracht. Omwonenden hebben het paard tot stilstaan gebracht. De mate riële schade was gering. De gemeenteraad van Heemskerk zal Dinsdagavond 14 Juli bijeen komen, om een vrij belangrijke agenda te behandelen. Voorgesteld wordt over te gaan tot het aankopen van grond van de Hoogovens en van mevr. M. HoogewerfBoots teneinde de G. van Assendelftstraat te kunnen ver breden; dit is nodig door het steeds toe nemende verkeer. Dit is mede van belang voor de Volks huisvesting en om deze straat ingevolge het wegenverkeersreglement als A-weg te doen aanwijzen. Voorts bevat de agenda nog een voorstel om enige woningen onbewoonbaar te doen verklaren en de aankoop van het perceel Kerkweg 4a met grond van de heer A. L. v. Lieshout te Heemskerk. Tenslotte nog een voorstel voor enige voorzieningen voor de R.K. Jongens- en Meisjesschool. B. en W. van Heemskerk stellen de ge meenteraad voor, opnieuw acht huizen on bewoonbaar te verklaren. 1-Iet zijn de per celen: Anthonie Verherentstraat 22, voor heen bewoond door E. J. Meyer, eigendom van Jac. Lammerse te Heemstede; Luttik Cie 26, voorheen bewoond door Th. Schuyt, eigenaar Jac. J. Schuyt te Heemskerk; G. van Assendelftstraat 16 en 16a, bewoond door A. P. Welboren en gebr. Adr. C. en J. A. Beentjes, eigenaar gemeente Heems kerk; M. van Heemskerckstraat 10, be woond door Th. Rijke, eigenaar P. Adri- chem te Heemskerk; Oudendijk 31, be woond door A. N. van Noort, eigenaar L. A. van Noort, te Heemskerk; Oudendijk 17, bewoner W. Vrenegoor, eigenaar G. Koper te Heemskerk; Duinweg 18, bewoner W. P. J. Mever, eigenaar Provinciaal Waterlei dingbedrijf te Bloemendaal. Aanbesteding schilderwerk Ten gemeentehuize van Heemskerk heeft de openbare aanbesteding plaats gehad van het buitenschilderwerk van 29 woningen aan de Poelenburglaan, Zaalberglaan en Maerelaan. De inschrijvingen kwamen van: J. Ap pelman, Berkhout: B 2985, C. 2985; W. F. Florisson en Zn, Leiden: A 3090, B 2800, C 2950; J. Goedhart, Uitgeest: A 3260, B 2887,50, C 3500: Fa. H. en Th. Mater, Amsterdam: A 3660, B 3660, C 3660; B. Londo, Beverwijk: A 4060, 3470, C 3740; M. G. Huigen, Amster dam A 4615, B 4136, C 4369. Zaterdag is de grote uittocht van stads-1 rijen dik stonden de mensen geduldig te mensen naar Castricum goed begonnen. Het was aan de drukte op de weg duide lijk te zien, dat voor velen op deze dag de vacantie begon: bepakt en bezakt kwa men zij per fiets, trein of auto in de kleine badplaats aan om vervolgens in file naar het kampeerterrein te vertrekken. Ande ren zochten hun weg naar hun pension: van deze week tot half Augustus zijn de pensions in Castricum volgeboekt. „Er kan voor deze periode niemand meer bij", ver telde de administrateur van de plaatselijke afdeling van de Vereniging voor Vreemde lingenverkeer, de heer D. Keetbaas. „Als er mensen komen, die in die weken hun vacantie op de bonnefooi in Castricum willen doorbrengen, weet ik niet meer waar ik ze heen moet sturen". Volgens hem kwam er dit jaar weer niets van de vacantiespreiding terecht. Na 15 Augustus kan men volgens de administrateur in Cas tricum of het onder deze plaats thuisho rende Bakkum nog gemakkelijk een vacan- tie-adres vinden, maar helaas schijnen alle Nederlanders beslist en bloc met vacantie te willen gaan Over het bezoek van buitenlanders kon de heer Keetbaas meedelen dit jaar veel aanvragen uit Duitsland ontvangen te heb ben. „De Duitsers zijn blijkbaar niet op de hoogte met de bestaande toestand in Cas tricum", zeide de heer Keetbaas, „want zij vragen naar huizen en hotels met uitzicht op zee". Het bezoek uit België is niet zoals andere jaren, doch niettegenstaande dat, was de heer Keetbaas over het aantal niet ontevreden. Het bezoek aan het kampeerterrein aan de Zeeweg, lijkt ieder jaar wel groter te worden. Het afgelopen weekend, togen duizenden naar dit, voor velen onvolpre zen vacantiecentrum, waar Zaterdagmid dag voor en achter het kantoor van het PWN een drukte heerste van belang. Drie v.'achten tot zij aan de beurt waren bij de loketten, waar men handen tekort kwam om aan de aanvragen voor een toegangs kaart te voldoen. Vierde avond Hoewel donkere luchten zich in de avonduren boven het terrein samenpakten, is de vierde ontspanningsavond van de Kampeervereniging Bakkum doorgegaan. In het openluchttheater De Pan, waren des avonds circa 9500 kampeerders bijeen toen de waarnemend voorzitter van de KVB, de heer K. de Weerd, hen hartelijk verwelkomde. Voor de volle honderd per cent, genoten de kampeerders vervolgens van het amusementsprogramma, dat hen door het Amsterdams Miniatuurcabaret onder leiding van J. W. Schuurman en W. v. d. Poel werd voorgezet. In eën uiterst snel tempo wisselde muziek, zang en dans zich af, met er tussendoor enkele vrolijke sketches. Deze groep van Amsterdamse amateur-artisten allen employés van verschillende banken uit de hoofdstad verstonden de kunst de toeschouwers te boeien. Vooral het optreden van de solo-danseres Fien Heijder, dient vermeld; met gramo- foonmuziek, als accompagnement, danste zij de Slavendans, waarin haar talenten uitstekend naar voren kwamen. Overigens heeft het Miniatuurballet onder leiding van mejuffrouw Bea de Groot, ook laten zien wat gedegen oefenen vermag. Deze groep van vier meisjes, liet de kampeerders ge nieten van enkele Spaanse dansen, waar voor zij een daverend applaus in ontvangst kreeg te nemen. De sluitingsavond van dit seizoen van de KVB, zal Zaterdag 8 Augustus in De Pan plaats vinden. Waarschijnlijk komt dan een beroepsgezelschap de kampeerders ver maken. Het Langendijker Cabaretgezelschap is zo langzamerhand geen onbekende meer in deze omgeving; niettemin was het Za terdagavond weer een lust om deze groep in het Kennemer Theater voor het perso neel van „De Nijverheid" te zien optreden. Reeds in de eerste helft van dit jaar trad dit amateur-gezelschap in diverse plaatsen meer dan zestig maal op met een drietal verschillende programma's en waarschijn lijk heeft hierbij de opgedane routine de medewerkers op dat niveau der kleinkunst gebracht, waarbij iedere tekst raak en iedere schets de moeite waard is. Het pro gramma is door Klaas Schmit, Gert Gouds blom, Theo van Zeist en Ger Hop smaak vol opgedist en ook de dialoog in het ge zapige Westfries werd door „de kopergie ters" naar waarde geschat. Een sterke steun heeft het cabaretgezelschap aan de voca listen Hanny Wolfswinkel, Ati Kuiper, Piet Tromp en Jan Klinkert, die met uitzondering van mej. Kuiper allen ook leden van de bekende operettevereniging „St. Caecilia" uit het land van Noord- Scharwou zijn. Tussen de schetsjes door bracht dit vier tal delen uit „de Zigeunerbaron", „In het Witte Paard" en „Rose Marie" ten gehore. Dit op hoog peil staande programma werd gevolgd door een gezellig bal. Zaterdagavond heeft een elftal bestaan de uit kantoorpersoneel en een ploeg sa mengesteld uit fabriekspersoneel van Me taalgieterij „de Nijverheid" in het Gemeen telijk Sportpark eikaars krachten gemeten op voetbalgebied. Het fabriekspersoneel behaalde een ge makkelijke zege, doordat de kantoormen sen, waarvan enige ietwat „corpulente" heren, al spoedig buiten adem waren. Met de rust was de stand 20 voor de „fabriek" en toen het na de hervatting al spoedig 30 werd, gingen de arbeiders kalm aan doen, zodat het „kantoor" met twee doelpunten de achterstand tot 32 kon verkleinen. Toen vond het fabrieks personeel het welletjes en zij voerden de stand met de regelmaat van de klok tot 72 op. Hierna kwamen de „pennelikkers" nog even opzetten en vlak voor het einde konden zij door twee doelpunten de eind stand op 74 brengen. „Schoffie Buster" bij „Nieuw Leven" De geheelonthouderstoneelvereniging „Nieuw Leven" heeft onder regie van de heer Jan Velzeboer het toneelspel „Schof fie Buster" in studie genomen. Op Dinsdag 6 October zal de opvoering plaats vinden. „Kindergenot'' viert feest De speeltuinvereniging „Kindergenot" aan de Stumphiusstraat houdt van 27 tot 30 Juli een zomerfeest voor de kinderen, waarvoor ook de ouders worden uitgeno digd. Voor de verschillende spelletjes heeft het bestuur enige prijzen beschikbaar ge steld. Drooffwas thans 32 ct. per kg De hengelaarsvereniging „De IJzeren Voorn" heeft Zondag in het vierde gat van de vuurlijnwateren een onderlinge wed strijd gehouden. De vangst was goed en door de dertig deelnemers werden 103 bo venmaatse vissen gevangen. De prijzen gingen naar: 1. F. van Ton geren met 14, 2. B. Sondorp 11, 3. M. van Veen 10; 4. G. Niemeyer 7; 5. G. Aalbers- oerg 7, 6. P. Kuit 7, 7. J. v. d. Klugt 6. De damesprijs ging ditmaal naar mevr. Leemans, na loting met mevr. de Munck. 't Karpertje bij „Fort Velsen" De Beverwijkse hengelsportvereniging ,,'t Karpertje" heeft Zondag met twee entwintig leden in het water bij „Fort Velsen" een onderlinge wedstrijd gehou den. In totaal werden negenenzeventig boven maatse witvissen gevangen. De prijzen gin gen naar: 1. J. van Zutphen met 13, 2. J. Pauw 9, 3. Jac. Beentjes 9; 4. H. Backers 7, 5. J. Schotman 6; 6. L. de Vries 5; 7. P. Hoogerwerf 5. De volgende onderlinge wedstrijd vindt plaats op Zondag 9 Augustus in het Spui- •ïanaal. ,,'t Snoekje" naar Akex-sloot De Heemskerkse hengelsportvereniging ,,'t Snoekje" heeft Zondag in het Noord- hollands kanaal bij Akersloot een onder- inge wedstrijd gehouden. De uitslag was: 1. N. v. Zon 30 pnt met 11 stuks, 2. P. Beentjes 30 pnt met 8 stuks, 3. P. Lieshout 10 pnt. met 11 stuks, 4. F. Bekker 10 pnt met 6 stuks, 5. J. v. Tunen 9 pnt met 5 stuks. Examen landmeetkundige Bij de in Arnhem gehouden examens voor P.B.N.A. slaagde onze plaatsgenoot de heer J. A. Pierik voor adspirant-land- meetkundige. Zondagmorgen heeft de Klaverjasclub „Vriendenkring" in café Wilkes een vier kamp georganiseerd, waarbij de prijzen 0.a. uit aardbeien bestonden. Na een animerende wedstrijd heeft de voorzitter der organiserende vereniging de heer K. Prent de uitslagen bekend ge maakt: dankwoorden richtend tot de ver eniging Holland die ter elfder ure bereid was gevonden om met twee ploegen deel te nemen daar een Haarlemse vereniging verstek had laten gaan. De uitslagen luiden: 1. Rood-Zwart 26748 p., 11 marsen; 2. Vriendenkring 25572 p., 16 marsen; 3. Hol land A 24572 p., 16 marsen; 4. Holland B 19818 p., 10 marsen. De koppelprijzen werden behaald door: 1. K. v. d. BrinkSteenbeek 4857 p.; 2. H. Jansen—J. Versluis 4793 p., 3. F. Mosk— J. Metselaar 4682 p., 4. J. MoskBoontjes 4677 p., 5. J. StamH. van Duin 4676 p., 6. v. d. WeidenW. Deugd 4628 p. Tegen plan tot afsluiting van de haven Naar aanleiding van de plannen tot af sluiting van de Stellendamse haven heeft de „Vereniging van Vissers en andere be langhebbenden bij de Stellendamse visse rij en de haven" in een vergadering een aantal conclusies opgesteld. De vereniging protesteert tegen het feit dat in de plancommissie geen vertegen woordiger van de Stellendamse visserij is benoemd. Zij dringt er bij de betrokken autoriteiten met de meeste klem op aan Stellendam als vissersplaats te handha ven door de haven door te trekken door Scheelhoek of aan de Noordzijde daar- van een havenkom te maken. Het verlies van de visserij zou voor Stellendam eco nomisch en sociaal funeste gevolgen heb ben. waarvoor de geprojecteerde inpolde ringen slechts een uiterst geringe compen satie zullen geven, aangezien de opname capaciteit van de landbouw zeer klein is. De vereniging meent dat daarom in elk geval de mogelijkheid moet worden ge schapen dat bij gebruik van een verbeter de Goereese haven de vissers in Stellen dam kunnen blijven wonen en de pelle rijen daar blijven, zodat.een onmisbare bron van inkomsten voor de gemeente be houden blijft. Verder meent de vereniging dat in dit geval een goede verbindingsweg tussen Stellendam en Goeree-haven noodzakelijk is, niet alleen voor de vissers, maar ook voor de pellerijen en de afvoer van land bouwproducten. Tenslotte is de vereniging van oordeel dat schadevergoeding dient te worden ge geven aan hen wier bedrijf door de ver dwijning van de Stellendamse haven niet meer kan worden uitgeoefend. Bij de werf van de Scheepsbouw Unie n.v. aan het Winschoterdiep te Groningen is Zaterdag de voor rekening van het Por tugese gouvernement gebouwde zeesleep boot ..Macutti" te water' gelaten. De bouw van dit schip is een van de grootste pro jecten, die na de oorlog voor Portugese rekening door de Noord-Nederlandse scheepswerven is uitgevoerd. Het totale bedrag, dat met de bouw is gemoeid, is ruim drie millioen gulden. De „Macutti" zal begin 1954 worden opgeleverd. Het schip is tevens bestemd als bergingsvaar tuig, loodsboot en boeienlegger. Het zal dienst doen in de haven van Beira in Por tugees Oost-Afrika. De lengte van de zcesleepboot bedraagt o9.o0 meter, breedte 9.75 meter, de holte 4.50 meter. De „Macutti" zal worden uit gerust met twee stoommachines van 8o0 pk. sib T% 11 V' S3 iff n' Eotterdam' Bm^iA"eneka'enswee?tV- Gothenbu^ Halmstad MAANDAG 13 JULI Concertgebouw: Radio Philharmonisch or kest, 8 uur. Luxor: „Limelight", op het toneel Burlisto, 14 jaar, 8 uur. Lido: „Meis jes in het wit", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. City: „Een koningin wordt gekroond", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Spaarne: „De wraak der Quan- taro's, 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Het uur der wrake", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Minerva: „De kleine wereld van Don Ca- millo'alle leeft., 8.15 uur. Rembrandt: „Förster-Christel", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Palace: „De lokkende wildernis", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Tentoonstelling: Minerva, Miniatuur-spoorweg 19—21 uur. Waal se kerk: Bijeenkomst Hermann Zaiss Comité, 7.30 uur. DINSDAG 14 JULI Concertgebouw: Haarlems Muziekinstituut. Optreden orkcstklasse, 8 uur. Grote Kerk: Orgelconcert. 8 uur. Luxor: „Limelight", op het toneel Burlisto, alle leeft., 2 en 8 uur. Lido: „Meisjes in het wit", 14 jaar, 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. City: „Een koningin wordt ge kroond", alle leeft., 11, 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne: „De wraak der Quantaro's, 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Het uur der wrake", 18 jaar, 2.30 en 8 uur. Minerva: „De kleine wereld van Don Camillo", alle leeft., 8.15 uur. Rembrandt: „Förster- Christel", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. I alace: „De lokkende wildernis", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Tentoonstelling: Mi nerva. Miniatuur-spoorweg 13.30—17.30 en 19—21.30 uur. In Augustus 1S51 vertrok de heer T. Blok uit Scheveningen met zes man op de Sch. 177 naar Curagao, om- te trachten daar een viserijbedrijf op te bouwen. De mogelijk heden waren daar zeer zeker aanwezig, want Curagao heeft slechts zeer weinig visserij, terwijl er rijke visgronden te vin den zijn op niet al te verre afstand. Dat de heer Blok deze mogelijkheden heeft weten uit te buiten, blijkt wel uit het feit, dat hij zijn bedrijf nu gaat uitbreiden met een tweede schip. Daartoe heeft hij de kotter Sch. 178 gekocht en laten verbouwen. Met vijf man bemanning hoopt hij dezer dagen met dit schip van Scheveningen uit op nieuw de verre reis naar Curagao te onder nemen, ditmaal rechtstreeks, op ongeveer 300 mijl ten Zuiden van de Azoren. ADVERTENTIE STEROAMSÉ V AART 20 T»:i..ll053 Aagtedijk. 12 v. Rio de Janeiro te Santos. Aagtekerk. 12 v. Rotterdam te Hamburg. Aalsum. pass. 10 Minicoy n. Aden. Alchiba, 10 dwars Wight n. Recife. Algenib, pass. 10 Dover o. Recife. Annenkerk, 0 v. Amsterdam te Kaapstad. Abbekerk. 10 v. Hamburg te Rotterdam. Amerskerk, 11 v. Rangoon n. Pcnang. Abbedijk, 11 v. New York n. Rotterdam. Alhena, pass. 10 Fernando Noronha n. Las Palmas Almdijk, pass. 10 Miami n. New Orleans. Alphard verm. 28 v. Rio Grande do Sul n. Santos Amsteldijk, pass. 10 Flores n. Alexandrië. Amstelveen. 10 v. Montreal n. Nederland. Aalsdijk, 12 v. Houston te Lake Charles. Aardijk, 13 v. New Orleans te Le Havre. Agamemnon, 12 v. Pto Plata te Philadelphia. Agatha, 12 v. Pladju n. Soerabaja. Alamak, pass. 12 ten Z. eil. Kreta n. Port Said Alblasserdijk. 12 v. Havanna te Vera Cruz. Aldegonda, 13 v. Bangkok te Plad.iu. Aletta 12 v. Bang'koi n. Pulusambu. Alkaid, U v. Rio de Janeiro n. Victoria. Alpherat, pass, nacht 11-12 St. Vincent n. Rio de Janeiro. Altair, 12 v. Buenos Aires te Las Palmas. Aludra, 13 v. Bahrein te Dubai. Amor, 12 v. Alexandrië te Beyrouth. Ampennan. 12 v. New York te Casablanca. Arendsdijk. 11 v. Montevideo n. Paranagua. Arendskerk, 12 v. Manilla te Cebu. Argos. 13 v. Piraeus te Tel Aviv. Arkeldijk, pass. 12 4.20 u. Vlissingen n. New York Amedij'k, pass. 12 14.15 u. VMssimgen n. Antw. Billiton, 11 v. Samboanga te Manilla verw. Bintang, 10 v. Singapore te Lc Gaspi. Breda, 11 v. Curagao te Cartagena verw. Baarn, 12 v. Delfzijl te Bremen. Bali 11 v. Penang n. Colombo. Bennekom. 11 v. Paita n. Cristobal. Billiton, 12 v. Manilla n. Sapedro. Bloemfontein, pass 11 Dakar n. Kaapstad. Bonaire, 12 80 m. NO. Ouessant n. Madeira. Boschfontein, 11 v. Mombassa n. Aden. Boskoop, 11 v. Maracaibo n. Barranquilla. Caltex Pernis, pass. 10 Gibraltar n. Sidon. Caltex Delft, pass. 12 Kp. Bon n. Sidon. Caltex Leiden, pass. 11 NW. punt Kreta. Caltex Nederland, 12 60 m. Z. Kp. Roca n. R'dam Caltex The Hague, 12 v. Rotterdam n. Sidon. Caltex Utrecht, pass. 12 Ouessant n. Rotterdam Castor. 11 v. Ciudad Trujillo n. Port au Prince Ceronia 12 v. Aruba te Curagao. Congostroom, 12 v. Amsterdam te Dakar Coryda, 12 v. Hongkong te Balikpapan. Delfland. 10 v. Bremen n. Hamburg. Danae, 11 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Delfshaven, 12 v. Antwerpen te Rotterdam. Delft. 12 v. Antofagasta te San Antonio. Drente, 11 v. Singapore n. Tj. Priok. Duivcndrecht, pass. 12 Las Palmas n. Dakar. Eendracht, pass. 10 6.05 Vlissingen n. Alexandrië Ena, 11 te Newcastle verwacht. Esso Amsterdam, 9 v. Aruba n. Rotteradm. Elmina, 11 v. Hamburg n. Amsterdam. Eos, 10 v. Amsterdam n. Israel. Eemland, 10 v. Rotterdam n. Noordzee. Enggano, 12 v. Suez te Aden. Erinna, 12 v. Rotterdam te Nordenham. Esso Den Haag, pass. 11 Flores Azoren n. Aruba Etrema, 11 v. Port Okha te Bombay. Felipes, 12 v. Tjilatjap n. Pladju. Friesland (KRL), 11 v. Colombo n. Belawan Gaasterland 12 v. Las Palmas n. Amsterdam. Gooiland. 12 v. Recife te Bahia. Graveland, 12 v. Santos te Rio de Janeiro. Hecuba, 11 v. Tumaco te Buenaventura. Hilversum, 11 v. Sheerness n. Port Said. Heelsum, 8 te Houston Heemskerk, ll v. Marseille te Barcelona. Haulerwijk, pass. 12 1.45 u. Vlissingen n. Balti more. Hector, ll v. Lissabon te Rotterdam. Hoogkerk, 12 v. Genua n. Port Said. Indrapoera, 10 v. Soerabaja n. Musirivier. Jupiter, ll v. Thessaloniki te Istanboel. Joh. v. Oldenbainevelt, 12 v. Port Said n. Suez Kedoe, 10 v Port Swettenham n. Belawan. Kieldrecht 10 v. Rotterdam te Keelung. Kota Agoeng, 10 v. Indonesië te Rotterdam. Kertosono. 12 v. Bahren te Mena el Ahmadi. Kota Baroe, nacht 12-13 Rotterdam verw. Kota Inten, 12 v. Houston te New Orleans. Lemsterk, ll v. Londen te Rotterdam. Laurenskerk, ll v. Calcutta te Antwerpen. Leopoldskerk 12 te Khorramshar. Limburg, 13 te Tj. Priok. Loosdrecht, 12 te Rotterdam. Lutterkerk, 11 v. Khorramshar n. Basrah. Maasdam, ll v. New York te Rotterdam. Manoeran 10 Str. Messina gepass. n. Port Said. Mitra, 10 v. Rotterdam n. Avonmouth. Macuba, 12 v. Balikpapan te Pladju. Madoera, 11 v. Colombo n. Djeddah. Marisa, 11 v. Miri te Singapore. Marken, pass. 11 18.30 u. Vlissingen n. Bona. Meliskerk, 14 v. Colombo te Aden verw. Mentor, ll v. Tunis n. Malta. Merwede. pass. U Bermuda n. Houston. Metula, 12 v. Miri te Singapore. Muiderkerk, 12 v. Rotterdam te Fremantle. Murena 12 v. Madras r.. Shitagong. Myonia, 12 v. Malta te Larnaca. Nieuw Amsterdam, 10 v. New York te R'dam. Nestor. 12 v. Amsterdam te Barbados. Nigeistroom, ll v. Lome n. Takoradi. Noordam, 12 330 m. ZW. Sable eil. Oranje, 10 150 m. ZO. v. Kreta n. Southampton. Orion, 10 v. Beirouth n. Aghia Marina. Ondina, 12 v. Calcutta te Pladju. Oranjestad, 11 120 m. Z.ZW. Ouessant n. Madeira Ovula, ll v. Durban n. Curagao. Papendrecht, 12 v. Mena el Ahmadi te Isle of Grain. Polydorus, 12 v. Makassar n. Balikpapan. Puns Alexander, 12 v. Chicago te Le Havre. Pnns Fred. Willem pass. 12 2.40 u. Vlissingen n. Hamburg. Prins Joh. Willem Friso, 12 v. R'dam te Quebec. Pnns Philips Willem, pass. 12 Lands End naar Montreal. Pygmalion 12 v. New Orleans te Maracaibo. Ridderkerk, 10 v. Hamburg te Antwerpen. Roepat, m v. Singapore te Priok. Roebiah, ll v. Honolulu te San Francisco. Rotti, 10 v. Suez n. Aden. Ruys, 11 te Montevideo verw. Riouw. 12 v. Bahrein n. Bombay. Rita, 11 v. Singapore n. Bangko'k. Rondo, 13 v. Amsterdam te Colombo. Rijndam, pass, 12 Nantucket n. New York. Rijnland, pass. 12 Ouessant n. St. Vincent. Salatiga, 10 v. Ceuba n. Semarang. Stad Dordrecht, ll v. Rottei-dam te Gibraltar. Salawati, ll v. Le Havre n. Amsterdam. Samarinda, 9 v. San Francisco n. Kaapstad. Soestdijk, pass. 11 4.20 u. Vlissingen n. Antw. Stad Leiden, 8 v. Crofter n. Vancouver. Stad Vlaardingen, 14 v. Wabana te Rotterdam verwacht. Sumatra, 10 v. Singapore te La Buan. Sapaioea, ll v. Cape Coast te Accra. Scherpendrecht. ll v. Recife n. Trinidad. Schie, 12 v. Bremen te Amsterdam. Schiedijk. ll v. Halifax n. Boston. Sibajak, 12 lio m. NO. Massawah n. Suez. Singkep, 12 v. Alexandrië te Port Said. Sirrah 12 v. Bahrein te Sydney. Slamat, 11 Marseille n. Genua. Stentor, pass. 11 Lizard n. Amsterdam. Straat Makassar, ll v. Hongkong n. Kobe. Thalatta, 10 v. Singapore te Mena el Ahmadi. Teiresias, 10 v. Makassar te Tj. Priok. Tero, pass, ll 2 u. Finisterre n. Antwerpen. Tjikampek, 9 op rede Singapore. Tjimenteng 7 v. Buenos Aires n. Yokohama. Tegelberg, 12 v. Kaapstad te Durban verw. Tjibodas 10 v. Hongkong n. Manilla. Tabinta, 12 v. Tj. Priok te Genua. Tamo, 12 v. Buenos Aires te Rotterdam. Tara, 12 v. Buenos Aires te Rotterdam. Taria, pass. 12 Sabang n. Colombo. Tawali, ll v. Cheribon n. Panarukan. Ternate, pass. 11 18.30 u. Vlisisngen n. Londen. Tomori, 12- v. Menado te Tarakan. Utrecht, 7 v. Portland n. Britis Columbia. Waterman, 10 300 m. O.t.N. New York. Woensdrecht. pass. 10 Gibraltar n. Singapore. Waal, 10 v. Bremen n. Curagao Willem Ruys, pass. 11 Sabang n. Belawan. Winsum, 8 v. Archangel te Liverpool. Van Linschoten, 11 v. Luanda n. Lobito. Van Spilbergen, 12 m. Z.ZW. Kp. Blanco n. Le Havre. Veendam 12 640 m. O. ten N. Kp. Race n. New York. Waterland, 12 v. Ilheos te Bahia. Waterman, ll v. Rotterdam te New York. Westerdam. 12 v. Rotterdam n. New York. Westland, 12 v. Buenos Aires te Montevideo. Willem Ruys. 13 v. Rotterdam te Singapore. Willemstad. 12 v. Grenada n. Trinidad. Zeeland (KRL), 11 v. Bombay n. Madras. Zuiderkruis, nacht 12-13 v. New York te Rot terdam verwacht. Schepen met passagiers, repatriërenden en emigrerenden Aldabi, verm. 17 v. Rotterdam n. Buenos Aires Alhena, 22 Antwerpen verwacht. Alnati, 13 Montevideo verwacht. Bloemfontein, 20 Kaapstad verw. Bonaire, 10 v. Amsterdam n. Georgetown 17 Madeira verwacht. Boschfontein, 7 te Mombasa. Boskoop, 6 te Maracaibo. Cottica, 8 te Paramaribo. Groote Beer verm. 17 v. Rotterdam n. Montrea! Indrapoera, 8 te Soerabaja. Jagersfontein, verm. 13 v. Durban n. Amsterdam Joh. v. Oldenbarnevelt,, 12 Port Said verw. Maasdam, 11 v. New Yor tke Rotterdam. Nieuw Amsterdam, ll v. New York te Rotterdam Noordam. vertr. ll 12 u. v. New York n. R'dam Oranje, 16 Southampton 17 Amsterdam verw. Oranjefontein verm. 31 v. Amsterdam n Durban Oranjestad, 15 Madeira verwacht. Rijndam, 13 v. Rotterdam te New York verw. Sibajak, ll te Aden 25 te Rotterdam verw. veendam, 17 v. Rotterdam te New York verw Waterman n v. Rotterdam te New Vork veTw. wTfiern' -R1, 20 v' Rotterdan'1 te New York verw. Prfok verwacht BelaW3n venv' 15 TJ" New1 York3 aan de Hoek v. Holland verwacht n. R'dam. Atlas, 10 v. Alicante n. Carthagena.NE ^AART Algarve, 13 v. Antw. te Irvine verw. Bah-T, 9 van Rotterdam n. Domsjo Be misse. 10 v. Blyth n. Leixoes. Ciescendo, 11 v. Aberdeen n. Arendal. Deneb, 10 v. Rotterdam te Antwerpen. Deo Duce 11 v. Rouen te Malmö. Elisa, 10 v. Agadir n. Casablanca. Frans, lil te Amsterdam. Ferocia, ll v. Raamo te Warrington. Fiducia, ll v. Boston te Maassluis. Gerry 11 v. Immingham te Middlesbro. SrJclwVerm- 11 V' Harlin««n n. Hamburg. Hast III, pass. ll Brunsbüttel n. Stockholm. Helvetia, 11 v. Londen n. Ipswich. Ibis, 10 v. Huil te Favershamn. Import, vertr. 11 v. Lissabon n. Oporto. Julia, pass. 10 Brunsbüttel n. New Hacen. Joost, 8 te Zaandam van Wasa. Kenitra, 10 v. Fedalah n. Rouaan. Leny, 10 v. Belfast n. Fowey. Leuvehaven, verm. 10 v. Aalborg n. Assens. Marcella, 11 v. Gonvreville te Birkenhead verw. Matthew, 11 v. Rotterdam n. Newcastle. May Mere, 11 v. Manchester te Swansea verw. May Star, 10 v. Fowey n. Genua. Mercurius 10 v. Vlaardingen n. Leixoes. Monica, 11 v. Cadishead te Dublin verw. Maasym, 10 v. Gdynia n. Manchester. Megrez 10 v. Rouen te Casablanca. Merak, 13 Londen verw. Merwehaven, 10 v. Port Lyautey n. Duinkerken Muphrid, 10 v. Kingslynn te Antwerpen. Netta, 10 v. Londen te Vestervik. Noord, 11 v. Shellhaven te Billingham verw. Oleum. 10 v. Middlesbro n. Londen. Pavo, 10 te Blyth. Palma, 10 v. Antwerpen te Brake. President Roosevelt, vertr. 11 v. Belfast naar Manchester. Prior, 10 op de Mersey n. Fiddown. Spurt. 10 op de Theems n. Marseille. Stijpe, verm. lil v. Leixoes n. Dover. Theano. 13 8 u. Rotterdam verw. Vivo, 11 v. Brussel n. Humber. Vlieland 10 v. Malmö te Gothenburg. Vrouwepolder, 14 v. R'dam te Lissabon verw.. Westlaan, ll v. Hamburg n. Rotterdam Westropa, 10 v. Ipswich n. Londen. SLEEPVAART Blankenburg 10 v. Portland n. Zierikzee met caisson. Oceaan, 10 v. Portland n. Zierikzee met caisson Ebro, 10 v. Maassluis n. Christiansund. Loire 10 Mogador gepass. Rode Zee, met bak, slb. en rotsbreker 10 80 m. ZW. San Thomas n. Matadi. Tyne, met zuiger en bak 10 290 m. Z.ZW. Fayal

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 8