Niet Malenkov, doch Molotov zal tot conferentie worden uitgenodigd Politie schoot op menigte demonstrerende Afrikanen Uitspraak in kort geding tegen Amsterdams dagblad Weerbericht Uitvoering van Churchills denkbeeld onzvaarschijnlijk Chinese stormloop in Korea volgens Amerikanen gestuit Voorstel tot viermogendheden-bespreking Vierhonderd doden bij onlusten in Kweitsjou Evans niet ten onrechte veroordeeld Duitse herbewapening na totstandkoming Europees defensie-pact Het woord is aan Spanning in Egypte enigszins verminderd Bloedige botsing in Parijs De Velser-affaire Geheim rapport geopen baard in kort geding? Opperste Sovjet op 28 Juli bijeen Buiig weer houdt aan 6 8e JAARGANG No 4 WOENSDAG 15 JULI 1953 297e JAARGANG No 157 Conclusie Brits onderzoek: Onenigheid tussen PNI en Masjumi over premierschap Kamerlid stelt vragen aan minister van Justitie Weer rappor ten Bureaux: Kennemerlaan 186, Telef. Adm. 5437. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 - Haarlem: Gr. Houtstr. 93, Directie, Hoofdredactie en alle afdelingen 15295 (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom IJmuider Courant velser Haarlems Dagblad editie OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-enFeestdagen. Abonnement per week 4"' cent, per kwartaal 6.10. Franco per post 6.S0. - Girorekening 273107 ten name van Haarlems Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman WASHINGTON, (Reuter) De ministers van Buitenlandse Zaken van de V.S., Groot-Brittannië en Frankrijk hebben voorgesteld, in het begin van de herfst een conferentie met hun Sovjet-Russische ambtgenoot Molotof te houden, waarop gespro ken zal worden over een oplossing van het Duitse vraagstuk door het organiseren van vrije verkiezingen en de vestiging van een vrije regering voor geheel Duitsland. Vele waarnemers te Londen waren Dinsdagavond na de publicatie van het commu niqué van de conferentie van de drie Westelijke ministers van Buitenlandse Zaken van oordeel, dat het besluit om in de herfst een conferentie van de vier ministers van Buitenlandse Zaken te houden, in feite de verwerping inhoudt van de wens van Churchill naar een spoedige bijeenkomst van de grote vier op het hoogste niveau. Churchill bedoelde met zijn voorstel een strikt geheime conferentie met Malenkov op korte termijn. In politieke kringen te Parijs werd de be slissing van de drie ministers van Buiten landse Zaken tot het houden van een Vier- Mogendhedenconferentie in de herfst toe gejuicht. Het besluit werd gezien als een bewijs van het Amerikaanse begrip voor de Euro pese verlangens. In een tweede communiqué aan het einde van hun besprekingen, welke vier dager hebben geduurd, zeggen de drie Westelijke ministers, dat op deze Vier- Mogendh edenc on f er en ti e ook gesproken moet worden over het sluiten van een Oostenrijks staatsverdrag. Tot het voorstel inzake pogingen tot hereniging van Duitsland is besloten in overleg met de West-Duitse bondsregering, aldus het communiqué. De recente „ernsti ge gebeurtenissen'' in Berlijn en Oost- Duitsland hebben, zo wordt gezegd, „de wil om onafhankelijk te worden en de on bedwingbare vastberadenheid van de be woners van deze gebieden om vrij te wor den" aangetoond. „Het is o'e oprechte hoop van de drie ministers, dat de Sovjet-Unie de hangende vraagstukken in dezelfde constructieve geest zal aanvatten", aldus het commu niqué. „Hierdoor zal de Sovjet-Unie bij dragen tot een blijvende vrede, die veilig heid aan allen verschaft". De drie ministers verklaren voorts, dat hun regeringen met kracht haar politieke gedragslijn inzake de Noord-Atlantische- verdraji&organisatie zullen voortzetten. Gezegd wordt dat dit ook geldt ten aan zien \an het streven van de zes landen van de kolen- en staalgemeenschap (KSG) en het EVC-verdrag om de Europese een heid tot stand te brengen. Het streven naar een duurzame, hechte Europese gemeenschap wordt in het com muniqué „een grote bijdrage tot de we reldvrede" genoemd. Een officiële woordvoerder te Washing ton heeft Dinsdagavond verklaard, dat een bijeenkomst van president Eisenhower, cerste-ministcr Churchill en eerste-mi- nister Laniel vóór de conferentie van de ministers van Buitenlandse Zaken van de drie Westelijke mogendheden en de Sovjet- Unie thans onwaarschijnlijk is. De drie Westelijke ministers van Buitenlandse Za ken verwachten, aldus deze woordvoerder, Arbeidersopstand in bloed gesmoord Volgens eerst nu door Reuter te Hong kong ontvangen berichten zijn op een 1-Mei betoging te Tsoenji in de Chinese provincie Kweitsjou 400 arbeiders gedood en duizend gewond, toen wachtposten het vuur openden op 5 a 6.000 arbeiders van een distilleerderij. De arbeiders zouden in opstand zijn ge komen tegen lage lonen en lange werktij den. Leden van de veiligheidspolitie zou den zijn gedood, evenals de directeur van de fabriek. De fabriek zou in vlammen zijn opgegaan, waardoor ruim twee mil- lioen liter alcohol verloren ging. Tevoren zouden zes arbeiders zijn te recht gesteld, toen de productie van de distilleerderij daalde. Een maand na de on lusten echter werd onbetaald overwerk afgeschaft en deze maand zouden de lonen worden „aangepast" aldus dit bericht. De jurist J. Scott Henderson, die in op dracht van de Britse regering een onder zoek heeft ingesteld naar de juridische gronden, waarop de chauffeur Timothy Evans indertijd is opgehangen wegens moord op zijn dochtertje van veertien maanden, is tot de slotsom gekomen, dat hier geen gerechtelijke dwaling in het spel is geweest. Er was twijfel aan de juistheid van het vonnis gerezen naar aanleiding van ver klaringen van John Christie, die Woens dagochtend zal worden opgehangen. Chris tie heeft namelijk bekend, Evans' wouw te hebben vermoord. Scott Henderson noemt deze bekentenis vals. Er kon geen twijfel aan bestaan, of Evans had zich schuldig gemaakt aan moord zowel op zijn dochtertje als op zijn vrouw, wat hij trou wens bekend had. CHRISTIE OPGEHANGEN De 55-jarige John Christie, ter dood veroordeeld wegens moord op zijn vrouw, is vanochtend in de Pentonville gevange nis te Londen opgehangen. dat de Vier-Mogendhedenconferentie einde September kan worden gehouden. De plaats van de conferentie is nog niet vast gesteld. Azië Volgens het communiqué zijn de ministers het er over eens, „dat de strijd der verde diging van de onafhankelijkheid van de drie landen van Indochina tegen het ag- gressieve communisme van groot belang is voor de vrije wereld". De ministers wis selden van gedachten over verschillende maatregelen om een bevredigende afloop en het herstel van de vrede in Indochina te verhaasten. De ministers zullen, naar zij verklaren, alle pogingen doen om de „moedige en zwaar beproefde'" Koreanen te helpen, zich vreedzaam te herenigen volgens hun eigen mogelijkheden. De ministers hebben nogmaals hun „krachtige steun" bevestigd voor de po gingen van het opperbevel der UNO om spoedig een wapenstilstand tot stand te brengen en verklaren, dat hun regeringen vastbesloten zijn om te trachten dit doel te bereiken. Besloten is, dat de drie ministers weer overleg zullen plegen over hun eigen poli tiek ten opzichte van communistisch China. Voor het ogenblik, zo voegen zij er aan toe, dient de politiek van elk der betrok ken landen gehandhaafd te blijven. WASHINGTON. (Reuter). De West- Duitse secretaris voor de Defensie, dr. Blank, heeft Dinsdag te Washington ver klaard, dat de V.S. hebben beloofd, hulp te verlenen in de vorm van wapenen aan de twaalf divisies van het West-Duitse le ger, wanneer de Europese verdedigingsge meenschap zal zijn gevormd. Op een pers conferentie zeide Blank, dat Bondskanse lier Adenauer bij zijn onlangs in Washing ton met Dulles gevoerde besprekingen de verzekering gekregen had, dat militaire leveranties zouden worden gedaan. Generaal Heussinger, hoofd van de mi- litaire afdeling van het West-Duitse de partement van Defensie, die dr. Blank ver gezelt, verklaarde, dat de Bondsrepubliek plannen maakt voor een Duitse strijd macht van 450.000 man, verdeeld over het leger, de luchtmacht en de vloot. Volgens de plannen zouden uit 350.000 man 12 di visies samengesteld moeten worden. Er zou een luchtmacht moeten komen van 1500 toestellen, merendeels jagers. De vloot zou klein zijn en bestaan uit mijnen vegers, mijnenleggers en torpedoboten. Heussinger voegde er evenwel aan toe, dat het twee of drie jaar zou vergen om deze strijdmacht op de been te brengen. Daar West-Duitsland nog geen wapenindustrie heeft, zou de voorgestelde luchtmacht vliegtuigen van de V.S. moeten trachten te krijgen. Beide West-Duitse functionarissen leg den er de nadruk op, dat de beloofde Ame rikaanse militaire hulp afhankelijk zou zijn van het tot stand komen van de ver dedigingsgemeenschap. Hoewel werd aangenomen, dat zich moei lijkheden zouden voordoen bij de samen stelling van Duitse strijdkrachten met die van de andere Europese landen in de EVG, zouden deze moeilijkheden overwonnen kunnen worden, zo meende Blank. Blank en Heussinger hebben een rond reis gemaakt in de V.S. langs militaire bases. Lu c i en Arréat: Bij kleine zielen is niets tragisch. De tragedie komt niet van de ge beurtenis, maar van de held. Gisteren zijn de oudste twee Prinsessen per K.L.M.-lijnvliegtuig Abel Tasman voor een korte vacantie naar Amerika vertrokken, waar zij de gasten zullen zijn van vrienden der Koninklijke familie uit de oorlogsjaren. Op de foto: de Prinsessen, uitgeleide gedaan door haar vader en moeder, op weg naar het vliegtuig. DJAKARTA (Aneta). De Indonesische kabinetsformateur, Burhanuddin Harahap, zal Woensdagmiddag aan president Sukarno verslag uitbrengen over de resultaten van zijn poging tot formatie van een kabinet. Politieke kringen zijn over het algemeen pessimistisch, maar achten verrassingen niet uitgesloten. Het is mogelijk, zo meent men, dat Harahap aan de president verlen ging van de termijn zal vragen, omdat hij nog antwoord moet ontvangen van de P.N.I. op zijn ontwerp-samenstelling. Dit antwoord kan Woensdag nog niet worden verwacht. De politieke correspondent van Aneta meldt, dat de P.N.I. op de laatste bijeen komst met de formateur het premierschap iieeft geëist als een absolute voorwaarde. De Masjumi zou van mening zijn dat, aan gezien aan haar de opdracht is gegeven, een lid van de Masjumi premier dient te zijn. De Masjumi heeft daarvoor aangewe zen mr. Jusuf Wibisono die als hoofdredac teur van de „Mimbar Indonesia" steeds samenwerking tussen de Masjumi en de P.N.I. heeft bepleit. Ook de portefeuille van Binnenlandse Zaken was een strijdpunt, maar volgens de laatste berichten zouden de P.N.I. en de Masjumi bereid zijn dit ministerie door een derde partij te laten beheren. De hevige strijd aan het Oostelijk deel van het Koreaanse front duurde in de af gelopen nacht en vanochtend onvermin derd voort. Ondanks de stromende regen werden de gehele nacht hevige gevechten geleverd. Op berichten over troepenbewegingen is vanochtend censuur ingesteld, nadat bekend geworden was, dat de communisten nieuwe diepe wiggen in de geallieerde li nies hadden kunnen slaan, waardoor zij met sterke eenheden het centrum van het Amerikaanse achtste leger langs een front van 30 km konden aantasten. Daar de aanval niet onverwacht kwam konden aan de vijand zware verliezen worden toege bracht, aldus de commandant van het Achtste Leger, generaal Taylor, die voorts verklaarde dat zijn troepen zich goed hou den, ondanks het ongunstige weer en de zware vijandelijke druk. „Enig terrein" moest worden opgegeven ten Noorden en Oosten van de rivier de Koemsong en de druk van de aanvallers, die met drie divi sies attaqueren, duurt onverminderd voort. De Chinezen hadden Dinsdag drie bressen van ongeveer drie kilometer diepte in de Zuid-Koreaanse stellingen aan het Ooste lijk deel van het centrale front geslagen en men meent dat zij zullen trachten ach ter de Zuid-Koreaanse stellingen een hangbeweging uit te voeren. Noordelijken tot staan gebracht Reuter meldt kort voor het ter perse gaan van deze editie, dat de UNO-strijd- krachten het Noordelijke offensief in Ko rea vanmiddag tot staan gebracht hebben. Zij zijn thans bezig hun nieuwe posities te consolideren. Bestandsbesprekingen vastgelopen? In een vandaag te Kaesong uitgegeven communiqué, dat is omgeroepen door ra dio-Peking, wordt gezegd dat de geallieer den vandaag van de bestandsconferentie zijn weggelopen. Dit zou betekenen dat de onderhandelingen opnieuw zijn vastge lopen. Uit Washington meldt Reuter, dat Eisen hower volgens Congresleden, die Dinsdag met hem hebben geconferereerd, gelooft dat een wapenstilstand in Korea aanstaan de is, ondanks de nieuwe krachtige aan vallen van de Noordelijken. ISMAILIA (Reuter) De spanning in de Suezkanaal-zöne is Dinsdag weer afge nomen na de plotselinge oplaaiing der hartstochten door de Britse maatregelen ter opsporing van een vermiste Britse militair. Britse valschermtroepen bleven alle ver keer, dat Ismailia in en uit ging, contro leren. Er stonden Egyptische militaire po litiemannen bij de controleposten. Volgens majoor Salch Salem, Egyptische minister van Voorlichting, zijn Maandag twee Egyptenaren door de Britse strijd krachten in de Suezkanaal-zóne gedood. De minister verklaarde, dat de twee Egyptenaren een regeringsfunctionaris en een zakenman waren doodgeschoten door Britse valschermtroepen, toen zij zich gebelgd toonden over het onderzoek bij een van de controleposten bij Ismailia. Salem maakte melding van nog 45 „ernstige inci denten" in de Kanaal-zóne sinds 5 Mei. Volgens hem maakt de Egyptische regering met opzet geen melding van dergelijke in cidenten teneinde „een gunstige sfeer voor eer. regeling van het Brits-Egyptische ge schil te scheppen". Minister Salem zeide, dat de Egyptische regering „de bevolking niet meer in be dwang zal kunnen houden, als de Britse veiligheidsmaatregelen in Ismailia van kracht blijven". Hij voegde hieraan toe, dat de Egyptische ambassadeur in de V.S. opdracht heeft gekregen, de Amerikaanse regering in te lichten omtrent de groeiende onrust onder de Egyptenaren. Majoor Salem deelde voorts mee, dat de Britse strijdkrachten bij Ismailia een vijf tigtal schepen met petroleum en benzine, die op weg waren naar de Nijldelta, hebben aangehouden. Deze maatregel had, volgens majoor Salem, niets te maken met de na sporingen naar de vermiste sergeant Rigden of met de veiligheid van de Britse troepen in de.Kanaal-zóne. De Engelse regering heeft Dinsdag een voorstel in het Lagerhuis van de hand ge wezen, stappen te doen om het Suezkanaal onder toezicht van de UNO te stellen. Het voorstel was afkomstig van het Labourlid Peter Freeman. PARIJS, (Reuter/AFP) De Franse politie heeft Dinsdagavond het vuur ge opend op een menigte van meer dan 2000 Noord-Afrikanen, die na afloop van de traditionele, onder communistische lei ding staande mars ter herdenking van de bestorming van de Bastille, demonstreer den op de Place de la Nation in Oost- Parijs. Zeven personen werden gedood. Het door de stormvloed verwoeste .,Riche-bad" in Zandvoort zal Vrijdagavond heropend worden. In de nog resterende dagen zal flink aangepakt moeten worden daar het herstelwerk ernstig vertraagd is. Op de foto: het nieuwe Riche-badnadert zijn voltooiing. Een groot aantal personen moest naar ziekenhuizen worden overgebracht, waar zeven demonstranten aan de bekomen ver wondingen overleden. Aan de zijde van de betogers vielen ongeveer vijftig gewon den, onder wie zich vijftien Noord-Afri kanen in ernstige toestand bevinden. Voorts werden ongeveer tachtig politie mannen gewond, van wie er achttien naar een ziekenhuis werden overgebracht. Op de Place de la Nation werden twee overvalwagens en een personenauto van de politie door brand vernield. De ongeregeldheden begonnen, toen de deelnemers aan de optocht zich begonnen te verspreiden. Op het ogenblik, dat de groep Noord-Afrikanen, hoofdzakelijk Al gerijnen en Marokkanen, uiteen ging, be gon 't hevig te regenen. De betogers tracht ten zo snel mogelijk een goed heenkomen te zoeken, waarbij de politie, die voor de afzetting zorgde, in het gedrang kwam. Toen zij zich tegen de opdringende me nigte verzette, kwam het spoedig tot ge vechten, waarbij de demonstranten ge bruik maakten van knuppels en stukken meubilair van de caféterrassen en de po litiemannen aanvankelijk alleen met gum miknuppels de orde poogden te herstellen. Inderhaast aangevoerde politieverster- kingen werden door de Noord-Afrikanen met allerlei projectielen bekogeld. Hierop openden de politiemannen het vuur. In het gedrang werden talrijke personen onder de voet gelopen. De 82 jarige communis tische leider Marcel Cachin, die de op tocht had gadegeslagen, werd snel door zijn partijgenoten in veiligheid gebracht. Toen in het begin van de avond de orde op het plein en in de naburige straten her steld was, lag het plaveisel bezaaid met glas en stukken hout en ijzer. De politie nam een groot aantal personen in hech tenis. De omgekomenen zijn zes Noord-Afri kanen en een lid van de Franse vakbewe ging uit Parijs. 44 zwaargewonde betogers bevinden zich in ziekenhuizen. De president van de Amsterdamse recht bank heeft uitspraak gedaan in het door mr. P. J. E., plaatsvervangend kanton rechter te Haarlem, tegen de n.v. mij. „Salatiga", uitgeefster van het dagblad „De Telegraaf", aanhangig gemaakte kort geding. Als eiser had mr. E. zich gekeerd tegen een viertal in dit dagblad gepubliceerde artikelen, die betrekking hadden op de Velser affaire. In een der artikelen was, zonder dat overigens de naam van mr. E. was genoemd, onder meer geschreven: „In de Velser affaire is een van de verdachten ontsnapt als gevolg van een vormfout. Het is merkwaardig, dat kleine dieven nooit de veine hebben, dat er processtukken zoek raken, doch dat niet beëdigde plaatsver vangende kantonrechters al het geluk van de wereld hebben". De president van de rechtbank was in zijn uitspraak van mening, dat deze mede delingen geschiedden in krenkende vorm en dat zij grievend zijn voor eiser. „De be woordingen houden geen rekening met de mogelijkheid, dat zonder het gepleegde verzuim, zonder de vormfout, die tot ge volg had, dat mr. E. niet verder zal .wor den vérvolgd, eenzelfde beslissing had kunnen worden genomen of dat mr. E. bij berechting zou zijn vrijgesproken". De pre sident achtte deze publicatie dan ook on rechtmatig en besliste, dat de gedaagde zich verder dient te onthouden van soort gelijke onrechtmatige of beledigende arti kelen. Voor iedere overtreding van dit bevel veroordeelde hij gedaagde tot beta ling van een dwangsom van 1000. Voorts veroordeelde hij gedaagde tot beta ling van de kosten van dit kort geding ad 100.—. Mr. E. werd echter niet geheel in het gelijk gesteld. De president was van mening, dat het artikel van 14 April 1951, waarin de Velser affaire uitvoerig was behandeld, „niet kan dienen als grondslag van eisers vordering, omdat van onverwijlde spoed na ruim 2 Het Tweede-Kamerlid mejuffr. mr. Ten- deloo (P.v.d.A.) heeft aan de minister van Justitie de volgende vragen gesteld: Is het waar, dat bij een kort geding tus sen een voormalig hoofdinspecteur van po litie, die betrokken is geweest bij de z.g. Velser affaire, als eiser en de N.V. Sala tiga (het dagblad De Telegraaf) als ge daagde, voor de president van de recht bank te Amsterdam gevoerd, door de raadsman van de gedaagde voorlezing is gedaan van gedeelten uit een rapport, dat zou zijn uitgebracht door een commissie van advies, die in 1950 door de toenmali ge minister van Justitie zou zijn ingesteld met betrekking tot deze Velser affaire? Kan de regering mededelen of er in derdaad een zodanig rapport is uitge bracht en of dit werd gepubliceerd dan wel voor vertrouwelijk gebruik bestemd was? Indien dit laatste het geval mocht zijn, was het de regering dan bekend, dat dit rapport in handen van derden is geraakt? Welke maatregelen, zowel disciplinaire als strafrechtelijke, heeft de regering dan genomen of is zij voornemens alsnog te nemen tegen diegenen, die zich aan schen ding van ambtsgeheimen schijnen te heb ben schuldig gemaakt? Radio-Moskou heeft Dinsdag bekend ge maakt dat de Opperste Sovjet van de Sov jet-Unie voor een bijeenkomst op 28 Juli is opgeroepen. Dit zal de tweede vergadering van de Opperste Sovjet zijn sedert Stalins over lijden. Het decreet waarin het bijeenroepen werd bekendgemaakt, was getekend door maarschalk Worosjilof, voorzitter van het presidium van de Opperste Sovjet, en Pegof, secretaris van het presidium. jaar niet kan worden gesproken". Voorts besliste de president, dat het op schrift van een artikel van 24 Juni niets bevatte, waaraan eiser aanstoot kan ne men. Tenslotte had mr. E. verbod gevraagd van publicaties, waarin „in strijd met de waarheid de indruk zou worden gewekt, dat eiser zich zou hebben schuldig ge maakt aan ernstige misdrijven en dat hij een zware straf dient te ontvangen". De president stelde mr. E. in deze eis in het ongelijk, aangezien „hem in de artike len niet bepaalde misdrijven zijn verweten en bovendien de waarheid in de Velser affaire zich aan onze beoordeling ont trekt". Het K.N.M.I. deelt mede: Sedert het begin van de vorige week staat het weer in West-Europa onder in vloed van Oceaandepressies, die voortdu rend veel wind en buien veroorzaken. Vooral de laatste dagen was het weer da nig van streek en kwamen op tal van plaatsen zware regenbuien voor, die hiel en daar van onweer en hangel vergezeld gingen. Zowel in ons land als in Schotland, Frankrijk en Duitsland werden op som mige plaatsen regenhoeveelheden van 20 m.m. afgetapt. De depressie, die de oorzaak is van dit Rechte weer, bevindt zich boven het Noordelijke deel van de Noordzee en vult nu langzaam op. Dit betekent, dat de wind bij ons geleidelijk zal gaan afnemen. Bo vendien nadert over Ierland een zwakke rug van hoge luchtdruk, zodat voor mor gen ook een afname van de buiïgheid is te verwachten. Op een wezenlijke weersverbetering valt echter nog niet te rekenen, want op de Oceaan nadert alweer een nieuwe depres sie, die tegen het einde van de week waarschijnlijk opnieuw veel wind en buien zal veroorzaken. Het ziet er dan ook naar uit, dat het onbestendige en buiige weer type nog verscheidene dagen zal aanhou den. (Van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand tn i S i "tf -S .5 ra If Nee i-slag in mm. ■5 C 55 3 Helsinki zwaar bew. ONO 1 24 0,2 Stockholm regen ZZW 2 23 2 Oslo regen ZZW 2 18 11 Kopenhagen regenbui ZW 7 19 0,2 Amsterdam regenbui ZW 9 19 0,5 Edinburgh zwaar bew. WZW 6 18 6 Londen licht bew. ZW 5 19 3 Luxemburg zwaar bew. WZW 7 18 11 Parijs half bew. ZW 5 22 1 Bordeaux onbewolkt windstil 22 0 Grenoble zwaar bew. windstil 26 0 Nice zwaar bew. NNW 3 24 0 Genève half bew. WZW 4 24 0 Zürich zwaar bew. WNW 2 22 1 Locarno half bew. windstil 26 0 Berlijn zwaar bew. ZW 2 20 6 Frankfort zwaar bew. ZW 3 22 5 München zwaar bew. WZW 4 22 0,3 Wenen regen W 4 24 0,1 Innsbrück motregen windstil 25 1 Rome onbewolkt windstil 29 0 Maximum temp, gisteren; neerslag laatste 24 u. IETS MINDER WIND Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Woens dagavond tot Donderdagavond, opge maakt om 10 uur: Wisselende bewolking met plaatselijk enkele buien. Aanvankelijk nog nu en dan krachtige, later overwegend ma tige Zuid-Westelijke wind. Over het algemeen iets hogere temperaturen dan vandaag. 16 Juli Zon op 4.39 uur, onder 20.53 uur. Maan op 10.38 uur, onder 22.32 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 15 Juli Hoog water: 6.14 en 18.36 uur. Laag water: 1.58 en 14.13 uur. Donderdag 16 Juli Hoog water: 6.46 en 19.16 uur. Laag water: 2.31 en 14.44 uur.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 1