Suriname, een tweede Brazilië Zwitsaletten Station in Oldenzaal gedeeltelijk uitgebrand Agenda voor Haarlem Elisabeth Schwarzkopf zong liederen van Hugo Wolf Reis door de West „Werven in Hoogezand in gevaar" zegt K.v.K. Holland Festival Uee HOOFDPIJN, KIESPIJN...T Vier jonge delinquenten ontsnapt en weer gepakt Figee vraagt nieuw kapitaal Ms. „Havik" pikte vijf schipbreukelingen op De Meteor en de Spin BARTEUJORISSTRAAT 20 TEL. 13439 Mieke Verstraete en Kees Brusse bij ongeluk gewond Kerkelijk Nieuws Handel in volken WOENSDAG 15 JULI 19 53 (Van onze speciale verslaggever) De overste van het garnizoen en cle gevangenen in het huis van bewaring hebben het mooiste uitzicht van geheel Paramaribo. Wanneer de overste in zijn tuin zit, staart hij uit over de weiclse bocht in de Surinarne-rivier, maar kijkt hij recht achter zich omhoog, dan ziet hij daar, achter dikke tralies, de hoofden van de- gevangenen, die enkele maanden doorbrengen in de best geventileerde voor galerij van de stad: De wind, die over het brede water komt, blaast recht tussen de tralies door naar binnen. De overste en de boeven wonen op historisch terrein, op het fort namelijk, dat Abraham Crijnssen in 1667 op de Engelsen veroverd heeft. De Britten gaven zich' vrijwel zonder slag of stoot over en weten later hun ne derlaag aan het weer en aan hogere mach ten. Crijnssen arri veerde namelijk in de regentijd en in die periode behoorde het fort zeer moeilijk be naderbaar te zijn. Maar tot geluk van de Zeeuwen was er heel weinig regen ge vallen en volgens een Nederlands predikant zeiden sommige En gelsen toen, „dat God niet meer Engels was, maar geheel Zeeuws was geworden". En de Nederlandse domi nee liet er op volgen: „Het is oock een groote overwinninge - want behalven de ge_ confisqeerde goede ren - soo is daer en boven verovert de schoonste revier, die aan de gantsche kust is - voorsien met een schoon en welge- leghen citadel, een groot getal schoone plantagien, waer so schoone suyekeren werden gemaekt, als oytBrasijl gegeven heeft, ende soo hei- onder Godts zeghen kan behouden wor den, is zeer bequaem om een ander Brasijl van de maken". De verovering van Suriname, door de Zeeuw Abraham Crijnssen, is een stout stuk werk geweest. Men kon in Nederland moeilijk weten op wat voor tegenstand Crijnssen zou stuiten, maar niettemin kreeg hij slechts een. heel kleine vloot mee. Mid den in de winter vertrokken uit het Verse gat drie kleine fregatten, een jacht, een fluitschip, een hoekerboot (met 13 kop pen!) en een snauw. Als bezetting mocht hij in Suriname achterlaten 25 man of des gewenst iets meer.Ook op de kust van Paramaribo aan cle Suriname-rivier. Karakteristiek zijn de houten huizen met zuilen en veranda's. (Foto Willem van de Poll) een plantagekolonie van grote betekenis geweest, die ons land voor geen geld kwijt wilde. Suiker was aanvankelijk het grote pro duct, daarna werden koffie, cacao, katoen en tabak van belang. Zonder slaven had men hier niets kun nen bereiken en in totaal moeten er in de loop der tijden ruim 300.000 naar Suriname zijn geïmporteerd. De blanke meesters (Ne derlanders, veel Portugese en Duitse Joden, Fransen en Engelsen) vormden nooit meer dan 7 procent van de bevolking. In 1738 waren er 430 plantages met 50.000 slaven. Een zeer belangrijk deel van de bevol king vormen op het ogenblik de Creolen, die in hoofdzaak afstammen van de in 1863 vrijgelaten slaven en die alle kleurscha keringen vertonen van volkomen zwart tot volkomen blank. De vrijlating van de slaven heeft grote invloed gehad op de economie van het land. Velen trokken weg van de plantages en tal van planters moesten liquideren. Men heeft het tekort aan arbeidskrachten, dat ont stond, trachten goed te maken door Hindostanen en Javanen als contract arbeiders hierheen te halen. Voor de plan tages heeft die maatregel slechts weinig redding gebracht, maar de Surinaamse sa menleving is hierdoor ingrijpend gewijzigd: De tachtigduizend Creolen worden thans in aantal zelfs enigszins overtroffen door de Aziaten en dat heeft er deze maatschappij zeker niet eenvoudiger op gemaakt. Een Creools meisje. (Foto Willem van de Poll) de Amerikaanse staat Virginia moest hij het; de Engelsen lastig gaan maken en ten bewijze dat hij dit gedaan had, bracht Crijnssen, toen hij na negen maanden in Zeeland terugkeerde, 5000 vaten puike Vir- ginia-tabak mee naar huis. Meesters en slaven ■Dit was dan het begin van het Neder landse bewind over Suriname. In 1918 werd er over een eventuele verkoop van het land in de Nederlandse pers en het Nederlandse parlement openlijk gesproken, maar in de 17e en 18e eeuw is Suriname ADVERTENTIE Verjaag die tergende pijnen met: ZD& anti-pijn tabletten WOENSDAG 15 JULI Grote Kerk: Avondstilte ds. B. van Gelder, 3—8.30 uur. Luxor: „Limelight", op het to neel Burlisto, 14 jaar, 8 uur. Lido: „Meisjes in het wit", 14 jaar. 7 en 9.15 uur. City: „Een koningin wördt gekroond", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Spaarne: „De wraak der Quanta- ro's, 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Het uur der wrake", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Minerva: „Hoffmann's vertellingen", 14 jaar, 8.15 uur. Rembrandt: „Förster-Christel', alle leeft., 7 en 9.15 uur. Palace: „De lokken de wildernis", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Ten toonstelling: Minerva. Miniatuur-spoorweg 79 uur. Stadhuis: Marionettenspel: Caprio- lola, 7.30, 8.30 en 9.30 uur. DONDERDAG 31 JULI Grote Kerk: Orgelconcert, 3 en orgclimpro- visatiewedstrijd, 8 uur. Luxor: „Limelight", op het toneel Burlisto, alle leeft., 2 en 8 uur. Lido: Lido-reportage SpartaRCH met bij programma, 11 en 12 uur. „Meisjes in het wit". 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. City: „Een koningin wordt gekroond", alle leeft.. 11. 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne: „De wraak der Quantaro's", 14 jaar. 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Het uur der wrake", 18 jaar, 2.30, 7 en.9,15 uur. Minerva: „Hoffmann's vertellin gen", 14 jaar, 8.15 uur. Rembrandt: „Förster- Christel", alle leeft.. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Palace: „De lokkende wildernis", 14 jaar, 2, 4,15, 7 en 9.15 uur. Tentoonstelling: Mi nerva, Miniatuur-spoorweg 1.30—5.30 en 7—9.30 uur. Stadhuis: Marionettenspel: Ca- priolöla, 2.30, 3.30, 4.30, 7.30, 8.30 en 9.30 uur. Vier jeugdige delinquenten in leeftijd variërend van 20 tot 27 jaar hebben gister avond tegen negen uur een ontsnappings poging gewaagd uit de jeugdstrafgevange nis „Nieuw Vosseveld" te Vught. Dank zij de activiteit van de onmiddellijk gealar meerde gemeentepolitie van Vught en de medewerking van twee rijksspeurhondge- leiders konden de vluchtelingen na twee uur in vrijheid te zijn geweest weer wor den ingesloten. Z'j hebben straffen uit te zitten variërend van anderhalf tot twee en een half iaar. Om ongeveer negen uur werd de politie gealarmeerd door de directeur der jeugd strafgevangenis. Een der bewakers had de vlucht bemerkt en loste enkele waarschu wingsschoten, waarop de dienstdoende po litieman in het Ambonese woonoord Lu net dat er aan grenst, zich zo spoedig mo gelijk naar de afscheiding begaf. Hij trof de vier delinquenten neg bij de afrastering aan. Het viertal zag dat hij onbewapend was en ging aan de haal. Één werd dooi de bewaker gegrepen. Een patrouille van de Vughtse gemeentepolitie met politie honden vond de drie anderen later op on geveer km. afstand van de jeugdge vangenis. Zij hadden naar België de wijk willen nemen. Over eerste halfjaar 1953 75 mille winst De Nederlandsche Handelmaatschappij stelt op Donderdag 23 Juli de inschrijving open op 400 gewone aandelen van duizend gulden in de N.V. Haarlemsche Machine fabriek v/h. Gebroeders Figee te Haarlem, tot de koers van 105 uitsluitend voor houders van oude aandelen in de verhou ding van één nieuw op drie oude aande len. De nieuwe aandelen delen voor de helft in de winst over 1953. Het prospectus vermeldt onder meer, dat de winst na de oorlog een gunstig beeld vertoont. Sinds 1946 is bijna f2.000.000 ge ïnvesteerd. Dit is geheel uit zelffinancie ring verkregen, zonder aantasting van de liquiditeit. De dividenden hebben zich in stijgende lijn bewogen. Het progx-amma van uitbreiding en modernisering kan vooiiopig als afgesloten worden be schouwd. Additionele aanschaffing van ka pitale metaalbewerkingsmachines zijn ech ter noodzakelijk. Bovendien houdt de di rectie er renening mee, dat voor de finan ciering van belangrijke opdrachten in de toekomst meer dan voorheen een beroep op de eigen middelen zal moeten worden gedaan. Dit zijn de redenen waarom be sloten is tot deze emissie. De dii'ectie acht een bei-oep op de kapitaalmarkt verant woord. De xesultatcn in de eerste hèlft van 1953 zijn wederom gunstig, zodat een be vredigend dividend waarschijnlijk is. De bezetting van de fabriek is Teeds tot medio 1955 verzekerd, de toekomst wordt met vertrouwen tegemoet gezien. Uit loet saldo winst over 1952 ad f 128.500 is 8 dividend uitgekeei-d. Het eerste halfjaar 1953 is afgesloten met een saldo winst van f 75.400. GENUA (Reuter.) Het Nederlandse motox-schip „Havik" (478 ton) is Dinsdag met vijf Portugese schipbreukelingen de haven van Genua binnengevax-en. De „Ha vik" had de schipbreukelingen vei'scheidene dagen geleden opgepikt in de Golf van Ca diz, nadat hun vissersboot een dag eerder lijdens een stoi-m was gezonken. De opvarenden waren werklozen, die had den getracht met een vissersboot naar Ca sablanca te varen, waar zij dachten gemak kelijk werk te kunnen vinden. De Portu gezen deelden een correspondent van Reuter mede, dat zij al hun spaai-penningen hadden verloren. Verder zeiden zij, dat wanneer de Nederlandse kapitein hen niet had opgemei'kt, zij verdx-onken zouden zijn. De schipbi-eukelingen hebben per trein de terugreis naar Portugal aanvaard. Maandagmiddag is door nog onbekende oorzaak brand uitgebroken in het stations gebouw der Nederlandse Spooi'wegen te Oldenzaal. De brand is ontstaan in de boven de stationsrestauratie gelegen woning en nam al spoedig een grote omvang aan. De gemeentelijke brandweer en de bedrijfs brandweer van een textielfabriek bestreden het vuur met tieix stralen. Zn konden echter niet voox-komen dat het Oostelijke deel van het stationsgebouw waarin onder meer de derde klas-wachtkamer en de woning Expositie op Soesterberg Ter gelegeixheid van het veex'tigjarig bestaan van de militaire luchtvaart wordt van 25 Juli tot en met 8 Augustus op de vliegbasis Soesterberg een luchtmachtten toonstelling gehouden, die in grootte alle tot dusverre gehouden soortgelijke texx- toonstellingen overtreft. Ook dit jaar zal er weer gelegenheid zijn stx-aaljagex-s van dichtbij te zien startten en landen en ook te bezichtigen onder leiding van deskun digen. De jubileumtentoonstelling van dit jaar geeft een beeld van de ontwikkeling van de militaire luchtvaart in de voorbije veertig jaax\ Motox-en van de Gloster Me- teorstraaljagers en van de Thunderjet worden opgesteld naast de motoren van vooroorlogse toestellen. De vooroorlogse periode is vertegenwooi'digd door de C-5, het toestel waarmee het escadrille van Van Weerden Poelman vloog en door De Spin, het eerste vliegtuig dat Anthony Fokker bouwde. Tijdens de tentoonstelling zijn er tal van attracties op vlieggebicd. Het hoogtepunt van deze attracties wordt gevoi'md door het optreden van Meteor-, Thunderjet- en Harvard-stuntteams. Grootste vliegdemonstratie Het aangekondigde N.A.V.O.-vliegfeest op Zaterdag 18 Juli te Soestex-berg zal de grootste vliegdemonstratie zijn welke ooit ter wereld althans aan deze zijde van het ijzex-en gordijn is gehoudeix. Er nemen cix-ca 400 vliegtuigen grotendeels straalvliegtuigen, 500 bemanningsleden en 260 parachutisten aan deel. Voorts 2500 man grondpersoneel. De driehonderd deel nemende buitenlandse straaljagers worden in de buux-t van Arnhem opgevangen en naar Soesterberg geleid. waren gelegen, geheel uitbi-andde. In de tweede klas-x-estauratie wex-d vrij veel schade aangericht. Van de inventai-is kon door spoorwegpersoneel nog veel worden gered. Het plaatskaartenkantoor moest worden ontx-uimd. Doordat geen treinen langs het eerste perron konden komen, werd tijdens de brand tussen Oldenzaal en Hengelo over enkel spoor gereden. Met het oog op het feit, dat de huidige kanaalverbinding tussen Hoogezand en de haven Delfzijl slechts de doorvaart van coasters van een geringe tonnage toestaat, dreigt het gevaar, dat de talrijke scheeps werven, die te Hoogezand zijn gevestigd, zich naar elders zullen verplaatsen, waar het mogelijk is schepen van grotere afme tingen te bouwen. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor de Veenkoloniën te Veendam heeft een dezer dagen een adres tot Gede puteerde Staten van Groningen gericht, waarin zij er op wijst, dat in het ïnidden van de vorige eeuw een toenmaals zeer bloeiende en van nationale betekenis zijnde scheepsnijverheid voor de provincie Gro ningen verloren ging door de te geringe capaciteit der kanalen. Ditzelfde dreigt thans te gebeuren ten opzichte van de Hoogezandse scheeps- weiwen, die aan het Winschoterdiep ten Oosten van de sluis te Waterhuizen zijn gelegen. Zulks woi-dt veroorzaakt door het feit, dat de vraag naar kustvaartuigen, die juist aan deze werven werden ont wikkeld en vervolmaakt, snel verandert in een vraag naar weliswaar hetzelfde scheepstype, doch van een grootte die door deze werven niet kan worden afgelevei'd, uitsluitend wegens de daarvoor te gei-inge toegelaten breedte en diepte van het onderhavige kanaaltraject. Immers voor de binnenlandse markt valt geen voldoende vraag meer te verwach ten, daar de laatste jaren zoveel is aan gebouwd, dat daardoor de gemoderniseer de Nederlandse coastervloot in vermin derde mate voor uitbreiding vatbaar is. Deze vloot bestond voor de oorlog uit 337 schepen, terwijl zij op 1 Februari 1953 650 stuks telde. Men is dan ook voor de toekomst aanmerkelijk meer dan voorheen aangewezen op de afzet naar het buiten land, alwaar de Groningse scheepsbouw reeds een gevestigde reputatie geniet. De werven in Hoogezand zagen zich echter in de laatste jaren zeer vele buitenlandse op drachten ontgaan, alleen en uitsluitend omdat de afmetingen der gevraagde kust vaartuigen en andere schepen te groot waren. ADVERTENTIE Met Jean Antonietti als voox-treffelijke begeleider aan de vleugel zong de sopraan Elisabeth Swarzkopf, als laatst optre dende in de reeks licderavonden van het Holland Festival, een Hugo Wolf-program- ma. Er bestond voor dit recital, in de kleine zaal van het Amstexxlamse Concert gebouw, zeer veel belangstelling. Zoals elke stem zijn natuurlijke begren zing qua omvang heeft, zo is ook het ka rakter van het timbre gebonden aan be paalde mogelijkheden, die eveneens hun beperking hebben. Vooi'di'acht en intelli gente dictie zijn wel in staat om die grenzen enigszins te verwijden, maar over tuigend is toch slechts alleen datgene wat op het natuurlijke terrein tot volle ont plooiing komt. Bij Elisabeth Swarzkopf lijkt mij het tragische buiten de grenzen van haar aangeboren vei-mogen te liggen, althans wat het klankkarakter van haar overigens fraaie en zuiver ontwikkelde stem beti-eft. Maar wat daar buiten valt, vooral het spirituele in de liedkunst, vindt in haar stem een oneindig gamma van mogelijk heden, die zij op souvereine wijze te pas weet te brengen. Stem en zangkunst wor den dan volmaakt beheerst, de natuurlijk dienende krachten van een voordracht, die aan intelligent begrip, aan geestelijke re flex van een rijp gemoed, aan zeggings kracht en plastiek niets te kort komt. Het waren deze avond dan ook telkens hoog tepunten wanneer het guitig-pittige in de liedex-en van haar pi-ogramma domineerde. Het hoogste bereikte zij wel met „Ich hab' in Penna einen Licbsten wohnen", dat het opgetogen publick als tweede toe gift te horen kreeg. Doch ook voor de zuivere klankexpressie in het tintelende I) ADVERTENTIE FALCON REGENJASSEN ƒ49.75 „Frühling übers Jahr" en voor de onein dige „Sehnsucht" van „Kennst du das Land" verdiende haar zingen de hoogste lof. Het was een sympathieke geste van deze voorname liederenvertolkster om steeds haar begeleider opvallend in haar succes te betx-ekken. Het aandeel van An tonietti in de Wolf-interpretatie verdiende dit ten volle. JOS. DE KLERK De actrice Mieke Verstraete en de ac teur Kees Brusse van de Rotterdamse Co- medie zijn gisteravond gewond geraakt bij een verkeersongeluk nabij Delft. Mieke Verstraete kreeg ernstige verwondingen. Er is echter geen gevaar voor haar leven. Kees Brusse liep enkele hoofdwonden op. De slachtoffers zijn in het Oude- en Nieuwe Gasthuis te Delft opgenomen. De voorstelling van „Moord bij open doek" in de Kleine Comedie in Den Haag kon deze avond niet doox-gaan. Te omstreeks kwart voor acht reden mevrouw Verstraete en de heer Brusse van Rottei-dam naar Den Haag, toen de auto waarin zij zaten, evexx voorbij Delft, juist op het viaduct voox-bij de Pauw molen aan de linkerzijkant werd aange reden door een auto, waarin een Rotter dams echtpaar was gezeten. Deze auto was dwars door de heg gereden, die ter plaatse de rijbanen scheidt. De inzitten den ervan kwaixxen er met exxkele onbe duidende schrammen af. Mevrouw Ver straete en de heer Bx-usse werden uit de auto op de weg geslingex-d. De toestand van mevrouw Vex-straete liet zich ex-nstig aanzien. De hoofdwonden van Kees Brusse waren niet van ernstige aai-d, zodat hij zijn werk kan voorzetten. Mieke Verstraete was twee uren na het ongeval nog onder behandeling van de chirurg, dr. Wijtingh. Zij zal op zijn minst enige weken ver pleegd moeten worden. oven het restaurant in het station te Oldenzaal is Dinsdagmiddag brand uitgebroken, waardoor het Oostelijke gedeelte van het talionsgebouw schade opliep. Het plaatskaartenbureau is ontruimd en zal voorlopig als gevolg van de grote waterschade niet in gebruik kunnen zijn. Overzicht tijdens het blussingswerk. Ned. Herv. kerk Beroepen te Hasselt C. v. d. Boogert te Harderwijk; te Julrijp-Hommerts G. Kaastra te Sexbierum; te Rouveen (toez.) J. Kruyt, cand. te Gouda. Bedankt voor Amsterdam (vac. W. v. Limburgh), dr. W. Aalders te 's-Graven- hage; voor Huizen K. v. d. Pol te Veenen- daal. Benoemd tot vicaris R. Dijkmeyex-, cand. te Vlagtwedde. Beroepbaarstelling. - De heren A. v. d. Ven, cand. te 's-Gravenhage, Jac. v. d. VVerff, cand. te Assen en G. E. Zevenber gen, cand. te Hilversum, stellen zich be roepbaar. Toegelaten tot de evangeliebediening: de heren M. G. L. den Boer te Amster dam-W., W. A. Bos te Amstei-dam-Z., W. L. Dekker te Casti'icum, J. H. Dox-gelo te Dedemsvaart, G. J. Droppers te Winters wijk. R. K. de Jong te Heiloo, C. D. Kou semaker te Haarlem, W. F. v. d. Staat te Rotterdam-C., H. IC. Stauttener te 's-Gra venhage, A. v. d. Ven te 's-Gx-aveixhage, H. R. Blankensteyn te Doetinchem, H. Bouter te Groot-Ammers, H. C. Bultman te Zwolle, A. v. Eijk te De Bilt, S. Gerbran- dy te Utrecht, A. v. Ginkel te Lunteren, J. Kruyt te Gouda, G. Messie te Harfsen, Joh. Noltes te Wierden, M. v. Rennes te Zeist, H. de Wolff te Utrecht, G. E. Zeven bergen te Hilversum, G. Zonnenberg te Kampen, R. Boerma te Amsterdam, Joh. Geers te Middelburg, W. ICooIe te Amster dam, G. H. ter Scheggct te Amsterdam eix P. J. Stoutjesdijk te Amsterdam. Beroepen te Renkum (2e pred.pl.) (toez.) A. T. Rothfusz, vic. te Renkum. Aangenomen naar Sneek (vac. H. v. Niel) (toez.), C. G. Wiegex-s te Wieringer- meer. Bedankt voor Nieuwe Tonge, W. L. Tukker te Delft. Beroepen te Benthuizen, A. v. Eijk, cand. te De Bilt; te Dussen H. Bultman, cand. te Zwolle; te St. Maartensdijk W. L. Tukker te Delft. Aangenomen de benoeming tot legerpre- dikant J. J. Moll te Waddinxveen. Geref. kerken Beroepen te Bozum R. Reitsma, cand te Ee (Fr.); te Heerhugowaard R. J. Kool stra, cand. te Leeuwarden; te Hijurn Finkum H. J. Lugtighcid, cand. te Zwolle; te Marken mx\ C. Brouwer, cand. te Soest; te Poortugaal M. T. Minnema te Monni kendam. Bedankt voor Kingston-Hobax't (Tasma- nië) (Ref. Chux-ch), M. Hamming te Den Heidei'. Examens. - Aan de V.U. is geslaagd voor het prop. examen theol. de heer A. J. v. Gorcum te Alkmaar. Beroepen te Groningen (vac. R. Ypma), C. H. Appelo te Nijkerk en (8e pred.pl.), J. T. Bakker te Oude en Nieuwe Bildtzijl. Bedankt voor 's-Gravenhage-W. (als evang. pred.), A. Broek te Onstwedde. Beroepen te Nederhorst den Berg A. J. Janssens te Koudum. Zijn ambt neergelegd Naar wij vernemen heeft ds. P. N. Kruyswijk, Geref. predikant te Wieringen afstand gedaan van zijn ambt als dienaar des Woords van de Geref. kerken in Ne derland, daar hij meent dat het evangelie hem niet toestaat zich in alles te binden aan de belijdenisgeschriften zoals het on- dex-tekeningsfoi-mulier dit vex'langt. Ds. Kruyswijk heeft ook opgehouden leger- predikant te zijn. Ds. Kruyswijk, die een eoon is van wijlen ds. G. Kruyswijk werd 18 Februari 1922 te Oudega (Sm.) geboren en studeerde aan de Vrije Universiteit om 5 Maart 1950 het predikambt te Wierin gen zijn eerste en enige gemeente te aanvaarden. Ondanks de ï-egen was de belangstelling voor de grote jaaxdijkse bijenmax'kt te Vee- nendaal gisteren zeer groot. Het regenach tige weer bevorderde het uitvliegen van de bijenvolken overigens niet. De handel was goed en de px'ijzen liepen snel op zodat in het begin van de dag een prijs werd geno teerd van 6 tot 9, doch tegen de middag liepen de prijzen op van 13 tot 15 per korf. De korven gingen vlug van de hand. De aanvoer was niet zo groot als vorige ja ren. In totaal werden aangevoex-d ruim 650 korven en 22 kasten. De prijzen van de kas ten liepen van 30 tot 60 per kast. Als mai-ktmeester fungeerde ditmaal voor het eerst de heer W. van Ke ssel, de zoon van de vroegere nwktmeester de heer Jobs van Kessel, die deze functie meer dan 60 jaren heeft vervuld.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 5