Film van de beklimming van de Mount Everest MAISON HILLEGE Het rijdend Bijbelhuis komt! \/üóuJk KIJK bekwame handwerksters en knoopsters Pikhouweel diende cameraman tot statief IJmuiden „Elckerlyc" biedt Castricum cultuur Beverwijk Castricum Heemskerk Verbreding Assendelft- straat op komst Wijk aan Zee Colporteur gevraagd H.KAPPER bij RASCH Bijbeltentoonstelling Bijbelwinkel VERHUUR Fa G. Berendsen en Zn A CA N TIE ELSEREND flinke strijkster 6 Hulde en berisping voor kapitein van de „Markab N" Nu al uitverkocht Winterprogramma belooft veel Twee dames en negen heren Velsen Vergadering van Velsens gemeenteraad op 28 Juli Raad Heemskerk liet één onbewoonbaar huis bewoond Scheepvaart Parfumerie JUNG Ie of 2e gevraagd zonder chauffeur Is een hondje GR. BRILLANT VUURWERK GOOCHELEN door OOM BOB VERKADE BISCUITS WOENSDAG 15 JULI 195 3 Als gevolg van de ontvoering van een soldaat van de Britse luchtmacht is tussen Engeland en Egypte een nieuwe crisis ontstaan. Dc toestand in de Süezkanaal-zöne is opnieuw zeer gespannen. De Britse autoriteiten in dit gebied hebben maatregelen genomen om de veiligheid te verzekeren. Niemand wordt in het gebied van Ismailia toegelaten zonder strenge controle. De foto laat zien hoe een Engelse soldaat in Ismailia Egyptische burgers fouilleert voordat zij het gebied mogen binnenkomen. (Telefoto) (Van onze correspondent in Londen) Over enkele maanden zal men de be klimming van de Mount Everest kunnen zien door middel van een kleurenfilm, welke de 39-jarige cameraman Tom Stobart van de expeditie heeft gemaakt. Het was het moeilijkste karwei, dat hij tot dusver heeft gehad. Vergeleken bij de Everest was de verfilming van de Zuid poolexpeditie kinderwerk. Zijn camera uitrusting moest bestand zijn tegen schud den en stoten gedurende de tocht, welke ging over een afstand van 300 kilometer heen en terug, tegen de moessonregens en tegen zeer grote temperatuursverschillen. Hoewel het camerastatief van speciaal licht metaal was gemaakt, woog de uitrusting toch nog veertien kilo. Stobart had zes ca mera's bij zich. Op de grootste hoogten ge bruikte hij een pikhouweel als steun voor de camera. De drager, die Stobart was toe gewezen, werd ziek toen de expeditie reeds onderweg was. Hij moest toen verder alles zelf dragen. Op grote hoogten had hij nog net genoeg energie om dertig meter film per dag te maken, hetgeen overeenkomt met 2Va minuut projectie. Stobart kon niet meegaan naar de top omdat zijn materiaal daarvoor te zwaar was. Maar tot de laatste tweeduizend meter was hij er bij. Zelfs het twee kilo wegende filmtoestel vormde een bezwaar om de top te bereiken en zou de poging der anderen in gevaar hebben kunnen brengen. De film, die men in October gereed hoopt te hebben, zal van commentaar worden voorzien en geïllustreerd met speciaal te componeren muziek. Stobart heeft de camera's voor het begin van de tocht eerst in een luchtvaartlabo ratorium onderworpen aan een koudeproef. Alle metaaldelen waren met doek overtrok ken omdat aanraking ervan anders te koud zou zijn. Soms stopte Stobart de camera 's nachts bij zich in zijn slaapzak, maar dit bleek te ongemakkelijk. Eén der camera's was zo gemaakt, dat zij met zware hand schoenen aan bediend kon worden. De film bevat vele indrukwekkende scè nes, zoals het passeren van ravijnen over touwen, het leven in een sjerpadorp en van het op de helling van de Everest gelegen Boeddistenklooster met zijn gevelbeschilde ringen in goud en blauw. Stobart had enkele zinnen Nepalees ge leerd en kon de dorpelingen vragen niet naar de camera te kijken als hij filmde. Zij vatten dit echter letterlijk op en keerden deze de rug toe. Stobart heeft gebroken met de gewoonte om de expeditie alleen te fil men als het mooi weer is, omdat dit een vals beeld geeft van de werkelijkheid. Thans zal men sneeuwstormen zien en het neervallen van enorme ijspegels, hoewel het zeer gevaarlijk was dit te filmen. De climax van de film is het moment van ongekende vreugde in het kamp toen Hillary en Tensing terugkeerden van de top. Op 24 April is het motorschip „Markab N", op reis van Algiers naar Londen in Straat Dover in aanvaring gekomen met het Noorse tankschip „Sarita". De kapitein van de „Markab N", de heer J. S. uit Gro ningen, werd bij deze aanvaring ernstig gewond. Het schip kreeg een gat in de wand boven de waterlijn. Ter zitting van de Raad voor de Scheep vaart op 8 Juni reeds heeft de inspecteur voor de scheepvaart, de heer J. Metz, zijn bewondering geuit over de plichtsbetrach ting van de kapitein, die hoewel hij ernstig gewond was, tot het laatst de navigatie van zijn schip bleef leiden. Maar de heer Metz achtte de kapitein ook medeschuldig aan de aanvaring en vroeg het uitspreken van een berisping. De raad nam deze suggestie over en voegt daar thans in zijn oordeel aan toe: „Hoewel de „Markab N" aanvankelijk geheel overeenkomstig de voorschriften heeft gevaren, heeft de kapitein een ern stige fout gemaakt door bij het horen van een mistsein aan stuurboord niet onmiddel lijk de machines te stoppen, maar slechts vaart te minderen. De raad brengt echter ook hulde aan de kapitein voor diens plichtsbetrachting en volharding. Hoewel ernstig gewond en verzwakt door bloed verlies heeft hij de leiding van zijn schip in handen gehouden". De in 1951 te Castricum in het leven ge roepen Kunstkring" „Elckerlyc" is met een winterprogramma voor de dag gekomen dat er zijn mag. Voor de zes te geven culturele bijeenkomsten heeft het bestuur de mede werking van diverse prominente kunste naars weten te verkrijgen, onder wie zich Albert van Dalsum, Albertine de Visser, Jan Musch en Gabriël Smit bevinden. De zangliefhebbers krijgen eveneens hun deel de komende winter en wel door het optreden van het bekende mannen- en knapenkoor „De Minnestrelen". Dat er in Castricum behoefte is aan dergelijke cultu rele avonden, blijkt vooral uit het feit, dat reeds nu alle plaatsen zijn besproken, waardoor het bestuur geen enkel nieuw lid meer kan inschrijven. Het mannen- en knapenkoor „De Min nestrelen" opent op Donderdag 24 Septem ber het seizoen met een zanguitvoering onder leiding van Hubert Cuypers. De tweede bijeenkomst is op Donderdag 5 No vember, waarop mr. A Hustings een lezing zal houden over „Twee parels van Insulin de: Sumatra en Bali". Bijgestaan door Al bertine de Visser, komt de toneelspeler Albert van Dalsum ook dit jaar naar Cas tricum, om op Donderdag 19 November het spel „Adam in ballingschap" te bren gen. Een andere prominente en in Castri cum graag geziene figuur is Jan Musch, die voor Donderdag 7 Januari zijn medewer king heeft toegezegd. Wat Jan Musch ten tonele zal voeren is nog niet bekend. Donderdag 25 Februari 1954 houdt Ga briël Smit een lezing over „De bijbel als bron van schoonheid". Deze avonden worden allen in het „Cor- so"-theater aan de Dorpsstraat gehouden. Alleen de toneelgroep „Puck", welke het seizoen van Elckerlyc op 22 April 1954 met een nog nader bekend te maken toneelstuk gaat besluiten, treedt in hotel Borst te Bakkum op, omdat de zaal van dit hotel zich voor een dergelijke voorstelling beter leent. Het mag gezegd worden, dat Elckerlyc in alle opzichten probeert het haar leden en begunstigers naar de zin te maken. Bo vengenoemd winterprogramma is daar het beste bewijs van. Voorzitterszetel vacant Naar wij van de zijde van het bestuur van Elckerlyc vernemen, heeft de heer G. W. v. d. Horst zijn functie van voorzitter van de kring, wegens vertrek naar Baarn, neer moeten leggen. De heer v. d. Horst behoorde tot de oprichters van Elckerlyc en was een der steunpilaren van de kring. Tot in de vacature zal zijn voorzien, is de moderator van de kring, kapelaan P. H. Heemskerk, waarnemend voorzitter. Kregen „Landsteiner" penning De Landsteiner penning is aan een elf tal Beverwijkers uitgereikt door het Ne derlands Rode Kruis wegens het afstaan van bloed. Het waren de dames C. Res de Wild, C. van Baar en de heren P. Me nen, P. Goed, E. Scheeper, K. Smit, M. Spreeuw, H. Jaapies, C. Weel, J. A. van Velsen en G. A. v. d. Wegen. BESOMMINGEN VAN HEDENMORGEN IJM 210 £7500; SCH 62 £470; IJM 230 £170. VANGSTBERICHTEN UIT ZEE Nacht van 14 op 15 Juli KW 16 11 k.; KW 18 1 k.; KW 19 6 k.; KW 38 6 k.; KW 70 2 k.: KW 48 2 k.; KW 170 11 k.: KW 67 45 k.: KW 50 45 k.; KW 83 18 k.; KW 15 10 k.; KW 20 27 k.; KW 44 5 k.; KW 29 22 k.; KW 97 16 k.; KW 32 34 k.: KW 110 5 k.; KW 41 34 k.; KW 65 18 k.; KW 49 13 k.; KW 130 40 k.; KW 167 29 k.; KW 3 3 k.; KW 5 5 k.: KW 14 6 k.; KW 23 6 k.; KW 25 6 k.: KW K22 4 k.; KW 45 2 k.: KW 2 10 k.; KW 54 3 k.; KW 73 6 k.; KW 127 9 k.; KW 175 4 k.; IJM 75 5 k.; IJM 283 4 k IJM 74 50 k. Geen vangst hadden: KW 163, KW 168. Gemiddelde vangsten Vlaardingen 9, Scheveningen en Katwijk 13 kantjes. In afwijking van de gebruikelijke termijn van drie weken tussen de vergaderingen van de gemeenteraad van Velsen. zal de eerstvolgende vergadering worden gehou den op Dinsdag 28 Juli. Dameshandbal-vereniging heet „Door Inspanning Succes" De onlangs heropgerichte Katholieke dameshandbalvereniging in Castricum heeft zich tijdens een vergadering in het clubhuis op het Vitesse-terrein aan de Beverwijker straatweg. een naam gekozen. De vereniging zal voortaan „Door Inspanning Succes" heten, en met de afkorting DIS aan wedstrijden deelnemen. De vergadering welke uitstekend was bezocht, stond onder voorzitterschap van dc heer A. Dekker, die een gloedvolle toespraak tot de dames heeft gehouden. Hij drukte de dames op het hart, zich voor de volle honderd percent aan de nieuwe ver eniging te geven, de training goed te blijven bezoeken en de aanwijzigingen van de trai ner ter harte te nemen. Met algemene stem men heeft men voorts besloten begunstigers- kaarten uit te geven. De kosten van deze kaarten zijn f2,50, waarvoor men aan de be gunstigers éénmaal per jaar een toneel avond zal aanbieden. Het bestuur van DIS bestaat uit de volgende personen: A. Dekker, voorzitter: C. IJpelaan. secretaris; Th. Glorie, penningmeester. Met dit bestuur zal de ver eniging ongetwijfeld een bloeiende toekomst tegemoet gaan. Naar de vierdaagse Aan de Vierdaagse te Nijmegen nemen twee Castricumse dames deel en wel Truus Tool en Afra Beentjes. Voor zover bekend zijn zij de enige deelnemers uit Castricum. „Vitesse '22" krijgt welpen Bij de R.K. Sportvereniging „Vitesse '22" beraamt men serieuze plannen om tot op richting van een welpenafdeling te komen. Het wachten is op enkele jeugdige voetbal enthousiasten en tevens op een paar leiders, doch niettemin hoopt men binnenkort tot samenstelling van de elftallen te kunnen overgaan. Beverwijkse politiehonden maakten furore in Tilburg Op de nationale hondententoonstelllng. welke te Tilburg werd gehouden, was ook ingeschreven door de Beverwijker J. C. Wis- meijer uit de Rijvordtlaan 94, die als lid van de Politiehondenvereniging ..Westerhout" met zijn twee zelf gefokte honden deelnam. In de open klasse kreeg de teef „Bea de Creutzberg" de kwalificatie „Uitmuntend", terwijl de reu „Dax de Creutzberg" als „Zeer goed" werd geboekt. Een opmerkelijk succes, niet alleen voor „Westerhout", maar hoofdzakelijk voor de heer Wismeijer. die zijn energie en vrije tijd door deze beoordeling bekroond ziet. Excursie van P. v. d. A.- Vrouwenbond De afdelingen Velsen-Noorö en Bever wijk van de Vrouwenbond van de Partij van de Arbeid zullen Donderdagmiddag gezamenlijk een excursie maken naar de Stadskwekerij te Haarlem. Dit wordt voor de leden en eventuele belangstellenden een vroege middagtocht, waarvoor zij, die de reis per fiets maken al om één uur van het Noordelijke Pontplein vertrekken. Het voornaamste punt in de agenda van de Heemskerkse gemeenteraad, die gister avond vergaderde, was wel de aankoop van 400 vierkante meter grond van de Hoogovens en 90 van mevrouw M. M. G. Hoogwerf-Boots. Zonder stemming werd hiertoe bèsloten, zodat de verbreding van de G. van Assendelftstraat tot 6 meter binnenkort een aanvang kan nemen. Deze verbreding zal een grote verbetering bete kenen voor de vele expediteurs, die van de G. v. Assendelftstraat gebruik maken. Een commissie uit de raadsleden be noemd, onderzocht de geloofsbrieven van de nieuw-benoem.de raadsleden en kon geen bezwaren vinden. Het onbewoonbaar verklaren van een negental woningen werd gewijzigd in een achttal, daar met de eigenaar van een dei- woningen besprekingen gaande waren over de bewoonbaarmaking van deze woning. De raad verklaarde zich na een enkele interruptie accoord met de beschikbaar stelling van gelden ten behoeve van de R.K. jongens- en R.K. meisjesschool te Heemskerk. Tot slot van deze een half uur durende vergadering werd besloten om het ophalen van huisvuil op te dragen aan S. N. de Ruijter tegen een vergoeding van f 6 per aangesloten per jaar. „Donald Duck" was de held van de avond Dinsdagavond heeft een Haagse open- luchtprojectie-onderneming op 't Juliana - plein een filmvoorstelling gegeven. Behalve enige reclamefilms draaide men korte rolprenten en enige tekenfilms. „Do nald Duck" deed hierin weer wonderbaar lijke dingen en her publiek, waaronder tal rijke badgasten, heeft hier dan ook met veel genoegen naar gekeken. Aard ijk, pass. 14 Vlissingen n. Antwerpen. Amerskerk, 14 v. Penang te Port Swettenham. Amor, 13 v. Beirouth n. Lattakia. Ampenan, pass. 13 24 u. Gibraltar n. Tj. Priok. Alamak, 14 v. Genua te Port Said. Alcyone, 13 v. Rotterdam n. Hamburg. Aldabi. 14 v. Hamburg te Antwerpen. Annekerk, 14 v. Kaapstad te Port Elizabeth. Arnedijk, 14 v. Antwerpen te Rotterdam. Alchiba, 13 120 m. w. ten N. Burlings. Alpherat, 13 420 m. N.NO. St. Paulsrock. Alwaki, 13 200 m. W.ZW. Fernando Noronha. Amsteldiep, pass. 13 Algiers n. Aden. Amsteldi.ik, 13 70 m. W. Kp. St. Vincent. Andijk, 14 v. Galveston te Antwerpen verw. Bantam, 13 v. Makassar n. Semarang. Bonaire, 13 230 m. N.NO. Finisterre n. Madeira. Boschfontein. 13 540 m. Z. ten W. Kp. Guardafui. Blitar 14 v. Genua te Port Said verw. Bloemfontein, 13 155 m. ZW. v. Monrovia naar Kaapstad. Bali, 13 520 m O. Ceylon n. Colombo. Barito, 13 te Gorontalo. Baud, 14 v. Semarar.g te Tj. Priok verw. Britsum, 13 Ceylon gepass n. Bombay. Caltex Leiden 13 v. Sidon n. Rotterdam. Caltex Pernis. pass. 13 Malta n. Sidon. Celebes, 13 Tj. Priok n. Amsterdam. Congostroom, 14 v. Dakar te Freetown verw. Coryda, 13 v. Balikpapan n. Singapore. Caltex Utrecht, 13 v. Sidon te Rotterdam. Cirrus (weersehip) 13 v. Rotterdam n. Atlantische Oceaan. Caltex Delft. 13 135 m. O. Malta n. Sidon. Caltex Nederland 13 100 m. Z. Finisterre. Caltex The Hague, 13 00 m. W.ZW Casquets. Camphuys, 13 te Gorontalo. Chama, 13 370 m. W. Bcmbay n. Ummsald. Corilla, 13 160 m. NW. Str. Messina. Danae, 13 v. Amsterdam te Kopenhagen. Delft, 14 v. Amsterdam te Valparaiso verw. Dalerdijk. 13 te Antwerpen. Duivendijk. 11 v. Vancouver te San Francisco Duivendrecht, 13 170 m. N. Kp. Blanco. Enggano, 13 v. Aden n. Karachi. Eendracht, pass. 13 Finisterre n. Alexandrië. Erinna, 13 v. Nordenham n. Rotterdam. Fsso Rotterdam, 14 v. Rotterdam te Aruba. Friesland (KRL), 14 v. Colombo te Belawan verw. Gooiland, 13 v. Bahia n. Rio de Janeiro. Gaasterkerk, 13 700 m. ZO. Kp. Guardafui. Gaasterland, 13 320 m. ZW. Kp. St. Vincent. Gordias, 13 t.h.v. Casquets n. Tunis. Groolekerk, 13 430 m. Z. ten O. Dakar. Hathor, pass. 13 Kp. Bon n. Lissabon. ITaulerwijk, pass. 13 Ouessant. Heemskerk, 13 v. Barcelona n. Antyerpen. Helder, 13 570 m. W. ten Z. Lands End. Hoogkerk, pass. 13 Str. Messina n. Port Said. Hera, 13 v. Ciudad Tiujillo n. Guanta. Joh. v. Oldenbarnevelt, 13 in Golf van Suez. Kteldrecht, 14 v. Keelung te Kobe verw. Kallanget, 14 v. Oosthaven te Tj. Priok verw. Kalimantan 14 v. Rangoon te Belawan. Karimata, pass. 13 Eddystone vuurtoren naar Algiers. Karsik, 13 v. Singapore n. Penang. Larenberg, 13 v. Brindisi n. Cyprus. Lissekerk 13 v. Suez n. Port Said. Loenerkerk, pass. 13 ten N. Socotra n. Aden. Luna, 13 v. Bremen n. Amsterdam. Langkoeas, 13 190 m. Z. ten O. Anderhalfgraads- kanaal. Lekhaven, 13 360 m. W. Diego Garcia n. Aden. Manoeran, 13 v. Genua te Port Said. Marken, pass. 13 Ouessar.t n. Bone. Meliskerk, pass. 13 Guardafui n Aden. Merwede, 17 v. La Pallice te Houston verw. Maas, 14 20 u. v. Middell. Zee te A'dam verw. Mentor 13 v. Malta n. Catania. Madoera. 13 110 m. NO. Anderhalfgraadskan. Malvina, 13 dwars Noordp. Formosa n. Hongkong Murena, 13 600 m. ZW. Chlttagong. Noordam, 13 270 m. ZO. v. Sable eil. n. R'dam. Nieuw Holland, pass. 13 ten N. eil. Timor naar Sydney. Oberon. 13 v. Curagao n. La Guaira. Oranjestad, 13 300 m. N.NO. v. Madeira. Prins Alexander, 14 v. Quebec te Rotterdam. Prins Maurits, pass. 13 Belle Isle n. Bremen. Prins Philips Willem, 13 45 m. W. Valentia. Rondo, 13 v. Amsterdam te Colombo. Ridderkerk, 14 v. Antwerpen te Amsterdam. Rotti, 14 v. Aden n. Bahrein. Rotuln 19 v. Rotterdam te Curasao verw. Radja, 13 v. Tj. Priok n. Cheribon. Reael, 13 v. Muntok n. Palembang. Rempang, 13 rede Damman. Rijnland 13 80 m. ZW. Finisterre. Salatiga, 14 v. Cebu te Semarang. Sibajak, 13 180 m. ZO. Daedalusrif n. Sue?. Singkep 13 v. Suez n. Djeddah. Schiedljk, 12 v. Halifax te Boston. Stad Arnhem, 14 Quebec verw. Sabang, 13 te Palembang. Saparoea. 13 op rede Accra. Scherpendrecht, 13 330 m. O. ten N. Belem. Ondertrouwd: J. F. DE FEBER en J. GJALTEMA van de Zwaagstraat 1 en Leeuweriklaan 24 Geven kennis van hun voor genomen Huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden op 13 Aug. 1953 des namiddags te 3.30 uur te Velsen. IJmuiden-O., 14 Juli 1953. t Heden overleed tot onze diepe droefheid na een geduldig gedragen lijden, gesterkt door cie genade middelen der H. Kerk, onze geliefde vader, be huwd- en grootvader WILLEM STOKER in leven weduwnaar van Cornelia Groen in de leeftijd van 72 jaar. Uit aller naam: C. Zwart-Stoker Egmor.d a. Zee. 14 Juli '53 Prins Hendrikstichting. Condoleanlie-adres: E. Zwart, de Roemerstr. 21 IJmuiden. De overledene staat opge baard in de kerk van de H. Engelmundus te IJmui den Donderdagavond van 7 tot 8 uur. De heilige Dienst te ?:ijner Uitvaart wordt aldaar ge houden Vrijdag 17 Juli des morgens 10.30 uur ge volgd door de Beaarding waarna teraardebestelling op de Westerbegraafplaats te ongeveer 12.15 uur. Siberoet, 14 v. Makassar te Berau. Silindoeng, 13 400 m. O.ZO. Diego Garcia. Stad Dordrecht, 13 dwars Bougie n. Palermo. Stad Rotterdam. 13 220 m. N.NO. Shetlands eil. Stad Vlaardingen. pass. 13 Startpoint n. R'dam Stanvac Djirak, 14 Sungeigerong verw. Straat Banka, 13 510 m. N. ten O. Diego Garcia. Straat Soenda, 13 420 m. O. ten Z. Diego Garcia Tabinta, 13 v. Genua te Marseille. Tomori, 13 v. Tarakan te Nunukan. Tjibodas, 13 dwars Manilla Baai n. Sagay. Tero, verm. 15 v. Antwerpen. Tankhaven I. 13 v. Telokanson n. Sungeigerong Tankhaven III 14 te Bangkok. Tawali. 13 te Probolinggo. T.iibadak, 13 v. Semarang te Priok verw. Tjikampek, 14 te Tj. Priok. Tjipanas, 14 te Balikpapan. Tjitjalengka, 14 te Mauritius. Tomini, 14 nog te I-Iollandia. Trajanus, 12 v. Maracaibo n. Curagao. Trompenberg, 13 900 m. W. ent Z. Lands End. Veendam, 13 350 m. O. Kp. Race. Van Outhoorn, 13 Bawean eil. gepass. 11. Sema rang Van Riebeeck, 14 v. Singapore te Tj. Priok. Van Spilbergen, 13 120 m. N. ten W. Kp. Blanco Waal, pass. 13 Ouessant n. Curagao. Waterman, 13 v. New York n. Rotterdam. Willem Ruys, 15 v. Singapore te Tj. Priok verw. Willemstad, 14 v. Trinidad n. Barbados. Waiwerang 14 v. Timor n. Bali. Woensdrecht, 13 pass. Kp. de Fer n. Singapore. Wonosari 13 550 m. O.ZO. Guardafui n. Aden. Zeeland KRL), 13 60 m. Z. Cochin n. Madras. Zuiderkruis, 13 v. New York te Amsterdam. KLEINE VAART Admiraal Courbet, 13 v. Hamburg n. d. Tees. Albergen, 14 v. Fowey n. Genua. Arrtic, 13 v. Bridigewater te Fremington. Annie, pass. 14 Vlissingen n. Lidkoping. Arcturus, 14 v. Cardiff te Rotterdam verw. Atlas, 13 naar Cadiz. Barracuda, 14 v. Rotterdam n. Huil. Bierum, pass. 13 Vlissingen n. Londen. Bill, 13 Vlissingen n. Garston. Blue Boy, 13 v. Rotterdam te Bremen. Boinrif, pass. 13 Dover n. St. Nazaire. Coeta, pas. 14 Vlissingen n. Shoreham. Condor, 14 v. Vlissingen n. W. Hartlepool. Coolsingel, 13 v. Brunsbüttel n. Sharpness. Corrie b 13 te Caronte. Cornelia b II, pass. 14 Bornholm n. Kotka. Delta, pass. 14 Vlissingen n. Fulham. De Rüyter, 13 te Zaandam. Diana, pass. 13 Vlissingen n. Antwerpen. Doïlard, 14 v. Rotterdam n. I-Iull. Ellewoutsdijk, 13 in Oslofjord n. Sharpness. Franka II, pass. 13 Vlissingen n. Gent. Fiducia 13 v. Maassluis te Boome. Follonica, 13 v. Bremen n. Great Yarmouth. Gerry. 15-16 v. Middlesbro te La Coruna verw. Hast V, vertr. 15 v. Londen n. Guernsey. Heemskerk, 13 v. Dublin te Arklow. Hondsrug, 13 te Amsterdam. Hada, 12 te Garston. Harold, 13 v. Brake n. Vlaardingen. Hagno. 13 v. Rotterdam te Dublin. Helvetia, 14 v. Londen te Ipswich. Ida Jacoba, 13 v. Hammerfest n. Keret. Joost, 13 van Zaandam naar Antwerpen. Jo, verm. 13 v. Londen n. Vlissingen. Lecndert b, 13 te Bordeaux. May Star, verw. pass. 16 Gibraltar n. Genua. Muphrid, vertr. 15 v. Antwerpen n. Rostock. Nato, pass. 14 Vlissingen n. Gent. Neeltje b vertr. 14 v Barcelona n. Ipswich. Nettie, 14 te Zaandam. Noorderlicht, 14 te Liverpool verw. Oleum, vertr. 13 v. Londen n. Middlesbro. Pavo, 13 Kiel gepass. naar Slite. Ponza 13 Brunsbüttel gepass. n. Hull. Spolanda, 13 v. Leixoes n. St. 1-Ielier. Soemba, 13 20 m. Z. Finisterre n. Casablanca. Timor, pass. 13 Holtenau n. Stettin. Ton, 13 v. Swansea n. Rotterdam. Tilly, 11 te Stockholm van Gent. Theano, 14 v. Rotterdam n. Amsterdam. Van Brakel, 13 v. Antwerpen te Aarhuus. Van Gelder, 14 v. Antwerpen n. Rotterdam. Vecht, pass. 14 Vlissingen n. Londen. Vindicat Atque Polit, 14 v. Amsterdam n. Blyth Virgo, verm. 13 v. Teignmouth n. Antw. Vivo, 13 te Goole. Westkust, 13 v. Koge n. Pernoviken. SLEEPVAART Blankenburgh en Oceaan, met caisson pass. 13 Noordhinder n. Zierikzee. Ebro, 13 85 m. ZW. Aalesund n. Christiansund. Hudson, met 3 bakken pass. 13 Oporto r,. Aden Noordholland 14 v. Hamburg n. Amsterdam. Rode Zee. met bok, sleepb. en rotsbreker 13 290 m. NW ten N. v. Luanda. Tyne, met zuiger en bak 13 270 111. ZW. v. Fayal n. Haifa. DANKBETUIGING Met deze beluigen wij u onze oprechte dank voor de vele bewijzen van deelneming on dervonden bij het overlijden van onze kleine lieveling HELENA In het bijzonder aan de fa milie en de buren en de be grafenis onderneming E. K. A. B. voor de keurige ver zorging der teraardebestel ling. IJmuiden. Juli 1953. Lindenstraat 8. E. Strating D. Straling-Verschoor en kinderen. Door het verbindend worden der enige uitdelingslijst is het faillissement van H. Kruk bakker, wonende te Velsen, geëindigd. Prins Mauritslaan 113, Overveen. De curator: Mr. W. Boers. Voor fouten in telefonisch opgegeven advertenties kun nen wij geen verantwoorde lijkheid aanvaarden. De Administratie. Grote sortering LIP-STICKS en CRêMES Kennemerlaan 63 IJmuiden door 1ste klas stomerij en ververij, voor IJmuiden en omstreken. Brieven IJ 615. H. H. KAPPERS! bij JUNG, Kennemerlaan 63, IJmuiden. Banketbakkerij - Kokerij Telefoon 4728 Da Costalaan 1 - Driehuis Heerlijke Roomboterkoekjes uit voorraad leverbaar. eens even in de etalage HUYGENSSTRAAT 59 Restanten Behang, Schoonmaakartikelen, Glas Verf, Teerproducten OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO Donderdag 16 Juli te IJmuiden Joegang vrij 0000000000000000000000000000000c binnen- en buitenland. EDISONSTR. 4, IJMUIDEN BIJ U AAN XOMEN LOPEN Plaats een Luidspreker DAN NAAR OORRERICHT Zaterdag 25 Juli, ca. 22 uur Bq gunstig weer Zaterdag 18 Juli, nam. 3 uur HET GEHEIM VAN DE GOEDE GASTVROUW rfYI 1 Croquette Het lichte bis- cuitje met de fijne vanille smaak. 22 ct per 100 gram Café Tfoir Aan één kant bedekt met een heerlijke suiker- laag, waarin echte mocca is verwerkt. 30 ct per 100 gram 7djzza Dc bekende Vcrkadc bis cuit met fijne cocossmaak 24 ct p. 100 gr <_/Vfocca Stang Een croquante wafel-staaf met pittige mocca- crémc vulling. 38 ct p. 100 gr Boudoir De bekende baby-eicrbiscuit. Ook heerlijk om te presenteren bij 'n nagerecht*" 48 ct p. 100 gr. •JMocca Crème De rijke mocca- crème vulling maakt deze wafel tot iets zeer bijzonders. 38 ct p. 100 gr. mengde Biscuits: Thans in 2 assortimentenROYAL MIXED inhoud blik van 1,45 kg. f. 4.40 Per 100 gram 32 cent. SUPRÈME inhoud blik van 1,6 kg. f 5.50. Per 100 gram 36 cent. Statiegeld blik f 1.50. "N Keuken ballon, waterdicht 1.35 Ganglantaarn 3-90 Electrisch scheerapparaat 15. Lampekappen 15%> korting, luxe koperwerk 20% korting En nog veel meer andere koopjes! HOOGERS Gedipl. en erkend P.E.N.-installateur TROMPSTRAAT 30 IJMUIDEN (O.) TEL. 4516 IIIII1IMW.II—n— CHEMISCHE WASSERIJ vraagt Hoog loon. Brieven met opgave van leeftijd enz. onder no. 2976 aan het bureau van dit blad. Op Mantelatelier gevraagd voor direct DEKKER'S CONFECTIEFABRIEK, Groenelaan no 27, Beverwijk.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 8