Vnn? rheumin/^a' HUISHOUDSTER De Jong's Speciaal Optiek een helpster Kort en bondig Luidsprekers een werkmeester Engelse bookmakers bij de neus genomen Ontluisterde „Toos" in Rotterdam terug RESVI heeft GRATIS bij elke „Mijn vliegtuig gaat 't hoogste!" Brandje aan boord van motorboot op het Spaarne Drieduizend gulden om taxi te betalen Examens Theoloog en technicus Korfbal Serie wedstrijden van „De Oosthoek" (s een hondje Minimumprijzen pootaardappelen De haringleverantie aan de Sovjet Unie De Sch 178 is naar Curacao vertrokken Scheepvaart Als Swier Uw schoenen maakt Velleman koopt! Tweedeurskast Grote doos 28 ct Ervaren doorsmeerder, of flinke jongeman, die daartoe kan worden opgeleid PTT RIJKSTELEGRAAFKANTOOR AMSTERDAM vrouwelijke krachten MAANDAG 20 JULI 1953 ADVERTENTIE 20 tabl. 55 ets Een moment uit dc Ronde van IJ muiden, die Zaterdag verreden werd. Het verslag van deze wielerwedstrijd vindt men elders in dit blad. Zaterdagmorgen omstreeks kwart voor twaalf is er brand uitgebroken aan boord van een motorboot van de Teer- en Asfalt- fabriek aan de Waarderweg. De boot bevond zich met enkele arbeiders, die overgezet werden, op het Spaarne, toen de brand ontdekt werd. Men slaagde er in het vuur met behulp van een schuimblusser te blussen. De stuurman van de boot, de 32- jarige monteur A. N. uit Haarlem, moest met brandwonden aan het hoofd en aan de ar men naar het St. Elisabeths gasthuis worden overgebracht. De boot brandde gedeeltelijk uit en de politie stelt een onderzoek in naar de oor zaak van de brand. In de nacht van Zaterdag op Zondag reed de 31-jarige mejuffrouw S. met een haar on bekende man in een taxi van Zandvoort naar Haarlem. Toen de man. die onder de invloed van sterke drank was. uitstapte, gaf hij zijn medereizigster drie bankbiljetten, om. zoals hij zei, de taxi te betalen. De dame verkeer de in de mening, dat het drie biljetten van 2.50 waren. Tot haar grote verbazing be merkte zij even later, dat het echter drie biljetten van duizend gulden waren. Zij heeft het geld bii de politie gedeponeerd. M. T. S. te Amsterdam Geslaagd voor het examen Technisch che micus aan een der Amsterdamse M.T.S.'en de heren J. C. Hoogerbeets en S. Baartman te Haarlem. jeooccc -rxxccccTcooDCCO oooooooooomoooo "XOOOCCC -rcccxyx,-, Naast het feit dat de kerkelijke gemeen te van Heemskerk een nieuwe zieleher- der heeft gekregen, is zij tevens verrijkt met de komst van een insider op het gebied van de waterbouwkunde. Ds. Naessens, zoon van de bekende maag specialist uit Heemstedc-Acrdeuhout, is namelijk afgestudeerd NI.T.S.'er. In de tijd dat hij zijn vrouw leerde kennen, werd hij echter zo door het evangelie gegrepen, dat hij besloot om aan zijn leven een andere wending te geven en theologie te gaan studeren. Aldus heeft Heemskerk thans een predikant-water bouwkundige in zijn midden. De korfbalvereniging „De Oosthoek" hield Zondag een korfbaltournooi op de bijveiden van de voetbalvereniging E.D.O. In de ver schillende afdelingen hadden de wedstrijden een spannend verloop, zodat in twee afdelin gen strafworpen de beslissing moesten bren. gen. De winnaars in de verschillende afde lingen waren Derde klasse K.N.K.B. 1. Ooslerkwartier 1. 2. Haarlem 1. Eerste klasse E.K.B.: 1. Land- lust (Amsterdam). 2. De Oosthoek. Tweede klasse E.K.B. 1. Haarlem 2- 2. Hoger Op (Krommenie). Derde klasse E.K.B. Afd. A: 1. Landlust 2. 2. W.W.S.V. (Wormer). Afd. B: 1. Hoger Op 2. 2. Oosthoek 3. BINNENLAND De gemeente Den Haag zou zijn ge- intesseerd bij aankoop van een deel van het vogelpark Avifauna. De directeur van Avi fauna heeft een brief aan het Haagse ge meentebestuur gezonden waarin bepaalde aanbiedingen zouden ziin gedaan. Er is echter nog geen enkele beslissing genomen en deze is ook niet op korte termijn te verwachten. Er is een bespreking gehouden tussen de heer G. van den Brink, de directeur van Avifauna, en een ambtenaar van de gemeente Den Haag. De Nederlandse Tclevisiestichting krijgt in Bussum de beschikking over het St. Vitus- gebouw. dat geheel als televisiestudio zal worden ingericht. De rechtbank te Rotterdam heeft de 32-jarige administrateur-econoom W. G. van H. uit Wageningen. die er van verdacht werd ten nadele van de Vereniging voor Zieken verpleging te Vlaardingcn een bedrag van zestig mille te hebben verduisterd, veroor deeld tot een gevangenisstraf van twee jaar. Prof. dr. R. H. Woltjer, voorzitter van de Onderwijsraad en hoogleraar aan de Vrije Universiteit, die Zondag 75 jaar werd, is benoemd tot commandeur in de Orde van Oranje Nassau. In de timmerafdeling van de Gist- en Spiritusfabriek te Delft is Zondagmorgen brand ontstaan. JDe fabrieksbrandweer er. de Delftse brandweer bestreden het vuur met tien stralen. De vlammen konden wor den bedwongen voordat ernstige schade werd aangericht. Douanebeambten te Venlo hebben een partij van 1370 kilo koffie ontdekt, toen zij balen oud papier, die per trein van Neder land naar Duitsland zouden worden ver voerd, aan een zorgvuldig onderzoek onder wierpen. Naar de herkomst van de koffie wordt een onderzoek ingesteld. Wegens dc verkoop van voor de ge zondheid mogelijk schadelijke stoffen heeft de Hilversumse recherche proces-verbaal opgemaakt tegen een 35-jarige Hilversumse vrouw en een cantinehouder van het kamp Laren. Dit tweetal hield zich bezig met de handel in ampullen met een sterk stimu lerend middel, dat clandestien voor een be drag van f 1.50 aan militairen uit het kamp werd verkocht. HAARLEM EN OMGEVING De burgemeester van Haarlem, mr. P. O. F. M. Cremers. zal niet op Vrijdag 24 maar op Zaterdag 25 Juli spreekuur houden. Zondagavond om half tien reed de 42- jarige motorrijder P. W. met zijn motor rijwiel over de Koudenhorn. Plotseling brak de voorvork van zijn motor en cle man viel met zijn gezicht op de straat. Hij kreeg een diepe wond boven het linker oog en ver der een shock of een lichte hersenschud ding. Hij werd naar de Mariastichting ver voerd. De 16-jarige dochter van de motor rijder. die op de duo zat, kwam met de schrik vrij. De Katwijkse Reddingsbrigade hield Zaterdagmiddag de jaarlijkse traditionele zeeprestatietocht over vijftienhonderd meter. Van de Bloemendaalse Reddingsbrigade werd aan deze tocht deelgenomen door de leden D. N. de Lange en H. Tollenaar, die tot de tien eerstaankomende zwemmers be hoorden. De Haarlemse Reddingsbrigade werd bij deze tocht waaraan door onge veer honderd zwemsters en zwemmers werd deelgenomen vertegenwoordigd door een ploeg van twaalf leden der brigade. OMA, NIET ZO JALOERS ZIJN, in uw tijd waren er niet van die mooie Kinder wagens als nu. U moet blij zijn dat uw dochter zo fijn kon slagen bij VAN VEEN, thans le Hasselaerstraat 5, (bij Zijlweg), Haarlem voor f 2.50 per week en zonder vooruitbetaling. P. C. DE GEUS oud-belast.ambt. te IJmuiden Belastingconsulent W DE ZWIJGERLAAN 16 Tel. 8590 Santpoort (Stat.) Spreekuur van 19—20 uur NET MEISJE voor direct ge vraagd voor tijdelijk in gezin met 1 kind. Aanm. 's av. na 8 uur. Mevr. v. d. Molen. Sta tionsweg 71. 2 x b. Velsen-Z. FL. NETTE WINKELJUFFR. voor direct gevraagd. Brie ven L 1634. FLINKE WERKSTER b. z. a. voor het schoonhouden van kantoren enz. Adres te bevr. bur. van dit blad. GOED TEHUIS GEZOCHT voor vier aardige speelse katjes. Ze zijn dol op Felix' Kattenbrood. Zeeweg 337, IJmuiden. 7 WITTE JONGE VLAAM SE REUZEN, 8 w. oud te k. Berkenstr. 8, IJm.-O. KEULSE POT, 30 ponder, te koop. Hagelingerweg 172. Santpoort. TE KOOP: nieuw vloerkl. 2 x 3 f 70, 2 wieier f. 1. 5 j. f 40, 3 wieier fietsje f 10, Werphengel met molen f 40, Duitse Herder en 6 jonge hennen 4 mnd. Adres bur. v. d. blad. BIJ U AAN KOMEN LOPEN Plaats een Luidspreker KLEINE HAARD TE KOOP, spotprijs. Voorbergen. Rijn straat 59. IJm. 1 HERENRIJWIEL z. g. a. n. te koop. Tuindersstr. 50, IJm. Oost. HOOGOVENS Ij M U I D E N De Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken N.V. te IJmuiden vraagt voor haar Centrale Werktuigbouv kundige Werkplaats Gegadigden moeten Ambachtsschool- en V.V.A.-opleiding hebben genoten en beschikken over ruime ervaring op het gebied van de machinale metaal bewerking, conslructie-bankwerk, machine-bankwerk, lassen en algemeen reparatiewerk. Zij moeten gewend zijn om leiding te geven. Leeftijd tot 45 jaar. Eigenhandig geschreven sollicitaties, met beschrijving van opleiding en levensloop, worden, vergezeld van een recente pastoto en onder vermelding van ons nummer HD 211, ingewacht bij de Sociale Atdeling Beambten. BATH (United Press). Scotland Yard tracht een bende op het spoor te komen, die gepoogd heeft bookmakers voor een bedrag van circa twee millioen gulden te benadelen door het onklaar maken van telefoonlijnen, even voordat Donderdag een snel Frans paard op de renbaan van Bath als overwinnaar naar de finish galoppeerde. Onderzoekingen hebben uitgewezen dat de telefoondraden van de renbaan met be hulp van een snijbrander onbruikbaar zijn gemaakt en getuigen zijn komen vertellen dat zij twee mannen, die zich voordeden als telefoonmonteurs, dit werkje bij klaar lichte dag een half uur voor het begin van de races hebben zien uitvoeren. Het winnende paard was de geheimzin nige Franse „Francascal", die een gemak kelijke zege behaalde op 16 concurrenten bij een inzet van 10 tegen 1 en later even geheimzinnig verdween. Dc officials betwijfelden de regelmatig heid van de overwinning niet. Volgens de Britse Jockeyclub kon men hier spreken van een rechtmatige overwinning van een superieur paard. De bookmakers, die te elfder ure over stroomd werden met weddenschappen op de winnaar, zagen zich voor fatale verlie zen geplaatst omdat zij geen contact meer met de renbaan hadden wegens de ver nielde lijnen en de cöte niet konden ver lagen. Wanneer de telefoonverbindingen nor maal waren geweest zou de cóte volgens de bookmakers zo iets als 3 tegen 1 gewor den zijn. De National Sporting League, de orga nisatie der bookmakers, heeft haar leden opgedragen de uitbetalingen op het win nende paard op te schorten, zolang de oor zaak van de lijnstoring niet officieel is vast gesteld. Verscheidene bookmakers staan voor een bankroet als zij werkelijk tot uit betaling gedwongen worden. De trainers, die met de zorg over Fran cascal belast waren vertelden, dat zij de eigenaar van het paard, die zich „Maurice Williams" noemde, nimmer hadden ont moet. Een der trainers, Percy Williams, vertelde, dat hij Zondag door de eigenaar was opgebeld met de mededeling dat hij een paard uit Frankrijk had laten overko men en of hij voor het dier wilde zorgen. „Ik had nog nooit van deze mr. Williams gehoord", zeide de trainer, „maar daar steekt niets ongewoons in". Zweefvliegers met vacantie naar Teuge Een achttal leden van de Eerste Zaanse Zweefvlieg Club, welke gewoonlijk Zon dags met hun eigen zweefvliegtuig boven de Castricumse duinen oefenen, zijn Za terdag naar het vliegveld Teuge bij Apel doorn vertrokken. Zij zullen daar trachten met de Grunau Baby P.H. 181 „Arends jong" enige overlandvluchlen tc maken en zij namen voor deze pogingen een week van hun vacantie af. Zondag 26 JuH wor den de zweefvliegers weer terug verwacht. De minimum verkoopprijzen voor poot- aardappelen zijn door de veilingen, aange sloten bij de Provinciale Veilingbond in Noordholland en de pootaardappelcoöpera- ties V. T. N. en Z. L. T. B. als volgt vast gesteld: Minimumprijs eerstelingen: maat 2835 mm. soort E: f 22.soort A: f 21. soort B: f 20.Maat 3550 mm.: soort E: f 18. soort A: f 17.soort B: f 16.alles per 100 kg. Voor doorsortering van voor Frankrijk bestemde poters wordt de kopers 30 cent per 100 kg. berekend. De bewaarvergoedin- gen zijn: f 1.per 100 kg., oplopende tot f 1.50, f 2.—. f 3.— en f 3.50. Zaterdagmiddag is in Rotterdam terug gekeerd de kustvaarder „Toos" van de heer Th. Groeneboom uit 's Gravenhage, welk schip op 24 Mei bij Noorwegen is gekap seisd. Bij dit scheepsongeval lieten vijf van de negen opvarenden het leven. Het gekapseisde schip is na dc ramp ge licht door er lucht in te pompen. De ver blijven werden door de luchtverplaatsing vernield, doch alle moeilijkheden ten spijt kon de „Toos" ruim twee weken daarna de haven van Christiansund worden bin nengebracht. Daar werd het vaariuig sleep klaar gemaakt en toen de sleepboot „Ebro" van L. Smit en Co's internationale sleep dienst Dinsdag om acht uur 's ochtends de Noorse haven binnenliep, kon men reeds om twee uur 's middags de thuisreis naar het vaderland beginnen. De tocht, die door de reder werd mee gemaakt, verliep gunstig en zo arriveerde Zaterdagmiddag de „Toos", gedeukt aan stuurboord, te Rotterdam. Aan boord hebben de opvarenden zich moeten behelpen. Het door het zeewater aangetaste schip kon natuurlijk zijn elec- trische installatie niet meer gebruiken zo dat dc verlichting met petroleumlampen moest geschieden. De drinkwatertanks wa ren onbruikbaar geworden door het zoute water. Het woord is nu aan de werf, die zorg zal dragen, dat de „Toos" weer zo spoedig mogelijk zee kan kiezen. Over het contract dat door een dele gatie van de Redersvereniging van de Ne derlandse Haringvisserij met het Russische Regeringsaankoopbureau is afgesloten, wordt door het ANP bericht, dat het 150.000 vaten zoute haring geldt, waarvan de levering zal geschieden op free-on- board-basis (franco naar Rotterdam). Per maand zullen 25.000 vaten worden gele verd. De eerste leverantie is bepaald op de tweede helft van Augustus. Zaterdag heeft de heer T. Blok uit Sche- veningen met zijn kleine kotter SCH. 178 de reis naar Curagao aanvaard. Hij gaat het bedrijf uitbreiden, dat hij reeds bijna twee jaar in Curagao uitoefent met de SCH 177. Hij hoopt in ongeveer vijf weken de overtocht over de oceaan te maken. Behalve de heer Blok zelf bevinden zich aan boord stuurman K. Zwart, uit Schcveningen. W. Hamei-slag uit Rotterdam en K. Guit en A. Blokkc uit IJmuiden. De heer Blok werd bij zijn vertrek o.m. uitgeleide gedaan door ir. G. J. Lienesch, directeur van de Visserijen, en de visserij consulent de heer A. Thurmer. Alderamin. 18-19 v. Antwerpen te Hamburg. Alhena. 17 v. Las Palmas n. Antw. Aagtcdiik, 18 te Montevideo. Aalsöijk, pass. 17 Key West n. Antwerpen. Aldabi, pass. 18 Dover n. Rio de Janeiro. And ijk, 17 v. Antwerpen tc Rotterdam. Appingedijk. 17 v. Hamburg te Rotterdam. Axeidijk, 17 v. New York n. Rotterdam. Annenkerk 17 v. Eastlondon n. Durban Ariadne 13 v. Kingston n. Barahona Aagtekerk 19 v. Antwerpen te Rotterdam Aalsum 19 v. Aden n. Genua Aardijk 19 v. Hamburg te Rotterdam Abbedijk 19 v. New York te Antwerpen Adinda (t) 19 v. Surabaja te Singapore Agatha (t) 19 v. Surabaja n. Singapore Alamak 20 v. Suez te Aden Aibireo id v. Pto Alegre n. Riogrande Alchiba 19 v. St. Vir.cent n. Baires. Aletta (t) 19 v. Pulu Sambu n. Penang Alhena 19 '.40 m. W. Lissabon n. Antwerpen Alkaid 18 v. Bahia n. Antwerpen Altair 18 n.m. v. B. Aires te Antwerpen Amerskerk 20 v. Singapore te Hongkong Ampenan 19 v. New York te Beyrouth verw. Amsteldijk 19 v. Alexandrië n. Port Said. AmstelvaaiT p. 18 Kp. Race n. Rotterdam Arends'kerk 20 v. Dumaquette te Singapore Argos 20 te Adalia Ainedijk 18 v. R'dam n. N. York 19 te Hamburg Bantam. 18 te Singapore. Bonaire, 17 v. Madeira n. Barbados. Biommersdijk 17 v. Rotterdam te New York. Boskoop 17 v. Cutgao n. Aruba Baai n 19 v. Antwerpen te Rotterdam Ball 13 v. Cochin n. Djibouti Bennekom 18 v. Curagao n. Le Havre Btntang 20 te Clavella verw. Blitar 19 v. Aden n. Cochin Bloemfontein 19 320 m. W.Walvisbaai n. Kaapstad Blijdcndijk 19 v. Antwerpen n. New York Bonaire 19 520 m. W.Z.W. Madeira n. Barbados Boschfontein 20 v. O. Afrika te Suez. Boskoop 19 v. Curacao te Trinidad verw. Breda 19 v. Pacasmayo te Callao Callisto, pass. 17 ten N. Anti Costi eil naar Enigeland. Caltex Leiden, pass. 18 Algiers n. Rotterdam. Cronenburgh p. 17 Ouessant n. Rotterdam Caltex Delft (t) p. 19 Malta n. Rotterdam Caltex Nederland (t) 18 v. Rotterdam n. Sidon Caltex Pernis (t) p. 19 Malta n. Rotterdam Caltex Utrecht (t) 18 Gibraltar gep. n. Sidon Chama (t) 19 v. Ummsaid n. Gibraltar Cistuta (t) 19 v. Plad.iu n. Singapore Clavella (t) 18 v. Stanlow n. Kaapstad Cottica 18 870 ill. Z.W. Fa.val n. Plymouth Congostroom 19 v. Takoradi n. Accra Danae 17 v. Gotenburg n. Amsterdam Delft 19 v. Antofagasta te Mollendo Diemerdijk 19 v. Los Angeles te San Francisco verwacht Dongedijk p. 19 I-Iorta (Azoren) n. Curagao Delfshaven p. 19 Finisterre n. Baires Eendracht', pass. 17 Algiers n. Alexandrië. Esso Amsterdam, 22 v. Aruba voor Hoek van Holland verwacht. Eemdijk 20 v. Rotterdam te Havana verw. Elmhia 18 v. Antwerpen n. Bordeaux. Enggano 19 v. Aden te Karachi verw. Eos 19 v. Oran n. Algiers Esso Den Haag (t) 18 v. Aruba n. Rotterdam Felipes (t) 20 v. Tj. Priok te P'.adju Gaasterkerk, 17 v. Aden n. Port Said. Graveland, 19 v. Victoria te Ilheos verw. Gordias, pas. 17 Kp. Vincent n. Tunis. Garoet 19 v. Penang n. Belawan Gooiland 19 v. Rio Janeiro te Santos verw. Gi'oote Beer 18 v. Havre n. Quebec 19 160 m. W. Landsend n. Quebec Groote Kerk p. 19 Finisterre n. Antwerpen Hoogkerk, 17 v. Suez n. Aden. Hathor, 17 v. Lissabon n. Hamburg. Hestia, 17 v. Tampa Gent. Haulei wijk p. 18 Las Palmas n. Dakar Heemskerk 19 vm. v. O. Afrika te Antwerpen Hilversum p. 18 Malta n. Mena al Ahmadl Ilos pass. 17 Dover, n. Amsterdam, llos 18 te Amsterdam v. Sanjuan Jagersfontein 19 415 m. N.N.W. Kaapstad n. Teneriffe Joh. v. Oldenbarnevelt 19 480 m. Z.O. S.ocotra n. Fremantle Jupiter 13 v. Izmir n. Genua Kedoe, pass. 17 S,abang n. Djeddah. Kertosono, 17 ten anker Basrah. Kota Gede, 18 te Makassar. Karimata, 17 v. Algiers n. Port Said. Laagkerk, 17 v. Karachi n. Aden. Lieve Vrouwekerk 17 v. Bombay n. Colombo. Langkocas, pass. 17 Guardafui n. Djeddah. Einge, 18 v. Amsterdam n. Lulea. Laertes 20 te Tandjong Priok Laurenskerk 18 v. R'dam n. Bremen, 19 te Bre men Lawak 19 v. San Francisco te Portland Lekhaven 20 v. Melbourne te Aden Lisette (t) 19 v. Piadju te Surabaja Lissekerk p. 18 Malta n. Antwerpen Loosdrecht p. 19 Kp. St. Vincent n. Marseille Luna 18 v. Rotterdam n. Tanger Limburg 20 nm v. Singapore te Madras Molenkerk, 17 v. Calcutta n. Rotterdam. Murena, 17 v. Ohitagong n. Mena el Ahmadi. Merwede, 17 v. Amsterdam te Houston. Maasdam 19 660 m. W. Valentia n. New York Macoma (t) 19 te Singapore Mariekerk 18 v. Havre n. Marseille Marisa (t) 18 te Piadju Marken 19 v. R'dam te Bone verw. Maipessa (t) 18 v. Singapore n. Miri Mataram 19 v. R'dain te Antwerpen Meliskerk 19 v. Aden op rede Suez Mirza (t) 17 v. Miri n. Yokohama Modjokerto 13 v. R'dam n. Tj. Priok 19 te South. Madoera p. 19 Kp. Guardafui n. Djeddah Marken 19 nm. v. Bone n. Portsaid Nigerstroom, 17 v. Grand Bassa n. Monrovia. Noordam 18 160 m. W. Landsend n. R'dam Orion 17 v. Volos n. Kavalla Perna, 17 v. Hongkong n. Miri. Prins Joh. Willem Friso. 15 v. Quebec te Mon treal. Prins Willem IV, 14 v. Rotterdam te Montreal. Prins Willem V 15 te Milwaukee. Papendrecht (t) p. 19 Gibraltar n. Port Said Parkhaven 19 v. B. Aires te Pto Alegre verw. Prins Frederik Hendrik p. 18 Belle Isle n. Havre Prins Frederik Willem p. 19 Scillys n. Montreal Prins Willem 5 19 v. Sarnia n. Detroit Prins Alexander 20 v.m v. Antw. te Hamburg Prins Willem III 19 v. Milwaukee n. Greepbay Roebiah, 17 v. San Francisco n. Los Angeles. Roepat, 17 v. Kidjang n. Makassar. Ridderkerk, 17 v. Amsterdam n. Afrika. Riouw 19 v. Bombay n. Madras Rottl 18 v. Aden te Bahrein verw. Rotula (t) 19 v. R'dam te Curacao Rijndam 19 200 m. O. Kp. Race n. Cobh. Rijnland 19 v. St. Vincent n. Montevideo Sliedrceht, 17 weer te Kaapstad. Sumatra. 17 v. La Buan n. Sorong. Samarinda. 18 v. San Francisco te Balboa. Stad Amsterdam, 17 v. Glasgow n. Wabana. Stad Arnhem, 18 v. Quebec n. Nederland. Stad Maastricht pass. 18 Brunsbüttel n. Lulea. Stad Alkmaar, 20 v. New Orleans voor Hoek van Holland verwacht. Salatiga 18 v. Singapore n. Colombo Salland 20 v.m. v. A'dam te Montevideo verw. Sarpcdon p. 18 Lands End n. Antwerpen. Schie p. 19 Ouessant n. Algiers Sibajak p. 19 vm Kp. Bon n. Rotterdam Singkep p. 13 Perim n. Belawan Sirrah (t) 19 Brisbane verw. Slamat 19 v. Suez n. Belawan Stad Breda 18 v. R'dam te Antwerpen Straat Banka 19 tc Port Swettenham Sunetta (t) 16 v. Yokohama n. Miri Telresias, 18 te Singapore. Tabinta, pass. 17 Burlings n. Amsterdam. Tero vertr. 19 v. Amsterdam n. Bremen. Tabinta p. 19 Ouessant n. A'dam Tamo 19 te Antwerpen Tara 19 v. R'dam tc Breinen Tarakan p. 19 Kp. St. Vincent n. Algiers Taria (t) 19 v. Colombo n. Mena al Ahmadi Ta wall 20 te Tj. Priok Thalatta (t) p. 19 Perim n. Suez Tjikampck 20 v. Tj. Prik te Manilla verw. Trompenberg 19 v. New Orleans te Antwerpen Van Linschotcn 19 rede Port Amboine Waterland, pass. 17 Fernando Noronha n. Las Palmas. Waterman 19 410 m. W.Z.W. Valentia n. Havre Woensdracht 19 v. Suez n. Singapore Wonosari 19 v. Port Sudan n. Suez. Usel, 17 te Algiers. Zonnewijk, 17 v. Amsterdam te Mackenzie. Zaan, 18 v. Amsterdam n. Malmö. Zijpenberg 20 v. Rotterdam te Narvik KLEINE VAART Aardijk, 18 v. Hamburg n. R'dam Alphacca, 17 v. Baltimore te Norfolk Amerskerk, pass. 18 Poeloe Tenggol n. Hongkong Anna B, 19 nm. v. Swansea tc R'dam verw. Birmingham, 17 v. Goole n. Delfzijl Barracuda, 18 nm. v. Leixoes n. Tunis Binnenhaven, 17 tc Roucn Bornrif. 18 v. Si. Nazaire n. Bordeaux Brce Helle, 18 v. Londen n. Rotterdam Cathariiïa, 17 v. Southampton n. Teignmouth Citadel, 18 1c Rotterdam Coolhaven, 17 te Casablanca Coolsingel, 17 le Sharpness Cornelia B2, vertr. 21 v. Kotka n. La Rochelle Deo Gloria, vertr. 18 v. Maassluis n. Boston Diligentia, vertr. 18 v. Marseille n. Sete Duivcland, 18 v. Goole n. R'dam Deneb, 17 tc Antwerpen Deni, vertr. 18 v. Hull Edam. 17 te New York Elsenburgh. pass. 18 Burlings Ellewoutsdijk, 19 nm. te Sharpness verw. Emergo, 18 v. R'dam n. Goole Friesland (SSM), 18 v. Odense te Huil verw. Follonica. 18 te Antwerpen Ferocia, 18 tc Partington Frans, 18 te Kristiansand verw. Gaasterland, 18 v. Harlingen n. Leith Hilversum, 17 dw. Bone Hebe Nobel, 17 v. Dundee n. Londen. Hartel, 19 te Dublin verw. Hast 3, 17 v. Gefle n. Stockholm Hast 4, 17 v. Rouaan n. Huil Helvetia, pass. 18 1.00 Vliss. Hondsrug, 18 v. R'dam n. Liverpool Haskerland, 18 v. Harlingen n. Goole tda Pieter, 18 te Sfax Import, 19 te R'dam verw. Ingeborg, 18 nm. te Zwijndrecht verw. Java, 17 v. Scarboro n. Grangemouth Josien, 17 te Visby Jan Kreumer, 18 tc Maassluis Jo. 17 v. IJmuiden n. Londen Karimala, 18 dw. Bone Kota Agoeng, 17 le Stavanger Lieve Vrouwekerk, 18 180 m Z ten O Bombay Leendcrt B, 18 te Rouaan Leuvehaven, 18 v. Antwerpen n. Kopenhagen L.vdia, 19 vm. te Manchester verw. Marne, 17 v. Norrkoping n. Paskalavik Mies, 17 te Swansea Marletje Boehmer, 18 te Libourne Markeb, 18 v. R'dam n. Waterford Mcrwehaven, 17 te Duinkerken Metrans, 13 te Casablanca Myson, 18 v. Parijs te Rouaan Mercs, pass. 18 3.30 u. Brunsbuttel Muphrid, pass. 17 13 u. Holtenau Nettie, 18 tc Antwerpen Nettie, pass. 18 1.50 u. Vlissingen Noorderlicht, 18 v. Liverpool n. Fowey Nieuwland, vertr. 19 v. R'dam n. Grangemouth Nottingham, 17 v. Zeebruggc n. Goole Oleum, 18 v. Londen n. Duinkerken Peter, 17 v. Methil n. d. Elbe President Roosevelt, 18 v. Swansea n. A'dam Rijnkerk, 17 te Hamburg Rosemarie, 18 v. Goteborg n. R'dam Straat Makassar, 16 te Osaka Spes, 17 v. Belfast n. Par Strype, verm. 20 v. Dover n. R'dam Tankhaven 2, 18 te Tj. Uban Tjibantjet, 15 v. Kobe n. Osaka Timor, 17 te Kjoge Vecht, 18 te Maassluis verw. Vivo, pass. 18 7.40 u. Vlissingen Vrouwepolder. 18 te Oporto verw. Van Brakel, 17 te Gefle Vrede, 17 v. Methil n. d. Elbe Vrij burgh, pass. Burlings Wiebold Boehmer, 19 te Dakar verw. Westlaan, 17 te Hamburg Zeeland (SSM), 18 te Londen SLEEP VAART Sib. Loire met kraan en 2 pontons, 17 140 m N. Dakar n. Matadi Slb. Noordzee met baggermolen en bak, 18 V, Portsmouth n. Aden Nero, 17 te Oran Nette eenvoudige werkman 59 jaar, vast werk, vraagt eenvoudige vrouw voor huishouding. Br. no. 3003. komen ze weer als nieuw thuis. Weet wel dat het goede goedkoper is. TROMPSTRAAT 29 Uw adres Zooimateriaal, 5 x sterker dan leder. Dameszolen f 2.95, Herenzolen f 3.75. Vraagt korting-reparatie- kaart. Bij f 25 reparatie f 1.25 terug. KENNEMERLAAN 129 IJmuiden. Tel. 4057. TAPIJTEN OPRUIMING. Een streep door alle prij zen, enkele voorbeelden: Grote Wiltons 225 x 325 van f 135 voor f 89. Ver der Smyrna's, Bouclé's enz. voor halve prijzen. Komt even uitzoeken. TA- PIJTHANDEL „MARO" Jansstraat 85, bij Grote Markt, Haarlem. Uw gebruikte meubelen voor hoge prijzen. ZIJLSTR. 62, HAARLEM Tel 14637 Overal te ontbieden WOLLEN DEKENS Winterdckcns opruiming voor zomerprijzen: van 24.50 voor 15.95 van 32.50 voor 22.90 Bovendien deze week op vertoon advertentie 5 korting. TAPIJTHANDEL „MARO", Jansstraat 85, bü Gr. Markt, Haarlem. ln staal met verstelbare legborden VERMANDE ZONEN Afd. van N.V. Drukkerij S1NJEWEL MUIDEN Toonkamer: Kanaalstr. 43 Tel. 4163—5235 HET OPTISCH MIDDELPUNT is een heel belangrijke factor bij de afwerking van een bril. moet U zien als „het optisch" middelpunt der gemeente Velsen. 37 jaar vakmanschap, waar van 27 jaar, „IJmuiden" geven U een volledige waarborg. Kennemerlaan, Tel. 5072, filiaal Amsterdam I Uren zijn Uw kinderen zoet met dit leuke stukje speelgoed. De Vliegende Pelikaa zweeft hoog door de luchtZij zijn er dolblij mee Tijdelijk ontvangt U dit vliegtuigje gratis bij elke doos ERDAL. De kinderen kunnen spelen en de schoenen krijgen zonder moeite de mooiste glans. Met ERDAL schoencrème gaat 't vlugger en beter! "fa Verkrijgbaar in de kleuren: zwart, donker-, middel-, lichtbruin, wit en oxblood. E 504-4 GEVRAAGD: Aanmelden tussen 78 uur GARAGE „DEN HOUT", Wagenweg 164168, Haarlem Bij de GEM. GENEESKUNDIGE- EN GEZOND HEIDSDIENST te Velsen wordt gevraagd voor 1 a 2 dagen per week Schriftelijke aanmeldingen met opgave van leeftijd en opleiding bij de Directeur, Stationsweg 80, Velsen vraagt voor opleiding tot telegrafiste. Leeftiid 16-25 jaar. Vereiste: Staatsdiploma M.U.L.O.-A of B of H.B.S. 3- of 5- j. cursus. Sollicitanten moeten woonachtig zijn in Amsterdam of Haarlem. Zij die dit jaar examen doen, kunnen nu reeds solliciteren. Sollicitaties schriftelijk aan de Directeur van het Rüks- telegraafkantoor. N.Z. Voorburgwal 182, Amsterdam-C.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 4