Ministersconferentie vond uit weg uit de Benelux-impasse Oost-Duitse minister van staatsveiligheid ontslagen Dinsdag zal bestand in Korea worden getekend Weerbericht Haarlems Dagblad Massa Reorganisatie van de Albanese regering Bescherming der industrie bij concur ren tiemoei lijk heden Wilhelm Zaisser, beschermeling van Beria, valt mét zijn meester Het woord is aan Koeler en wellicht enkele buien Interparlementaire Raad van Advies „Vlootbezoek bewijst vriendschappelijke betrekkingen" Uniek programma Grote brand in strocartonfabriek Weerrapporten 68e JAARGANG No 13 Bureaux: Kennemerlaan 186, Telef. A dm. 5437. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 - Haarlem: Gr. Houtstr. 93, Directie,Hoofdredactie en alle afdelingen 15295 (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom ZATERDAG 25 JULI 1953 IJmuider Courant VELSER OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT EDITIE 297e JAARGANG No 166 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.Y. Verschijnt dagelijks beh.opZon-enFeestdagen. Abonnement per week 4P cent, per kwartaal 6.10. Franco per post 6.S6. - Girorekening 273107 ten name van Haarlems Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman HET BEVOLKINGSBUREAU van de U.N.O. heeft uitgerekend dat in het jaar 1950 de bevolking der Aarde 2406 millioen beliep. Drie eeuwen vroeger bedroeg zij maar 470 millioen. Volgens deze massale opgaven is zij dus in driehonderd jaar meer dan vervijfvoudigd. Met verschuldigde hoogachting jegens een zo indrukwekkend bevolkingsbureau als dat van ruim vijftig „verenigde" naties was er maar wat meer vereniging in te bespeuren kan men de nauwkeurigheid der totalen in twijfel trekken. Omtrent een aantal volksstammen in oerwouden en ontoegankelijke bergstreken ontbreken zeker alle gegevens, en als men hun sta tistische medewerking kon inroepen zou die ongetwijfeld ver tekort schieten. Zij bekommeren zich niet om die dingen; zij zijn er te onbeschaafd voor. Van sommige wordt zelfs beweerd, dat zij nog nooit oor log gevoerd hebben. Nu zou men willen aannemen, dat het bevolkingsbureau dei- Verenigde Naties, na e^en min of meer ge slaagde mutsworp naar de omvang van talrijke wilde stammen, een globale schat ting gemaakt heeft, zijn totaal dus afron dend. Maar dat kan moeilijk aanvaard worden omdat het op 2406 millioen is ge komen. Die zes.millioen wekken mijn twij fel op. Ernstiger onzekerheid doet zich voor ten aanzien van de 470 millioen in het jaar 1650. Zelfs de aller-ontwikkeldste landen waren er in die tijd met hun bevolkings registers nog maar pover aan toe en als de toenmalige heersers in verre landen ooit gevraagd hebben, hoeveel onderdanen zij eigenlijk bezaten, zullen hun grootviziers en gunstelingen hen wel met een kluit in het riet gestuurd hebben, of een beroep hebben gedaan op een of ander orakel. Dus lijken zowel de 2406 millioen van 1950 als de 470 millioen van 1650 vooral dit laatste moeilijk aanvaardbare getal len. Wel mag aangenomen worden dat men over voldoende tegenwoordige en histori sche gegevens beschikt om te kunnen zeg gen, dat de wereldbevolking in drie eeuwen tijds is verveelvoudigd en dan kan het ons niet zoveel schelen of het nu vier, vijf, zes of zevenmaal is. Van meer belang mag het feit heten, dat ook in deze tijd de grote meerderheid nog steeds ondervoed is, hoe wel de hulpbronnen der Aarde rijk genoeg geacht worden om aan een nog veel gro tere massa menswaardig bestaan te ver schaffen. Deze overweging stemt tot een bescheidenheid omtrent de in drie eeuwen tijds bereikte vorderingen der beschaving, waarvan men in het hoogst-ontwikkelde deel der Aarde niet bepaald als regel blijk geeft. Misschien kan men in waarheid niet veel meer getuigen, dan dat in deze tijd het bewustzijn van de slechte levensom standigheden, waarin zoveel honderden millioenen mensen verkeren, toeneemt. Maar daarmee wordt nog geen verbetering bereikt en die zal ook wel niet bereikt wor den zolang de hoogst-ontwikkelde volken zoveel aandacht, energie en geld blijven be steden aan de vraag, hoe te voorkomen dat zij elkaar doodslaan. Een vraag, die tot dusver alleen beantwoord schijnt te kun nen worden door kostbare bewapening steeds hoger op te voeren. Het is mogelijk dat ver van ons afgezonderde stammen in oerwouden, als zij dit vernamen, het on begrijpelijk zouden vinden. Het is ook wel eens voorgekomen dat een of ander hoofd van zo'n stam zich in de beschaafde we reld waagde, zich met toenemende ver wondering en ontsteltenis van onze voor uitgang op de hoogte stelde en na zijn te rugkeer zijn broederen niet alleen inlicht te, maar bovendien met nadruk waar schuwde. Jaren geleden bleek dit reeds bij de uitgave in boekvorm van de redevoerin gen van Tuiavii van Tiavea, een Zuidzee- opperhoofd die na een Europese tournée zijn volle verachting op ons Europeanen die hij „Papalagi" noemde losliet. Deze en dergelijke gedachten wellen op als men de massale statistische waarnemin gen van het bevolkingsbureau der Ver enigde Naties onder ogen heeft gekregen. Het bureau neemt aan dat de wereldbevol king gedurende de eerstvolgende dertig jaar met minstens vijfhonderd millioen zal toenemen, als zich geen grote oorlogen of onvoorziene rampen doen gelden. Mochten de omstandigheden voor bevolkingstoene ming bepaald gunstig zijn, dan zou de toe neming wel twaalfhonderd millioen kun nen bedragen. Met de bestaansvoorwaar den voor al die extra honderden millioenen ziet het er tot dusver allesbehalve gunstig uit. Het zou beter kunnen worden als de Verenigde Naties, of tenminste een aan zienlijk deel ervan, er binnen die dertig jaar toe konden besluiten, zich te vereni gen. Voordien moeten wij het woord voor uitgang maar voorzichtig bezigen, en hele maal niet als het de Aarde-als-geheel be treft. R- P- LONDEN, (Reuter). Het Albanese kabinet is gereorganiseerd en een aantal ministeries en staatscommissies is opgehe ven, aldus een Vrijdag uitgezonden bericht van het Albanese persbureau. De wijzigingen hebben ten doel het staatsbestuur eenvoudiger te maken en de beste kansen voor een actieve en ononder broken ontwikkeling van het land te ver zekeren, aldus het bericht. Generaal Enver Hodja en generaal Mehmet Sjehoe blijven respectievelijk premier en eerste plaatsvervangende pre mier en minister van Binnenlandse Zaken. Plaatsvervangend premier en minister van Landbouw en Bevoorrading in het nieuw kabinet is Hysni Kapo, minister van Bui tenlandse Zaken Behar Tsjtoela, minister van Defensie generaal-majoor Bekir Ba- loekoe en minister van Financiën Toekja- kowi. Het presidium van de raad van minis ters zal worden afgeschaft. Voorts wordt een aantal ministeries samengevoegd. Het land wordt verdeeld in tien departemen ten teneinde de bestuursmacht te decen traliseren en grotere bevoegdheden aan plaatselijke instanties te geven. Tenslotte wordt in de bekendmaking gezed, dat generaal Mehmet Sjehoe we gens zijn verscheidene belangrijke functies ontheven wordt van zijn post als secre taris vanhet centrale comité van de Al banese arbeiderspartij. De ministersconferentie van de Benelux, clie Vrijdag in Den Haag is gehouden, heeft enige belangwekkende resultaten opgeleverd. Besloten is tijdelijke veilig heidsmaatregelen te treffen wanneer ernstige industriële moeilijkheden rijzen. Indien over moeilijkheden binnen een bepaalde termijn geen overeenstemming wordt bereikt zullen zij aan een commissie van arbitrage worden voorgelegd. Ook is besloten een adviserende interparlementaire Beneluxraad in te stellen, waarvan de leden door de parlementen der drie landen zullen worden benoemd. Aan het einde van de conferentie werden twee protocollen ondertekend, één betreffende de coördinatie van de economische en sociale politiek en één betref fende de instelling van een adviserende interparlementaire Beneluxraad. De crisis in Benelux, die nu al enige maanden bestaat en die de vrees scheen te wettigen, dat er van de totstandkoming van een economische unie weinig meer te verwachten viel, heeft men getracht te overwinnen. De moeilijkheden waren oorzaak van een tempovertraging in de verwezenlijking der economische unie. Bij het zoeken naar een oplossing is men er van uitgegaan dat deze niet uitsluitend moest worden gezocht in het treffen van bepaalde beschermende maatregelen, maar dat zij moest worden geplaatst in wat men zou kunnen noemen het décor van de eco nomische unie. De toekomstige economi sche unie moest door de te treffen maat regelen worden gediend. Het zijn er voorlopig twee: arbitrage en interparlementair contact. De verdere coördinerende maatregelen op economisch terrein zullen in begin October op een volgende ministersconferentie besproken worden. Tijdelijk karakter De nu getroffen maatregelen hebben in de eerste plaats de strekking de scherpe kanten van de tegenstellingen in concur rerende bedrijfstakken weg te nemen. Zij hebben een tijdelijk karakter. Op de maatregelen zal slechts een be roep kunnen worden gedaan, indien de moeilijkheden gevolg zijn van de invoer van een der drie landen in een der andere partnerlanden. Voorwaarde is dat de productie in de loop van een half jaar met tenminste 15 pet. is gedaald vergeleken met die in de corresponderende perioden van de twee voorafgaande jaren. De vermindering moet voor meer dan 75 procent kunnen worden toegeschreven aan de vermeerdering van de invoer uit een partner-land. Een andere voorwaarde heeft betrekking op cle stijging van het invoervolume. Het moet met 60 pet. zijn gestegen of de waardestijging moet 15 pet. bedragen met dien verstande echter, dat de productie in het invoerende land niet is gestegen, dat de totale toeneming van de invoer voor niet meer dan 20 procent uit derde landen af komstig is, dat de vermeerdering van de in voer niet in de plaats van invoer uit derde landen is gekomen en dat de invoer uit het partner-land ten minste 7 pet. van het ver bruik van het invoerende land uitmaakt. Arbitrage Indien een maand nadat een dei- regeringen een verzoek tot het treffen van maatregelen heeft gedaan, geen overeenstemming is bereikt, kan ar bitrage van een uit drie leden bestaand college worden ingeroepen. Dit geldt zowel voor de industriële als voor de agrarische sector. Besloten is reeds de moeilijkheden in de confectie-industrie, die reeds lang bestaan, aan arbitrage te onderwerpen. In het protocol is ook voorzien in de mogelijkheid tot oprichting van een Bene- lux-fonds. De drie regeringen hebben de wenselijkheid daarvan erkend teneinde de productiviteit en de verwezenlijking van het aanpassingsproces te bevorderen. Wat dit aanpassingsproces betreft is ge dacht aan de verschillen in loonpeil. De jongste ontwikkeling van de Nederlandse betalingsbalans, zo werd ter conferentie vastgesteld, doet een zekere verhoging van het loonpeil in Nederland wenselijk schij nen. Anderzijds lijkt door de jongste ont wikkeling van het buitenlands handelsver keer der Belgisch-Luxemburgse Econo mische Unie een verlaging van de pro ductiekosten in deze beide landen nuttig. Parlementaire goedkeuring nodig De getroffen regelingen behoeven parle mentaire goedkeuring en daartoe strekken de voorstellen zullen dus bij de Staten- Generaal aanhangig worden gemaakt. Dat betekent dat de artbitrage, in afwachting van de parlementaire goedkeuring, een officieus karakter krijgt. De adviserende intër-parlementaire Be neluxraad zal uit 35 leden bestaan (15, 15 en 5). De regeringen kunnen de raad raadple gen over problemen van gemeenschappe lijk belang. Zij moeten dit doen, wanneer het parlement van één der drie staten de wens daartoe te kennen geeft. In officiële Nederlandse kringen is men tevreden over het resultaat van de confe rentie. Men is van mening dat een bevre digende basis gelegd is voor de volgende conferentie in October, welke de ontwik keling van de gemeenschappelijke politiek tot een economische unie ten doel heeft. BERLIJN (Reuter). Naar de pers dienst van de Oost-Duitse premier bekend maakt, is Wilhelm Zaisser ontslagen als Oost-Duits minister voor Staatsveiligheid. Het ministerie voor Staatsveiligheid wordt opgenomen in het ministerie van Binnenlandse Zaken, aldus de bekend making. Hiervan zal het een staatssecre tariaat worden, dat onder leiding komt van Ernst Wolhveber. Verdere bijzonderheden werden niet gegeven. Het is niet duidelijk of Zaisser een andere functie krijgt. Toen in het begin van deze maand Beria in ongenade viel, deden te Berlijn geruch ten de ronde, dat Zaisser, van -wie bekend is dat hij in nauw contact met Beria stond, door eenzelfde lot zou worden getroffen. Wollweber is bekend geworden doordat hij in de tweede wereldoorlog als agent van de Sovjet-Unie in het bijzonder be trokken was bij sabotagedaden tegen de Duitse scheepvaart in de Oostzee. -- Zaisser is 60 jaar. In de Spaanse burger oorlog had hij het bevel over de eerste internationale brigade onder de schuil naam generaal Gomez. In 1918 kwam hij in de Oekraine voor het eerst met het communisme in aanraking. In 1927 ging „de man met de ijskoude ogen", zoals hij werd genoemd, naar Rusland, waar hij bij de geheime dienst van het leger werkte. Later keerde hij naar Duitsland terug en organiseerde communistische spionnage- netten in het Ruhrgebied, waar hij geboren is. In de afgelopen wereldoorlog gaf hij in Rusland aan Duitse krijgsgevangenen les in de communistische leer. Na de oorlog werd hij eerst hoofd van de politie te Leip zig, later van de politie van de gehele pro vincie Saksen. In 1949 werd hij vice-presi dent voor interne administratie van de Oost-Duitse regering en in 1950 hoofd van het toen ingestelde ministerie van Staats veiligheid. Zaisser is een zwaargebouwde, donkere man, die zich graag op de achtergrond houdt en nooit een rede uitspreekt, omdat hij stottert. Hij was lang bevriend met Stalin en Beria. Zijn vrouw is minister van Onderwijs in Oost-Duitsland. Opvolger Ernst Friedrich Wollweber is 56 jaar. Vroeger heeft hij gevaren. Bij de vorming van de Oost-Duitse regering in 1949 was hij onder-directeur voor de waterwegen. In het begin van dit jaar werd hij onaf hankelijk staatssecretaris voor de water wegen. Sinds vorig jaar staat hij tevens aan het hoofd van het bureau voor bin nenlandse veiligheid van de S.E.D., dat belast is met de bescherming van de lei dende communisten. In 1933 toen de nazi's in Duitsland aan de macht kwamen, was hij communistisch Rijksdagafgevaardigde. Hij vluchtte naar Denemarken, waar hij aan het hoofd kwam te staan van het West- Europese bureau van de Comintern. Latei- ging hij naar Zweden, waar hij tot gevan genisstraf werd veroordeeld wegens ver valsing van een paspoort. De toenmalige Russische ambassadeur in Zweden zei in 1940 dat Wollweber Russisch onderdaan was en bereikte daardoor, dat hij naar Moskou kon gaan. Conflict Volgens berichten uit Oost-Berlijnse kringen van de S.E.D. zijn er belangrijke geschilpunten gerezen tussen de Oost- Duitse premier Grotewohl en zijn plaats vervanger Ulbricht. ülbricht zou streng willen optreden tegen iedere oppositie en strenge vonnissen ver langen voor de betogers van 17 Juni.Voorts zou hij het gezag van de communistische S.E.D. over de Oost-Duitse bevolking wil len herstellen. Grotewohl zou daarentegen een milder Turkije tot Moskou: ANKARA. (AFP). De Turkse regering heeft Vrijdag geantwoord op de Sovjet nota over het bezoek van Britse en Ame rikaanse oorlogsschepen aan Istanbul, Zij verklaart, dat deze bezoeken volkomen in overeenstemming zijn met de bepalingen van de conventie van Montreux betref fende het verkeer in de Dardanellen en dat de veelvuldigheid er van slechs kan worden uitgelegd als een bewijs van de vriendschappelijke betrekkingen tussen Turkije en Engeland en Amerika. LONDEN (U.P.). Een variété-voor stelling in het Leicester Palace-Theater in Londen is gisteravond een aaneen schakeling van ongelukken geworden. Eerst kwam de „man die niet opgehan gen kan worden", de 24-jarige Alan Alan in moeilijkheden. Zijn toer hestaat hieruit dat hij met de handen geboeid ondersteboven wordt opgehangen, waar na hij zich binnen anderhalve minuut uit zijn kettingen bevrijd. Dat lukte Alan gisteravond niet. Na zes minuten moest men hem bevrijden. Hij moest met een zenuwschok naar het ziekenhuis ge bracht worden. De messenwerper Hal Denver nagelde zijn vrouw vervolgens met haar rokje en broekje aan de plank, waarvoor zij stond vastgebonden. Zij moest zich los rukken en haar kleding met beide han den vasthoudend het toneel afvluchten. George Mikowski die op zijn motorfiets langs de cirkelvormige „muur des doods" rijdt, sloeg over de bovenkant van zijn „ton" en viel op het toneel, waardoor hij een ontwrichte schouder kreeg. De schermer George Hartzman gleed uit en viel. De floret van zijn partner maakte een wond van 30 centimeter in zijn rug. Het lemmet van de floret brak af en vloog in de orkestbak, waar het precies de strijkstok van de violist Stanley Barrett door midden sloeg. „Alles wat maar verkeerd kon gaan, ging gisteravond verkeerd", zei variété directeur Reggie Dennis. „Het was de slechtste avond die ik ooit heb meege maakt". Marquise de Lambert? De deugden der vrouwen zijn moeilijk omdat de roem ze niet helpt uit te oefenen. optreden voorstaan. Hij zou hebben gezegd, dat men gemakkelijk een nieuw oplaaien van de ontevredenheid zou kunnen ver oorzaken, indien men met de gestrengheid van Ulbricht te werk gaat. Grotewohl wordt in zijn opvatting gesteund door voor aanstaande politici van de C.D.U. en van de liberaal-democratische partij. Volgens gewoonlijk goed ingeiichte krin gen van de S.E.D. zou Ulbricht op de ko mende plénaire zitting van het centrale comité van de S.E.D. materiaal tegen Gro tewohl overleggen. TOKIO. (AFP). Volgens inlichtingen van AFP zal de bestandsovereenkomst op Dinsdag 28 Juli worden getekend en op 1 Augustus van kracht worden. Het stuk zal te Panmoendjom worden getekend door generaal Mark Clark, namens het opper bevel der UNO, en door de generaals Kim II Soeng en Peng Teh Hoeai, uit naam van de Noord-Koreaanse en Chinese strijd krachten. De ondertekening van dc wapenstil standsovereenkomst zal, zo vervolgt AFP, samenvallen met de aankomst te Tokio van de tweede groep Zwitserse officieren, bestaande uit 70 man, die deel zal uitma ken van de neutrale commissie, die er op moet toezien dat het bestand wordt nage leefd. De gehele Zwitserse delegatie Gisteren is het 62 meter lange caisson in het Oostelijk stroomgat bij Kruiningen tot zinken gebracht. Foto: het gevaarte wordt op zijn plaats gebracht. (Luchtfoto K.L.M.) bestaande uit 90 man en de tachtig le den van de Zweedse delegatie zullen zich op 31 Juli naar Korea begeven, waar zij de volgende dag met hun werkzaamheden zullen beginnen. In de twaalf uur, die volgen op de on dertekening van het bestand zullen in ge heel Korea de vijandelijkheden moeten worden gestaakt. De militaire bestands commissie en de neutrale commissie van toezicht zullen echter pas enige dagen la ter met haar werk beginnen, aldus AFP. Lester Pearson, voorzitter van de Alge mene Vergadering der UNO, die thans voor besprekingen met secretaris-generaal Ham- marskjoeld te New York is, verklaarde dat de Algemene Vergadering twee of drie weken na de ondertekening van een wa penstilstand bijeen zal komen. Geallieerde en communistische verbin dingsofficieren hebben hedenochtend te Panmoendjom vergaderd, ter bespreking van de voorbereidingen voor het onder tekenen van een wapenstilstand. De bij eenkomst duurde een uur en twintig minu ten. De verbindingsofficieren zouden van middag te twee uur plaatselijke tijd wederom bijeenkomen. Vernomen wordt, dat de verbindings officieren tot taak hebben het programma voor de ondertekening van een wapenstil stand op te stellen. Zuid-Koreaanse politieke kringen hebben Vrijdag meegedeeld, dat zij over inlichtin gen beschikken, waaruit zou blijken, dat er in Noord-Korea tussen pro-Russische en pro-Chinese groepen een verbitterde strijd om de macht gaande is. Volgens de jongste berichten zou laatst genoemde groep, - die onder leiding staat van de oude communistische leider Kim Too Bong, terrein winnen op de andere groep onder eerste minister Kim II Soeng. Kim Too Bong heeft zijn opleiding in China genoten en was gedurende de oorlog een naaste medewerker van de Chinese com munistische leider Mao Tse Toeng. Te Seoel is een verklaring van premier Faik Too Sjin gepubliceerd over de econo mische toestand van Zuid-Korea. Na er de nadruk op te hebben gelegd, dat de waarde van de Hwan 60 Hwans tegen een dollar zal worden gehandhaafd, zegt de eerste minister dat het hulpprogram voor Korea, opgesteld door de Amerikaanse econoom dr. Tascas, dat voorziet in een uitgave van een milliard dollar in drie jaar, een mini mum is, waarmee slechts in de eerste be hoeften van de bevolking wordt voorzien. Zuid-Korea, zo verklaart de premier, heeft een millioen mensen verloren. Boven dien zijn 600.000 woningen vernield en vijf millioen personen dakloos. President Eisenhower en de republikein se leiders in het Congres hebben Vrijdag besloten het congres voorlopig een bedrag van 200 millioen dollar te vragen voor de wederopbouw in Korea na het sluiten van! een wapenstilstandsverdrag. In een der grote loodsen van de stro cartonfabriek De Eendracht te Appinge- dam heeft gisteren een hardnekkige brand gewoed, die grote schade heeft aangericht. De plaatselijke brandweer en die van Gro ningen hebben na ongeveer vijf uur hard werken de brand geblust met veertien stralen. Des middags hadden loodgieters aan het dak van de loods gewerkt. De politie on derzoekt of zij wellicht onvoorzichtig met vuur zijn geweest. Tijdens het politiefeest, waarmede van middag de Haagse Vacantieweken geopend ivorden, zal dit knappe staaltje vertoond worden door hoofdagent Van Beurden met het politiepaard Bob. Terwijl Bob op zijn achterbenen zit, springt agent Van Beurden met een fraaie sprong over het hoofd van het paard. Het K.N.M.I. deelt mede: Enkele wijzigingen in de luchtdrukverde ling hebben tot gevolg gehad dat in de nacht van Vrijdag op Zaterdag de wind naar het Zuiden draaide en de bewolking vrijwel verdween. Deze ontwikkeling vond plaats op de flank van een oceaandepressie waar van het centrum nu vrijwel stationnair ten Zuiden van IJsland ligt. Nadat een rug van hoge luchtdruk over Frankrijk naar Duits land was getrokken kreeg een kleine bo ven Spanje aanwezige warmtestoring de gelegenheid naar het Noord-Oosten te be wegen. Verwacht mag worden, dat deze storing verder naar het Noord-Oosten zal trekken en Zondag ons land zal passeren. Achter deze storing stroomt koelere lucht het continent binnen. Het passeren ervan kan met enkele buien gepaard gaan. Afkoeling zal optreden bij winddraaiïng van Zuid naar Zuid-West tot West. (Van hedenmorgen 7 uur) weers- to 1 c 1 "2 ■03 V~ id UJ 2g 2! 2.3 toestand SS *iz p*» Helsinki licht bew. Z 4 23 10 Stockholm zwaar bew. W 5 20 2 Oslo licht bew. windstil 21 0 Kopenhagen zwaar bew. WZW 6 20 5 Amsterdam onbewolkt ZO 4 21 0 Edinburgh regen Z 6 19 3 Londen onbewolkt windstil 21 0 Luxemburg onbewolkt O 4 21 0 Parijs onbewolkt windstil 26 0 Bordeaux onbewolkt ZZW 2 24 0 Grenoble onbewolkt windstil 26 0 Nice onbewolkt windstil 26 0 Genève onbewolkt windstil 24 0 Zürjch onbewolkt windstil 24 0 Berlijn onbewolkt windstil 22 0 Frankfort onbewolkt NO 3 24 0 München onbewolkt O 1 22 0 Wenen licht bew. windstil 25 0 Innsbrück onbewolkt windstil 25 0 Rome onbewolkt windstil 30 0 Maximum temp. gisteren; neerslag laatste 24 u. LATER AFKOELING Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt geldig van Zater dagavond tot Zondagavond, opgemaakt te 10 uur: Veranderlijke bewolking met later plaatselijk enkele buien en een kans op onweer. Zwakke tot matige wind, mor gen ruimend naar Zuid-West, gepaard gaande met afkoeling. 26 Juli Zon op 4.52 uur, onder 20.40 uur. Maan op 20.43 uur, onder 4.28 uur. (Volle maan) 27 Juli Zon op 4.53 uur, onder 20.39 uur. Maan op 21.03 uur, onder 5.58 uur. Hoog en laag water in IJniuiden Zaterdag 25 Juli water: 2-23 en 14.55 uur. water: 10.25 en 22.55 uur. Zondag 26 Juli water: 3.11 en 15.41 uur. water: 11.16 en 23.46 uur. Maandag 27 Juli Hoog water: 3.57 en 16.28 uur. Laag water: 12.06 en uur. Hoog Laag Hoog Laag

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 1