Bestand in Korea vanochtend vroeg in de vredespagode ondertekend Hereniging van Korea moet langs politieke weg volgen Amnestie-decreet van de Hongaarse regering Weerbericht Haarlems Dagblad Vandaag zwijgen na drie jaar harde strijd de wapens in een verwoest land Nog geen vrede Acht Tsjechen braken uit met pantserauto Brood en melk wellicht duurder Het woord is aan Minister Dulles: Koningin bij padvindsters Piastiras overleden Ruim 550 ton graan verduisterd Onstandvastig weer 1* Vlucht 3 jaar voorbereid Vredespagode ACCOORD OP KOREA Na 1 Januari Amerikaanse senator Tobey overleden gilde te Eerde in de gemeente ommen. De Atscnaiiing dwangarbeid en coiicentratiekaniDen Grieks generaal met politieke carrière Graanhandelaar uit Culemborg in arrest Weerrapporten 0,8e JAARGANG No 14 Bureaux: Kennemerlaan 186, Telef. A dm. 5437. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 - Haarlem: Gr. Houtstr. 93, Directie,Hoofdredactie en alle afdelingen 15295 (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin- Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom MAANDAG 27 JULI 1953 IJmuider Courant VELSER OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT EDITIE 297e JAARGANG No 167 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-enFeestdagen. Abonnement per week 4T' cent, per kwartaal 6.10. Franco per post 6.SO. - Girorekening 273107 ten name van Haarlems Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman REUTER (A.N.P.) Vanmorgen vroeg (om twee uur Nederlandse tijd) is in de voor de Noordelijken opgetrokken „vredespagode" in Panmoendjom de wapen stilstandsovereenkomst getekend. Daarmee is, althans voorlopig, een einde ge komen aan de oorlog in Korea', die nu al ruim drie jaar (van 25 Juni 1950 af) heeft geduurd en millioenen levens heeft gekost. De leiders van de delegaties, de Ame rikaanse generaal Harrison en de Noord-Koreaanse Nam II tekenden het docu ment. Drie uur later lekende generaal Mark Clark, opperbevelhebber van dc UNO-lroepen, de overeenkomst in het hoofdkwartier in Mocnsan. Hij wenste niet naar Panmoendjom te gaan omdat de Noordelijken geen Zuid-Korcaanse en nationalistisch-Chinese correspondenten tot de plechtigheid wilden toelaten. Maar ondanks dit obstakel kwam tenslotte de overeenkomst tot stand, die al zoveel hindernissen heeft moeten overwinnen voordat zij éindelijk de wapens in het rampspoedige Korea tot zwijgen kon brengen. Kort na de ondertekening van het bestand heeft president Syngman Rhee van Zuid-Korea zijn ministers bijeen geroepen. Rhee deelde na afloon van de conferentie de leider van de Zuid- Korcaanse bestandsdelcgatie mede, dat de wapenstilstand moet worden nageleefd. Er werd tijdens de plechtigheid in de „vredespagode" geen woord gesproken. Al leen het gerommel van de artillerie was in de verte hoorbaar. Afgevaardigden van verscheidene landen met strijdkrachten in Korea en gasten van beide zijden zagen toe, toen de generaals Harrison en Nam II acht tien documenten, in blauwe omslagen, tekenden. De stilte werd na de onderteke ning alleen onderbroken door lachen van de Noord-Koreanen. De Noordelijken hebben de verbondenen heden medegedeeld, dat zij 12.736_ krijgs gevangenen zullen terugzenden. 4.577 van hen zullen niet-Koreanen zijn. De verbondenen deelden de Noordelijken mede, dat zij direct ongeveer vijf duizend Chinezen en 6.900 Noord-Koreanen zullen repatriëren. Uiteraard betekent de wapenstilstand nog geen vrede voor Korea, want daar zal de politieke conferentie, die op het bestand zal volgen, voor moeten zorgen. In dagorders die aan de UNO-troepen en aan de Noor delijken werden verstrekt, wordt dan ook de grootste waakzaamheid bevolen. Gene raal Mark Clark zei dat de UNO-strijd- macht gehandhaafd zal blijven om de tegenstander te kennen te geven, dat „onze macht achter de belofte van de UNO staat om Zuid-Korea tegen aggressie te verdedi gen. In het verleden heeft de UNO haar militaire paraatheid laten verslappen om dat teveel vertrouwen werd gesteld in waardeloze beloften. „Wij zullen deze fout niet meer maken,' aldus Clark. De Noord-Koreaanse en Chinese troepen kregen opdracht de wapenstilstand strikt na te leven en voorbereidingen te treffen voor de ontruiming van de gedemilitari seerde bufferzone van vier kilometer breedte, die de partijen straks zal scheiden. De wapenstilstand is twaalf uur na de on dertekening van kracht geworden. Drie dagen na de ondertekening moet de buffer zone zijn ontruimd. De Algemene Vergadering van de UNO zal op 17 Augustus in New York bijeen komen ter bespreking van de Koreaanse kwestie. De voorzitter van de Assemblée, Lester Pearson, zei: „De ondertekening van de bestandsovereenkomst is.het besluit van een hoofdstuk van bloedvergieten en strijd. Zij is echter ook het begin van een nieuw en moeilijk hoofdstuk: het vestigen van de vrede." Pearson zei verder, dat de UNO thans de weg moet bereiden voor de poli tieke conferentie. Indien de wapenstilstand nauwgezet wordt nageleefd, kan de volgen de stap worden gedaan naar een politieke oplossing en de wederopobuw van „een vrij, democratisch en verenigd Korea, een doel waarvoor het Koreaanse volk zo held haftig heeft gestreden." Zo een oplossing zou kunnen leiden tot een regeling van hangende vraagstukken in het gehele Verre Oosten. De secretaris-generaal van de UNO, Dag Hammarskjoeld, zei dat de UNO thans al haar krachten zal wijden aan.de grote taak van verzoening en wederopbouw. Afge vaardigden van vele landen spreken hun diepe voldoening over het bereikte resul taat uit. NEURENBERG (D.P.A.) Acht Tsjechen zijn Zaterdagochtend vroeg met een pant servoertuig door de prikkeldraadversper ring aan de Duits-Tsjechische grens gebro ken. De vier mannen, twee vrouwen en twee kinderen hebben asyl in West-Duits- land gevraagd. Zij zeiden hun vlucht drie jaar voorbereid te hebben. Het pantservoertuig was door de be stuurder zelf in drie jaar tijds gemaakt en geleek zozeer op een echt, dat de Tsjechi sche grenswachten een eind voor de ver sperring het niet alleen ongehinderd door lieten, maar de vluchtelingen zelfs groet ten. De bestuurder is een monteur, die zei- de te vrezen, dat zijn autoreparatiewerk- plaats onteigend zou worden. Hij had het voertuig zodanig geconstrueerd, dat hij de wielen en rupsbanden onder het rijden kon wisselen. Berichten over strijd in Oost- Duitsland BERLIJN (D.P.A.) Het West-Berlijn- se dagblad „Der Telegraf' meldt dat de verzetsstrijders in het gedeelte van het vroegere Oost-Duitsland, dat thans onder Pools beheer staat, er in zijn geslaagd tus sen zeven en twaalf Juli vier belangrijke bruggen op te blazen. Zij zouden hiermede een belangrijke vertraging bereikt hebben in de aanvoer van Poolse en Russische versterkingen voor de troepen, die hen thans bestrijden, terwijl ook het spoorweg verkeer gedurende geruime tijd is verlamd. icc«xxxx>axoocccooocoocoocrccoococcoooor LONDEN (Renter). De ..vredespago de", zoals het geel geschilderde gebouw waar de bestandsovereenkomst is gete kend, wordt genoemd, is een typisch Oosters bouwwerk. Het ligt slechts enige meters van de tent. waar de on derhandelaars hun besprekingen hebben gehouden. Het is een houten gebouw in Noord-Koreaanse stijl met een over hangend dak en met matten langs de muren. Het beslaat een oppervlakte van 900 vierkante meter. Boven de drie toegangen tot de zaal zijn vredesduivenvan anderhalve meter aangebracht tegen een blauwe achter grond in de vorm van een driehoek. Deze duiven zijn gemaakt naar de be kende tekening van Picasso. Honderden Chinese en Noord-Koreaanse arbeiders hebben dag en nacht gewerkt om het gebouw op tijd gereed te krijgen. de UNO en de Noordelijken, die militaire groepen zullen zenden naar de gedemilita riseerde zóne om te controleren of het vuren inderdaad wordt gestaakt en om eventuele schendingen van het bestand te melden; 2. De neutrale commissie van toezicht, bestaande uit vertegenwoordigers van Po len, Tsjechoslowakije, Zweden en Zwitser land. Zij moet in het algemeen toezicht er op uitoefenen, dat het bestand wordt nage leefd, en er in het bijzonder voor waken, dat geen van beide partijen achter de linies haar militaire macht uitbreidt; 3. De commissie voor de repatriëring van krijgsgevangenen, bestaande uit ver tegenwoordigers van bovengenoemde vier landen, onder voorzitterschap van India. Deze commissie zal zich bezig houden met de repatriëring van krijgsgevangenen, die niet naar hun land willen terugkeren. Vertegenwoordigers van de Noordelijken krijgen gedurende 90 dagen de gelegenheid om hun landgenoten tot andere gedachten te brengen. De gevangenen, die dan alsnog naar huis willen, zullen dat kunnen doen. Over het lot van hen, die bij hun weigering biijven, zal worden beslist op een politieke conferentie van „betrokken landen". Indien de conferentie evenwel na dertig dagen over deze kwestie niet tot overeenstemming is gekomen, worden de gevangenen als bur gers beschouwd. Zij zullen dan met hulp van de commissie kunnen gaan naar het neutrale land van hun keuze. BESTANDSUJN 11111111111 HBuf Pepzone HSToegangswegen voor fronhnspecHe Het wordt niet uitgesloten geacht dat met ingang van 1 Januari de prijs van melk en brood zal stijgen. Hoewel hierover in de ministerraad nog geen beslissing is genomen, zou het in het voornemen der regering liggen de subsidies op melk en brood te verminderen. Over de omvang der prijsverhoging staat nog niets vast. De komende huurverhoging, welke men zal trachten te compenseren door een nieuwe loonronde en verlaging van enkele belastingen, zal het noodzakelijk maken dat het gehele loonbeleid der overheid aan de orde komt. Een stijging van de kosten van levensonderhoud is niet onmogelijk nu een verdere aanpassing aan het Belgische prijspeil on grond van Benelux-overeen- komsten nodig zal zijn. De nog bestaande subsidies der rege ring op de consumptie-artikelen zijn de Belgen reeds lang een doorn in het oog. Afschaffing ervan zal echter een verho ging der prijzen ver-oorzaken. WASHINGTON (Reuter). Senator Tobey is Vrijdagavond op 73-jarige leef tijd nabij Washington aan tx-ombosê over leden. De republikeinse meerderheid in de Senaat, die thans is samengesteld uit 47 republikeinen, 47 democraten en één on afhankelijke, is hierdoor verdwenen. Verwacht wordt, dat de Republikein gouverneur Gregg een republikein zal aan wijzen, die de plaats van Tobey zal in nemen. La Bruyère: Vrouwen zijn uitersten: zij zijn of beter of slechter dan de man nen. 300C)OCOOOOOC!OOOOOOOOOCOOCOOOCCOOOCODOCJOOCOCO<XCCCOOCiOOCC< James Byrnes, oud-minister van Buiten landse Zaken der V.S. tijdens het democra tisch bewind, heeft een uitnodiging van De Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken, Dulles, heeft er Maandag voor gewaarschuwd, dat de Koreaanse wapenstilstand „in geen geval gelijk is te stellen met een verzekerde vrede". De minister zeide, dat alle vrije landen zich vrijer kunnen voelen, omdat de com- Volgens Dulles zal onmiddellijk na het bestand worden begonnen met de herstel werkzaamheden in Zuid-Korea en zelfs in geheel Korea „indien de hereniging kan worden tot stand gebracht". Hij wees er op, dat niets de overtuiging heeft kunnen veranderen, dat het schiereiland dient te Eisenhower om deel uit te maken van de schrikkelijke afstraffing is toegediend. Hij munistische aanvallers in Korea een ver- worden herenigd, en dat dit eerder langs Amerikaanse delegatie bij de volgende Algemene Vergadeiing van de UNO aan vaard. Hij zei: „Deze conferentie zal zeer belangrijk zijn, omdat daar zal blijken of de Russen werkelijk vrede willen. Austra lië heeft meegedeeld krachtig te zullen aan dringen op vertegenwoordiging op de poli tieke conferentie na het bestand, omdat het een vitaal belang heeft bij een regeling van de problemen in het Pacific-gebied. Belofte van Rhee President Syngman Rhee heeft heden be loofd, dat Zuid-Korea de wapenstilstand niet zal verstoren, „terwijl de politieke conferentie binnen een beperkte tijd zich bezig houdt met het zoeken naar een vreed zame oplossing van het probleem der be vrijding en vereniging van Korea." Rhee voegde er aan toe, dat later een nadere uiteenzetting gegeven zal worden van de redenen, die Zuid-Korea er toe heb ben gebracht „deze verandering in politiek om de wapenstilstand niet te verstoren" te aanvaarden. Hij zei te zullen bidden, dat zijn mening over de gevolgen van het bestand verkeerd zou blijken te zijn. Volgens New Yorkse radioberichten uit Moensfcn hebben de Noordelijken de ver bondenen medegedeeld, dat zij 12.376 krijgsgevangenen zullen vrijlaten. Volgens deb erichten zal het genoemde aantal 3.313 Amerikanen, 922 Britten, 228 verklaarde, dat het Noord-Koreaanse leger „vrijwel uitgeroeid" was, en dat de Chi nese en Koreaanse legers ongeveer twee millioen slachtoffers tellen. Voorts zijn van de tien millioen inwonei's van Nooxxl- Korea drie op de tien personen omgeko men door de oorlog en door de „onmense lijke veronachtzaming" van hun leidex-s, al dus minister Dulles. Dulles verklaarde de wapenstilstand toe te juichen. Hij hoopte, dat de communis tische leiders hun goede wil zullen blij ven tonen. Maar totdat zij dit hebben ge toond, zal de waakzaamheid niet verslap pen en „wij zullen onze kracht in Korea niet verzwakken, voordat de ontwikkelin gen aantonen, dat dit verantwoord is, zo zeide de minister. Koningin Juiiana heeft Zaterdagmiddag een bezoek gebracht aan het nationale kamp van het Nederlandse Padvindsters- politieke weg, dan door geweld dient te geschieden. Op de politieke conferentie zal worden getracht een einde te maken aan de onnatuurlijke scheiding. Rede van Eisenhower Bi ->xen een uur na de ondertekening van de wapenstilstand in Panmoendjom heeft president Eisenhower in een korte rede het Amerikaanse volk over de bete kenis van het bestand gesproken. De oor log in Korea had bewezen, „dat slechts moed en offers de vrede op deze aarde kunnen behouden". Eisenhower bracht in het bijzonder hulde aan „het dappere leger van Zuid-Korea". Mannen uit het Westen eix mannen uit het Oosten hebben sarpen kunnen strijden en werken voor een nobel doel. De px-esident van de V.S. spx-ak de hoop uit, dat men niet langer zijn toevlucht zou nemen tot „nutteloze strijd om geschillen te beslechten". Eisenhower waarschuwde, dat de V.S. en hun bondgenoten in de ko mende maanden waakzaam zouden moe ten zijn met het oog op mogelijke ongun stige ontwikkelingen. Hij begon zijn toe spraak met de woorden: „Wij begroeten met een bede van dank het officiële nieuws, dat de wapenstilstand op Korea is getekend". Reacties Te Washington hebben vele leden van het Amerikaanse Congres huxx twijfel uit gesproken óver de oprechtheid van de wens der Noordelijken tot samenwerking om een definitieve vrede in Korea tot stand te brengen. Te Parijs herinnerden Franse diploma ten aan de vx-ees dat door het beëindigen van de Koreaanse oorlog de Chinese hulp aan de communisten in Indo-China zal worden uitgebreid. Zij willen eex-st deze vrees verdreven zien, voordat zij vast kunnen geloven aan een oprechte wens der Chinezen voor vrede in het Verx-e Oosten. Naar aanleiding van de wapenstilstand op Korea heeft minister-president dr. W. Drees verklaard, dat hij zeer verheugd is, dat eindelijk een mogelijkheid is geko men om deze ooi-log te beëindigen. Dr. Drees zeide te hopen, dat de onder tekening ook in andere opzichten tot betere betrekkingen in de wereld zou mogen lei den en dat de vrede op Korea van blij vende aard mag zijn. padvindstersuniform, nam gedurende enige uren actief deel aan een verkenningsspel. De opdracht luidde de verborgen schatten van Piet Hein op te sporen, die op het land goed verbox-gen waren. De Koningin of Turken, 12 Fransen, een Griek en een Belg Movavedo (moeder van vele dochters) zo- omvatten padvxndstersnaam luidt, zocht ïjve. De bestandsovereenkomst in Korea zal ng mee De schatten moest men zwemmend door drie commissies ten uitvoer worden °Jer ?.e Re^e *an Movavedo overhandigen. legd. Na afloop werd in een blokhut een maal- 1. De militaire bestandscommissie, be- [Uf* gebruikt, waarna de Koningin vertrok, staande uit leden van de legerleiding van luidde toegejuicht door de honderden meis- 6 jes, die zich langs de weg hadden ge- schaard. Kamp van nee x\eaerianase jraavmaSters- p t fpi J 1 J vorstin, die gekleed was in het blauwe 0 Fv 1 PARIJS, (AFP/Reuter) De Hongaarse regering heeft amnestie afgekondigd voor personen die zijn veroordeeld tot gevange nisstraffen tot twee jaar, aldus heeft het Hongaarse persbureau M.T.I. in de nacht van Zatei'dag op Zondag medegedeeld. Volgens het desbetreffende decreet wordt ook aan personen, die „gedwongen cor rectieve arbeid" verrichtèn, amnestie ver leend, ongeacht de duur van de strafter- mijn. Volgens het decreet van het presidi um van de Hongaarse republiek gaven „de Zaterdag heeft Koningin Juliana een bezoek gebracht aan het Nationale Padvindsters kamp te Ommen. Een onderdeel van het ka.mpprogr anima was het opsporen van Spaanse matten" die door zwemploegen droog naar de Koningin moesten worden gebracht. Hier zien we de Koningin met een der „matten", die zij op droogheid controleert. stabiliteit van de staat en de sociale orde, de tot dusver bereikte successen en de al gemene steun van het volk .aan het volks- democratische bestuur" het presidium de gelegenheid om tot het nemen van deze stap over te gaan. De amnestie betreft ook vrouwen met kinderen jonger dan tien jaar, vrouwen ouder dan vijftig jaar en mannen ouder dan zestig jaar, ongeacht de duur van de straf, waartoe zij werden veroordeeld. Van personen die tot meer dan twee jaar zijn verooi-deeld en niet om anciere i-ede- nen amnestie wordt verleend, wordt de straf met een dei-de beperkt. Ook personen die veroordeeld zijn een boete van niet meer dan 5000 foi-ints te betalen, en deze nog niet hebben be taald, wordt amnestie verleend. Volgens het persbureau geeft het de creet de pei-sonen die onder de amnestie regeling vallen, de gelegenheid tot volledig genot van hun in de grondwet gewaar borgde burgei-lijke rechten en tot actieve deelneming aan de opbouw van het socia lisme in Hongarije. De amnestie is echter niet van toepas sing op pei-sonen, die wegens oorlogsmis daden, mooi-d, verraad, misdaden jegens de staat op het communistische x-egiem of illegale gx-ensoverschrijding zijn veroor- deeld. Pex-sonen die tot vijf jaar gevangenis straf zijn vex-oordeeld, zullen na hun vrij lating worden beschouwd als mensen die niet vex-oordeeld zijn geweest. De amnestie is ook van toepassing op personen die door een militaire rechtbank zijn veroordeeld. In hun geval zullen de straffen worden gehalveerd in plaats van met een derde verminderd. De Hongaarse regering heeft ook tot op heffing van alle concentratiekampen en be perking van de bevoegdheden van de po litie besloten, aldus het Hongaarse pers bureau. Erik Molnar werd door het presidium aangewezen als voorzitter van het opperste gerechtshof. De concentratiekampen moeten, krach tens het decreet, uiterlijk op 31 October zijn opgeheven. De bevoegdheid van de politie om ver dachte personen vast te houden, wordt af geschaft. Bij een ander decreet van de Hongaarse regei-ing wordt de boeren achtex-stallige in komstenbelasting, die op 31 December 1953 betaald had moeten zijn, kwijtge scholden. ATHENE, (Reuter). De Griekse oud- premier generaal Nicolas Piastiras is Zon dag tengevolge van een hartkwaal in de ouderdom van 70 jaar overleden. De generaal kreeg grote populax-iteit bij de Grieken, toen hij in 1922 aan het hoofd van een aantal hoge officiex-en naar de macht greep, koning Constantijn van de troon stootte en, na zes ministers en gene raals van de partij der Populisten ter dood te hebben laten brengen, een revolution- naix-e x-egering vormde, waax-bij hij zelf als staatshoofd optrad. Deze regering hield echter niet lang stand en Plastiras moest het land vex-laten. Tijdens de burgeroorlog werd hij echter teruggeroepen om het premierschap op zich te nemen. In 1933 moest hij wedex-om het land verlaten en werd bij verstek door een Populistische regering ter dood veroox-- deeld. In 1945 keex-de hij naar Griekenland tex-ug, doch begoxi zich pas vijf jaar later weer met de politiek te bemoeien, toen hij optrad als leider van de px-ogressieve par tij. Na twee jaar met enige ondex-brekin- gen aan het hoofd der regering te hebben gestaan, werd de generaal bij de verkie zingen van 1952 verslagen door de „Griek se concentratie", de partij van veldmaar schalk Papagos. In November van het vox-ige jaar tx-ok Piastiras zich terug als leider van de pro- gressieve partij en vertrok naar New Yox-k voor een behandeling van zijn hartkwaal. Uit een aantal pakhuizen in Culemborg, waarin graan van (le Nederlandse regering is opgeslagen, zijn grote partijen verduis terd. Met het beheer over de partijen gx-aan, die in Culemborg in vier pakhuizen zjjn opgeslagen, was belast de graanhandelaar R. uit Rlienen. Aan zijn z.orgen was ruim 1000 ton graan toevertrouwd. Dezer dagen werden b|j een controle ruim 550 ton vermist. Na een verhoor bekende I). zich aan verduistering te hebben schul dig gemaakt. De waarde van het verduisterde graan bedraagt ruim 200.000 gulden. De graan handelaar R., die eigenaar is van de pak huizen, vei-keerde in financiële moeilijk heden en nam herhaaldelijk hoeveelheden weg, welke hij ten eigen bate vex-kocht. Hij had de bedoeling de weggehaalde hoeveel heden mettertijd aan te zuiveren, maar zover is het echter nooit gekomen. R. is ter beschikking van de officier van Justitie te Utx-echt gesteld. Het K.N.M.I. deelt mede: Het weer is gedurende het weekeinde geleidelijk meer onder invloed van een uitgebreid depres- siegebied bij Schotland gekomen. De kou dere luchtlaag die over ons land stroomde was Zondag nog juist voldoende stabiel, zodat vorming van buien achterwege bleef. Inmiddels bleef de aanvQer van polaire luchtmassa's over de Britse eilanden aan houden. Het centrum van de depressie ver- plaatst zich meer naar het Oosten. Dit had tot gevolg, dat in de nacht van Zondag op Maandag de onstabiliteit toenam en plaatselijk enkele flinke buien voorkwa- men. Verwacht mag worden dat het de- pressiegebied zich de komende dagen nog verder naar het Oosten zal uitbreiden. De temperaturen blijven aan de lage kant. (Van hedeixmorgen 7 uur) weers- toestand M i t? T, ra s£ si fjil Helsinki geheel bew. ZW 1 24 0 Amsterdam zwaar bew. ZZW 6 20 0 Edinbux-gh regen ZO 1 17 4 Londen zwaar bew. ZZW 4 21 3 Luxemburg zwaar bew. ZZW 2 22 0 Parijs regen ZZW 8 23 0,1 Boi-deaux regenbui windstil 22 0,1 Grenoble geheel bew. NW 5 29 0 Nice licht bew. NNW 1 28 0 Genève zwaar bew. WZW 1 31 0 Zürich zwaar bew. windstil 32 14 Berlijn zwaar bew. OZO 1 31 2 Fi'ankfort zwaar bew. ZW 1 28 0 München geheel bew. ZW 2 29 13 Wenen zwaar bew. WZW 2 32 0 Innsbrück zwaar bew. windstil 32 0 Rome onbewolkt windstil 34 0 Maximum temp. gisteren: neerslag laatste 24 u. ENKELE BUIEN Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Maan dagavond tot Dinsdagavond, opgemaakt te 10 uur: Verandex-lijke bewolking met nu en dan enkele buien en een kans 'op on weer. Overwegend matige wind tussen Zuid-West en Zuid. Iets warmer. 28 Juli Zon op 4.55 uur. onder 20.37 uur. Maan op 21.20 uur. onder 7.28 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 27 Juli Hoog water: 3.57 en 16.28 uur. Laag water: 12.06 en uur. Dinsdag 28 Juli Hoog water: 4.42 en 17.11 uur. Laag water: 0.28 en 12.51 uur.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 1