Draw van Rood en Wit (136-9) tegen sterk HBS (253-8) Bondsteam ondervond de kracht van Amerikaanse honkballers: 11-5 en 8-2 Agenda voor Haarlem Haarlemse Cricketbond Recordverbetering van Sagitta 4x200 meter EHS, EDO en HCK promoveren naar le kl. Courses te Hilversum De hengst Mac Kinley, een groot kampioen Steeds weer buien op Headingley 5 DE CRICKETCOMPETITIE E Haarlem wint LIKDOORNS WONDEROLIE A utomobilisme Farina-Hawthorn winnen in Francorchamps Biljarten Kees de Ruyter niet naar wereldkampioenschap libre Europees kampioenschap 47/1 in Nederland Athletiek Gordien (USA) verbeterde wereldrecord discuswerpen Nederlandse ploeg tegen Duitsland samengesteld Sport in 't kort Tennis Dubbel succes voor drs. Timmers op „Eindenhout" USA won halve finale van Wcst-Indië (5-0) Honkbalcompetitie BARTELOORISSTRAAT 20 TEL. 13439 TWEKA BADKLEDING I Mej. Eysvogel wint dressuur in Breda Zomeravondvoetbal De vierde testmatch MAANDAG 27 JULI 1953 Na de teleurstellende nederlagen van de laatste weken is Rood en Wit gisteren tegen H.B.S. wat beter voor de dag gekomen. Voornamelijk door het goede batten van De Nijs, die tweeënhalf uur aan de wickets bleef en een prachtige innings speelde, werden de Haarlemmers één punt rijker. Het Haagse openingspaar maakte het niet lang en werd voor 25 runs door Bijleveld van de mat gewerkt. Herklots en Van Katwijk boden meer tegenstand en zetten een stand op, die 112 runs opleverde. Zij kregen deze runs waarlijk niet cadeau, want in de Haarlemse aanval weerden Hein Winter, Bijleveld en Wijkhuizen zich geducht en lieten de zht Hagenaars voor iedere run vechten. O Zij konden echter niet verhinderen dat Herklots een degelijke 53 scoorde en Van Katwijk een uitstekende 74 (11 x 4). Voor al de laatste vertoonde vele goede slagen en was geen moment in moeilijkheden voor hij door een fraaie bal van Wijkhuizen werd gebowled. Door aanvallend batten wisten Dellow (34), Visee (17) en v. d. Vegte (18 n.o.) het HBS-totaal voorts nog belangrijk op te voeren, waarna de innings op 253 voor het verlies van acht wickets gesloten werd. Dit hoge totaal was mede te danken aan het zeer „snelle" veld, waarop dikwijls reeds een niet eens zo harde verdedigende slag een boundary opleverde. Ook het Haarlemse grondfielden stond niet op hoog .oil en vormde een scherp contrast met „et vangen, waarbij Hein Winter (2 x), Hans Winter, Ligtenstein en Bijleveld zich door fraaie catches onderscheidden. Met de bal kregen Hein Winter (2 voor 70 in 25 overs) en Bijleveld (4 voor 88 in 30 overs) veruit het meeste werk te ver zetten. Zij werden goed gesteund door Wijkhuizen (2 voor 47). Zwak batten Het batten van de eerste Haarlemse bats- men was zeer zwak. Slechts De Ruig maak te hierop een uitzondering en scoorde een vlotte 38 (7 x 4). Toen hij uit was, waren De Rood en Witters 5 wickets kwijt voor 66 runs en zag het er somber voor hen uit. De Nijs en Van Baasbank hielden toen echter stand. Zij bepaalden zich hoofd zakelijk tot verdedigen, maar met' nog ruim twee uur speeltijd voor de bipeg, zat er voor HBS nog de volle winst in. Van Baasbank hield het een uur uit, doch werd toen door Van Katwijk gebowled; de vol gende bal was Wijkhuizen uit. Ligtenstein wist echter van geen wijken en verdedigde bijna een half uur uitstekend. Nadat ook hij gebowled was, zette Hein Winter de zaak op dezelfde voet voort en slaagde er in tot het verstrijken van de tijd zijn wicket te verdedigen. De Nijs bleef staan. Hoewel ook hij wei nig risico's nam, aarzelde hij niet ook slechte ballen voor vier te slaan. De Haagse aanvoerder bracht zeven bowlers in de strijd, doch geen van allen wisten zijn ver dediging te doorbreken. Zijn 66 runs (waar onder 13 vieren) waren voor Rood en Wit van onschatbare waarde. In totaal scoorden de Haarlemmers 136 runs voor het verlies van 9 wickets. Voor HBS bowlde Dellow 2 voor 48, v. d. Vegte 3 voor 43, Bruynestijn 2 voor 12 en Van Katwijk 2 voor 3. In een vrij gemakkelijke zege op Quick (Nijmegen) heeft Haarlem gisteren zijn kans op de bovenste plaats in de I B-afde ling verbeterd. Het bowlen van de Nijme- genaren was van zeer behoorlijk gehalte; vooral de geroutineerde Burki bleek nog steeds uiterst lastig te bespelen. Hij nam 3 voor 42 in 26 overs, waarvan 9 maidens. Het batten van Quick was evenwel zeer zwak. Voor 55 waren de Nijmegenaren all out. Haarlem, dat eerst batte, behaalde 154 runs. In het begin leek dat er weinig op, want de eerste drie wickets vielen voor 32 runs; daaronder was het wicket van Pe- schar, die een bal in ziin wicket speelde. Gelukkig wisten Voogd en Boeree ver betering te brengen. Terwijl de eerste ver dedigend speelde, viel Boeree aan. Hij had niet over geluk te klagen, maar liet ook een aantal zeer fraaie slagen zien, waar onder 4 vieren en een 6. Even voor de lunch werd Voogd voor 23 achter het wicket gevangen; de score was toen 71. Van vier voor 71 werd het toen acht voor 114. Boeree was inmiddels voor 43 ge bowled. Maar Maas had er evenwel goed het oog in, en het was nu de vraag of de twee anderen hem zouden steunen. Zowel H. Boeree als Kleefstra (15) deden dat uit stekend, zodat het totaal tot 154 opliep, waarvan Maas een zeer goede 23 not out. Naast Burki hadden gebowled J. Hagen 6-76 en Phyffer 1-29. Op Hagen werden enige vangen gemist. Gevaarlijke aanval In de Haarlem-aanval waren het als ge woonlijk de gebr. Maas, die de hoofdrol speelden. Max bowlde met de wind zeer snel; ook Paul kwam snel van de pitch. Het werd dan ook een komen en gaan van de Quick-batsmen, van wie slechts Burki met 12 in de dubbele cijfers kwam. Daarbij maakten twee goede vangen een einde aan de innings van de twee beste Quick-bats men. Ingelse werd zeer goed door Honne- bier (die drie slachtoffers mafikte) achter het wicket gevangen: een duikvang van Suyderhoud beëindigde de innings van Phyffer. Na 12 overs waren 2 wickets van de Nijmegenaren gevallen en wees' het scoringbord nog nul runs aan! Paul Maas bowlde 7-22 in 17 overs, Max 2-11 in 10 overs. Voorts Hub Boeree 0-14 en J. Suyderhoud 1-6. Het eerste elftal van Haarlem heeft hier mede de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen gespeeld. Overige uitslagen HCC 1ACC. De voor de eerste klasse competitie van de NCB gespeelde cricket wedstrijd tussen HCC 1 en ACC werd ge wonnen door ACC met 88 runs en 3 wickets. ACC scoorde 199 runs voor het verlies van 7 wickets (gesloten) waarvan: De Baare 25, J. van Weelde 19, W. van Weelde 103, Kranedonk 11, H. van Weelde 13, Van So- De uitslagen van de Zaterdag in de com petitie van de Haarlemse Cricketbond ge speelde wedstrijden luiden: Haarlem 5—Rood Wit 5 D. Tie. R. W 114 voor 9 wickets, N. J. P. Giltay Veth 51, G. K. R. Pliester 11, F. A. Jansen 11, R. de Boer 24, F. Saarberg 11. Bowlingcijfers Haarlem: R. Nagtzaam 1—26, R. Schlatmann 432, H. Schlatmann 416. Haarlem 114: W. van Offenbeek 22, R. Schlatmann 65. Bowlingcijfers R. W.: P. Bouwman 3—20, R. Onstein 2—44, G. K. R. Pliester 5—27. CVHW 2—Rood en Wit 5 B. Draw. R. W. 111 voor 9 wickets, J. Nijhuis 82 not out (5x4, 5x6). Bowlingcijfers CVHW: H. Lokman 539. G. van Langelaar Sr. 340. CVHW: 69 voor 2 wickets. G. van Lange laar 51 not out (4x4). Bowlingcijfers R. W.^W. Slendebroek 1—24, A. W. Hamburger Rood en Wit 5 ABMHC 2. Gewonnen door R. en W. met 23 runs (nog twee wickets in handen). BMHC 41: J. Minnema 18. Bowlingcijfers R. en W.: M. Kapt. den Boumeester 216, F. L. van Muiswinkel 310, P. H. Engelen berg 3—8. G. v. M. Hartsink 1—2. R. en W. 64 voor 8 wickets: F. L. van Muis winkel 23, G. W. P. Molenaar 19. Bowling cijfers BMHC: J. Minnema 2—28, G. Ko ningsveld 3—24, R. Maier 2—0. meren 16 n.o. Van der Luur 2 voor 57, Bakker 3 vóór 42, Van Arkel 2 voor 25. HCC scoorde 111 runs waarvan: Gallois 16, Wuite 13, Van der Luur 52 en Campioni 11. Van der Hurk 3 voor 41, H. van Weelde 5 voor 46, Feldman 2 voor 22. Hermes DVSHCC 2. HCC 2 won met 137 runs. HCC 2 260 voor 4 gesloten, Hermes DVS 123 all out. HCC 2: Schuur 17, Van Maanen 56, De Villeneuve 25, Colthoff 146 n.o. Melief 2 voor 74, Van Vuuren 2 voor 31. Hermes DVS: Stolk 51, Bailey 17, Melief 16 n.o. Vriens 5 voor 53, Borgers 3 voor 8, De Villeneuve 1 voor 0, Schuur 1 voor 12. PW-VRA. De wedstrijd PW—VRA ein digde in een draw. PW scoorde 131 runs, waarvan: Verbeek 19, Leeftink 10. Deutz Ebeling 39 en Van Heek 27. Smit 2 voor 19, Glerum 1 voor 28, Klink 7 voor 24. VRA scoorde 108 runs voor 9 (tijd), waar van: Van Nierop 22, Glerum 15, Meyers 13, Kummer 15 en Smit 18. Leeftink 4 voor 60, Höpink 3 voor 28, Van de Mast 1 voor 1. VOC—Quick (H.). Quick (H.) won met 8 runs. VOC 105, Quick (H.) 113. Quick (H.): Bosman 23, Barky 33 n.o., Nieuwenhuyzen 22, Holtappel 15, Pool man 12. Terwiel 5 voor 13, J. Nieuwenburg 2 voor 45, Stroo 1 voor 23, 2 run out. VOC: Dijk 25, Van Bennekom 28, Bongers 17. Bosman 3 voor 31, Marseille 4 voor 43, Voortse 2 voor 14, 1 run out. VWExcelsior. VW won met 7 wickets van Excelsior. Excelsior scoorde 137 runs, waarvan: Oosterholt 40, Vollebregt 18, Van Huet 13, Dries 11. Middendorp 12, Bakker 16 en Ter- braak 12. Alders 2 voor 34. Pelser 2 voor 37, Dorresteyn 1 voor 25 en Van der Maas 3 voor 39. VVV scoorde 140 voor 3, waarvan Slagter 57, De Roos 18, Alders 16 not out, Pelser 42 not out. Terbraak 2 voor 25, Bakker 1 voor 39. Lagere klassen Voor de tweede klasse A won Rood en Wit 2 met 50 runs van SCHC. Rood en Wit 2 scoorde 117 runs, SCHC 67 runs. Voor de tweede klasse C speelde Rood en Wit 3 een draw tegen het in die afdeling leidende Kampong 2. De Haarlemmers scoor den 213 (Koning 27, Lefebvre 32, Van der Togt 71, Van der Zouwe 21 en Timmerman 29) Offerman had bij de Utrechtenaren de beste cijfers: 488. Kampong stelde 156 voor 3 tegenover het totaal van Rood en Wit (Boogaardt 63 n.o., Offerman 45, De Bruin 32). De bowlingcijfers waren: Thoden van Velzen 1—54, Bouwman 1—22 en Van der Zouwe 1—21. ADVERTENTIE Weg met onhandige likdoornringen en ge vaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXACORN, neemt de pijn weg In SO seconden. Eeltplekken en eksterogen ver schrompelen met wortel en al. Bevat gezui verde wonderolie, jodium en het pijnstillende benzocaïne. Een flesje NOXACORN Anti septisch Likdoornmiddel van 11.35 bespaart U veel ellende, SPA (ANP) Op het circuit van Francor champs is een 24-uurs-race gehouden, waar aan vele bekende coureurs van Europa en Zuid-Amerika deelnamen. Toen Zaterdag middag het startsein werd gegeven nam het Ferrari-team Farina-Hawthorn de kop en van dat moment af heeft deze Italiaans- Britse combinatie de boventoon gevoerd al kregen zij in de nachtelijke uren ernstige concurrentie te verduren van de Italianen Ascari en Villorcsi, die pok een Ferrari reden. Midden in het duel tussen Farir.a-Hawthorn en Ascari-Villoresi bezweek de achterbrug van de Ferrari van de laatstgenoemden, hei geen voor hen het einde betekende. Het eindklassement luidde 1. Farina-Hawthorn met Ferrari (gemiddel de snelheid 152-742 km/u. 2. Douglas- Prins Bira met Jaguar op 18 ronden (142.131 km/u.) 3. Roosdorp-Ulmen met Jaguar op 29 ronden (135.242 km/u.) Kees de Ruyter zal aan het tournooi om het wereldkampioenschap libre, dat van 28 Juli tot en met 2 Augustus in Vigo wordt gehouden en waarvoor hij door de internationale biljartbond was uitgeno digd, niet deelnemen. Naar aanleiding van een conflict tussen de Spaanse biljartbond en de Nederlandse biljartbond over de reiskosten vergoeding van de Maastrich tenaar, heeft de N.B.B. De Ruyter verbo den aan het toumooi deel te nemen. De internationale wedstrijdkalender bil jarten ziet er als volgt uit: Europees kampioenschap 47/1: 58 No vember in Nederland. Europees kampioenschap 47/2: 10—13 De cember in Algiers. Europees kampioenschap 71/2: 14—17 Januari 1954 in Brussel. Europees kampioenschap libre: 18—21 Fe bruari in Lissabon. Europees kampioenschap bandstoten: 29 April2 Mei Saarbrücken. Europees kampioenschap fantaisie clas- sique: 2730 Mei in Madrid. Europees kampioenschap driebanden: 14 Juli in Mannheim. Het Boncis Honkbalnegental heeft tweemaal de grote kracht van de Amerikanen moeten ervaren. In Rotterdam wonnen de Lakenheath Pirates met 11—5 en in Amsterdam met 8—2. Overwinningen waarvan men niets behoeft af te doen, maar waarvan die in Rotterdam zeker overtuigender was. Het is jammer dat de negen tal-commissie Urbanus niet één gehele wedstrijd op de plaat heeft gezet. Thans was het zo, dat de O.V.V.O. werper in Rotterdam de wedstrijd moest redden toen er al niets meer te redden viel en in Amsterdam er af moest toen de Nederlanders na zes innings een moeizame 2—1 voorsprong hadden behaald. De wedstrijd in Rotterdam was al spoe dig beslist daar de Amerikanen op het wer pen van Smidt na drie innings een 7-0 voorsprong hadden. De HHC-er wierp zeker niet onverdienstelijk. Hij had de Yankees zeker op een lager totaal ge houden ware het niet, dat Charles Urbanus als korte stop enkele dure blunders maakte. In de gelijkmakende derde innings werd het 7-2 door drie fouten en eenmaal 4-wijd. In de volgende innings joeg Ben Vrene- goor de bal fraai voor twee honken. Drie maal 4-wijd bracht de stand op 3-7. In de zesde ninmgs nam Urbanus het werpen van Smidt over. De Pirates begroetten hem met een home-run van Watterman (3-9). Een honkslag van Roozendaal met twee maal 4-wijd er vóór bracht de spanning nog iets terug (5-9) maar lang duurde dit niet, want de volgende innings was een twee-honkslag van Matsthat na twee fouten van de Hollandse velders genoeg voor 5-11. Bondsnegental: 002100020 Lakenheath Pirates: 142002002 Fraaier wedstrijd De strijd in Amsterdam Zondag was fraaier. De Yankees begonnen met slaan en de beide eerste hittex-s werden door Ur banus met 3 slag teruggewezen. Henderson joeg met een harde line-drive de bal in het rechtsveld waar Keulemans de bal goed fielde en van verre afstand zo'n prachtige aangooi op het eerste honk gaf, dat Hen derson er niet tegen kon lopen. En het scheen wel, dat de Schoten-aanvoerder (Zondag ook weer aanvoerder van het Bondsteam) juist nu tegen de Amerikanen wilde bewijzen, dat zijn passeren van en kele weken geleden een misgreep van de commissie is geweest, want de eerste bal de beste die werper Troyer deze middag afvuurde knalde Keulemans over midvel- der Thomas heen en door zijn prachtig snelle sprint kwam hij prompt op het derde honk. Jole's korte tik was voor Keulemans genoeg om thuis te komen (1-0). Urbanus klaarde het goed op de plaat, ofschoon hij zo af en toe wel eens de hulp van zijn velders nodig had en deze ook kreeg. "In de vijfde innings scheen het mis te gaan toen fouten van Smidt en Ch. Ur banus en twee maal vier-wijd met een Op de Sintelhaan te Amsterdam zijn Zondag nationale atletiekwedstrijden gehouden, georganiseerd door de D.A.V. „Sagitta" en de Amsterdamse Athletiek Club. Op deze middag werd in het nummer 4 X 200 meter estafette dames een nieuw record geves tigd, n.l. 1 min. 41,2 sec. We zien hier de Sagitta-ploeg, die het nieuwe record vestigde. Van links naar rechts: Dicky van Dijk, Fanny Blankers-Koen, Greet de Jong en Sonja Swart. De Amerikaan Young, winnaar van de gouden médaille in Helsinki, heeft in Pasa dena het Amerikaanse record speerwerpen verbeterd. Hij haalde 78.13 meter, waarmee hij aanzienlijk boven de afstand kwam, waarmee Bud Held vorige week het record op zijn naam had gebracht (76.40 meter). Het wereldrecord is met 78.70 meter in het bezit van de Fin Nikkanen. Bij dezelfde wedstrijden slaagde Fortune Gordien er opnieuw in boven zijn officiële wereldrercord discuswerpen te komen. Dit keer bereikte hij een afstand van 57.67 meter. Enige tijd geleden heeft hij reeds 58.10 meter gegooid, welke verbetering van zijn oude wereldrecord (56.97 meter) nog niet is erkend. Voor de landen-athletiekwedstrijd tussen Nederland en Duitsland, die op Zondag 9 Augustus in Treebeek wordt gehouden, is de Nederlandse ploeg als volgt samengesteld: Dames: 100 meter: Puck Brouwer (Cele bes), Fanny Blankers—Koer (Sagitta). 200 meter: Puck Brouwer, Gré de Jong (Sagit ta). 80 meter horden: Fanny Blankers Koen, Willy Lust (Zaanland). Vèrspringen: Willy Lust, Loes van der Meyden (Olympia '48); Hoogspringen: Dinie Hilbrandie (Sa gitta), Elly Hobers (DOL). Speerwerpen: Fabie SnelMuller (Siomo), Ans Koning (Olympia '48). Discuswerpen: Ans Pan- horstNiessink (Sagitta), Cor Aafjes (Ly- curgus). Kogelstoten: Jo van Schouwen Cramer (Celebes), Ans Panhorst—Niessink. 4 x 100 meter estafette: Dini van Dijk (Sa gitta), Gré de Jongh, Fanny Blankers—Koen, Puck Brouwer. Fanny BlankersKoen is als aanvoer ster aangewezen. Heren: 100 meter. Rulander, Hardeveld beiden Vlug en Lenig), Aret (DOS). 200 meter: Rulander, Hardeveld, Aret. 400 me ter: Smildiger, Hofmeester (beiden Vlug en Lenig), Verwey .(Trekvogels). 800 meter: Rem (Lycurgus), De Kroon (Trekvogels), Jonkers (Vlug en Lenig). 100 meter: Slijk huis (Trekvogels), Rovers (THOR), Van den Wildenberg (PSV). 5000 meter: Fekkes (DOS), Huizinga (Marathon), Malipaard (THOR). 110 meter horden: Nederhand (ALO), Parlevliet (Vlug en Lenig), Broeken (Kunst en Kracht). Vèrspringen: Visser AAC), Wessels (AV '23), Mooy (Volt). Hoogspringen: Visser, Van der Meulen (Par thenon), Van Druten (Vlug en Lenig). Pols stokhoogspringen: Jansen, Swart (beiden Haarlem), Lagerberg (Vlug en Lenig). Speer werpen: Lutkevled (APGS), Fikkert (SISU), Vorenkamp (Vlug en Lenig). Discuswerpen: Van der Maat (Vlug en Lenig), Derichs (Swift), Fikkert. Kogelstoten: Derichs, Preuser (Vlug en Lenig), Claessens (Swift). 4 x 100 meter estafette: Hardeveld, Griek (AAC), Rulander, Aret. 4 x 400 meter esta fette: Smildiger, Verwey, Smulers (AVON), De Kroon. Derichs zal als aanvoerder fungeren. De hoogtepunten bij de nationale atle tiekwedstrijden op de sintelbaan in Am sterdam waren ongetwijfeld de record poging van Sagitta op de 4 maal 200 meter estafette, de 80 meter horden en de 100 meter heren. De recordpoging leverde een succes op voor de dames Fanny Blankers-Koen, Gré de Jongh, Sonja Swart-Van der Stam cn Dicky van Dijk, die het oude record met niet minder dan 4.6 sec. verbeterden en brachten op 1 min. 41.2 sec. Dit ondanks een slechte wissel tussen Fanny Blankers- Koen en Gré de Jongh en een vrij sterke tegenwind in de bocht na de eerste en de derde wissel. Fanny Blankers-Koen legde de basis voor het succes. Zij had een zeer snelle start, liet haar clubgenootje van de tweede ploegverdere tegenstandsters waren er niet meteen vèr achter zich, zodat het een zuivere race tegen het horloge werd. Op de 80 meter horden liet Fanny Blan kers-Koen de Zaanlandse Willy Lust al spoedig haar hielen zien en ging in de uit stekende tijd van 11.3 sec. als eerste over de eindstreep. Willy Lust werd in 11,6 sec. goede tweede. De 100 meter heren was zeer spannend. Kampioen Rulander had in de series al de grootste moeite gehad met onze nationale vèrspring-kampioen Henk Visser, die hij op de streep versloeg. Voor beiden werd 11 sec. afgedrukt. In de andere serie werd Sleeuwenhoek win naar, eveneens in 11 sec. In de finale ging de strijd tussen dit drietal. Sleeuwenhoek en Visser liepen zij aan zij, op zeer korte afstand gevolgd door Rulander. Diens bui tengewoon sterke eindsprint bezorgde hem de overwinning in 10.9 sec. Vóór Sleeuwen hoek en Visser, die beiden wederom pre cies 11 sec. noteerden. Op de 80 meter meisjes verbeterde Els Witkamp van G.A.C. het Nederlands record door deze afstand af te leggen in 10 sec. precies. Het oude record stond op naam van Ans Noordraven met 10,2 sec. en was al eens door de Hilversumse geëvenaard. ADVERTENTIE ARIE DE VROET TRAINER VAN BE QUICK. Be Quick heeft voor de training van haar leden een contract afgesloten met de oud-international Arie de Vroet, die 1 Augustus bij de Groningers in dienst zal treden. Arie de Vroet, die 34 jaar oud is, is een van de bekendste Feijenoord- en Ne derlands elftal-spelers van de jaren vlak vóór en na de tweede wereldoorlog. Het A en B tournooi met R. invitatie op „Eidenhout" heeft een dubbel succes opge leverd voor drs. O. Timmers. Deze sterke A-klasser versloeg in de eindstrijd van het heren-enkelspel de veteraan Karsten, waardoor Timmers in het bezit bleef van de wisselbeker. Ook in het heren dubbelspel zegevierde Timmers en wel met zijn team genoot Weidema. Na een uitermate enerverende en fraai gespeelde partij werden Karsten en Van der Kruk in vijf sets verslagen. Op verzoek van de spelers werd in deze finale de „best of five" gespeeld. In het dames enkelspel A-klasse werd mevr. E. Reus-Hooghoudt winnares van de beker door een zege op mevr. G. den Boer. Ook deze partij kenmerkte zich door uit stekend spel. Huib en Nico van der Stadt hebben zich aangediend als veelbelovende spelers. Tot een plaats in de eindstrijd wisten de beide broers het weliswaar niet te brengen, maar deze nog jeugdige Haarlemmers hebben in de A-klasse laten zien, dat zij zeker iets kunnen bereiken. De voorzitter van het district Haarlem van de KNLTB reikte de prijzen uit na dit goed geslaagde tournooi. Uitslagen Finales A-klasse: Heren-enkelspel: Tim mer versl. Karsten 97, 60. Dames en kelspel: mevr. E. ReusHooghoudt versl. mevr. G. den Boer 119, 108. Gemengd dubbelspel: mej. I. AdamsKarsten versl. mevr. PierlotOng 63, 64. Herendub belspel: TimmersWeidema versl. Kar sten—v. d. Kruk 8—6, 2—6, 3—6, 6—3, 64. Finales B-klasse. Heren enkelspel: W. de Haardt versl. J. Wijkhuizen 26, 64, 6 3. Dames enkelspel: mevr. A. ten Have versl. mej. A. Vink 62, 36, 75. Ge mengd dubbelspel: mevr. A. MeesmanH. Seveke versl. mej. H. WildeboerSneep 61, 62. Dames dubbelspel: mevr. L. Pierlotmevr. M. v. d. Heyde versl. mej. E. Schultemej. C. Schulte 46, 61, 61. Heren dubbelspel: W. G. ten Houte de LangeC. Noppe, versl. KleynMalche- rek 2—6, 6—3, 6—2. In de halve finale van het Daviscup- tournooi Noord-Amerikaanse zóne tussen West-Indië en de U.S.A. in Kingston ge speeld, won de Amerikaanse ploeg met vijfnul. De U.S.A. zullen thans uitkomen tegen de winnaar van de andere halve eindstrijd, die tussen Canada en Cuba gaat. De laatste twee enkelspelen leverden de volgende resultaten op: Perry (U.S.A.) versloeg Cooper (W.-Indië) met 62, 6—2, 6—4. Bartzen (U.S.A.) versloeg Macdonald (W. Indië) met 6—3, 6—1, 6—3. man uit, de stand op 1-1 brachten. Een aangooi van Urbanus naar Geurts op een gedwongen loop en een vang van Wey redde de situatie echter. In de gelijkmakende innings was 4-wijd voor Roozendaal en fraaie honkslag van Jole voldoende voor een 2-1 stand, die on der groot enthousiasme van het publiek tot stand werd gebracht. In de zevende innings gaf Urbanus de pitch aan Jongeling over. De Racing-man klaarde het dank zij drie goede vangen van zijn velders, waarvan die van Bouwens vermelding verdient; nog een innings, maar in de gelijkmakende achtste innings waren het tweemaal vierwijd en een fout van Jole, die de honken volmaakten. Een fraaie honkslag van Smith, een fout van Roozen daal en een home-run van Troyer zorgden voor zes runs (2r7), waartegen niets meer in te brengen was, daar Troyer geen kan sen meer weggaf. De grote klap is in beide afdelingen van de overgangsklasse gevallen. In A werd EHS ongeslagen kampioen door een 19—5 zege op DWS, terwijl EDO (17—3 tegen RCH) als no. 2 eveneens naar de eerste klasse overgaat. HCK wist de 36 achterstand inderdaad in te lopen en DSC met 19—10 naar huis te sturen waardoor de Bloemendalers eveneens naar de eerste klasse zullen overgaan, ter wijl TYBB nog twee punten nodig heeft om als vierde de Haarlemse vreugde compleet te maken. Helaas heeft SC Haarlem het in Rotter dam niet kunnen bolwerken. De sportclub heeft een seizoen met veel pech gehad en is dit jaar voor promotie uitgesloten. Sparta bezet nu de derde plaats en zal met de no. 3 van de B-afdeling moeten uitmaken wie de wedstrijd tegen no. laatst van de eerste klasse moet spelen. De standen zijn: Afdeling A: Afdeling B: EHS 12 24 HCK 11 20 EDO 13 21 TYBB 11 '18 Sparta 13 18 DEC 11 13 SC H'lem 13 14 Schoten 2 11 12 Volewijck. 12 9 „Haarlem" 11 10 DWS 12 6 Catchers 11 7 RFC 13 4 DOS 11 6 VVGA 2 13 4 Zeeburgia 11 2 De uitslagen luidden Eerste klasse: Blauw Wit—T. I. W. 6—8. Overgangsklasse A E.D.O.R.F.C. 163. (EDO promoveert). E.H.S.—D.W.S. 19—5 (EHS kampioen). SpartaSC Haarlem 107. Overgangsklasse B H.C.K.D.E.C. 1910 (HCK promoveert). Zeeburgia—H.F.C. „Haarlem" 8—13. Tweede klasse C R.C.H. 2Onze Gezellen 20—22. Schiedam—H.H.C. 2 2—6 (HHC pro moveert). Sparta 2T-H-B. 103. Tweede klasse D H.C.K. 2D.S.B. 54. RooswijkH.F.C. „Haarlem" 2 174. Schoten 3—R.C.H. 3 9—3. De uitslagen van de op Zondag in Hilver sum gehouden draverijen luiden: Mackinleyprys (2380 m.): 1. Rosa Hol- landia 1.35.2; 2. Quirina Fanfare 1.33.6; 3. Quetewell S 1.34.9. W. f 1,80, PI. f 1,20, f 1,60, f 1,30, Gek. f7,10, Cov. f4,90. Kievit S-prijs (2340 m.): 1. Nico the Saint 1.29,3; 2. Nellie's Tjamme WB 1.29.8; 3. Play- sier 1.30. W. f2,90, PI. f 1,50, f 1,70, Gek. f6,60, Cov. f5,80. Legalitieprijs (1120 m.): 1. Speedy Lady 1.40; 2. Sir Spencer 1.40; 3. Sagne d' Or 1.38.4. W. f 11. PI. f 1,70, f 1,40, f 1,40, Gek. f24.30, Cov. f 5,30. Jugglerprüs (1960 m.): 1. Ria Olvier 1.28.5; 2. Rita BH 1.29.4; 3. Peter Hanover 1.29.5. W. f2,20, PI. f 1,60, f2,80, f4,60, Gek. f5,20, Cov. f7. Kampioenschap Nederlandse paarden (2400 m.): 1. Mac Kinley 1.24.3; 2. Madame B 1.25.3; 3. Junoschka 1.25.7. Win. f 1,50, PI. f 1,10, f 1,20, Gek. f2,30, Cov. f2.90. Gratie Hanoverprys (2340 m.): eerste af deling: 1. Marujn's Gregor 1.30; 2. Otto H 1.30.9; 3. Quick Boy 1.31.3. W. f34,90, PI. f6,10, f2,70, 11,80, Gek. f40.30, Cov. f6,70. Gratie Hanoverprys (2340 m.) tweede af deling: 1. Pepsi Cola 1.29.1; 2. O. Brewer 1.29; 3. Peter Chestnut 1.30.1. W. f4.60, PI. f2,20, f3,20, f4,90, Gek. f8,10, Cov. f8,10. Illustre Hanoverprys (2300 m.): 1. Elite Rose 1.25.7; 2. Norbert M 1.27.6; 3. (dead heat) Lady Zora, P. Louis 2 1.27.7. W. f5.10, PI. f2,50, f4,80, Gek. f25,70, Cov. f4,50. Dutch Hanoverprys (1980 m.): eerste afde ling: 1. Nemetor B 1.24.5; 2. Qui Hollandia G 1.24.5; 3. Prof. Heny 1.25.8. W. f5. PI. f 1,30, f 1,30, f2,10, f 11,20; Cov. f8,20. Dutch Hanoverprys (1980 m.) .tweede af deling: 1. Oosting's Lieveling 1.25.2; 2. Ovoedo A 1.25.5; 3. Pretty Polly 1.25.5. W. f3.50, PI. f 1,80, f2,70, Gek. f6, Cov. f4.80. Totalisator-omzet f 111.755,50. De uitslagen van de op Zaterdag in Hil versum gehouden draverijen luiden: Westertorennrijs (1980 m.), eerste afdeling: 1. Quitewell S 1.31.3; 2. Quant a Moi 1.30.8; 3. Red Stallion 1.34. W. f 1,80 PI. fl,10, f 1,30, f 1,80, Gek. x*4,30, Cov. f 5. Westertorenprijs (1980 m.), tweede afde ling: 1. Rascal Hanover 1.34.5; 2. Quelia le Major 1.34.9; 3. Quirina Fanfare 1.33.7. W. f3,10. PI. f 1,30, f2,70, f 1,30, Gek. f25,70, Cov. f 14,80. Muntpriis (1880 m.), finale: 1. Otella 1.24.5; 2. Nemetor B 1.23.8; 3. Nike van Hol lo 1.23.7. W. f61,70, PI. f 11,10, f 1,30, f2,40, Gek. f6.10, Cov. f3,10. Schreierstorenprys (1980 m.): 1. Roelina; 2. Ria Olivier; 3. Princess Nora. W. f 1,40, PI. f 1,40, f2, f3,60, Gek. f2,30, Cov. f 5,50. Ryksmuseumprijs (1980 m.): 1. Redloff WB: 2. O Brewer; 3. Oeke. W. f2,40, PI. f 1,60, f3,10, f5,50, Gek. f 10,70, Cov. f6,40. Beursprijs (1980 m.): 1. Pauline 1.24.7; 2. Queeny Dillon 1.26.4; 3. Parel Holland C 1.27.1. W. f3,10, PI. f 1,40, f2,10, f2,40, Gek. f7,40, Cov. f 5,50. Totalisator-omzet f 56.075. ADVERTENTIE De achtjarige hengst MacKinley heeft gis teren in Hilversum het kampioenschap van de Nederlandse dravers gewonnen en dat op een manier, die er geen enkele twijfel over liet bestaan, dat hij inderdaad ons beste paard over 2400 rneter is. Men vreesde, dat hij wat vorm verloren had, welnu, de vorste lijke hengst leidde van begin tot eind in zulke onberispelijke en gemakkelijke gan gen, dat men de indruk kreeg, dat hij nóg harder kon. De flyer Over Again mocht hem dan gedurende een deel van de course ver gezellen, toen Geersen het welletjes vond, liet MacKinley dit paard hautain alleen. Siem van Leeuwen achter Madame B besefte van meet af aan het hopeloze van zijn taak. Hij reed een verstandige course, spaarde zijn merrie en verdeelde haar krach ten zo, dat haar eindsprint precies tot de vette prijs van de tweede plaats reikte. MacKinley en Madame B zijn vanochtend naar Frankrijk vertrokken, waar zij in Enghien hun krachten met de Franse cracks gaan meten, MacKinley over 2700 meter en Madame B over 2100, afstanden die deze paarden het beste passen. Ter gelegenheid van de feesten, die te Breda worden gehouden ter viering van het 125-jarig bestaan van de Koninklijke Mili taire Academie is een nationaal concours hippique gehouden. Op de eerste dag is de dressuurproef ge wonnen door mei. T. Eysvogel uit Haarlem met Cypresse (185 pnt.) voor mevrouw Coe- bergh (Rotterdam) met Francois (181 pnt.) en Timmer (Den Haag) met Radja 149 pnt. Verleden week waren er weer verrassende uitslagen in de zomeravond voetbalcompeti tie. H. S. M. 1 stelde teleur en verloor van Nederland 1 met 3—1. Het speelde voorts tegen het Westen gelijk: 11. M.H.S.V. maak te geen fout en klopte Holl. Nautic met liefst 70. Vermaat 1—S.V.O.W. werd uitgesteld. De stand in deze afdeling is nu M.H.S.V. 8 5 3 0 13 29—4 H.S-M. 1 8 5 1 2 11 25—9_ Nederland 1 8 4 0 4 8 1725 Vermaat 1 6 2 2 2 6 1217 S.V.O.W. 1 6 2 1 3 5 11—12 't Westen 8 1 3 4 5 8 20 Holl. Nautic 8 2 0 6 4 16—27 Door de vacantie wordt er in afdeling A deze week niet gespeeld er zijn alleen twee inhaalwedstrijden ingelast 28 Juli: S.V.O.W.—Vermaat 1, Slaperdijk 7 u. 30 Juli: Vermaat 1—S.V.O.W., Slaperdijk 7 u. In afdeling B is de stand: H.A.C. 9 6 2 1 14 33—12 Haak 9 6 1 2 13 24—25 Heeremans 8 4 2 2 10 259 Nederland 2 9 3 1 5 7 21—19 Vermaat 2 8 1 1 5 5 1621 H-S.M. 2 9 1 1 7 5 21—40 Het programma van de komende week is: 27 Juli: H.S.M. 2—Vermaat 2, WH, 7 uur. 30 Juli: Heeremans—Nederland 2, WH 7 u. 31 Juli: H.A.C.—Haak, WH, 7 uur. De winnaar van de wedstrijd H.A.C.Haak is kampioen van afdeling B. Nauwelijks waren er veertig minuten gespeeld op de vierde dag van de vierde testmatch tussen Engeland en Australië, gespeeld op Headingley in Leeds, of er kwam al weer een regenbui, die spelbreker werd. Doch die veertig minuten, die er ge speeld werden, waren voor de Australiërs toch nog genoeg voor het nemen van een wicket. Lindwall namelijk stuurde met zy'n eerste bal Graveney naar de kant, waar door het totaal op 76 voor 2 kwam. Toen het spel door regen gestopt moest worden was Denis Compton met 8 en Edrich met 38 not out. De weerberichten zijn verre van prettig voor de test- cricketters: Aanhoudende regenbuien. Mocht dat inderdaad hetg eval zijn, dan ziet het er naar uit dat ook de vierde testmatch in een draw zal eindigen. De derde dag Op de derde dag van de vierde testmatch tussen Engeland en Australië trad even als in de voorgaande wedstrijd de regen als'spelbreker öp. De eerste druppels vielen reeds toen er slechts 1 uur en 40 min. waren gespeeld. Men bleef op het veld, doch toen het harder begon te regenen verdwenen de spelers in het paviljoen. Lang hebben de ruim 35.000 toeschouwers dus niet kunnen genieten. Het paar Hutton en Edrich, dat opende, scoorde 57 runs. Bij deze stand werd Hutton gevangen door Langley op een bal van Archer. Hutton had toen 25 runs. Het batten van Edrich was voortreffelijk, vooral indien men bedenkt dat hij veel hinder had van een geblesseerde duim. Het spel werd gestaakt toen Edrich 33 runs had gescoord (not out) en hij Graveney (3 n. o.) als partner had. Met nog 9 wickets in de tweede innings in handen heeft Engeland een achterstand van 37 runs op Australië. Het scoringbord zag er als volgt uit: Engeland, eerste innings: 167. Australië, eerste innings: 266. Engeland, tweede innings: Hutton c Langley b Archer25 Edrich not out 33 Graveney not out 3 Extra's 1 Totaal62 voor 1 MAANDAG 27 JULI Waalse Kerk: Hermann Zaiss-comité, spreekster Corrie ten Boom, 8 uur. City: „De schrik van de tweede compagnie", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Miss Bel vedère is verliefd", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „The Quiet man", 14 jaar, 6.45 en 9.15 uur. Lido: „The Quiet man", 14 jaar, 6.45 en 9.15 uur. Luxor: „Het masker van de Pharao", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Minerva: „Pagan Love Song", alle leeft., 8.15 uur. Rembrandt: „Sterren stralen overal", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Spaame: „De godin van de jungle", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Stadhuis: Marionettenspel Feike Boschma: Het aan zoek, 7.30, 8.30 en 9.30 uur. DINSDAG 28 JULI Grote Kerk: Orgelconcert, 8 uur. City: „De scnnic van de tweede compagnie", alle leeft., 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. „Donald Duck", dagelijks 11 uur. Cinema ralace: „Miss Bel vedère is verliefd", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. „Onder moeders vleugels", dagelijks 10.30 uur. Frans Hals: „The Quiet man", 14 jaar, 2.30 en 8 uur. Dagelijks 10.30 uur jeugd programma. Lido: „The Quiet man", 14 jaar, I,45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Luxor: „Het mas ker van de Pharao", 2. 7 en 9.15 u. Minerva: „Dolle Woensdag", alle leeft., 2.30 en 8.15 uur. Rembrandt: „Sterren stralen overal", alle leeft., 10.30, 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. Spaar- ne: „De godin der jungle", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Stadhuis: Marionettenspel: Feike Boschma: kinderprogramma, 2.30, 3.30, 4.30. Het aanzoek 7.30, 8.30 en 9.30 uur.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 7