Na drie jaar strijd is Korea weer „land der morgenstilte Weerbericht Kotter „Sterna" begon vanmiddag aan het grote avontuur Haarlems Dagblad Bestand Vuurwerk van lichtkogels begroette staken van de vijandelijkheden Het woord is aan 99 Censuur en arrestaties na opstand in Cuba Verklaring van minister Luns over Korea Beurzen reageren rustig op bestand Nederland maakt bezwaar tegen Duits beleid Nehroe wenst nauwe band tussen India en Pakistan Tienduizenden vluchten voor benden op West Java r Vele visserij-prominenten wuifden de Braziliaan-in-spé na Aanbod Weerrapporten 6Se JAARGANG No 15 Bureaux: Kennemerlaan 186, Telef. Adm. 5437. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 - Haarlem: Gr. Houtstr. 93, Directie, Hoofdredactie en alle afdelingen 15295 (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom DINSDAG 28 JULI 1953 IJmuider Courant VELSER OPRECHTE HAARIEMSCHE COURANT EDITIE 29 7e JAARGANG Na 16 8 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op7.on- en F eestdag en. Abonnement per week 4"' cent, per kwartaal 6.10. Franco per post Ö.Sb. - Girorekening 273107 ten name van Haarlems Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman NA IETS MEER dan drie jaar onafge broken oorlogvoering in Korea is te Pan moendjom, waar jarenlang vergeefs is ge praat, dan toch eindelijk een wapenstil stand ondertekend. Maandag om twee uur, twaalf uur na de ondertekening door generaal I-Iarrison (voor de UNO) en ge neraal Nam II (voor Noord-Korea en China) zou aan beide zijden het vuren worden gestaakt. En binnen drie etmalen zal, door het terugtrekken van de beide legers, een neutrale zone van enige kilo meters breedte moeten zijn ontstaan. Er zullen ook drie commissies in actie komen, belast met controle op de naleving der bestands-voorwaarden. Zaterdag bestond nog generlei zekerheid dat de ondertekening werkelijk zou ge schieden. Ook niet in Washington. Op deze plaats gaf ik toen een korte samenvatting van onzekerheden der vorige week en schreef ten aanzien van de bestands-kans: „Als het er werkelijk van komt moeten wij nog afwachten of de wapenstilstand ge trouw wordt nagekomen, hoe lang hij duren zal en of hij leiden zal tot vrede". Welnu, aan deze drie vragen zijn wij nu toe. Het zou, na al hetgeen voorafgegaan is en in de sfeer waarin dit bestand is geschapen, pure overmoed zijn ze bevesti gend te beantwoorden. De legers blijven in Korea. Binnen drie maanden moet een politieke conferentie bijeenkomen met het doel, tot een vredesverdrag te komen. Pre sident Syngman Rhee, de president van Zuid-Korca, stelt zich. op het standpunt dat die binnen beperkte tijd resultaat zal moe ten bereiken met haar zoeken naar een vreedzame oplossing van het probleem der hereniging en bevrijding van Korea. Hij zal bidden dat zijn mening over de gevol gen van het bestand verkeerd zal blijken te zijn. Dit is wel een woord, geladen met twijfel. De president van de UNO, de Ca nadese minister van Buitenlandse Zaken Lester Pearson en de Amerikaanse minis ter van Buitenlandse Zaken Foster Dulles hebben eveneens de hereniging van Korea als doel gesteld: dat zou dan zeker in een vrij en democratisch land moeten zijn, want voor dat doel heeft het Koreaanse volk gestreden. Volgens president Eisenhower heeft de oorlog in Korea bewezen, dat slechts moed en offers de vrede op deze aarde kunnen behouden. De president bedoelt met dit laatste blijkbaar „een wereldoorlog kun nen voorkomen". De uitdrukking „de vrede op aarde behouden" klinkt immers vreemd nadat in drie jaar tijds millioenen slachtoffers in Korea zijn gevallen. Het totaal is blijkbaar nog niet bij benadering te schatten. Volgens Foster Dulles is heL Noord-Koreaanse leger vrijwel uitgeroeid, tellen de Chinese en Koreaanse legers on geveer twee millioen slachtoffers en is van de tien millioen inwoners van Noord- Korea dertig procent omgekomen door de oorlog en door de onmenselijke veront- achtzaming door hun leiders. Dit laatste doelt ongetwijfeld op gebrek aan evacua tie-maatregelen en andere middelen ter bescherming der burgerbevolking, ofschoon het niets nieuws is dat deze in een mo derne oorlog even zwaar, soms nog zwaar der getroffen wordt dan de legers. De com mentaar van Foster Dulles kan ons overi gens verwonderen uit een oogpunt van beleid. Aan de vooravond van komende vredesonderhandelingen schijnt het niet zeer tactisch, ook al is men overtuigd van zijn gelijk, zich aldus uit te drukken. Het schijnt ook tegenover het Noord-Koreaanse volk niet zeer handig. Foster Dulles toont zich allerminst zeker van blijvende goede wil der communistische leiders. Dat is be grijpelijk genoeg, maar dit soort commen taar lijkt weinig geëigend om die te be vorderen. De president der Verenigde Staten heeft de hoop uitgesproken dat men niet langer zijn toevlucht zal nemen tot nutteloze strijd om geschillen te beslechten. Men kan niet anders doen dan deze hoop be amen. Men heeft zeker alle reden om wat dit bestand betreft, zijn blijdschap te uiten over het feit dat de mensenslachting in het Verre Oosten voorlopig is geëindigd. Het woord voorlopig kan er helaas niet bij ontbreken. En als men denkt aan de zware verliezen die ook de UNO-troepen, in hoofdzaak natuurlijk de Amerikanen, die er de overgrote, meerderheid van vormen, geleden hebben en aan het vooralsnog zo twijfelachtig resultaat, dat is bereikt, past alleen droefheid. Minister Foster Dulles is van mening dat alle vrije landen zich vrijer kunnen voelen omdat de communis tische aanvallers in Korea een verschrik kelijke afstraffing is toegediend. Maar ik waag het te betwijfelen of dit enige extra uitwerking heeft op het vrijheidsgevoel in de vrije landen. En zijn president is van oordeel dat de oorlog in Korea een we reldoorlog heeft voorkomen. Velen zullen zeggen: Is dat zo? Wij weten het niet; ook dat zal alleen uit de verdere loop van zaken kunnen blijken. R. P. Reuter/A.F.P.) President Batista van Cuba heeft Maandag verklaard, dat oppo sitieleiders van plan waren geweest, hem bij de nationale zeilwedstrijden, welke Zondag te Varadero, een badplaats op 200 kilometer ten Oosten van Havana, zijn ge houden, te vermoorden. In weerwil van het advies van vrienden om de kanonneer boot, vanwaar af hij de wedstrijden had gadegeslagen, niet te verlaten had hij ech ter toch de prijzen uitgereikt. In een rede tot militairen in het kamp Columbia zeide Batista, dat de oppositie gehoopt had op een algemene opstand, na de aanval op het garnizoen van Santiago de Cuba. Er waren communistische docu menten gevonden op velen van hen, die bij de opstand aldaar waren aangehouden, al dus de president, die hieraan toevoegde, dat de aanvallers beschikten over „dikke pakken reischèques, welke waren verschaft door de werkelijke leiders, die zich met uit de schatkist gestolen rijkdommen veilig in het buitenland bevinden." Volgens de laatste berichten hebben de ongeregeldheden te Santiago en Bayama 56 doden geëist. De regering heeft de dag bladen „Prensa Libre", „Mundo" en „Pue blo". alsook het weekblad „Bohemia" onder censuur gesteld.. De politie en de veiligheidsdienst van het leger verrichten nog steeds nieuwe arresta ties in verband met de ongeregeldheden. SEOEL (Reuter). Maandagmiddag twee uur Nederlandse tijd zijn de gevech ten in Korea gestaakt. Het sein hiertoe werd door hoornblazers gegeven. In nie mandsland haalden de patrouilles de pa tronen uit hun wapenen, waarna zij zieli gereed maakten om hun stellingen, waar voor zij bitter hebben moeten vechten, te verlaten. Men is reeds begonnen met het opblazen van de verdedigingswerken. Zowel de geallieerde als de Noordelijke troepen aan het Westelijke front hebben het staken van het vuren met een geïmpro viseerd vuurwerk gevierd. Honderden groene, gele en blauwe lichtkogels werden op het ogenblik, dat het bevel werd ge geven tot staken van het vuren, de lucht ingeschoten, en wierpen een helder schijn sel over de tussen de verbondenen en Noordelijken gelegen vallei. De leiding van het achtste Amerikaanse leger in Korea heeft medegedeeld, dat het in de nacht van Maandag op Dinsdag rus tig was aan het gehele Koreaanse front. Er zijn geen schendingen van de wapen stilstand voorgekomen. Het achtste leger deelde mede, dat de Noordelijke kanonnen in de laatste vier uur vóórdat de order „staakt het vuren" van kracht werd, 44.000 granaten hebben afge vuurd. De Noordelijke batterijen hadden alle geallieerde eenheden aan het front bestookt met uitzondering van de Britse gemenebestdivisie. Het hoofdkwartier van de vloot van de verbondenen maakte bekend, dat vóór de order „staakt het vuren" van kracht werd, geallieerde oorlogsschepen en Noordelijke kustbatterijen hun laatste artillerieduel hadden. Verworpen Te Washington zijn Maandag bijzonder heden vernomen over de boodschap, die de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dulles, aan president Rhee heeft gezonden. Hieruit blijkt, dat Dulles verscheidene eisen, die president Rhee had gesteld als voorwaarde voor de belofte, dat Zuid- Korea het bestand niet zal belemmeren, heeft afgewezen. Verworpen werden de eisen, dat de Ver enigde Staten de politieke conferentie zou den verlaten, indien Zuid-Korea hiertoe besloot, dat zij de oorlog automatisch zou den hervatten, als de conferentie er niet in slaagde tot een vreedzame regeling voor het Koreaanse geschil te komen, en dat Amerika dan militaire hulp aan Zuid- Korea zou verstrekken om een eventuele actie van Rhee om Noord- en Zuid-Korea door geweld te herenigen, te ondersteunen. De Sovjet-Russische afgevaardigde bij de economische en sociale raad van de UNO, Aroetioenian, heeft Maandag voor een vol tallige vergadering van deze raad te Gcnève verklaard, dat de hoge idealen, die de strijdkrachten van de UNO in Korea heb ben, ook aanwezig zijn bij de legers van de Koreaanse volksrepubliek en van de Chi nese vrijwilligers. Aroetioenian voegde hier aan toe: „Ik wil er de nadruk op leggen, dat de offers, die voor deze idealen zijn gebracht, niet te ver geefs zijn geweest, en dat Korea zal worden herenigd tot een democratisch en vrede lievend land". De Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken, Dulles, heeft Maandag ver klaard, dat de Koreaanse oorlog de Ver enigde Staten „oneindig veel veiliger" heeft gemaakt, en dat een derde wereldoorlog minder waarschijnlijk is. Minister Dulles zeide, dat dit zo is, omdat het bestand een bevestiging vormt van het beginsel van collectieve veiligheid als een middel om tegen aggressie op te treden en van het beginsel van politiek asyl voor deserteurs van communistische strijdkrach ten. „Deze twee principes zijn waard om voor te vechten", aldus Dulles. Volgens de „Prawda" heeft de wapen stilstand in Korea bevestigd, dat met goede resultaten kan worden onderhandeld om tot oplossing te komen van de ingewikkeld ste internationale problemen, indien ge bleken is. dat de goede wil om tot over eenstemming te geraken, aanwezig is. In het artikel worden de Verenigde Staten verantwoordelijk gesteld voor het nakomen van de bestandsovereenkomst. In de Ver enigde Staten wordt wel gezegd, dat presi dent Syngman Rhee het bestand misschien zal schenden, maar dit ontheft de Verenig de Staten niet van de verantwoordelijkheid voor het naleven van de overeenkomst, al dus het blad. Uitwisseling Uit de verslagen van de geheime verga deringen te Panmoendjom, die heden zijn gepubliceerd, blijkt dat beide partijen heb ben meegedeeld dat zij 3000 gevangenen per dag kunnen ontvangen. Een function- naris van de UNO verklaarde, dat de eerste groep Noord-Koreaanse gevangenen heden per schip van het eiland Koje naar Intsjon zou vertrekken. Van deze Zuid-Koreaanse havenstad zal de reis per trein worden voortgezet naar Panmoendjom, waar zij onder de hoede van de repatriëringscom missie van de neutrale landen zullen wor den gesteld. De Noordelijke krijgsgevangenen, die naar hun land terug willen, zullen het eerst vertrekken. Daarna zullen degenen die niet terug willen aan de neutrale repa triëringscommissie in de bufferzone worden overgedragen. „Tass" meldt, dat de Sovjet-Russische minister van Buitenlandse Zaken, Molotov. een boodschap aan het Koreaanse volk heeft gezonden, waarin hij dit verzekert van „de daadwerkelijke hulp en steun der Sovjet-Unie er. van de andere volksdemo- cratische landen". De Sovjet-Russische premier, Malenkov, heeft Maandag de premier van Noord- Korea, Kim II Soer.g, telegrafisch geluk gewenst met de succesvolle afloop van de wapenstilstandsonderhandelingcn, aldus heeft radio-Moskou medegedeeld. Amerikaanse hulp President Eisenhower heeft het Congres verzocht voorlopig 200 millioen dollar be schikbaar te stellen voor hulp aan Korea. Generaal Mark Clark, de geallieerde opperbevelhebber, heeft te Tokio meege deeld dat president Eisenhower hem heeft gemachtigd onmiddellijk te beginnen met Naar aanleiding van de wapenstilstand in Korea heeft minister Luns de volgende verklaring afgelegd: „Deze wapenstilstand, die voorlopig het einde heeft gebracht van een tragische oorlog, stemt uiteraard tot grote voldoe ning, al mag niet vergeten worden, dat het streven van de UNO, het tot stand brengen van een verenigd Korea, nog geenszins bereikt is. Ik acht het evenwel van groot belang, dat de UNO in staat is geweest door vastberaden solidariteit de aggressie tot staan te brengen en een opschuiven van het IJzeren Gordijn in Azië te voor komen. Wij mogen ons gelukkig prijzen, dat de wereld geen herhaling heeft gezien van het falen van de volkenbond om ag gressie door gezamenlijke actie te beteu gelen. Op deze dag wil ik eerbiedig hen gedenken, die met hun leven het hoogste offer voor onze gemeenschappelijke zaak gebracht hebben. De Nederlandse regering heeft aan haar vertegenwoordiger in de UNO opdracht gegeven in Poesan een bloemenhulde te brengen bij de graven van onze landge noten, die in Korea zijn gesneuveld". In de Vredes Pagode" te Panmoendjom werd de wapenstilstand door lucide partijen ondertekend. Links It.-gen. William K. Harrison, rechts generaal Nam II. De foto werd radiografisch overgebracht van Tokio naar New York, vandaar radiografisch naar Londen en van Londen per telefoonlijn naar Amsterdam. het zenden 'van 10.000 ton voedsel naar Korea. Volgens ambtenaren van het Amerikaanse departement van defensie krijgt Zuid- Korea door het verloop van de bestandslijn een netto terreinwinst van 3300 vierkante kilometer, vergeleken bij de oude toestand, toen de 33ste breedtegraad nog de grens tussen Noord en Zuid was. NEW YORK, (Reuter) De effecten- markt te New York heeft slechts licht ge reageerd op het sluiten van de Koreaanse wapenstilstand. Bepaalde aandelen daalden een tot drie punten, waarbij vliegtuigwaarden de eer ste tekenen van zwakte vertoonden. Andere effecten, die het juist in vredes tijd goed doen, stegen. Deze stijging werd tot het sluiten der beurs gehandhaafd. De markt sloot rustig. De sluiting van de wapenstilstand heeft ook weinig invloed op de andere effecten- markten. De wapenstilstand werd reeds lange tijd verwacht en het effect op de markt is grotendeels reeds tot uiting ge komen in verkopen, die gedurende de af- ge'open weken werden verricht. Het sterkst was de reactie op de vrije goudmarkt. Op de markt te Parijs daalde de goudprijs, die Vrijdag 475.000 frs be droeg, Maandag tot 473.000 frs. De effectenbeurs te Londen was kalm, Chinese staatsobligaties noteerden een punt hoger, doch de belangstelling was uitsluitend van speculatieve aard. Gevechten in Tibet Het Indische blad „Times of India" schrijft in zijn editie van Dinsdag, dat er, volgens berichten uit Kalimpong, gevech ten tussen de bevolking en Chinees-com munistische troepen in de Oost-Tibetaan se pi'ovincie Cham zijn uitgebroken. Uit Lhasa zouden versterkingen naar Cham worden gezonden. De staat Cham, gelegen aan de grens tussen China en Ti bet, was de eerste plaats die door de Chi nese communisten werd bezet, toen zij Tibet binnenrukten. De opstand zou zijn uitgebroken wegens de door Chinezen opgelegde beperkingen en het voedseltekort. De bevolking van Cham staat als krijgshaftig bekend. De Rijnscheepvaart De Nederlandse ambassadeur te Bonn heeft gisteren aan de West-Duitse rege ring een nota van de Nederlandse regering overhandigd, waarin deze uiting geeft aan haar ernstige ongerustheid over het door de Duitse autoriteiten inzake de Rijn scheepvaart gevoerde beleid. Over deze nota is geen overleg gepleegd met de regeringen van andere bij de Rijn scheepvaart geïnteresseerde landen. In de nota wordt onder meer gezegd, dat Nederland er niet in kan berusten dat de Nederlandse Rijnvloot wordt behandeld en beschouwd als een vervoersreserve en aan de Duitse vloot een beschermde en over heersende positie wordt verle'end. Voorts acht de Nederlandse regering het onjuist, dat de verhouding tussen de verschillende vervoerstakken in Duitsland alleen vol gens Duitse inzichten wordt bezien zonder rekening te houden met de beginselen, neergelegd in de Rijnvaartacte. Een rege ling van de Rijnscheepvaart, gebaseerd op een Europese vervoersvisie, wordt hier door onmogelijk gemaakt. In de nota wordt bezwaar gemaakt tegen een Duits- nationale Rijnvaartpolitiek en gepleit voor een Europese vervoers- en Rijnvaartpoli tiek. KARATSJI (Reuter) De besprekingen tussen premier Nehroe van India en zijn Pakistaanse collega Mohammed Ali zijn Maandag voltooid. Na afloop verklaarde Nehroe tegenover verslaggevers dat hij voorstander is van nauw Indisch-Pakistaans overleg over alle aangelegenheden van gemeenschappelijk belang. Dit zou met name bij het buiten landse beleid van gewicht zijn. In antwoord op de vraag of hij een voor stander was van een Indisch Pakistaans verdedigingsverdrag, zeide Nehroe dat de landsverdediging samenhing met de buiten landse politiek en dat dit onderwerp in alle besprekingen tussen India en Pakistan ter sprake zou komen. „Doch", vervolgde Nehroe, „ik wil niet dat mijn land deel uitmaakt van enig bondgenootschap, waarvan gezegd zou kun nen worden dat het mogelijk de vrede in gevaar zou brengen. Is het niet zo, dat men, horend dat er een verdedigend bondgenoot schap is gesloten, zich afvraagd: „tegen wie zou het gericht zijn?" De wereld heeft thans een weg ingeslagen, die naar vrede voert, ai moeten wij niet vergeten dat er nog reusachtige moeilijkheden zijn te overwinnen". O. A. B a 11 i s t a Slaap is het beste geneesmiddel voor tobberij; tenminste als ge het in plaats daarvan doet. DJAKARTA (Aneta). In de gebieden ten Zuiden en ten Westen van Purwokerto hebben de laatste tijd tienduizenden per sonen hun woningen verlaten in verband met de toenemende activiteit van benden. Zij hebben bescherming gezocht in veiliger streken. Het kantoor voor Sociale Zaken in cle residentie Banjumas deelt mee, dat tot 19 Juli 10.116 evacués uit de gebieden Madje- nang, Tjilatjap, Kroja en Karangputjung werden geregistreerd. Lord James Carnegie zal de partner zijn van Prinses Margaret tijdens het ver jaar partijtje ter ere van de Prinses, dat zal worden gehouden in Schotland op 21 Aug. De 24-jarige Lord James Carnegie is een van haar beste vrienden. De radiozender van de UNO in Korea heeft Maandagochtend de oproep van generaal Clark, waarbij aan communis tische vliegers, die met hun straalvlieg tuig naar een'geallieerde luchtbasis uit wijken, een bedrag van 50.000 dollar wordt aangeboden, herhaald. De eerste piloot zou bovendien een extra premie van 50.000 dollar ontvangen. oooocoooooooooooooooooooocoooooooooocoooooocooooooooooco (Van een verslaggever) In de loop van de middag is de motorkotter „Sterna" onder grote belang stelling uit visserij- en scheepvaartkringen naar de Braziliaanse haven Santos ver trokken: een reis van 6000 mijl in totaal, die tussen de 5 en 6 weken kan duren. Op de kant in IJmuiden werd het dap pere scheepje uitgewuifd door de consul- generaal van Brazilië, de heer M. Tasso Fargosso; ir. S. J. Lienesch, directeur der Visserijen in Nederland; de president van de Stichting van de Nederlandse Visserij mr. H. J. Kiewiet de Jonge en zijn secre taris; burgemeester mr. M. M. Kwint van Velsen en de adjunct-inspecteur van de scheepvaartinspectie te IJmuiden, de heer Chr. J. Tuntler. Afscheid Als eerste sprak de heer I-I. de Koster, de reder-eigenaar van het mooie schip, die het afscheid een plechtig moment noemde en hij toonde zich uitermate verheugd over de grote medewerking der Braziliaanse autoriteiten en noemde ook de heer J. Thurmer als een der voorbereiders, die deze affaire volledig ter harte is gegaan. Voor de zevenkoppige bemanning zag hij een moeilijke tijd in het vooruitzicht, om dat de visserij in Brazilië nog geheel ge ëxploreerd zal moeten worden. Hij over- Foto van de opruimingswerkzacmheden te Kruiningen. handigde schipper P. v. d. Mey een pracht van een uniformpet, waar schipper Piet veel plezier van hoopte te hebben. Voorts sprak de heer Tuntler, wiens speech zich richtte op de moeilijkheden aan de overkant,waar geen welwillende scheep vaartinspectie te vinden zal zijn. De heer Lienesch vond het voor het Ne derlandse bedrijf een belangrijke dag: hier begint een perspectief. „Volgens onze in zichten is alles gedaan, wat er gedaan kon worden" zei hij ons. In het Engels richtte de consul-generaal van Brazilië zich tot reder en bemanning zich erkentelijk tonend voor wat de heer De Koster hem had ge zegd en hij hield zich ervan overtuigd dat de Nederlanders welkom zullen zijn in Brazilië. De familieleden gingen om kwart voor twaalf van boord, om de douane de ge legenheid te geven het schip uit te klaren. (Van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Amsterdam Edinburgh Londen Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Genève Zürich Locarno Berlijn Frankfort Mtinchen Innsbrück Rome geheel bew. regen zwaar bew. regenbui zwaar bew. licht bew. zwaar bew. zwaar bew. regen zwaar bew. onbewolkt licht bew. onbewolkt licht bew. licht bew. regen zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. onbewolkt M I C -P ■2= >2 >2 W 2 ZZW 6 ONO 1 ZW 8 ZW 4 WZW 4 ZW 2 ZW 7 WZW 7 WZ 1 windstil NNW 3 windstil windstil windstil ZZW 1 WZW 7 WZW 3 W 2 windstil w -2 2 «d SS z rS z.5 22 0,1 23 0,5 18 3 21 3 19 2 17 8 19 10 18 5 23 2 23 0 24 0 27 0 26 0 23 0 28 0 23 8 22 4 22 3 27 4 33 0 Maximum temp. gisteren; neerslag laatste 24 u. WISSELEND BEWOLKT Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Dins dagavond tot Woensdagavond, opge maakt te 10 uur: Veranderlijke bewolking met enkele verpreid optredende buien. Overwe gend matige wind tussen West en Zuid- West. Weinig verandering in tempera tuur. 29 Juli Zon op 4.56 uur, onder 20.35 uur. Maan op 21.35 uur, onder 8.57 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 28 Juli Hoog water: 4.42 en 17.11 uur. Laag water: 0.28 en 12.51 uur. Woensdag 29 Juli: Hoog water: 5.25 en 17.54 uur. Laag water: 1.13 en 13.36 uur.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 1