KOOPJESDAG DIEPENDAAL TYPEN PONT m m Bierviltjes en sigarenbandjes naast historische munten en penningen Brief in mineur van gladiolenkwekers aan de directie van de Hoogovens Alleen Woensdag bij Opera Concert SECRETARESSE i 58 36 39 75 49 29 29 57 139 45 Verbetering van de visafzet IJmuiden „Artistiek" Luidsprekers 6 Wapenshow der verzamelaars in Haarlems hotel Waardevolle penningen Aanrijding na het „uitwuiven" van de Zuiderkruis" Inbraak in half-lege machinefabriek Examens „Kwekers worden brodeloos door gasschade" Amerika heeft grootste tankervloot ter wereld Scheepvaart Dame gaf geen voorrang: met armbreuk in ziekenhuis Kapokbrandje C. van Wielink LECTORIUM ROSICRUCIANUM „MYRON"-WAVE G. M. KUIPERS £M. CONCERTGEBOUW KLOOSTERHUIS Wenst U Onze Amerikaanse Zelfwissel Sigaretten-Automaat „KENNEMER TABAKSHUIS" 520s*e STAATSLOTERIJ ie kiasse ie i;jSt DINSDAG 28 JULI 1953 „Eid voor de Ziel van Zaliger Jan van Willegen; Overleedcn den 30ste Augustus 1799 in den Ouderdom van circa 88 Jaaren en Begraaven den 4de September in d'Oudekerk tot Amsterdam. R.I.P.". Aldus luidt de tekst van een oud bidprentje, het antiekste in een verzameling, welke onder meer ook de devote herinneringen aan koningin Astrid en koning Albert van België bevat. Deze waarschijnlijk unieke collectie is het resultaat van de verzamelwoede van een enthousiast Rotterdammer, die op zekere dag besloot zich op het vergaren van bidprentjes te gaan toeleggen. De antipode hiervan wordt gevormd door enige albums gevuld met geboortekaartjes, die een vriendelijke dame heeft bijeen gebracht; waarmee beiden wellicht onbewust het begin en het einde van alles tot een symbool hebben gemaakt. Tussen deze twee uitersten bevindt zich ieder object, dat zich maar tot het vormen van een verzameling leent. Sigarenbandjes, munten, penningen, bierviltjes, lucifersmerken, maximum- kaarten, militaire distinctieven, handtekenigen, etc., etc.,; kortom elk voorwerp, dat meestal afzonderlijk weinig of geen waarde vertegenwoordigt, doch in collectief ver band tot een curieus bezit wordt gepromoveerd. Een fragment van de rijk geschakeerde verzamelingen. Ons land telt meer van dergelijke ver zamelaars dan men misschien vermoeden zou en getrouw aan hun hobby, hebben zij zich ook georganiseerd. Het is de in 1951 opgerichte Nederlandse Vereniging „De Verzamelaar", welke reeds enige honder den leden telt, waaraan Haarlem Zondag in hotel „Royal" een curieuze tentoonstel ling te danken heeft gehad. Hier werden immers de resultaten van jarenlang zoe ken en snuffelen geëxposeerd, waarbij het als een soort erecode geldt, zo weinig mo gelijk kosten aan een verzameling te spen deren. En de uitkomsten zijn dikwijls hoogst merkwaardig! Wat denkt u bij voorbeeld van een col lectie, welke uit duizenden bierviltjes en etiketten bestaat, waaronder er afkomstig zijn uit Japan en de Arabische landen? Of een verzameling prentbriefkaarten met de afbeeldingen van elk raadhuis in Ne derland. Voorts militaire distinctieven en onderscheidingen van talrijke mogend heden, waaronder Amerika, Rusland, En geland en Duitsland, zodat de sikkel en de hamer van het Rode Leger evenmin ont breken als het IJzeren Kruis, de Medal of Freedom en de S.S.-runen. Het N.S.B.- speldje en de W.A.-distinctieven ontbra ken evenmin. Welk een ijver, moeite en doorzettingsvermogen moet het hebben ge kost, een dergelijke uiteenlopende collectie bij elkaar te brengen. Daarbij troffen wij ook een prachtige munten- en penningverzameling aan, waar onder zich exemplaren bevinden, die per stuk zeker een waarde van enige honder den guldens vertegenwoordigen. Histori sche penningen uit de 16de, 17de en 18de eeuw, met onder andere de médaille, die aan de deelnemers van de overval op Bre da, in het vermaard gewórden turfschip werd uitgereikt. Daarnaast heeft deze ver zamelaar nog een collectie munten bijeen gebracht, die een welhaast volledig over zicht vormt van alle geldstukken, die sinds de Romeinse tijd in ons land als be taalmiddel golden. Niet minder origineel is de wijze, waarop de heer Louis Nagtegaal uit Rotterdam de handtekening van beroemde sportlieden heeft ondergebracht. De signaturen van Nurmi, Zatopek, Jef Scherens, Bartali, Fanny Blankers, Botwinik, Puch van Heel, Joe Louis, Faas Wilkes, enzovoort, in totaal ruim vierhonderd, prijken allen afzonder lijk op een kaart, welke verder alle gege vens over hun record-prestaties bevat. Deze verzameling, die in de sportwereld reeds een zekere vermaardheid geniet, zodat men het als een onderscheiding beschouwt hierin te worden opgenomen, is aldus uit gegroeid tot een hoogst merkwaardig dos sier, waarin men alle sport-evenementen kan aantreffen. Naast de geëxposeerde lucifersmerken en sigarenbandjes, waarvoor zelfs enige Bel gen naar Haarlem waren overgekomen om deze in ogenschouw te nemen, gaven ook de maximumkaarten een bijzonder ver zorgde indruk. Dit zijn prentbriefkaarten, die dezelfde afbeelding bevatten als de postzegel, die voor de frankering werd ge bruikt. Een hobby, die eveneens een be zienswaardig resultaat oplevert. Deze eerste tentoonstelling in Haarlem kan door de organisatoren met het volste recht als een succes worden beschouwd. De belangstelling uit verzamelaarskringen en van geïnteresseerden was de gehele mid dag groot en velen hebben van deze gele genheid gebruik gemaakt hun dubbele exemplaren onderling te ruilen. Het ligt dan ook in de bedoeling spoedig tot het stichten van een Haarlemse afdeling over te gaan, zodat het contact gehandhaafd blijft en men daarna een maandelijkse ruil beurs kan organiseren. Reeds eerder is bericht dat aan Neder land een schenking van drie millioen dollar is toegewezen uit het zogenaamde Moody-fonds. De 'tegenwaarde van dit be drag zal grotendeels worden besteed voor verbetering van de productiviteit in de bouwnijverheid, de confectie-industrie en de metaalindustrie. Twee millioen, waarvan anderhalf mil lioen in de vorm van leningen, zal worden gebruikt voor het verbeteren van de afzet van vis in Nederland. Er zal een scholings centrum voor détaillisten en groothandela ren worden opgericht, dat tevens dienst zal doen als demonstratiecentrum voor huisvrouwen. Ook zal een demonstratie voertuig worden aangeschaft. De verkoop van voor directe consumptie gerede en be vroren vis zal worden aangemoedigd door ontwikkeling van de moderne verpak kingsmethoden. Plet programma voorziet voorts in de oprichting van een aantal ge koelde opslagplaatsen in het Oosten en Zuiden van het land en het verstrekken van geldleningen voor de aanschaffing van vrieskasten aan détailhandelaren in vis in een aantal proefgebieden, eveneens in het Oosten en Zuiden van het land. Een ander onderdeel van het programma heeft be trekking op de verbetering van de effici ency in de visconservënindustrie en de in richting van een demonstratieruimte voor het roken van vis bij het Rijksinstituut voor Visserij-onderzoek. Tenslotte zal een gedeelte van voor de afzet van vis be stemde gelden worden gebruikt voor de bouw van een installatie voor het mecha nisch lossen van vis. De uitvoering van dit project zal in handen komen van een in het leven te roepen centraal uitvoerend orgaan, waar in de betrokken ondernemers, de midden stand, de vakorganisaties en de consu menten zullen zijn vertegenwoordigd. Voorzover de gelden in de vorm van le ningen ter beschikking worden gesteld, zal hierbij in hoofdzaak gebruik worden ge maakt van het apparaat van de Neder landse Middenstandsbank. Nadat gistermiddag het emigrantenschip „Zuiderkruis" in alle pais en vrêe uit IJmuiden vertrokken was, wilde een „uit- wuiver" met zijn auto over de Hoflaan naar huis terug. Hij nam evenwel de bocht te krap en bolste op een tegenligger, zodat de thuisreis vertraging ondervond. Beide wagens werden beschadigd. In de gedeeltelijk reeds ontruimde ma chinefabriek van de firma P. Eriks aan de Staalhaven is vannacht ingebroken. Door een ruit in te slaan hebben onbekenden zich toegang tot de kantoorruimte verschaft, waar de buit bestond uit een onbruikbare schrijfmachine en een electrische hand boor. (De „Mekog" heeft zoals gemeld deze ruimte overgenomen). Hoofdakte Geslaagd de heern: M. J. Hakkaart te Am sterdam: A. L. M. Kluck te Bussum; J. H. Holthek te Amsterdam; J. Oppe te Bode graven; P. J. Zomerdijk te Haarlem; Ch. H. Th. Schouten te Haarlem. Voor afdeling A. slaagden; W. Blaauw te Wormerveer: J. Boersma te Z.O. Beemster. Voor afdeling B: L. M. Beekveldt te Am sterdam; D. Koren te Bodegraven; R. Kwast te Ouderkerk a. d. Amstel: Ch. F. W. Molt, E. Smit, Tj. A. Stuyver. allen te Amsterdam. MULO Geslaagd zijn voor het Mulo-diploma A: W. O. de Graaf. Heemstede; W. Jansma, T. E. Hooius. beiden Haarlem; J. v. d. Meer. Velsen; J. W. Schotman. Haarlem; J. v. Gro ningen. Haarlemmermeer; R. J. Evenhuis, ,T. L. Menist, beiden TJmuiden; W. Koopstra. Hoofddorp: R. R. Riemersma, IJmuiden; D. R. Grapendaal. Beverwijk: W. C. Roest. A. Verhoef, beiden Warmond; J. v. d. Heuvel. W. C. Jong, C. M. Klaasen, allen Haarlem; W. A. Ingen-Housz. Heemstede: W. M. v. Wijk. Beverwiik: R. R. Riemersma, IJmuiden; J. W. B'ok. Velsen; J. de Boer. Overveen; F. van der Bijl, Bloemendaal; N Hoek, IJmuiden: .T. A. Pet, Velsen; R. W. Starreveld, IJmuiden; L.-Spilker, D. Baars, beiden Haarlem; L. Eist, Velsen: W. J. Hoek. Haarlem: G. van de Kemp, Bloemendaal: J. N. Bos. F. Breeuwer. Haarlem; A. J. Carelse. Heemstede; R. N. Ferdinandus, Aerdenhout; A de Boer. M. L. A. Helmer, beiden Velsen; J. Schong, J. P. ten Napel, beiden IJmuiden. In verband met de door ons beschreven ernstige gasbeschadiging te Beverwijk en omgeving in het bijzonder aan het gladio- lengewas, werd door de afd. Beverwijk dei- Kon. Alg. Ver. v. Bloembollencultuur on derstaand schrijven aan de Directie dei- Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrieken gericht. Een afschrift werd gezonden aan Zijne Excellentie de Minister van Land bouw. Wij ontlenen aan deze brief het vol gende: Uw directie zal begrijpen, dat de zware beschadiging aan het gladiolengewas grote verbittering verwekt. Wij, kwekers, doen al ons best, om onze gladiolen een goede verzorging te geven en in enige dagen wordt deze cultuur vernield door de schadelijke dampen welke afkomstig zijn van uw bedrijven. Bedenkt u eens, welk een enorme schade sommige kwekers lijden, daar zij grote be dragen hebben geïnvesteerd in deze cul tuur in de vorm van plantmateriaal, mest, arbeidsloon enz. Aan het tulpengewas is ook reeds veel schade toegebracht bij sommige kweekers, maar uiteindelijk is dit nogal meegevallen, omdat wij nogal veel N.O. wind hebben gehad. Ongeveer 4 weken geleden heeft een lichte gasbeschadiging plaats gehad, maar toen was het gewas nog klein en we waren dankbaar, dat de schade zich weer onge veer had hersteld, maar nu is deze van dien aard, dat verschillende kwekers reeds kunnen spreken van een misgewas. Wij vragen ons dan ook af: waar moet dat heen? De Agrarische sector in de om geving van Beverwijk heeft de laatste jaren al veel moeilijkheden te incasseren gehad in verband met de woningbouw en de uitbreiding van de Hoogovens en neven- bedrijven, en wij willen niet ontkennen, dat deze bedrijven een enorme werkgele genheid bieden en een welvaartsbron be tekenen voor grote groepen der bevolking, maar moeten wij kwekers daarvan het slachtoffer worden. Over 1952 werd de schade aan de gladiolencultuur op pl.m. 70.000.geschat, maar dit jaar wordt de schade nog veel groter, daar de beschadi ging in Heemskerk ook reeds is geconsta teerd. Verschillende kwekers hebben zich af gevraagd, of langs gerechtelijke weg niets is te bereiken. Ons bestuur heeft dit steeds ver van zich geworpen, en is van mening, dat wij moeten trachten in gezamenlijk en vriendschappelijk overleg de moeilijk heden op te lossen. Augustus 1952 hebben wij een bijeen komst gehad over het gasbeschadigings- vraagstuk in tegenwoordigheid van ir. Bakker van de Mekog, ir. v. d. Helm, Am stelveen, ir. Flag, Bloembollenstreek, ir. Merx, Stichting van de Landbouw, enige deskundigen van het T.N.I. te Delft en on dergetekenden en toen is ons gezegd, dat er zo spoedig mogelijk gasmeet-instrumen- ten zouden worden geplaatst. Tot nu toe is er niets gebeurd, alleen staan sinds enige weken 2 primitieve toestellen om het regenwater op te vangen, waarin mo gelijk het gas is geabsorbeerd. Wij zijn nog gaarne bereid met uw di rectie van gedachten te wisselen, want zo als de toestand nu is, kan het niet langer, daar verschillende kwekers gedeeltelijk brodeloos worden gemaakt en de gladio- NEW YORK (Reuter). Volgens mede deling van de National Federation of Ame rican Shipping hadden de Verenigde Sta ten op* 1 Juli met 445 schepen van tezamen 6.898.174 ton d.w. de grootste tankschepen- vloot ter wereld. De meest opvallende wij ziging in vergelijking met vóór de oorlog is, dat thans 546.000 ton varen op routes tussen buitenlandse havens, terwijl vóór de oorlog geen enkel Amerikaans schip op buitenlandse routes voer. Het grootste deel van de vloot, namelijk 3.928.000 ton is ech ter in dienst tussen Amerikaanse havens. lencultuur in onze omgeving met de onder gang bedreigd wordt. Hopende dat uw di rectie zich enigszins in onze toestand kan verplaatsen. Inmiddels hebben de Hoogovens geant woord, dat zij van harte graag zoveel mo gelijk zullen meewerken aan een oplossing van dit nijpende probleem, zowel finan cieel als technisch. Voor alles moet vastgesteld worden, waai de oorzaak ligt, zoals wij in onze reportage al uiteenzetten; de Hoogovens kunnen echter nog steeds niet door de onvol komenheid der geplaatste instrumenten serieus vaststellen, wat er precies aan de hand is. Loze veronderstellingen houden in dit opzicht geen steek. Deze brief is ook aan het hoofdbestuur van „Bloembollencultuur" gezonden. De afdeling Beverwijk heeft zich met het hoofdbestuur verstaan over de verdere stappen: er is een plan de campagne in wording. Men denkt overigen van de zijde der bestuurders niet aan een gerechtelijke aanklacht, hoezeer daar ook van bepaalde zijde op wordt aangedrongen, omdat men de deur voor een gesprek wil openhouden. Er is een levendig contact tussen hoofd en afdelingsbestuur. De 53-jarige mevrouw v. H. B. kwam gistermiddag uit de Grahamslraat per fiets de Kennemerlaan oprijden en wilde de De Rijpstraat in. Zij verleende daarbij een motorrijder uit IJmuiden-Oost geen voor rang met als gevolg een botsing. Mevrouw v. H. moest met een gebroken linker arm in het Antoniusziekenhuis wor den opgenomen. Op de vuilnisstortplaats van het Staats- vissershavenbedrijf bij het marinekamp aan de IJmuidense Strandweg werd gister middag een hoeveelheid kapok verbrand. De sterke wind dreef de brandende kapok echter in het kamp, zodat de brandweer er bij moest komen om erger te voorkomen. VANGSTBERICHTEN UIT ZEE Nacht van 27 op 28 Juli KW16 25 k., KW161 34. KW163 50, KW 173 77, KW50 28, KW43 80, KW97 17, KW 110 30, KW151 65, KW6 70, KW25 55, KW 47 70. KW45 23 KW2 8, KW54 8, KW138 45, KW147 4, KW175 5, KW38 14. KW67 36, KW86 17, KW20 65, KW39 85, KW4 100 k. Uit halve vleet: KW168 85, KW170 115, KW42 80, KW65 100, KW3 75, IJM75 60, IJM183 75, IJM74 85 k. Trawlharing: KW85 18, KW129 34, KW 159 34, KW48 50 k. Gemiddelde vangsten: Vlaardingen 16, Scheveningen 15, Katwijk 53 kantjes. Nog halen moeten: KW140 65 k., nog 35 netten, KW22 65 k., nog 35 netten, KW144 53 k., nog 60 netten, KW78 80 k., nog 20 netten. Abinta, 26 v. Amsterdam te Hamburg. Aldabi, 26 400 m. Z. Kp. Verdische eil. n. Hio de Janeiro. Amsteldijk. 26 Perim gep. n. Belawan. Appingedijk, 26 v. Antwerpen te Lissabon. Arnedijk, pass. 26 Vlissingen n. New York. Axeldijk, 27 v. New York te Antwerpen. Alamak, 26 v. Aden te Karachi. Almkerk, 26 v. Melbourne n. Fremantle. Amsteltoren, 26 v. Zanzibar te Dar es Salaam Agamemnon, 27 te Jeremie. Alclviba, 26 dwars Recife n. Buenos Aires. Almdijk, 27 v. Galveston te Tampa. Alphacca, 26 210 m. W. ten Z. Bermuda. Alpherat, 2G MO m- NO. Rio Grande. Amstelpark, 2G 720 m. O. Belle Isle. Averdijk, 26 350 m. Z. Kp. Race n. Le Havre. Alcyone, pass. 26 Beachyhead n. Recife. Amerskerk, pass. 26 Noordp. Luzon n. Takubar Ampenan. pass. 26 Ras Fartak n. Bahrein. Amstelkroon, 26 210 m. W.t.Z. Diego Garcia. Bonaire, 27 v. Amsterdam te Barbados. Boskoop, 26 750 m. ZW. Flores n. Antwerpen. Bloemfontein. 26 v. Kaapstad t-e Port Elizabeth Britsum, 26 v. Bombay n. Port Piri. Billiton. 26 950 m. O.NO. Honolulu. Breda, 27 v. Moilendo te Arica. Buru, 27 ten anker rede Semarang. Bali. 26 110 m. N.NW. Perim n. Suez. Bennekom, 26 300 m. N. Terseira. Celebes, vertr. 27 v. Colombo n. Aden. Cottica. 26 v. Plymouth n. Amsterdam. Cronenburgh, pass. 25 Ouessant n. Castro Ur- dialis. Clavella, 26 260 m. NW. Dakar n. Kaapstad. Ceronia, 26 990 m. W.ZW. Flores. Delfshaven, 27 cv. St. Vincent n. Buenos Aires Delfland, 27 v. Amsteidam n. Z. Amerika. Dalerdijk, 26 v. Londen te Hamburg. Delft, 27 v. I-Iuecho te Paita. Eendracht, 26 v. Alexandrië n. Beyrouth. Elmina, pas. 27 Las Palmas n. Dakar. Edam, 25 te New York. F.emland, 26 v. Hamburg te Amsterdam. Esso Den Haag, 31 9 u. Hoek v. Holland verw. Eos. 26 80 m. O.ZO. Kreta n. Limasol. Erinna, 26 310 m. O.NO. Fayal. Esso Rotterdam, 25 410 m. NO. Flores. Etrema, 26 390 m. NW. Cochin n. Singapore. Groote Beer, 26 26 te Montreal. Gaasterland, 26 te Hamburg. Ganymedes. 26 v. Port of Spain n. Paramaribo Cleodcra, 26-27 te Stanlow. x Gordias, 26 dwars Oostp. Kreta. Graveland, 26 250 m. N.NO. St. Paulsrock. Heelsum, 25 v. New Orleans n. Jacksonville. Haarlem. 26 460 m. W. Flores n. San Juan. Haulerwijk, 26 210 m. Z.ZO. St. Pauls. Hecuba, 26 430 m. Z.ZO. Bermuda. Helder, 27 v. d. Elbe n. Antwerpen. Helena, 27 te La Guaira. Helicon, 27 nog ten anker bij Caracol. Hera, 26 100 m. O. Trinidad. Hersilia, 26 100 m. N. ten O. Crooked eil. Hydra, 27 120 m. ZO. Kp. Hatteras. Hermes, 26 v. Hamburg n. Antwerpen. I-testia. 26 250 m. ZO. Kp. Race n. Gent. Ittersum, 26 470 m. Z.ZO. Ceylon n. Bombay. Ivoorkust. 26 v. Hamburg te Amsterdam. Joh. v. Oldenbarnevelt, 27 1080 m. W.NW. Fre mantle. Japara (KRL). 26 150 m. W. Runsal Jebel. Karimun, 26 v. Bremen n. Hamburg. Kedoe. 26 640 m. ZO. Guardafui. Langkoeas, pass. 26 Malta n. Rotterdam. Leuvekerk, pass. 26 Ouessant n. Genua. Lissekerk, 27 v. Perz. Golf te Antwerpen. Loenerkerk, pass. 26 Pantellaria n. Rotterdam. Langkoeas, pass. 26 24 u. Kp. Bon n. R'dam. Lekhaven. 26 v. Port Said n. Genua. I.eopoldskerk, 27 te Bushire. Larenberg, 27 Kp. Bon gepass. n. Rotterdam. Luna, 26 v. Tanger n. Ceuta. Lindekerk, pass. 26 Ras al Hadd n. Port Said. Mariekerk. 26 v. Genua n. Port Said. Meliskerk, 26 v. Marseille n. Casablanca. Maasland, 26 v. Rio Grande n. Itajai. Molenkerk, 26 te Cochin. Malea, 26 v. Shellhaven. Mentor, 27 v. Istanboul n. .Terikimi. Marpessa, 25 210 m. NO. Balikpapan. Metula, 26 220 m. NW. Sharksbay. Marisa. 26 120 m. O. Kp. Varella n. Japan. Marken. 26 in Golf v. Suez n. Belawan. Mitra, 26 140 m. W.t.Z. Ouessant. Murena, 26 340 m. NW. Minikoi. Nigerstroom. pass. 26 Finisterre n. Le Havre. Noordam, pass. 26 Scilly's n. New York. Notos, 26 v. Barcelona n. Savor.a. Noordwijk. 27 v. Casilda te Puerto Cabello. Overijsel, 26 v. Houston n. New Orleans. Ootmarsum, 25 v. Mobile n. Houston. Oranjestad, 27 v. Curacao n. Aruba. Orion, 25 v. Algiers n. Mostagenem. Ovula, 26 410 m. O.NO. Recife. Parkhaven. 26 te Rio Grande. Pygmalion, 26 v. Georgetown n. Amsterdam. Prins Joh. W. Friso. 26 520 m. ZO. Kp. Farewell. Prins Alexander, 26 300 m. W.ZW. IJsland. Prins Maurits, 26 v. Hamburg n. Antwerpen. Roebiah, 26 v. San Francisco n. Astoria. Rijnland, 26 dwars Maceio n. Montevideo. Ridderkerk, 26 200 m. W.NW. Sierra Leone. Sehiedijk, 27 te New Orleans. Stad Amsterdam. 25 te Wabana. Stentor. 26 v. Amsterdam n. West Indie. Schiediik. pass. 26 Kp. Florida n. New Orleans Sehie. 25 v. Algiers n. Malta. Scherpend recht. 26 270 m. N. Fort Aleza. Stad Maastricht, pass. 27 Kiel n. Rotterdam. Stad Vlaardingen, 26 410 m. O.NO. Kp. Race Samarinda, 26 590 m. NW. Fort Alexa. Tara. 27 v. Hamburg te Antwerpen. Ternate, pass. 26 ten N. Finisterre n. Port Said Tabinta, 25 v. Amsterdam n. Hamburg. Tiberius. 26 v. Hamburg te Bremen. Trompenberg, 26 te Amsterdam. Tiba, pass. 26 15 u. Madeira n. Rotterdam. Tegelberg, 26 310 m. ZW. Sabang. Teiresias. 26 135 m. W. Sabang n. Colombo. Tibia, pass. 26 Noordp.Borneo n. Sydney. Tjisadane, pass. 26 eil. Roepat n. Singapore. Tosari, 27 300 m. Z. Azoren. Talisse, 26 180 m. NO. Fayal n. Genua. Veendam. 30 Southampton verwacht. Winterswijk, pass. 26 Ouessant n. Pto Rico. Waal. 27 te Curaqao. Westland, 2G dwars Victoria n. Bahia. I.Tsel, 26 te Amsterdam. Zonnewijk. 2G 325 m. ZO. ten O. Bermuda. Zeeland (KRL).26 430 m. ZO. Calcutta. Zijpenberg. 26 210 m. Z.ZO. IJsland. Zeeland (SSM). 25 v. Rotterdam n. Newcastle. Zaan, 24 v. Malmö n. Ilamina. KLEINE VAART Admiraal Courbet; pass. 26 Gotland. Atlas, 25 v. Rotterdam n. Barcelona. Admiraal Nelson, pass. 26 Brunsbtlttel. Algarve. 26 te Lissabon. Barracuda, vertr. 27 v. East End n. Hansweert Bab-T. 25 van Gefl n. Zaandam. Beroir.a, 26 v. Rouaan n. Parijs. Rornrif, 27 te Londen. Bernisse. vertr. 27 v. Tunis n. Avonmouth. Bree Helle, vei-m. 28 v. Rotterdam n. Londen. Caland, 26 te Sharpsborg. Carpo. pass. 26 Lizard. Coolsingel. 26 te Antwerpen. Cornelis Houtman, pass. 27 Brunsbiittel. Cool'haven. pass. 26 Kp. St. Vincent n. Boston Gerry, 26 te Guernsey. Dollard. 26 te Dunston. Douro, 25 v. Le Havre n. Bilbao. Emergo, 26 in de Duins schuilen. Friblo, 2G v. Londen n. Boom. Glashaven, 27 v. Aarhuus te Rotterdam verw. IIagno. pass. 26 Lizard. Hondsrug, 26 v. Liverpool te Cork. Hada. 27 te Garston. Harte), verm. 29 v. Antwerpen n. Dublin. Heniida. pass. 26 Start Point n. Rotterdam. Jan Kreumer, 27 v. Great Yarmouth n. Hans weert. Jo, 27 v. Maassluis n. Boston. Joost, 25 van Mariestad n. Kristinehamn. Jorina, vertr. 27 v. Bowcreek n- Middlesbro. Lydia. 27 te Rotterdam. Leuvehavcn, 27 v. Gothenburg te Rotterdam verwacht. Markab, 26 te Ellesmereport. Mado. 28 v. Rotterdam verwacht. Matthew, 26 te Leith. Midas, 26 v. Livorno n. Napels. May Mere. pass. 26 Orkney eil. n. Thorshaven May star, 26 tè Algiers. Myfem, pass. 27 te Rouaan. Nassauhaven, vertr. 27 v. Halmstad n. Rotter dam. Nato, 30 v. Middlesbro te Rotterdam verw. Nero, 26 te Bordeaux n. Amsterdam. Nlemvehaven, 27 Rotterdam verw. Noord, 2G te Kingslynn. Prima. 26 te Antwerpen. Ponto, 25 van Antwerpen n. Kopenhagen. Rosemarie, pass. 26 Kiel. Spolanda, pass. 26 Ouessant n. Bordeaux. Strijpe, verm. 29 v. Rotterdam n. Bremen. Theano. 26 v. Drogheda n. Amsterdam. Tyro, 26 te IJmuiden. Ton. 27 v. Swansea te Rotterdam. Vecht, vertr. 27 v. Hansweert n. Boston. We strop a, 26 v. Par te Gent. Arts, Velsen-Noord GEEN PRAKTIJK tot 10 Augustus. Collega's nemen waar. Internationale school v. h. Rozekruisers Genootschap Bakenessergracht 11-15 Haarlem. Inlichtingen; schriftelijk of mondeling Woensdag en Zaterdagmiddag van 35 uur of na afspraak 's avonds. Tel. 21828 Ie meillcur Permanent du Monde Knippen moderne coupe DA COSTALAAN 5 Driehuis. Tel. 4584. Cadeaux voor verjaardagen, huwelijk en jubilea Restauratie van schilderijen KENNEMERLAAN 5 Tel. 5705. IJmuiden. Voor Santpoort: Bloemendaalsestr.weg 147 B 500 gr. Rundvet 1 pak Margarine 250 gr. Choco- korrels of vlokken 1 pot Chocolade- pasta 250 gr. Frou-Frou 200 gr. Vanille - toffee's 250 gr. Theebiskwie 1 groot blik Melk 1 fles Slaolie kl. 1 1 pot Jam. Appel en Bessen en diverse andere koopjes REMBRANDTLAAN 9 IJmuiden-Oost. VRIJDAG 31 JULI 8 UUR door Nederlands-Italiaans opera-ensemble IRMA SEUEN-VEPTRA, alt-mezzo ANITA VALLE, sopraan PAOLA GORIN, gast-bariton v. d. Ned. Opera PETER VAN ZON, tenor WILLEM RIETVELD, vleugel ARIA'S DUETTTEN TERZETTEN KWARTETTEN uit TOSCA BUTTERFLY- FAUST PALJAS TROVATORE Prijzen: 1.50— 2.(alles inbegrepen) Voorverkoopu: dagelijks van 10—3 uur, telef. 13466 DIRECTIE-SECR., vereist: dipl. Gymn., HBS BUREAU SECRET., vereist: dipl. MULO, 3 j. HBS Prosp. op aanvrage Oude Gracht 71 Haarlem, Tel. 14517 INST. DAG- of AVONDLES Aanv. direct of later Aanmelden deze week ENGELSE HUISKAMERS bestaande uit: dressoir, 2 grote clubs. 4 stoelen en tafel f 499. Wat? U hebt geen geld? Nu, U betaalt bij ons f 7.50 per week cn niets vooruit. VAN VEEN, thans le Hasse- lacrstraat 5, (bij Zijlweg), Haarlem. EEN ZINDELIJKE POES Plaats een Luidspreker 't Hindert niets als U geen sigaretten in huis hebt. is dag en nacht geopend. BEEMSTER KENNEMERLAAN 131 IJmuiden. FL. ZELFST. HULP IN DE HUISHOUDING gevr. boven de 20 jaar, per 1 of 15 Sep tember voor hele dagen. Hulp van werkster aanw. Grote was buitenshuis. Da Costa- laan 1 A, Driehuis. MACHINESTIKSTERS EN HANDWERKSTERS gevr. Aanm. dag. 9—5 uur. Con fectiebedrijf Ecobe, afd. Per soneelszaken, Gasthutsstr. 3, Haarlem. LEERLINGEN GKVR. Aanm. dag. 9-5 uur. Confectiebedrijf Ecobe. afd. Personeelszaken, Gasthuisstraat 3, Haarlem. ENIGE BEZORGERS gevr. voor ochtendblad. Brieven L 1663. FL. ZELFST. HULP IN DE HUISHOUDING gevr. boven de 20 jaar, per 1 of 15 Sep tember voor hele dagen. Hulp van werkster aanw. Grote was buitenshuis. Brieven L 1658. HUISWERK voor bijverdien ste gevr. d<or jonge wouw, Brieven L 1-361. ANDIJVIEPL ANTEN te koop Elz'enstraat 36 IJm.-O. ONGEM. ZIT-SLA APK AM, gezocht door jong echtpaar, met gebr. van keuken. Brie ven L 1662. KAMER m. pens. gez. door heer b. b. h. h. Br. L 1659. SCHUTTERSVELD MAN CHESTER BROEKEN met rits en leer, blauw, grijs, bruin, olijf. „Lonneker" met volmaaktste pasvorm. Bi- schoff, Oosterduinweg 26, IJmuiden. VERLOREN Dond.avond op voebalveld bij Herenduinen jongens slipover, padv. riem en windjack. Gelieve s.v.p. terug te bez. Planciusstr. 6, IJmuiden. WONINGRUIL Agb. Duplex- woning Rivierenbuurt 3 ka mers en keuken voor groot huis. Brieven L 1660. WONINGRUIL. Vrij Boven huis voor een Benedenhuis, geen duplex. Oranjestr. 41 rd IJmuiden. AUTOPED te koop gevr. in goede staat zijnde. Schelde- straat 132, IJmuiden. OLDS MOBILE te koop. De Ruyterstraat 64, IJm.-O. OPKLAPBED met omb„ 1 pers. te koop f 35. Iepenstr. 7, IJmuiden-Ö. KIPPEN te koop. a. d. leg. De Ruyterstraat 130. NET MEISJE gevr. v. d. mor genuren. Velserduinweg 288. IJmuiden-Oost. PRIMA CONTROLEUSES gevr. Aanm. dag. 95 uur. Confectiebedrijf Ecobe, afd. Personeelszaken, Gasthuis straat 3, Haarlem. 2 PR. JONGENSSCHOENEN te koop. mt. 37 en 38, samen f 7.50. Ruiten, Bakkerstraat 6 IJmuiden. TE KOOP: licht motorrijw. Villiers, 98 c.c. met reserve motor cn duo, nog 2 mnd. weg. bel., licht motorframe, sloopmotor J. L. O. 100 c.c. Stel transp.wielen m. ban den. Wijk aan Zeeërweg 133. IJmuiden. 25000 0319 5000 18902 2000 11540 1500 13869 17728 1000 1656 4250 12619 16343 16472 400 1227 4391 5735 5633 0651 9414 9716 10396 11556 11848 12622 16040 17032 17822 18512 ƒ200 1043 1212 12,6 1247 1424 1734 1759 1866 2272 2284 2310 2601 2771 3991 4159 4176 5092 564 58. T 5853 5943 6128 8250 9014 9178 941S 95-15 9708 9739 10490 10872 10998 12003 13128 13263 13356 133S1 13420 13658 13872 14283 14527 14545 14556 14685 14870 14996 15059 15198 15620 16003 16164 17560 18083 18134 1S179 18207 18584 18711 18740 19074 19240 19527 19579 19634 19639 13793 19961 20151 2029- 20375 21062 21490 21570 21781 Prijzen van 20. 1027 038 053 060 089 104 121 135 154 165 177 183 202 209 217 223 237 252 156 277 284 287 293 323 334 346 348 365 470 519 548 552 569 575 602 627 632 710 716 767 819 824 849 853 854 873 874 884 889 913 917 948 992 2011 020 029 032 034 052 110 124 171 181 189 211 239 313 315 316 438 461 467 471 495 500 507 536 541 591 593 643 723 734 786 8.12 824 848 955 8007 009 067 134 153 176 184 208 229 288 303 317 333 401 479 553 716 744 757 767 807 819 831 853 861 866 892 952 965 995 4023 107 111 118 126 142 171 194 236 238 298 342 356 398 434 438 469 484 486 495 501 604 626 634 64S 652 660 701 710 716 721 723 757 793 850 892 894 926 949 955 964 967 5002 051 055 143 154 164 172 193 218 269 291 303 305 337 360 386 392 438 471 501 510 520 533 534 548 553 555 568 590 615 636 669 698 700 704 70S 716 774 799 801 813 S34 877 879 883 915 921 951 968 972 973 979 998 6026 064 071 111 151 157 196 213 225 259 315 330 336 339 350 356 378 406 489 501 530 594 595 604 661 726 761 779 S21 855 869 875 887 959 970 972 984 985 7026 028 030 042 046 056 061 070 076 093 104 147 186 205 234 244 254 256 266 278 281 292 297 312 327 395 410 411 412 437 452 510 577 610 638 652 661 687 691 704 735 746 768 7S5 797 803 932 946 997 8007 132 160 187 216 265 318 449 491 493 501 591 592 602 637 654 665 673 6S0 881 699 735 809 831 870 877 903 920 997 9045 047 109 123 183 208 238 251 293 296 326 360 3S3 384 395 448 460 523 539 549 553 566 569 5SS 635 645 657 665 704 719 755 757 807 814 866 870 879 890 915 917 931 955 992 10114 115 148 151 155 167 181 198 215 226 243 264 359 361 362 385 455 466 467 507 580 588 589 664 719 750 753 822 825 829 87S 897 924 955 963 975 979 11006 021 025 062 072 080 099 105 123 168 186 224 303 316 332 334 382 383 405 407 417 428 458 473 480 494 511 532 537 544 558 568 608 635 699 714 771 773 S20 945 948 964 9S6 989 992 12005 025 036 114 127 156 157 204 213 225 239 254 258 286 302 330 344 364 387 415 422 460 477 546 571 602 646 683 696 699 700 705 751 781 832 892 960 971 972 973 13015 017 019 040 131 161 166 187 188 191 215 226 239 247 253 268 281 310 319 3S2 548 550 560 565 578 621 624 643 667 673 693 698 725 736 753 770 784 803 809 837 846 S56 875 996 14002 012 019 02 L 046 085 091 252 255 267 280 286 315 327 351 357 379 397 468 495 512 531 541 594 596 646 652 672 680 712 715 724 739 754 78S 80S 816 825 841 854 856 S72 913 936 997 1503S 039 043 060 074 075 188 189 199 217 222 233 247 282 285 313 328 341 355 390 426 430 476 503 587 675 681 689 718 754 772 780 7S9 820 830 S42 S99 905 979 1G010 026 033 049 055 056 067 105 113 126 168 178 199 222 240 322 330 336 341 358 366 380 433 453 479 481 528 529 530 550 570 600 601 60S 652 653 660 661 700 701 706 777 784 786 806 814 817 847 853 877 892 910 918 943 976 999 17013 021 047 053 107 127 136 139 144 176 204 263 274 279 286 289 296 323 360 418 440 444 448 471 510 541 559 592 600 630 638 643 654 655 694 737 738 776 794 S27 877 882 897 901 905 18002 010 011 023 026 049 057 095 096 113 167 210 240 266 294 331 334 346 372 451 474 487 495 535 575 614 622 636 654 656 ^25 738 764 801 811 821 836 843 851 8S1 19004 015 029 041 052 061 069 109 148 153 170 195 198 238 249 256 274 296 308 312 314 350 351 353 356 357 39S 416 435 441 449 501 572 581 602 622 654 700 709 755 767 801 821 858 872 S77 963 984 986 996 20036 058 065 095 129 163 166 19S 256 263 276 301 312 323 360 3S1 402 410 505 526 548 572 602 665 667 6S0 6S4 690 717 727 740 951 960 970 985 21008 015 028 147 166 202 236 248 277 279 326 355 308 376 416 440 447 4S0 495 502 504 526 547 548 582 583 598 608 631 639 640 649 653 6S3 689 697 700 712 735 773 780 805 863 897 918 939 945 946 960 961 Verbetering: Prijzen van 20.—: 1156 moet zijn 1256

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 8