Negen tuinders in hoger beroep tegen „uitzetting" per 1 Augustus Maim ytlNDER Grondverkoop aan de gemeente Velsen bedreigt kwekers DGS- en Kennemers - kampioenen gehuldigd met hun succes van ee7?^P$Wpol Agenda voor Velsen Jong Velsen wandelde - jong Schiedam zorgde voor muzikale groet Havenberichten PACHTPERIKELEN ROND „DE GILDEN" OPENING Volleyball-wedstrijden tegen VCK-teams sloten zomercompetitie af ONZE PUZZLE y-vc jJe r>?aUTi Vishandelaren brachten >ezoek aan Scheveningen 5 Binnenkort van de modernste schoenenzaak in IJmuiden „Elon" weer op honk terug l=sch Voer jonge hersens Burgerlijke stand Velsen SANTPOORT AAN DE KOP DONDERDAG 30 JULI 1953 liet stuk grond van de Erven del Court van Krimpen in Velsen-Noord, in de volks mond beter bekend als „De Gilden" dreigt de inzet te worden van een gecompliceerd geschil. De gemeente Velsen, die deze grond nodig heeft voor woningbouw, wil de percelen namelijk kopen hoewel een desbetreffend voorstel van de zijde van B. en W. de raad nog niet heeft bereikt, vermoedelijk juist met het oog op de ver wikkelingen en de talloze onzekerheden maar de tuinders, die er vaak geslachten lang hun bedrijven op uitgeoefend hebben, trachten hun „rechten" op de grond te verdedigen. Ogenschijnlijk dus een der vele moeilijkheden uit het IJmond-arsenaal, waar nu eenmaal belangen botsen als gevolg van woningbouw en industrialisatie, maar bij nadere beschouwing toch wel een zeer netelig probleem. Formeel heeft de pachtkamer zelfs al toegestaan, de pachters per 1 Augustus Zaterdag dus met de sterke arm te verwijderen, indien zij niet vrijwillig van de percelen ver dwijnen en er werd bij uitspraak van de pachtkamer een dwangsom van f 100.per dag gesteld. In feite echter ziet de zaak er wel wat rustiger uit, want noch de nieuwe eigenares de gemeente Velsen noch de vroegere eigenares de familie Del Court van Krimpen noch de tuinbouworganisaties hebben veel belang bij een straf optreden. De voorgeschiedenis van het geschil om deze tuingrond is eigenlijk al zo oud als de tuinbouw in Kennemerland: van geslacht op geslacht hebben de kwekers hun per celen gehuurd van de familie del Court en de laatste jaren waren er 22 pachters op het thans omstreden stuk grond te vinden, die getrouw de verschuldigde pacht aan de eigenaar betaalden. De verhouding tussen pachters en grondbezitter was bijzonder goed als gevolg onder meer van het feit, dat de familie del Court zich richtte naar de oude pachtprijzen ondanks de hogere prijzen in het pachtcontract genoemd. Koopplannen In 1946'47 wilde de gemeente Velsen een stuk grond bewesten de Grote Hout- of Koningsweg aankopen, om er ten dienste van de wederopbouw een aantal barakken neer te zetten. Door het hoofd van de Wederopbouw is toen een bod uitgebracht, dat de familie del Court te laag vond. waarop van die zijde een andere prijs werd genoemd. Onteigening van de gronden dreigde en op dat moment meende de eige naar van de grond de rechten van zijn pachters niet beter te kunnen beschermen dan door hen in allerijl te voorzien van een nieuw pachtcontract. Niettemin is er toen tot onteigening overgegaan, waarbij gebruik werd gemaakt van Besluit F 67 een sindsdien heftig omstreden besluit overigens, dat stamt uit de dagen, dat de voormalige „Londense regering" in Zuid- Nederland zetelde en waartegen de familie del Court dan ook prompt protest aantekende. Een slimme rechtsgeleerde meende, dat de onteigening ten onrechte op basis van dit besluit zou zijn gebeurd, want de ont eigening viel op een tijdstip, dat de oor logstoestand reeds was opgeheven, terwijl het besluit alleen gold voor die toestand. Een proefproces wees uit, dat de man ge lijk had althans de rechtbank in Den Bosch stelde hem ir. het gelijk, maar de Hoge Raad volgde deze beslissing niet en besliste per utiliteitsarrest, dat de onteige ning langs deze weg wel mogeliik was. Men overwoog daarbij vermoedelijk, dat, indien deze speciale onteigening niet er kend zou worden, de Nederlandse weder opbouw grote schade zou lijden, aange zien daarvoor talloos vele van dit soort onteigeningsprocedures nodig waren ge weest. Toch zijn in die tijd verscheidene onteigeningsprocedures van dit systeem stongezet, maar de Velsense ging door. Tenslotte zijn, zo deelde men ons mede. de pachters ruimschoots schadeloos gesteld voor het geleden verlies, waarbij bedragen zouden zijn uitgekeerd, die hoger lagen dan de prijs, die de eigenaar voor de grond ontving. Pachtcontracten weer beëindigd Inmiddels liepen in 1952 de pachtcon tracten weer af en op dat moment hebben de tuinders hun kans niet gegrepen, zich opnieuw veilig te stellen: de verlengings termijn verstreek, al kon men aan de me tingen. die op de grond werden verricht zien, dat zij zeer binnenkort een andere bestemming zou krijgen. Op dit laatste stuk van zaken wordt van de zijde der pachters opgemerkt, dat pas sinds kort de pachtovereenkomsttermijn voor „los" land op zes jaar is gesteld en voor hoeven op twaalf jaar, zodat de betrokkenen zich waarschijnlijk niet hebben gerealiseerd, dat er opnieuw gevaar dreigde. Bovendien, zo merkt men op, is eerr pacht niet alleen een zaak van een papieren overeenkomst, maar ook van een bestaande toestand. Hoewel het pachtbesluit voorschrijft, dat het con tract schriftelijk moet worden vastgelegd, neemt ditzelfde pachtbesluit toch ook weer niet aan, dat wanneer er niet zulk een schriftelijke overeenkomst mocht zijn, er 'automatisch ook geen pacht zou bestaan. Pacht afgelopen Hoe het ook zij: de zaakwaarnemers van de familie del Court namen sinds Mei 1952 geen pacht meer aan ofwel stuurden een deel ervan naar de pachters terug. Niette min werd met volledig goedvinden van de eigenaar de grond door de pachters gebruikt zonder betaling, al kunnen er in deze periode na Mei toch óók weer een paar kwitanties van geïnde pacht worden getoond. Voorts heeft de familie del Court alsnog getracht verlenging van het contract te verkrijgen door de zaak voor de Grond kamer te brengen. Deze echter verklaarde ?ich onbevoegd en in diezelfde tijd kwam de eigenaar met de gemeente Velsen tot overeenstemming over de verkoop van de gronden in de Gilden. Daarmee zou dus de gemeente de beschikking over de grond krijgen, maar zij zou weinig zin heb ben in de pachters, die er zich nog altiid op bevonden. Aangezien de familie del Court zich had verbonden de grond per 1 Augus tus 1953 vrij van pacht over te dragen, vroeg men de Pachtkamer een ontruiming toe te staan. En de Pachtkamer stond zulks toe, met een dwangsom van 100 voor elke dag, dat de pachters na 1 Augustus op hun velden blijven. Een negental pachters ging in hoger be roep en deze zaak dient op 17 Augustus voor het Hof in Arnhem, waarna op de 18e Augustus hoogstwaarschijnlijk de grond- Verkoop aan de gemeente in de raad zal Iwmen. Vriendelijker practijk Deze forse aanpak van een pijnlijke af faire is overigens niet geheel in overeen stemming met de geest, die er achter te vinden is: de familie del Court heeft al een verzoek aan het Velsense college ge richt om ten eerste het voorstel tot grond aankoop zo spoedig mogelijk in de raad te brengen en ten tweede huldigd men het standpunt, dat de „uitzetting" niet al te letterlijk genomen moet worden, aange zien de gemeente tenslotte verantwoorde lijk is voor een nieuw onderkomen van de gedupeerden. Aan de kant van de pachters wordt nog opgemerkt, dat er sinds Mei 1952 automa tisch een verlenging van de pacht ontstond, doordat de eigenaar zijn pachters rustig op het land liet werken, terwijl men voorts het gevoelsargument aanvoert, dat een tuinder, die van zijn grond verstoten wordt in een wankeler positie komt te verkeren, dan een werkloze. De enorme schadepost, die er volgens de pachters al is ontstaan, doordat de hele aangelegenheid op de spits loopt in de oogsttijd, heeft hen dan ook het advies doen volgen, de dreiging van de uitzetting niet te riskeren, maar aan de andere kant de familie del Court aanspra kelijk te stellen voor de reeds geleden of de nog te lijden schade. Mocht immers het Arnhemse Hof de be slissing van de Pachtkamer vernietigen en de uitspraak kan nog wel even op zich laten wachten, na de zitting van de 17e Augustus dan blijven de pachters ge handhaafd. Kort en krachtig zeggen de be trokkenen het zo: „Laat ons niet eerst het land bewerken, om ons er dan af te gooien". De gemeente Velsen speelt naar het oor deel van de adviseurs der pachters officieel nog geen rol, maar is slechts aansprakelijk te stellen voor de sociale verzorging van degenen, die eventueel door een uitzetting brodeloos gemaakt zouden worden. Ten raadhuize wenste men ons hierop geen commentaar te geven. ADVERTENTIE KENNEMERLAAN (tussen Grahamstraat en Moerbergplantsoen) In een buitengewone vergadering van de evangelisatievereniging „Elon" is het be stuur gemachtigd om over te gaan tot het kopen van het perceel Vareniusstraat 1, waar thans nog gevestigd is de meubelwerk plaats van de heer Sinjewel. De koopacte is reeds gepasseerd, zodat dit gebouw, dat voor de bezetting ook ge bruikt werd als vergaderlokaal, weer in zijn oude bestemming werd terug gebracht. Motor-polo op het DEM-terrein In de sensationele motorpolowedstrijd, die Zondagavond 16 Augustus om 18.30 uur op het D.E.M.-terrein aan de Hoflan- derweg gehouden zal worden, zullen „The Red Devils" tegen „The Thunder Birds" uitkomen. De zomercompetitie van de volleyball- club „Kralenberg" (VCK), die in de afge lopen maanden is gehouden voor de ver enigingen, welke een eerste wintercompe titie in de ook noe jonge afdeling „Bever wijk" van de Nederlandse Volleyball Bond (NeVoBo) achter de rug hebben, kreeg Woensdagavond op „Watervliet" een aan trekkelijk slot in de vorm van een tweetal wedstrijden tussen de DGS-dames kam- pioensploeg en de kampioen van de heren- afdeling „De Kennemers" tegen de eerste dames- en herenteams van VCK. Deze zomercompetitie, die uit een oog punt van propaganda voor het. volleyball- spel in de open lucht is gehouden en dan ook aan de spelers en speelsters andere eisen stelt dan bij beoefening in een zaal, heeft, blijkens de toenemende belangstel ling, aan de vei-wachtingen beantwoord. VCK het mede daarom de kampioens- f. Hfxnre DONDERDAG, 30 Juli 1953 Beste kinderen, DE zomer is voor mij de tijd, dat ik het een beetje stil ga vinden im mijn brievenbus. Al mijn neven en nichten zijn op stap en zo van hier en daar ontvang ik een prentbrief kaartje met de hartelijke groeten, maar iedereen heeft het veel te druk mei xtitgaan om zich ernstig te verdiepen in allerlei lo.ngdurige brief schrijverij en en zo. Maar ik ben geduldig, beste jongens en meisjes! Er zijn nog altijd heel trouwe „thuis blijvers" en die kan ik daarom nu eens met een wat uitgebreider antwoord bedenken. O ja, onze foto is er ook nog. Als jullie misschien veronderstellen, dat Panda al leen bestaat in dat aardige verhaaltje in onze krant voor de kinderen met die leuke plaatjes erbij, dan heb je het glad mis. Panda bestaat echt en verblijft in levende lijve in de Londense dierentuin. Nu kun je dus wel begrijpen, dat de tekenaar, pas nadat hij dit leuke Chinese beertje gezien had, die Panda-figuur ontw'irp. Dus de echte Panda had hem geïnspireerd (d.i. op de gedachte gebracht); ik kan mij dat wel voorstellen, want het is een koddig figuur tje met die witte huid met zwarte oren, poten, neus en ogen. Vinden jullie het ook niet net een stukje speelgoed? Dank voor je kaart CLEMATIS. Ben je ook in die mijn geweest of was er geen bezichtiging mogelijk? Ik ben er van over tuigd, dat je het prettig gehad hebt in het Zuiden van ons land. En dan nog een dag of tien naar Beekbergen! Je bent een bof- ferd, hoor! Leuke dingen heb je gekocht in Haarlem, zeg! Je moeder heeft al heel wat gezelligheid van je bij het winkelen, dat kan ik me wel indenken. Nog veel ple zier en tot 15 Augustus! Je boek zal ik nog maar even vasthouden tot ik bericht van je krijg. MARJANNEKE is naar het circus ge weest. Wat zul je genoten hebben, meiske! Je beschrijving was erg leuk en het was net of ik alles meebeleefde. Het lijkt me anders wel vermoeiend om alle dingen tegelijk te bekijken. Dat is het bezwaar van drie pistes. De paarden waren wel erg belang rijk, maar je hebt toch ook genoten van de trapeze-werkers of houd je daar niet zo van? Ik kan wel zien dat je dol op paarden bent, hoor! Dat kwam dan goed uit, want dit circus bezit geen andere die ren, maar zijn paarden zijn het bekijken overwaard. Jammer, dat je deze hele ronde niet meegedaan hebt met de puntenraad- sels, maar deze keer gaat het eerste van de nieuwe ronde alweer in de krant, dus doe je best! Ook HARDLOPER behoort tot de thuis blijvers. Jammer, dat je niet met je neef jes mee kon, maar ik kap me voorstellen, dat je ouders niet toestemden om jullie zo zonder geleide op zo'n trektocht te la ten gaan. Maak je maar niet boos over die weigering, later begrijp je je Vader en Moeder beter. Is die stempeltocht niets voor jou? Ik weet echter niet, of je er als Beverwijker aan mee mag doen. Tot slot is hier MEIZOENTJE, die heel veel plezier in Amsterdam heeft gehad. Dat is nog eens makkelijk hè: een bioscoop waar je zomaar in en uit kan lopen. Het is alleen vervelend, dat er steeds mensen voor je neus opstaan en weggaan, juist als er een spannend stukje in de film draait. De rondvaart door de grachten is prachtig! Vooral dat stuk over het IJ vond ik heel mooi. Heb je het smalste huis van Am sterdam nog gezien? Daar kom je namelijk ook met die boten langs. Heb je nog andere vacantieplannen? Dit was het laatste briefje van deze week. Tot volgende keer! TANTE ELS. Briefjes vóór Dinsdag, Kennemerlaan 186, IJmuiden of aan de bezorger meegeven. TANTE ELS FELICITEERT: Zonneke, Kwikzilver en Gele Hand, die alle drie volgende week Dinsdag feest hopen te vieren en Gentiaan, die vol gende week Woensdag een jaartje ouder gaat worden. Van harte kinderen en veel genoegen! Weten jullie welk spreekwoord hier NOZ 3G iNTIHOS staat? N3HHOM 3Q H3JHDV :DNISSOHdO ii 1- BOOSM X z O 13 d m Je hebt hier voor nodig: een stukje karton van 10 x 15 centimeter voor de bodem, een leuke prentbriefkaart en een stukje stevig papier van 17 x 26 centimeter voor het doosje. De ma ten staan in de tekening. Ook kun je op de tekening zien, hoe de spaar pot gemaakt moet worden. De plak randen A zijn niet bij de ruiten in begrepen en zijn allemaal 1 centi meter breed. Lijm het goed stevig in elkaar en je hebt een leuke spaar pot. ploegen hun spel demonstreren tegen de technisch op hoger peil staande en meer geroutineerde eerste teams van de Vel sense volleyballclub. De eerste wedstrijd van drie sets ging tussen de damesteams van VCK en DGS. DGS begon de eerste set al erg fortuin lijk.' Het serveren van DGS en de foutieve balbehandeling van VCK gaf de IJmuiden- se dames een 102-voorsprong. Doch daarna liet DGS zich imponeren door het technisch betere veldspel van VCK, waar bij DGS fouten maakte tengevolge van het handig opslaan van de bal. VCK profiteer de hiervan en won de eerste set toch nog met 1512. In de tweede set ging de strijd meer gelijk op tot 33. Daarna kon DGS zich niet voldoende aanpassen aan het sa menspel en bovendien gingen er punten verloren door „klevers". (158). Het over wicht door betere techniek van VCK gaf de DGS-kampioenen maar weinig kans en ook deze set was voor VCK (met 156), zodat DGS de wedstrijd met 30 verloor. Een heel ander spelbeeld en spelpeil lieten de heren van VCK tegen De Ken nemers zien: geraffineerde smashes en doorgevoerd driehoekspel. De eerste set verloor De Kennemers met 155, doch in de tweede werd het spel niet alleen mooi maar ook spannender. Hoewel VCK de leiding nam met 107 haalde De Kenne mers uitstekend op en het wist na 1414 de eindstand op 1416 te brengen. De der de, beslissende set, die aanvankelijk tot 4—4 gelijk opging, gaf De Kennemers ver der geen kans meer tegen de techniek van VCK en werd verloren met 154, zodat VCK ook deze wedstrijd won met 21. Ter gelegenheid van de behaalde kam pioenschappen kregen de aanvoersters van DGS, mej. A. Dekker en de aanvoerder van De Kennemers, de heer W. Schaap bloemen aangeboden van de VCK-aanvoer ders, respectievelijk mevrouw C. Wester wal-IIemmes en de heer W. Zeeuw. Na afloop van de wedstrijden maakte de heer T. Westerwal zich tot tolk van het VCK-bestuur bij de huldiging van de kam pioenen. 1 Hij memoreerde, hoe het spelpeil be langrijk was vooruitgegaan, nu er in de openlucht is gespeeld. Vooral het „Kenne- mers"-herenteam kreeg een pluim voor de wijze, waarop het zich in de competi tie heeft geweerd. De beide kampioenen ontvingen tenslotte een fraai gecalligrafeerd diploma en een grote tuil fleurige bloemen. De oplossing van het vierde en laatste raadsel van de Juli-ronde is: Tentenkamp (trek, e, naaf, t, egel, u, kaas, a, mond, p). Clematis 40 pnt. Meizoentje 36 Zeemeermin 20 Marjanneke10 Steroogje 9 Het boek gaat dus deze keer naar CLE MATIS. Gefeliciteerd meisje! ween AN? Een wijze oude tovervrouw keek in haar toverglas, omdat ze zo graag weten wou hoe 't met de mensen was. „Ach" zei ze, „ach, ze lachen niet, niet echt in elk geval. Wat je ook op de wereld ziet, zwartkijkers overal". Ze nam haar mantel van fluweel, haar puntmuts en haar staf, toen vloog ze op haar bezemsteel recht op de hemel af. Daar stond, zo rond als een beschuit, de zon, vlak. boven haar. Ze sneed er snel een stukje uit, zonder een mes of schaar. Ze maakte van dat stukje zon, - ze was toen terug in 't bos - een vlinder, die echt vliegen kon. 's Avonds liet ze die los. Als nu de mensen somber zijn, als iemand om iets treurt, als iemand ruzie heeft of pijn, let op, wat dan gebeurt. Dan komt - je weet niet waar vandaan, ze strijkt langs je gezicht- opeens die gouden vlinder aan en dan wordt alles licht. MIES BOUHUYS Uit alle delen van het land waren gister morgen een dertigtal vishandelaren naar Scheveningen gekomen om een excursie mee te maken naar het Scheveningse vis serijbedrijf. De excursie werd gehouden door de stichting Vakopleiding Vishandel, om de handelaar in contact te brengen met de bron van het bedrijf. Aanvankelijk zou men 's middags met een logger of een paar kotters naar zee om te zien hoe met de trawl wordt gevist, maar als gevolg van de stijve bries, die het water voor de kust in flinke beroering bracht, werd hiervan af gezien. Overigens hebben de vishandelaren nog heel wat kunnen opsteken. Zij stapten met de heren Vijver en Bronsveld van de stichting naar de haven, waar de verschil lende loggers werden bekeken en naar de afslag, waar de adjunct-havenmeester voor de uitleg zorgde en een vraag-en-antwoord- spel hield bij een tafel met een grote col lectie vis, die in IJmuiden en Scheveningen aan land woi-den gebracht. Doornhaaien en pijlstaarten waren daarbij niet vergeten. De afslager en de opschrijver kwamen ook nog even in actie, toen enige kisten opgehouden haring opnieuw werden „verkocht". Deel nemers aan de excursie en personeel uit de hal stonden er bij als kopers. Daarna werd men rondgeleid over de sleephelling, waar een kleine tanker wordt verbouwd en een nieuwe logger op stapel staat. Ook het vis- serijonderzoekingsvaartuig „Antoni van Leeuwenhoek", dat bij de werf in repara tie lag, werd onder leiding van de heer J. F. de Veen bezocht. Na de lunch volgde nog een bezoek aan de rederij van F. Vrolijk en de diepvriesruimten van J. Jol. GEBOREN: M. Verheij—Schouten, z., Boerhaavestraat 9, IJmuiden; D. M. Prins— Pertengen, z., Pr. Hendrikstraat 58, IJmui den; M. M. Hooiveld—Mens, z., Ladderbeek straat 8, Velsen-N.; A. M. Boersma—Kool man. z., Sabastraat 28, Santpoort; L. C. LeeuwVink, 7.., Meeuwenlaan 36, IJmuiden- Oost; M. J. C. Tol—v. d. Kleij, d., Meeuwen laan 63, IJmuiden.O. OVERLEDEN: W. Demmers, 75 j., we duwnaar van G. W. Knegjes, Trompstraat 82, IJmuiden-O. ONDERTROUWD: P. C. de Waal. Acacia straat 26, IJmuiden en A. C. Veldman, de Ruijterstraat 36, IJmuiden-O.; J. A. C. van Vliet, Kennemerlaan 81, IJmuiden en A. Wartenhorst, de Rijpstraat 12. IJmuiden; H. F. Visser, Kievitlaan 4, IJmuiden en A. Kok, Enschedéstraat 12, IJmuiden; N. R. Praam- stra, Folgeralaan 16, Drachten en L. Lang broek, Evertsenstraat 11, IJmuiden; M. Broek, de Ruijterstraat 78, IJmuiden-O. en C. J. Pirovano, Ladderbeekstraat 99. Velsen- Noord; R. H. Boerkoel, Stratingplantsoen 11 rd, Velsen-N. en M. de Reus, Grote Hout- of Koningsweg 22, Velsen-N., toek. adres: Grahamstraat 106, IJmuiden; J. G. B. Heij- nen, Huijgensstraat 34, IJmuiden en J. de Hond, Pres. Steijnstraat 23, IJmuiden; J. N. Spreeuw, Trompstraat 169, IJmuiden en L. Daemen, Voondelstraat 56 zw., Haarlem; W. C. Rutte, Graaf Albrachtlaan 107, Nieuwer- Amstel en J. Th. Sterk, Laurillardlaan 6, Santpoort. Donderdag 30 Juli Thalia, 20 uur: Speciale voorstelling „Het ei en ik". Itex, 20 uur: „Valentino". Vrijdag 31 Juli Thalia, 20 uur: „Fanfan, la tulipe". Rex, 20 uur: „Viva Zapata". Velsens jeugd schijnt in deze tijd van snelverkeer voor haar zijn hier fiets en autoped bij inbegrepen wandelen maar een matig genoegen te vinden. De wandel mars die de V.J.C. had uitgeschreven en die was opgenomen in het vacantiebeste- dingsprogramma, heeft dan ook niet dat succes geboekt waarop gerekend was. En dat nog wel ondanks het feit dat de deelnemers bij de finish met muziek werden ont vangen. Die kleine Leger-des-Heils-muzikantjes, die in hun correcte rode jasjes als rijpe kersen plekten in het groen van het grasveld op het plein van het hoofdbureau van politie, weten van wanten. Die knapen kunnen spelen dat het een lieve lust is: vaderlandse liederen en mar sen met een spoeleheid en een gemak, waar menig gedegen muziek-ensemble jaloers op zou zijn. Als men dan bedenkt dat dit ge zelschap onder meer een tuba en een stel letje schuif trombones rijk is, instrumenten die lang niet zomaar te bewerken zijn, dan mag er toch zeker wel van goede prestaties aan de kant van deze jeugdige Schiedam- mertjes gesproken worden. Het jeugdig auditorium van vriendjes en vriendinne tjes van de wandelaars wist dit muzikale kunnen te waarderen en de kapelmeester mocht welgemeend applaus incasseren. De jongelui die er 11 of 15 km al naar gelang de leeftijd op hadden zitten, ver gaten spontaan hun moeheid toen ze de mu ziek hoorden en het flesje limonade, dat hun tegelijk met het keurige diploma werd overhandigd, bracht ze meteen weer op toeren. Trouwens, die vermoeidheid viel wel mee, zei Thijs Markerink, die om elf uur als eerste aankwam. Thijs, die voor het eerst van zijn leven meedeed, had wat je noemt de smaak te pakken en zijn vriendje Jack de Vries (10 jaar) was al net zo en thousiast. Maar op de borst van Jack prijk te het bronzen kruis van de avond-vier daagse en daaruit bleek, dat hij al meer van tippelen afwist. De drie meisjes, waar ze tegelijk mee gestart waren, hadden ze onderweg „ver leren", want die konden het stevige tempo niet bijhouden, maar omstreeks kwart over elf kwamen deze, als eerste van de meisjes deelnemers, verheugd en fit het plein op wandelen. Dat waren Rie Berbee, Diny Markerink en Kitty Boomgaard. Als we ons oor goed te luisteren hebben gelegd zullen de wandelsportverenigingen in deze enthousiaste wandelaars op den duur nieuwe leden kunnen boeken. En hiermee waren dan meteen alle Santpoor ters binnen. Want niet meer dan vijf had den zich opgegeven. Velsen-Noord kwam nog kaï'iger uit de bus met twee wande laars. Voor de secretaris van de Velsense Jeugd Centrale was dit zeker een teleur stelling, want voor deze tocht had hij niet minder dan 6 parcoursen uit moeten zetten en dan werkt zo weinig animo wel depri merend. IJmuiden kwam beter uit de hoek, maar helaas ook maar met een veertigtal. En van hen w'erd in de 15 km mars Henny Koeken bier eerste. Henny was eigenlijk nog te jong om voor deze trip in aanmerking te komen, maar als je eenmaal aan de school- sportdag heb meegedaan, vind je 11 km maar gelijk staan met „een blokje rond" en durf je met gemak de grotere route aan. Inderdaad met succes! Maar al was de deelname maar zo-zo, de organisatoren hebben toch voldoening van hun werk gehad, al was het alleen maar van het zien naar de vele jongens en meisjes, die op het zonovergoten plein hij de finish met grote belangstelling het par tijtje voetbal gadesloegen, dat de Heilsmu- zikantjes als intermezzo ten beste gaven. Velsens jeugd heeft een welbestede morgen gehad. Kinheim-jeugd maakt een uitstapje Het bestuur van de voetbalvereniging „Kinheim" zal de jeugdige leden, zowel adspiranten als welpen, Zondag aanstaan de een uitstapje per autobus aanbieden. 's Morgens om 8 uur vertrekken de jeugdige Kinheimers van de Wij kerstraat- weg om via onze nationale luchthaven naar het Gooi te reizen. De tocht wordt er één van verrassingen, daar de leiders een „geheim" reispro gramma hebben opgesteld. Het gezelschap wordt 's avonds om acht uur terug verwacht. Woensdag 29 Juli kwamen de haven van IJmuiden binnen: Phryne van Caen. Gram pian Coast van Rotterdam. Tholen van Ceute. Willem van Rotterdam. Roelf van La Palice. Hirondelle van Londen. Wormo van Kaskar. Lore Ottens van Kaskö. Argo van Kemi. Bolbeck van Londen. Kurgan van Kali ningrad. Westerdok van Londen. Leda van Londen. Hondsbosch van Londen. Jan van West-Hartlepool. Aries van Workington. Eemstroom van Leith. Vertrokken zijn: Gatschina naar Rotter dam. Ardetta naar Rotterdam. Rokin naar Södertalje. Unden naar Gothenburg. Gouwe naar Antwerpen. Calla naar Rotterdam. Asko naar Thyne, Panormes naar Antwerpen. Ruhr naar Malmö. Rebecca E naar Hamburg. Briardene naar M'bro. Trude K naar Rot terdam. Hector naar Rouaan, Logmaddi n. Oxelosund. Rika naar Hamburg. Dieter Wal- traut naar Hamburg. Ulysses naar Londen.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 7