Hoe groter wijnoogst, hoe groter ramp Agenda voor Haarlem Een Eeuw geleden Snelle brommers naar rijweg Goes krijgt nog geen gas uit Sluiskil Colporteurs van „Alarm" aangehouden rHoe is het ontstaan?"^ De Zeester exposeert in Museum Fodor 3 Lekken in zinker en transportleiding Bunkers in Delfland worden opgeruimd Kerkelijk Nieuws Lichtingen 1941, '42 en '43 buitengewoon dienstplichtig Maastricht krijgt post uit Brussel nu per helicoptère Brazilië legt de K.L.M. beperkingen op N.E.S.B. een voortzetting van de N.S.B. Nederland neemt in België melkpoeder uit de markt Examens Dit woord: WILDEBRAS A.N.W.B. meent: Per bromfiets naar Portugal Oostenrijkse studenten bouwen een huis in Zeist Tielse Fruitveiling in het gelijk gesteld Ontmoeting van Mao met Malenkov op komst? De Koningin bezoekt het rampgebied Belastingverlaging in Australië Uee BARTEUORISSTRAAT 20 TEL. 13439 Uit de Opregte Haarlemsche Courant van 11 Augustus 1853 DINSDAG 11 AUGUSTUS 1953 De wijnboeren in Frankrijk die reeds jaren kampen met een te grote productie of, zo ge wilt. een te lage afzet, werden zoals bekend tot nu toe door staatssxib- sidies uit hun moeilijkheden geholpen. Nu de regering een wijziging in dit subsidie stelsel wil aanbrengen worden vooral de Zuidelijke departementen zwaar getroffen. Hier wordt ongeveer 50 procent van de totale Franse ivijnproductie verbouwd. Hoe slecht de situatie was vóór deze regerings maatregelen bekend waren, blijkt wel uit het feit, dat het aantal werkloze land arbeiders in het hoogseizoen in het afgelo pen jaar ongeveer verdubbelde. Voor vele wijnbouwers is de moeilijkheid dat hun De gaslevering uit Sluiskil aan Goes, die op 12 Augustus zou beginnen, is voor on bepaalde tijd uitgesteld. Het is gebleken dat in de transportleiding van Baarland naar Goes fouten zitten. Enige tijd geleden heeft men deze lei danig op druk beproefd. Zij had een druk van 16 atmosfeer moeten kunnen doorstaan, maar reeds bij zes at mosfeer bleek op een bepaald gedeelte de leiding ernstig te lekken. Deze leiding ligt een meter onder het wegdek, maar toch spoot het zand tussen de stenen naar bo ven. Elders werd een lek geconstateerd van 298 liter per uur. Men is thans druk bezig met het onderzoek naar de oorzaak van deze tegenslag. De transportleiding be staat uit buizen van ongeveer tien me ter lengte. Deze buizen zijn aan elkaar ge last. De fouten schuilen niet in deze lassen maar in de buizen zelf, die overlangs ge laste naden hebben. Ha het herstel zal slechts Goes van de verbinding met Sluis kil profiteren. Er is ook naar Middelburg en Vlissingen een transportleiding gelegd, die echter tengevolge van de ramp hier en daar werd beschadigd. In de gaszinker door de Westerschelde, bestaande uit drie buizen, werd onlangs ook een lek gecon stateerd. Het opruimen van de kazematten aan de kust in het gebied van het hoogheem raadschap Delfland wordt voortgezet. Tot dusver zijn 25 onderkomens opgeblazen. Dit jaar zullen nog 18 bunkers worden verwijderd, waarna er nog 20 overblijven die in 1954 zullen moeten worden vernie tigd. Nabij 's Gravenzande zal een batterij van bunkers, welke niet kan worden verwij derd zonder grote schade toe te brengen aan de duinen, met een asfaltglooiïng wor den bedekt, zodat bij hoge vloed het zee water niet meer tussen de bunkers kan doorstromen. Ned. Herv. kerk Beroepen te Wageningen H. A. Lagrie te Den Ham (O.). Aangenomen naar Uitwierda (toez.) H. E. K. Vegter, cand. te Groningen, die be dankte voor Grijpskerk (toez.) Aangenomen naar Rozendaal (Gld.) (toez.) A. v. d. Ven, cand. te 's-Graven- hage. Bapt. gemeenten Aangenomen naar Treebeek W. Veen- stra te Musselkanaal, die bedankte voor Enschede. Clir. Geref. kerken Aangenomen naar Doesburg A. Rebel, cand. te Rotterdam-Z. Geref. kerken Beroepen te Christchurch (Nieuw-Zee- land) (Ref. Church), B. Boelens Czn. te Breda. bedrijf uitsluitend wijndruiven verbouwt. De wijnboeren, die enige, jaren terug de bakens gingen verzetten en naast wijn ook andere producten gingen verbouwenzijn momenteel vrij goed af. Er zijn gevallen bekend van wijnboeren die tweederde van hun oppervlakte bouwland hebben bestemd voor de teelt van granen en voedergewas sen die thans een beduidend hogere op brengst van hun landerijen trekken. Desondanks dreigtdit jaar een enorm grote wijnoogst, die de oogst van alle voor- aande jaren zal overtreffen. Tengevolge van de steeds teruglopende consumptie worden de onverkoopbare voorraden dus jaarlijks groter. Men kan dan ook de som ber gestemde wijnbouwers horen verzuch ten, dat dit goede jaar thans een ramp is. Het grootste gedeelte van de ingeschre venen voor de lichtingen 1941, 1942 en 1943 heeft tot dusver geen bestemming tot ge woon of tot buitengewoon dienstplichtige ontvangen. Bij koninklijk besluit van 23 Mei 1953 is omtrent deze ingeschrevenen een beslissing genomen, als gevolg waar van zij tot buitengewoon dienstplichtige worden bestemd. Alle tot buitengewoon dienstplichtige bestemde ingeschrevenen van de genoem de lichtingen, die nog niet zijn ingelijfd, worden met ingang van 1 Augustus 1953 formeel bij de landmacht of de zeemacht ingelijfd. Zij zullen in geval van oorlog, oorlogsgevaar of andere buitengewone om standigheden onder de wapenen kunnen worden geroepen. De Sabena heeft Maandag met een Si korsky S-55, plaats biedende aan acht per sonen, de lijndienst Brussel-Luik-Maas tricht geopend. De openingsvlucht werd meegemaakt door directieleden van de Sabena. Nadat zij waren uitgestapt, wer den zij begroet door de loco-burgemeester van Maastricht. Ambtenaren van de P.T.T. haalden onder toezicht van Nederlandse douane-autoriteiten de post uit België, totaal 18 kilo, uit het vliegtuig. Gedurende de maand Augustus zal iedere dag omstreeks 11 uur het hefschroefvlieg- tuig met post in Maastricht landen. Met ingang van 1 September zal het personen vervoer beginnen. Na 1 October hoopt men de dienst tot enkele Duitse steden te kun nen uitbreiden. De Braziliaanse regering heeft beper kende maatregelen uitgevaardigd ten aan zien van het vervoer door buitenlandse maatschappijen van passagiers tussen Bra zilië en andere landen. Door dit besluit is de K.L.M. gedwongen het vei voer tussen derde landen en Brazilië te beperken. Vier colporteurs, die getracht hebben in Amsterdam het eerste nummer van het blad „Alarm" van de Nationaal Europese Sociale Beweging (N.E.S.B.) op straat te verkopen, zijn door de politie aangehouden. De politie vermoedt, dat men hier te doen heeft met een voortzeting van de N.S.B. en dus een bij de wet verboden organisatie, waaraan deelneming strafbaar is. De politie heeft medegedeeld, dat twee der colpor teurs tijdens de oorlog deel hebben uitge maakt van een nationaal socialistische or ganisatie en na de bevrijding geïnterneerd zijn geweest. De „landelijke leider" van de N.E.S.B. is mr. J. Wolthuis uit Groningen, die tijdens de bezetting vrederechter is ge weest en onlangs is afgetreden als voorzit ter van de stichting Oud-politieke delin quenten". De „algehele leider voor Holland en Vlaanderen" is de heer P. van Tienen uit Amsterdam, een ex-S.S.-officier, die aan het Oostfront is geweest. Aldus de mededelingen van de politie. Nauwelijks tien minuten nadat de col porteurs op straat waren verschenen, wer den zij door de politie ingerekend. Slechts enkele blaadjes hebben zij aan het publiek kunnen verkopen.Ongeveer honderd exem plaren heeft de politic in beslag genomen. Op enkele plaatsen was op straat het woord „Alarm" gekalkt. Op een aantal tram huisjes was een biljet aangeplakt met het opschrift: „Nationaal Europese Sociale Beweging. Afdeling Pers en Propaganda. Leest „Alarm", strijdblad voor een natio naal en sociaal Europa. Op 23 Juni heeft de heer P. van Tienen in een communiqué mededelingen gedaan over de oprichting en de doelstellingen van de N.E.S.B. In dit communiqué werd onder meer ge zegd: „De Nederlandse organisatie zal in het kader van de Europese sociale bewe ging ten nauwste samenwerken met de Deense, Duitse, Franse, Hongaarse, Ita liaanse, Noorse. Oostenrijkse. Zweedse en Zwitserse sociale beweging, in welke or ganisaties ruim 6.000.000 nationaal-bewuste Europeanen zijn verenigd. Zij is door een unie verbonden met de Vlaamse sociale beweging. De sociale beweging zal, ook in Nederland, strijden voor nationaal herstel, Europese samenwerking en sociale recht vaardigheid en zal als politieke organisatie voor het eerst deelnemen aan de verkie zingen voor de Tweede Kamer in 1956", aldus het communiqué. Nederland heeft zich bereid verklaard tot eind October een hoeveelheid Belgisch mager melkpoeder, bereid volgens het ver- stuivingsprocedé, door' het In- en Ver koopbureau voor Zuivel uit de Belgische markt te doen nemen tegen dezelfde prij zen als waartegen ook in Nederland gepro duceerd melkpoeder bii het I.V.Z. kan worden ingeleverd. Reeds enige tijd valt het de Belgische zuivelproducenten moeilijk voor de bij de boterproductie vrijkomende on derm elk een bevredigende opbrengst te verkrijgen. Men tracht hierin te voorzien door berei ding van verstuivingsmelkpoeder. De afzet van het poeder levert echter moeilijkheden op. De laatste maanden zijn vrij belangrijke hoeveelheden ondermelk tegen lage prijzen uit België in Nederland ingevoerd, het geen weer bezwaren opleverde voor de Nederlandse zuivelproducenten. De Nederlandse regering heeft nu aan België voorgesteld de ondermelk voortaan niet beneden een bepaalde minimumprijs in Nederland in te voeren. Anderzijds is besloten de gelegenheid open te stellen om mager melkpoeder, geproduceerd in België, bij het Nederlands In- en Ver koopbureau voor Zuivel in te leveren. Voor de hoofdakte-examens slaagden te Haarlem de heren: J. F. W. Kok te Amster dam; J. C. Hoogland te Alkmaar en mejuf frouw M. B. H. F. Theunissen te Naarden. Voor afdeling B de heren: L. M. J. van Meurs te Zwaag; C. Visser te Amsterdam; F. C. J. M. van Vugt te Amsterdam en C. J. Wit te Amsterdam. ADVERTENTIE DINSDAG 11 AUGUSTUS Grote Kerk: Orgelconcert. 8 uur. Stad huis: Marionettenspel, 7.30. 8.30 en 9.30 uur. Frans Hals: „The Quiet man', 14 jaar, 8 uur. Minerva: „Een koningin wordt gekroond", alle leeft.. 8.15 uur. Rembrandt: „Sterren stralen overal", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Palace: ..Crimson Pirate". 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Robinson Crusoë", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Lido: „Melody time", alle leeft., 7 en 9.15 uur. City: „Op de bres", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Spaarne: „Circusbloed", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. WOENSDAG 12 AUGUSTUS Grote Kerk: Optreden van Wiener San- gerknaben, 8 uur. Concertgebouw: Sjors en Sjimmie in Sprookjesland, 2 en 4.15 uur. Stadhuis: Marionettenspel, 2.30, 3.30, 4.30, 7.30, 8.30 en 9.30 u. Minerva: „Een koningin wordt gekroond", alle leeft., 2.30 en 8.15 uur. Frans Ilals: „De gelaarsde kat", alle leeft., 10.30 uur: „The Quiet man", 14 jaar. 2.30, 6.45 en 9.15 uur. Rembrandt: „Ton en Jerry", alle leeft.. 10.30 uur. „Sterren stralen over al", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Palace: „Gevleugelde acrobaten", alle leeft., 10.30 uur; „The Crimson Pirate', 14 jaar, 2, 4,15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Robinson Crusoë", alle leeft.. 2, 7 en 9.15 uur. Lido: „In de penarie", alle leeft.. 11 uur. „Melody Time", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. City: „Donald Duck en zijn dolle avonturen", alle leeft., 10.30 uur; „Op de bres", 14 jaar, 2.15, 4.30. 7 en 9.15 uur. Spaarne: „Circusbloed", 14 twr. 2.30, 7 en 9.15 uur. Koningin Juliana heeft Maandagmorgen ten paleize Soestdijk de militaire Willemsorde uitgereikt aan mevrouw de weduwe Bouman uit Roermond. De onderscheiding was, bij K.B. van 31 Maart 1952, posthuum toegekend aan haar echtgenoot, de vroegere lste luitenant van het voormalige K.N.I.L., M. A. M. Bouman, die tijdens de bezetting als lid van de ordedienst het ondergronds verzet geleid en georganiseerd heeft. Een wildebras is een woelwater, een wilde jongen, die nergens voor staat en zijn moeder tot wanhoop brengt door elk ogenblik met gescheurde kleren thuis te komen. Een bras is een touw, dat op een zeilschip wordt gebruikt. Volbrassen is: de brassen aanhalen, zo dat de zeilen bol komen te staan. Van daar de zegswijze: je kunt wel volbras sen, voor: je kunt wel ophoepelen. Een wilde bras is dus: een niet vast gemaakt, los slingerend touw. Een jon gen, die zich niet aan orde of regel stoort, die zijn gang maar gaat, kan dus ook heel goed een wildebras genoemd ^worden. Een gulden genieting voor 80 ct De op 1 Augustus afgekondigde brom fietsregeling heeft tot gevolg, dat zeer uit eenlopende soorten bromfietsen thans alle plotseling met het intensieve rijwielver- keer samengedrongen zijn op hetzelfde pad. Ook de snellere bromfietsen zijn naar het rijwielpad verwezen, terwijl deze voer tuigen niet zijn gebouwd op het rijden met lage snelheden gedurende langere tijd. De A.N.W.B. is van mening, dat de ge troffen regeling de mogelijkheid biedt de snellere en zwaardere bromfietsen niet op het rijwielpad maar uiteraard met rij bewijs en kentekenbewijs op de rijbaan te laten rijden. Volgens artikel 1 van het Wegenverkeers reglement worden onder rijwielen met hulpmotoren verstaan: „motorrijtuigen, die naar het oordeel van de minister van Ver keer en Waterstaat, voorzover betreft hun bouw, alle voor rijwielen normale eigen schappen bezitten en zijn uitgerust met een verbrandingsmotor met een cylinder- inhoud van ten hoogste 50 cc, waarvan het merk en het type door de minister in de Staatscourant zijn bekendgemaakt". Inmiddels heeft de minister in de Staats courant bekend gemaakt, wat hij verstaat onder „normale rijwieleigenschappen" en heeft hij een nog onvolledige lijst van goedgekeurde motormerken en -typen ge publiceerd. Belangrijk hierbij is, dat niet, zoals al gemeen wordt verondersteld, bij deze op somming van merken de bromfiets in zijn geheel is gekeurd, doch alleen het motor tje. Onder normale rijwieleigenschappen worden verstaan: de aanwezigheid van stuur, trappers en één of meer rijwiel- Op de zeedijk bij Harlingen staat een standbeeld van de Portugees Caspar di Robles, die in de tijd van het Spaanse be wind landvoogd over Friesland was. Het is een granieten zuil van 8 meter hoog, bekroond met twee bronzen koppen, een naar het Noorden en een naar het Zuiden gericht. Dit monument werd daar geplaatst uit dankbaarheid voor het werk van deze Portugees, die een einde maakte aan de twisten over de onderhoudsplichten aan de Friese dijk. Van dit monument, in de volksmond de „Stenen Man" genaamd, bevindt zich sinds veertig jaar een natuurgetrouwe gipscopie in het bezit van de heer A. C. W. van Riet te Harlingen. De 76-jarige heer Van Riet wil nu per bromfiets naar Portugal gaan om het beeldje aan de president van dat land aan te bieden als een herinnering aan Caspar di Robles en tevens als blijk van erkentelijkheid voor de vele giften die het Portugese volk aan het Nederlandse Ram penfonds heeft afgestaan. In ons land zijn veertig leerlingen van technische scholen in Oostenrijk aange komen die onder leiding van een zevental leraren in hun vacantie te Zeist een con ferentiehuis voor het Nederlandse Jeugd Rode Kruis gaan bouwen. Dit huis is een schenking van de Oostenrijkse jeugd, mo gelijk gemaakt uit de opbrengst van een in Oostenrijk gehouden collecte van 2 mil- lioen Schilling. De jonge Oostenrijkers hopen in de tijd van vijf weken het mon tage-huis te hebben opgetrokken. Het zal een conferentiezaal, een eetzaal, een keu ken. 14 driepersoons en 9 tweepersoons slaapkamers bevatten. De gehele inrich ting meubilair, bedden, electrische in stallaties, centrale verwarming en douches wordt door de Oostenrijkse jeugd ver zorgd. Het gebouw zal het Henri Dunant- Huis" worden genoemd. zadels welke delen zodanig aan het voer tuig moeten zijn aangebracht, dat dit ook met een blijvend uitgeschakelde hulpmotor gedurende langere tijd en met een rede lijke krachtsinspanning trappend kan wor den voortbewogen of aan de hand kan worden meegevoerd. Voorts moeten de wielen, gemeten aan de binnenzijde van de velg, tenminste 50 centimeter middel lijn hebben. Ieder voor zich zal dus moe ten nagaan of zijn bromfiets niet alleen een goedgekeurde motor heeft, maar ook aan deze andere eisen voldoet. Is men van mening dat dit niet het geval is, dan zal men dus zijn bromfiets als motorrijwiel moeten beschouwen en een kentekenbewijs en een rijbewijs moeten aanvragen. Een rijproef voor het behalen van het rijbewijs met een dergelijke „bromfiets" zal slechts kunnen worden afgelegd, indien deze voor zien is van een na 1 Augustus 1953 afge geven kentekenbewijs. Men bedenke wel, dat men in dat geval niet meer op de rij wielpaden zal mogen rijden. Een kentekenbewijs wordt alleen ver strekt, indien de bromfiets niet voldoet aan de door de minister gestelde definitie hetgeen het geval is, wanneer de cylinder- inhoud groter is dan 50 cc óf wanneer de bromfiets niet voldoet aan de vereiste rij wieleigenschappen. Langs deze weg kun nen, naar de mening van de A.N.W.B., de snellere en zwaardere bromfietsen naar de rijbaan verwezen worden, waartegen ver keerstechnisch geen bezwaar kan bestaan. Hun kruissnelheid ligt vrij hoog en hun uitvoering is zodanig, dat zij meer op een lichte motorfiets dan op een fiets lijken. Rechtbank acht actie van vakbonden onrechtmatig De Amsterdamse rechtbank heeft uit spraak gedaan in de zaak van de Tielse fruitveiling enerzijds en de Nederlandse Bond van Handels- en Kantooi-bedienden „Mercurius" en de R.K. Bond voor Admi nistratief Personeel „St. Franciscus van Assist" anderzijds. De rechtbank heeft de actie van deze bonden tegen de fruitveiling als onrecht matig gekwalificeerd en de bonden ver plicht de veiling schadeloos te stellen voor het nadeel dat uit de door hen gevoerde actie is voortgevloeid. Op 31 Augustus 1951 was bij de Tielse veiling een staking uitgebroken, geprocla meerd door „Mercurius" en „St. Francis cus van Assisi" tegen de bij collectieve ar beidsovereenkomsten in te voeren arbeids voorwaarden. De bonden wendden zich voorts met een circulaire tot de Tielse be volking en met een waarschuwing in de Tielse Courant aan mogelijke werkwilligen. Het veilingbestuur stelde zich op het standpunt dat de bedragingen van de bon den en de bewoordingen van circulaire en aankondiging van zodanige aard waren, dat zij een onrechtmatige daad opleverden. Het dagvaardde de bonden voor de Am sterdamse rechtbank en eiste schadever goeding. In haar uitspraak heeft de rechtbank beslist, dat het verspreiden van de circu laire en het plaatsen van de aankondiging onrechtmatig zijn geweest en dat de bon den verplicht zijn de daardoor geleden schade te voldoen. Het veilingbestuur wordt in de gelegenheid gesteld het bedrag van haar schade aan te tonen. De bonden hebben in het vonnis berust. LONDEN (A.F.P.) Volgens de „Daily Mail" zou premier Malenkov Mao Tse Toeng hebben uitgenodigd in September te Moskou met hem van gedachten te komen wisselen. De Russische eerste minister zou zich ook bereid hebben verklaard om even tueel de Chinese regeringsleider halverwege tegemoet te komen, aldus het Britse blad* De Nederlandse schilderessen die elkaar gevonden hebben in de vereniging „De Zeester" hebben voor hun tentoonstelling in het Amsterdamse museum Fodor drie Zwitserse zusters-in-de-kunst geïnviteerd en voor haar een apart zaaltje gereser veerd. Het is een expositie van tekeningen, aquarellen, pastels en een enkel stukje grafiek. Het geheel heeft niet de pretentie iets erg schokkends te brengen, maar er is wel naar goede kwaliteit gestreefd. En men heeft dan ook, enkele zwakke figuren daargelaten, een aanvaardbaar niveau be reikt. Het sterke gevoel voor maat en verhou ding, kenmerk van de Hollandse kunst, dat is afgestemd op de intimiteit van het binnenhuis, komt hier frappant naar voren naast de Zwitserse tekeningen, die meer aan ontwerpen voor affiches doen denken met hun bonte kleuren, hun schematische vormen en vooral door de grote formaten. Dit zijn beslist geen bladen, die men „op de hand" moet bezien. Aanvaard men deze eigenaardigheid der Zwitsers, dan kan men de inzending van Marg. Frey om het décoratief effect prij zen. Een emotioneel element lijkt er wel in besloten, maar naar deze inzending te oordelen komt het werk ons toch wat op pervlakkig en weinig persoonlijk voor. Kirchner en ook de Zwitserse schilder Max Gubler hebben deze schilderes stellig be ïnvloed. Van de Hollandse schilderessen acht ik de inzending van Maaike Braat de sterk ste. Zij heeft de laatste jaren een eigen grafisch handschrift ontwikkeld en weet daarmee zeer levendig en tevens exact om te gaan. Onderwerpen, die uit de aard van hun samenstelling zeer moeilijk te „vat ten" zijn, zoals jonge boompjes in het duin, weet Maaike Braat voortreffelijk te analyseren. Zij versobert maar verarmt het onderwerp niet. Wanneer krijgt zij eens opdracht voor illustreren in lithografie, of hebben de uitgevers dit talent al ontdekt? Het werk van Jeanne van Hall kenmerkt zich vooral in de zwart-wit-tekeningen van veeboeren en koeien in Auvergne door grootheid van vorm en een gespannen- vloeiende lijn. Haar aquarellen missen die samenvattende eenheid van vorm en zijn daardoor meer in de mooie détails dan in het geheel te waarderen. Van Agnes van der Brandeler zagen wij vroeger wel be tere aquarellen. Het kinderkopje in rood krijt van Mop van Bruggen is bijzonder aardig van expressie en leuk los getekend. Sommige inzenders, zoals Louise Malo- ney en Bets Bayens stuurden studiebladen, die zij beter in portefeuille hadden kun nen houden. De Zeester heeft al menig goede tentoonstelling gehouden. Laten de leden elkaar in onderlinge critiek niet sparen. Of gaat dat niet onder dames? OTTO B. DE KAT Per helicoptère uit paleistuin vertrokken Koningin Juliana is vanmorgen met een hefschroefvliegtuig van de Sabena naar het rampgebied vertrokken. Het vertrek geschiedde van de tuin van het paleis uit. De helicoptère. een Sikorsky S-55, werd bestuurd door de heer Gerard Tremery, chef-pitoot der helicoptèrediensten van de Sabena, die tijdens de rampdagen de eer ste was die met een helicoptère reddings werk heeft verricht. CANBERRA. (Reuter). De Australi sche regering is voornemens bij de indie ning van haar begi'oting op 9 September een zo groot mogelijke verlaging van de belastingen voor te stellen. De Australische premier, Menzies, die dit vandaag bekend maakte, verklaarde dat hij zeer optimistisch gestemd is aan gaande de toekomstige economische ont wikkeling van Australië. ADVERTENTIE v TWEKA BADKLEDING PARIJS. Van goederhand wordt ge meld, dat de heer Bazé, de bekende anti- Bonapartistische thesaurier onder het vorige Bewind, van den Keizer verlof heeft ontvangen, naar Frankrijk terug te keeren. De heer Bazé is deze gunst ver schuldigd aan zijnen vriend, den dichter Jasmin, die. bij gelegenheid van eenen maaltijd in het paleis, een roerend dicht stuk heeft voorgedragen, waarin hij den Keizer verzocht den genoemden banne ling te begenadigen. De Keizer heeft het verzoek toegestaan, doch verklaard dat hij, indien hij een vijand bleef vinden in den heer Bazé, zulks op den dichter zou verhalen. De heer Bazé heeft inmiddels in een brief aan een te Brussel uilkomend dag blad doen weten dat het einde van zijne ballingschap nooit het gevolg zal kunnen zijn van eene gunst, die hem door wie het ook zijn moge wordt bewezen.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 5