De Nederlandse roeisters behielden Zilveren Molen I. KAN Militair waterpolo-zevental versloeg de Spaanse ploeg Fenny ten Bosch en Koerts winnen Bonman-vaas en Van Lennep-beker Koppel Van Vliet-Lohmann winnaar van Grote Prijs van Amsterdam Kievit verloor van Bijlsma op 100 m rugslag De samenstelling van het FIFA-elftal Haarlemse jeugd had geen kans Van Mesdag in halve finale bij skiffeurs Derksen oppermachtig bij de sprinters VRIJDAG 14 AUGUSTUS 1953 5 Wandeltochten van „Jan Passtoors" Voetbal R.C.H. 2 in finale door zege op D.C.O.: 2-1 M.H.S.V. kampioen afd. A bedrijfsvoetbal Oefenwedstrijd tegen Borussia in Nijmegen JEUGDTENNIS IN GROENENDAAL Cricket Nederlaag van Rood en Wit-junioren in Engeland Wielrennen Revanches wielrennen in Amsterdam De Ronde van Kroatië Ttaliaan Serena leidt in het klassement EUROPESE KAMPIOENSCHAPPEN IN KOPENHAGEN 'N 17-STEENS ANKER HERENPOLSHORLOGE A A 25 1 JAAR GARANTIE VOOR fr, 2 JAAR VERZEKERD Duitser Haas won in 125 en 250 cc klasse Om nu te zeggen, och wat spreekt die Cor Braasem een vloeiend Spaans, neen dat niet, waarhij we echter wel direct willen zeggen dat de oud-aanvoerder van het Nederlands zevental zijn pupillen van de Spaanse waterpoloploeg, dankzij de in korte tijd verworven kennis van het Spaans, wel onder de duim. heeft en hun ook met raad en daad terzijde kan staan. We hebben dat gisteravond kunnen zien in Stoop's bad in Overveen, waar het Spaans zevental een bijzonder aantrekkelijke wedstrijd speelde tegen het Nederlands militair zevental, voorafgegaan door enkele zwemnum- mers, eveneens tegen militairen. De Nederlanders waren veelal sterker. Zowel bij de individuele nummers als tijdens de waterpolowedstrijd. Voor Cor Braasem, die als een druk baasje tussen de leden van zijn ploeg bezig was en intussen allerlei zwemvrienden uit Haarlem de hand schudde, was dat zo erg niet. De Spanjaarden zijn hier om routine op te doen en van hun in het algemeen veel oudere tegenstanders veel matigs te leren. En wat dat betreft is die eerste oefenavond in Nederland een opperbeste geiveest. Bij de 100 meter vrije slag ging Pieters in de eerste serie aan de kop en eindigde dan ook als eerste in 1 min. 2,8 sec. In de tweede serie lag de Spanjaard Queralt in fel duel gewikkeld met militair Zijlstra. Queralt zegevierde in 1 min. 1,2 sec. Zijlstra deed er een seconde langer over en bezette de tweede plaats, zodat Pieterse derde werd. De vlinderslagzwemmers J. Bazan (Span je) en de militair Cor Wiering gingen nek aan nek over de baan bij de 100 meter vlin derslag, waarbij in de laatste meters Wie- ring een geringe voorsprong behaalde en met 1,9 sec. verschil voor Bazan aantikte in 1 min. 15,1 sec. Bazan liet 1 min. 17 sec. note ren en Jos Sic vers kwam op de derde plaats met 1 min. 21,6 sec. In de wedstrijd 100 meter rugslag moest de Nederlandse recordhouder Kees Kievit de eer laten aan Gerrit Bijlsma voor wie de chronometer 1 min. 14,2 sec. aanwees; Kie vit liet 1 min. 15.5 sec. afdrukken en Nijs Korevaar 1 min. 18,3 sec. In de 7 x 50 meter vrije slag estafette ging in de eerste banen de Spaanse ploeg vrijwel gelijk op met de eerste ploeg van de mili tairen. Na de derde baan kwamen de mili tairen voor te liggen en het zag er toen naar uit dat het een ruime overwinning voor de militairen zou worden. Toch zorgde de Spaanse ploeg voor een verrassing want zij wist de achterstand weer in te lopen. Slechts met' handslag verschil wonnen de militairen in 3 min. 24 sec., welke tijd de chronometer ook voor de Spaanse ploeg aanwees. De tweede ploeg van demilitairen maakte 3 min. 30,6 sec. De polowedstrijd Hierna traden de waterpoloploegen van Spanje en Nederland (militair) aan en wer den aan het publiek voorgesteld. De jongste speler van de Spaanse ploeg, de vijftien jarige Armando, mocht hierbij een extra applaus in ontvangst nemen. Later bleek dat hij dat ook wel dubbel en dwars verdiende. Niettegenstaande de militaire ploeg ster ker was dan die van de Spanjaarden, lieten deze laatsten soms bijzonder vlotte combina ties zien. Zij speelden bovendien over de gehele breedte maar begingen daarbij de foiit om af en toe met twee spelers op een tegenstander af te gaaan, uit welke speel wijze de militairen steeds weer voordeel trokken. Na wat mislukte aanvallen van de Spaanse ploeg gingen de militairen tot de tegen aanval over. Luchs scoorde daarbij voor Ne derland. Die voorsprong was echter niet van lange duur. Na een spectaculair samenspel, dat al lang in een doelpunt had kunnen resulteren, scoorde uiteindelijk Mestres. Toch kregen nog voor de rust de militairen een voorsprong toen eerst Korevaar voor de mili tairen en weer Mestres voor de Spanjaarden een doelpunt hadden gemaakt, maar De Wit het Nederlandse overwicht in cijfers uit drukte. In de tweede speelhelft kregen de militai ren een spelersmeerderheid, waarvan al spoedig geprofiteerd werd door een goal van Korevaar (42). Dat was voor de Span jaarden echter te veel. Zij zetten een fel tegenoffensief in. waarbij het vrij spoedig weer gelijk was. Mestres en Subirana waren de scherpschutters. Volkomen verdiend namen de Nederlan ders door Luchs daarna weer de leiding, waarna uiteindelijk Ruimschotel nadat Korevaar uit het water was gestuurd de overwinning veilig stelde: zesvier. De wandelsportvereniging „Jan Passtoors" uit Haarlem houdt op Zaterdag 22 en Zon dag 23 Augustus a.s. wandeltocthten. Op Zaterdag van 10 en 25 km. en op Zondag van 10, 25 en 40 km. Deelname staat open voor iedereen, zowel individueel als in groepsverband. Personen van 10 tot en met 14 jaar kunnen deelne men aan de 10 km., van 14 tot en met 16 jaar aan de 10 of 25 km. terwijl personen boven de 16 jaar hierin vrij zijn. Er wordt gestart vanaf gebouw „DOMI" Zandvoorterpad te Overveen, op Zaterdag tussen half twee en drie uur en op Zondag tussen 9 uur en half een. Allen die deze wandeltocht volbrengen ontvangen een médaille terwijl groepen be staande uit minsten 10 personen plus leider ook een groepsherinnering zullen ontvangen. Om de U mans-beker In het Umans beker voetbaltournooi heeft RCH 2 Donderdagavond een kleine, maar verdiende 21 overwinning behaald op de organiserende vereniging DCO. Laatstgenoemde gaf goed partij aan de technisch sterkere RCH-ploeg en nam zelfs door Klop de leiding dank zij een fraaie kopbal. RCH 2 kwam toen heftig opzetten en nog voor de pauze was de stand in even wicht. Uit een hoekschop van Jansen scoor de Kensen de gelijkmaker. In de tweede helft was RCH 2 over alle linies sterker. DCO verdedigde zich even wel uitstekend en kon geruime tijd stand houden. Toen evenwel een schot door Heke laar van richting werd veranderd vloog de bal onhoudbaar in het DCO-doel en hoewel DCO daarna nog enthousiaste pogingen in het werk stelde om de actherstand in te lopen, het lukte niet omdat RCH in de slot periode toch te sterk bleek. Met 21 kwam dus het einde. Woensdagavond spelen Bloemendaal en DCO om de derde en vierde prijs, waarna op Donderdag 20 Augustus de finale plaats vindt tussen RCH 2 en Ripperda. Het eeneen gelijke spel van het voetbal elftal van de Marine-hospitaal Sportvereni ging te Overveen in de laatste ontmoeting tegen de ploeg van de meubelfabriek „Het Westen", Donderdagavond gespeeld op het terrein van DSK aan de Oude Weg, was vol doende om daarmede het kampioenschap te behalen van de afdeling A van het zomer- bedrijfsvoetbal. Na afloop reikte de commandant van het Marine-hospitaal, kapitein ter zee - arts W. L. Creyghton, bloemen uit aan de aanvoer der korporaal J. Hodde. De eerste officier C. van Rhee, belast met sport en ontspanning op het hospitaal, was eveneens aanwezig. Om het kampioenschap van de afdeling Haarlem zullen de marinemannen nu nog aan moeten treden tegen de kampioen van de afdeling B, het elftal van de wasserij Haak. De datum van deze wedstrijd is nog niet vastgesteld. Naar de KNVB ons mededeelt wordt de wedstrijd tussen het voorlopig Nederlands elftal en de Duitse eersteklasser Borussia Dortmund niet, zoals oorspronkelijk gemeld op 9 September in Rotterdam doch in Nij megen in het Goffertstadion (aanvang 4 uur) gespeeld. Gevaarlijk moment voor het Spaanse doel. DRIE DAGEN LANG hebben de beste tennissers en tennisters van 16 tot en met 19 jaar uit het gehele land gestreden om de Kea Bouman-Vaas en de Van Lennep-Beker. Die „wedstrijden voor de oudere jeugd", zoals het officieel heet, wederom op het tennispark „Groenendaal" te Heemstede gehouden, zijn nu ten einde. Naar de vorm zou men de „Vaas" eerder een beker noemen en de „Beker" een schaal. Hoe dit zij, het zijn beide fraaie tropheeën. Dat de jongelui strijden om Beker en Vaas is eigenlijk niet waar; zij strijden om de eer van de overwinning, want de winnaar mag het ge vaarte alleen maar even vasthouden bij de prijsuitreiking. Hij en zij krijgen echter een foto plus oorkonde, een legpenning en nog een echt cadeautje en bovenal.hun namen worden in de tropheeën gegrift. Een redacteur van het A.N.P. heeft K. J. J. Lotsy, voorzitter van de speciale com missie door de F.I.F.A. ingesteld voor de ontmoeting tussen Engeland en het con tinent op 21 October in Londen te spelen, gevraagd hoe het met de voorbereiding voor deze belangrijke voetbalwedstrijd staat. De heer Lotsy deelde mede dat op 26 Augustus in Parijs de commissie te zamen komt en dat de heren Munoz Cal- lero (Spanje), Thomen (Zwitserland), Wal ter Nausch (Oostenrijk), Gaston Barreau (Frankrijk) en hijzelf zich op die bijeen komst zullen beraden over de reeds ge nomen en nog te treffen maatregelen. Op die conferentie zullen de spelers worden aangewezen, die in aanmerking komen voor het voorlopig F.I.F.A.-elftal, dat op 30 September in Amsterdam tegen een nog nader aan te wijzen buitenlandse prof club zal spelen. Na de oefenwedstrijd op 30 September zal men tot een definitieve keuze overgaan. De oefenwedstrijd in Am sterdam zal worden geleid door de Neder landse scheidsrechter Karei van der Meer. Het gezelschap komt Maandag 28 Septem ber in Amsterdam samen. Wie de tegenpartij zal worden is nog niet bekend. Dat zal ook in Parijs op 26 Augustus worden beslist. Wel zei de heer Lotsy dat men spelers uit Oostenrijk, Joegoslavië, Hongarije, Spanje, Italië, Tsjechoslowakije en Frank rijk op het oog heeft en dat noch spelers vaYi Zweden, noch die van Denemarken of Zwitserland voor een keuze in aanmerking zouden komen. Noch in het F.I.F.A.-elftal, noch in het Engelse elftal zullen Schotten, Ieren of spelers uit Wales meespelen. Dat is onder ling overeengekomen. Het junioren-elftal van Rood en Wit, dat een tour maakt door Engeland, heeft deze week de cricketwedstrijd tegen Heanor ver loren. Na gewonnen toss gingen de jeugdige Haarlemmers batten en scoorden 137 runs. De Ruig (31), Pliester (18), Ter Haar (20) en Van Liemt (17) kwamen in de dubbele cijfers. De Engelsen passeerden daarna dit totaal voor het verlies van negen wickets. Thoden van Velsen (2 voor 45), Van Muiswinkel (2 voor 9), Goekoop (2 voor 22), De Ruig (2 voor 34) en Van Li emt (1 voor 5) namen de wickets. Ook tegen Wirksworth C.C. verloren de gasten. Wirksworth scoorde 202. Wijkhuizen was daarbij de meest succesvolle bowler. Hij nam zeven wickets voor 57 runs. De Rood en Witters kwamen niet verder dan 83 (Van der Zouwe 22 en Molenschot 27). Zaterdag vertrekken de Rood en Witters met de dagboot weer naar Nederland. Zelfs om aan dit tournooi mee te mogen doen is al een eer. Men wordt er namelijk door de bond voor uitgenodigd. De beide groten" uit de twintiger jaren, die de bekers schonken, deden dit met de bedoe ling de animo onder de jonge spelers en speelsters te vergroten. Naast de nationale jeugdkampioenschappen, waaraan men tot het 17e jaar kan deelnemen, bestond er immers geen speciaal jeugdtournooi; de uitblinkende jeugd, die wat ouder dan 17 jaar was, ging onder tussen de volwasse nen. Sindsdien zijn er wel enige jeugd- tournooien, door clubs georganiseerd, ge komen, maar de „wedstrijden voor de oudere jeugd" hebben practisch de beteke nis gekregen en behouden van een natio naal kampioenschap voor jeugd tot 20 jaar. Ieder district geeft de jongelui op, die naar zijn mening voor deelname in aanmerking komen, de landelijke commissie „Jeugd zorg" van de bond bepaalt wie er meedoet. Zo kan het gebeuren, dat er uit het ene district meer afgevaardigden zijn dan uit het andere. De westelijke districten leveren altijd meer deelnemers dan „de provincie". De Haarlemmers Werkelijk sterke jeugd bezit Haarlem op het ogenblik niet. Tonny den Hartog bracht het er nog het beste af. Hij won in de eerste ronde, maar verloor in de tweede tegen Pim Dominicus, uit Den Haag.Fred Titulaer verloor in de eerste ronde, won in de herkansing, maar verloor in de tweede ronde van Piet van Eysden. Toos Schouten verloor zowel in de eerste ronde als in de herkansing, zij het hier met 7-9 in de derde set. Bij de jongens was Piet van Eysden (Utrecht) vrijgesteld voor de eerste ronde. Hij had immers in de wedstrijd om de Dinsdag 1 September zullen in het Olym pisch Stadion in Amsterdam revanchewed strijden worden verreden van de wereld kampioenschappen wielrennen op de baan, die eind Augustus in Zwitserland worden gehouden. De vijfde étappe van de Ronde van Kroa tië, van Nova Gorica naar Bied (162 km.), is gewonnen door Bonny (Zwits.) voor Maurice van Kerkhove (België), Reitz (Did.) Petrovic (Joegoslavië) en Santa (Triëst). In het algemeen klassement leidt Petrovic vóór Reitz. t De Ronde van België De tijdrit in de Ronde van België voor onafhankelijken, van Remouchamp naar Houffalize over 59 km., werd gewonnen door de Belg Marcel Janssens in 1 uur 40 min. 6 sec. Het klassement luidt: 1. Janssens (België) 1.40.6: 2. Serena (It.) 1.40.37: 3. Vlaeyen (België) 1.41.08; 4. Wisinsky (België) 1.42.18; 5. Floriozen (België) 1.42.30. De tweede halve étappe van Donderdag van Houffalize naar Seilles (133 km.), is gewonnen door Jacques Schoubben (België) in 3 uur 33 min. 45 sec., vóór Maitland (G. B.), Steel (G. B.) en Pinoy (B.) in dezelfde tijd en Faille (Fr.) in 3.33.56. Het algemeen klassement na deze halve étappe: 1. Serena (It.) 31.06.38; 2. Janssens (Belg.) 31.09.02; 3. Floriozen (Belg.) 31.13.46; 4. Assirelli (It.) 31.15.19; a. Wyckstandt (Belg.) 31.19.01. Galia-beker tegen België het beste resul taat bereikt, door van de Belgische jeugd kampioen te winnen. De halve eindstrijd tegen Pim Dominicus overleefde hij echter al met grote moeite (le set 2-5 achter, ge wonnen met 8-6; 2e set weer 2-5 achter, verloren met 7-5, derde 6-3) en in de eind strijd heeft hij tegen Johan Koerts geen ogenblik een kans op de overwinning ge had. Verschillende speltypen Hier waren wel twee spelers met tegen strijdige speltypen aan de gang: Van Eys den een en al vaart, harde topspinservice, zeer snel genomen toegedekte forehand en goed netspel; Koerts steeds in de verdedi ging. Maar dit verdedigende spel speelt hij meesterlijk: een fraaie looptechniek en een zeldzame beheersing van de slagen in de moeilijkste situaties. Ook verder maakte de partii de indruk van de beheerste tegen de onbeheerste spe ler: Van Eysden, moedeloos, doordat al zijn harde slagen terug kwamen, ging te veel forceren en kwam zo tot onnodige missers. Koerts was echter een en al concentratie en gaf geen punt cadeau. Daarbij leek hij physiek sterker dan de jongere en tengere Piet van Eysden. Wanneer deze laatste uit de kluiten gewassen is, voorspellen we hem echter met zijn sterk aanvallend spel type een grotere toekomst. Koerts had in de halve eindstrijd gewon nen van Ab Kloezen die in de tweede set een setpunt behaalde, maar het toch niet verder bracht, terwijl de andere sterke Amsterdammer, Henk Bitter, al eerder tegen Dominicus ten onder was gegaan. In deze laatste jongenspartijen werd een zeer behoorlijk spelpeil bereikt, wc zouden kun nen zeggen zwakke hoofdklasse. Fenny won onbedreigd Bij de meisjes won Fenny ten Bosch on bedreigd. Met haar reeds grote internatio nale ervaring heeft zij natuurlijk ook wel een voordeel. Groot spel liet zij niet zien. Haar vaste tegenstandster in nationale jeugdwedstrijden, Margriet van Grinsven (Limburg) trachtte in de eindstrijd door dropshots profijt te trekken van Fenny's zwakke punt: haar traagheid. Maar ook dit mocht niet baten en op de andere slagen was zij duidelijk de mindere. Eén ding viel ons op: de jongelui waren in hun optreden op de baan zeldzaam be heerst. Geen roepen of gebaren zoals men dat bij anderen zoveel ziet bij een gemiste kans of eenvoudige misser. Men zou zeg gen: zelfbeheersing -komt met de jaren; hier zagen we het omgekeerde. Het tournooi werd weer geleid door de heer Berends, op de rustige wijze, die we van hem kennen. De voorzitter van de landelijke commissie Jeugdzorg, de heer Gilliéroun, reikte de prijzen uit voor een kleine schare toehoorders. De belangstel ling, speciaal van de Haarlemse jeugd, was klein. Van een medewerker) Een zege van Die Leythe, met luttele centimeters voorsprong op de Noorse da mes vier bevochten, bleek gisteren bil de Europese roeikampioenschappen in Kopen hagen een voorproefje van de spanning die de enorme schare Nederlandse suppor ters nog te wachten stond. Immers ook de acht van De Vliet moest nog roeien en nie mand kon vermoeden, dat de ploeg in een bijna gewonnen race de boot zou laten lopen. Toch gebeurde het vlak voor de Koninklijke tribune, waar prins Knud en prinses Caroline Mathilde van Denemar ken met zichtbare schrik toezagen hoe De Vliet in de mening, de baan afgeroeid te hebben, plotseling liet lopen, ja zelfs de boot ging „houden" uit angst tegen de wal terecht te komen. Van de start af hadden de meisjes al in de narigheid gezeten. Door de wind raak ten Nederland en Engeland op één boei en een tijdlang grepen de stuurboordriemen van De Vliet en de bakboordriemen van London University als tandraderen in el kaar, zonder echter te raken. De slechte Deense acht, (een gelegenheidscombinatie, omdat Denemarken nu eenmaal uit moest ADVERTENTIE DAT KAN KAN ALLEEN WATERDICHT SCHOKVRIJ ANTI-MAGN. BARTELJORISSTRAAT 2 HAARLEM TELEFFOON 13004 HET NEDERLANDS-DUITSE KOPPEL Van VlietLohmann heeft gisteravond op de stadionbaan in Amsterdam beslag gelegd op de Grote Prijs van Amsterdam. Vol komen verdiend overigens, want met een tweede plaats van Arie van Vliet in de sprintwedstrijden, waaraan zes van de beste sprinters ter wereld deelnamen, en met een eerste plaats van Lohmann in de uurswedstrijd voor stayers vormden zij onbe twistbaar het sterkste duo. Twee renners zullen echter een beetje teleurgesteld naar de ereronde van de overwinnaars hebben gekeken: Bijster en Wagtmans. De Haarlemse stayer, omdat hij, toen hij kennelijk vastbesloten was zijn aanval op de leider van de wedstrijd Lohmann in te zetten, van zijn fiets moest omdat hij onderweg zijn zadel was verloren en voorts omdat hij hierna nog drie keer, steeds wanneer hij juist weer iets van zijn achterstand had ingelopen, van rijwiel moest verwisselen. En niemand zal het hem dan ook kwalijk nemen dat hij tenslotte ontmoedigd met de laatste plaats genoe gen nam (elf ronden achterstand). Wagtmans daarentegen was tegen de kracht van zijn tegenstanders niet opgewas sen en kon zich slechts met de grootste moeite op de (eervolle) vierde plaats hand haven. Ook voor het publiek, dat gister avond in grote getale (30.000) aanwezig was, was dit optreden van de kleine tour de France-renner na zijn grote overwinning op de stadionbaan enkele weken geleden ongetwijfeld een tegenvaller. De sprinters, waarbij Harris ontbrak, reden vijftien ritten a deux. Derksen was in grootse vorm en versloeg al zijn tegenstan ders. Hij waagde het er zelfs op tegen Van Vliet de kop te nemen. De Woerdenaar kon Wout Wagtmans, die gisteravond zijn debuut achter de grote motoren maakte, ging bijna geheel schuil achter de brede rug van zijn gangmaker Van der Bom. zijn voordelige positie niet uitbuiten en kwam enkele centimeters te kort. Tweede in de sprintmatch werd Van Vliet, die de overige ritten won. Wereldkampioen Plattner bracht het niet verder dan de derde plaats door overwinningen op Mockridge, Gosselin en Bellenger. Van dit drietal viel Bellenger het meeste tegen. Hij verloor al zijn ritten, ook van Mockridge. In de rit tussen Van Vliet en Mockridge gaf de Australiër Van Vliet bij het ingaan van de laatste bocht een prachtige kans om onder door te gaan, waarvan de Nederlander dankbaar gebruik maakte. Nog voor het uit komen van de bocht was Mockridge ver slagen. Grote motoren De wedstrijd achter grote motoren over ^een uur was eigenlijk al na een kwartier beslist, toen Lohmann de kop van Wagtmans overnam. Wagtmans had niet lang op de eerste plaats gereden, want hij had. die pre cies een minuut eerder op Bijster, die na een duel met Pronk wat vermoeid was, veroverd. Lohmann werd daarna niet meer bedreigd, ook niet door wereldkampioen Verschue- ren, die na 25 minuten van de vijfde naar de tweede plaats reed. Slechts om de derde, vierde en vijfde plaats werd verwoed ge streden tussen Lemoine. Wagtmans en Pronk. Omdat de koppels DerksenBijster en PlattnerWagtmans in het totaal klassement elk met zeven punten eindigden, moesten de sprinters in een extra rit beslissen, wie de derde prijs zou krijgen. Derksen liet Platt ner ruim een lengte achter zich. De winnaars van de grote prijs, Van Vliet en Lohmann, kregen de bloemen en de ere- linten uit handen van wethouder W. Steinmetz. Uitslagen Totaal sprint professionals: 1. Derksen 5 punten; 2. Van Vliet 6 punten; 3. Plattner 7 punten; 4. Gosselin 8 punten; 5. Mockridge 9 punten; 6. Bellenger 10 punten. Uurswedstrijd voor stayers: 1. Lohmann achter Groseimond afgelegd 75.950 km.; 2. Verschueren achter Ville afgelegd 75.700 km.; 3. Lemoine achter Pasquier afgelegd 75.650 km.; 4. Wagtmans achter Van der Bom af gelegd 75.590 km.; 5. Pronk achter De Graaf afgelegd 75.580 km.; 6. Bijster achter Wiers- ma op 11 ronden. Eindstand Grote Prijs: 1. Van Vliet en Lohmann 3 punten; 2. Gosselin en Verschue ren 6 punten; 3. Derksen en Bijster 7 punten; 4. Plattner en Wagtmans 7 punten; 5. Bel lenger en Lemoine 9 punten; 6. Mockridge en Prink 10 punten. Prinses Caroline Mathilde reikt aan de Nederlandse dames de prijs uit. Verder zien we de dames: V. Ochteloo, Van Lith, May, Lefeber en Boeré. (Telefoto). komen) maakte van de consternatie ge bruik om tot de helft van de baan bij te blijven. Op de tweede helft bleek Neder land te sterk voor de Engelse acht, die langzaam maar zeker terrein verloor. Het roeien van De Vliet was productief gebleven bij alle emoties, maar niet zuiver en mooi, hetgeen in Badsvaerd Sö ook slecht geëist kon worden. Met ruim licht tussen de boten scheen De Vliet onbegrensd te winnen tot het moment waarop de ploeg (al in overwinningsroes) liet lopen. Enge land was tot een halve lengte bijgekomen toen Liesbeth Tersteeg, de twee, plotseling merkte dat de finish nog moest komen. Rukkend en sleurend slaagden de boegen er nog juist in, de punt tijdig over de lijn te halen. London University viste met éên lengte achter het net. Slechte start De race in de vier met stuurvrouw had een geheel ander verloop. Die Leythe, die ook op de Bosbaan al eens in het verkeerde hoekje zat wanneer het op starten aan kwam, was nog aan het proberen om haar boot recht in de baan te krijgen toen de startslag viel. Bijna een lengte ging in de start verloren, een achterstand die de meis jes echter niet ontmoedigde. Aanval op aanval werd op de Noorse vier gedaan. Maar pas bij het eindpunt slaagde Neder land erin, naar voren te komen. Het was een kwestie van centimeters, maar voor Die Leythe was het voldoende om uit han den van prinses Caroline Mathilde de in ternationale prijs (de Zilveren Molen) te ontvangen. Agnes Reuter verloor In de skiff is gebeurd hetgeen wij gis teren al verwachtten. De Oostenrijkse Eva Sika bleek Agnes Reuter te sterk af. Met korte, té korte halen kon Agnes zich niet verder naar voren werken dan de derde plaats. Ook de Duitse skiffeuse moest zij nog voor zich laten. Een slechte Duitse dubbel twee won van een vrij aardige doch veel te lichte Franse ploeg. In de voorwedstriid der skiffeurs roeide Rob van Mesdag zich naar de halve finale. Hoewel hij nog zijn meerdere moest er kennen in Schutt van de Saar slaagde hij er in om zijn oude tegenstander Fox de baas te blijven, Njord na op de tweede plaats gelegen te hebben in de heat van de vieren met stuurman in de eindspurt nog voor te lopen. De Leidenaars die vierde werden in hun heat, komen nog in de her kansingen. Uitslagen De uitslagen van de dameswedstrijden. luidden: Acht: gewonnen door Nederland, De Vliet. De Boer, boeg; Liesbeth Tersteeg, Hetta Teuben, Frieda van der Hoop, Han- nie Ocheloen, Wil Nanning, Marianne Moussault, Ida Scheltema, slag; Imke van der Steu, stuurvrouw; 3.29.6. 2. Engeland: 3.31; 3. Denemarken: 3.36.4. Vier met stuurvrouw gewonnen door Die Leythe: Eef Lefebvre, An de Mey, Marjo lein van Lisch, Beb Vogtelo, slag; Gon Boeré, stuurvrouw: 3 min. 42.2. 2. Noor wegen: 3.42.9; 3. Denemarken: 3.47.5; 4. Finland: 3.50.6; 5. Frankrijk: 3.58.8. Skiff: 1. Oostenrijk: 3.50.3; 2. Duitsland: 3.52.1; 3. Nederland (Agnes Reuter): 3.62.9; 4. Denemarken: 3.56.8. Dubbele twee: 1. Duitsland: 3.40; 2. Frankrijk: 3.42.9; 3. Polen: 3.47.8; 4. Dene marken: 3.53.6. Grote Prijs van Ulster Na een spannende strijd is de eerste motorrace om de Grote Prijs van Ulster (meetellend voor het wereldkampioenschap), die in de 125 cc. klasse, door de Duitser Haas gewonnen. Haas, die met zijn NSU na de derde ronde steeds de leiding had, reed de 119 kilometer in 59 min. 26 sec. Zijn gemid delde uursnelheid van 122.40 kilometer be tekende een nieuw record voor het Dundrod circuit. De tweede plaats was voor de Brit Sand- ford, die na een zeer fel gevecht met Armstrong (Ierland), deze met slechts 0,2 seconde verschil wist te slaan. Sandford noteerde met MV Augusta 59 min. 49 sec., Armstrong met NSU 59 min. 49,2 sec. Daiker (Did.) eindigde met NSU als vier de, Forconi (It.) met MV Augusta als vijfde en Purslow (G. B.) met MV Augusta als zesde. Door deze overwinning heeft Haas in de strijd om het wereldkampioenschap in deze klasse zijn voorsprong op zijn tegenstanders aanzienlijk vergroot. Met 28 punten staat hij thans bovenaan, gevolgd door Sandford en de Italiaan Ubbiali, die beiden 14 punten hebben. In de 250 cc. klasse ging Armstrong met de zege strijken. In twee uur 16 min. 3 sec. giing hij met zijn NSU als eerste over de eindstreep. Zijn gemiddelde voor de 25 ron den (305 km.) bedroeg 131.57 km. per uur. Haas met NSU arriveerde in 2 uur 16 min 43 sec. als tweede (gem. 131.32 km/u.) en Anderson (G. B.) met 2 uur 18 min. 51 sec. (gem. 128.92 km/u), werd derde. Ook hier heeft Haas, ondanks zijn tweede plaats in deze race, met 28 punten een grote voorsprong op zijn naaste tegenstanders in de strijd om het wereldkampioenschap. Anderson staat met 18 punten tweede, Arm strong met 12 punten derde. In het klassement voor het wereldkam pioenschap leidt Anderson (G. B.) en Loren- zetti (It.) die beiden 18 punten vergaarden.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 7