AD.O. in volgende ronde door zege op Wijk aan Zee DEM won Zilveren Santhaes in voetbaltoumooi van Velsen AUTO-OF MOTORRIJLES? WB hield het eerste CMinnes-welpen voetbal tournooi AREND REIJM Bevrijdingsbeker voor VSV 2 Kinheim won, V.V.B. verloor Hillegom stelde danig teleur Vogels bleven binnen de grenzen het adres 6 WIJKERTORENTOURNOOI „Sihi" ontving wisselbeker van „Z-ABC" A- en B-teams van S.V. „Beverwijk" wonnen de poules Beveiliging voor de spooroverweg Geslaagde uitvoering van Hercules, SSS en Turnlusf Postduivenuitslagen MAANDAG 17 AUGUSTUS 1953 Na een rustperiode van enkele weken zijn de Kennemer voetbalclubs Zaterdag en Zondag weer in het warme veld ver schenen, teneinde uit te maken wie zich straks voor een jaar eigenaar van de Zil veren Wijkertoren mag noemen. Het klei nood werd verleden jaar na een serie span nende wedstrijden door het Heemskerkse ADO '20 in de wacht gesleept en de pu blieke belangstelling was dus vooral ge richt op het resultaat van de ontmoeting ADO '20Wijk aan Zee. die Zondagavond te Heemskerk werd gespeeld. Met 4-2 kwa men de Heemskerkers als overwinnaars uit de strijd te voorschijn en behielden hierdoor niet alleen hun kans op behoud van de Zilveren Wijkertoren, maar plaat sen zich tevens in de volgende ronde. Kin heim kwam uit de uitwedstrijd tegen Lim- men met 4-3 ternauwernood met de hak ken over de sloot, hoewel de Vclsenaren met de rust een 4-0 voorsprong hadden behaald. Met dezelfde cijfers moest Beverwijk, aan de St. Aagtendijk, zijn meerdere in het Casiricumse Vitesse '22 erkennen en de andere Castricumse club, CSV, spreidde tegen WB een overwicht ten toon en won met 4-0 van de Breesapers. Voor volgende week staan er weer een serie ontmoetingen op het programma en de belangrijkste daarvan is ongetwijfeld de Castricumse derby Vitesse '22—CSV. „ADO" versloeg „Wijk aan Zee" Zondagavond werd het Wijkertoren - tournooi voortgezet met de wedstrijd ADO tegen Wijk aan Zee. Deze strijd eindigde in een verdiende 4-2 overwinning voor de Heemskerkers, die zich na een matige eer ste helft kranig herstelden. Voor de rust was Wijk aan Zee sterker en het doel van ADO beleefde angstige ogenblikken. De badplaatsbewoners konden hun meerderheid echter niet in doelpunten uitdrukken want nadat vijf minuten na het beginsignaal middenvoor P. Groot ADO de leiding had bezoi-gd en Wijk aan Zee tien minuten later door de voet van Th. de Winter gelijk had gemaakt, was het alles Wijk aan Zee wat de klok sloeg en de Heemskerkers werden geheel in de ver dediging gedrongen. Het schot was bij de badplaatsbewoners echter geheel zoek, zo dat met deze gelijke 1-1-stand de rust inging. Na de hervatting was ADO sterker en bij een der aanvallen wist middenvoor P. Groot de stand op 2-1 te brengen. De Heemskerkers begonnen nu ver op te drin gen en Wijk aan Zee wist bij een uitval de gelijkmaker te scoren. Het was nu echter met de badplaatsbe woners gedaan en ADO doelpuntte nog tweemaal, zodat de eindstand 4-2 werd, zo dat de Heemskerkers het volgende week in de halve finale mogen proberen. Beverwijk leed nederlaag tegen Vitesse '22 Op het Beverwijk-terrein is Zondagmid dag eveneens als onderdeel van het Wijker- torentournooi de voetbalwedstrijd Bever wijk tegen Vitesse '22 uit Castricum ge speeld. De technisch beter spelende Bever- wijkers moesten met 3-4 het hoofd buigen. Direct na de aftrap liep Beverwijk hard van stapel en Vitesse's doelman Van Veen kon slechts met kunst en vliegwerk zijn doel schoonhouden. Toch moest hij, nadat de wedstrijd een kwartier oud was, zwich ten voor een schot van rechtsbuiten Sprin ger na een goed aangegeven bal van Ket ting Sr. (1-0). Beverwijk behield het beste van het spel, maar toch kwam het succes aan de andere kant, toen bij één van de weinige Vitesse-aanvallen, middenvoor Stuifbergen alleen voor de keeper kwam te staan en wist te scoren. Met deze 1-1- stand ging de rust in. Na de hervatting kwamen de Castricum mers als herboren op het veld en bestook ten onophoudelijk de Beverwijk-veste. Bij een doelworsteling kreeg middenvoor Stuifbergen de bal plotseling voor zijn voeten: hij bedacht zich niet lang en wist onhoudbaar voor doelman Raap in te schieten, 1-2. Acht minuten later werd het zelfs 1-3 door een goed doelpunt van Valk. Beverwijk werd zeer verzwakt doordat de gebroeders Minneboo het veld verlie ten, waarvoor slechts één reserve mocht worden opgesteld, zodat zij met tien man verder moesten spelen. Ondanks deze te genslag wisten de Beverwij kers zich keu rig te herstellen en linksbinnen Van Zut- phen had tweemaal achtereen succes, zo dat de stand 3-3 werd. Hierna golfde het spel geruime tijd heen en weer en beide elftallen vochten voor de winnende goal. Vitesse was de gelukkige toen de linksback van de Beverwijkers de bal in het strafschoDgebied met de hand speelde en rechtsbuiten Twisk de toege stane strafschop in een doelpunt omzette (3-4). Om beurten kwamen beide doelen hierna nog in gevaar, maar in de stand kwam geen verandering meer. Benauwde 4-3 overwinning van Kinheim op Limmen Een handjevol publiek is Zondagmiddag te Limmen getuige geweest van de wed strijd LimmenKinheim. Het is heus nog geen voetbalweer, maar ja. De 3-2 nederlaag van verleden jaar eveneens in een wedstrijd voor dit tour nooi is de Velsenaren blijkbaar geen moment uit de gedachten geweest, want van de aftrap af zetten zij er een hoog iempo in. Het bleef vooralsnog bij een ver kennen van beide clubs, daar de thuisclub de actieve J. Wegers danig miste en Kin heim enige jongere krachten probeerde. Limmen profiteerde de eerste helft van de vrij stérke wind, doch heeft hier geen voor deel uit kunnen halen. Daarentegen zette Kinheim alles op alles en het Velsense overwicht resulteerde na 7 minuten spelen in een doelpunt van linksbinnen J. van Hesselingen (0-1). Ondanks het feit dat de Velsenaren tegen de wind op moesten tornen, kwamen zij steeds beter op dreef. Acht minuten na het eerste doelpunt pro fiteerde linksbuiten H. v. d. Water van een dekkingsfout der Limmense verdediging en een fraaie voorzet van hem werd door midvoor Th. van Vuuren opgevangen en in een doelpunt omgezet, 0-2. Nauwelijks drie minuten later joeg J. van Hesselingen het derde Kinheim-doelpunt in de touwen, 0-3. Limmen, wier spelers technisch min der waren aan die van Kinheim, zag haar achterstand door een goal van Th. van Vuuren. 13 minuten voor de rust gescoord, nog groter gemaakt, 0-4. In de tweede helft had Limmen de wind tegen. Doordat de Kinheim-linkshalf L. v. Hesselingen het leer met de hand aan raakte, kreeg de thuisclub een 11-meter- trap te nemen, die door J. Bakker werd ingeschoten, 1-4. De thuisclug voelde dat er nog van alles kon gebeuren en zodoende moest de Velser linksback, C. Luns, her haalde malen resoluut ingrijpen. Rechts binnen J. van Wonderen gaf de Limmen- aanhang na 12 minuten spelen opnieuw reden tót juichen, want hij verkleinde op dat tijdstip de achterstand tot 2-4. Thans was het Limmen dat tegen wind in beter speelde dan de bezoekers en zelfs door toedoen van J. Bakker de score op 3-4 bracht. Verder kwam de thuisclub echter niet, zodat het einde kwam met een ver diende, maar benauwde overwinning voor Kinheim. CSV won van VVB met 4-0 ,,De eerste klap is een daalder waard" moeten de spelers van het Castricumse CSV gedacht hebben en zij brachten in een rommelige wedstrijd VVB uit Vel- sen te Castricum een 4-0 nederlaag toe. Deze nederlaag doet echter niets af aan het feit dat VVB tot betere prestaties in staat is. Overwegend heeft zich bij de Vel senaren een gebrek aan uithoudingsver mogen doen gevoelen en dit is ook de oor zaak geweest van een volkomen ineenstor ting in de tweede helft van het WB-elftal. Hoewel de thuisclub reeds voor de rust de toon aangaf, kon zij het toch niet verder brengen dan één doelpunt, waar 16 minu ten voor de rust de snelle B. Icke de ma ker van was, 1-0. Eerst in de tweede helft konden de Castricummers zich volkomen uitleven, daar WB niet in staat was. dooi de reeds genoemde tekortkoming, behoor lijk spel te leveren. H. Jacobs bracht twee minuten na de aanvang van de tweede helft het tweede Castricumse doelpunt ter wereld en korte tijd later bracht H. Velt- huisen de stand uit een kopbal op 3-0. Bij een Castricumse aanval poogde de WB rechtsback het leer weg te wei-ken, doch jammer genoeg kreeg hij de bal verkeerd op zijn voet: het resultaat was doelpunt nummer vier voor de thuisclub. Zonder dat er van gevaarlijk spel sprake was, is de CSV linksback, A. Docter, kort voor de rust in botsing geko.men met een speler der tegenpartij. Docter werd aan zijn voorhoofd gewond en moest zich on der doktersbehandeling stellen. Zijn plaats werd ingenomen door C. Blei. Zaterdagavond vond in ,,'t Centrum" de feestelijke prijsuitreiking plaats aan de aanvoerders van de elftallen die een eer volle plaats hebben behaald in de zo meravond Bedrijfselilalvoelbalcompetilie. De voorzitter de heer W. Nijssen schetste in zijn openingswoord de vele moeilijkhe den die dit jaar ontstonden toen geen en kele vereniging haar terreinen beschik baar wilden stellen. Het was tenslotte „D.E.M." die als redder in de nood optrad en de heer Nijssen sprak zijn dank hier voor uit. Hierna vond de prijsuitreiking plaats: „Sihi", de kampioen van dit jaar ontving de wisselbeker. „Beijnes" kreeg een kleinere beker en. de derde prijswin naar „Kennemerboys" nam een kunst voorwerp in ontvangst. De scheidsrechters werden eveneens in deze hulde betrokken en ontvingen uit handen van de heer Nijssen een attentie. Na dit officiële ge deelte was het woord aan de heer C. Plet- ting die met zijn cabaret de talrijke aan wezigen nog enige prettige uren bezorgde. Van de voetbalvereniging „Breesaap", die in het komende seizoen haar vijfen twintigjarig bestaan hoopt te vieren, is bij de jeugdcommissie de gedachte gerijpt om ter gelegenheid van dit jubileum en te vens als eerste vereniging in Kennemer- lnnd een voetbaltoumooi voor welpen- afdelingen te houden, dat Zaterdagmiddag op het sportpark „Watervliet" een groot aantal jeugdige voetbalenthousiasten enige uren lang in een sportieve en vaak ook spannende wedstrijdsfeer heeft gebracht. Het bleef echter niet alleen bij voetbal len, want de VVB-jeugdcommissie heeft, daarin bijgestaan door een aantal vurige VVB-supporters, de jongens, tijdens de wedstrijden en ook wegens de warmte onthaald op liters limonade en versnape ringen, wat uiteraard na elke gespeelde De Weense pianiste Isolde Ahlgrim heeft van Philips Phonographische Industrie de grootste platenopdraclït ontvangen, welke ooit aan een kunstenaar werd verstrekt. Deze opdracht, die zich over enkele jaren uitstrekt, behelst het spelen van het com plete oeuvre van Johan Sebastiaan Bach. De Weense soliste zal alle composities ver tolken op een clavecimbel met pedalen, een instrument, dat Bach boven elk ander waardeerde en liefhad. Momenteel bestaan er nog twee exemplaren in Europa. Hier zien we de artiste achter haar zeldzaam en icaardevol instrument tijdens een opname door ..Carillon Filmsuit Den Haag. die in opdracht van Philips een grote documentaire vervaardigt. Voor deze film, „Europese Rhapsodic'', schreef Leonard Huizinga het scenario. DE JAARLIJKSE STRIJD om de Zilveren Santhaes van Velsen, het voetbaltoumooi van de R.K. S.V. „Velsen" is ditmaal in een overwinning voor het Wijker D.E.M. ge ëindigd. Dit elftal klopte allereerst Hillegom met 32, waarna het in de finale van Velsen met 20 won. Hillegom stelde wel zeer teleur. Tegen T.Y.B.B., dat in de eerste ronde met 10 van Velsen had verloren, gingen de Hillegommers kansloos met 71 ten onder. Bekerhouder T.Y.B.B. moest zich ditmaal, met de derde prijs tevreden stellen. De eerste wedstrijd in dit tournooi was misschien wel de zwakste. Hij ging tussen Velsen en TYBB. Het spelpeil kwarn niet boven het middelmatige uit. Bakkum miste voor de pauze een strafschop maar herstel de zich in de tweede helft door het enige en beslissende doeipunt te scoren. Met 10 kwam Velsen dus in de winnaarsfinale. De tweede ontmoeting tussen DEM en Hillegom was van betere kwaliteit en bood bovendien veel spanning. DEM wist voor de pauze een 20-voorsprong te ne men door doelpunten van Zonneveld en De Boer, maar de Hillegommers konden zich in de tweede helft kranig herstellen. Door v. d. Klinkenberg liepen zij de achterstand geheel in en een spannend slot was daar het gevolg van. In de laatste ogenblikken wist DEM door een doelpunt van Zonne veld met 32 te winnen, zodat de Wijkena- ren zich voor de winnaarsfinale klasseer den. TYBB op schot In de verliezersronde was TYBB tegen Hillegom bijzonder op schot. Hillegom, dat Braam, v. d. Meer en De Jong niet meer kan opstellen, kon het uiteindelijk tegen een jeugdig TYBB-elftai niet bolwerken. De Haarlemmers hadden een sterk gewij zigde ploeg sinds de morgenuren en namen door v. d. Veldt de leiding. Wel scoorde v. d. Steen de gelijkmaker, maar nog voor de rust was het 21 voor TYBB dank zij een doelpunt van Snoeks. En toen het kort na de hervatting 31 werd door Draayer was het met Hillegom gedaan. Met korte tussenpozen scoorcen v. d. Veldt, Snoeks, Draayer en nogmaals v. d. Veldt voor de Yellows die dus met 71 de derde prijs in de wacht sleepten. DEM de sterkste! DEM had in de grote finale de opstelling danig gewijzigd, maar voorlopig bleek dit niet voldoende om tegen Velsen een over wicht te verkrijgen. De verdedigingen ble ken sterker dan de aanvallen en hoewel beider aanvaislinies enige goede kansen De befaamde, drukke spoorwegovergang aan de Wijkerstraatweg, waarvan de af sluitbomen al enige keren in onzachte aanraking zijn geweest met diverse voer tuigen, is thans in zoverre beveiligd, dat het verkeer nu op flinke afstand kan waarnemen, dat de bomen gesloten wor den en zijn. De rode knipperlichten aan de beide rechterweghelften van de over gang zijn namelijk in werking gesteld en hebben hun nut al bewezen. Zo gauw de pal, door de bedieningsman in het sein huis wordt ontgrendeld begint het knip perlicht te branden. Als nu de weggebruikers maar niet on der de dalende afsluitbomen door willen glippen zal op deze beruchte spoorweg overgang heel wat narigheid van de baan zijn. Wij vernemen, dat men van politie zijde zal toezien op de naleving van het verbod om bij het dalen van de afsluit bomen niet meer de overweg te passeren. kregen bleef de score tot de rust blank. Na de pauze was DEM iets sterker. De Velsen-achterhoede kreeg het hard te ver duren en toen doeiman De Graaf van Vel sen een fout beging kon middenvoor Bak ker van DEM daarvan profiteren en zijn club de leiding geven. Velsen trachtte het spel hierna te verplaatsen, maar DEM's achterhoede was goed cp dreef en gaf Bak kum c.s. geen kans. Tien minuten voor het einde wist Bakker uit een vooi'zet van Ap pel de stand op 20 te brengen met een fraaie kopbal en daarmee was het pleit be slecht. DEM nam dus de fraaie wisselprijs voor een jaar naar Beverwijk. Als onderdeel van de Beverwijkse feest- week werd Zaterdagavond op het gemeen telijk Sportpark door de drie Beverwijkse gymnastiekverenigingen Hercules, S.S.S. en Turnlust een uitvoering gegeven, die door een zeer groot aantal belangstellenden werd bezocht. In het korte openingswoord, waarin de burgemeester en enkele raadsleden wel kom werden geheten, memoreerde notaris Bölger als voorzitter van de V.V.V. het streven, om deze uitvoering tot een jaar lijks terugkerende gebeurtenis te doen maken. De publieke belangstelling er voor bleek voldoende aanwezig is zijn. Bij de organisatie en bij het leren van de oefeningen dient echter meer aandacht geschonken te worden aan het feit, dat het een avond-openlucht-uitvoering betreft. De lampen voor de verlichting van de werkruimten en voor de toestellen moeten zo opgesteld worden, dat de gymnasten zich goed kunnen oriënteren op enkele vaste punten, zonder door deze lampen verblind te worden. Tevens verdient het aanbeveling vooral geen zwarte turnpanta- lon te dragen. Men wil toch graag de oefe ning van de gehele gymnast zien en niet alleen dat gedeelte, dat door een witte blouse of short zichtbaar is. Het geboclene stond op een behoorlijk peil. De massale nummers zoals de vrije oefening van de meisjes en dames van Turnlust. de vrije oefening van de meisjes en de knotsoefening van de dames van Hercules, deden het goed. Minder geslaagd was de vrije oefening van de meisjes en dames van S.S.S.hier werden nogal wat vergissingen gemaakt. Het springkast springen van de jongens van Turnlust ging zeer vlot, hetgeen ook gezegd kan worden van de grondgymnastiek door dames en heren van S.S.S. De dames van laatstge noemde vereniging vertoonden evenwichts- balk-oefeningen, waarop zij 2ich al aardig thuis voelen. Het tremplinpaardspringen door leden van Hercules was enigszins onrustig. De individuele laagbrugoefeningen door dames van S.S.S. waren zeer goed en ook de klassikaalbrug werd door dames van Turnlust zeer gevarieerd en correct afge werkt. In de oefeningen voor ringen van de dames van Hercules waren de onder delen van behoorlijk gehalte. Ook een groep heren, samengesteld uit de drie verenigin gen ontvingen een gul applaus bij hun op treden aan hoogbrug en hoogrek. Zij ble ken zich goed voorbereid te hebben. Het publiek bleef tot aan de laatste oefejj ning alles met aandacht gadeslaan, zodat er van een geslaagde uitvoering gesproken kan worden. Met 263 duiven heeft de Beverwijkse ver eniging „De Reisduif" deelgenomen aan een vlucht van Maastricht af over een afstand van 196 k.m. De duiven werden om 9.15 ge lost. De eerste duif kwam om 12.24 uur bin nen; de laatste werd om 13.12 uur geklokt. De uitslagen waren: P. v. Vuuren 1 en 43; E. Verschuren 2; C. Castricum 3 en 23; W. Rijnders 4; H. Zillig 5 en 22; J. Scheffers 6. 20. 31 en 33; P. Dekker 7, 15, 51 en 52; H. Beentjes 8 en 9; F. v. Goethem 24, 40 en 53; F. Blommaert 11; L. Kleyn 12; C. Hoeks 13; L. Traa 14; T. Gravemaker 16 en 48; S. Zoet 17; W. v. Wijk 18; C. Hoeben 19 en 47; A. v. Son 21; G. v. d. Winden 25 en 30: J. Vuijk 26. 28 en 37; C. G. J. Dekker 27; Th. Kuyer 29, 32 en 49; Gebr. Gelderman 34; W. de Raadt 35 en 50; D. v. d. Bend 36; J. Schiffer 38; P. H. v. Minnen 39, 41 en 46; D. Stiemer 42; W. Tuin 44; J. Luntz 45. „Bevryde Vleugels" De jonge duiven van „Bevrijde Vleugels" vlogen Zondag van Roosendaal (109 km.). Er waren 79 duiven in concours, die om 8.20 uur 's morgens werden gelost. De eerste duif was om 10.03 uur binnen. De voornaamste uitslagen waren: P. Lot- terman 1; A. J. Bruins 2, 7 en 9; J. G. Dadink 3, 5 en 6; G. Lotterman 4; J. v. Stralen 8. „Assumburg" Met 75 jonge duiven vloog „Assemburg" eveneens van Roosendaal af. De duiven wei-den om 8.20 uur gelost. De duif van de heer J. Wagner werd als eerste om 9.58 uur geklokt. De overige uitslagen zijn: P. Been tjes 2; J. Koper 3, 6 en 12; J. Dam 4, 13 en 19; G. Duin 5, 7; P. v. d. Loos 8 en 20; H. Gooyer 9 en 21; J. Knap 10, 11, 15 en 18; G. v. Tunen 14; H. v. Tunen 16 en 20; Weveha 17. De Luchtpost De Castricumse postduivenvereniging De Luchtpost, heeft Zondag met 108 jonge dui ven deelgenomen aan de wedvlucht van Roosendaal, een afstand van circa 114 km. De dieren zijn om 8.20 uur gelost en de uit slagen zijn, wat de eerste vijf aankomenden betreft, als volgt: 1. J. M. Bruno 10.01.09; 2. J. Houtenbos 10.05.10: 3. J. Lust 10.05.30: 4. F. J. G. Tromp 10.05.42; 5. Ch. J. G. Pieterse 10.06.35. In de jeugdafdeling was het resul taat: 1. J. A. Beentjes 10.04.01; 2. P. Zonne veld 10.05.57. Volgende week Zondag 23 Augustus, wordt de laatste vlucht voor jonge duiven gehou den vanaf Orleans, een afstand van circa 552 km. Tevens vindt op die dag de eerste wedstrijd door de knapen zeer werd ge waardeerd. Er werd gespeeld in twee poules van elk vijf elftallen van Beverwijk, De Ken- nemers, Kinheim, Hercules, Uitgeest en V.V.B. In de A-poule bleek al spoedig, dat de Beverwijk-ploeg, die technisch al aardig is ontwikkeld en vaak heel goed spel de monstreerde, met de ere-palm zou gaan strijken. De Kennemers was ook goed op weg naar de leiding, maar struikelde te gen de plaatsgenoten van Beverwijk. Voor Kinheim was de strijd minder succesvol. Dit team won van Uitgeest, speelde gelijk tegen VVB en verloor met overtuigende cijfers van Beverwijk en De Kennemers. Doordat Uitgeest van VVB won kwam de laatste ploeg ook op de laatste plaats. In de B-poule gaf Beverwijk ook al weer de toon aan, door evenzeer als het A-elftal van deze club, alle vier wedstrij den te winnen. De Kennemers speelde ge lijk tegen Kinheim en verloor ook nu weer van Beverwijk. Van de nog zeer jonge vereniging Hercules ging een goede op wekking uit voor de seniorspelers. Dit ploegje won twee wedstrijden van Kin- hem en WB en nam hierdoor de derde plaats in. De uitslagen waren: A-poule: VVB-Kinheim 00; Bever wijk-De Kennemers 10; Kinheim-Uit- geest 10; WB-Bevcrwijk 04; De Ken- r.emers-Uitgeest 30; Kinheim-Beverwijk 03; VVB-De Kennemers 13; Uitgeest- Beverwijk 03; Kinheim-De Kennemers 1—3; VVB-Uitgeest 0—1. Eindstand: Beverwijk De Kennemers Kinheim Uitgeest VVB 11—0 9—3 2—6 1—7 1—8 B-poule: VVB-Beverwijk 04; Hercu les-De Kennemers 01; Kinheim-De Ken nemers 00; Hercules-Kinheim 10; VVB-De Kennemers 02; Hercules-VVB 40; Kinheim-Beverwijk 02; Bever wijk-Hercules 10; VVB-Kinheim 02; Beverwijk-De Kennemers 10. Eindstand: Beverwijk 4 4 0 0 8 80 De Kennemers ..4 2 1 1 5 31 Hercules 4 2 0 2 4 5—1 Kinheim 4 1 1 2 3 23 VVB 4 0 0 4 0 0—12 Bij de prijsuitreiking in het sportpavil- joen door de heer A. Zwagerman, tweede voorzitter van de WB-jeugdcommissie, deelde hij mede, dat dit welpen-tournooi voor de eerste maal in de omgeving is ge houden. Hij herinnerde aan wijlen de heer C. Minnes, die jarenlang het VVB-jeugd- werk heeft geleid en omdat deze zoveel voor de jeugdsport heeft gedaan, had men gemeend zijn naam aan dit welpen-voet- baltournooi te geven en het voortaan te noemen C. Minnes-voetbaltournooi voor welpen. Uitbundige toejuichingen vielen de aan voerders van Beverwijk A en B ten deel, toen ieder een fraaie wisselbeker in ont vangst kreeg te nemen en bovendien als blijvende prijs een keurig vaantje. Achtereenvolgens verwierven De Ken- nemers-elftallen evenzeer als tweede in de strijd van A en B een vaantje, wat ook hel geval was met de nummers 3 van A- Kinheim en B-Hercules. -ct: eebwket* Een week van mooi weer moge dan de strar.dgasten, de restauranthouders en de bierfabrikanten tevreden doen rondlopen, de gezichten in en rond de IJmuidense vissershaven worden langer naarmate het kwik hoger stijgt en het lijkt er op, dat dit bedrijf alleen maar bestaat, bij de gratie van een fris klimaat en zijn plezier dus rechtevenredig beleeft aan dat van strand- gasten, cafébazen en biermannen. De Zuid zij heeft de afgelopen week enige misse reizen geboekt. Geen kop te verkopen in het binnenland. Conserven fabrieken ge lukkig als redders, maar óók zolang het duurt, want een heel bedrijf op de schou ders nemen is zelfs voor deze krachtige afdeling van de Nederlandse visserij een te zware taak. Zonder afzet in het binnen land kunnen we het echt niet. Vooral niet als het weer zo mooi is en het binnenland liever ijs nuttigt dan een gebakken schol drie tussen haakjes het heerlijkste op dat gebied, wat er is en helaas het eerste, dat de pufschuit in glijdt. Het is een droevig gezicht, springlevende makreel de vismeel fabriek te zien ingaan, omdat ze geen tientje per kist waard kan zijn voor de handel. Daar wordt dan voor gewerkt en geploeterd aan de trawl en in de last. ADVERTENTIE HaRelingcrweg 134 Santpoort Dennenstraat 12 - IJmuiden-Oost Tel. 8930 Tel. 6200 Terrasvogels verliest van DCG Voor het Zandvoortmeeuwen-tournooi om de zilveren vuurtoren heeft Terrasvo gels met 4-1 van DCG verloren. Onfortuinlijke voetballer In de ontmoeting tegen Stormvogels 2 was de Waterloo-speler Post zo onfortuin lijk een arm te breken. Zo hoort het In de ontmoeting VelsenTYBB kreeg de Velsen-speler Timmer een „dot van een kans" om een doelpunt te maken. Hij zag echter een tegenstander geblesseerd op de grond liggen en trapte daarom de bal op zettelijk naast. „DIJV" had goede vangst De hengelsportvereniging „De IJzeren Voorn" heeft Zondagmiddag een onder linge wedstrijd gehouden in de Fortgaten. De vangst was goed en de prijswinnaars zijn: 1 G. Aalbersberg met 8! 2 A. Engel hart met 7; 3 W. van Leusden met 6; 4 H. Bruinenberg met 5; 5 Kuit met 5; 6 J. v. d. Ham met 5; 7 Leemans met 5; 8 M. van Veen met 4. De damesprijs was voor mevr. De Munck met 4 stuks. De strijd om de Bevrijdingsbeker is ge ëindigd in een alleszins verdiende overwin ning van de over het geheel jeugdige VSV 2 ploeg, welke Zaterdag een 5-2 overwinning behaalde op Terrasvogels, dank zij vooral de productiviteit van aanvalsleider Jaap Bouwens. Om de 3e en 4e plaats kampten Waterloo en Stormvogels 2. Deze ontmoe ting werd door strafschoppen in het voor deel van Waterloo beslist, zodat de beker winnaar van het vorige jaar Stormvo gels thans op de onderste plaats ein digde. Waterloo heeft zich in dit voor de rood- wit-gestreepten vreemde milieu volkomen op zijn plaats gevoeld, zo zelfs, dat het naar onze mening lang niet tot de onmo gelijkheden had behoord, dat Waterloo op de eerste prijs beslag had gelegd, wanneer Post c.s in beide wedstrijden volledig in vlucht van de navluchten plaats en wel vanaf Roosendaal (114 km.). Langzame vlucht van „De IJmonden"-vlicgers. De leden van de postduivenhoudersvereni- ging „De IJmonden" van de Bond van Za terdagvliegers hebben Zaterdag hun vogels in Roermond laten starten voor de afstand van 170 km. Om half een werden de vogels gelost tijdens veranderlijke wind en warm 'weer. De vlucht had in heel Noordholland een langzaam verloop en eerst om 15.20 uur kon de eerste vogel in Velsen-Noord door de heer J. Suurmond worden „afgeklokl". De uitslag was: J. Suurmond 1. 3, 5, 6. 8; D. A. Visser 2, 9, 12; mevr. De Boer 4; D. Koffeman 7, 10; L. van Veelen 11. Zaterdag wordt van Maastricht af een wedvlucht ondernomen. Eenzaam zit deze oude vrouw 'ussen huisraad, dat zij uit haar door de aardschokken verwoest huis ie lihaka kon bergen. plaats van met drie invallers'hadden kun nen uitkomen. Ook in de ontmoeting tegen Stormvogels 2 heeft Waterloo zich uitstekend geweerd, ondanks het feit. dat de Vogels een heel wat sterker elftal op de been hadden ge bracht dan de vorige week tegen Terras vogels. Zo stond o.m. doelman Venus weer onder de lat en waren voorts Van Vliet, Heilig en Glas van de partij. Desondanks was Waterloo in de eerste helft ongetwij feld het meest in de aanval, doch tot doel punten kwam do aanval niet, deels doordat het trio Van Vliet-Heilig-Effern moeilijk te passeren was, deels doordat invaller middenvoor Verschoon nogal een en ander te kort kwam. Bovendien had Waterloo bepaald pech, toen Dekker eenmaal buiten Venus' bereik tegen de lat schoot en Bel- froid kort daarna op een meter afstand van het doel nog tegen het been van de Storm vogels-keeper aanschoot. De Stormvogels-voorhoede had tegen de steeds resoluut ingrijpende spil van Water loo, Schaap, weinig in te brengen. Alleen een schot van Van Vliet, dat Kok keurig stopte en één van Post, dat juist in het zij net kwamen, verdienen vermelding. Na de rust nam Stormvogels door de krachtig doorzettende Van Vliet en enigs zins met medewerking van keeper Kok de leiding (1-0) en toen Stormvogels bleef aanvallen en Kok een paar maal de bal liet vallen, vreesden we het ergste voor Schaap en zijn mannen .Doch na 10 minu ten wisten de rood-wittcn zich te herstel len en tenslotte zelfs door Belfroid, nadat de paal eerst Venus nog had bijgestaan, gelijk te maken (1-1). De kunst van strafschoppon nemen bleek Waterloo^ het best te verstaan, zodat de nieuwe K.N.V.B.'ers het tot de derde plaats brachten. In de finale tussen VSV 2 en Terrasvo gels 2 is vooral het spel der Vogels, in wier ploeg we o.m. Akkerman Sr., Wijnen. Van Vuuren en Dortmundt misten, tegengeval len. Door het falen van de invaller-mid- voor, die tegen de lange, goedkoppende VSV-spil niets had in te brengen en het ook al niet tot grote hoogte komen van de andere aanvallers, zag dit quintet geen kans om doelman Broekhuizen te passeren. Dat er desondanks toch een 2 op het sco- ringbord verscheen, dankten Röbkcn c.s. aan een VSV'cr die via het hoofd van een clubgenoot de bal in eigen doel schoot en aan linkshalf Zaal, die nog juist voor de rust van grote afstand zo'n enorm hard schot loste, dat Broekhuizen kansloos ge slagen werd. Daarmee bracht hij de stand op 3-2, want daarvóór was Koning, Ter- rasvogcls' doelman, reeds driemaal gepas seerd, één keer door één zijner eigen backs en tweemaal door de snelle VSV-midvoor Jaap Bouwens. Eerlijk gezegd, mocht VSV dankbaar zijn, dat z'n midvoor zo'n pro ductieve bui had, want de andere vier aanvallers toonden zich over het geheel weinig schotvaardig. Na de rust stond Bouwens weliswaar bij herhaling buitenspel, maar desondanks bleef hij VSV's gevaarlijkste aanvaller. Tweemaal ontnam Goedhart hem slechts pp het laatste nippertje een zekere kans, doch even zoveel malen was het ook raak, zodat VSV met 5-2 beslag op de Bevrij dingsbeker legde.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 8