Wethouderskwestie in Beverwijk nu ook opgelost f VI! VARIA 2 zetels voor P.v.d.A., 2 voor K.V.P. Castricum Heemskerk 7 Twee dames opgeroepen „Zomerbloemenavond" van de TSG Zwemfeest in „Adrichem" Handkar door étalageruit Castricums raad komt bijeen in gerestaureerde raadzaal Goed bramenseizoen Wat de tuinders kregen Rode Kruiscorps oefende bij het strand Scheepvaart Nieuw ADO-terrein over twee jaar gereed DONDERDAG 2 0 AUGUSTUS 1953 Aan de zeezijde van Boulevard Evertsen te Vlissingen is men thans bezig met het inheien van een stalen damwand. Badcabines worden uitgespaard in het caisson. Foto: Het inheien van de damwand. Op de gisteravond gehouden vergade ring, waarin alle Beverwijkse raadsfracties vertegenwoordigd waren, is een voorstel ingediend tot het benoemen van de volgen de heren tot wethouders der gemeente Beverwijk: voor de Partij van de Arbeid: W. Aiberda en E. Gerritse; voor de Katho lieke Volkspartij: W. Niesten en YV. J. Ves- sies. Dank zij het contact dat deze beide par tijen reeds lange tijd met elkaar hadden, is men het spoedig over deze reeds eerder door ons aangestipte kwestie eens gewor den. De minderheden als C.H.U., A.R. en V.V.D. hebben zich hierbij neergelegd, al hoewel het voor de Anti-Revolutionnaire Partij een gevoelig verlies betekent, dat haar vertegenwoordiger, de heer N. Pas- schier, niet meer in het college van B. en W. zal terugkeren. Door het benoemen van genoemde heren met ingang van Dinsdag 1 September, wan neer de nieuwe raad voor het eerst bijeen komt, zullen de grootste partijen elk twee vertegenwoordigers in het college hebben. De functieverdeling zal vermoedelijk op Woensdag 2 September geschieden. DE heer W. Aiberda, die reeds van 1949 als wethouder van Financiën in het college is opgenomen, werd op 15 Novem- W. Aiberda ber 1908 in Idskenhuizen (Friesland) ge boren. Na zijn opleiding aan de M.U.L.O.- school werd hij stoker, later machinist op een fabriek. Als jongeling van 21 jaar kwam hij bij de Hoogovens en kwam daar in aanraking met de S.D.A.P., waarvan hij in 1930 lid werd. Tot het begin'van de oorlog maakte hij deel uit van het afde lingsbestuur en tijdens de ooi-log werkte hij illegaal. In 1945 werd hij tot secretaris van de S.D.A.P. afdeling Beverwijk be noemd en in 1946 voorzitter van de P. v. d. A. Gedurende de volgende drie jaren was hij eveneens voorzitter van het federale bestuur, waarvan hij thans nog deel uit maakt. Ook van de A.N.M.B. was hij ge durende die tijd secretaris. Zijn kennis op het gebied van de gemeente-politiek ver wierf hij_ op twee cursussen, waarvan hij er een vóór de oorlog en een na de oorlog volgde. DÉ heer E. Gerritse- is- Wijk aan Zeeër van geboorte en een .paai- jaar jonger dan zijn ambtgenoot. Geboren op 6 Januari 1912, volgde hij na 'het lager onderwijs diverse avondcursussen/Overdag moest hij op de boerderij van zijn vader, die een gemengd bedrijf had, hard aanpakken. In E. Gerritse 1933 opende hij zijn zaak in melk en con sumptie-ijs. Op alle mogelijke gebied is de heer Gerritse geïnteresseerd, zo is hij bestuurslid van de plaatselijke V.V.V., van de muziekvereniging „Arion" en ook op kerkelijk gebied (Nederlands Hervormd) is hij geen onbekende. In 1946 trad hij toe tot de nieuw gevormde Partij van de Ar beid en sinds die tijd is hij ook bestuurslid van de afdeling Wijk aan Zee. De heer Gerritse is dus een „doorbraak man" te noemen; hij vertegenwoordigt het Protestants-Christelijke deel in de Partij van de Arbeid. Zijn politieke scholing ont ving hij door een cursus in de gemeente politiek. OP 27 November 1909 te Beverwijk ge boren, moest de heer W. J. Vessies 1 i 1 W. J. Vessies reeds op zeer jeugdige leeftijd zijn aandeel leveren in de melkzaak van zijn vader, hetgeen hij tot zijn 28ste jaar heeft gedaan. In die tijd behaalde hij het diploma van de landbouwavondschool en studeerde hij veel zelf, waardoor de basis gelegd werd voor een diploma van de R.K. Volksuniversiteit. Vanaf 1937 heeft de heer Vessies een eigen melkzaak. Na de ooi-log kwam hij in nau wer contact met de Katholieke Volkspartij en werd hij tot bestuurslid van de afdeling Beverwijk benoemd. In 1946 kwam hij als raadslid in de gemeenteraad en sinds 1949 vervult hij de functie van wethouder van Openbare Werken en Jeugd vorming buiten schoolverband. De heer Vessies is thans voorzitter van de K.V.P. in Beverwijk, be stuurslid van de Beverwijkse R.K. Midden standsbond, hoofdbestuurder van de Kath. Middenstandsbond en bestuurder van de studiecommissie van de landelijke bond van melkhandelaren. De nestor van het nieuwe college zal de heer W. Niesten zijn. Hij is op 4 Maart 1897 in Beverwijk geboren en werd, aan- W. Niesten sluitend op de lagere school, in de leer ge daan in het bouwvak, waar hij het metse laarsvak onder de knie kreeg en dit thans nog beoefent. Voor de oorlog was de heer Niesten reeds lid van de R.K. Staatspartij en maakte als zodanig in 1939 reeds deel uit van de ge meenteraad. Na de oorlog was hij herbe noemd tot bestuurslid van de Katholieke Volks Partij en kwam weer in de gemeen teraad. Hij is voorzitter van de R.K. Bouw vakarbeidersbond en besturuslid van de K.A.B. afdeling Beverwijk, tevens bonds raadslid van de gewestelijke R.K. Bouw- vakbond. Zijn scholing op politiek gebied werd hem. evenals de heer Vessies, bijge- bract op de 3-jarige K.A.B.-cursus in de vorm van een volks-universiteit. De commissaris van politie in Velsen verzoekt de twee dames, die Dinsdag 18 Augustus omstreeks vier uur in de mid dag, toen zij op de Amsterdamseweg fiet sten in de richting Amsterdam, in de om geving van zijkanaal B door een onbe kende man werden lastig gevallen en die daarna de brugwachter van dit feit in kennis stelden, zich bij de gemeentepolitie in Velsen te melden. Het adres is: Tibe- riusplein IJmuiden-Oost, telefoon K 2550 6444. VEILINGBERICHT BEVERWIJK 19 Augustus Andijvie 6-8, bloemkool 12-31, bospeen 12-23, waspeen 6-16, postelein 4-8, spinazie 8-17, sla 2'/2-14, komkommer 4-14, tomaten 20-47, sperciebonen 20-47, snijbonen 20-47, rentegevers 31-57, pronkbonen 12-17, spek- bonen 19-26, perziken 4-10, bramen 105-130, peren 5-15, appels 6-21. Al weer druk. Voor de derde keer in deze week zijn gisteren alle losploegen in touw geweest om de aanvoer op tijd in de hal te krijgen: totaal 6220 kisten, 346 kan tjes steurharing en 475 stijve kabeljauwen kwamen er te voorschijn, waarvan vier duizend alleen al ingenomen werden door de verse haring. Duizend kisten makreel en wat plat- en rondvis completeerden de visvelden van deze morgen. Weinig rood-wit. Het is koeler en de prijzen stoorden zich gelukkig aan het gunstiger „visweer". Er waren bijvoor beeld gisteren opmerkelijk weinig rood witte briefjes op de kisten geplakt ter her kenning van de mensen der vismeelfa- brieken en de haringtrawlers hebben van deze marktverbetering ten volle profijt kunnen trekken. Meer dan men dacht. De Post Boy maakten gisteren een korte reis vol en evenals de vangst van de Limburgia viel de voorraad nog mee ook, de Vemmer had 1700 kisten haring en 60 bijvis en de Lim burgia zette in plaats van de opgegeven 1050 kisten voer de elfhonderd kisten verse haring op de halvloer. Wat bijvis leverde de Weimar-boot ook nog op. Vlak bij huis. De prijs van de goede haring, die zich „onder de rook van IJmui- den" - op 270 tot 280 mijl - laat vangen be droeg gisteren tussen de f 11 en de f 12,80. Iets Noordelijker haalde de Abraham zijn haring, maar door de langere reis had de kwaliteit iets geleden. De handel bleef ech ter graag en schipper van der Plas zag zijn 1500 kisten dan ook goeddeels verkocht. Hoogste. De Abraham, die ook nog 346 kantjes steurharing uitloste, haalde de hoogste besommin'.' van deze midden- weekse markt. Vierde. De vierde trawler van deze drukke dag werd de Claesje met 100 kisten schelvis, 400 stuks stijve kabeljauwen (van een kleine spok) en 700 kisten makreel. Schipper Van der Bos trof het, daar er weinig verse vis door de anderen werd Moeite met programma Woensdagavond heeft de Tuinbouw Stu dieclub haar seizoen 1952-'53 besloten met een „zomerbloemenavond". De voorzitter de heer R. W. A. Muyen was enigszins teleurgesteld over het ge ringe aantal inzendingen, maar wat er was, was goed. Medegedeeld werd, dat de studieclub een excursie zal maken op Dinsdag 8 Septem ber met o.a. bezoeken aan Schiphol, huize Doorn en enkele der mooiste plekjes op de Veluwe. Het ligt tevens in de bedoeling om, zo het toegestaan wordt, eind September een be zoek aan de tunnelbouw te brengen. Het wordt steeds moeilijker om de avon den van de studieclub gevuld te krijgen, daar in de loop der jaren al een groot aan tal onderwerpen zijn behandeld. Men wil nu trachten de leden zelf een onderwerp te laten behandelen met behulp van een film strook. De ingezonden bloemen en groenten wer den door een drietal commissies gekeurd. De volgende uitslagen werden bekend ge maakt. Groenten: le prijs D. v. d. Zwaan met 212 p.Bloemen bindwerk: groep A: le prijs A. de Ruyter met 37 p. en 2e prijs J. Bak ker met 8 punten. Bloemen, dahlia's, le prijs D. v. d. Zwaan met 157 nunten, gladio len 62 punten; 2e prijs A. J. Martens met 51'/2 punt. Zaterdag 22 Augustus zal in zwembad „Adrichem" een volkszwemfeest worden gehouden, waaraan door een ieder kan worden deelgenomen. Het programma vangt 's middags om half twee aan en be staat uit de volgende onderdelen: 1. 25 m. hinderniszwemmen; 2. 25 m. schoolslag; 3. 25 m. schoolslag en 25 m. rugslag; 4. 50 m. schoolslag. Iedere deeelnemer mag op twee verschillende nummers uitkomen. Vrijdagmiddag zal voor de derde maal in dit seizoen voor het diploma worden gezwommen. Hieraan zullen ongeveer vijf tig meisjes en jongens deelnemen. De Kennemers spelen in Amsterdam Het eerste Kennemers-elftal zal Zondag een oefenwedstrijd in Amsterdam spelen tegen O.V.V.O. Johan Kaart met „Potasch en Perlemoer" Het gezelschap Johan Kaart komt op Dinsdag 1 September in het Kennemer- Theater met de klucht „Potasch en Perle moer. in textiel". De medewerkenden zijn Johan Kaart, Tilly Perin—Bouwmees ter, Johan Boskamp en anderen. Woensdagmorgen 10 uur vloog een hand kar door de grote winkelruit van de Uit- geester winkelier N. U. Dit vervoermiddel stond reeds enige tijd voor zijn winkel aan de Middelweg en het was blijkbaar voor automobilisten een geduchte sta in de weg. De bestuurder van een auto, de heer S., zag in ieder geval geen kans om op de ge wone wijze de kar te passeren en duwde hem met zijn auto in de étalage. Verzeke ring dekt de schade. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. Veel animo voor badgasten-bridgedrive In hotel Meijer aan de Dorpsstraat kwa men Dinsdag in totaal 44 dames en heren bijeen, teneinde elkaar in een sportieve bridge-drive onder auspiciën van de VVV, de prijzen te betwisten. Het Castricumse duo J. van KleefA. Kossen is er voor het eerst tijdens deze onderlinge wedstrijden in geslaagd in afdeling A de eerste plaats te bezetten met een totaal-aantal van 42 pun ten. Tweede werden de heren Klesser Zandbergen met 41'/2 punten en A. Ter voortJ. Schut verzamelden 29punten, hetgeen de derde plaats betekende. In afdeling B was de hoofdprijs voor de familie Schutter weggelegd, doordat zij 35 punten op haar naam bracht. De familie Wemmers werd met eenzelfde aantal pun ten tweede en KorsmanKuis derde met 34 punten. Het koppel A. GlorieN. Stee man eiste in afdeling C de eer voor zich op (23punten). De heren BakkerToepoel kwamen met een halve punt minder uit de bus, evenals de heren HendriksJ. Lan- genberg. aangebracht, zodat dé prijs stevig bleef. Gul duurder. De Woensdag leverde voor de gullen een flinke prijsstijging op: België had belangstelling voor de grote sorteringen en er werd dientengevolge tot f 40 per kist voor betaald. Ook de midden gul was met f 30 goed aan de prijs en de torgul deed mee met f 11 voor een kist. Dikkoppen ook. Ook de kabeljauwen haalden aanzienlijk op: voor het mooiste spul is zelfs per kist van 125 kilo een paar keer f 100 neergeteld en de onderkant- prijs zat bij de f 85 in de buurt. Schol eveneens meer in trek. Voor schol groeide de belangstelling ook weer en de uivertjes, die de laatste tijd strijk en zet naar de pufschuit werden verwezen, vonden zelfs kopers voor f 11 per kist. Voor drietjes is f 16 betaald en f 24 was een aar dig prijsje voor de tweeën. De zes snurre- vaadkotters hebben het dus niet slecht ge troffen met deze markt. Na twee etmalen maakte de snurrevaadkotter, die even na klokke twaalf Zondagavond uitvoer een besomming van f 1700. Gauw, gauw. De Urkers 200, 68, 5 en 44 hebben direct na het lossen de haven van IJmuiden weer verlaten om te pro beren voor Zaterdag nog eens te markten. Even langer. Drie weekloggers gaven er de voorkeur aan enkele dagen langer te vissen en dan voor de Woensdagmarkt te komen. De vangst van de Dina Marie (KW 57) was het hoogst uit dit ploegje: 285 kis ten, maar ook de Adjawico, die vroeger voor Roelofs uit Rotterdam voer, maar nu een Katwijkse baas heeft, vaart best. Deze (nu de KW 10) loste 150 kisten mooie verse vis en dan was nog de KW" 17 present met 185 kisten. Dit „schot op Woensdag" was dit keer zo onfortuinlijk nog niet. Kleine strubbeling. Tijdens het lossen van de Abraham (VL 77) deden er zich gistermorgen een paar moeilijkheden voor. In de vroege ochtend kwam de „runner", waaraan vier ploegen de eigen rondschij- ven bevestigen met een 3 reserv.eschijf Wethoudersverkiezing ter tafel Dinsdag 1 September des avonds om half acht, zal de Castricumse gemeente raad voor het eerst in zijn nieuwe samen stelling bijeen komen. De behandeling van de uit 23 punten bestaande agenda voor het overgrote deel hamerstukken zal geschieden in de geheel gerestaureerde zaal op de eerste verdieping. In verband met de uitbreiding van het aantal raads leden met 2 personen, waardoor het aan tal raadsleden op 15 kwam, achtte men deze restauratie noodzakelijk. Een van de belangrijkste punten van de bespreking, zal ongetwijfeld de benoeming van de wethouders zijn. Voor de K.V.P. neemt de 70-jarige heer P. de Vries, reeds gedurende 15 jaren de functie van wet houder van Openbare Werken waar en wat de duur van zijn raadslidmaatschap betreft overtreft hii alle andere leden; hij maakt nu al circa 30 jaar deel van Castri cums raad uit. Niettemin heeft de heer P. de Vries nog geen plannen zijn functie neer te leggen hetgeen ook niet door zijn fractieleden wordt geëist. Zijn jarenlange ervaring in gemeentezaken is van dien aard, dat men bij de K.V.P. moeilijk een opvolger voor hem kan vinden. De functie van wethouder voor Sociale Zaken, was de laatste vier jaren op de schouders van de heer G. Meijer (P. v. d. A.) geladen. Ook deze wethouder heeft zich de juiste man op de juiste plaats getoond. Over de verdeling van de beide wethouderszetels, kon men ons zowel van K.V.P. als van P. v. d. A.-zijde nog niets mededelen. De be sprekingen zijn nog gaande en een defini tieve beslissing wordt niet voor 27 Augus tus verwacht. Iedere dag kan men momenteel honder den mensen de duinen in de omgeving van Castricum zien intrekken, om te trachten een of meer sloffen met bramen volge- plukt te krijgen. Overigens is dit een karwei waarvoor men de plekjes moet -weten te vinden, vooral in de zeeduinen. Over het algemeen staan de bramen op de eroentenveiling laag genoteerd omdat de kleinhandelaren er weinig van kwijt kunnen aan hun klan ten. Woensdag kreeg men er 1.001.23 per mand voor. Hoewel er nog steeds sla on de Castri cumse groentenveiling wordt gebracht, wordt de kwaliteit van deze groente met de dag minder. Dit betekent, dat zo lang zamerhand het einde van het sla-seizoen in zicht is. een sla-seizoen, dat voor de tuinders niet erg lonend is gewepst. De prijs welke de Kennemer tuinders Woens dag voor deze zomergroente kregen schom melde tussen de 0.06V2 en 0.15 per krop. Voor de andere soorten groenten waren de noterineen als volgt: dubbele bonen 0.200.28. stokbonen 0.26 0.42, snijbonen 0.200.30, tuinbonen 0.05Vo0.20. spinazie 0.06—0.15. andijvie 0.080.12; komkommers 0.08 f 0.13; nronkbonen 0.120.14. bos peen 0.150.20, boskroten 0.07i/2- Het Rode Kruiscorps van de afdeling Castricum - Limmen - Uitgeest had voor Woensdag een avondfietstocht door de dui nen op haar programma staan, aan het slot waarvan men zich zou oefenen in de ver lening van eerste hulp aan enige „onwel" geworden personen. Zowel de colonneleden, als de RKK leiding, voelden echter meer voor een oefening van grotere opzet, zodat men om half acht per fiets van het veiling gebouw aan de Duinenbosweg vertrok, met als bestemming het plein voor de toegangs weg naar het strand. In het duingebied be zijden dit plein werd verondersteld dat er tien gewonden lagen „tengevolge van een opeenhoping van mensen, die om de res ten van een neergestort vliegtuig stonden." Deze gewonden verzorgen was de opdracht die men kreeg te vervullen, waarna zij ver_ voerd moesten worden naar de rijwielstal ling van de heer J. Biesterbos, welk gebouw als noodziekenhuis was ingericht. Al met al is het een behoorlijk geslaagde oefening geworden, waarvan ook de pelotons-com mandant, arts H. Wieringa, na afloop, in zijn samenvatting van het gepresteerde, ge waagde. naar beneden tuimelen. Gelukkig was een veiligheid aangebracht, waardoor de jom- per voorkwam, dat het geval op het dek viel. De havenarbeiders kwamen met de schrik vrij. Bij onderzoek bleek, dat de sluiting in de voormast, waaraan de schij ven omhoog getrokken worden, doorge sleten was en nadat er een nieuwe veilig heid aan de runner was bevestigd kon het schip met een poos vertraging verder ge lost worden. Klaas maakt lange reis. De IJmui- dense trawler Klaas Wijker, die verleden week na een stilligperiode van vier jaar weer naar zee ging, maakt een lange reis. Het zit het schip niet erg mee onder leiding van schipper Huib Krab en omdat het in de Noord niet best wou, is men naar de Zuid verstoomd. Net stuk. De Gelria. die voor de Don- derdagmarkt zou lossen, heeft met een „vastloper" een splinternieuw net ver speeld. De haring ging verloren. Terug. De kotter van de rederij P. Hamers te IJmuiden de IJM 23 was reeds een honderd mijl van IJmuiden verwijderd toen het scheepje een warmloper kreeg. Er zat voor schipper Axel en zijn mannen niets anders op, dan weer naar de vissers haven terug te keren. Het zal wel enige dagen duren voordat het motormankement verholpen is. Prijzen. Heilbot 2,90, gr. tong 4,70- 3,60, grm. tong 2.25-1.84, khn. tong 2,06- 1,84, kl. tong I 1.58-1,32, kl. tong II 1,14-1, tarbot I 2,50-2.20. alles per kg.; tongschar 63, kl. tongschar 28, gr. schol 46, grm. schol 50, kim. schol 57-34, kl. schol I 41- 32, kl. schol II 24-8, schar 22-8, v. haring 14,50-11, makreel 20-10, gr. schelvis 65-60, grm. schelvis 43-38, kim. schelvis 36-32, kl. schelvis I 32-28, kl. schelvis II 26-8. wijting 13-8, gr. gul 42-38, mid. gul 33-28, kl. gul 20-10. kl. haai 31-18, poontjes 8, al les per 50 kg.; gr. kabeljauw 252-88, gr. koolvis zw. 73-65 alles per 125 kg. Aanvoer. 80 kisten tong en tarbot, 3 tongschar en schartong, 650 schol, 30 schar, 4425 haring, 1040 makreel, 420 schelvis, 225 wijting, 170 kabeljauw en gul, 5 kl. haai, 5 poon, 12 koolvis en 15 diversen, totaal 7080 kisten. Alamak, 19 v. Colombo te Madras. Aldegonda, 13 v. Bangkok n. Pladju. Alderamio, 18 v. Alexandrië te Port Said. Alhena, 18 150 m. W. Kp. St. Vincent. Almkerk, pas. 18 Guardafui n. Aden. Alwaki, pass. 18 Recife n. Rio de Janeiro. Amerskerk, 19 v. Yokohama te Shanghai. Arkeldijk, 17 v. Brownsville n. Havana. Aalsum, 18 v. Rotterdam n. Bremen. Aalsdijk, 18 v. Hamburg te Rotterdam. Abbekerk, 19 v. Suez n. Aden Albireo, 19 v. Victoria te Ilfoeos verwacht. Alcyone, 19 te Rio de Janeiro verwacht. Alphacca, 19 v. New York te Buenos Aires. Aludra, 18 v. Rotterdam n. Hamburg. Axeldijk, 19 v. Rotterdam te New York verw. Alchiba, 17 v. Buenos Aires n. Rotterdam. Algenib, verm. 22 v. Alegre n. Rotterdam. Alpherat, 15 te Rio Grande do Sul. Arendsdijk, 18 v. New York n. Buenos Aires. Alioth. 19 v. Bremen n. Hamburg. Arendskerk, pass. 19 Napels n. Genua. Aaigtedijk,18 320 m. N.t.W. Fort Aleza. Amstelland, 18 380 m. N.t.O. St. Pauls Rock. Bloemfontein, 18 430 m. O.NO. St. Helena. Boissevain, 18 te Durban. Borneo, pass. 18 Finisterre n. Amsterdam. Boschfontein, 18 v. Bremen te Hamburg. Bantam, pass. 18 Gibraltar n. Rotterdam. Blommersdijk, pass. 18 21.15 u. Vlissingen naar Londen. Qpnaire, 18 240 m. Z.t.W. Fayal n. Plymouth. Britsum, IS v. Bombay te Port Piri. Bacchus, 18 370 m. W.ZW. Lands End. Bagan, 18 v. Sabang n Meulaboh. Baud, 19 te Soerabaja verw. Bontekoe. 18 te Menado. Caltex Delft, pass. 18 Ouessant n. Sidon. CëiteX fïedériand. pass. 18 Finisterre n, Sidon. Caltex The Hague, pass. 18 Gibraltar n.R'dam Clstula, 14 v. Miri n. Singapore. Cottica, 13 1000 m. NO Barbados. Chama, 19 v. Liverpool te Rotterdam. Cronenburgh, 17 v. Amsterdam te Archangel. Caltex Perrvis, pass. 18 Wight n. Sidon. Caltex Utrecht. 18 220 m. O. Malta. Celebes. pass. 18 Btirlings n. Amsterdam. Delfshaven, 19 Santos verwacht. Duivendijk, 19 v. Vancouver te Rotterdam. Ena, 18 v. Northshields 20 R'dam verw. Erinna, te Curasao. Esso Den Haag, Haag, pass. 18 Kp. St. Vincent n. Antwerpen. Eos, pass. 18 Kp. Vilano n. Rotterdam. Enggano. 19 250 m. NO. Madras. Friesland KRL)18 v. Makassar n. Banjuwangi Groote Beer, pass. 18 Kp. Ray n. Quebec. Groote Kerk, 19 v. Amsterdam te Teneriffe. Ganymedes, 18 v. Port of Spain te Norfolk. Hector, 18 v. Famagusta n. Lattakia. Heemskerk, 18 v. Marseille n. Genua. Helder, 19 v. Amsterdam te Kingston verw. Hilversum, pass. 18 Kp. Bon n. Teneriffe. Haa'rlem, 19 te Tela n. Pto Cortes. Hermes, 18 v. Barbados te Port of Spain. Hestia, 18 v. Amsterdam n. Hamburg. Hoogkerk, pass. 18 Noordpunt Luzon n. Kobe. Indrapoera, 18 t.h.v. Daedalus Rif n. Suez. Ivoorkust. 18 te Lagos Hos, 18 v. Valencia n. Aliante. Joh. v. Olden'barnevelt, 19 v. Soerabaja n. Se in a rang. Java, 18 120 m. O. Ceylon n. Colombo. Kota Inten, 18 v. Alexandrië n. Suez. Kota Agoeng, 19 v. Rotterdam n. Indonesië. Karimun, pass. 19 Aden n. Belawan. Kota Gedeh, 18 330 m. O. Ceylon. Kleldrecht, 19 270 m. NO. Sarawak. Laurenskerk, 18 v. Marseille n. Genua. Lindekerk, pass. 18 Finisterre n. Rotterdam. Lucita, 18 v. Stanlow n. Liverpool. Laagkerk, 19 te S ntander. Laertes, pass. 18 Guardafui n. Port Soedan. Laurenskerk, 19 te Genua Lekhaven, 18 v. Rotterdam n. Bremen. Langkoeas, 19 v. Bremen n. Antwerpen. Limburg, 19 te Manilla Llssekerk, 19 v. Londen te Rotterdam. Le Maire, 18 v. Kaliauget n. Tjilatjap. Leopoldskerk, pass. 18 Golf v. Bougie n. Ham burg. Leuvekerk, 18 205 m ZO. Masira. Linge, pass. 18 Pernas n. Amsterdam. Macuba, 22 v. Singapore te Aden verw. Malea, pass. 18 Malta n. Singapore. Metula, 21 v. Albany te Pladju verw. Myonia, 18 v. Spezia n. Malta. Maas, 19 te Buenaventura. Mcliskerk. 18 v. Rotterdam n. Hamburg. Molenkerk, 19 v. Karachi te Aden. Mataram, pass. 19 Minikoy n. Belawan. Meerkerk, 18 60 m. W. Colombo. Merwede, 18 600 m. N. Fayal. Nieuw Amsterdam, 18 v. Boston n. Cobh. Nestor, 18 v. Rotterdam 19 te Amsterdam. Omala, 16 v. Alexandrië te Berre. Ondina, 19 te Balikpapan. Oranjestad, 18 800 m. W.ZW. Madeira. Overijsel, 18 300 m. Z.t.O. Sable eil. Perna, 14 v. Yokohama n. Kobe. Poelau Laut, 18 v. Genua n. Port Said. Polydorus, 19 te Tj. Priok. Prins Alexander, 18 v. Le Havre n. Antwerpen Prins Fred. Hendrik. 20 v. Rotterdam te Mon treal verwacht. Prins Willem III, 18 v. Hamburg te Rotterdam. Pygmalion, 18 v. Amsterdam n. Hamburg. Phrontis, 18 v. Belawan n. Port Swettenham. Prins Willem IV, 18 590 m. W.t.N. Valentia. Prins Willem V, 18 10 m. W.ZW. Valentia. Prins Joh. W. Friso, 19 600 m. W.t.N. Valentia. Rita, 16 te Pladju. Rotula. 18 v. Lamaca n. Alexandrië. Rijndam, 18 760 m. W.t.Z. Valentia. Rijnkerk, 18 socotra gepass. n. Cochin. Rempang, 19 v. Bahreir. te Madras. Roebiah, 18 900 m. Z.ZO. Aleoeten. Rotti, 18 v. Khorramshar te Basrah. Salawati, pass. 18 Gibraltar n. Port Said. Sarangan, 17 v. Singapore n. Bombay. Saroena, 14 te Singapore. Singkep, 18 v. Semarang n. Soerabaja. Stad Maastricht, 18 v. Rotterdam te Narvik. Sirrah, 19 v. Balboa te Bayton verw. Stad Amsterdam, 19 v. Middlesbro te Narvik. Sibajak, 18 320 m. ZO. Kp. Race. Silindoeng, 15 v. Yokohama n. Dar es Salaam. Stad Arnhem vertr. 20 v. Rotterdam n. Wabana Stad Dordrecht, 18 22 u. v. Gibraltar n. Palermo Schiedijk, 18 v. New Orleans te Charleston. Sliedreeht, 18 v. Kaapstad te Amsterdam. Stad Maassluis, 18 v. Narvik n. Newport. Sambas, 18 v. Bangkok te Singapore. Seratan, 18 315 m. NW. Finisterre. Stad Vlaardingen, 18 880 m. O.NO. Kp. Race. Stan vac Benakat, 19 te Sungeigerong verw. Straat Soenda, 19 te Lorenzo Marquez. Taria, 12 v. Port Said n. Thameshaven. Tawali, 13 te Suez. Teucer. 18 v. Tj. Priok te Aden. Teiresias, 18 v. Marseille n. Amsterdam. Thal&tta, pass. 18 Malta n. Port Said. Temate, 19 v. Colombo n. Sorong. Tjipanas, 17 v. Ilo Ilo n. Singapore. Tomori, 19 v. Port Said n. Marseille. Tankhaven II, 19 te Belawan. Tasman, 18 v. Tj. Priok n. Singapore. Tjibantjet, 18 80 m- N. Luzon. Tjibodas, 18 100 m. O. Kp. Agulhas. Van Linschoten, 18 v. Bordeaux n. Le Havre. Veendam, 18 v. Rotterdam te New York. Walwerang, 18 v. Singapore- n. Soerabaja. IJsel, 18 v. Malta n. Piraeus. Zijpenberg. 18 Jacksonville-, gepass. n. Mobile. Zeeland (KRL) 18 te Tj. Priok. Zo-rmewijk, 18 300 m. W. Lands End. KLEINE VAART Albergen, 18 v. Vlissingen n. Antwerpen. Admiraal Courbet. 19 v. Gefle n. Stallarkolmen Admiraal De Ruyter, 19 v. Stettin te Gothen burg verwacht. Albergen, vertr. 19 v. Antw n. Barrow. Anna b, 13 v. Marseille n. Sta Paula. Audacia. vertr. 19 v. Setubal n. Huelva. Barracuda, pass. 13 Vlissingen n. Antwerpen. Barracuda, 18 te Antwerpen. Beekbergen, pass. 13 Kp. St. Antonia n. Londen. Bestevaer, pass. 19 Vlissingen n. Antw. Bree Helle, 19 v. Rotterdam te Londen verw. Brem, 17 v. Oporto te Vianna: Casana, 19 v.. Rotterdam, .te Antw. Continental, 19. y. 'Rotterdam -n. fxmd'en. Coolsingel, 19 v. Hernosand 'te'-Amsterdam. Crescendo, 18 v. Le Havre n. Por Houstock. Claes Compaen, 19 v, Barry n. Lorlent. Diana, pass. 19 Vlissingen n. Antw. Driebergen, 19 v. Bayonne n. Dordrecht. Da Capo. 16 v. Bordeaux te Casablanca. Deneb, 19 v. Londen te Rotterdam verw. De Ruyter,. 18 v. Skutsk^r n. Kotka. Douro. 13 v. Hamburg -<i. Amsterdam. Eljo. 18 van Liverpool n. Hamburg, Erebus, pass. 19 Vlissingen nt Leixoes. Escaut. 18 v. Manchester n. Rotterdam. F.xpress. 18 v. Bremen n. Rotterdam. Friso. pass. 19 Vlissingen n. Terneuzen. Ferocia. vertr. 19 v. Antw. n. Kielerkanaal. Fiducia, 19 v. Maassluis n. Londen. Goote. 18 v. Li bourne n Dakar. Glashaven, 19 te Malmö verwacht. Henriëtte, 18 v. Oostende té Londen. Hartel, vertr. 19 v. Cork n. Bristolkan. Helvetia, 17 v. Hamburg n. Terneuzen. rmport. 22 v. Lissabon te Rotterdam verw. Jonex I. pass. 18 Vlissingen n. Londen. Josef Swenden, 17 te Domsjo. Jutland, 21 te Dublin verwacht. Keyser, 18 v. Kingslynn n. Goole. Koningshaven 23 v. Agadir te Duinkerken verw. Kortenaer, 17 v. Stettin n. Lidkopirig. Liberty. 18 v. Vlissingen n. Hernosand. Leuvehaven. 19 v. Kopenhagen n. Gothenburg. Lydia, nacht 19-29 v. Amble te Rotterdam verw. Midas, 18 van Odense n. Kopenhagen. Makkum, pass. 19 Vlissingen n. Zee. Markab, 18 v. Hull n. Gothenburg. Maasym, 19 v. Selzaete te Amsterdam. Menkar, 17 te Casablanca. Merak. 17 te Safi. Merwehaven, 23 Casablanca verwacht. Monica. 19 te Workington. Muphrid, 19 v. Bremen n. Port Talbot. Mypuck, 19 v. Fowey n. Amsterdam. Maasym. pass. 18 Vlissingen n. Amsterdam. Neeitie b, 18 te Barcelona. Nettie, pass. 19 Vlissingen n. Antw. Noord-tand, 17 v. Veitsiluoto n. Southampton. Nassauhaven. 19 te Vejle verw. Noord. 18 v. Billingham n. Shellhaven. Noorderhaven. 18 v. Gdynia n. Parnoviken. Oleum. 18 v. Middlesbro n. Londen. Poortvliet, vertr. 19 v. Antwerpen n. Bilbao. Pieter Hubert. 18 v. Drammen n. Kragero. Rema. 19 v. Umea n. Patiniemi. Spolanda. 17 v. Passages n. Bayonne. Strijpe, 18 v. Lissabon n. Bristolkanaal. Taurus, 17 te Londen. Teun, 17 te Skogby. Theodora, 18 v. Rotterdam te Immingham verw. Trito. 19 te Vlissingen. Tromp. pass. 18 Vlissingen n. Norrkoping. Theano. 19 te Belfast. T'mor. 19 v. Rotterdam n. Rostock. Tom v. d. Helde. 18 te Agadir. Tyro, 18 te UIvik. Tubo, 18 te Vlissingen. Urmaio. 18 v. Stade n. Nakskov. Vecht. 19 v. Maassluis n. Boston. Vrouwepolder, pass. 19 Vlissingen n. Antw. Van Bra kei, 18 v. Vasteras n. Mantyluoto. Vlieland. 19 te Malmö. Vrede. 18 v. Londen n. Rotterdam. Wiebold Bohmer, 18 v. Casablanca 24 Dakar verwacht. Westerschelde. 19 Oporto verwacht. Westlaan, vertr. 19 v. Rotterdam n. Hamburg. Zwerver, 13 v. Methil n. Kopenhagen, SLEEPVAART Hudson. 18 100 m. O. Port Soedan n. Aden. Humber. 18 260 m. N. Salomons ell n. Yawatta. Noordholland. pass. 18 Startpoint n. Rangoon. Rode Zee. 18 150 m. O.ZO. Kp. San Antonio. Tvne, 19 510 m. O.t.N. Mombasa n. Beira. Witte Zee, 18 v. Suez n. Aden. Onder voorzitterschap van de heer J. Bekker heeft de afdeling voetbal van de R.K. sportvereniging ADO in het KSA- gebouw de Jaarvergadering gehouden. De voorzitter wenste in zijn openings woord het eerste elftal, de Junioren A. en de Adspiran'en C geluk met het behaalde kampioenschap. De vereniging telt thans 135 leden en er is een behoorlijk batig saldo in kas. De be groting voor het. komende jaar beloopt een bedrag van bijna tienduizend gulden. Bij de bestuursverkiezing werden de heren J. Bekker, C. Zonneveld, N. Tuin en G. de Boer bij acclamatie herkozen. Tot slot deelde de voorzitter nog mede dat het nieuwe sportterrein waarschijnlijk over twee jaar gereed zal komen.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 3