Twee en dertig mille nodig voor een forsere aanpak van de zaken AUTO-OF MOTORRIJLES? AREND REIJM Heemskerks raad zuiverde graag „Bloemita"-tekort uit gemeentekas aan Kennemer Lantaarn het adres „Sterren" straalden in Luxor Old Clothes New Crediet voor aansluiting op riolering Castricum Volksfeesten op 2 en 3 September Velsen-Noord „Scheybeek" wordt verder gerestaureerd Er moet nog heel wat aan Beverwijks raadhuisje gebeuren Verbetering woonhuizen aan de Graafwijkstraat Onvoorziene moeilijkheden aan de Kanaalweg Tegemoetkoming voor eigenaren Ouden van Dagen vragen om hogere uitkering Verzoek tot garantie verlening Brandweergarage wordt aanbesteed Komkommer draaide door VVV-zomerprogramma bijna ten einde Station Castricum heeft mooiste tuin St. Caecilia concerteerde voor de badgasten Lening van vier ton H. Laros komt in Castricum spelen Leden van de NGVB naar het Sticht Visserijdag in September WOENSDAG 26 AUGUSTUS 1953 Toen B. en W. van Beverwijk bij de indiening van de begroting voor 1952 voorstelden uit de gewone middelen een extra post uit te trekken voor verbeteringen in het raadhuis, hadden zij daarbij eigenlijk uitsluitend het oog op de restauratie van het trappenhuis, de vestibule en de beide beneden-voorkamers, alsmede op het treffen van enkele eenvoudige voorzieningen elders in het gebouw. Nadat tijdens de werk zaamheden onverwachts gebleken was, dat een ernstige verzakking van een binnen muur grondig moest worden hersteld en dat de gehele clcctrische leiding wegens afkeuring door het P.E.N. moest worden vernieuwd - twee posten welke niet waren voorzien - is door de raad naar aanleiding van een voordracht van 6 Augustus 1952 een aanvullend crediet toegestaan, ten einde aan een en ander te kunnen doen voort- werken. Tijdens de loop der werkzaamheden zijn B. en W. allengs tot het inzicht ge komen, dat het zeer wenselijk was tevens óók de overige ruimten in het gebouw grondig te moderniseren en in behoorlijke staat te brengen. De ook elders daarmede opgedane erva ringen alsmede de aanmerkelijke practische voordelen der reeds uitgevoerde werk zaamheden sterkten B. en W. in die over tuiging. Eerst gaandeweg en naarmate de verbeteringen voortschreden is een duide lijk beeld verkregen van hetgeen verder zou dienen te geschieden om een defini tieve verbetering der inrichting van het gebouw te krijgen. Zulk een verbetering- zou nog gedurende vele jaren ten goede komen aan zijn huidige functie en zou ook de gewone dienst verlichten door vermin dering der jaarlijkse kosten van onderhoud van het inwendige. Wat klaar is Achtereenvolgens zijn thans geheel ge reedgekomen de zolderruimte, de vestibule en het trappenhuis, de trouwkamer, de burgemeesterskamer, een wethouderska mer, de zij-ingang met doorloop, de boden kamer met bijkeuken, de trap naar het souterrain en naar de bel-étage, het sou terrain met de toiletgelegenheid voor heren, de wacht- en spreekkamer beneden, het verwijderen van de lift en het inrichten van twee nieuwe w.c.'s op 2 verdiepingen en voorts twee vertrekken voor de le af deling en vier voor de 5de afdeling dei- secretarie. Door een en ander is het beschikbare crediet niet meer toereikend. Het ware voor de goede gang van de dienst te betreu ren, indien thans de werkzaamheden tot verdere restauratie en modernisering van het gebouw zouden moeten worden ge staakt. De werkkamer van de secretaris, de wethouderskamer boven, de kleine vesti bule waarop onder andere deze vertrekken en een der kamers van de le afdeling uit komen, alsmede de boven de raadzaal ge legen grote vergaderzaal eisen nog voor zieningen, welke bezwaarlijk achterwege kunnen blijven. Ook dient nog aan de buitenzijde van de nieuwe zij-ingang een eenvoudige stoep met rooster te worden aangebracht en zou de smalle stoep rond om het gebouw moeten worden herbestraat. Eindelijk zullen de drie weinig passende balcons aan de buitenzijde van het gebouw moeten worden vervangen door de kozijn hekken van kunstsmeedwerk, welke de gemeente Drunen ten geschenke zal geven. De raadzaal Bij vroegere voorstellen is de restauratie van de raadzaal nog buiten beschouwing gebleven. Na overleg met het Rijksbureau voor de Monumentenzorg zouden B. en W. ook deze thans onder het oog wensen te zien. Een degelijke restauratie en schoon maak van het stucwerk van het monumen tale plafond dient plaats te hebben. Door het slopen der sterk uitgebouwde radia toren aan het hoofdeinde van de zaal zou dit vertrek aanzienlijk ruimer worden. ADVERTENTIE Hagelingerweg 134 Santpoort - Tel. 8930 Dennenstraat 12 - IJmniden-Oost - Tel. 6200 Met de hem eigen flair begroette Frans Nienhuys in plaats van Coos Speenhoff, gisteravond het uitverkochte Luxor theater waarin men was samengekomen om de „sterren" Mieke Telkamp en Joop de Knegt te zien en te horen. Zij voldeden aan de Verwachtingen, al moet ons van het hart. dat Mieke in een Oostenrijks-Duitse stijl het beter doet dan in het Vera Lynn-genre. De populaire .L.S.K.-korporaal Joop de Knegt heeft zijn eigen manier van optre den gekregen, hoewel zijn zingen een ver beterde uitgave is van de heer Johnny Ray. Met recht is op hem de tekst „In het zweet uws aanschijns zult gij uw dagelijks brood verdienen", van toepassing: de enorme vocale inspanning bezorgde zijn boordje niet dat smetteloze, dat men van een kor poraal (in dienst) mag verwachten. Door zijn veelvuldige optreden raakt zijn stem vermoeid en aan het einde van zijn zang is duidelijk een lichte detonering merk baar. Van de overige artisten (Ted Valerio met zijn accordeon, Dick Harris, die een goed jongleur genoemd mag worden en Eddy Schmier als manipulator) niets dan goeds. De laatste was in zijn creatie als telepaath nogal ongelukkig, hoewel het j toeval hier een grote rol bij speelde. Zeer geslaagd was het optreden van de muzikale excentriek Tobi Rix, die behalve een uitstekende imitatie van George Form- by enkele aardige vondsten op muziek gebied ten beste gaf. De „kabalofoon" (een instrument met toeters, sirene en claxons) verwekte enorme lachsalvo's. Frans Nienhuys zag kans om de soms uiteenlopende programma-punten humo ristisch aan elkaar te praten. Jammer dat de versterker zelf steeds interrumpeerde. Geslaagden Voor het diploma Franse Handelscor respondentie slaagde de heer J. van Kam pen, te Beverwijk, na opgeleid te zijn door het instituut van de heer P. J. F. Egger- mont. Voor het diploma vakbekwaamheid Rij- wielbedrijf slaagde in Amsterdam de heer N. Schuyt te Beverwijk, Kleine moderne radiatoren kunnen in de wand worden aangebracht. Voorts heeft de ervaring wel duidelijk bewezen, dat aanbrengen van een doeltref fende luchtverversings-installatie zeer noodzakelijk is. Al het schilderwerk behoort in de stijl van de zaal te worden vernieuwd in een andere meer passende kleur, waardoor het interieur bijzonder aan fraaiheid, gaafheid van stijl en ruimtelijke rust zou winnen. Gelet op de nadere ramingen komt het B. en W. verantwoord voor de raad voor te stellen om, ter voltooiing van een en ander als boven omschreven, ten laste van de kapitaaldienst een laatste aanvullend cre diet te verlenen van 32.700. B. en W. mer ken hierbij nog op, dat het totale in Schey- beeck geïnvesteerde bedrag, inbegrepen het poortgebouw en de dienstwoningen, het wandelpark en de kwekerij, alsmede de stoffering en meubilering van hoofdgebouw en bijgebouwen op hef einde van 1953 slechts ongeveer 165.000 zal bedragen. In dit bedrag is reeds rekening gehouden met het kort geleden verleende crediet van 9250 voor verbouwing der derde afdeling in verband met mechanisatie. Naarmate de werkzaamheden aan het inwendige van het raadhuis haar voltooiing naderen, moeten enige voorzieningen wor den getroffen om hier en daar een passen de stoffering aan te brengen of aan te vul len. Pas thans is het mogelijk een over zicht van het strikt nodige te verkrijgen. In herinnering wordt gebracht, dat, toen het gebouw zeven jaren geleden door de gemeente in huur werd verkregen, een ge deelte van de destijds aanwezige stoffering voor een zeer matige prijs van de toen malige eigenaren is overgenomen. Deze stoffering was voor een deel goed, doch voor een ander deel slechts geschikt voor voorlopig gebruik. Het laatst bedoelde deel is inmiddels versleten. Voor aanvulling of voor vervanging is tot dusver echter nim mer een crediet aangevraagd. Ten einde thans, waar nodig, linoleum of ander vaste vloerbedekking, gordijnen, lichlornamenten. hang- en sluitwerk, tafel kleden, T.L. verlichtingsinstallatie e.d. te bekostigen, stoelen voor zoveel nodig te doen repareren of bekleden, alsmede uit te zien naar passende kleine tapijten voor de trouwzaal en voor de burgemeesterskamer, stellen B. en W. voor ten laste van de kapi taaldienst een bedrag van 9500 beschik baar te stellen. Opgemerkt wordt, dat thans ook de koe pelkamer bij de 3e afdeling aan de Velser- weg is gestoffeerd en gemeubeld en tot vergaderkamer is ingericht. Door de heer C. Bos te Haarlem is bij Beverwijks college een verzoek ingediend om toekenning van een premie voor de verbetering van de woningen Graafwijk straat no. 2 tot en met 30. Deze woningen verkeren in zeer slechte staat, zodat verbetering dringend nood zakelijk is om hen voor onbewoonbaarver klaring te behoeden. Daartoe in staat gesteld door een belang rijke schenking door enige particulieren, wie het behoud en de verbetering van de woningbouw zeer ter harte gaat. heeft de minister van Wederopbouw en Volkshuis vesting aan de gemeente een bedrag van 14.000 uit het Terlingenfonds beschikbaar gesteld, mits zij voor de verbetering van de woningen overeenkomstig het ingediende en goedgekeurde plan aan de eigenaar een premie tot anderhalf maal dit bedrag of in totaal 21.000 beschikbaar stelt. De ten laste van de gemeente blijvende kosten bedragen dus 7000. B. en W. kunnen zich met dit plan ver enigen en stellen voor om aan verzoeker een premie ad 21.000 beschikbaar te stel len. ADVERTENTIE DRY CLEANING ONLY KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 488G In de raadsvergadering van 28 April 1950 werd 'n crediet ad ƒ10.650 verleend voor het dempen en rioleren van de sloot langs de Kanaalweg. Ten gevolge van destijds be staande moeilijkheden op financieel gebied konden de werkzaamheden eerst in dit jaar worden uitgevoerd. Voor de uitvoering van het werk was vergunning vereist van hot bestuur van de Zuidwijkermeerpolder. Dit bestuur verleende de vergunning onder voorwaarde, dat op de plaats van de ge dempte sloot een voetpad werd gemaakt. Hoewel dit voetpad niet in de begroting was opgenomen, werd het, bij een een voudige uitvoering, toch mogelijk geacht deze extra kosten te putten uit het ver strekte crediet ad 10.650. Echter bracht het aanleggen van een voetpad met zich mede, dat de voortuinen te laag kwamen te liggen, zodat zij overlast van afstromend water ondervinden. De kosten van ophogen en weer in orde brengen van de voortuinen zullen 1500 bedragen en kunnen niet meer uit het crediet bestreden worden. Vooi'ts is het noodzakelijk gebleken in ver band met de uitmonding van het riool in open water in de rioolleiding een spectic- tank aan te brengen en de constructie van de visitatieputten te veranderen, waarvan de kosten 700 hebben bedragen. B. en W. stellen voor een aanvullend crediet ad 2200 te verstrekken. Nu de rioolwaterzuiveringsinrichting in werking is gesteld dient het vraagstuk van de aansluiting op de riolering definitief te worden geregeld. Voor de onschadelijk- making van de rioolstoffen moeten deze de inrichting zo spoedig mogelijk bereiken, zonder een beerput te zijn gepasseerd. Dit brengt mede. dat de beerputten moeten worden uitgeschakeld en dat de rioolaf- voerleidingen van de percelen zo nodig moeten worden verlegd en de aansluiting op de openbare riolering moet worden ge wijzigd. De precarioverordening van de gemeente eist voor het maken van gemeentewege van deze aansluiting op het gemeente-riool een recht van 60. Het komt B. en W. onjuist voor. dat dit recht voor het wijzigen van de rioolaan sluitingen op last van de gemeente op dit bedrag wordt gehandhaafd, aangezien toch een geheel andere dienst van de gemeente wordt gevergd en er steeds een aansluiting op de riolering bestaat. B. en W. zijn mits dien van oordeel, dat dit bedrag tot de helft moet worden verminderd. Dat een deel der kosten voor rekening van de eigenaren komt achten B. en W. redelijk, omdat het in overeenstemming brengen van de rioolaansluitingen met de huidige voorschriften, voor de eigenaren in de toekomst een vermindering van lasten zal betekenen, daar zij dan geen kosten meer behoeven te maken voor het onder houd en leegzuigen van de beerputten. Het bedrag van 30 voor deze werk zaamheden zal niet voldoende zijn om de door de gemeente te maken kosten te dek ken. In het bedrag ad 30 zijn niet begre pen de kosten van schoonmaken en met zand vullen van de uitgeschakelde beer putten. Het is niet mogelijk een uitgewerkte raming van de te maken kosten te geven aangezien de situatie en de staat van de rioolafvoerleidingen niet bekend is. Voor lopig wensen B. en W. voor de ten laste van de gemeente komende kosten te be schikken over een crediet van 100.000. In een vergadering van de afdeling Be verwijk van de Algemene Bond van Ouden- Dagen hebben de hoofdbestuurders C. Kifz en G. J. de Bruin gisteren het woord ge voerd voor een slecht bezette zaai. De heer De Bruin haalde aan dat inter nationaal vastgelegd is, dat een ieder recht heeft op 'n levensstandaard,die voldoende is voor hem en zijn gezin: ook bij werkloos- heid en invaliditeit. In de praktijk komt er van deze rechten echter nog niet veel te recht meende hij. Spreker vond het jam mer, dat de jongeren niet meer begrip tonen voor de strijd cler ouderen, temeer daar zij straks ook tot die groep zullen behoren. Spreker ncerr.de de drie hoofd- vvensen van de bond: onbezorgde oude dag, roede huisvesting en bestrijding van de lediggang goede leuzen, maar volgens hem zien zeer velen met angst de dag naderen waarop de huren verhoogd zullen worden. Als enige compensatie zag hij een verhoging van de uitkering voor de oudjes. Met algemene stemmen werd vervolgens een motie hieromtrent aangenomen, welke zal worden gezonden aan de minister-pre sident dr. W. Drees. Bij B. en W. van Beverwijk is een ver zoek binnengekomen van de heer M. D. van Hout en dertien anderen tot het verlenen van een garantie van een aan hen door de Noordhollandse Verzekeringsmaatschappij te Alkmaar te verstrekken hypothecaire geldlening ten behoeve van het bouwen van veertien woningen aan de Moerdijk- straat. De woningen zullen worden ge bouwd met een bijdrage uit de Rijkskas op grond van de premie- en bijslagregeling der Woningbouwwet 1953. De belanghebbenden zullen zelf een deel der stichtingskosten financieren, terwijl een hypotheek van vier procent van ten hoogste 85 procent der netto-stichtingskosten verstrekt zal worden tegen een aflossing van tweeëneenhalf procent per jaar. De gemeente Castricum zal Donderdag 3 September in het raadhuis de bouw van de nieuwe brandweerkazerne aanbesteden. Zo als al eerder is gemeld, zal het gebouw ver rijzen op de hoek BrakenburgstraatBur gemeester Lommcnstraat. De Castricumse groentenveiling van Maandag kreeg een flink kwantum kom kommers te verwerken, waarvoor van de zijde der kopers weinig of geen belang stelling bestond. Het overgrote deel van de aanvoer vond geen aftrek en verdween naar de vuilnisbelt. Do vruchten, die wel werden verkocht, brachten de prijs van 810 cent per stuk op. Beter was het gesteld met de zomer groente bij uitstek, spinazie, die van zeer goede kwaliteit genoemd mocht worden. De noteringen schommelden tussen 11 en 15 ct. per kilo. De resterende aangevoerde groenten gingen van de kar voor: sla 912 ct.; waspeen 8 ct.; spinazie 1115 ct.; dubbele sperciebonen 2034 ct.; stokbo- nen 3747 ct.; kroten 7 ct.; snijbonen 2034 ct..; pronkbonen 1215 ct.; bloem kool 1132 ct.; tomaten 3040 ct.; rode kool 9 ct., groene kool 7'A ct. Nog één week en dan zal het met do activiteit naar buiten van de Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer, afdeling Castricum, voor deze zomer gedaan zijn. In het kader van het zomerprogramma der vereniging staan de badgasten die momenteel nog in Castricum vertoeven, een muziek- en een gymnastiekuitvoering en een grootscheepse brandweerdemon stratie te wachten. Niet zonder trots zal het bestuur van de V.V.V. kunnen zeggen, dat haar stre ven de badgasten meer vertier te brengen en tevens aan Castricum als bad plaats meer bekendheid te geven suc cesvol is geweest. Voor de excursies naar het duingebied en de cabaretavond van het Nederlandse Theaterbureau, is de be langstelling van de badgasten het grootst geweest en ook het optreden van de volks- dangroep De Zonneroos en de gymnastiek vereniging D.O.S., trok honderden kijk- lustigen. Tijdens de diverse zang- en mu ziekuitvoeringen ondervond men veel tegenslag van slechte weersomstandig heden en daaraan is het ook te wijten ge weest dat voor deze uitvoeringen de be langstelling maar matig was. Het aantal leden van dc V.V.V. liet voorgaande jaren veel te wensen over, maar de activiteit waarvan het bestuur deze zomer blijk geeft, heeft ook hierin een kentering ten goede gebracht. Het be stuur weet, dat er wat betreft het zomer programma voor het volgend jaar nog veel valt te verbeteren, maar het is vastbesloten op de ingeslagen weg voort te gaan. Voor hedenavond (Dinsdag) heeft men een zanguitvoering in petto, te geven dooi de zangvereniging St. Caecilia. onder lei ding van de heer St. Jansen. Dit concert, dat' verleden week werd uitgesteld, zal gegeven worden op De Brink. De gym nastiekvereniging Vitesse komt Zaterdag voor het forum op het plantsoen aan de Scheleeeststraat. De Castricumse Vrijwil lige Brandweer zorgt, in samenwerking met brandweercorpsen uit de omtrek, op Maandag 31 Augustus voor een „nat" slot van het zomerprogramma. Dit water- festijn wordt op De Brink gehouden. >^cccoooooooo<xiooooooooccoooooocooccoocor axxo; Dinsdag zijn de bloemperken en de tuin die het station Castricum van de Neder landse Spoorwegen aan de Stationsweg sieren, onder het oog van de jury ge weest. Dat het Castricums personeel van de N.S. gevoel voor tuinaanleg en be plantingen heeft, moge blijken uit het feit. dat het de eerste prijs met loffelijke vermelding verwierf, waardoor er door de spoorwegmannen 35 viel te verde len. In 1952 behaalde men de tiveede prijs. De wedstrijd rvas uitgeschreven door de directie van de N.S. te Utrecht. XXXXCOOOOOOOOOOOOOOOOOi Voor de R.K. Gemengde Zangvereniging St. Caecilia te Castricum was het Dinsdag een tegenvaller, dat de weersomstandighe den niet meewerkten om het concert, dat de vereniging voor de badgasten zou geven, al bij voorbaat te doen slagen. Bliksemflitsen doorkliefden de lucht toen het koor, onder leiding van de heer Stephen Jansen, het concert op De Brink opende met het ,.Do- minum Salvum Vac" van Giesen. „Wohlauf' van Sartorius was het tweede nummer dat gezongen werd. gevolgd door een spranke lende „Serenade van een landsknecht" van Orlandi di Lasso. Men was nog net in staat het nummer „Ava Maria" van Arcadelt te zingen, toen Pluvius zijn sluizen wijd open zette en de koorleden, evenals het handjevol toeschouwers, in allerijl droge „oorden" moesten zoeken. Dr. Werner Naumann, de voormalige propagandachef van Göbbels had het tijdens zijn verkiezingscampagne hard te verduren. Dc politic moest hem zelfs beschermen tegen mensen, die hem xvoedend bekogelden met eieren en tomalen. Men ziet hier Naumann (links) en Werner Boll (rechts), provinciaal leider van de „Deutsche Reichspartei", In vlot tempo heeft Heemskerks oude raad gisteravond haar agenda afgewerkt, waarin een te elfder ure toegevoegd voor stel tot het aangaan van een geldlening van f 400.000 voor financiering van aangekoch te gronden, riolering en de scholenbouw eveneens vlot werd gefiatteerd. Bij de behandeling tot het aanzuiveren van het tekort van de tentoonstelling „Bloemita" ten bedrage van f 545,71 zeide de burgemeester li. Nielen, sprekende na mens B. en W., dit tekort met een zeker genoegen te willen aanzuiveren, aangezien B. en W. menen dat hier sprake was van een geslaagde show, waarbij is getoond wat door de organisatoi'en bereikt kan worden in het belang van Heemskerk. De heer Mu y e n (PvdA) vroeg of het waar was, wat er in Heemskerk gezegd wordt over het stelen van kisten op deze expositie ter waarde van ongeveer f 150. De heer De Ru v ter (KVP) antwoordde hier als organisator van de tentoonstelling op, door mede te delen dat er inderdaad 46 kisten verdwenen waren. Het was ach teraf echter gebleken dat hier geen sprake var. diefstal was, maar van nonchalance; nog steeds komen er kisten terug die per abuis zijn gebruikt bij het inpakken dei- goederen. Besloten werd om de schuld van „Bloemita" aan de gemeente, f 270,17, voor vermakelijkheidsbelasting teniet te doen Het bestuur van de Castricumse R.K. Dam club St. Thomas, heeft de bekende IJmui- dense dammer H. Laros uitgenodigd op Maandag 31 Augustus te Castricum in hotel Sport-Duinzieht een simultaan-séance te komen geven. De heer Laros heeft deze uit nodiging aanvaard en zal niet alleen leden van St. Thomas, maar ook de „huisdam mers" tegenover zich vinden. Na de simul taan-séance speelt de IJmuidenaar een wed strijd tegen de sterkste speler van St. Thomas, hetgeen vermoedelijk de heer J. Gcuke zal zijn. Op de Maandag in hotel Sport-Duinzicht gehouden vergadering van de damclub is tevens bekend gemaakt dat de onderlinge competitie Maandag 7 Sep tember zal aanvangen. Aan de bondscompe- titie in het district Zaanstreek, die half October start, zal door twee tientallen van St. Thomas worden deelgenomen. Op deze vergadering is de heer P. v. d. Himst, die wegens bedanken van de heer A. de Zeeuw, waarnemend secretaris was, definitief als zodanig in het bestuur gekozen. Nieuws van „de Pion" Door het winnen van al zijn partijen, is het lid van de Castricumse Schaakclub „De Pion", de heer J. Bos, van de tweede afde ling naar de eerste afdeling gepromoveerd. De heren D. Keetbaas en S. van Weeren zijn met 2 punten in de promotie-competitie ge ëindigd en zullen in een derde partij uit maken wie J. Bos naar de eerste afdeling kan vergezellen. Van de candidaten is J. Rozing afgevallen, daar hij zijn partij tegen D. Keetbaas verloor. Geen loon naar werken De werkers van het aller eerste uur in IJmuiden zijn onze kaairidders, die in groten getale naar de hallen trekken als u en ik en wij allemaal nog op dat heerlijke ene oor liggen. Hermanus Engelhart loopt ook elke morgen mee in de stoet der werkers, die de vis uit de ruimen der schepen gaan halen en hij staat met zijn kameraads bij het Cen traal Administratiebureau, beter bekend als „het CAB" in het rijtje om de penningen na een week werken op de dag der loonbelaling in ontvangst te nemen. Zo ook deze keer, die een droevige keer is geworden. Want Hermanus heeft op weg naar huis zijn portemonnaie met de hele inhoud, inclusief die van het loonzakje verloren en moeder de vrouw kon dus niet naar de melkboer stappen en met een groot gebaar drie eieren voor de Zondag bestel len. In totaal bevatte de beurs honderd zweetdoordrenkte guldens en iemand moet ze gevonden hebben tussen het moment, dat Engelhart van de Zuidzij ging en het ogen blik, waarop hij ontsteld terugkwam langs de afgelegde route om met een paar hulp vaardige vrienden steentje voor steentje na te zoeken. Wie in IJmuiden zorgt voor de zon in het gezin Engelhart en brengt die ontrouwe porte monnaie met het loon, wat spaargeld en een paar munten terug? Hij zal een grote dank baarheid oogsten in een ge troffen gezin, waar de eindjes elke week met de grootste moeite, maar deze week hele maal niet meer aan elkaar verbonden worden. Appels Een oplettend treinreiziger, die veelal aan de Halte Hoog ovens het gerij van de heer Den Hollander verlaat om zich naar de dagelijkse arbeid te begeven, maakt mij glim lachend attent op een nieuw merk appels, dat daar aange prezen wordt op de openbare Schulpweg. In duidelijk lees baar handschrift worden daar namelijk Moesenwekappels geadverteerd. Ik zal er nog eens goed door de leesenloop- bril naar kijken. Nogal glad De mens is maar een onvol komen wezen ik heb het aan mezelf heel duidelijk ge merkt en eerlijk gezegd is het wel geruststellend. Maar dat neemt niet weg, dat ik toch had móeten wéten, dat de Stationsweg, de gladde, glib berige, gevaarlijke Stations weg over korte tijd niet zo ge vaarlijk meer is. Met het vriendelijk schou derklopje, wijzere mannen zo terecht eigen, heeft de voogd van alle straten, dus ook van de gladde, mij ver teld, dat er allang een crediet is toegestaan voor 'n asphalt- laag op die Stationsweg. Beschaamd en vexiieugd zie ik dit alles thans tegemoet, belovend er wekenlang wak ker voor te zullen omrijden. Dat is het vervelende van nieuwe wegdekken, dat je er altijd zo ver voor óm moet. Maar in dit geval doe ik het met as op mijn hoofd en vriendelijke knikjes naar alle lieden, die van gladde wegen gevaarloze boulevards maken. Feestgedruis Onze Wilhelm ina" wordt deze week maar van harte ge fêteerd en het plezierige is, dat niemand het dit jarige en semble IJmuidense blazers misgunt: ge kunt het afmeten aan de drukte tijdens de feest- concerten, die avond aan avond door het gul-meedoen de IJmuiden rollen. Eerlijk gezegd wel eens een tikkeltje te gul, want toen er gisteravond concert was in de Kennemerlaan, heeft het jong ste deel van het publiek, dat om die tijd eigenlijk al lang met de Teddybeer onder de wol diende te liggen, het mu zikaal genot voor vele ernstig- luisterende ouderen een paar keer lelijk vergald. Want het jonge spul trok zich van het concert geen spat aan en joel de rustig nee onrustig de hele Kennemerlaan bijeen zo dat er meermalen geen toon te onderscheiden was voor de genen. die om de muziek en niet om de pret waren geko men. Daar zijn wat boze woorden over gevallen in de dreiging van deze onweersavond en a la IJmuiden is er af en toe een hartig woord gesproken, maar aangezien er nog ettelijke feestconcerten in het vat zit ten zou het beter zijn, dat de bron van onrust weggenomen werd door middel van de Ted dybeer en de wol voornoemd. Tenslotte heeft een knaap van om-en-de-bij zeven lentes over het algemeen geen diep gaande interesse voor kruisen, mollen, koperpartijen of die klare trombone. LAMPENIER er. de rest van het tekort ten bedrage van f 229,83 aan te zuiveren. Dan is „Bloemita" van haar tekort af. Naar aanleiding van het voorstel om in de Oosterweg een waterleiding aan te leg gen en de nog van waterleiding verstoken woningen hierop aan te sluiten, zeide de heer Beentjes (KVP) het beter te achten van te voren zekerheid te verkrijgen over het daartoe bereid zijn van de huiseigena ren, aangezien de gemeente de abonne mentsgelden moet garanderen. De voorzit ter meende dat er in dergelijke gevallen altijd een bepaald percentage weigerachtig is, maar dat de ervaring heeft uitgewezen dat na verloop van enige tijd de bewoners vanzelf wel tot aansluiting overgaan. Indertijd heeft de raad goedkeuring ver leend voor de aankoop van een driezijdige kiepauto ten behoeve van Openbare Wer ken. Bij navraag is echter gebleken dat het toegestane crediet van f 18.000 onvoldoende is en verhoogd moet worden tot f 20.250. Ook dit aanvullend crediet werd direct goedgekeurd, waarna de raad overging tot vaststelling van de suppletoire begroting en de voorlopige vaststelling, van de ge meenterekening over het dienstjaar 1951. Hieruit bleek dat de gewone dienst een klein batig saldo had opgeleverd, dat in de reserve-kas was gestort; bovendien bleeK dat in Heemskerk bij de huurders van ge meentewoningen bijna geen achterstand in de huur was. Tenslotte werd besloten om een geldlening aan te gaan van f 400.000 bij de N.V. Bank voor Nederlandse Ge meenten te 's-Gravenhage per 1 Januari 1954 op een rentevoet van 3 procent per jaar en een aflossingstermijn van veertig jaren. De vereniging „Koninginnedag" van Heemskerk houdt op Woensdag 2 en Don derdag 3 September de jaarlijkse volks feesten. Dat er heel wal te gebeuren staat blijkt uit het volgende programma: Woensdag 2 September: 8 uur keuring versierde voertuigen e.d. op het plein voor het gemeentehuis, hierna optocht waaraan tevens de schoolkinderen deelnemen. Na deze optocht zullen de schoolkinderen een aubade voor het gemeentehuis houden, waaraan medewerking wordt verleend door „St. Caeciha" o.l.v. Lou Tervoort. Rede burgemeester H. Nielen. 10.00 uur loten voor de jaarlijkse grote ringrijderij in café „De Oranjeboom". 10.30 uur: ringsteken met paard en kar op de Maerelaan. 14.00 uur spelen voor jongens en meisjes aan de Kerklaan. 16.00 uur ringsteken op de fiets voor heren aan de Maerelaan. Donderdag 3 September: Spelen voor meisjes en jongens aan ae Kerklaan; bios coopvoorstellingen in het Marquette- theater voor de schooljeugd. 's-Middags: Kortebaandraverij aan de Marquettelaan. Prijzen f 650. f 250, f 125 en f75. De afdeling Velsen van de Ned. Christen Vrouwenbond, die sedert haar oprichting een flinke uitbreiding heeft ondergaan, heeft de vacantie-periode na de gebruike lijke bijeenkomsten onderbroken voor een uilstapje met de leden naar het Sticht en Veenendaal. De reis, die per autobus is gemaakt, leidde eerst naar Huize Doorn, waar de koffie werd gebruikt, gevolgd door bezich tiging van het fraaie historische verblijf van de vroegere Keizer Wilhelm II. In Veenendaal hebben de dames de maal tijd gebruikt. Vervolgens werd een bezoek gebracht aan de aldaar gevestigde textiel- en wolfabrieken, die uiteraard van de dames de grootste belangstelling hadden en van welke excursie zeer is genoten. De terugtocht leidde over Amersfoort en de hoofdstad, waarna het gezelschap, dat ondanks de regen op een prettige dag kan terugzien, 's avonds om tien uur weer „thuis" was. Hout voor de papierfabriek Voor de papierfabriek Van Gelder Zonen is Dinsdagmorgen aangekomen het Duitse s.s. „Dorthe Oldendorff" met een lading van 980 vadem hout, die in de Finse haven Jakobstad was ingescheept. Naar wij vernemen ligt het in de bedoe ling dit jaar een Visserijdag in September te houden, zulks in afwijking van andere jaren, wanneer men dit meestal in het stille voorjaar organiseert.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 8