India trok zich terug als candidaat voor de politieke Korea-conferentie Gedetineerde Beverwijker uit Haarlems ziekenhuis ontvlucht Neutralisten niet kansloos bij Duitse verkiezingen Weerbericht Nieuwe onrust in Berlijn bij voedseleampagne Stemming zva overbodig Pri nses Wilhelm i na 73 jaar Zitting der Algemene Vergadering gesloten Bankbiljetten uit Flying Enterprise Straaljager neergestort bij Deurne Duitse vrouw verleende hulp Bouwvakkers eisen hogere lonen Het woord is aan Steun verwacht van Protestantse groepen Weer regenperiode Nederland stemde vóór Russische deelneming Piloot ongedeerd; boerderij afgebrand Spanning in Rouaan Demonstratieve vergadering in Tuinstad Slotermeer Weerrapporten Britten optimistisch over Suez-kanaal 68e JAARGANG No 4 3 Bureaux: Kennemerlaan 186, Telef. Adm. 5437. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meerviietstraat 80 - Haarlem: Gr. Houtstr. 93, Directie, Hooidredactie en alle afdelingen 15295 (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom ZATERDAG 29 AUGUSTUS 1953 IJmuider Courant v e l s e r Haarlems Dagblad OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT EDITIE 297e JAARGANG No 196 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-enFeestdagen. Abonnement per week 4cent, per kwartaal 6.10. Franco per post 6.86. - Girorekening 273107 ten name van Haarlems Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman HET IS GISTEREN in de Algemene Vergadering van de UNO niet tot stemming gekomen over de vraag, of India zou mogen deelnemen aan de politieke Korea-confe rentie. Vóór de stemming heeft India zich teruggetrokken als candidaat voor deze conferentie. De afgevaardigde zeide dat zijn land geen prijs meer stelt op een zetel. Daarmede werd stemming over de desbetreffende resolutie, die in de politieke com missie daags tevoren niet een twee-derde meerderheid had kunnen verwerven, over bodig. De Russische resolutie om vijftien landen van Russische keuze uit te nodigen, werd verworpen. Thans is dus vastgesteld dat, behalve de Sovjet-Unie, enkel landen die in Korea aan de strijd hebben deelgenomen, in de conferentie zitting zullen hebben. Kort voor de opening van de vergade ring had de Indische afgevaardigde Menon een ernstig onderhoud met Wysjinski, eerst in de wandelgangen en later in de ver gaderzaal zelf. Na het gesprek met Wys jinski onderhield Menon zich nog met de Amerikaan Lodge en de Australiër Spen der. De voorzitter, Pearson, gaf een aan wijzing, dat Menon een belangrijke ver klaring zou afleggen. Hij zeide, dat de Indische afgevaardigde een opmerking i over de Indische deelneming aan de Korea-conferentie wilde maken, die „mis- schien gevolgen zal hebben voor de stem ming". De Indische afgevaardigde deelde daar- i op mede, dat India zich niet langer can didaat stelt voor deelneming aan de Korea-conferentie. India had het besluit genomen, aldus Menon, om de zuivere sfeer te scheppen voor de periode na de wapenstilstand. De landen die de resolutie waarin India wordt uitgenodigd deel te nemen aan de Korea-conferentie indienden, hebben deze resolutie na de mededeling van Menon in getrokken. Toen Menon het spreekgestoelte verliet, bewees de vergadering hem hulde. De Amerikaanse afgevaardigde Lodge noemde het besluit van India „edelmoedig". Lodge zeide dat de wens om de strijd niet te verscherpen afkomstig is van een man, „die wij beschouwen als een groot vertegenwoordiger van een groot leider van een groot volk". De Algemene Vergadering heeft een voorstel van de Sovjet-Unie tot hervat ting van het debat op de regeling van de Korea-conferentie met 36 stemmen tegen, elf voor en twaalf onthoudingen verworpen. Wysjinski, de Sovjet-gedelegeerde, zei, dat hij hervatting „opportuun, nuttig noodzakelijk en wettig" achtte. De Nederlandse afgevaardigde stemde Vrijdag in de Algemene Vergadering, evenals Donderdag in de politieke com missie, vóór deelneming der Sovjet-Unie aan de politieke conferentie over Korea. Hulde aan een deel der gevallenen De Algemene Vergadering heeft Vrijdag met 53 tegen vijf stemmen een resolutie goedgekeurd, waarin hulde wordt gebracht „aan hen, die in Korea, in de strijd tegen de aanvallers, zijn gesneuveld". Er waren geen onthoudingen. De leider der Sovjet-Russische delegatie, Andrei Wysjinski, had tevoren medege deeld, dat de Sovjet-Unie tegen de reso lutie, waarin hulde aan de (geallieerde) gevallenen wordt gebracht, zou stemmen. Hij voerde, evenals vroeger, aan dat Zuid en niet Noord-Korea de aanvaller zou zijn geweest. De Nederlandse afgevaardigde Von Bal- luseck zeide dat de in Korea „in bloed en mensenlevens betaalde tol een offer is, dat op heldhaftige wijze werd gebracht om de vrijheid in stand te houden". 500 Nederlandse doden „Ongeveer 3200 Nederlandse en Suri naamse vrijwilligers hebben, elkander af lossend, met onderscheiding onder de vlag der verenigde naties gediend. De Neder landse marine heeft, eveneens roulerend, drie torpedobootjagers en een fregat ter beschikking van de geallieerde marinelei ding in Koreaanse wateren gesteld. Het totaal der Nederlandse slachtoffers is bijna vijfhonderd man. BRUSSEL, (ANP). Een Italiaans bergingsvaartuig, de „Rostro", heeft in de haven van Ostende een grote hoeveelheid bankbiljetten gelost, die afkomstig zijn uit de op 10 Januari 1952 op 60 km. van Fal mouth in de golven verdwenen Flying Enterprise. Reeds tijdens de strijd van kapitein Carlsen om zijn schip veilig de haven bin nen te brengen werd dikwijls gesproken over een geheimzinnige lading, die het schip aan boord zou hebben. Dit is thans opgehelderd door een woordvoerder van de havendienst van Ostende, die verklaarde dat het Italiaanse bergingsvaartuig een grote hoeveelheid Engelse en Amerikaanse bankbiljetten aan wal heeft gebracht af komstig van de „Flying Enterprise". Deze bankbiljetten zouden vervoerd zijn voor rekening van de Zwitserse nationale bank. De biljetten, die meer dan anderhalf jaar in het zeewater hebben gelegen, zouden niet erg geleden hebben en de opschrif ten zouden nog goed leesbaar zijn. Het bergen der lading van de „Flying Enterprise", die ruim 80 meter onder de zeespiegel ligt, is reeds enige tijd gaande. De werkzaamheden gaan met grote moei lijkheden gepaard daar het afdalen naar deze diepte slechts bij zeer kalme zee kan geschieden. Tot nu toe werden uit het wrak van de „Flying Enterprise" behalVe de bankbil jetten ook grote hoeveelheden schrijfma chines, stukgoederen en auto's naar boven gebracht. Al deze goederen zijn echter onbruikbaar geworden door het langdu rige vei-blijf in het zeewater. De toewijding, waarmede zij hebben gestreden, heeft de zaak van vrede en vrij heid bevorderd. Ook heeft zij bijgedragen tot het verder bestijgen door de UNO van het naar rechtvaardigheid en fatsoen lei dende pad", aldus de heer Von Balluseck. Hierna werd de zitting der Algemeene Vergadering verdaagd. Het college zal vijftien September voor zijn achtste ge wone zitting bijeen komen. I Op gezag van ANP-Reuter werd giste- i ren gemeld, dat Nederland in de vergade- ring der politieke commissie van de UNO I tegen de deelneming van de Sovjet-Unie j aan de komende Korea-conferentie had j gestemd. ANP deelt thans mede, dat deze mededeling op een vergissing berustte, ontstaan door een seinfout. Nederland blijkt vóór Russische deelneming, doch tégen Russische amendementen betreffen de de procedure der conferentie te hebben gestemd. Vrijdagmiddag om kwart voor drie kreeg een Thunderjet-straaljager van de vlieg basis Eindhoven (Welschap) tijdens een oefenvlucht, toen het toestel op een hoogte van 13.000 meter vloog, te kampen met een ernstige motorstoring, waarbij zich brandverschijnselen voordeden. De piloot was genoodzaakt het vliegtuig met de schietstoel te verlaten. Hij is met zijn pa rachute behouden tussen Deurne en Mer- selo neergekomen. Het toestel stortte brandend neer op een kippenhok naast de boerderij van de heer A. Konijnenburg. De vlammen sloegen over naar de boerderij, die geheel uitbrandde. De bewoners konden zich tijdig in veilig heid stellen. De piloot van de straaljager was de 26- larige sergeant-vlieger L. Walraven uit [-ïillegom. Maandag zal Prinses Wilhehnina haar 73ste verjaardag vieren. ROUAAN (Reuter). De Franse veilig heidspolitie heeft Vrijdag het station van Rouaan, waar Donderdag 4000 arbeiders in staking zijn gegaan, bezet. De arbeiders gingen in staking wegens vergeldingsmaat regelen tegen drie van hun collega's. Volgens vakbondleiders zijn deze maat regelen in strijd met de door de regering gegeven belofte, dat geen vergeldings maatregelen tegen stakers zouden worden genomen. Functionarissen wilden niet mededelen, waarom de drie spoorweg employés worden vervolgd. Het station van Rouaan was Vrijdag ge sloten, er zijn geen treinen aangekomen of vertrokken. De stakers lieten de treinen tussen Le Havre en Parijs passeren. Ook het werk in de haven lag stil. Er zijn geen incidenten gemeld, maar met stalen helmen uitgeruste leden van de republikeinse veiligheidsgarde staan klaar om in te grijpen, zo dit nodig mocht zijn. Op Schiphol arriveerd.e gisteren een lucht- held van de nazi's. Het ivas de voormalige kolonel Rudel van de voormalige Luftwaffe. Riedel heeft zich sinds de oorlog in Argen tinië opgehouden waar het regiem van de diensten van SS-ers en leden van de Gestapo een gretig gebruik pleegt te maken. Nu de nazi's in West-Europa weer wat roe riger beginnen le worden, heeft Pcudel het moment gekomen geacht om naar West- Duitsland terug te keren en zich daar can didaat te stellen voor de Deutsche Reichs- partei. De Duitse autoriteiten hebben zijn candidatuur echter niet geaccepteerd. Rudel was daar verbaasd over. De DRP had de verkiezingsstrijd toch met democratische middelen gevoerd? Persoonlijk heeft hij helemaal geen ambities. Hij voelit zich slechts solidair met de alle Frontkdmpfer". Vrijdagmiddag om halfdrie is het de vijfentwintigjarige gedetineerde H. van der W. uit BeA'erwijk met behulp van een Duitse vrouw, die hem voorzien had van kleren, uit het ziekenhuis Sint Joannes de Deo te Haarlem te ontvluchten, waar hij opgenomen was voor het ondergaan van een operatie. Van der W. was aanvankelijk gedeti neerd in het Huis van Bewaring te Haar lem en had enige tijd geleden een spijker ingeslikt. De spijker bevond zich in de BERLIJN. (United Press). Volgens de Neue Zeitung, het orgaan van de Ame rikaanse Hoge Commissie, heeft in Oost- Duitsland en in Oost-Berliin de politie in de kazernes opdracht gekregen paraat te zijn en heeft hei ministerie van Binnen landse Zaken de regering gewaarschuwd „nieuwe provocaties" te verwachten. De „Neue Zeitung" schrijft haar in lichtingen toe aan bronnen van het Oost- Duitse ministerie van Binnenlande Zaken. De waarschuwing van de politie paraat te zijn is gegeven omdat vele Oost-Duitse arbeiders het plan zouden hebben geza menlijk naar West-Berlijn te gaan om daar Amerikaanse voedselpakketten op te ha len. De West-Berlijnse krant „Tagesspiegel" zegt: „In vele fabrieken hebben de arbei ders besloten in formatie naar Berlijn te marcheren om pakketten te halen". De West-Berlijnse „Liga van Vrije Ju risten" meent te weten dat de Oost-Ber- lijnse bouwvakarbeiders die de opstand van de 17de Juni begonnen zijn van plan zijn een hongermars naar de Westelijke sectoren te maken ondanks een commu nistisch verbod Amerikaans voedsel in ont vangst te nemen. Gisteren, de tweede dag van de tweede phase van het Amerikaanse voedselpro- grarn, trotseerden weer duizenden Oost- Duitsers de communistische verbodsbepa lingen en gingen de Westelijke sectoren binnen. Meer dan drie millioen pakketten zijn nu al uitgereikt sedert het eerste deel van het program in Juli begon. In een poging de tweede phase te tor pederen hebben de communisten de ver koop van spoorkaartjes verboden naar punten binnen een cirkel van 80 km. om Berlijn. Politie patrouilleert op de wegen en de strations om Oost-Duitse blokkade brekers aan te houden en hun pakketten af te nemen. De West-Berlijnse autoriteiten zeggei dat duizenden Oost-Duitsers hun pakket ten in West-Beriijn achterlaten in ver band met deze campagne. Zij hopen ze la ter op te kunnen halen. De communisten geven toe dat het op nieuw onrustig is onder de arbeiders van het grote huizenproject aan de Stalin Allee in Oost-Berlijn, waar de opstand van de 17de Juni haar oorsprong heeft gehad. Het officiële partij-orgaan „Neues Deutschland" schrijft namelijk dat betaal de agenten Donderdag door het versprei den van wilde geruchten opnieuw getracht hebben onrust te zaaien onder de bevol king van de democratische sector op een aantai bouwwerken. Overal hebben rechtschapen arbeiders zich energiek en vastbesloten tegen de provocateurs verzet, voegt „Neues Deutschland er aan toe. Hel blad gaf voorts de namen van 14 personen die met voedselpakketten zijn gesnapt. Volgens het blad hebben zij hun namen aan de Ame rikaanse geheime dienst opgegeven, zich ter beschikking van West-Berliinse ter- reurinstanties gesteld en als betaling een bedelaarspakket ontvangen. De West-Berlijnse „Der Tag" zegt, dat de laatste paar dagen de cc-mmunisten 13 rechters en 5 districtsprocureurs hebben gearresteerd en 18 andere rechters en 12 districtsprocureurs ontslagen hebben we gens het geven van milde straffen aan anti-communistische rebellen. rechter long en Maandag is de Beverwijker naar het ziekenhuis overgebracht voor het ondergaan van een operatie. Doktoren wa ren van mening, dat als er niet operatief ingegrepen zou worden de dood van de patiënt kon volgen. Van der W. lag op een zaal, waar nog een patiënt verpleegd werd. Op het ge wone bezoekuur kreeg hij gistermiddag bezoek van een Duitse vrouw, die naar later gebleken is. in het bezit was van een herencostuum. De Beverwijker heeft het costuum aangetrokken en een half uur na dat de vrouw was gekomen heeft hij met haar het ziekenhuis verlaten. Diefstal in Amsterdam De Haarlemse recherche kreeg Vrijdag avond bericht van de Amsterdamse poli tie, dat in de hoofdstad aangifte was ge daan van diefstal van een bruin heren costuum door een vrouw, genaamd M. van D. De vrouw had bij de aangever van de diefstal gewoond en meegedeeld, dat zij een costuum nodig had voor een kennis, die zij wilde helpen bij het ontvluchten uit een ziekenhuis te Haarlem. De bij de ontvluchting behulpzame vrouw is een Duitse, is ongeveer vijfen twintig jaar oud, klein van postuur en heeft rossig haar, dat tot op de schouders hangt. Verkiezing Zigeunerkoning Zigeuners uit alle delen van de wereld zullen op 7, 8 en 9 September in Mantua in Italië bijeenkomen om voor de eerste maal in de geschiedenis een Zigeunerkoning te kiezen. De koning zal met groot cere monieel worden gekroond. (Van een verslaggever) Gistermiddag hebben ongeveer 600 van de 2000 bouwvakarbeiders, die tewerk ge steld zijn aan de nieuwbouw in Tuinstad Slotermeer, op het werk een demonstra tieve vergadering belegd, waarin zij hun ontstemming luchtten over het nieuwe ontwerp-CAO en verhoging van hun basis-uurlonen eisten. Het initiatief tot deze vergadering, die een rustig verloop had, zou uitgegaan zijn van de arbeiders zelf, die daartoe uit de eigen gelederen een voorlopig comité van actie gevormd hadden. Hun voornaamste grief is, vol gens dit comité, dat de reeds in Maart 1951 beloofde loonsverhoging nog steeds uitge bleven is en voorts hebben zij bezwaar tegen diverse artikelen in het ontwerp- CAO, waarvan er een hun „practisch een stakingsverbod" oplegt. Een en ander werd ter vergadering toegelicht door en kele leden van het comité van actie en door een vertegenwoordiger van de EVC, die ons later vertelde dat zijn vakcentrale zich achter deze spontane actie stelt. Men wil in de eerste plaats bereiken dat de DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN PAGINA'S Aristoteles: Rijkdom bestaat meer in het ge bruik dan in het bezit. lonen der bouwvakkers met 5 percent op getrokken worden en dat de tarief- en andere toeslagen op deze lonen, die nu nog een „zwevende factor" zijn, contrac tueel worden vastgelegd. De vergadering besloot, overal op de werken comités uit de arbeiders te be noemen. die tezamen zullen overleggen welke acties men verder ondernemen zal. Enkele aannemers, met wie wij spraken, waren van oordeel dat de EVC de aan- stichtster van deze actie is. Zij meenden dat de arbeiders, die in de zomermaanden over het algemeen aanmerkelijk meer toucheren dan de officiële lonen (door .zwarte" toeslagen), weinig reden hebben om warm te lopen voor deze actie - en men gelooft dan ook niet dat het tot werk stakingen of andere radicale dingen zal komen. BONN (ANP). Wanneer men afziet van de extremisten van links en rechts, dan wordt de neutralistische richting bij de West-Duitse verkiezingen vertegen woordigd door de „Gesamt-Deutsche Volks partei". Haar meest bekende leiders zijn vroegere leden van Adenauer's C.D.tl. en van het Katholieke centrum, dr. Gustav Heinemann, Hans Bodcnsteincr cn Helène Wessel. Hoe sterk de voorstanders van een neutraal Duitsland, militair niet verbon den met Oost en West, thans in de bonds republiek nog zijn, zal voornamelijk aan hun stemmental kunnen worden afgeme ten. In Bonn heeft men aanvankelijk de minimum-clausule van vijf procent een voor deze partij en de communisten on overkomelijke hindernis geacht. Ondanks haar nog maar korte bestaan heeft de G.V.P. echter kans gezien in alle kieskrin gen candidate» te stellen en men is er thans niet meer zo zeker van of het dr. Heinemann toch niet zal gelukken het mi nimum van ongeveer anderhalf millioen stemmen te halen en daarmee een fractie van een twintigtal afgevaardigden in de Bondsdag te brengen. Dr. Heinemann is een vooraanstaande figuur in de Evangelische kerk en over tuigd tegenstander van bewapening van een gesplitst Duitsland. Hij fungeerde als Adenauer's minister van Binnenlandse Zaken en verliet de regering toen deze het pad der bewapening op ging. Wanneer redenaars in de verkiezingsstrijd deson danks gaarne aan de neutralistenpartij het predicaat van communistische camouflage- partij geven, hebben zij daarbij het oog op de ruggesteun, die Heinemann heeft gezocht om ondanks de vijf procentsclau sule toch aan bod te komen. Daartoe heeft hij namelijk een maand geleden een overeenkomst gesloten met twee andere neutralistische groepen, die van heterogenen samenstelling zijn en er van verdacht worden tendele met gelde lijke steun uit Oost-Duitsland te opereren. Deze groepen zijn: de ..Bond der Duitsers" en de „Vrije Sociale Unie". De eerste daar van is sedert lange tijd bijzonder actief. Haar leider is de vroegere Katholieke rijkskanselier dr. Joseph Wirth, die in zijn gevolg een aantal medewerkers heeft, die van communistische sympathieën worden verdacht. De overeenkomst tussen de neu tralisten is in dier voege gesloten, dat de G.V.P. alleen canaidaten zal stellen, die dan de steun van alle groepen zullen heb ben. De G.V.P. blijft dus baas in eigen huis. Zij heeft alleen op zich genomen een aantal "candidaten der overige groepen op haar lijst te plaatsen. Zo figureert daar nu ook de zeer omstreden dr. Wirth persoon lijk op. Aan de zelfstandigheid en onge bondenheid van haar politiek doet dat, al dus de G.V.P., niets af. De samenwerkende neutralisten hebben in een in Mannheim opgestelde verklaring hun politieke inzich ten neergelegd. Volgens hen gaat het bij deze verkiezing om een beslissing over de vraag, „of men zal voortgaan op de ge vaarlijke dwaalweg van het misbruik van militaire kracht als instrument van poli tiek machtsstreven". Voor de partij betekent het inschakelen van de bondsrepubliek in „het Amerikaan se militaire blok" een opgeven van de kan sen om Duitsland te herenigen. „Wij mo gen niet door onze toestemming tot een tweezijdige Duitse bewapening mede schul dig worden aan een derde wereldoorlog", zo heet het in de verklaring. De Moskouse voorwaarden zijn voor de G.V.P. een aan nemelijke basis voor onderhandelingen over een herstel der Duitse eenheid. De door Moskou uitgesproken dreiging, dat met de Westelijke bewapening de basis voor een regeling van het Duitse probleem zou wegvallen, is kennelijk bedoeld als een ondersteuning van de campagne dezer partij. Niemöller actief Er zijn op het ogenblik weinig maatsta ven, waaraan men de kansen der G.V.P. om haar intrede in de Bondsdag te doen, kan afmeten. Mogelijk zal de naam en faam van dr. Heinemann nog altijd aan trekkingskracht uitoefenen op grote ge deelten van de Protestantse gemeenschap in Duitsland, die nog altijd met grote te genzin tegenover de eenzijdige Westelijke aansluiting blijven staan. De activiteit van ds. Niemöller, de kerk- president van Hessen, is een ondubbelzin nige ondersteuning van de neutralistische actie. Nog op de jongste kerkdag der Pro testanten in Hamburg is bewezen, dat Nie möller en Heinemann allesbehalve een zaam zijn. Het grootste deel van haar aan hang zal de partij dan ook vermoedelijk bij het Protestantse volksdeel krijgen. Nog altijd wordt daar indruk gemaakt door be schuldigingen als zouden leidende Katho lieke politici der bondsrepubliek zich niet voldoende offers willen getroosten ten be hoeve van het in grote meerderheid Pro testantse Oost-Duitsland. Het K.N.M.I. deelt mede: Na een geleidelijke weersverbetering om streeks het midden van de week kwam ons land vandaag opnieuw onder invloed van een oceaandepressie. Deze depressie gaat vergezeld van een uitgebreid regengebied, dat vanmorgen vroeg het Noorden en Wes ten van ons land reeds bereikt had en zich geleidelijk verder naar het Oosten en Zui den uitbreidde. Langs de Zuidzijde van de depressie voeren krachtige Zuid-Westelijke winden vochtige en vrij warme lucht naar West-Europa. Deze luchtmassa's zullen ons land waarschijnlijk in de loop van de avond bereiken, waarna de regen tijdelijk op houdt. Verder in het Westen bevindt zich echter een nieuw storingsfront, dat gevolgd wordt door koelere oceaanlucht en dat mogelijk reeds morgenmiddag ons land zal passeren, waarbij opnieuw regen kan val len. Men moet dus rekenen op een vrij somber weekeinde met af en toe regen. (van hedenmorgen 7 uur) weers- r.nestand Wind richting Wind kracht X 5 G o Neerslag in mm. Helsinki mist OZO 2 0 Stockholm zwaar beu ZW 4 21 1 Oslo in bewolkt windstil 17 1 Kopenhagen m bewolkt W 6 19 3 Amsterdam regen ZZW 4 20 0,2 Edinburgh zwaar bew. windstil 18 0 Londen regen ZZO 2 21 2 Luxemburg nevel Z 4 19 0 Parijs zwaar bew windstil 23 0 Bordeaux onbewolkt windstil 27 0 Grenoble licht bew. windstil 23 0 Nice licht bew. NW 3 25 0 Genève nevel windstil 23 0 Zürich mist windstil 22 0 Locarno zwaar bew. NO 2 24 0 Berlijn nevel WZW 1 20 0,1 Frankfori nevel ZW 1 21 0 München nevel O 1 19 0 Wenen nevel NW 3 20 0 Innsbruck mist u 3 0 Rome onbewolkt NO 6 Maximum temp. gisteren: neerslag laatste 24 u yx&xccco De Amsterdamse recherche heeft Vrijdag de hulp ingeroepen van de Marine Duik- dienst om een grote autoruit, die door autodieven uit een Zweedse auto was gesneden en in de Stadhouderskade geworpen, weer boven te brengenNa drie uur duiken hadden de Marinemannen echter nog geen succes en dat alles voor eventuele vingerafdrukken op de autoruit... LONDEN (Reuter). In Londense di plomatieke kringen toonde men zich Vrij dag optimistischer over de officieuze Brits- Egyptische besprekingen me.t betrekking tot de Britse bases in de zóne van het Suez- kanaal dan ooit tevoren sedert de officiële onderhandelingen in Mei werden afgebro ken. REGEN EN WIND Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Zater dagavond tot Zondagavond, opgemaakt om 10 uur: Zwaar bewolkt met morgen in de loop van de dag van het Westen uit opnieuw regen. Aanvankelijk matige, later krachtige Zuid-Westelijke wind. Wei nig verandering in temperatuur. 30 Augustus Zon op 5.48 uur. onder 19.32 uur. Maan op 21.29 uur. onder 13.50 uur. 31 Augustus Zon op 5.49 uur, onder 19.30 uur. Maan op 22.12 uur. onder 15.05 uur. Laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 29 Augustus Hoog water: 6.31 en 18.56 uur. Laag water: 2.21 en 14.36 uur. Zondag 30 Augustus Hoog water: 7.16 en 19.43 uur. Laag water: 3.05 en 15.21 uur. Maandag 31 Augustus Hoog water: 8.08 en 20.36 uur. Laag water: 3-51 en 10.07 uur.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 1