£t^ciacui Sport in het kort H.P.C. (Heemstede) definitief in bezit van Haarlems Dagblad-beker WOENSDAG VERTELT „MARGRIET" U MEER! Autosprints van de RAC-West Een kilometer-zwemwedstrijd in Jachthaven WASSERIJ DUYN Zzvemmen Do Turkenburg won Dr. W. E. Merensbeker Hongaarse zwemploeg versloeg Frankrijk A utomohilisme Ascari-Farina één op Nürburgring Paardensport Nederland derde in Le Zoute Norton Williams wint kampioenschap Athletiek Van der Hoeven kampioen van Nederland tienkamp Honkbal Ajax veilig door zege op Kennemerland (5-1) Gewichtheffen Vorobiev en Schemansky verbeterden wereldrecords Verzending van zeepost KUNSTHANDEL WAGENWEG 102 Cricket NCB-elftal verloor met 63 runs van België Car el Rijken - hoofd der Hoorspelkern - nam afscheid Kerkelijk Nieuws Film naar boek van De Hartog MAANDAG 31 AUGUSTUS 1953 De zwemwedstrijden over een afstand van één kilomeier, die Zaterdagmiddag in de Jachthaven en de Van Merlenvaart werden gehouden, hebben onder wel zeer ongun stige weersomstandigheden plaats gevonden. De zwemmers en zwemsters trokken zich daar echter niets van aan. Immers een lage temperatuur van het water zoxi een grotere handicap geweest zijn. Vooral bij de dames en bij de heren vrije slag heeft men kunnen genieten van een spannende wedstrijd. De icedstrijd voor de dames werd gewonnen door Elly Holsken (15 min. 5.9 sec.). Bij de heren, schoolslag, bezette Verleur (HPC) de eerste plaats (17 min. 30 sec.) en bij de heren vrije slag bleek Bouwman (HPC) de sterkste te zijn. De beker, die ivas uitgeloofd door Haarlems Dagblad kwam in het bezit van HPC. Deze vereniging won de wisselprijs namelijk vijf keer. Het eerste nummer, de schoolslag voor heren, word door het gering aantal deel nemers gecombineerd met de vrije slag voor dames. Na de start nam Elly Holsken direct de leiding, op enige afstand gevolgd door Marleen Smit. Daarna volgde de grote groep bestaande uit 25 dames en de schoolslagzwemmers. In deze volgorde werd na 500 meter ge keerd. Hierna begon er pas leven in de strijd te komen toen Marleen Smit haar aanval op de leidende zwemster inzette. Bij het ingaan van de Jachthaven lagen beide zwemsters vrijwel gelijk. Elly Hols ken bleek over voldoende reserve te be schikken. Zij bleef dan ook aan de leiding en ging als eerste door de finish. Nelleke Smit, die als derde aankam, leverde even eens een goede prestatie. Bij de schoolslagzwemmers was het H. Verleur die het eerste eindigde. Op dit nummer werd minder strijd geleverd dan was verwacht. Hierna volgde het grote nummer van de middag, de één kilometer zwemwedstrijd ADVERTENTIE »\MSTEKU,\MSF.VAART20 TH.1105J DROOGWAS THANS 32 ct. PER K.G. Zondag werd voor de twintigste keer door de Haarlemse Reddingsbrigade de jaarlijkse wedstrijd om de dr. W. E. Me- rens-beker gehouden. De wedstrijd vond plaats in de zweminrichting aan de Klever laan. Het aantal candidaten was geringer dan andere jaren, maar er werden toch goede prestaties geleverd. Mejuffrouw Do Turkenburg behaalde bij het waterwerk niet minder dan 56 van de 60 punten. Bij de medische proef bezette zij de tweede plaats. Mejuffrouw Tux-kenhurg noteerde in totaal het hoogste aantal pun ten en zij legde voor een jaar beslag op de di-. W. E. Merens wisselbeker en won tevens nog de mevrouw N. J. Meyerink- médaille. De medische proef werd het best af gelegd door de heer V. H. Snel, die voor de vierde maal het Joh. M. Schmidt wissel- schild won. Mejuffi-ouw Marianne van Dijk mocht de mr. J. C. Merensprijs voor de best geplaatste nieuweling in ontvangst nemen. De uitslagen zijn: Proef I (gekleed 75 meter schoolslagzwemmen en 25 meter een pop vervoeren in kopgi-eep): 1. mej. Do Turkerburg 28V2 pnt.; 2. mej. M. van Dijk 24'/2 pnt.; 3. mej. C. Feringa 24 pnt. Proef II (gekleed met hurkval te water gaan, 10 meter schoolslag zwemmen en een pop van de bodem opduiken): 1. mej. Do Turkenburg 27'/2 pnt.; 2. rnej. C. Feringa 25 5/6 pnt.; G. van Bruggen 25V2 Pnt. Proef III (medische opdracht): 1. V. H. Snel 24 pnt.; 2. mej. Do Turkenburg 2314 pnt.: 3. G. van Bruggen 21 pnt. Einduitslag: 1. mej. Do Turkenburg 79% pnt.: 2. V. H. Snel 71 pnt.; 3. G. van Brug gen 69' '3 pnt.; 4. mej. Feringa 67 5/6 pnt.; 5. mej. M. van Dijk 64 pnt.; 6. J. C. Tierie 63^ pnt. De Franse zwom- en waterpoloploeg heeft in Boedapest een zware nederlaag geleden tegen Hongarije. De Hongaarse zwemmers en zwemsters toonden hun meesterschap en de waterpoloploeg van de Mag.varen, die in Nijmegen als tweede in het tournooi om de Trofeo Italia was ge ëindigd, won de landenwedstrijd met der tien-één. Hoewel het Hongaai-se team voor de wedstrijd tegen Nederland op 5 en 6 Sep tember, eveneens in Boedapest, pas na deze wedstrijden zal worden samengesteld, kan men veilig aannemen, dat er nagenoeg geen wijzigingen in de ploeg zullen worden aangebracht. En wanneer wij een blik over de uitsla gen laten gaan, zien wij, zonder te weten of het basin in de Hongaarse hoofdstad als zwaar geldt of niet, maar weinig num mers, waarop onze landgenoten een kans zullen maken. Dat de Nederlandse damesploeg het er heter zal afbrengen dan de heren staat bij voorbaat al vast, maar dat wil nog niet eeggen, dat onze zwemsters als favorieten »<arten tegen de Hongaarse dames. Een van de weinige sporten die, ook wan neer het regent, door kunnen gaan is zwemmen. Zaterdagmiddag vond in Heem stede een één kilometerwedstrijd plaats. De deelneemsters liggen klaar voor de start. voor heren. Aan de start vex-schenen 28 deelnemers waai-onder Joris Tjebbes, Fred Pieters, Jan Bouwman, Wim Geurtsen, Rudi Pi'ins. Na de massale start lagen de ci-acks di rect aan de kop. Bouwman naast Pietei-s, Geurtsen naast Tjebbes. Van dit viertal zwom Tjebbes de meest tactische race. Hij bleef zo dicht mogelijk onder de walkant. Bouwman schaduwde Pietei-s. Pieters was het eerst aan het keerpunt, toen Tjeb bes, daarna Bouwman. Pieters maakte bij dit keerpunt echter een fout, welke hem duur is komen te staan. Op de terugweg verwisselde hij van plaats met Bouwman, waai-door deze opnieuw aan de linkerzijde kwam. Tactiek Bij het ingaan van de Jachthaven kwam de tactiek van Bouwman duidelijk naar voren. Steeds had hij zich gespaard. Plot seling zwom hij naar voren, nam een voox-- sprong op Pieters en Tjebbes en won in grote stijl. Een prachtige overwinning op een sterk bezet veld. Pieters werd tweede. Prins bezette de dei-de plaats en Tjebbes eindigde als vierde. Nadat de stand was opgemaakt bleek, dat HPC definitief in het bezit van de Haarlems Dagblad-beker was gekomen. In totaal werd de beker door deze ver eniging vijfmaal gewonnen. De zwemclub Haarlem legde in totaal viennaal beslag op de beker. Uitslagen Eén kilometer dames: 1. E. Holsken (Haarlem) 15 m. 59 sec.; 2. M. Srnit (HPC) 16 m. 5 sec.: 3. N. Smit (HVGB) 16 m. 12 sec.; 4. R. Severijnse (HVGB) 16 m. 40 sec.; 5. J. Spoor (DWR) 16 m. 41 sec. Een kilometer schoolslag heren: 1. H. Verleur (HPC) 17 m. 30 sec.; 2. R. Boon (HVGB) 18 m. 29 sec.; 3. H. Vosman (HVGB) 18 m. 57 sec. Een kilometer vrije slag heren: 1. J. Bouwman (HPC) 13 m. 35 sec.; 2. F. Pie- tei-s (DWR) 13 m. 55 sec.; 3. R. Pi'ins (HPC) 14 m. 9 sec.; J. Tjebbes (HPC) 14 m. 15 sec.; 5. W. Geurtsen (HPC) 14 m. 27 sec. Eindstand Haarlems Dagblad-beker: HPC 38 punten, DWR 9 punten, HVGB 4 punten, DWT 4 punten. Op de Nürburgring is Zondag een race voor sportwagens gehouden over 1000 k.m. Niet minder dan 50 équipes namen aan deze wedstrijd, waarvoor 44 ronden moesten wor den afgelegd, deel. De uitslagen luiden: 1. Ascari en Farina (It.) met Ferrari (gem. snelheid 120,3 km/ uur); 2. StewartSalvadoi'i (G. B.) met Jaguar; 3. BechemHelfrich (D.) met Borg- wai-d; 4. TrenkelSchlüter (D.) met Por sche; 5. SeidelPetex-s (D.) met Veritas. De Nederlander Maus Gatsonides die als co-équipier van de Italiaan Vignoli een Fer- rari reed eindigde in, zijn klasse als dei-de. Zondagmiddag zijn op het Zandvoortse circuit de autosprints van de RAC-West ge houden, die het met het weer bijzonder slecht troffen. Het bezoek was minimaal, maar de 44 deelnemers hebben er het beste van gemaakt. Men vergde het uiterste van de wagens, waardoor de sprintproef, die a deux verreden werd, een bijzonder aantrekkelijk karakter kreeg. Het parcours was voor het publiek van begin tot eind te overzien. De snelste tijd werd hier gemaakt door C. den Ouden in een „Sport-Citroën", in 45.7 seconde. De klassementsproef, die volgde, vergde door geraffineerde opzet grote behendigheid en concentratie-vermogen van de rijders. Het waren hier vooral de sportwagens, die af en toe waar vuurwerk lieten zien en om de pilonnen heentolden als werden ze er omheen getrokken. Henk Hoogeveen op Minor bracht allen in verbazing, door de eerste maal voor deze krachtproef foutloos een tijd van 20.8 seconde te noteren en de tweede maal in om gekeerde richting slechts 20.4 seconde, waar mede hij tevens de snelste tijd maakte. De uitslagen waren als volgt Klasse 1 (tot 1100 cc): 1. H. Huizinga; 2. F. Eschauzier, beiden in Fiat. Klasse II (1100—1200 cc.): 1. W. Poll; 2. Th. Koks, beiden in Volkswagen. Klasse III (1200—1500 cc.): 1 J- Heidendahl; 2.. D. Akkermans, beiden in Peugeot. Klasse IV (1500—3000 cc.): 1. J. den Ouden; 2. R. Gorris, beiden in Citroen. Klasse V (boven 3000 cc): 1. P. van Dijk in Ford; 2. F. Kuinders in Chevrolet. Sportklasse: 1. H. Hoogeveen in Minor; 2. C- den Ouden in Citroën. Totaal klasseemnt: 1. ex aequo Hoogeveen en Heidendahl. Gatsonides viel op het laatste moment in voor de bekende filmregisseur Roberto Ros- sellini, die niet was opgekomen. Le Zoute (ANP) De landenprijs van het internationaal concours hippique in Le Zoute (België) is met gering verschil, namelijk 1/4 fout, gewonnen door de Franse équipe, be staande uit luitenant Lefrenc met „Ali Baba", It. Dubreuil met ,,Ukase" en Jonquères d' Oriola met ..Arlequin". Tweede werd de Britse ploeg met 56 1/4 fout; Nederland ein digde op derde plaats met een totaal van 61 fouten. De Nederlandse équipe bestond uit lt. ter zee H. Scheeren met „Tarahumara"; J. Rijks met Master" en kol. A. E. Pantchou- lidzew met „Pooka". Zwitserland eindigde als vierde, Italië klasseerde zich vijfde en België zesde. Onder stromende regen kwam er Zaterdag weer een fraaie Nederlandse overwinning in een internationale dressuurproef. Van de twaalf deelnemers eindigde onze landgenote mej. H. ten Bos (Almelo) met „Rezimar" op de eerste plaats. De Nederlandse kampioen dressuurrijder, de heer L. H. M. van Loon (Tilburg) legde met „Saraceen" beslag op de derde plaats (327 punten). Het kampioenschap van Nederland der harddravers, dat Zondag op Duindigt werd gelopen, is gewonnen door Norton Williams, een zege die deze overigens uitstekende hengst cadeau kreeg, omdat Geersen de grote crack MacKinley wijselijk op stal hield. De baan was namelijk in abominabele conditie door de zware regens en Geersen voelde er niets voor zijn ster, die de afgelopen weken in hel buitenland al zoveel werk verzet heeft, kapot te rijden. De prijs was wel aanlokke lijk. maar er wacht Mac Kir.ley vettere buit. Nederlands meester-pikeur vertrouwde ons toe dat hij met zijn koninklijke hengst van de winter naar Vincennes zal gaan om uit te komen in de Prix d'Amérique. En de eerste prijs düarvan bedraagt vijf-en-zestigduizend gulden. Norton Williams won de course nu door zijn geweldige kracht. Hij ploegde onver moeibaar voort en won var. kop af. Zijn kilometertijd van 1.29 toont wel aan hoe zwaar de baan was. Stuermann kor, tegen deze ijzervretersprestatie net niet op. De belangrijkste ren van het programma, de Haagse Ooievaar werd gewonnen door de moedige Pistache van stal-Frowein, die zich zelf nooit ontziet en ook nu zijn grote hart toonde, door haast leeggelopen een schitterende aanval van Kenitra af te slaan. De Nederlandse kampioenschappen vijf kamp dames en tienkamp heren, die Mi nerva op het Nenyto-teri'ein in Rottei'dam Zaterdag en Zondag hield, zijn onder wel zeer ongunstige weersomstandigheden ge houden. De regen had op beide dagen de sintelbaan doorweekt en op de eerste dag stond de baan bij de 400 meter heren zelfs gedeeltelijk blank. Dit in aanmerking ge nomen was de tijd van Van der Hoeven, 52.4 sec., een uitstekende prestatie. Bij de dames kwam tenslotte mevrouw Soepenberg-Petter (A. C. Tion) uit En schedé als winnares tevoorschijn, en Van der Hoeven (Lycurgus), Krommenie legde bij de heren op de titel beslag. De Twentse athlete dankte haar kam pioenschap voornamelijk aan haar sprong van 4.99 meter bij het vèrspringen, waar mede zij haar rivale mejuffrouw Heystek (Hollandia, Rotterdam), die 4.47 meter haalde, royaal achter zich liet. Van der Hoeven sloot de eerste dag als best geplaatste van de veertien deelnemers af en op Zondag is zijn uiteindelijke zege nauwelijks in gevaar geweest. Parlevliet zakte aan het eind van de tweede dag af, waardoor de tweede plaats tenslotte naar de Almeloër Fikkert ging. Vier athleten volbrachten de tienkamp niet. ADVERTENTIE Op öe laatste volledige cc-mnetitie-Zondag heeft de regen voor het eerst dit seizoen het honkballen totaal onmogelijk gemaakt. Slechts Zondagmiddag was er een moge lijkheid om te spelen, waarvan HHC ge bruik maakte om ABC met 143 zij het dan voorlopig vriendschappelijk! te ver slaan. Zaterdagmiddag en Zondagmorgen was het spelen geheel onmogelijk. AÏIe wed strijden werden dan ook afgelast behalve AjaxKennemerland, waarbij öe partijen beslist beiden wilden spelen. Ajax won met 51. AjaxKennemerland In oen stromende regen heeft Ajax haar laatste wedstrijd van Kennemerland gewon nen en zich hiermededefenitief veilig ge steld. Kennemerland heeft zich aardig ge- weerd. Aan slag was het voor beide partijen moeilijk. De drijfnatte bal was niet ver te krijgen. De werpersresultaten 6x3 sl., 2x4 wijd en 2 h.s. tegen voor Duinker en 1 x 3 sl. 5x4 wijd en 1 h.s. tegen voor de Oranje- Zwarten geven dit ook wel aan, waax-bij de werpers een compliment verdienen voor „controle" in deze nattigheid. De scoring- cijfers waren: Ajax: 300020000 5 Kennemerland: 001000000 1 HHC—ABC Toen in de tweede innings met een 10 stand wegens de regen gestaakt moest wor den zag het er niet hoopvol voor de par tijen uit. Het viel echter mee en ver binnen het reglementaire half uur was het reeds weer d/oog. Hoofdscheidsrechter Schijvenaar had de wedstrijd echter reeds definitief wegens de regen afagelast en was vertrok ken. De partijen kwamen echter overeen dat er gespeeld zou worden. En dus werd besloten aan de bond te vragen deze vriend schappelijk uitgespeelde wedstrijd reglemen tair te verklaren. Het werd tenslotte een 14—3 zege voor HHC, waarbij de Haarlem mers al heel weinig ontzag hadden vcor het werpen van Hortzing. Het wereldrecord voor de drie Olympi sche oefeningen in het zwaarmiddenge- vvicht, dat sedert 19 October 1946 met 425 kilogram op naam stond van de Rus Novak werd door zijn landgenoot Vorobiev in Stockholm vex-beterd en gebracht op 430 kilogram. Het wereldrecord tweehandig trekken in het zwaarmiddengcwicht was het tweede record, dat sneuvelde. De Rus Vorobiev, die wereldrecordhouder was met 133.5 kg. sedert 5 November 1951, tx-ok 136 kilo- gram omhoog, een verbetering dus van 2.5 kg. De Amerikaan Schemansky heeft het wex-eldrecord tweehandig stoten in het lichtzwaargewicht dat met 177.5 kg. sedert 27 Juli 1952 op zijn naam stond, verbe terd en gebracht op 180 kilogram. Met de volgende schepen kan zeepost wor den vex-zonden. De data, waarop de corres pondentie uiterlijk ter post moet zijn be zorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Voor Indonesië: m.s. „Oranje" (16 Sept.); voor Niëüw Guinea: m.s. „Peleus" (11 Sept.); voor Ned. Antillen: m.s. „Delft" (8 Sept.); voor Suriname: m.s. „Rantum" (15 Sept.); voor Unie van Z.-Afrika en Z.W. Afrika: m.s. „Edinburgh Castle" (5 Sept.); voor Canada: s.s. „Maasdam" (8 Sept.) en s.s. „Arkeldijk" (10 Sept.): voor Zuid Ame rika: s.s. „Eva Peron" (5 Sept.) en s.s. „High- land Princess" (7 Sept.); voor Brazilië: s.s. „Eva Peron" (5 Sept.) en m.s. „Westland" (7 Sept.); voor Australië s.s. „Orion" (7 Sept.); voor Nieuw Zeeland: via Engeland (5 Sept.). ADVERTENTIE thans alléén gevestigd t.o. de Hazepaters'aan In Rotterdam zijn Zondag de Nederlandse kampioenschappen vijfkamp dames en tienkamp heren gehouden. De voorzitter van Minervade heer G. van Kleef, over handigt de winnares van de vijfkamp dames, mevrottw H. Soepenberg-Petter van de A.C. „Tion" uit Enschedé, de gouden K.N.A.U.-médaille. Vrijwel alle wedstrijden in competitie werden uitgesteld Vrijwel alle wedstrijden, die op het pro gramma in de competitie van de Neder landse Cricket Bond stonden werden afge last en de wedstrijden, die toch doorgang vonden moesten vroegtijdig worden afgebro ken, omdat van verder spelen eenvoudig geen sprake kon zijn. Alleen in Nijmegen werd de eerste klasse cricketwedstrijd Quick (N.)Quick (H.) gespeeld, welke door Quick (N.) met 15 runs werd gewonnen. Quick (N.) 65, Quick (H.) 50. Battingcijfers Quick (N.): Ingelse 10. Preiffer 10, C. Fiege 17. Postman 1 voor 23, Marseille 6 voor 12, Foortse 2 voor 5, Barkey 0 voor 10. Battingcijfers Quick (H.): Poolman 15, Van Eek 14. J. Hagen 4 voor 11, Burki 4 voor 23, C. Fiege 2 voor 9. De cricketwedstrijd tussen een bonds- elftal van de Nederlandse Cricket Bond en de Nederlandse jeugdploeg, die op het ter rein van Quick in Den Haag zou worden ge speeld is wegens de slechte weei*somstan- digheden niet doorgegaan. België won De in Eindhoven gespeelde cricketwed strijd tussen een Nederlands NCB-team en België werd door het Belgisch elftal, dat voornamelijk uit in België woonachtige Engelsen bestond, met 63 runs gewonnen. België 130 runs, Nederland 67 runs. Battingcijfers België: Coutts 37, Iddon 20, Cooper 19, Harris 15, Evans 10. Borrani 1 voor 30, Tettelaar 1 voor 10, Donné 2 voor 21. Scheffer 2 voor 39, Dries 2 voor 46. Battingcijfers Nedei-land: Borrani 17, Tet telaar 16. Parker 2 voor 9, Iddon 2 voor 9, Coutts 3 voor 20, Maltby 2 voor 21. NEDERLAND VERLOOR VAN WEST- DUITSLAND. In Deventer werd de eerste na-ooi'logse tafeltenniswedstx-ijd voor dames en heren gehouden tussen Nederland cn West-Duitsland. Bij de dames won de West- Duitse ploeg met zesdrie. De wedstrijd tussen de heren-teams van Nedexdand en West-Duitsland is ook door West-Duitsland gewonnen en wel met dezelfde cijfers: zes drie. BELGIë LEED DUBBELE NEDERLAAG TEGEN ROEMENIë. België heeft in Boe- kaï-est van Roemenië verloren. De Belgische heren-athleten moesten met 94 tegen 126 punten in de Roemenen de meerderen erken nen, de dames van onze Zuiderburen werden met 63 tegen 32 punten verslagen. ZFC WON DE ZILVEREN WESTERKERK. De uitslagen van het toux-nooi om de Zil- vei-en Westerkei'k luiden: Spai'taanZFC (ZFC wint met strafschopen)DWS—Rhe- den 12. Finale: ZFCRheden 10. FRANKRIJK WON EUROPESE BRIDGE- KAMPIOENSCHAPPEN. De Europese bridgekampioenschappen te Helsinki zijn geëindigd met een dubbele zege voor Frank rijk, dat zowel de open afdeling als de dames afdeling won. NOLEN VERBETERDE NEDERLANDS RECORD PETITE CARABINE. Tijdens de jubileumwedstx-ijden van de scherpschut- tersvereniging „Rotterdam" heeft P. Nolen uit 's Gravendeel het Nedexdands record petite carabine verbeterd. Het oude recox'd stond op naam van R. Blom. NOORWEGEN WON VAN FINLAND. Het Noorse voetbalelftal heeft te Helsinki met viereen van Finland gewonnen. Met rust hadden de Noren een drieeen voor sprong. Benoemd tot ere-ridder van de „Zilveren Microfoon" Onder grote belangstelling uit de kring van acteurs, regisseurs, auteurs en vele anderen uit de radio-wex-eld heeft Carel Rijken Zaterdag zijn functie als hoofd van de hoorspelkern der Nederlandse Ra dio Unie, overgedragen aan Constant van Kerckhoven. Op deze afscheidsreceptie in de K.R.O.- studio was ook mr. Ph. de Vries, adjunct regeringscommissaris voor het radiowezen, aanwezig. Namens het bestuur van de N. R.U. sprak ondervoorzitter mr. A. B. Roosjen, die vaststelde, dat de omroepor ganisaties het over vele zaken niet altijd eens zijn maar wel in het oordeel, dat men grote waardering moet hebben voor het geen Carel Rijken heeft gepresteerd, de wijze waarop hij het bont geschakeerde gezelschap van acteurs en actrices leidde en de uitstekende naam, die de hoorspel kern mede door zijn werk geniet. Carel Rijken werd verder toegesproken door Toon Rammelt van de K.R.O., Ary van Nierop van de V.A.R.A., Dirk Verèl van de N.C.R.V., Ben Groeneveld namens de stichting voor Nederlandse toneelspe lers, Huib Orizand namens de vakgroep, Willem van Cappellen als de man, die hem in 1932 naar de radio haalde, Jan Apon namens de losse en Flip van der Schalie namens de vaste medewerkers. Er waren vele geschenken, meest in enveloppe en in het huldebetoon werd ook mevrouw Rijken niet vergeten. Magnetische toespraken Geheel in de stijl van het hoorspel werk, werd vervolgens een geluidsband afge- draaid waarop 53 medewerkers van de hoorspelkern, regisseurs der omroepver enigingen. geluidsinspeciënten en anderen hun afscheidswoox-den hadden vastgelegd. Ter receptie stond telkens degene, die door de luidspreker aan het woord was, op. Carel Rijken dankte tenslotte met een uitvoerige en vrolijke antwoordspeech. Voordien waren de leden van de kern in intieme kring bijeengeweest, waarbij het nieuwe hoofd, Constant van Kerck hoven, modedeling deed van de instelling der „orde van de Zilveren Microfoon". Nico de Jong, de nestor der acteurs, werd tot deken der orde benoemd, Piet te Nuyl sr. tot plaatsvervangend deken. Riddens werden Peronne Hosang, Mien van Kerck- hoven-Kling, Louis de Bree en hono rair ridder Carel Rijken. Constant van Kerckhoven reikte de aan deze onder scheidingen verbonden zilveren insignia uit. Des avonds na een gezamenlijk diner waren de radio-acteurs in besloten kring bijeen. Ned. Herv. kerk Beroepen te Ede (vac. J. H. Cirkel) P. J. F. Lamens te Elspeet; te Hoogkarspel J. Bosch te 't Zandt; te Laren (N.H.) (toez.) J. D. de Stoppelaar te Oost- en West Souburg. Geref. kerken Beroepen te Zuid-Beijerland J. M. Vla ming te Echten; te Zwartebroek J. Kuntz te Tzum. Benoemd als hulppred. te Sloten J. B. Jansen, em. pred. te Doesburg. Be dankt voor Doorn A. Broek te Onstwedde. Chr. Geref. kerken Bedankt voor Middelharnis B. Bijleveld te Noordeloos. Een Britse filmmaatschappij zal een film maken van het verhaal van Jan de Hartog over zeesleepboten getiteld „Kapitein Jan". De leiding berust bij Brian Desmond Hurst, zal de volgende week naar Rome reizen om besprekingen te voeren over het draaiboek met Kirk Douglas, die waar schijnlijk de hoofdrol zal spelen. De Nederlandse regering zou zeer veel belang in de verfilming stellen en vele faciliteiten verschaft hebben. De Neder landse marine, de sleepbootvloot en droog dokken zullen voor de film gebruikt wor den, die voor het grootste deel deze winter op zee en in technicolor vervaardigd zal worden.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 7